Setari Cookie-uri

Cand amandoi incep de la virginitate

Buna ziua,

Cunosc un cuplu, un cuplu "ideal", asa il vedea lumea.
11 ani impreuna, din liceu, facultate, si dupa facultate.
El a fost primul pt ea, Ea a fost prima pt el.amandoi frumosi, amandoi destepti, intr-un final au decis sa se casatoreasca.
O nunta foarte frumoasa, multi invitati.Au trecut doi ani de atunci si uite ca legamantul a fost incalcat, de catre cine? chiar de ea.
A prins-o o data, si a iertat-o dupa ce au inceput lacrimile suroi.
Au trecut doua saptamani, si iar a gasit mesaj in telefon trimis de ea lui si invers.Ea nu a recunoscut niciodata ca l-a inselat.
Acuma a doua oara chiar ea e cu gura mare ca e el paranoic.
Au luat o pauza...si nici o sapt nu a trecut si deja a inceput ea cu mesaj ca il iubeste ..sa se intoarca acasa.
Ce ziceti de povestea asta?Ce sa faca el?....

Postat pe 4 August 2008 18:12
depinde de ce vrea si el.eu cred ca e pur si simplu normal:(nu poti sa fii cu un singur om toata viata fie el barbat sau femeie.poate a impins-o curiozitatea si si-a dat seama ca il iubeste nu vrea sa il piarda.:(eu cred ca iubirea adevarata trece prin bune si rele ..si trebuie sa inveti sa ierti persoana de langa tine..toate cu o masura.poate ar trebui sa o primeasca inapoi langa el si sa incerce impreuna sa aduca ceva nou in cuplu...sau daca nu se simte in stare sa ramana prieteni si fiecare sa isi vada de viata lui.bafta!Eu cred ca nu exista iubire pana la adanci batraneti..dar exista oameni inteligenti care stiu sa tina o relatie calda si sa aduca mereu noutati!

Postat pe 5 August 2008 04:56
Cam greu!!Totusi decizia este a lui... a iertat-o odata si totusi ea inca o mai face si mai e si un pic.... numai el trebuie sa decida ce se va intampla sunt de multi ani impreuna sunt si casatoriti si totusi..cred ca ar fi bine sa o ia poate de la capat cu un nou inceput dar cum am zis asta numai daca vrea el

Postat pe 18 Septembrie 2008 09:02
parerea mea k ea este curioasa sa vada cu este cu altcineva, avand in vedere k a fost virgina si de 11 ani este cu el. si o sa-l mai insele de cateva ori pana pleaca de tot sau pana se impaca cu el,timpul decide
alexutzab
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:21
Pai este curiozitatea de aiai a si inselat vroia sa vada cum este si cu alt barbat

Postat pe 25 Septembrie 2008 09:58
hmmm....e naspa situatia si-mi pare rau pentru el...sincer eu nu stiu daca as putea sa o iert sa fiu in locul lui...nu stiu zic si eu...
de exemplu si eu cu iubitul meu eram virgini si ne cunosteam din liceu si acum suntem aman2 la facultate si sincer nu am avut nicio tentativa de a-l insela...nu sunt curioasa cum e cu altcineva pentru ca imi place mult cum e cu el si ne cunoastem bine si e ok asa cum e :) noi avem ceva special, ceva ce nu multa lume are...si am decis aman2 sa ramana asa...si btw ieri m-a intrebat daca vreau sa ma casatoresc cu el si dupa ce terminam cu facultatea anul asta sa ne mutam impreuna :D
v-am pupat
printesa_maria
Postat pe 2 Noiembrie 2008 10:24
doamne ce poveste....
vezi asa se intampla cand stepti prea mult cireasa de pe tort.....pt ca o sa te alegi cu ..coada.
ce sa faca el...sa isi caute o alta fata....ca alceva ce poate sa faca decat sa stea langa una pe care o imparte cu altii....ce asta nu inseamna k dk o fost primul resp prima , se termina lumea....sau o sa li se ridice statuie???
ma rog e decizia lor....dar decat sa te pastrezi si apoi sa scapi k .... in lucerna...vai de capul ei...neserioasa..!!!!!!!!!!
shery
Postat pe 10 Noiembrie 2008 11:38
Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...

Postat pe 18 Decembrie 2008 01:16
Nu mi se pare ceva anormal ca au fost virgini nu cred ca sunt primi nici ultimii virgini ceva a intervenit in casatoria lor si oricum una este prietenia si alta casatoria si oricum multe cupluri se schimba dupa casatorie si in cazul acesta doar ei stiu adevaratul motiv al despartirii
NICOLETA69
Postat pe 19 Decembrie 2008 12:55
in mod normal ar fii trebuit sa fie o pereche fericita,doar k mno asa e ar fii trebuit sa-si faca facutele inainte de nunta totusi.....
asai din pacate oameni care nu gandesc la ce inseamna in viata............
si cand te gandesti k stiu unu care n-a acceptat-o pe una pt k nu era virgina iai el eradi deaceea sa casatorit cu o virgina si viata lor de casnacie e un iad....................,asa se intampla oameni tampiti care cred k o pielita iti garanteaza fericirea.......
asta ar trebui sa fie invatatura de minte pt totii PIOSIII care se lauda cu virginitatea lor sa- nu condamne pe nimeni,
sunt pe principiul dak cineva doreste sa-si pastreze virginitatea ferice de el,dar sa se gandeasca de 100 de ori inainte de a judeca.
NU?
ioanageorgiuADY
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:36
hmm...si tu esti personaju principal?
roxarox
Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:11
Astea cu ia si iel e la fel nu merg...zau!
Daca o mananca pentru altul nu o poti opri.
Schimba macazul!

Postat pe 20 Ianuarie 2009 18:19
m-am infuriat.. mai intrebi ce sa faca?! sa o lase draga, sa mearga in voie la altii, daca tot ii place prin alte paturi.. uite, stiu fete care au fo virgine si au ramas cu "primul".. printre care si eu.. asa ca ce urmeaza sa iti spun, iti spun din punctul meu de vedere, si doar al meu, si imi asum totala raspundere pentru ce scriu: daca tii cu adevarat la o persoana, CU ADEVARAT, nu ai alte tentatii.. doar e el perfect.. la ce sa trebuiasca altii?!
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 19:32
De la: alex_baiasu10, la data 2008-12-18 01:16:07Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...


perfect de acord!
daca ar fi mai avut si alte relatii inainte de asta poate ca nu ar mai fi simtit nevoia calce stramb..dar asa...curiozitatea...poate chiar plictiseala...dupa 11 ani...
Lexy87
Postat pe 26 Februarie 2009 14:41
De la: JustAMan, la data 2008-08-04 18:12:30Buna ziua,

Cunosc un cuplu, un cuplu "ideal", asa il vedea lumea.
11 ani impreuna, din liceu, facultate, si dupa facultate.
El a fost primul pt ea, Ea a fost prima pt el.amandoi frumosi, amandoi destepti, intr-un final au decis sa se casatoreasca.
O nunta foarte frumoasa, multi invitati.Au trecut doi ani de atunci si uite ca legamantul a fost incalcat, de catre cine? chiar de ea.
A prins-o o data, si a iertat-o dupa ce au inceput lacrimile suroi.
Au trecut doua saptamani, si iar a gasit mesaj in telefon trimis de ea lui si invers.Ea nu a recunoscut niciodata ca l-a inselat.
Acuma a doua oara chiar ea e cu gura mare ca e el paranoic.
Au luat o pauza...si nici o sapt nu a trecut si deja a inceput ea cu mesaj ca il iubeste ..sa se intoarca acasa.
Ce ziceti de povestea asta?Ce sa faca el?....



el ar trebui sa isi vada de ale lui....
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Februarie 2009 15:10
sincer, eu am impresia ca este vorba despre tine aici si cred ca ar trebui sa discuti cu ea sa vedeti ce merge si ce nu merge. eu cred k ar trebui sa o ierti. si in plus decizia e a ta ptr k tu stai cu ea nu forumul asa ca, gandeste-te bine stii cum e toti meritam mai multe sanse.
victoriaa
Postat pe 26 Februarie 2009 15:18
De la: victoriaa, la data 2009-02-26 15:18:26sincer, eu am impresia ca este vorba despre tine aici si cred ca ar trebui sa discuti cu ea sa vedeti ce merge si ce nu merge. eu cred k ar trebui sa o ierti. si in plus decizia e a ta ptr k tu stai cu ea nu forumul asa ca, gandeste-te bine stii cum e toti meritam mai multe sanse.



Da, sa o ierte si sa si-o traga fiecare cu cate altcineva....

Postat pe 26 Februarie 2009 15:21
pai daca el vrea un raspuns de ce nu il cauta el?sau ti-a cerut tie sfatul si tu ai spus stai un pic sa ma gandesc,ai intrat pe forum, ai lansat subiectul si la sfarsit faci o diagrama...cate da, cate nu?oricum noi putem sa trancanim vrute si nevrute aici, sa ne dam cu parerea pana anul viitor, nici tu(in calitate de prieten sau ce esti) si nici noi nu ar trebui sa avem vreo influenta asupra deciziei lui...ca ne dam cu parerea si ca punctam intr-un fel sau altul intamplarea e partea a doua...
eu una nu inteleg rolul tau....te duci la el si zici....20 de femei au zis ca sa o parasesti...37 au zis sa o ierti si de data asta.. ???
MissMe2
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:59
Asa va trebuie daca va luati virgini.Daca virginitatea asigura reusita unei casatorii,atunci de ce sunt atatia oameni care isi incep viata sexuala inainte de casatorie?
deea_20
Postat pe 29 Aprilie 2009 23:53
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 00:13
fata era curioasa cum era si cu alt barbat ce sa ii faci ... se intampla multe lucruri de genu
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 11:02
se mai intimpla...cite un mesaj sau asa ceva ... sa si vada de familia lor .sint convinsa ca inca nu l a inselat. doar a incercat sa iara si ea din rutina putin.
deliasucala
Postat pe 1 Mai 2009 11:08
De la: Lexy87, la data 2009-02-26 14:41:35
De la: alex_baiasu10, la data 2008-12-18 01:16:07Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...


perfect de acord!
daca ar fi mai avut si alte relatii inainte de asta poate ca nu ar mai fi simtit nevoia calce stramb..dar asa...curiozitatea...poate chiar plictiseala...dupa 11 ani...

de acord si eu iti faci de cap inainte de a te casatori, pana te saturi.....dupa aceea....nu e frumos si nici corect pentru celalalt
si_yo
Postat pe 1 Mai 2009 11:13
De la: si_yo, la data 2009-05-01 11:13:02
De la: Lexy87, la data 2009-02-26 14:41:35
De la: alex_baiasu10, la data 2008-12-18 01:16:07Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...


perfect de acord!

adevarat... e mai bine ca inainte casatorie sa cunosti si sa ai diverse relatii cu diferitii barbati...nu e bine sa te opresti la primu ca te saturi de el
daca ar fi mai avut si alte relatii inainte de asta poate ca nu ar mai fi simtit nevoia calce stramb..dar asa...curiozitatea...poate chiar plictiseala...dupa 11 ani...

de acord si eu iti faci de cap inainte de a te casatori, pana te saturi.....dupa aceea....nu e frumos si nici corect pentru celalalt
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:00
De la: alex_baiasu10, la data 2008-12-18 01:16:07Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...


GRESIT!
agoldfish
Postat pe 13 Mai 2009 09:45
De la: JustAMan, la data 2008-08-04 18:12:30Buna ziua,

Cunosc un cuplu, un cuplu "ideal", asa il vedea lumea.
11 ani impreuna, din liceu, facultate, si dupa facultate.
El a fost primul pt ea, Ea a fost prima pt el.amandoi frumosi, amandoi destepti, intr-un final au decis sa se casatoreasca.
O nunta foarte frumoasa, multi invitati.Au trecut doi ani de atunci si uite ca legamantul a fost incalcat, de catre cine? chiar de ea.
A prins-o o data, si a iertat-o dupa ce au inceput lacrimile suroi.
Au trecut doua saptamani, si iar a gasit mesaj in telefon trimis de ea lui si invers.Ea nu a recunoscut niciodata ca l-a inselat.
Acuma a doua oara chiar ea e cu gura mare ca e el paranoic.
Au luat o pauza...si nici o sapt nu a trecut si deja a inceput ea cu mesaj ca il iubeste ..sa se intoarca acasa.
Ce ziceti de povestea asta?Ce sa faca el?....


NU stiu cum VA vede lumea, nu stiu cum MA vede lumea,
DAR STIU ca atunci cand iubesti pretuiesti acea persoana pe care o iubesti ASA CUM ESTE acea persoana, si cu bune si cu rele - tot o iubesti si incerci sa o intelegi, sa o cunosti.

Hai sa spunem ca dragostea este UN TRANDAFIR ~ admiri frumosul trandafir pe de-antregul, si cu frunze si cu petalele-i catifelate si parfumu-i imbatator si-i admiri si spinii. Il admiri COMPLET, asa cum este - este unic, iubirea ta. Il ingrijesti zi de zi, il uzi, il plivesti de buruieni, ii imbogatesti pamantul si in decursul anilor devine un arbust impunator, rezistent la toate intemperiile si admirat si ravnit de multa lume ...
Ce-ar fi daca:
- i-am aplica diverse ''lacuri'' pentru a-i schimba infatisarea initiala
- daca i-am tot ciopartii spinii, si uite asa l-am tot lovi ... ce de cicatrici ar mai ramane pe tulpinile lui, daca ar rezista (?) - depinde si de cat de batran a apucat sa devina inainte de a-i aplica toate acele tratamente ...
- daca nu l-am uda zi de zi, si nu l-am ingriji cum se cuvine in functie de anotimp ... ... ...

MA INTELEGE CINEVA, ce vreau eu sa spun ...?

Este frumos si bine cand totul incepe FRUMOS si BINE, dar viata nu se rezuma doar la O ZI
nici CASATORIA, si nici IUBIREA - cele adevarate - nu vor fi numarate pe ZILE.

CE sa faci TU?
CE ai facut! Presupun ca nu te-ai aruncat (imediat) in bratele alteia ...
CEEA ce FACI, ceea ce simti TU este cel mai bine (cel mai BUN lucru): daca te simti ''inghetat'' ramai asa, daca te simpti ''parasit'' ramai asa, daca simti ca poti relua si continua o viata alaturi de ea - atunci asa sa fie!
Important este CE SIMTE EA !?!
Vorbiti, ASCULTATI-VA fara a va judeca caci adesea nu ne intelegem nici noi insine, in anumite momente, incetul cu incetul fiecare va realiza cat este de usor sa pierzi ceva, si cat de greu este sa CONSTRUIESTI ceva - dar se poate (!), atunci si numai atunci cand TOATA LUMEA VREA ...

NU RENUNTATI LA CEVA CE AVETI, ATAT TIMP CAT MAI AVETI CEVA ... - NU va apucati sa construiti o autostrada pentru ca apoi sa o parasiti in mijlocul pustietatii ...

Cand, si DACA veti simti ca NU ARE ROST ''MUNCA VOASTRA'', atunci spuneti STOP, si uitati-va in urma; fiti mandrii, bucurativa de reusita vostra comuna ca si de cea personala si continuati-va viata ca doi buni prieteni, vedeti-va fiecare de drumurile voastre pe mai departe, ajutati-va chiar in continuare!
Insa ''STOP!'' sa insemne STOP !!!

Dar DACA veti simti ca ''MUNCA VOASTRA'' ARE UN ROST, si ca multe transformari s-au petrecut - ca NU mai sunteti voi aceia care erati la inceput - este normal sa fie asa! Dar aveti grija si de SUFLET, de aceste raniri, sa le ingrijiti impreuna si pe acestea. Sufletele voastre formeaza ''TRANDAFIRUL'' de mai sus.

MUNCA VOASTRA consta in intelegerea nevoilor si incercarilor celuilalt fiindu-i alaturi atat timp cat acesta iti va permite. Nu suntem stapanii nimanui, nici ai propriilor nostri copii.
Avem DOAR DATORIA ca atunci cand INCEPEM O LUCRARE - DRAGOSTEA este cea mai grea ''lucrare'' (in cazul copiilor DARUIM O VIATA), SA NU O ABANDONAM



P.S.
NU citez din carti, ci din viata-mi. De VOI depinde propria voastra viata, si NU de cel de alaturi. Oricat de INFRANTI v-ati simti UNEORI, intelegeti-l pe cel de alaturi, intelegeti-va si pe voi - asa cum SUNTEM (!) Dar NU ACCEPTATI MINCIUNI / HOTII, greseli fara de intentie, fara de repetitie, ei da - facem din belsug

MINCIUNA este o CRIMA, chiar daca adesea esueaza!
agoldfish
Postat pe 13 Mai 2009 10:33
De la: _dulcik_, la data 2009-05-02 00:00:41
De la: si_yo, la data 2009-05-01 11:13:02
De la: Lexy87, la data 2009-02-26 14:41:35
De la: alex_baiasu10, la data 2008-12-18 01:16:07Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...


perfect de acord!

adevarat... e mai bine ca inainte casatorie sa cunosti si sa ai diverse relatii cu diferitii barbati...nu e bine sa te opresti la primu ca te saturi de el
daca ar fi mai avut si alte relatii inainte de asta poate ca nu ar mai fi simtit nevoia calce stramb..dar asa...curiozitatea...poate chiar plictiseala...dupa 11 ani...

de acord si eu iti faci de cap inainte de a te casatori, pana te saturi.....dupa aceea....nu e frumos si nici corect pentru celalalt


GRESIT!

Nu trebuie sa treci prin IAD ca sa afli si sa intelegi ca exista!

OBICEIURILE, doar ele SE FORMEAZA asa cum spuneti voi !!!
Ceea CE ESTI insa nu se va schimba prin nici o experienta! Doar vei reusi sa te eschivezi, sa te ascunzi pentru o vreme fata de altii, sau sa epatezi cu ceva ce nu-ti este caracteristic prin ceva ce-ai observat sau ti s-a atras atentia in decursul unei experiente ...

Daca ai nevoie de cunostinte - citesti, te documentezi prin diverse cai (doctori, familie, prieteni).
In cadrul UNEI relatii CONSTRUIESTI ACEA RELATIE si doar ATAT!
CINE ESTI, esti inca de copil - din primii 7 ani de acasa. Aceea este adevarata EXPERIENTA.
Restul, sunt niste INCERCARI CU DEGETELE, SA VEZI CUM ESTE MAREA (?) - dar marea ESTE UNA si aceeasi - TU esti unul si ACELASI, indiferent de cum este vremea - MAREA este UNA SINGURA. Oricate corabii ai incerca, mai performante, mai rezistente - TU AI UN CARACTER SI O REZISTENTA si doar pe ACEEASI MARE TI LE INCERCI - NU da vina pe nava pe care navighezi, sau pe vreme, sau pe noroc. Cauta doar sa-ti alegi din start ''corabia potrivita'' si ''sa faci parte comuna'' cu ea pentru a infrunta urgiile naturii pe intinderile fabuloasei mari a vietii.

Este bine sa ai experienta in orice domeniu, de acord. Dar ceea ce tine de ORI CE DOMENIU poate sa si vina de la sine din interiorul tau, ori - oricat te-ai documenta sau ai experimenta - NU VEI DEVENI MARINARUL care ar trebui sa fii din start - sa ai CARACTER, sa fii OM - daca nu le ai ...

NU femeia il face pe barbat, cum spun multi (de ce oare?) INSA ea il poate sustine, sau lasa sa lupte singur cu meandrele vietii.

Mult mai bine ar fi sa nu ne aruncam in orice relatie, in mai multe relatii.
Suferinta provocata prin nepasare si usurinta cu care privim o relatie sunt mai grele, si au urmari mai grele decat munca de a duce o singura relatie.
agoldfish
Postat pe 13 Mai 2009 11:00
De la: si_yo, la data 2009-05-01 11:13:02
De la: Lexy87, la data 2009-02-26 14:41:35
De la: alex_baiasu10, la data 2008-12-18 01:16:07Mereu am fost de parere ca nu trebuie sa ne limitam la o singura persoana .Adica,inainte de a ne casatori,ar fi bine sa fi cunoscut diverse caractere,sa fi avut diverse relatii,ca sa stim cu adevarat care ne sunt asteptarile si ce trebuie sa valorificam.Altfel...se ajunge la povestea asta...


perfect de acord!
daca ar fi mai avut si alte relatii inainte de asta poate ca nu ar mai fi simtit nevoia calce stramb..dar asa...curiozitatea...poate chiar plictiseala...dupa 11 ani...

de acord si eu iti faci de cap inainte de a te casatori, pana te saturi.....dupa aceea....nu e frumos si nici corect pentru celalalt


Pentru cine si-a facut de cap sa nu se mire daca va avea parte in continuare de acelasi tratament

agoldfish
Postat pe 13 Mai 2009 11:03
JustAMan, daca tu esti barbatul in cauza cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea. Sa afli ce i-a lipsit. Poate ca a atras-o numai ideea de flirt, sa se vada admirata si de altul. Probabil ca i s-a parut incitant sa aibe si ea un mic secret vinovat, numai al ei. Explicatii pot fi "N" la numar dar nu o scuza niciuna. Abia dupa ce vorbiti serios poti sa te decizi in privinta ei. Si faptul ca sunt la mijloc 11 ani nu ar trebui sa te faca sa ramai daca ajungi la concluzia ca nu poti ierta. E greu sa traiesti cu o persoana neavand incredere in ea, reprosandu-i tot timpul. Reprosurile astea erodeaza si mai rau o relatie si asa subrezita. Ideea e DACA POTI sa ierti, cu adevarat si nu de forma, DACA VREI, si mai ales DACA EA NU MAI CONTINUA sa faca asta. Eu una, nu as continua o relatie daca as afla ca sotul ma inseala tocmai pentru ca nu as putea ierta niciodata cu adevarat.
Jasmine10
Postat pe 13 Mai 2009 11:23
:) frumoasa povestea....cam asa e si la mine dar nu e vorba de 11 ani...e vorba de 3 ani jum......cel mai bine ar fi ca el sa ia o pauza mai mare si sa-si cantareasca sentimentele....:)...si ea la fel.....dar cel mai bine cred ca stiu ei ce sa faca, numai ei stiu ce e in relatia lor..:P
ioanaeu20
Postat pe 13 Mai 2009 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai sunt relatii normale? 2 De la: eizo84 12 Februarie 2009 09:56
greu sa decid 45 De la: bursuka 10 Octombrie 2010 17:31
Cum ma pot desprinde...? 28 De la: yupii 2 Ianuarie 2010 17:27
am nevoie de sfaturi 18 De la: c_tina2 3 Martie 2009 11:14
sunt disperat va rog ajutati-ma 333 De la: kudika355503 24 Mai 2011 23:29