Setari Cookie-uri

singuratate...

De la: dana_mv, la data 2009-01-29 19:35:24
De la: meekk, la data 2009-01-29 18:24:38Eu sunt ceva mai recent despartita,iar partea mai frustranta eca nu sunt in Ro,nu am cu cine vb la o cafea, sa mai uit de necazuri, ca de ar fi numa ca m-am despartit de el,...poate n-ar fi cel mai grav,dar ....in fine........Am plecat de la el numa cu lucrurile de pe mine, cautand o chirie, si incercand sa uit toate jignirile lui.Nu pot sa spun ca mi-e bine, mai ales aici printre straini.Cel mai mult ma doare dezamagirea si gustul amar pt ca nu a meritat sa fac atatea sacrificii pt el.Mai ales ca el a fost prietenul meu de nadejde,am fost amici mai multi ani,apoi am devenit iubiti.
Merg singura pe strazi si ma uit parca prin oameni nu la oameni...sincer am asa o stare...totul e negru.......dar sper ca intr-o zi va veni si soarele pe strada mea, si voi avea familie si copii.
Va doresc si voua la fel sa ridicati capul, sa nu suferiti pt cineva care nu merita, da e greu, plangem ...dar mai bine sa plangem singure decat sa plangem suferind intr-o relatie.
ai dreptate in tot ce spui.m-ai bine suferi o perioada singura,decat toata viata in doi.stiu ce inseamna suferinta si ma doare sufletul cand intalnesc si pe altcineva care trece prin acelasi lucru.sper sa iti revii repede.


Mersi mult.Inseamna mult pentru mine empatia pe care mi-o arat adevarat numa cei care au suferit stiu ce inseamna.e pup, mai vb
T
meekk
Postat pe 29 Ianuarie 2009 23:14
sincer nu ar tb sa stai intre patru peretii viata e mult prea frumoasa pt a te inchide intre 4 peretii
_dulcik_
Postat pe 28 Februarie 2009 10:52
nu dispera, orce sfarsit e un inceput, daca ti-a vorbit urat la despartire inseamna ca nu te merita, viata e prea frumoasa sa traiesti in trecut si sa-ti pui mereu intrebari de ce.....fruntea sus si mult succes
way
Postat pe 28 Februarie 2009 11:05
asta e alegerea ta in a ramane singura si a-i plange de mila... mai bine ai cauta ceva nou... o noua relatie... numai sta si iti plange de mila... referitor la prietenii pana la urma si ei au viata lor ... nu o sa stea alaturi de tine privindu-te cum iti plangi de mila... iesi cu ei in oras si poate va aparea si acel el
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 20:41
Eu simt singuratatea de ani de zile, dar am cam fost singura mereu, sunt obisnuita... Am aproape 26 ani si nu reusesc sa gasesc un tip pe care sa-l plac si sa fie reciproc. Cand gasesc unul sa-mi placa e insurat, ori nu ma place, iar cei care ma plac nu simt atractie fata de ei. Stau si intr-un oras mic, unde aproape totii baietii de varsta mea sunt "luati", iar cei singuri sunt vai de ei....
E adevarat, am o prietena buna, de 6 ani ne cunoastem, mai ies cu ea, dar cand va intra intr-o relatie serioasa nu stiu ce am sa fac.
Am inceput sa cred k dragostea nu e pt mine si intr-un fel m-am resemnat... stiu k nu e o solutie, dar cand astepti de ani de zile ceva si nu vine...
Incearca sa-ti faci macar o prietena, singuratatea va deveni mai usoara.
Aveti grija de voi!
Ano_nim
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:53
Buna tuturor.
Scria cineva ca 'tot raul este inspre bine'. Ii dau dreptate si consider ca mare adevar a spus. Tot ceea ce ni se intampla in viata are un scop; noi, insa, nu gasim rostul acelui 'rau' care ni s-a intamplat. Este o chestiune de timp pana percepem binele din rau. Singuratatea e ingrozitoare cand nu sti ce sa faci cu ea. Eu am invatat sa-mi accept singuratatea, am educat-o sa-mi fie utila, dar nu este vorba de mine in aceasta poveste.
Redescopera-te, analizeaza-te ca sa poti invata din propriile greseli, daca e cazul. Ai grija de tine, acorda-ti cea mai mare atentie si multa importanta. Citeste, mergi la teatru, fa-ti programari la un salon de cosmetica. Tu stii cel mai bine ce iti place sa faci sau ce te-ar binedispune. E simplu sa dam sfaturi, daca nu suntem implicati sentimental. Timpul iti este prieten, te 'va vindeca'; cat de repede, depinde doar de tine.
Sa ai parte de multa liniste sufleteasca si putere sa treci cu bine de aceasta mahnire. Candva, vei zambi si-ti vei spune ca ai fost o prostuta ca la 20 de ani ai plans pentru un baiat-gaseste tu apelativul pe care vrei sa-l folosesti- care nu te-a meritat.
Zambeste!












bamby2309
Postat pe 15 Aprilie 2009 02:19
De la: danna23ss, la data 2009-04-14 09:53:49Eu simt singuratatea de ani de zile, dar am cam fost singura mereu, sunt obisnuita... Am aproape 26 ani si nu reusesc sa gasesc un tip pe care sa-l plac si sa fie reciproc. Cand gasesc unul sa-mi placa e insurat, ori nu ma place, iar cei care ma plac nu simt atractie fata de ei. Stau si intr-un oras mic, unde aproape totii baietii de varsta mea sunt "luati", iar cei singuri sunt vai de ei....
E adevarat, am o prietena buna, de 6 ani ne cunoastem, mai ies cu ea, dar cand va intra intr-o relatie serioasa nu stiu ce am sa fac.
Am inceput sa cred k dragostea nu e pt mine si intr-un fel m-am resemnat... stiu k nu e o solutie, dar cand astepti de ani de zile ceva si nu vine...
Incearca sa-ti faci macar o prietena, singuratatea va deveni mai usoara.
Aveti grija de voi!


da, asa e,ce-i care nu sunt luati sunt vai de mama lor
prieteni am, cu care sa mai ies din cand in cand. problema e ca toti sunt cuplati . si sunt privita nu prea bine..pt ca nu am reusit sa-mi fac prieten de ceva vreme...a inceput sa ma streseze chestia asta. pentru ca toti ma intreaba la un moment dat,nush parca as fi handicapataa...am inceput sa nu ma mai simt confortabil , deoarece cand e vorba de intalnire cu gasca sunt numai cupluri...si eu singura...mai e un amic care e singur , dar e vai de el...god! si mai mi se baga si pe gat! de aia nu prea ma intalnesc cu gasca! au inceput sa nu-mi mai placa vacantele!
dorina_77
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:47
De la: danna23ss, la data 2009-04-14 09:53:49Eu simt singuratatea de ani de zile, dar am cam fost singura mereu, sunt obisnuita... Am aproape 26 ani si nu reusesc sa gasesc un tip pe care sa-l plac si sa fie reciproc. Cand gasesc unul sa-mi placa e insurat, ori nu ma place, iar cei care ma plac nu simt atractie fata de ei. Stau si intr-un oras mic, unde aproape totii baietii de varsta mea sunt "luati", iar cei singuri sunt vai de ei....
E adevarat, am o prietena buna, de 6 ani ne cunoastem, mai ies cu ea, dar cand va intra intr-o relatie serioasa nu stiu ce am sa fac.
Am inceput sa cred k dragostea nu e pt mine si intr-un fel m-am resemnat... stiu k nu e o solutie, dar cand astepti de ani de zile ceva si nu vine...
Incearca sa-ti faci macar o prietena, singuratatea va deveni mai usoara.
Aveti grija de voi!
nu crede asta ca va aparea si pentru tine trebuie dar sa ai rabdare nu se stie niciodata
dontworibehapi
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:01
De la: bamby2309, la data 2009-04-15 02:19:33Buna tuturor.
Scria cineva ca 'tot raul este inspre bine'. Ii dau dreptate si consider ca mare adevar a spus. Tot ceea ce ni se intampla in viata are un scop; noi, insa, nu gasim rostul acelui 'rau' care ni s-a intamplat. Este o chestiune de timp pana percepem binele din rau. Singuratatea e ingrozitoare cand nu sti ce sa faci cu ea. Eu am invatat sa-mi accept singuratatea, am educat-o sa-mi fie utila, dar nu este vorba de mine in aceasta poveste.
Redescopera-te, analizeaza-te ca sa poti invata din propriile greseli, daca e cazul. Ai grija de tine, acorda-ti cea mai mare atentie si multa importanta. Citeste, mergi la teatru, fa-ti programari la un salon de cosmetica. Tu stii cel mai bine ce iti place sa faci sau ce te-ar binedispune. E simplu sa dam sfaturi, daca nu suntem implicati sentimental. Timpul iti este prieten, te 'va vindeca'; cat de repede, depinde doar de tine.
Sa ai parte de multa liniste sufleteasca si putere sa treci cu bine de aceasta mahnire. Candva, vei zambi si-ti vei spune ca ai fost o prostuta ca la 20 de ani ai plans pentru un baiat-gaseste tu apelativul pe care vrei sa-l folosesti- care nu te-a meritat.
Zambeste!















e apasator faptul ca dureaza de ceva timp...am inceput sa ma obisnuiesc cu asta,dar ma trezesc in vacante ca nu am cu cine se ma bucur de ele. prietenii pleaca cu iubitu...si eu stau..nici afara nu mai am chef sa ma plimb...sa ma vada careva si sa ma intrebe de ce sunt singura
ma tot intreb ce nu fac bine,dar nu reusesc sa dau de un om serios! am inceput sa cred ca nu exista persoana aia careia sa-i pese de tine. mie mi-ar face cel mai bine intalnirile cu prietenii ,dar nici asta nu-mi mai aduce placere , cand imi spun unii,vai!pai cum nu ai prieten?? de parca tot ce conteaza e asta. am inceput sa ma intreb ce nu e in regula cu mine,pentru ca toate naspetele au!
mi-ar place sa fac multe,dar deja e apasatoare singuratatea asta. sunt singura de prea mult timp.
tot binele spre rau,e foarte ok ca am scapat de un dobitoc care nu m-a meritat ,dar eu nu sunt fericita!
si nu inteleg de ce oamenii care-ti fac rau o duc bine mersi...in timp ce tu platesti pentru asta!
dorina_77
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:02
De la: dorina_77, la data 2009-04-15 08:47:02
De la: danna23ss, la data 2009-04-14 09:53:49Eu simt singuratatea de ani de zile, dar am cam fost singura mereu, sunt obisnuita... Am aproape 26 ani si nu reusesc sa gasesc un tip pe care sa-l plac si sa fie reciproc. Cand gasesc unul sa-mi placa e insurat, ori nu ma place, iar cei care ma plac nu simt atractie fata de ei. Stau si intr-un oras mic, unde aproape totii baietii de varsta mea sunt "luati", iar cei singuri sunt vai de ei....
E adevarat, am o prietena buna, de 6 ani ne cunoastem, mai ies cu ea, dar cand va intra intr-o relatie serioasa nu stiu ce am sa fac.
Am inceput sa cred k dragostea nu e pt mine si intr-un fel m-am resemnat... stiu k nu e o solutie, dar cand astepti de ani de zile ceva si nu vine...
Incearca sa-ti faci macar o prietena, singuratatea va deveni mai usoara.
Aveti grija de voi!


da, asa e,ce-i care nu sunt luati sunt vai de mama lor
prieteni am, cu care sa mai ies din cand in cand. problema e ca toti sunt cuplati . si sunt privita nu prea bine..pt ca nu am reusit sa-mi fac prieten de ceva vreme...a inceput sa ma streseze chestia asta. pentru ca toti ma intreaba la un moment dat,nush parca as fi handicapataa...am inceput sa nu ma mai simt confortabil , deoarece cand e vorba de intalnire cu gasca sunt numai cupluri...si eu singura...mai e un amic care e singur , dar e vai de el...god! si mai mi se baga si pe gat! de aia nu prea ma intalnesc cu gasca! au inceput sa nu-mi mai placa vacantele!

adica noi astia singuri cuntem vai de mama nosatra nui adevarat bine nu toti
dontworibehapi
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:04
pana la urma cred ca si eu o sa raman singur, si marmota, ce vreau sa spun e ca daca suntem singuri e datorita noua ca nu dorim sa socializam.... da nici asta nu stiu daca o fi adevarat
dontworibehapi
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:23
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-15 09:23:13pana la urma cred ca si eu o sa raman singur, si marmota, ce vreau sa spun e ca daca suntem singuri e datorita noua ca nu dorim sa socializam.... da nici asta nu stiu daca o fi adevarat


nu e asa..sunt persoane care sunt f inchise in ele si totusi au pe cineva. nu e vorba de socializare,pentru ca poti sa fi cat vrei tu de sociabil , atata timp cat nu gasesti interese comune cu ceilalti .
dorina_77
Postat pe 15 Aprilie 2009 17:56
timpul le rezolva pe toate... acum te simti rau, plangi dupa el dar cu timpul il uiti.. e mult pana dispare amintirea lui...dar cel mai usoar uiti un baiat cand dupa despartire incepi o noua relatie
_dulcik_
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:05
De la: _dulcik_, la data 2009-04-15 22:05:25timpul le rezolva pe toate... acum te simti rau, plangi dupa el dar cu timpul il uiti.. e mult pana dispare amintirea lui...dar cel mai usoar uiti un baiat cand dupa despartire incepi o noua relatie


nu asta e problema...problema e ca toti rahatii au noroc si fericire
dorina_77
Postat pe 15 Aprilie 2009 23:55
De la: dorina_77, la data 2009-04-15 23:55:35
De la: _dulcik_, la data 2009-04-15 22:05:25timpul le rezolva pe toate... acum te simti rau, plangi dupa el dar cu timpul il uiti.. e mult pana dispare amintirea lui...dar cel mai usoar uiti un baiat cand dupa despartire incepi o noua relatie


nu asta e problema...problema e ca toti rahatii au noroc si fericire


nu gandii asa iubita...acum treci tu prin faze mai putzin bune, dar cand ti se va intampla ceva bun situatia se va schimba la 190 de grade. asa credeam si eu intr-un timp, dar a fost de ajuns sa se intample ceva frumos, si nu ma refer la un barbat, si aia a fost.....
cristi_nne
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:25
De la: dorina_77, la data 2009-04-15 23:55:35
De la: _dulcik_, la data 2009-04-15 22:05:25timpul le rezolva pe toate... acum te simti rau, plangi dupa el dar cu timpul il uiti.. e mult pana dispare amintirea lui...dar cel mai usoar uiti un baiat cand dupa despartire incepi o noua relatie


nu asta e problema...problema e ca toti rahatii au noroc si fericire


pai vba aia daca ai calcat in rahat ai noroc........
cristi_nne
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:26
Sa nu aruncati cu pietre ...orice femeie daca vrea sa nu fie singura nu e !!! Corect ?
Bun, pana aici am stabilit ...problema care intervine cu adevarat e daca ne multumim cu mult sau cu putin..cateodata ai cu ce dar nu ai timp, ai timp dar nu ai cu cine, ai cu cine ai si timp dar nu se poate ...etc etc ...sunt multe variabile....
Nu mai stati si va plangeti de mila, importante/importanti sunteti voi, treceti la actiune, incercati, experimentati, poate iesi ceva frumos, presati lucrurile, faceti-le sa se intample...''Dumnezeu da dar nu baga in traista''...iar sa va plangeti de mila...CLAR NU ESTE SOLUTIA !!!

Si cum adica aia care nu sunt luati sunt vai de mama lor???Pai voi daca sunteti singuri/singure asa va autocaracterizati ?
Fiecare sac isi are petecul ...

Sa fiti cuminti si iubiti !
__LL__
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:34
De la: dorina_77, la data 2008-09-05 19:20:18
De la: Lucia1971, la data 2008-09-05 09:29:22Observ aici o chestie pe care am mai intalnit-o si pe alte topicuri. Cineva are o problema, o posteaza si asteapta ajutor sau macar sfaturi si sustinere morala. Sar o gramada sa ii dea sfaturi, se agita si se sfarma sa o ajute macar psihic. Dar, surprizaaaa... Nacajita care a deschis topicul nici macar un "multam fain pentru sfaturi" nu mai zice, daramite sa-si mai dea cu parerea sau sa mai tina lumea la curent cu ce s-a mai intamplat intre timp...


ia uite...intre timp am avut de invatat pentru scoala,am avut restante,am fost plecata in alta localitate..iara mi-am picat examenele m-am stresat invatand,si nici macar nota de trecere nu am avut...si am revenit la viata mea plictisitoare...vreau sa schimb ceva din viata asta...dar nu stiu cu ce sa incep.nu stiu de unde sa o iau...


Schimba-ti modul de gandire...te gandesti prea mult la lucrurile care nu iti plac iar cele care iti fac placere raman acolo intr-un colt si nu pot iesi la lumina...Gandeste tot timpul cat mai pozitiv...
camelusha83
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:45
De ce nu incerci sa inveti mai intai sa te simti bine tu cu tine si abia apoi sa iti faci probleme cu prietenii si iubitii... Invata sa gandesti ca esti cea mai importanta persoana de pe pamant si nu conteaza ce spun ceilalti.


http://alicedamian.blogspot.com/
kudika013988
Postat pe 20 Aprilie 2009 13:38
Nu stiu unde e problema, dar e din ce in ce mai rau, nici sa ies in club nu-mi mai place. Si cand descoperi k prietenia se termina cand apare o alta "prietena" cu situatie financiara buna, te simti si mai rau... Dar realizezi k nu merita sa fii trist pt nimeni, cum spunea cineva pe aici "sa nu crezi in nimeni si nu vei fi dezamagit", cam asa e....
Iar cu rabdarea (spunea cineva sa am rabdare) nu exista persoana mai rabdatoare k mine, am avut ani de zile, dar mi-am cam pierdut-o.
O sa ma refugiez in invatat, o perioada k vine sesiunea acum si am o gramada de examene, asa poate mai uit de tristeti.
Ano_nim
Postat pe 21 Aprilie 2009 08:52
Dana are dreptate,mai bine suferi o perioada singura,decat toata viata in doi...
Din ceea ce iti doresti un lucru cu ardoare,cu atat devine mai efemer !!!!
Sterge-ti lacrimile ! Invata sa zambesti chiar daca sufletul in tine plange !
Ocupati timpul invatand pentru facultate,esti tanara si poti !
Eu am terminat acum un an,am sustinut licenta,si crede-ma mi-a fost atat de greu si cu servici si cu familie colac peste pupaza mai faceam si naveta ora jumatate cu trenul,dar nu m-am dat batuta
Se spune ca nu simti ca esti student daca nu ai macar o restanta...
Ai viata inainte,mai devreme sau mai tarziu iti vei intalni jumatatea,nu trebuie sa iesi pe strada sa o cauti,va venii ea singura la momentul potrivit,important e sa stii sa o recunosti !!!!
Nu mai trai in trecut ! Priveste cu incredere si optimism in viitor !!!!
Floare_de_castan
Postat pe 22 Aprilie 2009 19:48
De la: enigma0011, la data 2009-04-22 19:48:38Dana are dreptate,mai bine suferi o perioada singura,decat toata viata in doi...
Din ceea ce iti doresti un lucru cu ardoare,cu atat devine mai efemer !!!!
Sterge-ti lacrimile ! Invata sa zambesti chiar daca sufletul in tine plange !
Ocupati timpul invatand pentru facultate,esti tanara si poti !
Eu am terminat acum un an,am sustinut licenta,si crede-ma mi-a fost atat de greu si cu servici si cu familie colac peste pupaza mai faceam si naveta ora jumatate cu trenul,dar nu m-am dat batuta
Se spune ca nu simti ca esti student daca nu ai macar o restanta...
Ai viata inainte,mai devreme sau mai tarziu iti vei intalni jumatatea,nu trebuie sa iesi pe strada sa o cauti,va venii ea singura la momentul potrivit,important e sa stii sa o recunosti !!!!
Nu mai trai in trecut ! Priveste cu incredere si optimism in viitor !!!!



pai asta fac,invat ,invat,invat. dar in vacante?? simt si eu nevoia sa ies undeva in excursie,dar nu am cu cine...de cautat nu mai caut de mult jumatatea pentru ca toti mi-au aratat cat de egoisti si nepasatori sunt...am nevoie de prieteni...
dorina_77
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:33
De la: dorina_77, la data 2009-04-22 21:33:11
De la: enigma0011, la data 2009-04-22 19:48:38Dana are dreptate,mai bine suferi o perioada singura,decat toata viata in doi...
Din ceea ce iti doresti un lucru cu ardoare,cu atat devine mai efemer !!!!
Sterge-ti lacrimile ! Invata sa zambesti chiar daca sufletul in tine plange !
Ocupati timpul invatand pentru facultate,esti tanara si poti !
Eu am terminat acum un an,am sustinut licenta,si crede-ma mi-a fost atat de greu si cu servici si cu familie colac peste pupaza mai faceam si naveta ora jumatate cu trenul,dar nu m-am dat batuta
Se spune ca nu simti ca esti student daca nu ai macar o restanta...
Ai viata inainte,mai devreme sau mai tarziu iti vei intalni jumatatea,nu trebuie sa iesi pe strada sa o cauti,va venii ea singura la momentul potrivit,important e sa stii sa o recunosti !!!!
Nu mai trai in trecut ! Priveste cu incredere si optimism in viitor !!!!



pai asta fac,invat ,invat,invat. dar in vacante?? simt si eu nevoia sa ies undeva in excursie,dar nu am cu cine...de cautat nu mai caut de mult jumatatea pentru ca toti mi-au aratat cat de egoisti si nepasatori sunt...am nevoie de prieteni...




Crede-ma k nici prietenii nu sunt o solutie, iti stau alaturi cand ti-e bine, cand nu se duc in alta parte, mai bine zis cunostinte cu kre sa iesi din casa. Dar incearca sa faci ceva pt tine, invata o limba straina, mergi la un curs de ceva, o sa prinzi incredere in tine si te vei simti si mai bine.
Eu am inceput sa nu mai pun la suflet orice si sa-mi vad de sesiunea mea, ca am destule examene si incerc sa zambesc chiar dak in mine e tristete....
Ano_nim
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:53
poi numai sta singura gasesteti pe altcineva chiar dk al mai iub pe fostu incerka sa-ti faci viata ta
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 23 Aprilie 2009 20:13
si nu inteleg de ce oamenii care-ti fac rau o duc bine mersi...in timp ce tu platesti pentru asta![/quote]


Ai afirmat un lucru foarte adevarat dorina_77.....si eu m-am intrebat de mult ori cum de oamenii care ti-au facut rau o duc bine in timp ce tu platesti pt asta....nu au nici cea mai mica remuscare...nu-i mustra constiinta...oare in tot raul pe care ni l-au facut altii exista pana la urma un bine?
chiar nu pot intelege acel sentiment de ignoranta,indiferenta pe care il au acele persoane fata de cei pe care i-au ranit .... nepasarea ca au provocat rani adanci in sufletul acelora.....
onuta81
Postat pe 23 Aprilie 2009 23:34
Stiu si eu cat de greu este sa vezi ca o persoana la care ai tinut foarte mult si pe care o apreciezi foarte mult te trateaza cu indiferenta si cu nepasare. Insa cel mai greu este cand esti judecat pe nedrept, cand persoana pentru care ai face orice din sincera prietenie iti interpreteaza gresit gandurile si atitudinea si incepe sa te indeparteze. Atunci tu suferi singur, dezamagit, tradat in cele mai sincere sentimente ale tale fata de un OM. Iar acelui OM nu-i pasa de tine si se bucura vazand ca tu suferi...

Cu totii am trecut prin asta si unii dintre noi trec si acum...Dar cu speranta si incredere in foartele proprii si cu ajutorul bunului Dumnezeu trec toate...Pentru cei care va aflati in situatiile descrise pe acest topic: apelati la prieteni, priviti in jur si veti vedea ca sunt oameni care merita de o mie de ori mai mult interesul vostru si care va apreciaza la justa voastra valoare fara sa va judece si sa va interpreteze gresit.
EmperorNerva
Postat pe 24 Aprilie 2009 17:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e de facut cand iubitul imi spune sa lucrez cu fosta lui iubita 15 De la: sorina1972 2 Martie 2010 10:19
Mai puteti sa va ganditi la o viitoare relatie dupa o despartire dureroasa?? 33 De la: kudika319806 6 Septembrie 2010 15:41
ADIO dragi prieteni! 113 De la: steffy91 31 Decembrie 2011 18:22
cum poti iubi 2 femeii in acelasi timp? 23 De la: battleofwits 19 Martie 2011 17:06
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 19 De la: ramona_elisa 4 Februarie 2009 04:26