Setari Cookie-uri

m-am indragostit de amantul meu

Multumesc pentru sfaturi,mai ales pentru cele care ma indemnau sa-l las.Crezusem ca a renuntat la mine dar m-am inselat.A revenit in viata mea si e mult mai insistent ca oricand:ma cauta la serviciu,ma streseaza cu telefoane a ajuns sa ma sune la 2 dimineata cu numar ascuns pentru a ma ruga sa ies cu el ca nu mai rezista fara mine.Chiar nu stiu ce sa mai fac sa scap de el,sa nu mai cedez inca o data.

Postat pe 9 Noiembrie 2008 09:35
schimba nr de telefon
wdy
Postat pe 9 Noiembrie 2008 10:54
probabil in timpul care nu te-a cautat s-a dat la altcinva, nu i-a picat in plasa si a revenit la tine. lasa-l naibi ca esti tanara! barbati nu sunt???

Postat pe 20 Noiembrie 2008 17:02
eu am o prietena care s-a indragostit de tipul care a violat-o! faza stupida a fost ca el o placea de fff mult timp, a prins ocazia si a profitat de ea. nici ea nu stie cum s-a intamplat, cert este ca acum sunt indragostiti nebuneste unul de celalalt, sunt impreuna de 5 ani si isi fac planuri de nunta.
in cazul tau .....E INSURAT!!!!..... cu el un viitor oricum nu vei avea.
missjamaik1
Postat pe 28 Noiembrie 2008 10:21


Eu nu am inteles decat ca idiotul ala te-a violat, iar pe tine nu te-a dus capul decat sa iti dai demisia. El ti-a rupt demisia, tu ai acceptat sa iti cam distrugi viata. Ai rupt o relatie de 5 ani, ai devenit amanta, te-ai indragostit de el, iar acuma te gandesti daca sa pleci de la firma pt el. Doamne...
Exista doua variante: ori te-a amenintat ca te da afara sau ca te omoara sau mai stiu eu ce.
Ori tie ti-a placut de la inceput ceea ce darama ideea de viol.
In orice caz, nu prea ai tarie de caracter, esti cam naiva.
Eu l-as fi distrus in locul tau. Ori ii trimiteam niste baieti sa il lase leguma pe viata, ori il bagam in inchisoare.
Nu-ti bate joc de viata ta! de ce sa te multumesti cu putin? Ai putea sa fii cea care da sens si culoare vietii unui barbat. De ce sa fii a cincea roata la caruta?
Hazel_eyes
Postat pe 5 Decembrie 2008 16:12
tu stii ce este in suflrtul tau...dar tre sa te gandesti dak nu cumva faci pe altii sa sufere..nu se stie nici cat vei suporta situatia asta.sa nu suferi tu mai tz

Postat pe 28 Decembrie 2008 23:58
De la: Loveliness, la data 2008-08-13 19:16:26Uite.. eu am un principiu.. cred ca nu e bine sa-ti faci singura rau. Ca esti amanta sau nu, e optiunea ta. In cazul de fata nu te condamn pt ca tu nu distrugi nici o casnicie.. atata timp cat sotia nu vrea sa se culce cu el si pretinde ca e ,,usurata,, de faptul ca el merge la alta.. inseamna ca ei nu au nici o casnicie, decat de ochii lumii. Nu m-as simti vinovata in locul tau. Normal.. statutul de amanta nu multumeste si nu cinsteste pe nimeni.. Dar daca il iubesti cu adevarat pe omul asta, vei suferi fara el! NU te face sa suferi singura.. nu te ghida dupa turma si dupa societatea asta infecta care impune atatea reguli.. Du-te cu el si gata.. in momentul in care vei fi nefericita, ai sa pleci singura, fara sfatul nimanui. La ce bun sa-ti ranesti acum inima cu mana ta si sa stai sa plangi dupa el cand nimic nu te opreste sa-i fi aproape? La ce bun sa te gandesti la ceva ce nu stii niciodata daca se va intampla sau nu.. mergi in fata cu incredere si ce va fi va fi.. poate va fi bine. Cand si daca te vei satura, repet.. vei pleca singurica si fara sfatul nimanui.
''inseamna ca ei nu au nici o casnicie,decat de ochii lumii.''asa e ..e adevarat dar de ce tot te simti aiurea ca esti in postura de amanta ......cand stii ca te iubeste ......si inca de acum 10 ani.......esti iubirea vietii lui ...este iubirea vietii tale,,,o stiti amandoi dar totusi asa a fost sa fie.....sa fie pe post de amanta.....vb de alt caz perfect adevarat.oare sa continue sau sa mai renunte inca o data la iubire?

Postat pe 29 Decembrie 2008 22:35
....iubita..mea daca nut0i convenea.... il dadeai dracului afara cu politi si-l facea si daca erai a dracu il faceai de pleca el din companie...si eu lucrez in multinationala de peste 3 ani ...ai cui sa te plangi crede-ma si sa te faci auzit de cine trebuie..asta daca intr-adevar e...companie mare cum spui tu..Deci nu asta e motivul real probabil in subconstient te-a intrigat atractia sefului..:):)) te-a preferat tocmai pe tine...
in multinationala mea...believe me..mai mult de fff fin flirt nu am patit niiiicio dataaa..!!!!!
Gandeste-te bine si lamureste-ti sufletul nu cauta scuze...
Aesma_Daeva
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:13
sa-ti urmezi viata fara sa depinzi de un *sef*

Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:47
daca el te iubeste si iti da atentie merita sa continui sa sa va traiti povestea de dragoste........

Postat pe 15 Ianuarie 2009 14:58
Doamne,cum sa te indragostesti de cineva care te-a violat...Si sa mai si taci ca sa ramai in continuare in firma alaturi de un monstru,teoretic.Sau poate ti-a placut si tie atunci.Eu zic mai intai sa iti faci un control la cap,ca asa ceva n-am mai auzit.
gandacelul
Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:04
un amant e o iluzie..o fantezie(in cazul tau poate si obisnuinta)..daca te iubea..crezi ca se mai punea problema sa ii zici amant?..nu cred..cat despre plecatul cu el de la firma..vezi si u ce cum e oferta..gandeste-te LA TINE in primul rand..si apoi..LA TINE.....o sa fie mai usor asa
haruka_obake
Postat pe 6 Februarie 2009 04:21
Te sfatuiesc sa-ti asculti inima!
Uneori trebuie sa lasam deoparte prejudecatile si regulile ieftine,ele ne dau numai suferinta si constrangere. Si eu sunt amanta unui barbat casatorit,si eu il iubesc! Stiu ca nu o va lasa niciodata pe ea pentru mine,au un copil si nu vreau sa stiu ca cineva sufera din pricina mea sau ramane fara aparare,dar eu sunt eu,am nevoie de afectiunea lui si il iubesc! Asa ca,asculta-te pe tine insati,urmeaza-ti calea si traieste clipa!
Ema
talpalaruemilia
Postat pe 25 Martie 2009 06:21
Cum sa iubesti ceva ce nu-ti va da inima in totalitate nicodata ...numa bucatzi ...si stim cu totzii care bucata mai mult ....Unde va e demnitatea mai oameni buni .. .??? Sau iarasi vorbesc de lucruri sfinte , nu e vorba nici de gura lumii, nici de societate nici de complexe si stereotipii nici de inhibiti si compromisuri ..e vorba de interiorul vostru, de suflet, de intreaga voastra fiinta, cum puteti sa functionatzi asa incompletzi....asta duce la frustare, depresii, iubiti-va mai mult si pretzuiti-va si nu mai visatzi la iubiri imposibile...simplitatea este uneori plictisitoare dar mult mai relaxanta si comoda..avem o viata doar ... ...valorificatzi-o si nu va bateti joc de inimioarele voastre...aici ma adresez si barbatilor si femeilor in aceiasi masura ...

LL
__LL__
Postat pe 25 Martie 2009 06:32
Ema eu am renuntat de mult la aceasta relatie si nu am facut-o de dragul aparentelor,ci pentru ca m-am simtit eu mai bine,nu cred k era iubire intre noi ci mai degraba o atractie puternica.Iar tu LL nu stiu ce intelegi prin demnitate.Oare crezi ca e mai demna o femeie care stie ca este inselata si continua sa se agate de barbatul care nu mai simte nimic pentru el.Asta este sentimentele se mai schimba,suntem oameni.

Postat pe 6 Aprilie 2009 22:31
Inteleg ca era atractie puternica, dar de ce neaparat in pielea goala?Macar un portjartier acolo, sau o bonetica pe cap.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:16
De la: , la data 2008-09-02 06:00:44vad intamplator un titlu care ma face sa tresar: "M-am indragostit de amantul meu!" Si eu m-am indragostit de amantul meu...si la mine e cel putin trist...pt k omuletzu isi cam bate joc de orice femeie...are si o iubita...pe care o insala de cate ori poate...iar eu i-am picat in plasa ca o musca. Ideea e k relatia mea era la pamant, iubitul meu nu m-a vizitat un an intreg de cand am inceput facultatea si abia dak vorbeam 5 min pe seara...nu il mai iubeam, in inima mea era deja loc pt altcineva...si a aparut asta, care m-a facut praf sufleteste. Imi blestem zilele cand ma gandesc k i-am cedat si mai ales k il si iubesc acum...Dar...unde voiam sa ajung, am vazut un documentar conform caruia se pare k at. knd facem sex...se secreta un hormon care cik te
"ajuta" sa te indragostesti de acea persoana. Deci nu mai faceti sex...faceti si voi dragoste! ...glumesc... eu sunt doar trista si intru in depresie dupa fiecare "intalnire" cu el, fie ea de 5 min pe strada...


anastashy
Postat pe 8 Noiembrie 2009 13:03
De la: anastashy, la data 2009-11-08 13:03:34
De la: , la data 2008-09-02 06:00:44vad intamplator un titlu care ma face sa tresar: "M-am indragostit de amantul meu!" Si eu m-am indragostit de amantul meu...si la mine e cel putin trist...pt k omuletzu isi cam bate joc de orice femeie...are si o iubita...pe care o insala de cate ori poate...iar eu i-am picat in plasa ca o musca. Ideea e k relatia mea era la pamant, iubitul meu nu m-a vizitat un an intreg de cand am inceput facultatea si abia dak vorbeam 5 min pe seara...nu il mai iubeam, in inima mea era deja loc pt altcineva...si a aparut asta, care m-a facut praf sufleteste. Imi blestem zilele cand ma gandesc k i-am cedat si mai ales k il si iubesc acum...Dar...unde voiam sa ajung, am vazut un documentar conform caruia se pare k at. knd facem sex...se secreta un hormon care cik te
"ajuta" sa te indragostesti de acea persoana. Deci nu mai faceti sex...faceti si voi dragoste! ...glumesc... eu sunt doar trista si intru in depresie dupa fiecare "intalnire" cu el, fie ea de 5 min pe strada...



Ii nasol sa te indragostesti de amant, o stiu si eu ma aflu in aceasta situatie. Dar daca prietenul nu te face fericita iar relatia voastra s-a racit, ce mai astept?
Inseamna ca asteapta sa pui tu punct relatiei si oricum il ai pe amant.
anastas
Postat pe 11 Noiembrie 2009 16:04
nu stiu ce sa-ti zic ,daca ai o familie si un sot care inca te mai iubeste ,si se poarta frumos cu tine ,gindeste-te bine inainte sa faci un pas gresit.e bine din cind in cind sa mai ai cite o aventura ,mai scapi de monotonie si sincer te mai relaxezi sufleteste ,iti aduci aminte de perioada cind simteai fluturasi in stomac,sint senzatatii care le simti odata,si e bine al dracului de bine ,dar lucrurile acestea sint trecatoare,la fel ca si seful tau,lasa-l sa se plece, daca nu iti ofera ceva mai bun decit altcineva nu are rost sa te complici,traieste clipa,momentul si atita tot,......
kudika200321
Postat pe 27 Iunie 2010 17:27
Wow,ce raspuns promt!
Barbie30
Postat pe 27 Iunie 2010 17:28
si eu il iubesc pe amantul meu si inteleg ce greu poate fi , am vrut sa ma despart de el de multe ori nu-mi place sa-l impart cu nevasta lui Nu-mi place statutul de amanta dar el nu se va despati cred de sotie niciodata , cred ca-l voi iubi pana la moarte
gogosik_2006
Postat pe 4 Iulie 2010 23:36
De la: gogosik_2006, la data 2010-07-04 23:36:17si eu il iubesc pe amantul meu si inteleg ce greu poate fi , am vrut sa ma despart de el de multe ori nu-mi place sa-l impart cu nevasta lui Nu-mi place statutul de amanta dar el nu se va despati cred de sotie niciodata , cred ca-l voi iubi pana la moarte
gogosik_2006
Postat pe 4 Iulie 2010 23:43
De la: , la data 2008-11-20 17:02:13probabil in timpul care nu te-a cautat s-a dat la altcinva, nu i-a picat in plasa si a revenit la tine. lasa-l naibi ca esti tanara! barbati nu sunt???
la concluzia am revenit si eu dar nici o data nu e prea tarziu
anamaria_brunetik
Postat pe 6 Iulie 2010 13:31
Tipa e membra din 1970 si nu are nici nume ,asta nu va duce cu gandul in alta parte?
Barbie30
Postat pe 6 Iulie 2010 13:35
De la: gogosik_2006, la data 2010-07-04 23:43:44
De la: gogosik_2006, la data 2010-07-04 23:36:17si eu il iubesc pe amantul meu si inteleg ce greu poate fi , am vrut sa ma despart de el de multe ori nu-mi place sa-l impart cu nevasta lui Nu-mi place statutul de amanta dar el nu se va despati cred de sotie niciodata , cred ca-l voi iubi pana la moarte

imi place ca te feliciti singura..bvo
ps. il vei iubi pana la moartea ta...pt ca in cazul tau nu se aplica....pana moartea va v-a desparti
miss_darine
Postat pe 6 Iulie 2010 13:40
hmm da si eu m-am indragostit de amantul meu..povestea mea este exact ca o telenovela as putea sa fac o telenovela cu povestea mea de viatza prietenele mele si colegele de la munca chiar rade si imi spune ca din povestea mea va iesi o adevarata telenovela de succes de ce spun asta???poi ai sa spun povestea mea mai pe scurt poate asa voi primi si sfaturi si pareri pro si contra..chiar am nevoie..deci sa incep..sunt in postura de amanta si m-am indragostit de amantul meu..eu am 22 el 30..ne am cunoscut la munca el este sofer unde lucrez eu..din prima clipa de cand l-am vazut m-am indragostit deci dragoste la prima vedere lui i-am placut si sa oferit sa ma duca acasa..si am acceptat..pe drum mi a spus ca este insurat si are o fetitza..pe moment nu am dat importantza de ce pt ca m-am gandit ca asta e prima si singura data cand ma va conduce acasa..dar nu nu a fost asa..a urmat multe zile si noptii cu el cand m-a condus acasa cand am stat cu el..el sta foarte mult timp pleacat de acasa din cauza servicilui si cand are timp timpul si il petrece cu mine..dar sa nu uitam ca si cu sotia lui chiar daca asta ma doare dupa ce pleaca de la mine stiu ca se duce la ea si asta ma doare..dar stiu ca singura am intrat in jocul asta stiu ca el apartine alteia dar ma doreste pe mine..am incercat sa imi fac o alta relatie pe ascuns la munca fara sa afle el si cel care urma sa fie cucerirea mea..deci nici acum nu imi vine sa cred cat de cruda e viata cateodata si cat poti suferi fara sa gresesc cu ceva nu stiu si nu inteleg si ma intreb si acum de ce eu patesc asta..amantul meu era plecat in cursa din tara in timpul asta dupa cum am spus am vrut sa il uit sa ies din jocul asta greu pt mine care totusi imi facea ata rau..atunci am cunoscut un coleg de al nostru el fiind tot sofer..ne am placut de la inceput de cand ne am vazut..si sincer eram sigura ca el ma va face sa uit de amantul meu:((l-am mintit ca nu sunt cu nimeni vroiam sa uit de trecut de amantul meu..pe respectivul l-am intrebat daca are prietena sotie etc si etc iar el foarte sincer mi a raspus ca NUUU..am continuat cu el ma vedeam zii de zii cu el iesiam cu el peste tot ma stai prietenii lui cunoscuti lui tot timpul vorbeam la telefon ne dadeam mesaje la orice ora niciodata nu mi a dat de inteles nimica..pana intr-o zi cand o colega de a mea fara sa stiu ca ea il stie ca este din sat cu ea i-am spus ca am renuntat la amantul meu ca vreau sa fiu fericita cu pretenul pe care mi l facusem dar SOC colega mea cand la vazut mi a spus niste cuvinte care si acum mi le amintesc FATA TU NU ESTI SANATOASA IN CE TE AI BAGAT EL ESTE INSURAT SI ARE SI 3 COPII da la 25 de ani are 3 copii va vine sa credeti ca era sa lesin cand am aflat???in ziua aia nu l-am sunat nu i-am dat nimica..pana cand ma sunat el si i-am spus de ce mi a facut una ca asta iar el mi a spus DE FRICA SA NU TE PIERD VROIAM SA ITI SPUN DAR NU ACUM CI MAI TARZIU CAND ERAM SIGUR CA NU O SA TE PIERD...ma cauta incontinuu ma suna si venea la mine in timpul asta amantul meu a venit din cursa si ne am vazut dar pe moment mi-am dat seama ca gandul meu zboara la celalalt ca imi este dor de sarutarile lui si mangaierile lui..si am continuat sa ma vad cu el sa ma plimb cu el ca ma scotea si ma plimba in cele mai selecte locuri cazinouri si cluburi si asta ma atragea foarte mult mai ales ca amantul meu nu avea timp de toate asatea ce mi le oferea celalalt..am riscat si am inceput sa ma vad pe ascun cu amndoi pretenele mele mi au spus ca nu este bine..ca totusi lucram toti in aceeasi firma chiar daca este multa lume si nu ne stim cu toti se poate afla dar nu am dat importanta la asta si am riscat incontinuare pana intr-o zii cand iubitul meu a aflat ca eu am o relatie de mult cu amantul meu..si intr-o sambata ma sunat sa mergem la disco si am acceptat si tot in ziua aia amantul ma sunat sa plec cu el in cursa dar l-am mintit ca ies la disco cu pretenele...dar eu ma pregateam sa ies cu iubitul meu:))dupa 00 noaptea iubitul meu a dat un telefon cuiva si am fost nevoiti sa plecam sa ne vedem cu persoana care la sunat..eu in timpul asta ceva imi spune ca nu este bine cand am ajun sa intalnire SOC pentru mine persoana cu care ne am intalnit era chiar amantul meu:((:((soc si pt el cand ma vazut ca eu sunt acolo cu al sau coleg mi a spus BUNA IUBITA CE FACI AICI TU NU TREBUIA SA FII LA DISCO???simteam ca nu mai pot sta in picioare am stat la o terasa si am discutat am vorbit si ce sa mai nu vreau sa treaca nimeni prin ce am trecut eu..norocul meu a fost cum au spus si pretenele mele ca nu ma batut nici unul...acasa sau oferit amandoi sa ma duca dar am plecat cu cine venisem in masina iubitul meu mi a pus o melodie tot drumul adrian-vorbesc cu inima mea:X..si am vrut sa ii explic dar a tipat si mi a spus taci din gura nu vreau sa te ascult si daca erai alta si nu tineam la tine te bateam..am ajuns la mine la poarta atunci ma luat in brate si ma sarutat si a spus ca tine la mine si ca nu e bine ce am facut si ca el se da la o parte din calea mea ca sa bagat peste mine si amantul meu ca a stricat fericirea mea si a amantului meu...iubitul meu chiar tinea la mine dar el nu a suportat sa ma imparta cu nimeni ma vroia doar pt el..dar avand 3 copii mici eu m-am indepartat de el dar totusi ma suna ma cauta..acum in prezent eu am ramas cu amantul meu si mereu imi scoate ochii de(iubitul celalalt al meu)daca mai ma suna ma cauta...si ca celalalt stie ca ia spus ca tine la mine si este gelos pe el...deci el ma cauta incontinuare dar eu am ramas cu amantul meu..pt ca el are ceva care nu pot renunta la el chiar daca si el este insurat nu ma face ca asta sa renunt la el..suntem fericiti impreuna am trecut cu bine peste experienta neplacuta dar cateodata ma gandesc la celalalt si la amintirile cu el..si sincer pt el daca nu era si el insurat si nu ma mintea as fii renuntat la amantul meu..dar....asta e povestea mea o poveste ciudata si destul de complicata..o pustoaica de 22 de ani sa aiba doi amantii deodata unul stiind ca este insurat si decelalalt am aflat exact cand nu ma asteptam si eram dispusa sa renunt si sa fac orice pt el...ACUM ASTEPT PARERI OARE AMANTUL MEU CHIAR TINE LA MINE STIIND SI VAZUNDU-MA IN BRATELE CELUILALT TOT INSURAT???SI CA VREA SA RAMANEM INCONTINUARE IMPREUNA CHIAR DACA EU AM AVUT ALTA AVENTURA???nu stiu ce sa mai cred stiu doar ca nu vreau nimeni sa treaca peste ce am trecut eu si fetelor mai intai de incepe o relatie intersati-va despre acel cineva ca sa nu treceti prin ce am trecut eu
flory_blonda
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pe locul doi... 13 De la: kudika_2257 23 Februarie 2012 13:36
Buna 38 De la: kudika_nikole 4 Ianuarie 2012 21:12
virginitatea 15 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 13:38
infidelitate? 20 De la: kudika325360 14 Octombrie 2010 09:30
ce faceti cand aflati ca el are o sotie? 55 De la: joana_rise 5 Februarie 2009 17:06