Setari Cookie-uri

m-am indragostit de amantul meu

Nu te condamn, nici nu te felicit. Tu stii ce e mai bine ptr tine, dar sa ai grija mare. Sa te gandesti mereu cu un pas inainte. Un singur sfat iti pot da: sa il cunosti mai bine sa stii cu cine ai de a face. Sa nu se foloseasca de tine. A, si inca o chestie: ai grija sa nu se afle la locul tau de munca, sa nu stie nici cea mai apropiata colega de a ta , nu ai de unde stii ce ii impinge pe oameni sa fie rai si sa te tradeze. Tine acest secret doar ptr tine si ptr noi, uite daca vrei sa vorbesti cu cineva eu sunt tot din Brasov, putem vorbi oricand. Sunt un bun ascultator. Astept mai multe vesti de la tine.
rosuveronika
Postat pe 16 August 2008 18:34
De la: rosuveronika, la data 2008-08-16 18:34:32Nu te condamn, nici nu te felicit. Tu stii ce e mai bine ptr tine, dar sa ai grija mare. Sa te gandesti mereu cu un pas inainte. Un singur sfat iti pot da: sa il cunosti mai bine sa stii cu cine ai de a face. Sa nu se foloseasca de tine. A, si inca o chestie: ai grija sa nu se afle la locul tau de munca, sa nu stie nici cea mai apropiata colega de a ta , nu ai de unde stii ce ii impinge pe oameni sa fie rai si sa te tradeze. Tine acest secret doar ptr tine si ptr noi, uite daca vrei sa vorbesti cu cineva eu sunt tot din Brasov, putem vorbi oricand. Sunt un bun ascultator. Astept mai multe vesti de la tine.



Binenteles ca nu stie si nici nu o sa afle nici o colega despre asta.De fapt nu stie nimeni inafara de ceea mai buna prietena a mea care nu m-ar trada niciodata.Mi-e foarte greu sa vorbesc despre asta.
El o sa plece la Bucuresti la sfarsitul lunii,acolo e noul lui job,si drumurile ni se despart.N-o sa plec cu el mai ales acum cand mi s-a propus sa-i iau locul.Cred ca acesta este sfarsitul acestei povesti,sper doar ca o sa fie de acord sa-i punem capat,la cat de bine il cunosc nu o sa renunte asa usor.

Postat pe 17 August 2008 11:51
Nu fii sigura ca e sfarsitul povestii. Din cate simt, nici nu vrei asta, sau ma insel? Daca plecarea lui inseamna sa fii promovata: felicitari, la asta trebuie sa te gandesti ca oricum e greu sa avansezi. Si daca el nu renunta? Tu ce vrei? SA nu renunte, nu? Cred ca il iubesti mai mult decat recunosti. Nu e nici o problema daca nu cumva e casatorit. Oricum plecarea lui poate fi un lucru bun si pentru tine. Poti sa te linistesti, sa te gandesti cum va fii viitorul tau, poate iti faci si un iubit... Posibilitatile sunt nelimitate. Si poate poti sa te concentrezi mai mult pe munca ta. Astept vesti de la tine si ma bucur ca mi-ai acceptat cererea. Bafta!
rosuveronika
Postat pe 17 August 2008 21:43
Viata merge inainte! Plecarea lui la Bucuresti e ocazia potrivita sa ii pui capat relatiei. Daca esti o femeie desteapta nu are rost sa devii umbra unui barbat insurat. Esti siguar de ceea ce simti pentru el? Dupa cum ai descris tu inceputul relatiei,nu se arata tocmai o idila...Poate ca e doar recunostinta pentru faptul ca te-a ajutat cand ai avut nevoie.Il iubesti cu acea pasiune pe care ar trebui sa o simti pentru sufletul pereche? Sunt curioasa ce hotarare ai luat
janice18
Postat pe 18 August 2008 14:39
De la: francia2008, la data 2008-08-15 18:26:09deci ce nu intelegi mai iris?????,fata a fost violata si a indragostit de violator.......care este insurat!si de bolnava ce a fost sa imprietenit cu nevasta violatorului care este medic!la final au iesit toti patru:en conclusion sint in familie! unde vezi tu problema?
no problem este doar un bamc

Postat pe 18 August 2008 18:16
te-ai indragostit de amantul tau inainte sau dupa ce ati facut sex....?

Postat pe 19 August 2008 10:40
intre!

Postat pe 19 August 2008 10:44
Nu realizezi ca cel mai bun lucru pt. tine este ca el sa plece? Nici sa nu te gandesti sa-l urmezi vreodata!Un asemenea barbat vrei tu sa ai langa tine toata viata?Iti dai seama ca nu esti singura careia i-a facut asta si nu vei ramane ultima...Deschide bine ochii ca exista pe lume si barbati care merita iubiti. Si cu siguranta ca si tu meriti mult mai mult.Parerea mea e ca te foloseste pt. ce nu are acasa.
birou
Postat pe 19 August 2008 12:17
De la: stefancelmic, la data 2008-08-19 10:40:30te-ai indragostit de amantul tau inainte sau dupa ce ati facut sex....?

a fost violata cica....si dupa a simtit ca iubeste

Postat pe 20 August 2008 18:51
Suntem impreuna de 5 ani, eu am 22 de ani si el 28, suntem casatoriti de 1 an. Acum 2 saptamani m-am culcat cu un barbat de....18 ani si spun barbat pt ca se comporta ca atare, a dat dovada de maturitate.Pe acest barbat il cunosteam de o luna si ne-am vazut de 2 ori si m-am culcat cu el, poate nu am procedat bine.Ideea este ca eu numai la el ma gandesc, dar relatia a inceput sa se cam racesca intre noi.Acest lucru imi afecteaza si casnicia, sunt mai nemultumita ca oricand de sotul meu iar toti nervii pe el ii vars. Nu stiu ce sa fac, mi-am impus sa nu pun suflet in acesta relatie si nu am reusit.Imi dau seama ca este o relatie imposibila...el stie ca eu sunt casatorita ....dar totusi ma gandesc incontinuu la el si il sun si el de la un timp este cam distant.Nu stiu ce ar trebui sa fac, mereu ma gandesc ca acasa am sot iubitor...dar inima mea...este fffff greu. Va rog poate macar niste sfaturi.Multumesc!

PS. La pat este mai bun sotul, de aceea nu imi explic de ce nu imi pot scoate din cap acest barbat.
thebest2008
Postat pe 20 August 2008 23:53
HM! Asa am facut si eu uneori trebuie sa ai mult tupeu si sigurantza pe tine cand refuzi,,un Don Juan'' apoi respectul vine de la sine........nu te supara iubita dar problema ta este nesigurantza pe tine insusi ,daca ai tupeu si putzina inteligentza poti sa il dai afara din camera ta si cu un sut in fund............
Si itzi zic eu ca nu mai are tupeu sa mai zica ceva a doau oara cat despre cariera potzi sa ti-o faci si in alta parte ....daca esti bazata pe tine........parerea mea....
ionlea
Postat pe 21 August 2008 08:49
HM! Asa am facut si eu uneori trebuie sa ai mult tupeu si sigurantza pe tine cand refuzi,,un Don Juan'' apoi respectul vine de la sine........nu te supara iubita dar problema ta este nesigurantza pe tine insusi ,daca ai tupeu si putzina inteligentza poti sa il dai afara din camera ta si cu un sut in fund............
Si itzi zic eu ca nu mai are tupeu sa mai zica ceva a doau oara cat despre cariera potzi sa ti-o faci si in alta parte ....daca esti bazata pe tine........parerea mea....
ionlea
Postat pe 21 August 2008 08:51
De la: thebest2008, la data 2008-08-20 23:53:43Suntem impreuna de 5 ani, eu am 22 de ani si el 28, suntem casatoriti de 1 an. Acum 2 saptamani m-am culcat cu un barbat de....18 ani si spun barbat pt ca se comporta ca atare, a dat dovada de maturitate.Pe acest barbat il cunosteam de o luna si ne-am vazut de 2 ori si m-am culcat cu el, poate nu am procedat bine.Ideea este ca eu numai la el ma gandesc, dar relatia a inceput sa se cam racesca intre noi.Acest lucru imi afecteaza si casnicia, sunt mai nemultumita ca oricand de sotul meu iar toti nervii pe el ii vars. Nu stiu ce sa fac, mi-am impus sa nu pun suflet in acesta relatie si nu am reusit.Imi dau seama ca este o relatie imposibila...el stie ca eu sunt casatorita ....dar totusi ma gandesc incontinuu la el si il sun si el de la un timp este cam distant.Nu stiu ce ar trebui sa fac, mereu ma gandesc ca acasa am sot iubitor...dar inima mea...este fffff greu. Va rog poate macar niste sfaturi.Multumesc!

PS. La pat este mai bun sotul, de aceea nu imi explic de ce nu imi pot scoate din cap acest barbat.



e doar o iluzie. ti-a trezit sentimente pe care sotul tau le-a neglijat. da' in acelasi timp te-a si folosit.
considero o pata neagra din viata ta si uita-l.

Postat pe 21 August 2008 09:03
Înþeleg cã între 17 ºi 22 de ani ai avut o relaþie stabilã cu cel care este acum soþul tãu. Aici e problema de fapt. Se spune cã fiecãrei vârste îi corespunde un set de experienþe care ar trebui trãite în perioada respectivã - în cazul acesta - mai mulþi prieteni (iubiþi), pentru a fi în stare sã alegi mai târziu, în cunoºtinþã de cauzã. Dacã experienþele nu sunt trãite la momentul potrivit, ele vor apãrea mai târziu, uneori ºi la 50-60 de ani ºi vor fi catalogate ca ºi comportament adolescentin, anormal, uneori caraghios - vezi bãtrânele cu fuste mini sau bãtrânii care fluierã pe stradã dupã fete. Tu "ai sãrit" peste o etapã frumoasã din viaþa ta ºi te-ai mai ºi mãritat foarte devreme. Acum ai douã variante: ori divorþezi ºi îþi trãieºti liberã experienþele erotice, ori laºi raþiunea sã triumfe ºi gãseºti în tine puterea de a te obiºnui cu statutul de soþie. Mai existã ºi varianta ca soþul tãu sã afle de "bãrbatul" de 18 ani ºi sã intenteze el divorþul...
adicon
Postat pe 21 August 2008 09:26
hmmmm...........la un an de la casatorie.........ce o sa faca peste 10?
dienuta_nou
Postat pe 21 August 2008 09:32
De la: adicon, la data 2008-08-21 09:26:03Înþeleg cã între 17 ºi 22 de ani ai avut o relaþie stabilã cu cel care este acum soþul tãu. Aici e problema de fapt. Se spune cã fiecãrei vârste îi corespunde un set de experienþe care ar trebui trãite în perioada respectivã - în cazul acesta - mai mulþi prieteni (iubiþi), pentru a fi în stare sã alegi mai târziu, în cunoºtinþã de cauzã. Dacã experienþele nu sunt trãite la momentul potrivit, ele vor apãrea mai târziu, uneori ºi la 50-60 de ani ºi vor fi catalogate ca ºi comportament adolescentin, anormal, uneori caraghios - vezi bãtrânele cu fuste mini sau bãtrânii care fluierã pe stradã dupã fete. Tu "ai sãrit" peste o etapã frumoasã din viaþa ta ºi te-ai mai ºi mãritat foarte devreme. Acum ai douã variante: ori divorþezi ºi îþi trãieºti liberã experienþele erotice, ori laºi raþiunea sã triumfe ºi gãseºti în tine puterea de a te obiºnui cu statutul de soþie. Mai existã ºi varianta ca soþul tãu sã afle de "bãrbatul" de 18 ani ºi sã intenteze el divorþul...



Multumesc mult pt raspunsuri.Sa stii ca aici ai dreptate...este foarte greu sa trec peste asta, ma obisnuisem cu statutul de sotie iar acum parca s-a intors totul pe dos.Sunt constienta ca aceasta aventura mi-a afectat casnicia...problema este daca voi avea putea sa imi mai iubesc sotul ca inainte, pt ca deocamdata s-au schimbat prea multe intr-un timp prea scurt.
thebest2008
Postat pe 21 August 2008 10:42
De la: thebest2008, la data 2008-08-21 10:42:52
De la: adicon, la data 2008-08-21 09:26:03Înþeleg cã între 17 ºi 22 de ani ai avut o relaþie stabilã cu cel care este acum soþul tãu. Aici e problema de fapt. Se spune cã fiecãrei vârste îi corespunde un set de experienþe care ar trebui trãite în perioada respectivã - în cazul acesta - mai mulþi prieteni (iubiþi), pentru a fi în stare sã alegi mai târziu, în cunoºtinþã de cauzã. Dacã experienþele nu sunt trãite la momentul potrivit, ele vor apãrea mai târziu, uneori ºi la 50-60 de ani ºi vor fi catalogate ca ºi comportament adolescentin, anormal, uneori caraghios - vezi bãtrânele cu fuste mini sau bãtrânii care fluierã pe stradã dupã fete. Tu "ai sãrit" peste o etapã frumoasã din viaþa ta ºi te-ai mai ºi mãritat foarte devreme. Acum ai douã variante: ori divorþezi ºi îþi trãieºti liberã experienþele erotice, ori laºi raþiunea sã triumfe ºi gãseºti în tine puterea de a te obiºnui cu statutul de soþie. Mai existã ºi varianta ca soþul tãu sã afle de "bãrbatul" de 18 ani ºi sã intenteze el divorþul...



Multumesc mult pt raspunsuri.Sa stii ca aici ai dreptate...este foarte greu sa trec peste asta, ma obisnuisem cu statutul de sotie iar acum parca s-a intors totul pe dos.Sunt constienta ca aceasta aventura mi-a afectat casnicia...problema este daca voi avea putea sa imi mai iubesc sotul ca inainte, pt ca deocamdata s-au schimbat prea multe intr-un timp prea scurt.


S-au schimbat prea multe intr-un timp foarte scurt DIN CAUZA TA ...tu esti cea care isi vede sotul intr-o lumina proasta acum , cea care sare la cearta din nimic ...toate astea se intampla pentru ca esti nemultumita de refuzul ,,amantului''

In general , o femeie casatorita ar trebui sa stie sa faca diferenta dintre o aventura si o posibila relatie , din pacate tu nu ai stiut sa-ti infranezi sentimentele si acum dai vina pe casnicia ta .

Amantul s-a speriat de sentimentele tale si incearca sa-ti spuna intr-un mod subtil sa o lasi mai moale ...el vroia doar sa se culce cu o femeie maritata iar tu il stresezi cu telefoanele...

Ai putea sa-ti iubesti sotul ca inainte daca nu chiar mai mult ...avand in vedere ca acum ai o pata pe constiinta ...important este sa treci peste si sa te hotarasti daca vrei sa continui casnicia sau nu ...
iris_4_ever
Postat pe 21 August 2008 19:08
De la: thebest2008, la data 2008-08-20 23:53:43Suntem impreuna de 5 ani, eu am 22 de ani si el 28, suntem casatoriti de 1 an. Acum 2 saptamani m-am culcat cu un barbat de....18 ani si spun barbat pt ca se comporta ca atare, a dat dovada de maturitate.Pe acest barbat il cunosteam de o luna si ne-am vazut de 2 ori si m-am culcat cu el, poate nu am procedat bine.Ideea este ca eu numai la el ma gandesc, dar relatia a inceput sa se cam racesca intre noi.Acest lucru imi afecteaza si casnicia, sunt mai nemultumita ca oricand de sotul meu iar toti nervii pe el ii vars. Nu stiu ce sa fac, mi-am impus sa nu pun suflet in acesta relatie si nu am reusit.Imi dau seama ca este o relatie imposibila...el stie ca eu sunt casatorita ....dar totusi ma gandesc incontinuu la el si il sun si el de la un timp este cam distant.Nu stiu ce ar trebui sa fac, mereu ma gandesc ca acasa am sot iubitor...dar inima mea...este fffff greu. Va rog poate macar niste sfaturi.Multumesc!

PS. La pat este mai bun sotul, de aceea nu imi explic de ce nu imi pot scoate din cap acest barbat.



geo are dreptate dar daca nu ai copii esti ca si libera.sar putea sa nu mai suporti sa stai langa sot ,totul ar putea degeneara.si daca ai inselat o data o vei face din nou.mai bine lasa pe amaratu ala in pace si divorteaza.un an de casnicie este egal cu o daca ai ajuns in ostura asta.

Postat pe 22 August 2008 17:41
si sa nu mai inseli niciodata

Postat pe 22 August 2008 17:42
Ptr. THEBEST: stii cum se zice: sa nu dai pasarea din mana pe cea de pe gard. In traducere: ai grija sa nu faci vreo greseala iremediabila. Inteleg ca ai fost dus de val, te-a impresionat maturitatea tanarului, dar nu te-ai gandit ca tu ptr el ai fost doar o cucerire, a aventura ptr a aduna mai multa experienta sexuala? Poate de asta a fost asa matur si nu a suflat nici o vorba in legatura cu aventura voastra. I-a convenit o relatie bazata pe sex, fara implicatii de nici un fel. Daca sotul tau era mai in varsta ca tine.... poate mai intelegeam ...asa... nu prea. ce nu ti-a oferit sotul tau si ti-a dat baiatul acela? Pasiune, tineretea lui? Poate pe sotul tau nu l-ai lasat sa iti ofere aceste lucruri. Sa nu crezi ca te condamn, nu vai. Nu am fost in situatia ta si nu pot sa vorbesc in cunostinta de cauza, dar da-ti un timp de respiro si gandeste-te foarte bine la ce vei face. Sa nu ai o surpriza neplacuta! BAFTA!
rosuveronika
Postat pe 22 August 2008 17:59
De la: rosuveronika, la data 2008-08-22 17:59:55Ptr. THEBEST: stii cum se zice: sa nu dai pasarea din mana pe cea de pe gard. In traducere: ai grija sa nu faci vreo greseala iremediabila. Inteleg ca ai fost dus de val, te-a impresionat maturitatea tanarului, dar nu te-ai gandit ca tu ptr el ai fost doar o cucerire, a aventura ptr a aduna mai multa experienta sexuala? Poate de asta a fost asa matur si nu a suflat nici o vorba in legatura cu aventura voastra. I-a convenit o relatie bazata pe sex, fara implicatii de nici un fel. Daca sotul tau era mai in varsta ca tine.... poate mai intelegeam ...asa... nu prea. ce nu ti-a oferit sotul tau si ti-a dat baiatul acela? Pasiune, tineretea lui? Poate pe sotul tau nu l-ai lasat sa iti ofere aceste lucruri. Sa nu crezi ca te condamn, nu vai. Nu am fost in situatia ta si nu pot sa vorbesc in cunostinta de cauza, dar da-ti un timp de respiro si gandeste-te foarte bine la ce vei face. Sa nu ai o surpriza neplacuta! BAFTA!



De la inceput am fost convinsa ca sunt doar o aventura pt el pt a aduna mai multa experienta, de fapt i-am si spus asta.De la inceput i-am zis ca eu nu vreau sa devina ceva serios, i-am explicat ca nu trebuie sa ne implicam sufleteste (si chiar eu m-am implicat sufleteste), ca eu sunt casatorita (de un an legal...dar locuim impreuna de 4 ani jumate). Ce am gasit la el si nu mi-a putut oferi sotul...cam greu de raspuns pt ca la pat este mult mai bun sotul meu.Cred ca faptul ca pt mine sotul meu a fost unicul barbat din viata mea pana acum.Cred ca am vrut eu mai degraba sa experimentez ceva nou.Cred ca avea dreptate Adicon in ceea ce a zis si anume ca ""“fiecãrei vârste îi corespunde un set de experienþe care ar trebui trãite în perioada respectivã….Tu "ai sãrit" peste o etapã frumoasã din viaþa ta ºi te-ai mai ºi mãritat foarte devreme”"". Poate s-a ajuns prea departe...nu stiu ce sa fac, situatia este cam grea pt mine.Poate voi reusi sa trec peste si sa ajung sa imi iubesc din nou barbatul ca inainte.
thebest2008
Postat pe 22 August 2008 20:22
De la: thebest2008, la data 2008-08-22 20:22:25[
... Ce am gasit la el si nu mi-a putut oferi sotul...cam greu de raspuns pt ca la pat este mult mai bun sotul meu.

adrenalina
amme22
Postat pe 22 August 2008 20:45
Problema mea s-a rezolvat de la sine,de ieri am preluat sarcinile lui de serviciu.Ultimele doua saptamani a fost plecat in deplasari si nu ne-am vazut deloc, doar am vorbit la telefon.A inteles ,se pare,ca totul se termina aici si nu a insistat.Ma simt foarte bine,in sfarsit pot sa dorm linistita pentru ca nu mai am constiinta incarcata si nu mai stau cu teama ca o sa se afle.Sper doar sa reusesc sa uit acest episod negru din viata mea.

Postat pe 23 August 2008 13:27
Ma bucur ptr tine ca in sfarsit ai liniste. Ai grija sa ramana asa in continuare. Oricum iti doresc numai bine si sper sa ne mai auzim. BAFTA!
rosuveronika
Postat pe 24 August 2008 11:02
pentru xwx - vrei si tu o viata a ta?imi pare rau pt tine, suna un pic a iubire imposibila, dar tu ce vrei de fapt?un job?o poveste de iubire?gandeste-te bine la ceea ce vrei tu pentru tine, lasa demnitate, mandrie etc (scopul scuza mijloacele) ... fii egoista si fa ceea ce crezi ca ar fi mai bine pentru TINE ... si atat gandeste-te doar la tine ...
cineoare
Postat pe 26 August 2008 16:51
Nu cred ca asta era o viata penru mine.Sunt un om extrem de activ social si am "in aparenta"o tinuta morala impecabila,iar societatea condamna foarte aspru pe femeile ce duc la distrugera casniciilor.Nu as fi putut fi fericita,fiind barfita si blamata!Apoi cred ca merit mai mult de atat,merit un barbat liber in care sa am incredere.Crede-ma ca mie chiar imi este bine,saptamana viitoare plec in concediu si imi propun sa uit de tot si sa o iau de la capat,sa-mi dau sansa de a ma indragosti de prietenul meu,sansa de a avea o relatie frumoasa fara minciuni si ascunzisuri.A o fost doar o greseala pe care in mod cert nu o voi mai repeta,iar sentimentele mele pentru el cu timpul vor disparea.

Postat pe 26 August 2008 22:52
De la: xwx, la data 2008-08-26 22:52:06Nu cred ca asta era o viata penru mine.Sunt un om extrem de activ social si am "in aparenta"o tinuta morala impecabila,iar societatea condamna foarte aspru pe femeile ce duc la distrugera casniciilor.Nu as fi putut fi fericita,fiind barfita si blamata!Apoi cred ca merit mai mult de atat,merit un barbat liber in care sa am incredere.Crede-ma ca mie chiar imi este bine,saptamana viitoare plec in concediu si imi propun sa uit de tot si sa o iau de la capat,sa-mi dau sansa de a ma indragosti de prietenul meu,sansa de a avea o relatie frumoasa fara minciuni si ascunzisuri.A o fost doar o greseala pe care in mod cert nu o voi mai repeta,iar sentimentele mele pentru el cu timpul vor disparea.


...... niciodata sa nu spui miciodata....

Postat pe 29 August 2008 09:18
vad intamplator un titlu care ma face sa tresar: "M-am indragostit de amantul meu!" Si eu m-am indragostit de amantul meu...si la mine e cel putin trist...pt k omuletzu isi cam bate joc de orice femeie...are si o iubita...pe care o insala de cate ori poate...iar eu i-am picat in plasa ca o musca. Ideea e k relatia mea era la pamant, iubitul meu nu m-a vizitat un an intreg de cand am inceput facultatea si abia dak vorbeam 5 min pe seara...nu il mai iubeam, in inima mea era deja loc pt altcineva...si a aparut asta, care m-a facut praf sufleteste. Imi blestem zilele cand ma gandesc k i-am cedat si mai ales k il si iubesc acum...Dar...unde voiam sa ajung, am vazut un documentar conform caruia se pare k at. knd facem sex...se secreta un hormon care cik te
"ajuta" sa te indragostesti de acea persoana. Deci nu mai faceti sex...faceti si voi dragoste! ...glumesc... eu sunt doar trista si intru in depresie dupa fiecare "intalnire" cu el, fie ea de 5 min pe strada...

Postat pe 2 Septembrie 2008 06:00
hmmm...nu inteleg cum te-ai putut indragosti de un barbat care isi inseala iubita cu "n" femei. Sau cum sa te indragostesti de amant?Vorbind din experienta, aveam si eu un tip cu care ma mai intalneam din cand in cand(la cateva luni)pt ca ne simteam bine impreuna(dpdv fizic doar) si el are calitati, e atent, grijuliu,dulce,DAAARR,si-a inselat multe prietene cu mine,el mi-a zis. eu il cunosc..e un afemeiat,nu m-as putea niciodata indragosti de el.Cum sa am incredere intr-un asemenea om?Amantu` e amant..si sa stea acolo la locu` lui..ca pt sufletul meu sigur nu-l aleg pe el.
DeeaCatalina
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:02
Tot eu...nu mi-a mers confirmarea contului. Pai...problema e ca eu cand l-am cunoscut a fost CRUSH. M-a fascinat la prima vedere(nu as fi crezut ca tocmai mie mi se poate intampla). Intre timp l-am cautat, m-a cautat. Voiam sa il cunosc... Si vreo luna a ascuns k are iubita...nu era nik intre noi oricum, doar discutam f mult pe mess...nopti intregi. La un mom dat m-am prins, mi-a zis ce fel de om e, dar mie mi se pusese pata rau, numa pe el il aveam in cap. Datorita lui m-am apucat de chitara...am ajuns fff buna, dak nu era gandul k o fac pt el(k sa il impresionez), nu ajungeam la performanta asta...si intr-o zi m-a izbit: am zis tre' sa fie doar pasiune si dak ii cedez...(mereu imi zicea k asta vrea, iar eu voiam la fel) inseamna k o sa se stinga focul. Dar a fost invers. Cand o facea cu mine se purta ca si cum m-ar iubi...incredibil era...si uite k acum nu mai scap de gandul la el. Acum el evit, nu l-am mai lasat sa puna mana pe mine...dar...gandul e tot la el desi nu l-am vazut toata vara. K acum sunt acasa. Si nici nu am mai vb cu el. Si tot ma gandesc la el grav... sunt diperata, nush ce sa mai fac sa il uit.:(

Postat pe 4 Septembrie 2008 01:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
L-am inselat? 39 De la: AndM 25 Iunie 2012 17:27
Am nevoie de ajutor 67 De la: mimi_ca29 15 Februarie 2011 09:06
fapt divers, vorba poetului... 29 De la: kudika318477 11 Decembrie 2010 18:08
rana pe uter 3 De la: kudika184484 22 Martie 2012 11:05
Sa afli sau nu...? 33 De la: arahne 10 August 2014 12:56