Setari Cookie-uri

m-am indragostit de amantul meu

tulai doamne ce incalceala.....

Postat pe 4 Septembrie 2008 08:37
Daca ti-e tie bine pleaca cu el,tu stii ce e mai bine si ce fel de relatie aveti.Daca n-ai persoane pe care sa le ranesti in urma ta,e super,si cum ze zice daca asa e destinul tau sa fii cu el,poti sa te opui mult si bine ca tot cu el vei ramine,astea sunt caile viitorului,bafta si alege ce e mai bine pt tine,in final tie sa-ti fie bine,adica la amindoi
adelhilde
Postat pe 4 Septembrie 2008 08:47
UFFF!!!! Rock_to_love....am fost si eu intr-o situatie asemanatoare.Doar ca eu nu am apucat sa ma culc cu el.Totul a inceput frumos,ne-am sarutat,m-am indragostit de el,am crezut ca si el de mine....Aici cred ca m-am inselat.Brusc s-a retras si m-a lasat sa sufar cumplit.Ma durea cand il vedeam,ma durea cand nu il vedeam,ma durea si numai cand ii auzeam glasul....dar dupa ce trece totul,caci trece pana la urma,(timpul rezolva si vindeca multe)ramane doar o amintire cu diverse gusturi in functie de starea pe care o ai atunci cand iti amintesti de acea poveste(amar,dulce..)
leoaica65
Postat pe 4 Septembrie 2008 09:06
si eu sunt intro situatie asemanatoare fetelor, neam intalnit la o petrecere , neam vazut neam placut , am continuat sa ne intalnim pe urma. Eu stiind ca sa despartit de prietena lui in urma cu ceva timp,eram tare fericita, cateva zile in urma, un prieten comun vine la mine si imi zice, stii de fapt ei nu sau despartit, uite ce mia zis fata adica prietena cealalta, ca de fapt ei inca sunt impreuna. Eu amarata, vorbesc cu el, el sustine ca nu e adevarat, deci nush ce sa fac , nush ce sa cred, cine minte cine nu minte:(((il iubesc din toata inima, visam amandoi la o familie, la copii......la tot...:((acum nush pe cine sa cred...
yohana_maria
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:21
De la: xwx, la data 2008-08-15 16:29:35
De la: iris_4_ever, la data 2008-08-14 18:04:56Circumstante nefericite ?
Constrangere ?
Curiozitatea lui ?

Asa se incepe mai nou o relatie ?


A fost o sansa foarte mare sa lucrez pt o companie foarte mare imediat dupa terminarea studiilor fara nici un fel de experienta.



S-a intaplat in timpul unei deplasari cand pur si simplu m-am trezit cu el in camera mea si nu a vrut sa plece pana nu a obtinut ce vroia,nu l=au impresionat nici rugamintile nici lacrimile nimic.Lucram doar de 6 luni si nu am indraznit sa spun nimanui chestia asta,mi-am depus demisia dar mi-a rupt-o spunand ca nimic nu se schimba intre noi(ne intelegeam foarte bine pe plan profesional) si ca nu am de ce pleca.


Nu se incepe asa o relatie pt ca nu e o relatie...e doar sex...numai ca nu prea poti sa faci sex fara sa te implici emotional chiar daca nu vrei asta.


Nu mai pot de ras! si nici de indignare! ( cum naiba- in acelasi timp)- Arvea dreptate mic-si negru: Bun banc!
Iete! "Ocazia", iete: "sansa de a lucra la o companie mare"; iete: rugaminti, lacrimi, ...- poate a stat fata si in genunchi! :-)) ...Si asta imi place cel mai mult :"E doar sex"
Pai- probabil fata a uitat sa spuna ca lucreza pe Centura cu "colegele" de la firma internationala "daca dragoste nu e - o facem pe bani"
Dar unde o fi minciuna: a. Poate ca seful nu a intrat in camera ei - asaaa...nechemat; ( adica i s-a dat de inteles); b. Poate a intrat nechemat dar rugamintile...lacrimile...? Pai mai fetitzo-: Treaba sta asa: Ori esti intr-adevar "scurcircuitata" - ori minti de ingheata apele;
Intamplator ( sau poate ca nu)- lucrez de vreo 15 ani in multinationale- am schimbat 4 pana acum- si nu am auzit un astfel de caz ; Un manager de multinationala sa intre peste o "zana" in camera si sa o oblige la sex!;
am trait de toate: de la fete care abia asteptau sa faca "ochi dulci" pentru a promova; si pana la casatorite care se "racoreau" si ele in team-buildinguri exact cum spui tu- "doar sex"; Nu cred ca un manager isi pericliteaza situatia de la job ( indiferent ce ar spune sotia lui) pentru o partida - fortzata si aia; Sunt multe de luat in consideratie cand faci un astfel de "gest" iar- la nivel de conducere se judeca ca si cod deontologig; ca si "sexual harrasement", ca si "raporturi necuvenite" e.t.c.Ai idee? Iris-4-ever a pus degetul pe rana; Tu probabil ca nu stii sa faci multe diferente- iar naivitatea ta ( ca sa nu-i spun altfel) te-a condus aici; Sau poate nu; Poate totul e o plasmuire menita sa -ti faca si tie un picutz de trafic;
G_I_JOE
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:39
PS- Demisia se depune doar daca n-o faceai ! :-)) daca tot ai facut-o - impotriva vointei tale- de ce ti-ai mai dat demisia? Si apropos: Chestia cu ruptul demisiei: Dpdv juridic- Demisia este un act de vointa unilateral; Nu are nici o insemnatate "ruperea" ei de atre superior/patronat si nici o consecinta asupra drepturilor salariale cuvenite conform contract;
Deci: de ce nu l-ai refuzat - daca tot iti depuneai demisia?
de ce nu ai plecat- daca tot ai demisionat?
Intrevad anumite "gaurele" in povestioara ta;
G_I_JOE
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:43
ca multa dreptate ai G_I_JOE
mmodellino
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:16
Draga mea,sunt aproximativ in aceeasi situatie,diferenta fiind ca eu sunt divortata cu un copil.Eu 28,el 23,colegi de serviciu.A fost atractie fizica intre noi din momentul in care ne-am vazut.Dupa un an am iesit de plictiseala la un suc,apoi s-a autoinvitat la mine.Din acel moment nu ne-am mai despartit ziua,noaptea.Precizez ca "s-a indragostit"de copilul meu in primul moment.A fost una din cele mai frumoase perioade din viata mea:eram linistita,fericita si foarte indragostita.Intr-o dimineata(eu am trezeam de multe ori inaintea lui)am simtit ca-l iubesc cum n-am mai iubit pe nimeni in 28 de ani,am simtit ca mi se rupe inima cand am luat pe moment hotararea ca voi rupe relatia cu el.Asa era mai bine.....el trebuie sa-si tariasca tineretea(eu am trait-o pe a mea),nu mai vreau sa se uite oamenii ciudat la noi,nu vreau sa tin langa mine un barbat care mai are multe de trait pentru ca mi-e frica de viitor.....stiu ca intr-o zi ma va parasi pentru una de varsta lui,asa este si normal.I-am spus ce hotarare am luat,a spus ca mi-o respecta,dar sa nu spun ca motivul este "pentru a-i fi lui mai bine",ca el poate hotara pentru el....dar daca asa am hotarat.....Si-a tinut promisiunea,nu s-a mai apropiat de mine,il vad ca sufera(ne intalnim la munca zilnic).Mi se rupe sufletul,il iubesc la fel de mult,dar tot consider ca am luat cea mai buna hotarare,atat pentru el cat si pentru mine.......unele lucruri trebuie facute doar pentru ca asa e mai bine....Multa bafta,poate tu vei fii mai puternica decat mine,eu sunt o lasa...
patrycya_pop
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:27
pai...un an si jumatate ..mi-i se pare ceva vreme de cand ai aceasta aventura....stii ce cred eu? cred ca la inceput ai zis ca nu ai de ales..si de asta ai intrat in "joc"....apoi te-ai obisnuit ..ai vazut ca ai si de castigat...si acum..cand el iti da vestea ca pleaca..parca ai cazut asa din pom....te-ai simti fara sprijin dc ai ramane la firma fara el....nu stiu dc esti indragostita....doar stii ca si in alta parte la fel ar fi relatia voastra cat timp el e inca cu sotia si tu cu al tau..."iubit" ,,,,,de fapt intrebarea ta ..e dc sa continui ..sa traiesti in minciuna..minciuna...care-ti aduce "clipe" de satisfactie...
addicted2you
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:05
bravo "leoaica65"..mare dreptate ai...cu gustul acela ..pe care il simti..in functie de starea pe care o ai :-))))))
addicted2you
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:07
Buna!referitor la comm-ul patrycyei_pop,situatia mea este pe dos...adik eu sunt cu 14 ani mai tanara decat iubitul meu.nu regret nici o clipa petrecuta alaturi de el,chiar daca unii imi dau "sfaturi" ca sunt prea tanara si ca imi trece tineretea...eu consider ca atata timp cat iubesc si sunt iubita este tot ce conteaza...
pe 15 septembrie am sarbatorit alaturi de prieteni 1 an de relatie...mi-a spus ca atunci cand va sosi tortul are o surpriza pt mine...s-a adus si tortul si apoi l-am vazut ca ascundea in mana ceva...mi-am dat seama ca e un inel si am inceput sa rad,eram prea emotionata,nici nu stiam cum sa reactionez... din acel ras,cu care vroiam sa maschez emotiile,am inceput sa plang...s-a pus in genunchi in fata mea si m-a cerut in casatorie,iar eu nici nu puteam sa deschid gura...m-am pus si eu in genunchi si am inceput sa-l sarut ,fara sa-i dau un raspuns...m-am ridicat dupa ce imi revenisem putin si am acceptat...a fost cel mai fericit moment din viata mea.
nu ne vom casatori pt moment,suntem doar logoditi,imi voi termina studiile si apoi sa ne ajute Dumnezeu sa fie totul bine!
Nu sunt de parere ca diferenta de varsta dintre 2 persoane,care se iubesc si sunt fericite impreuna,ar trebui sa fie un impediment.
Bafta in continuare!!!
melycrys
Postat pe 18 Septembrie 2008 17:56
Am intrat pe acest topic pt ca titlul lui imi este cunoscut situatiei mele....sau cel putin am fost intr-o asemenea situatie.Iubitul in alt oras, relatie de cateva saptamani, ne vedeam doar la sfarsitul saptamanii cand mergeam eu la el....si apoi apare din senin un barbat cu care am inceput sa port discutii interminabile.A fost sincer de la prima iesire ,mi-a spus ca are iubita de 4 ani, ca locuiesc impreuna iar atunci gandul ca iese ca sa ma cucereasca s-a spulberat.Ma simteam bine...De asemenea si eu i-am spus de relatia pe care o am.Iesirile de genul au inceput sa fie zilnice, telefoane in pauza de masa....eram confidenta lui si reciproc.Stiam ca si-a inselat iubita de nenumarate ori dar asta nu a fost un impediment sa nu ii raspund la sarut.Au urmat alte zeci de intalniri...Intre timp am continuat si relatia cu iubitul meu.Mentionez ca iubitul meu stia de prietenia mea cu acest barbat si ca ieseam destul de des cu acesta.Dupa 2 luni am avut relatii sexuale cu cel din urma, am plecat intr-un team-building al lui cu consimtamantul iubitului meu,ne plimbam prin locuri pustii....Am ajuns sa ne intrebam amandoi daca nu cumva ne-am indragostit.Dorinta de a ne vedea zilnic provoca imaginatia de a gasi tot felul de scuze pentru a partenerii nostri doar ca sa ne putem vedea chiar si 10 min.Mi-a afectat relatia cu iubitul si atunci relatia mia a luat sfarsit.In tot acest timp de "singuratate" am tanjit dupa cel ce-mi fusese iubit.M-am decis sa reiau relatia mea.Am reusit iar dupa 5 luni m-am hotarat sa ma mut in orasul iubitului.Astazi implinim 1 an, locuim impreuna si pot spune ca nu imi vad viitorul fara el.Si totusi....cand suna telefonul si sunt instiintata ca celalat este in orasul meu de acum...ma copleseste si imi apare un zambet stupid pe fata.Nu, nu sunt indragostita de acest barbat....stiu pe cine iubesc, langa cine vreau sa fiu...dar prezenta celuilat ma tulbura.Ciudat este ca tu nu ai vorbit prea mult de relatia ta cu iubitul tau...Spui ca nu ii impartasesti sentimentele...asta simteam si eu atunci cand aveam impresia ca m-am indragostit de celalat...dar nu era asa si mi-am dat seama de asta doar cand nu relatia mea se sfarsise.Poate nu vezi toate eforturile iubitului tau, nu simti caldura lui pentru ca psihicul tau refuza acest lucru atat timp cat tu te gandesti la seful...fostul sef.Aceasta poveste este destul d eimprevizibila...dar sfarsitul sau i-l decizi tu...in functie de ceea ce-ti doresti.
novenna_deea
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:32
am citit pana m-am plictisit toate sfaturile care ti s-au dat...te admir pt curajul care l-ai avut, ca ti-ai marturisi viata intima, sfatul meu este ca daca el ti-a propus sa mergi cu el , este sa-l urmezi...acum nu stiu daca am inteles bine ...sa pleci cu el din firma sau sa va mutati impreuna...Si eu m-am indragostit de amantul meu ...Fa ce iti spune inima ...
angii
Postat pe 4 Octombrie 2008 17:32
imi place cum gandesti,Oanna81,acelasi raspuns as fi dat si eu.Ma bucur ca mai sunt persoane care gandesc la fel ca mine...
elena_adina34
Postat pe 5 Octombrie 2008 08:26
Multumesc pentru sfat angii,dar eu am luat decizia de a pune capat acestei relatii,ratiunea a primat in aceasta situatie.A trecut o luna de atunci,si intradevar el nu poate accepta asta si inca ma mai cauta,dar de fiecare data am cate o scuza pregatita pentru a nu ma intalni cu el.Daca intradevar ma iubeste o sa-si clarifice situatia cu sotia si poate atunci va mai fi ceva intre noi.Oricum ma simt mult mai bine,mai impacata de cand s-a terminat totul.

Postat pe 5 Octombrie 2008 13:00
e bine ca ai luat decizia asta, inseamna ca esti puternica...
angii
Postat pe 5 Octombrie 2008 16:43
Vroiam sa va mai tin la curent cu situatia mea...au trecut doua luni si ceva de cand sunt impreuna cu acest barbat...si 2 luni de cand imi insel sotul.
Am vrut sa rup aceasta legatura dar am inceput sa tinem unul la celalat si este cam greu.Nu stiu ce va fi...ceva sfaturi daca aveti si pt mine...povestea o stiti
thebest2008
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:58
Draga mea , iubesti (sau ti se pare ca iubesti) pe cineva care nu te merita.
Daca are liber de la sotie sa fie infidel fi sigura ca mai are si alte doua sau chiar trei alte amante...Ce-ti spun aici este purul adevar, mi-a povestit sotul meu despre amicii lui, care au "avantajul" de a nu fi tinuti din scurt de neveste.
Asa stand lucrurile fa bine si lasa-l.Nu va divorta(e multumit de nevasta), nu te iubeste (e prea egoist sa iubeasca pe cineva),asa ca daca vei incepe sa-l enervezi te va parasi.
De fapt cred ca stii toate acestea.esti orgolioasa, vrei sa fii singura femeie a unui barbat , atunci cauta un astfel de barbat.
O zi senina!




icaxx
Postat pe 9 Octombrie 2008 13:41
Inimii nu-i poti sa comanzi si spun asta pt ca eu sunt aproape sau chiar in aceeasi situatie cu tine, numai ca la mine eu as vrea sa pun punct relatiei dar nu pot si el nu vrea asta.
Tu traieste-ti povestea de dragoste
larevedere
Postat pe 11 Octombrie 2008 14:27
Si eu am o relatiecu seful meu
ne iubim mult numai ca ne-am intalnit prea trziu si ne-am indragostit unul de altul fara sa ne dam seama.
El se insoara acum in noiembrie sio face fara sa iubeasca ci doar pt ca e ea insarcinata iar eu am nunta la anul, amandoi facem o greseala mare pe care sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu o vom regreta.
Eu vreau sa pun punct relatie iar el nu concepe asta , nu vrea si nu poate sa traisca fara sa ma vada si fara sa ma stranga in brate, sunt spusele lui. A inchiriat un ap pt noi si acolo ne consumam dragostea noastra. Eu nu i-am cerut niciodata nimic si nici acum n-ui pot spune tot ce gandesc cu adevarat, n-ui pot spune cat ma doare faptul ca peste 3 saptamani se insoara si cat mi-as dori ca aceasta nunta sa nu aiba loc.
Astept parerile voastre
larevedere
Postat pe 11 Octombrie 2008 15:00
n-as vrea sa fiu in pielea ta...dar...asta e!!!!Traieste povestea de iubire,chiar daca mai tarziu o sa plangi,macar vei ramane cu amintirile...care,sunt frumoase,sunt sigura!!!!!!!!!!!
elena_adina34
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:20
si eu m-am indragostit de amantul meu, la ransul lui amantul s-a indragostit de amanta lui, adik de mine, pana acum e totul bine, pt k amandoi ne-am lasat relatiile anterioare unul pt celalalt, nu va mai ganditi atat de mult la statut, ca e amant, ca e iubit, ca are iubita, ca nu are, ca are 100 ...daca va fii dragoste nu o sa procedati decat cum trebuie, adik iubindu-va doar voi. prea multa analiza a situatiei va va duce la o alegere obiectiva...si asta nu va va avantaja deloc. va rog ascultati-ma!!!
dora_make_up
Postat pe 23 Octombrie 2008 10:10
XWX - pana la urma cum ai hotarat???V-ati despartit definitiv?
angii
Postat pe 24 Octombrie 2008 22:58
Ne-am despartit si dupa ce timp de cateva saptamani s-a lovit de refuzuri vehemente din partea mea a uitat complet de mine,deci nu era tocmai dragoste ceea ce simtea el pentru mine.

Postat pe 25 Octombrie 2008 16:35
doamne,sant socata cate fete sant in situatia de-a accepta relatia cu seful.personal nu mi s-a intamplat asa ceva niciodata.nu vreau sa judec,pe nimeni dar parca prea usor acceptati rolul de amanta(UNDE VA ESTE MANDRIA).....in fine va doresc sa fiti iubite asa cum vreti voi.
jessu
Postat pe 4 Noiembrie 2008 12:47
eu cred ca tre sa renunti la amandoi si sa ai o viata doar a ta ,iubitul nu il iubesti si nici nu ai sa ajungi vre-o data sa fi fericita cu el..deci de ce sa mai fiti impreuna ca te iubeste el? asta nu e un motiv ,tre sa te gandesti si la fericirea ta.
ma indragostisem si eu candva de un barbat insurat desi sotia era in alta tara,un barbat nu isi v aparasi niciodata familia ptr amanta ,va este bine tocmai ptr ca nu il vrei doar ptr tine..asta vrei toata viata sa fi a treia roata...???si sa fi judecata ca atare sau sa ai o relatie minunata cu un om doar al tau ,sa va iubiti si sa fi si tu la un moment dat sotia cuiva, sa ai familia ta bazata pe iubire...
eu cred ca nu trebuie amestecat serviciul cu relatia ,nici in cazul sotilor nu e bine sa lucreze in aceeasi firma. se alege praful in timp...
asa ca fa-ti o viata doar a ta in care sa nu mai depinzi de nici unul!!!!
bafta!
NICOLLE66
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:24
SFATUL MEU LASA-L MERITI UN BARBAT CARE SA FIE 100 % AL TAU.
ESTI FRAIERA PT K SE VA SATURA DE TINE SI TU VEI RAMANE SINGURA SI EL CU SOTIA SI COPII LUI!!!
AU MAI TRECUT SI ALTELE CREDEMA RATIUNEA E MAI IMPORTANTA.
ioanageorgiuADY
Postat pe 4 Noiembrie 2008 14:25
vroiam sa-ti raspund dar "vad" ca nu mai ai nevoie :
"Multumesc pentru sfat angii,dar eu am luat decizia de a pune capat acestei relatii,ratiunea a primat in aceasta situatie.A trecut o luna de atunci,si intradevar el nu poate accepta asta si inca ma mai cauta,dar de fiecare data am cate o scuza pregatita pentru a nu ma intalni cu el.Daca intradevar ma iubeste o sa-si clarifice situatia cu sotia si poate atunci va mai fi ceva intre noi.Oricum ma simt mult mai bine,mai impacata de cand s-a terminat totul."

exact sfatul asta vroiam sa ti-l dau si eu...din experienta mea , din experienta altora....
sustin si sfatul lui ioanageorgiuADY
lauracris
Postat pe 4 Noiembrie 2008 23:11
sunt de parere sa il lasi,e spre binele tau
dannutza4you
Postat pe 4 Noiembrie 2008 23:19
du-te cu el daca il iubesti
nu esti casatorita,nu ai obligatii,ce te tine?!
poate el chiar te iubeste.eu zic sa incerci,nu stii ce iti rezerva viitorul
sisi
Postat pe 5 Noiembrie 2008 11:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As avea si eu nevoie de un sfat! 9 De la: ioanab90 16 Ianuarie 2011 11:49
vreau sfaturi dati cu parerea cati mai multi 53 De la: craciun852007 12 Iunie 2012 17:16
Incotro s-o apuc sa ce sa fac?! 29 De la: sadora 27 August 2009 23:53
nu stiu p cn sa aleg...sunt 2 baieti in viata mea..!!! 29 De la: x_girl_rose 31 Iulie 2012 11:45
indragostit sau nu ??! 30 De la: sharon_sharon 23 Ianuarie 2014 16:35