Setari Cookie-uri

complex are barbatul asta? dar c am eu de nu l las o data? c sa fac??????????

am 18 ani...de 9 luni sunt cu un tip de 34 de ani..stau la el acasa....la inceput s a purtat f frumos...era dragutz, atent....acum insa...rareste din c in c mai mult ocaziile pentru a iesi pe undeva cu mine, insa singur slava Domnului iese...ba intr un club, ba la o terasa, dar pe mine nu ma ia pe motiv k nu am c cauta acolo...mai lipseste ate o noapte de acasa, se mai duce la niste priteni, mai bea cu ei, iarasi nu ma ia pe motiv k nu ma ridic la nivelul de discutii de acolo....a reusit sa ma faca din om neom...mi a luat toata increderea in mine...ma simt inutila, nu mai am energie, sunt posaca, trista mereu...si sufar....ba chiar mi a marturisit ca m a si inselat o data...si stiu kand a fost ..am simtit momentul....situatia mea este mai speciala...si nu l pot lasa...am incercat..l am parasit o data, insa tot la el m am intors, cu mama nu ma inteleg aproape deloc...si l prefer pe el decat pe ea...iar tatal meu a murit anul acesta in iunie...practic nici nu am unde sta....mama nici nu vrea s aauda de mine si nici eu de ea..in ceea ce l priveste pe individul cu care stau..mereu si mereu face in asa fel incat sa ma faca geloasa...sa mi dea de inteles ca el este cautat de femei...mai pleaca pe la niste priteni si mereu imi spune k mai era una f buna acolo...sau chiar fac schimb de nr de tel, de id uri...etc...eu dau bacul anul viitor si am intreb cum voi putea invata intr un astfel de mediu...momentan nu pot face nik,....mereu si mereu gasesc cate o discutie de a lui de pe mess sau ceva care sa mi taie tot cheful de a mai face ceva...nu stiu c sa fac...sunt disperata...si mereu trec de la o stare la alta...
sweetariadna90
Postat pe 14 August 2008 13:12
esti inca un copil si stiu ca nu este drept ce ti se intimpla in schimb trebuie sa iei atitudine !tu din doua rele il alegi pe cel mai putin rau dar sint convinsa ca te inseli!spui ca pe mama ta nu o intereseaza de tine.........ce ai facut de se poarta asa?nu cumva individul e pricina problemelor? daca la virsta lui nu are capatai inseamna ca e defect!ce discuti tu cu un barbat care daca se straduia avea copil de virsta ta?cauta pe cineva de virsta ta sa traiesti anii adolescentei asa cum trebuie iar daca mama ta nu te accepta cauta ceva de lucru si stai in gazda;cu chirie etc dar linistita!poti sa termini liceul la seral si apoi sa faci si alte studii daca vrei!nu trebuie sa fi dependenta de nimeni!eu la 19 ani nasteam un copil.......lucram agent comercial cu mapa pe jos si mergeam si la facultate!in final am reusit fara ajutorul parintilor si m-am responsablilizat!totul depinde de tine!bafta si nu mai accepta sa fi bataia de joc a unui individ pe motiv ca nu ai unde sa te duci!lupta cu viata!

Postat pe 14 August 2008 13:30
io cred ca daca vorbesti despre cel cu care stai, folosind apelativul "individ" , meriti toata tratatia lui!

Postat pe 14 August 2008 13:59
De acord cu Francia...
Vad ca nu s-a spus nimic despre dragoste.. de fapt din ceea ce spui reiese clar ca nu exista aceste sentimente, nici tu nu le ai nici el, asa ca ia-ti inima in dinti asa cum se spune, si incearca varientele spuse de Francia. Multa bafta, viata e o lupta asa ca fi o luptatoare si vei vedea rezultatele. Sa ne ti la curent.
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 12:55
pentru geo32
Daca individul se comporta asa cu ea, cum ai vrea sa-i spuna?
mikha3la
Postat pe 15 August 2008 12:58
pt geo....cum ai vrea sa i spun? "iubitul meu"???? i am spus si asa...asa il strigam intr o perioada...si se fastacea...imi spunea sa nu i mai zic asa...sa las asta....era incurcat.....la inceput cand m am mutat cu el..nu pot descrie ce stare aveam...eram fericita si indragostita pana peste cap...eram oarba...si el parea a fi barbatul perfect...nu i cautam in teleffon...in arhiva de mess...aveam incredere deplina in el..pana cand dupa 4 luni de locuit impreuna...a iesit o noapte in club...a cunoscut o tipa..si au urmat intalniri cu ea...si eu stiam de toate pt k el ma lasa sa stiu..si chiar imi spunea...ca a ieist uvc ea si cu un ortn de al lui,...ca a venit o prietena de a ei..ca nush c...ca nush cum...parca o facea special sa ma faca sa sufar....

Acela a fost momtenul din care eu am inceput sa nu mai am incredere in el....din momentul ala a distrus tot ce aveam pt el..c simteam...dragostea aia care credeam ca este...din momentul ala am inteles c inseamna tradarea...minciuna...nu m am mai putut uita la el cu aceiasi ochi..in el vedeam persoana care m a dezamagit...de atunci neintelegerile se tin lant...am inceput sa fiu exagerat de posesiva si de geloasa...sa i urmaresc tot: telefonul...arhiva de mess..este un chin pt mine...si totusi, totusi mai sunt momente in care fac o pauza...si ma uit la el cu ochii cu care il priveam inainte sa faca ce a facut...si atunci simt din nou ce a fost o data..demult...la inceput...atunci il vad pe barbatul de care m am indragostit si pt care faceam tot....
Acum cateva saptamani cand mi a spus ca m a inselat...sa stau linistita..ca degeaba il verifci ca nu ma pricep nici la asta...a facut o cu toate urmaririle mele..intr o zi cand eram la scoala...ei bine, in acel moment am simtit k mi fuge pamantul de sub picioare...imi venea sa l condamn pe l...si in acelasi timp si pe mine..in momentul ala a mai rupt ceva...a produs a doua ruptura...oare o sa mai continue cu lucrurile astea ?pana cand?pana o sa rupa tot, tot?
sweetariadna90
Postat pe 16 August 2008 16:18
intradevar esti inca la o varsta frageda, o varsta la care nu poti vedea lucrurile clar.Nu vreau sa te judec pentru ca nu am nici dreptul si sunt mai mult decat convinsa ca nu de asta ai nevoie in aceste momente.In schimb mi-am permis sa-ti spun parerea pentru ca am o varsta apropiata de a ta si iti pot spune sigur ca nu as putea avea o relatie amoroasa cu un barbat de 30 de ani, sub nici o forma.
Sfatul meu este sa te focalizezi spre alt domeniu cum ar fi studiul.Ai o scoala de terminat si de ce nu te poate astepta si o facultate.Lupta pentru tine...chiar daca nu poti rupe relatia(pentru ca inteleg ca nu ai avea unde sa stai)incearca sa te detasezi si sa privesti lucrurile obiectiv.Ce te atrage mai mult?Ce vrei sa faci in continuare?Sa iti contruiesti o cariera sau sa stai si sa suferi la fiecare "lovitura"?De tine depinde daca vei continua sa depinzi de el sau nu.
gabrielasofronea
Postat pe 20 August 2008 20:41
Lasa-l. Nu te iubeste si nu te respecta. Meriti mult mai mult, mai ales ca esti inca foooooarte tanara.
koph
Postat pe 3 Octombrie 2008 07:08
Profita de faptul ca trebuie sa pleci la facultate pentru a o lua de la inceput.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:16
Motivul pt care nu te intorci la mama ta este....ca nu a fost de acord cu acest individ.....insa nu uita ....ca vei ramane copilul ei ..pina va muri..si indifernet de cat vei gresi ...iti va fi alaturi.In ceea ce il priveste ..te va sicana...pina iti va sterge si ultima urma de fericire din cap.Mult succes..
ninushk
Postat pe 6 Octombrie 2008 14:22
zici ca ai 18 ani.
la profil apari 33 ani.
e vreo gluma?

daca ai 18 ani, mergi inapoi acasa, si impaca-te cu mama ta.
esti la o varsta frageda, asa ca nu-ti distruge viata din start cu un individ de 35 (sau cat o fi avand el) de ani.

daca ai 33 de ani, atunci ar trebui sa fii destul de matura si sa iei decizii singura. atunci stii exact ce ti-e bine si ce nu.....
dar chiar si asa, nu ar trebui sa stai cu el. macar, el munceste, are vreun serviciu? esti dependenta de el financiar?
fa-ti si tu prietene, prieteni. arata-i ca si tu poti. vezi daca-i place. de ce stai in casa sa-l astepti?
oricum, iti doresc curaj in orice decizie vei lua.

madame044
Postat pe 7 Octombrie 2008 11:58
eu sunt curioasa ce a zis el sau cum s-a simtit in per in care tu ai plecat sau te-ai desp d el. ce fel d relatie aveti voi? aveti rel sexuale? esti o analfabeta incat sa nu poti face fata unor discutii? el este vreun doctor in stiinta si poarta numai discutii in domeniu? a cui e casa in care stai? e proprietatea lui personala? ca daca e sa fie casa lui, ma intreb de ce mai sta el cu tine daca el se simte mai bine cu prietenii si mai are si alte fete pe langa tine....adica i-ar fi mult mai simplu sa stea singur in conditiile astea.
bangla_soul
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:47
De la: bangla_soul, la data 2008-10-08 20:47:12eu sunt curioasa ce a zis el sau cum s-a simtit in per in care tu ai plecat sau te-ai desp d el. ce fel d relatie aveti voi? aveti rel sexuale? esti o analfabeta incat sa nu poti face fata unor discutii? el este vreun doctor in stiinta si poarta numai discutii in domeniu? a cui e casa in care stai? e proprietatea lui personala? ca daca e sa fie casa lui, ma intreb de ce mai sta el cu tine daca el se simte mai bine cu prietenii si mai are si alte fete pe langa tine....adica i-ar fi mult mai simplu sa stea singur in conditiile astea.



corect...........
dienuta_nou
Postat pe 8 Octombrie 2008 20:59
Tu nu ar trebui la 18 ani sa traiesti cu un barbat,mai ales ca acesta la anii lui e invatat cu viata de celibatar si nu se v-a schimba.Locul tau deocamdata e langa mama ta,care are o vina mare ca te lasa asa de izbeliste.V-a trebui sa stii ca nu e bine sa depinzi de un barbat,nici daca esti casatorita cu el.Trbuie sa ai servici.Dar tu fa posibilul si te intelege cu mama ta,ai de invatat,ai toata viata inainte.In rest iti spun ,sa ai grija de tine.
JAM
Postat pe 3 Ianuarie 2009 11:11
eu una m'as intoarce la mama si l'as lasa pe ala in lumea lui.
Cretzulica
Postat pe 1 Mai 2009 18:47
OF!!!!!!!!!!DOAMNEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cat de proasta poti sa fii incat sa accepti asa ceva?
deea_20
Postat pe 2 Mai 2009 00:12
pff...ce situatie...am inteles ca nu te intelegi cu mama ta dar totusi este mama ta,nu crezi ca te-ar intelege mai bn decat un strain?preferi sa te injoseasca un strain si sa se poarte asa cum o face el decat sa te certi cu mama ta?eu cred k cel mai bine ar fi sa te intorci la mama ta si sa-ti vezi de scoala mai ales ca trebuie sa dai bacul,gandeste-te serios,nu-ti irosi viata pt cineva care nu merita.el si-a trait viata,si-a facut o scoala,are probabil o meserie....dar u alaturi de el nu vei putea face toate astea,decat te vei distruge,nu se merita! si iti mai spun ceva,poate vei tine cont...parintii st unici si nu ni-i putem alege sau inlocui noi asa cum ne putem alege partenerul sau prietenii,asa ca eu zic sa te gandesti ca oricum ar fi si orice situatie ar fi,este mama ta...mult succes si sper sa faci alegerea cea mai buna pt u.ai grija de u!
angel_05
Postat pe 12 August 2009 16:48
Uite cum faci:te duci si te uiti atenta in oglinda.Daca vezi o femeie urata si proasta,ramai acolo ca probabil crezi ca daca pleci de la bou nu te mai ia nimeni.Ia zi:esti urata si proasta?Eu sant convinsa ca nu esti nici urata,nici proasta...si atunci?De ce iti pierzi tu cei mai frumosi ani din viata cu un idiot?Nu-i pacat de tineretea ta?Mama ta,oricat de rea ar fi,e mama ta.Din ce spui tu nu-ti e bine nici cu ea dar mai bine o suporti pe mama ta decat pe nenorocitul asta.Eu nu inteleg un lucru la voi,fetele astea tinere:de ce va incurcati cu barbati care au de 2 ori varsta voastra?Am si eu o varsta dar crede-ma ca un barbat mai in varsta decat mine cu 10 ani de ex mi se pare deja prea batran pt mine.Deci,fa-ti mamica,bagajelul si du-te la mama ta si lasa-l pe idiot singur cu parasutele lui si cu prietenii lui.Tu vezi-ti de viata ta,e pacat sa nu iei bacul si sa mergi mai departe pt un dobitoc..Viitorul tau depinde de tine.Daca ramai cu el ai sa pierzi si scoala,singurul lucru care ti-a mai ramas pt ca demnitatea,increderea in tine,mandria de a fi femeie ti le-a luat un nemernic.Dintr-o fata tanara,vesela,demna te-a facut o carpa.Ce zici,merita?Eu zic ca nu merita.Si vb cuiva de mai inainte,daca pana la varsta asta el n-are nici un rost,inseamna ca are el vreo buba de nu s-a legat nimeni cu el la cap.Cred ca are o buba mare la cap:))Invata sa te respecti ca daca nu te respecti tu,nimeni nu te va respecta iar daca te respecti,pleci de la el in cel mai scurt timp fara sa mai stai la nici o discutie cu el pt ca e clar ca nu te merita si daca nu te merita,de ce te oferi tu cuiva care nu te merita?Esti o fiinta umana,un suflet de om si,mai ales,esti femeie.Nimeni nu are dreptul sa se comporte asa cu tine.Sa-ti dea Dumnezeu puterea sa iei decizia corecta pt tine.
kudika019861
Postat pe 13 August 2009 12:51
..greu de tot cu viata asta, si eu trec printr-o perioada la fel de urata,locuiesc cu un barbat de 8 luni,am crezut ca este un om minunat dar s-a dovedit a fi violent verbal si fizic,cand nu-i fac pe plac..turbeaza si in plus nu uita sa-mi aminteasca zilnic ce admirat este el de toate femeile si cat de destept este si ca el tine pe umeri toata greutatea vietii, m-am saturat si am devenit posaca si irascibila,am cautat un mod de-a ma intelege cu el..zadarnic..tot ce face el e super iar eu ..zice el..ii stric directia,solutia....trebuie sa renuntam la tot ce nu aduce bucurie in suflet..
Rasarit_de_Soare
Postat pe 14 August 2009 09:01
fugi!!!!!!!!!!!!!!! dar, iute! fara dragoste si respect nici o relatie nu merita sa existe.
blue_angel31
Postat pe 14 August 2009 09:04
De la: eu_sunt_ingerul_tau, la data 2009-08-14 09:01:37..greu de tot cu viata asta, si eu trec printr-o perioada la fel de urata,locuiesc cu un barbat de 8 luni,am crezut ca este un om minunat dar s-a dovedit a fi violent verbal si fizic,cand nu-i fac pe plac..turbeaza si in plus nu uita sa-mi aminteasca zilnic ce admirat este el de toate femeile si cat de destept este si ca el tine pe umeri toata greutatea vietii, m-am saturat si am devenit posaca si irascibila,am cautat un mod de-a ma intelege cu el..zadarnic..tot ce face el e super iar eu ..zice el..ii stric directia,solutia....trebuie sa renuntam la tot ce nu aduce bucurie in suflet..



Pai,si tu ce mai astepti?De ce mai stai?Mai stai putin pana mai trec anii,pana mai faci si un copil si apoi faci vreo psihoza Doamne fereste si te duci la balamuc?Mai,fetelor,nu va mai bateti joc de viata voastra ca e prea scurta.Nu-i bun,un sut in fund si altul.Nu-i bun nici ala,da=i si lui un sut in fund.
kudika019861
Postat pe 14 August 2009 11:16
Discuta cu el si spune-i exact ceea ce ai scris pe forum,daca se schimba este ok,daca nu gaseste un loc in care sa stai si paraseste-l.Mai e si faptul ca ai 18 ani,poti gasi un baiat special care sa fie de aceiasi varsta cu tine.Multa bafta!
cami_goanga10
Postat pe 26 Martie 2010 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
atzi face? 21 De la: yumalai 20 Mai 2009 19:12
O poveste de dragoste esuata.... 13 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 16:40
Incursiune in viata unui alt strain 14 De la: stanveronicamaura 16 Septembrie 2009 13:21
help me pls :sml-sad0116: 33 De la: issa12 24 Septembrie 2009 01:05
Huge Question: de ce barbatii se tem de relatiile la distanta? 38 De la: oana1234 16 Ianuarie 2009 16:58