Setari Cookie-uri

De ce inseala barbatii,de ce inseala femeile?

Se spune k tradarea vine intotdeaua de la cel de langa tine.De ce inseala barbatii?poate pentru k noi nu le oferim mereu acel ceva de care ei au nevoie.poate uneori oferim prea mult si alteori prea putin si uneori cauta acea cale de mijloc pe care ar trebui sa o gaseask la noi.Se spune k intotdeauna trebuie sa vii cu ceva nou intr-o relatie k sa nu intervina rutina.
De ce inseala femeile?poate din aceleasi motive pentru care inseala si barbatii,motive mai sus mentionate,doar k noi suntem mai sensibile.
s26
Postat pe 14 August 2008 13:18
sa zicem doar ca, o poza ca cea din aatar , poate sa fie motiv serios pentru un barbat sa se dea cu capu' de monitor!

Postat pe 14 August 2008 13:52
De la: geo32, la data 2008-08-14 13:52:44sa zicem doar ca, o poza ca cea din aatar , poate sa fie motiv serios pentru un barbat sa se dea cu capu' de monitor!


sunt blonda nu inteleg?explik mai bine ce vrei sa zici?
s26
Postat pe 14 August 2008 13:57
sa presupunem ca-mi pun in avatar o poza cu ciucurelu' in extensie!
ar insemna ca-s in cautare de senzatii tari, nu!? femeile ar cadea late pe spate la vederea lui si a marinimiei lui si ar face coada la mesagerie.
era preferabil totusi o poza mai decenta, cand vrei sa vorbim despre inselare.
asa, trebuie sa fac fatza asaltului pozei tale provocatoare si numa' gandu' la scris nu-mi sta!

Postat pe 14 August 2008 14:06
deci eu am intrebat mai multi inculpati barbati si femei iar raspunsurile suna cam asa: din plictiseala,din dorinta de a experimenta,din razbunare,de prea bine acasa,sa schimbe meniul,pentru ca au ocazia,.............ar mai fi multe si marunte dar nu sint decit scuze puerile!inseala cei ce nu au iubit niciodata ,cei cei nu se respecta pe ei ca persoana si cei ce nu stiu ce este acela respect!

Postat pe 14 August 2008 14:35
De la: geo32, la data 2008-08-14 14:06:52sa presupunem ca-mi pun in avatar o poza cu ciucurelu' in extensie!
ar insemna ca-s in cautare de senzatii tari, nu!? femeile ar cadea late pe spate la vederea lui si a marinimiei lui si ar face coada la mesagerie.
era preferabil totusi o poza mai decenta, cand vrei sa vorbim despre inselare.
asa, trebuie sa fac fatza asaltului pozei tale provocatoare si numa' gandu' la scris nu-mi sta!


dar la ce iti sta gandul draga?si nu mai fii asa sigur k toate vor sta la coada?majoritatea femeilor cauta un suflet cald sa le inteleaga,''ciucurel in extensie ''poti gasi oriunde mai ales dak arati bine da nu asta conteaza cel mai mult ci sufletul iar dak am pus o poza mai deocheata e k m-am saturat sa fiu mereu considerata o fetita,am vrut sa par mai feminina si nu cred k o poza reflecta caracterul unui om.
s26
Postat pe 14 August 2008 14:57
de prosti inseala. si femeile si barbatii.
sariti-mi in cap acum (mai ales tu geo) si spuneti-mi ca sunt superficiala. prost sa fii sa ai o relatie buna, in care toate merg aproximativ bine( ca certuri exista mereu) si cu prima ocazie sa inseli. inseli de prea mult bine, sa ai pe cineva care te iubeste iar tu sa il inseli. prostia duce la multe. eu de exemplu din prostie fumez . si din prostie ma mai gandesc uneori la prietenul din adolescenta. din prostie. poate ar fi bine sa recunoastem o data. motive care pot fi date sunt o gramada. dar sunt prea puerile.
ionica_andreea
Postat pe 14 August 2008 15:21
De la: s26, la data 2008-08-14 14:57:39
De la: geo32, la data 2008-08-14 14:06:52sa presupunem ca-mi pun in avatar o poza cu ciucurelu' in extensie!
ar insemna ca-s in cautare de senzatii tari, nu!? femeile ar cadea late pe spate la vederea lui si a marinimiei lui si ar face coada la mesagerie.
era preferabil totusi o poza mai decenta, cand vrei sa vorbim despre inselare.
asa, trebuie sa fac fatza asaltului pozei tale provocatoare si numa' gandu' la scris nu-mi sta!


dar la ce iti sta gandul draga?si nu mai fii asa sigur k toate vor sta la coada?majoritatea femeilor cauta un suflet cald sa le inteleaga,''ciucurel in extensie ''poti gasi oriunde mai ales dak arati bine da nu asta conteaza cel mai mult ci sufletul iar dak am pus o poza mai deocheata e k m-am saturat sa fiu mereu considerata o fetita,am vrut sa par mai feminina si nu cred k o poza reflecta caracterul unui om.





moaaaaamaaaaa ce inselatoare pot fi pozele astea aledrecu

Postat pe 14 August 2008 19:14
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-14 19:14:54
De la: s26, la data 2008-08-14 14:57:39
De la: geo32, la data 2008-08-14 14:06:52sa presupunem ca-mi pun in avatar o poza cu ciucurelu' in extensie!
ar insemna ca-s in cautare de senzatii tari, nu!? femeile ar cadea late pe spate la vederea lui si a marinimiei lui si ar face coada la mesagerie.
era preferabil totusi o poza mai decenta, cand vrei sa vorbim despre inselare.
asa, trebuie sa fac fatza asaltului pozei tale provocatoare si numa' gandu' la scris nu-mi sta!


dar la ce iti sta gandul draga?si nu mai fii asa sigur k toate vor sta la coada?majoritatea femeilor cauta un suflet cald sa le inteleaga,''ciucurel in extensie ''poti gasi oriunde mai ales dak arati bine da nu asta conteaza cel mai mult ci sufletul iar dak am pus o poza mai deocheata e k m-am saturat sa fiu mereu considerata o fetita,am vrut sa par mai feminina si nu cred k o poza reflecta caracterul unui om.





moaaaaamaaaaa ce inselatoare pot fi pozele astea aledrecu



ce vrei sa spui?
s26
Postat pe 17 August 2008 11:21
Nimeni nu inseala de prea mult bine,intotdeauna exista un motiv mai mult sau mai putin intemeiat....problema este ca e mult mai usor sa pozam in victima decat sa recunoastem ca avem si noi partea noastra de vina.Atunci cand inseli cauti in alta parte ceea ce iti lipseste.

Totusi cred ca motivele difera barbatii de obicei cauta sex,iar femeile iubire ,intelegere,tandrete.
annk48
Postat pe 17 August 2008 13:16
ce intrebare.....
ce a ajuns kudika....

Postat pe 18 August 2008 18:38
Nu cred ca exista un anume motiv sa inseli. Cred ca unii inseala din prostie,unii din prea mult bine,altii din plictiseala.Nici unul dintre ei nu-si dau seama ca-si fac singuri rau. Ca o relatie frumoasa si stabila se distruge.Nimeni nu iese fericit din toata treaba asta.Si totus...inselam.Asta-i viata.
ana_lili36
Postat pe 18 August 2008 19:59
Pai ai sa ne gandim,
1.cand sunt casatoriti din interes, normal ca nu rezista mult timp langa urata sau grasa sau baba
2.plictisul dupa un anumit timp el vede ca vecina sau colega este mai ingrijita mai cocheta mai sexy decat nevasta mai atenta cu ea insasi, miroase a parfumuri fine
3.noutatea, sa incerce cum este sa faci dragoste cu altcineva alte pozitii pe care nu le poti aplica cu soti etc
Concluzia daca te ai maritat nu ti pune ochelarii de cal.
mel08
Postat pe 19 August 2008 12:49
io as zice ca femeile care s-au maritat virgine, o fac si de curiozitate!! nu toate!

Postat pe 19 August 2008 13:08
Barbatii
- ca au parte de sex pe intuneric si oral o data pe an :)
- ca o data cu primul copil multe femei pierd cam 90% din creier si arata ca niste spalatorese neingrijite
- pentru ca "Valorile interne conteaza" e o vorba scoasa de o femeie (daca ar fi asa, barbatii s-ar masturba cu nasul in radiografii, nu in Hustler)
- pentru ca femeia cu care sunt e complexata
- pentru ca femeia de linga nu are imaginatie si nici initiativa

ma mai gindesc...

leto
Postat pe 19 August 2008 17:47
Asa suntem programati...Femelele cimpanzeu se acupleaza cu mai multi masculi pentru a-si atrage protectia lor; masculii vor sa-si arate dominatia!
Si totusi... uneori e asa placut...
acrmn
Postat pe 20 August 2008 08:53
eu cred fiecare inseala ca u sunt satisfacuti in relatia respectva ,sau poate ca iubesc 2 per in acelasi timp .........mie imi place

Postat pe 24 August 2008 11:54
ce iti place?

Postat pe 24 August 2008 13:12
Cred ca, in afara de iubire (ceea ce leaga 2 oameni intr-o relatie ), mai exista si atractia fizica.Si ma refer la acea atractie fizica de moment, careia nu-i poti rezista, care nu cere nimic mai departe, care nu are nici o legatura cu iubirea ce o porti "celei/celui de acasa". Mai sunt si cei care au depasit "momentul" si si-au construit totusi o relatie paralela.Asta nu cred ca este corect, este datoria celui care este nemultumit din orice motive, sa poarte o discutie lamuritoare, si nu sa insele.Adica....de ce sa inseli si sa ranesti, cand poti foarte bine ori sa te desparti, ori sa lamuresti?Multi gasesc motive de genul " suntem imreuna de prea mult timp ca sa ne despartim... nu o/il pot parasi.... m-am obisnuit cu ea/el...."etc, etc. Adevarul este ca acestia sunt niste lasi, nu sunt in stare sa accepte adevarul, nu sunt in stare sa fie corecti, sinceri...parerea mea. Eu, daca as fi inselata ( si aici ma refer la vreo relatie paralela de care as afla, nu ma refer la o simpla aventura ), nu mi-as putea ierta partenerul.Nu l-as ierta pentru simplul fapt ca indiferent care ar fi motivul ptr care ar face asta, fiecare om merita sa stie ce se intampla cu el, in viata lui.Toate lucrurile se pot indrepta, daca sunt spuse si aratate la timp....nu?
andronescu_v_anamaria
Postat pe 24 August 2008 14:06
ai dreptate dar se intampla sa faci pasu gresit sa mri in paralel cu 2 rel pur si simplu iubesti 2 pers

Postat pe 24 August 2008 14:11
sau ti se pare ca le iubesti...mie cel putin nu mi se pare normal... tii unul pentru sex, altul pentru zambet, al treilea pentru ca stie sa suceasca sarmale, etc...

Postat pe 24 August 2008 15:06
De la: s26, la data 2008-08-14 13:18:32Se spune k tradarea vine intotdeaua de la cel de langa tine.De ce inseala barbatii?poate pentru k noi nu le oferim mereu acel ceva de care ei au nevoie.poate uneori oferim prea mult si alteori prea putin si uneori cauta acea cale de mijloc pe care ar trebui sa o gaseask la noi.Se spune k intotdeauna trebuie sa vii cu ceva nou intr-o relatie k sa nu intervina rutina.
De ce inseala femeile?poate din aceleasi motive pentru care inseala si barbatii,motive mai sus mentionate,doar k noi suntem mai sensibile.


Oricat, orice si oricum oferi unei persoane, aceasta tot va fugi prin alte paturi. De ce? Explicatia este foarte simpla dupa mine: omul nu este facut pt monogamie. Chiar daca avem in cap un ideal legat de ce ne-am dori de la persoana de langa noi, atunci cand acesta se indeplineste, ne dam seama, ca se poate si mai bine Oricat oferi ca femeie, barbatul va explora si alte...teritorii Iubeste-l, alinta-l da-i tot ce vrea, mai mult sau mai putin (dupa conceptia fiecareia), dar nu te mira cand sfarsitul va fi acelasi Asa si ei. oricat ne ofera la un moment dat tot ne vine sa o luam la fuga. Ca se intampla la inceputurile relatiei sau cand ne apuca nebunia, la menopauza (ex Raduleasca nu m-am putut abtine ) toti avem devoie de o schimbare. Daca nu schimbare, macar....putina varietate
Alexandra_Pitzy
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:30
da' de unde stii tu ca raduleasca a intrat la menopauza?
googoodoll
Postat pe 9 Noiembrie 2008 19:24
De la: googoodoll, la data 2008-11-09 19:24:57da' de unde stii tu ca raduleasca a intrat la menopauza?


poate nu o fi saracutza chiar la menopauza la propriu, ci doar mentala totusi, nu mai are 20 de ani...sa nu se inteleaga ca dupa 20 incepe menopauza!!!
Alexandra_Pitzy
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:26
barbatii inseala deoarece se plictisesc de prea mult bine acasa;din curiozitate,din dorinta de a experimenta si altceva,etcdar,nu intrebati ,de ce inseala si femeile?poate la fel ca si barbatii;sunt curioase.
elly_postolache
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:37
De la: geo32, la data 2008-08-19 13:08:58io as zice ca femeile care s-au maritat virgine, o fac si de curiozitate!! nu toate!


poi... ok! s au maritat virgine ...si? sotul nu le poate satisface curiozitatea?? sunt 2 variannte simple nu? daca pot... nu vor insela si....daca nu pot...vor insela!! asa sa fie oare??
IonykMiru
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:35
Inselam si suntem inselati pentru ca ne place si ne dorim tot ce este frumos
Ca e moral sau nu ramane la atituidinea fiecaruia .......

Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:14
imi vine in minte o singura intrebare!! daca avem convingerea ca nu e moral....si in plus nici nu am fost inselati!! mai exista tentatia de a insela??daca da.. de ce?
IonykMiru
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:23
De la: IonykMiru, la data 2009-01-17 16:35:21
De la: geo32, la data 2008-08-19 13:08:58io as zice ca femeile care s-au maritat virgine, o fac si de curiozitate!! nu toate!


poi... ok! s au maritat virgine ...si? sotul nu le poate satisface curiozitatea?? sunt 2 variannte simple nu? daca pot... nu vor insela si....daca nu pot...vor insela!! asa sa fie oare??



curiozitatea ce persista-n creer, ca cum ar fii cu alt ciucurel!

Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:25
Subiectul topicului este foarte , foarte expirat.
Deja m-am saturat de intrebarile astea de ce insala barbatzi? de ce insala femeile?
Pai e foarte simplu mai, mai vor altceva!( in special barbatzi!)
emilia84
Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Marimea 166 De la: alinabubi 29 Martie 2011 21:41
iesire in "trei" 245 De la: adyna2905 7 Martie 2011 09:12
fantezie cu 2 75 De la: _oktober_ 28 Mai 2010 11:30
Cautam partenera 5 De la: kudika_20006 1 Decembrie 2012 22:28
imi raspunde si mie cineva ? [-o 647 De la: dolcik1 9 Iulie 2009 14:58