Setari Cookie-uri

Sexul anormal si sanatatea

Putini oameni stiu ca sexul anormal,oral si anal,tradeaza grave probleme de sanatate ale celor ce practica acest gen de sex.In fapt,este vorba de o boala autosomal-recesiva,provocata de lipsa,din organism, a factorului ereditar (gena), responsabil cu asigurarea senzatiei de placere in cazul sexului normal,prin care se asigura si perpetuarea speciei umane.Din pacate, aceasta boala este ereditara,adica se transmite si la urmasi,chiar daca numai unul dintre parteneri este bolnav,iar celalalt sanatos,dar vulnerabil in fata provocarilor.Cautand prin Google "Solutia problemelor prodanciu" se pot afla amanunte in aceasta privinta.

Postat pe 13 August 2008 20:26
De la: Maida, la data 2008-08-13 20:26:00Putini oameni stiu ca sexul anormal,oral si anal,tradeaza grave probleme de sanatate ale celor ce practica acest gen de sex.In fapt,este vorba de o boala autosomal-recesiva,provocata de lipsa,din organism, a factorului ereditar (gena), responsabil cu asigurarea senzatiei de placere in cazul sexului normal,prin care se asigura si perpetuarea speciei umane.Din pacate, aceasta boala este ereditara,adica se transmite si la urmasi,chiar daca numai unul dintre parteneri este bolnav,iar celalalt sanatos,dar vulnerabil in fata provocarilor.Cautand prin Google "Solutia problemelor prodanciu" se pot afla amanunte in aceasta privinta.


sex anormal?! am auzit-o si pe asta
un comentariu ceva mai complet cand ma trezesc total ca am gasit ceva pe prodanciu.ro, deis vad ca se pune mai mult accent pe procreere.
Laurelin
Postat pe 14 August 2008 11:21
De la: Maida, la data 2008-08-13 20:26:00Putini oameni stiu ca sexul anormal,oral si anal,tradeaza grave probleme de sanatate ale celor ce practica acest gen de sex.In fapt,este vorba de o boala autosomal-recesiva,provocata de lipsa,din organism, a factorului ereditar (gena), responsabil cu asigurarea senzatiei de placere in cazul sexului normal,prin care se asigura si perpetuarea speciei umane.Din pacate, aceasta boala este ereditara,adica se transmite si la urmasi,chiar daca numai unul dintre parteneri este bolnav,iar celalalt sanatos,dar vulnerabil in fata provocarilor.Cautand prin Google "Solutia problemelor prodanciu" se pot afla amanunte in aceasta privinta.


am trait s-o aud si pe asta!!! si culmea, nu de la bunica-mea sau vreo alta persoana de varsta a treia, de la care poate as fi inteles clasificarea asta a sexului in normal si anormal.

domnu' maida : dupa criteriile matale, s-ar parea ca majoritatea se incadreaza la anormali!! si daca majoritatea face ceea ce vad ca denumesti sex anormal, cred ca deja ar trebui sa-ti redefinesti notiunea de normalitate, cel putin in domeniul asta... pe de alta parte, sexul nu se practica doar pentru perpetuarea speciei, asa ca nu-i nici un bai daca e normal sau anormal...cat despre lipsa genei placerii in cazului sexului 'normal', care ar determina partenerii sau unul dintre ei sa practice sex 'anormal', hai sa fim seriosi. sunt suficient de multi care o sa-ti confirme ca nu lipsa oragsmului in cazul sexului 'normal' i-a determinat sa-ncerce si altceva.
in privinta siteului indicat, trebuie sa recunosc ca am fost extreeeeeeeeeeeem de multumita sa vad ca dl prodanciu, dupa ce ne invata cum sa facem copii, baieti sau fete, dupa pohta noastra, stie sa ne spuna si cum sa facem sa nu ne mai pice parul din cap! un adevarat geniu, ce mai!

Postat pe 17 August 2008 19:19
io zic sa-l face guru.
mai da guru!! sau vai da guru lui!

Postat pe 17 August 2008 20:06
De la: Maida, la data 2008-08-13 20:26:00Putini oameni stiu ca sexul anormal,oral si anal,tradeaza grave probleme de sanatate ale celor ce practica acest gen de sex.In fapt,este vorba de o boala autosomal-recesiva,provocata de lipsa,din organism, a factorului ereditar (gena), responsabil cu asigurarea senzatiei de placere in cazul sexului normal,prin care se asigura si perpetuarea speciei umane.Din pacate, aceasta boala este ereditara,adica se transmite si la urmasi,chiar daca numai unul dintre parteneri este bolnav,iar celalalt sanatos,dar vulnerabil in fata provocarilor.Cautand prin Google "Solutia problemelor prodanciu" se pot afla amanunte in aceasta privinta.


ok mestre!!!! stai in baie in continoare, dar sa nu iti uiti ghipsul daca te lovesti prea tare... cred ca probleme ai tu daca postezi asemenea ,,articole'' lasa oameni sa faca ce vor...


Postat pe 18 August 2008 08:24
De ce sa fie sexul oral anaormal ???

Postat pe 18 August 2008 21:11
io cre'ca aia de au scris asa ceva si au studiat sunt su capu'. ca sa vezi, domne, bine ca nu pot face copii, ca transmiteam boala asta periculoasa...
Luan4
Postat pe 18 August 2008 22:20
Daca este sa ne luam dupa teoria asta, inseamna k si noua ne-a fost transmisa boala din mosi stramosi =))

Postat pe 18 August 2008 22:47
Nu stiu cat o fi de "autozomal-recesiva", da' din cate vad eu se intinde:))))
Si la cate generatii de anormali ( sunt si) vor urma, cred ca ma pot duce linistita la culcare ... :)
Cruella_de_vil
Postat pe 20 August 2008 05:30
sex anormal?? ok, sex anormal (psihologic vorbind) este ceea ce fac niste persoane cu animalele, cu copiii sau cu cine stie ce le mai trazneste prin cap. ala e sex anormal! nu sexul oral sau anal! doar pentru ca le-au inventat francezii (nici macar inventat, tinand cont ca "intrarile" sau "iesirile" erau deja acolo ) nu inseamna ca sunt forme de sex "anormale"...
si despre masturbare se credea ca produce moarte, orbire sau mai stiu eu ce tampenii, dar parca am evoluat de atunci!
jaded_girl
Postat pe 20 August 2008 10:28
io am plete-n palma!! si sunt o tzara miop.

Postat pe 20 August 2008 11:06
da' fundita roz ai?!

Postat pe 20 August 2008 11:23
wow deci tre sa i-au rudele iubitului si pe ale mele la control daca au avut asemenea iesiri si abia apoi sa fac copii,nu?
sau cea mai buna protectie este abstinenta..o daaa..asa daca nu faci sex nu poti sti ce iti place si ce nu..daca esti pedofil,zoofil...
beem
Postat pe 20 August 2008 11:24
De la: Maida, la data 2008-08-13 20:26:00Putini oameni stiu ca sexul anormal,oral si anal,tradeaza grave probleme de sanatate ale celor ce practica acest gen de sex.In fapt,este vorba de o boala autosomal-recesiva,provocata de lipsa,din organism, a factorului ereditar (gena), responsabil cu asigurarea senzatiei de placere in cazul sexului normal,prin care se asigura si perpetuarea speciei umane.Din pacate, aceasta boala este ereditara,adica se transmite si la urmasi,chiar daca numai unul dintre parteneri este bolnav,iar celalalt sanatos,dar vulnerabil in fata provocarilor.Cautand prin Google "Solutia problemelor prodanciu" se pot afla amanunte in aceasta privinta.

Stau si ma intreb cum de am reusit sa traiesc si sa fiu si sanatoasa in ultimii 14 ani?
Lucia1971
Postat pe 21 August 2008 15:14
draga maida, roag-o pe domnisoara aia cara te-a refuzat sa-si ceara scuze si explica-i ca ai ramas cu traume. pentru ca nu vrem oameni cu sechele o sa-mi cer eu scuze in locul ei daca nu o va face ea!
iar tu stai linistit, o sa se mai iveasca ocazii!

god....
chibritzel
Postat pe 24 August 2008 14:42

Postat pe 6 Septembrie 2008 05:27
Mda...66 de ani...inteleg! Sigur ca nu facem sex oral decat in pauzele intre sex normal si sex normal... :))))

Postat pe 6 Septembrie 2008 05:29
eu zic ca omul are dreptate.adevarul e undeva la mijloc de cele mai multe ori chiar daca multi nu vor sa o recunoasca.si nu pari un inapoiat mintal ci un om intelept.ptr cei 66 de ani ai lui denota multa cunoastere.din cate vad a lasat si detalii de unde va puteti documenta.cati dintre voi a`ti facut`o? intuitia`mi spune ca este medic.nu stiu de ce dar de obicei nu ma`nsel:)
Amaruie
Postat pe 15 Septembrie 2008 11:30
Bine, nu mai facem sex oral...si nici nu mai fumam...

Postat pe 16 Septembrie 2008 01:03
dar sex anal?putem face?

Postat pe 16 Septembrie 2008 01:08
deci fiecare este liber sa faca ce vrea nu cred ca omul si`a impus parerea in fata cuiva.pur si simplu si`an spus`o si a adus si argumente ptr asa ceva.avand in vederea experienta cazurilor cu care s`a confruntat in viata de medic eu in cred. p.s si mie`mi place oralul dar iti asumi prea multe riscuri oricata incredere si fidelitate ar exista intre parteneri.iar de anal nici nu mai vb cu ala chiar nu sunt de acord este si mai riscant.cate femei nu se plang de hemoroizi si majoritatea care practica daca nu se scapa pe ele de acum o sa se scape cat de curand..bleah..sincer nu vreau sa ajung la 25 de ani sa port pampers.oricum in ritmul la cum "evolueaza" specia umana vis a vis de sex cu siguranta ne vor confrunta cu boli din ce in ce mai nimicitoare.c`est la vie..vorba aia cum si`o face omul cu mana lui nu i`o face nimeni.
Amaruie
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:35
si este adevarat ca eu nu pot fi satisfacuta normal.nu ma multumeste :) asa ca fiecare compenseaza cum poate:)
Amaruie
Postat pe 16 Septembrie 2008 10:39
De la: Amaruie, la data 2008-09-15 11:30:15eu zic ca omul are dreptate.adevarul e undeva la mijloc de cele mai multe ori chiar daca multi nu vor sa o recunoasca.si nu pari un inapoiat mintal ci un om intelept.ptr cei 66 de ani ai lui denota multa cunoastere.din cate vad a lasat si detalii de unde va puteti documenta.cati dintre voi a`ti facut`o? intuitia`mi spune ca este medic.nu stiu de ce dar de obicei nu ma`nsel:)


daaa...si medicul iti zice ca fumatul duneaza si el isi aprinde tigara cind iti zice aces lucru...

Postat pe 17 Septembrie 2008 08:58
De la: geo32, la data 2008-08-20 11:06:11io am plete-n palma!! si sunt o tzara miop.

da...
cesar
Postat pe 17 Septembrie 2008 09:30
De la: Amaruie, la data 2008-09-16 10:35:16deci fiecare este liber sa faca ce vrea nu cred ca omul si`a impus parerea in fata cuiva.pur si simplu si`an spus`o si a adus si argumente ptr asa ceva.avand in vederea experienta cazurilor cu care s`a confruntat in viata de medic eu in cred. p.s si mie`mi place oralul dar iti asumi prea multe riscuri oricata incredere si fidelitate ar exista intre parteneri.iar de anal nici nu mai vb cu ala chiar nu sunt de acord este si mai riscant.cate femei nu se plang de hemoroizi si majoritatea care practica daca nu se scapa pe ele de acum o sa se scape cat de curand..bleah..sincer nu vreau sa ajung la 25 de ani sa port pampers.oricum in ritmul la cum "evolueaza" specia umana vis a vis de sex cu siguranta ne vor confrunta cu boli din ce in ce mai nimicitoare.c`est la vie..vorba aia cum si`o face omul cu mana lui nu i`o face nimeni.


de ce nu ai putea face?
cesar
Postat pe 17 Septembrie 2008 09:31
De la: jaded_girl, la data 2008-08-20 10:28:56sex anormal?? ok, sex anormal (psihologic vorbind) este ceea ce fac niste persoane cu animalele, cu copiii sau cu cine stie ce le mai trazneste prin cap. ala e sex anormal! nu sexul oral sau anal! doar pentru ca le-au inventat francezii (nici macar inventat, tinand cont ca "intrarile" sau "iesirile" erau deja acolo ) nu inseamna ca sunt forme de sex "anormale"...
si despre masturbare se credea ca produce moarte, orbire sau mai stiu eu ce tampenii, dar parca am evoluat de atunci!


da....
cesar
Postat pe 17 Septembrie 2008 09:32
da... ce???
googoodoll
Postat pe 17 Septembrie 2008 11:15
de acord cu tine stefancelmic dar si medicul ca si preotul este tot om si invata si el din propriile greseli,altfel cum ai putea sa dai tu un sfat unei alte persoane daca nu te`ai ars tu de unul singur intai?! a?:>
Amaruie
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:22
asta e prea de tot...sigur
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 15:18
dar.......eu stiam ca fiecare e raspunzator pentru actiunile sale...adica daca vrei sa faci sex anal toata ziua,faci...daca vrei sa nu faci sex oral toata viata,nu-l faci...
eu cred ca daca e totul cu masura,nu dauneaza sanatatii...e adevarat ca sexul anal in exces e cu urmari pe viitor,nu tocmai placute...
ce-i in exces ,dauneaza,...ce nu-i in exces... fiecare stie ce face...
georgy_ana
Postat pe 24 Septembrie 2008 20:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
swingers romania 22 De la: Yharr 20 Noiembrie 2011 16:37
Nu stiu ce sa ma fac 18 De la: felixcat 24 Septembrie 2009 09:24
sutiene fara cupe 15 De la: kudika495392 13 Mai 2012 23:39
Consumul de calorii si sexul 3 De la: miss_darine 11 Noiembrie 2009 21:44
anticonceptionale fara reteta? 47 De la: ramonizza 26 Iulie 2010 00:37