Setari Cookie-uri

iubire ......si departare

si eu am avut o relatie la distanta....mare distanta ..el era din california...si nu a mers am crezu t ca putem muta muntii dar nu e chiar asa.depinde foarte mult de cat de mare e distanta pentru ca sa te vezi o data pe an cu pers iubita, in carne si oase ma refer,e grau si internetul nu face decat sa strice totul mai tare.bineinteles conteaza deasemenea si persoanele......dar orice e posibil daca vrei cu adevarat....
Sophie01
Postat pe 8 Mai 2009 23:49
draga mea eu nu cred in distante..ci in proasta comunicare,lipsa de respect, intelegere diminuata sau...lipsa de bun simt.toleranta e ceva rar...vine din iubire,dragoste.gelozia de ambele parti este o problema si nu lipsa de tact ci lipsa de sinceritate,tacerile,orgolii mici sau mari care duc la triunghiuri sau genetica...nu geneza,tarele parintilor,divorturi si lipsa de armonie in copilarie.daca oamenii se aduna si le este dat sa fie impreuna...nu mai exista,trenuri,masini,net si tel...exista ei...fara drumuri.si casnicii intre 2 orase exista.succes si multa dragoste
florencia
Postat pe 9 Mai 2009 15:00
De la: ramona_elisa, la data 2009-01-18 23:33:14Nu trebuie sa credem noi, ci cea care traieste acesta iubire.In timp o sa vada fata dc se merita sacrificiile, compromisurile.Nu incerca sa cauti aici pt ea un raspuns ferm pt ca nu ai sa gasesti.Parerea mea este ca :DA, se poate.Ori ii face mai puternici , ori se lasa unul din ei pagubas.Cred ca singura problema ar fi ca nu esti alaturi de el tot timpul si nu ai aceea posibilitate de "a-l controla" de ispite.Mai bine isi umple capul cu proverbul "cele rele sa se piere, cele bune sa se-adune"...si "ochii care nu se vad se cauta" :).
SIDONIA69
Postat pe 9 Mai 2009 17:46
eu una prima data nu am eram adepta relatiilor la distanta...dar de ce am fugit de aia am fost lovita.acum am o relatie de 5luni,eu sunt din bacau iar prietenul meu din brasov si ne intalnim o data la luna dak nu si mai rar...pana acum merge bine relatia dar va spun ca e foarte foarte greu...cand e vorma sa ne intalnim mai bn prefer sa nu pentru ca dupa e foarte greu pana ma obisnuiesc iar cu lipsa lui....va sfatuiesc sa fugiti de astfel de relati....eu una am fost deja prinsa in mrejele unei iubiri la distanta si nu e deloc o experienta plaqta...poooop

Postat pe 9 Mai 2009 18:16
iubirea la distanta?frumos subiect,nu stiu daca tine,la mine nu atinut,era distanta prea mare,si nici iubirea nu a fost puternica,unul dintre noi n-a rezista si s-a terminat,sau cel putin asa cred eu.Nu cred ca rezista,ochii care nu se vad...
aligator_roz
Postat pe 9 Mai 2009 19:19
De la: deea3130, la data 2009-05-09 18:16:35eu una prima data nu am eram adepta relatiilor la distanta...dar de ce am fugit de aia am fost lovita.acum am o relatie de 5luni,eu sunt din bacau iar prietenul meu din brasov si ne intalnim o data la luna dak nu si mai rar...pana acum merge bine relatia dar va spun ca e foarte foarte greu...cand e vorma sa ne intalnim mai bn prefer sa nu pentru ca dupa e foarte greu pana ma obisnuiesc iar cu lipsa lui....va sfatuiesc sa fugiti de astfel de relati....eu una am fost deja prinsa in mrejele unei iubiri la distanta si nu e deloc o experienta plaqta...poooop
da buna esti mancatassssssssssssss nu vrei sa ne combinammmmm
thadoog
Postat pe 9 Mai 2009 19:23
Cred ca distanta ar trebui sa`i uneasca totusi...pentru ca atunci cand sunt impreuna...se simplifica totul...si totusi...e complicat de simplu ;)) daca intelegeti ce vreau sa spun... Eu una cred ca o departare cat de cat...acceptabila...readuce in inimile celor doi parteneri trairi vechi...si stabilizeaza relatia...

Postat pe 9 Mai 2009 20:05
Pe mine si pe prietenul meu,nu ne despart 1 oras sau 2 ci o granita....El e in alta tara,eu sunt aici...Relatia noastra merge foarte bine,avem deja un an,si speram la inca 99;))
Stiti care e secretul?Rabdarea,iubirea,aceleasi teluri,insa in special increderea.Noi stim ca vrem sa ramanem impreuna dar mai stim si ca,pentru a avea o familie si un trai bun,trebuie sa ai o facultate si o slujba buna.Eu am 20 de ani el 32,e doctor.La fel si eu am inceput medicina,insa gandul ca imi ia 10 ani,nu ne sperie deloc:)Deoarece facem efortul de a ne vedea la 2 luni de zile,1 luna o petrecem impreuna.
Sti ce as sfatui-o eu pe prietena ta?sa-si evalueze sentimentele si sa vada daca intr-adevar i leaga sentimente puternice sau doar o "prima dragoste".Daca intr-adevar e ceva serios din ambele parti,sa inainteze cu curaj:)
kudika017280
Postat pe 10 Mai 2009 00:55
e destul de greu sa reziste.. doar daca au un trecut comun.. si nici atunci nu e sigur, va spun din experienta. cand am intrat la facultate, la 200 de km distanta de orasul natal, relatia s-a racit.. si intr-un final, s-a terminat. dar sunt si relatii care rezista, depinde cat de mult isi doresc ambii parteneri, e nevoie de multa incredere si rabdareee!!!!!!!!!!! have a nice Sunday!!
nicolaica_mihaela
Postat pe 10 Mai 2009 12:25
IUBIREA ADEVARATA , DEZINTERESATA SI MORALA TE FACE SA TRECI PESTE SUTELE SAU MIILE DE KILOMETRI CA TE DESPART DE OMUL PE CARE IL IUBESTI
kudika016597
Postat pe 10 Mai 2009 18:46
dar oare mai exista baieti care sa se implice cu adevarat intr-o rel? sincer sunt tare dezamagita toti spun aceleasi lucruri...in fond descoperim ca si-au jukt cartea ...
Un_chip_de_inger
Postat pe 10 Mai 2009 22:05
De la: deea3130, la data 2009-05-09 18:16:35eu una prima data nu am eram adepta relatiilor la distanta...dar de ce am fugit de aia am fost lovita.acum am o relatie de 5luni,eu sunt din bacau iar prietenul meu din brasov si ne intalnim o data la luna dak nu si mai rar...pana acum merge bine relatia dar va spun ca e foarte foarte greu...cand e vorma sa ne intalnim mai bn prefer sa nu pentru ca dupa e foarte greu pana ma obisnuiesc iar cu lipsa lui....va sfatuiesc sa fugiti de astfel de relati....eu una am fost deja prinsa in mrejele unei iubiri la distanta si nu e deloc o experienta plaqta...poooop





hehe..si yo din bacau si el din cluj..da avem deja...ceva timp bun impreuna...am trecut peste gelozie, neincredere, orgolii,incapatanare, desi s-o iei asa,,,dk esti incapatanat, te chinui sa faci sa mearga relatia. Multi zic ce draq o vazut la aia de la mama naibii, n-o gasit una in orashul lui, ei bine nu! Stai linistita ca, incet incet te inveti, si bine a zis cine a mentionat mai sus, ca efectul e de avalansa cand va vedeti ;). Bafta in continuare :P
antipatica
Postat pe 11 Mai 2009 11:23
De la: antipatica, la data 2009-05-11 11:23:33
De la: deea3130, la data 2009-05-09 18:16:35eu una prima data nu am eram adepta relatiilor la distanta...dar de ce am fugit de aia am fost lovita.acum am o relatie de 5luni,eu sunt din bacau iar prietenul meu din brasov si ne intalnim o data la luna dak nu si mai rar...pana acum merge bine relatia dar va spun ca e foarte foarte greu...cand e vorma sa ne intalnim mai bn prefer sa nu pentru ca dupa e foarte greu pana ma obisnuiesc iar cu lipsa lui....va sfatuiesc sa fugiti de astfel de relati....eu una am fost deja prinsa in mrejele unei iubiri la distanta si nu e deloc o experienta plaqta...poooop





hehe..si yo din bacau si el din cluj..da avem deja...ceva timp bun impreuna...am trecut peste gelozie, neincredere, orgolii,incapatanare, desi s-o iei asa,,,dk esti incapatanat, te chinui sa faci sa mearga relatia. Multi zic ce draq o vazut la aia de la mama naibii, n-o gasit una in orashul lui, ei bine nu! Stai linistita ca, incet incet te inveti, si bine a zis cine a mentionat mai sus, ca efectul e de avalansa cand va vedeti ;). Bafta in continuare :P

ASA ESTE !! si iubitul meu este din bacau eu din botosani el e plecat in afara de 5 luni si mai am de asteptat 2 luni dar trec...totul se invata ....si un lucru pe care il obtii mai greu ....are rezultate mult mai puternice ...si chiar cu acel; efect de avalansa
truelife
Postat pe 11 Mai 2009 12:37
Nu cred ca depinde numai de sentimente ci de ... rabdare. Am o prietena care a avut o relatie de cativa ani cu un tip din Peru. Acum sunt casatoriti si au o fetita minunata.

La mine nu a mers, peruanul meu era mutl prea orgolios si eu sunt prea lipicioasa si nu suportam doar sa vorbim la telefon si pe mess...

E greu, dar depinde cat de mult iti doresti sa mearga relatia, si sa treci peste "obstacole".

Succes daca asta iti doresti!
denisebogdan
Postat pe 16 Mai 2009 22:49
De la: truelife, la data 2009-05-11 12:37:25
De la: antipatica, la data 2009-05-11 11:23:33
De la: deea3130, la data 2009-05-09 18:16:35eu una prima data nu am eram adepta relatiilor la distanta...dar de ce am fugit de aia am fost lovita.acum am o relatie de 5luni,eu sunt din bacau iar prietenul meu din brasov si ne intalnim o data la luna dak nu si mai rar...pana acum merge bine relatia dar va spun ca e foarte foarte greu...cand e vorma sa ne intalnim mai bn prefer sa nu pentru ca dupa e foarte greu pana ma obisnuiesc iar cu lipsa lui....va sfatuiesc sa fugiti de astfel de relati....eu una am fost deja prinsa in mrejele unei iubiri la distanta si nu e deloc o experienta plaqta...poooop





hehe..si yo din bacau si el din cluj..da avem deja...ceva timp bun impreuna...am trecut peste gelozie, neincredere, orgolii,incapatanare, desi s-o iei asa,,,dk esti incapatanat, te chinui sa faci sa mearga relatia. Multi zic ce draq o vazut la aia de la mama naibii, n-o gasit una in orashul lui, ei bine nu! Stai linistita ca, incet incet te inveti, si bine a zis cine a mentionat mai sus, ca efectul e de avalansa cand va vedeti ;). Bafta in continuare :P

ASA ESTE !! si iubitul meu este din bacau eu din botosani el e plecat in afara de 5 luni si mai am de asteptat 2 luni dar trec...totul se invata ....si un lucru pe care il obtii mai greu ....are rezultate mult mai puternice ...si chiar cu acel; efect de avalansa





EH! las cin nu crede...o sa primesca invitatii la nunta..botez...prima pensie..nunta de aur..si tot asa :))) pan se lamureste :))
antipatica
Postat pe 17 Mai 2009 16:45
dragoste la distanta? No way... Nu trebuie sa incutcam lucrurile...dragostea la distanta nu exista...aia nu se iubeste iubire.Ca sa fie o dragoste cred ca partenerii trebuie sa fie aproape unu de celalalt. cand ai nevoie la de el ai nevoie sa fie atunci langa tine, nu la telefon. nici macar nu stii care este mimica fetei lui in momentul acela. Ceea ce altii cred ca este o dragoste la distanta, mai tarziu se va dovedi ca nu poate dura in timp... totul e doar o iluzie! si ajungi sa suferi. :)
Aileen
Postat pe 17 Mai 2009 20:18
distanta va face sa vedeti daca tineti unul la altul si cat de mult tineti

poti sa stai cu o persoana langa tine 10 ani si nu vei afla nicioadata cum e sau va fii prea tarziu
ASASIN_9
Postat pe 18 Mai 2009 08:20
De la: Aileen, la data 2009-05-17 20:18:08dragoste la distanta? No way... Nu trebuie sa incutcam lucrurile...dragostea la distanta nu exista...aia nu se iubeste iubire.Ca sa fie o dragoste cred ca partenerii trebuie sa fie aproape unu de celalalt. cand ai nevoie la de el ai nevoie sa fie atunci langa tine, nu la telefon. nici macar nu stii care este mimica fetei lui in momentul acela. Ceea ce altii cred ca este o dragoste la distanta, mai tarziu se va dovedi ca nu poate dura in timp... totul e doar o iluzie! si ajungi sa suferi. :)





te inseli amarnic..nu generaliza..;)
antipatica
Postat pe 18 Mai 2009 16:55
daca cu adevarat..tinetzi unul la altu o sa putezi rezistaa;)
kudika378269
Postat pe 22 Martie 2011 10:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help me! 13 De la: ella_c 21 Aprilie 2010 10:05
trebuie sa folosesca prezervativ sau nu? 34 De la: chryss_tyna 28 Martie 2013 17:31
O parere la un costum 10 De la: kudika_946130 16 Decembrie 2013 08:42
buna 2 De la: ionenicole 24 Noiembrie 2008 10:32
hello 11 De la: just_heaven 22 Aprilie 2009 13:09