Setari Cookie-uri

femeia varsator

si eu sunt in zodia varsator si ma regasesc in multe lucruri citite aici si sincer ma bucur ca nu sut singura ciudata

va pup fetelor
di_cristina
Postat pe 28 Septembrie 2008 05:26
si eu sunt varsatoare. avem o gramada de calitati si m-am regasti in descrierile de mai sus 100%. as mai completa cu o calitate, cred ca mai valoroasa decat toate celelalte: ne place sa invatam lucruri noi, fie ca tine de scoala vietii, sau in plan profesional. intotdeauna o sa ne depasim mentorii. si chiar daca suntem uneori (sau mai des) aeriene, suntem inzestrate cu un simt al observatiei extraordinar de bine dezvoltat. suntem extrem de meticiloase si ne place perfectiunea, intr-un mod pozitiv.
un defect mare: nu avem limite (cam in orice facem - de-asta e bine sa ne ferim de vicii).
si un defect putin mai mic :D : nu prea avem rabdare....dar se invata, in timp.
annemone_dam88
Postat pe 28 Septembrie 2008 09:03
Si eu sunt enervant de punctuala (asta cu referire la cineva care a scris mai sus).
Si ma regasesc in toate care s-au spus. Cat despre fetele care contesta faptul ca facem sex numai "de nevoie", observati si voi ca exista doua parti in privinta asta, fie "misionar cu lumina stinsa", fie "perversiuni care unii nici nu stiu ca exista". Asa ca depinde de fiecare unde se regaseste, cert este ca suntem intr-o zodie a extremelor.
emanuelakerekes
Postat pe 28 Septembrie 2008 09:46
buna fetelor,
asa e ...
sunt varsatoare, mai devreme sau mai tz rupem lanturile...
eu ma facut-o dupa foarte multi ani...dar am facut-o...si nu am niciun regret...
suntem deosebite
fifi2oo6
Postat pe 28 Septembrie 2008 11:35
de fiecare data cand citesc o caracterizare a femeii varsator sunt putin socata...dar asta a depasit orice limita ASA EEEE !!! fiecare cuvant si fiecare propozitie mi se potriveste 100%. nimic de adaugat sau de comentat! salut toate varsatoarele!! fiti mandre de zodia voastra
ioanaavr
Postat pe 28 Septembrie 2008 11:59
De la: annemone_dam88, la data 2008-09-28 09:03:25si eu sunt varsatoare. avem o gramada de calitati si m-am regasti in descrierile de mai sus 100%. as mai completa cu o calitate, cred ca mai valoroasa decat toate celelalte: ne place sa invatam lucruri noi, fie ca tine de scoala vietii, sau in plan profesional. intotdeauna o sa ne depasim mentorii. si chiar daca suntem uneori (sau mai des) aeriene, suntem inzestrate cu un simt al observatiei extraordinar de bine dezvoltat. suntem extrem de meticiloase si ne place perfectiunea, intr-un mod pozitiv.
un defect mare: nu avem limite (cam in orice facem - de-asta e bine sa ne ferim de vicii).
si un defect putin mai mic :D : nu prea avem rabdare....dar se invata, in timp.



Sunt un pic pusa in incurcatura Fiindca daca ar fi sa aleg dupa mine as cita fiecare persoana de mai sus. Dar m-am oprit la citatul acesta. Sunt de acord cu el suta la suta!
Apropo de extreme...imi aduc aminte de liceu....o socam pe colega mea de banca, si-mi spunea: nu reusesc sa te inteleg: acum esti in starea cea mai depresiva cu putinta, ba peste 2 minute esti super fericita...
Si ce-i drept, la capitolul rabdare trebuie sa mai invat. Daca ar fi dupa mine totul ar trebui sa se faca cum vreau, in momentul in care vreau! Si cand imi vine ceva in cap...trebuie sa-l fac chiar atunci, caci sa aman pe mai tarziu...n-am stare deloc

Postat pe 28 Septembrie 2008 12:20
oanna_81...si eu sunt varsator...si si pe mine ma caracterizeaza 100%
maya_marya
Postat pe 28 Septembrie 2008 14:56
pt focsa05...de unde ai luat zodiacul ala funny?:P...as dori sa citesc si pt alte zodii asa ceva..taur..scorpion si balantza:P..plssssss
maya_marya
Postat pe 28 Septembrie 2008 15:26
Varsatoare ..si ma felicit pt asta...sunt cele mai frumoase..pasionale, atragatoare ..sexy...femei.il avem "pe vino 'incoa'"..sunteti de acord?
Eu cel putin vreau sa spun ca atrag f tare barbatii...nu ma laud..nu sunt SHARON STONE..dar ceva-ul ala exista...gresesc cu ceva?dragele mele varsatoare?
155002146
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:13
si eu sint varsator; nu mi se potriveste punctualitatea, dar sint graznic de ironica...
dr_gaby_cozma
Postat pe 28 Septembrie 2008 17:09
buna fetelor!
ma bucur ca ma identific si eu 100% in descrierile voastre.Ar mai fi ceva de spus la o varsatoare...plange foarte repede.Din ce am citit pana acum aici am gasit cel mai complex horoscop si cu bune si cu rele.Numai sotul meu nu ma intelege.Mentionez ca el este Leu.
srbrodica
Postat pe 28 Septembrie 2008 18:07
chiar nimeni nu mi poate spune unde sa gasesc acest zodiac, extraordinar si pt TAUR ?
piedra
Postat pe 28 Septembrie 2008 20:54
De la: srbrodica, la data 2008-09-28 18:07:47buna fetelor!
ma bucur ca ma identific si eu 100% in descrierile voastre.Ar mai fi ceva de spus la o varsatoare...plange foarte repede.Din ce am citit pana acum aici am gasit cel mai complex horoscop si cu bune si cu rele.Numai sotul meu nu ma intelege.Mentionez ca el este Leu.



Nu vreau sa fiu nici cea, nici ironica, si nici sarcastica Dar nu ma mira ca sotul tau nu te intelege. Pt ca leii in general barbatii, sunt destul de superficiali. Din punctul meu de vedere cel putin ....si apoi... noi, varsatoarele, suntem cam greu de inteles...cam de majoritatea barbatilor

Postat pe 29 Septembrie 2008 12:29
Buna fetelor! De obicei barbatii nu inteleg FEMEIA, din orice zodie ar face parte. Sotul meu e tot Leu. De mult a incetat sa lupte sa ma cunoasca. Ma ia asa cum sunt: o Varsatoare! S-a obisnuit cu cameleonul din mine... spune ca nimic nu-l poate darama in viata (cica l-am pregatit bine ). Unui barbat care vrea o relatie cu o femeie Varsator ii trebuie o \"mare\" de rabdare, nervi tari si ... o minte sclipitoare. Altfel... e egal cu 0. Eu una... cred ca am toate defectele: si ironica si sarcastica, obsedata de igiena si enervant de nepunctuala. Cand eram la scoala generala, cu toate ca locuiam la 2 blocuri de scoala, intarziam zilnic, 10 min. fix. Va pup!
krisla
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:31
pai daca intarziai 10 minute fix, tot punctuala se cheama ca erai
Cat despre restul ai perfecta dreptate.
Cineva a spus ca plangem f usor. As adauga: da; de ciuda ca nu ne ies lucrurile cum vrem.
Ce mai reiese din tot ce ati postat: ca ne iubim pe noi insine inspaimantator de mult.
amme22
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:43
De la: 155002146, la data 2008-09-28 16:13:05Varsatoare ..si ma felicit pt asta...sunt cele mai frumoase..pasionale, atragatoare ..sexy...femei.il avem "pe vino 'incoa'"..sunteti de acord?
Eu cel putin vreau sa spun ca atrag f tare barbatii...nu ma laud..nu sunt SHARON STONE..dar ceva-ul ala exista...gresesc cu ceva?dragele mele varsatoare?
sunt tot varsatoare,imi pare rau ca te contrazic:nu sunt frumoasa, pasionala nici atat(daca te referi strict la sex)...din pasiune fac totul f.bine(mai putin sex)nici sexi, nici nu-l am pe vino"incoa'......e bine ca ai acel ceva...foloseste-te de el cat poti..pana esti tanara...succes.halm.
just28
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:47
hmmm... tu esti o varsatoare intrata in depresie. Sunt sigura ca ai sa-ti revii; resursele sunt in tine si ai mai multe decat au toti ceilalti la un loc
amme22
Postat pe 29 Septembrie 2008 19:56
De la: maya_marya, la data 2008-09-28 15:26:26pt focsa05...de unde ai luat zodiacul ala funny?:P...as dori sa citesc si pt alte zodii asa ceva..taur..scorpion si balantza:P..plssssss




de la o alta kudika... ontyta ea avea ptr scorpion,si i-am cerut si eu ptr varsator
focsa05
Postat pe 29 Septembrie 2008 20:22
Salut sunt Manuta si vreau sa va spun ca si eu sunt o varsatoare veritabila:incapatanata, prietenoasa, cea care ii impaca pe toti care se supara si un suflet caritabil care lupta pana in panzale albe pentru o cauza nobila. Acum o saptamana am cunoscut un baiat din zodia leu si momentan ne intelegem bine, dar as vrea sa stiu daca ne potrivim?
Manuta
Postat pe 30 Septembrie 2008 11:06
Buna fetelor!
Sunt si eu varsatoare... ce sa zic? sunt unele lucruri care mi-au placut tare mult in descrierile de mai sus. Sa va spun unele lucruri care ma caracterizeaza. Sunt dornica de a cunoaste lucruri noi si pentru asta am facut o gramada de cursuri si scoli si acum sunt la a doua facultate. Iubesc intai cu sufletul si ma atrag barbatii care sunt inteligenti. Imi place sa traiesc sanatos, sunt atenta la ce mananc, imi plac joburile unde nu ai un program fix, ador libertatea, dar nu imi plac aventurile. Nu sunt casatorita, pentru ca nu am gasit barbatul potrivit, dar visez la o familie... Ma victimizez si eu uneori, mai mult decat ar trebui, as vrea sa am casa mea si inca nu o am. Simt nevoia de echilibru si liniste si siguranta si inca nu le pot avea. Sunt ambitioasa, dar parca pe parcurs ma pierd si as face mai multe lucruri deodata si chiar fac. Sunt agitata, vreau mereu perfectiune extrema. Sunt obsedata de cum imi sta parul. Aveti si voi obsesia asta? am multe cosmeticale pentru par. Imi plac hainele si am cam multe! Imi plac pantofii frumosi si sa ma imbrac elegant. Insa si sportiv cand e cazul.
...plangeam si eu des , dar parca acum nu prea mai am timp sa ma smiorcaiesc...
Imi place la scoala, dar am probleme cu limbile straine. Parca nu se lipesc de mine, desi am facut si cursuri de toate felurile, ceva nu se leaga.
Am si eu un prieten leu. E bine cu el, dar cred ca i-am oferit prea multe si intr-un timp prea scurt, mai precis nu a prea luptat pentru ce i-am oferit si nu-i mai scapa de insurat , ca cica e bine asa...dar eu nu imi doresc o relatie de concubinaj...si sunt derutata, mi-e greu sa plec(intotdeauna mi-a fost greu sa ma rup, caci pun mult suflet, mult prea mult) si sunt derutata ce drum sa apuc.
...cateodata ador singuratatea, dar parca acum nu mai vreau sa fiu singura si cred ca mi-e destinat sa raman singura.
Sunt putin introvertita, uneori pot sa nu vorbesc ore sau zile intregi, decat cu mine insami. Nu prea am prieteni de calitate, toti parca vor doar sa profite de mine, se pot baza pe mine, dar eu pe ei , nu.
Nu imi plac barbatii gelosi, care te controleaza la ce ora ajungi acasa, cu cine te-ai intalnit. Am fost si sunt o fire f loiala, nu am inselat niciodata, poate chiar exagerat de loiala, am pus totul la picioarele celui iubit si am fost tare dezamagita. Am avut relatii lungi si putine si am avut perioade mari de timp de singuratate in care m-am bagat in munca si invatatura.
Nu sunt mereu punctuala, dar depinde de multe, nu?
Nu imi plac cei care scriu cu greseli gramaticale sau care scriu urat, adica mediocritatea.
Sunt indemanatica, am zugravit singura casa mamei, chiar am gletuit, am scule de tot felul, chiar si o bormasina. Am invatat sa fac multe, sa nu am nevoie de un mascul pentru treburile mici. Am mutat singura chiar si mobila!!!
Va iubesc, aveti incredere in voi! Tindem sa fim depresive si nu e bine. In perioadele de depresie, eu dorm mult si fac sport si ies cu prietenii si rad mult, chiar daca sunt tampenii, dar ajuta! Mai vorbim!
floare_de_crin
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:21
De la: 155002146, la data 2008-09-28 16:13:05

Varsatoare ..si ma felicit pt asta...sunt cele mai frumoase..pasionale, atragatoare ..sexy...femei.il avem "pe vino 'incoa'"..sunteti de acord?
Eu cel putin vreau sa spun ca atrag f tare barbatii...nu ma laud..nu sunt SHARON STONE..dar ceva-ul ala exista...gresesc cu ceva?dragele mele varsatoare






perfect de acord!

Postat pe 30 Septembrie 2008 20:41
De la: amme22, la data 2008-09-29 19:56:31hmmm... tu esti o varsatoare intrata in depresie. Sunt sigura ca ai sa-ti revii; resursele sunt in tine si ai mai multe decat au toti ceilalti la un loc
varsta draga mea e de vina,imi pare rau ca a trecut timpul...s-a scurtat si n-am facut destul...as mai face mici nebunii dar nu-mi mai sta bine, nu ca ma intereseaza gura lumii dar am o fata adolescenta si trebuie sa fiu un bun exemplu..ea e foarte exigenta..e destul cu tatal ei care e un nebunatic si nu-i place deloc..as mai avea de spus dar....
just28
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:45
esti oare sora mea ? sunt intocmai asa cum ai scris tu.insa n-am obsesia cu parul in sensul ca imi place sa arate bine dar fara multe cosmetice, vreu si eu sa invat(sunt la prima facultate din toamna) imi pare rau ca timpul meu s-a scurtat si n-am facut destul in aceasta viata, mi se reproseaza mereu ca vreu sa le fac pe toate si fff bine..ma imbrac elegenat mai rar-atunci ma simt mai importanta-in general sport si este valabil tot ceea ce am mai spus despre mine pe acest topic.va salut pe toate varsatoarele
just28
Postat pe 30 Septembrie 2008 20:55
Mda...O sa vorbesc aici de un tip de varsator involuat,asa ca pentru cei mai evoluati,constienti de propria persoana nu se potrivesc total

Le studiez de ani de zile(zodiile)iar despre varsator pot spune mai multe parti negative decat pozitive.Fosta si fratele meu sunt varsatori,deci vb in primul rand din practica si nu doar din carti.
Ei,fiind in mare parte niste singuratici(nu prea au prieteni)si nici relatii temeinice,iar alea care sunt,sunt bazate in mare parte pe sex si nu pe dragoste.
La ei dragostea nu se traduce ca la alte zodii...la ei e pur rational(la nivel cerebral).Ei se cearta cu toata lumea,sunt certareti convinsi,de asta raman singuri.Sunt extraordinar de greu de inteles cand au au ajuns sa se schimbe(caci se schimba in relatie,fiti fara grija).Le place schimbarea,si asta e o pacoste pt un partener care se ataseaza(cum am fost eu).Au o foarte buna impresie despre ei insusi,cred ca sunt cei mai destepti,frumosi si au foarte mari pretentii de la partener dar in schimb nu sunt duri cu ei insisi.
Apreciaza si inteleg dragostea neimpartasita decat cea impartasita,si credeti-ma ca e un chin pt partenerul care simte nevoia de exprimare si nu primeste nimic in schimb.Sunt foarte rai si egoisti,au impresia ca ei sunt prietenosi dar sunt asa doar la suprafata,cu colegii sau cu necunoscutii,insa cu partenerul e jale mare.
Ii place sa domine cu nerusinare,indiferent ca are sau nu dreptate,iar cand gresesc(de cele mai multe ori pt ca sunt mai mult teoreticieni)o tin in continuare in incapatanarea lor prosteasca pana te plictisesti tu si cedezi.Si mai sunt multe de spus dar nu imi mai vin in minte.
Vorbesc foarte mult in planul teoretic,au idei bune dar nu sunt in stare sa le aplice si nici nu le duc la bun sfarsit daca le incep.
Nu prea le place gospodaria..dar depinde foarte mult de educatie sau de cum a fost crescut,dar nu are de la natura.
La calitati as spune intr-adevar ca ii place sa fie fidela,e familista.
Nu le prea are cu sexul...
Mda...mai vorbim... adresa mea linxwood@yahoo.com
lynx
Postat pe 1 Octombrie 2008 01:59
da da da sunt varsatoare si ma mandresc cu asta e cea mai tare zodie din horoscop ta na na nana a sa traiasca varsatorii ca ei ajuta descurca si amuza toate zodiile din horoscop

Postat pe 1 Octombrie 2008 02:47
Am citit cu placere descrierea acestei zodii mai ales ca regasesc in jurul meu multi nativi varsatori.Dar nu pot sa fiu de acord cu muuuulte aspecte descrise de voi,cel putin la femeia varsator....cunosc cel putin 4 femei si va jur ca nu le regasesc deloc in descriere

Desigur ca este flatant sa fii varsator si sa citesti cele de mai sus,dar eu as fi curioasa sa aflu trasaturi de persoanlitate reale,din viata reala,din experienta voastra cu varsatori si marturisiri ale varsatorilor.

Un singur exemplu: punctualitate???? ....eu n-am vazut oameni mai nepunctuali decat varsatorii (si am destui pe langa mine,inclusiv in casa),niciodata n-a ajus vreunul la timp la o intalnire....

Deci....
Cryssmart
Postat pe 1 Octombrie 2008 08:16
E logic de ce nu a tinut relatia...defecte si iar defecte... Varsatorii se cearta numai atunci cand au o cauza nobila si vor sa scoata adevarul la suprafata.
Iubesc corectitudinea si asteapta de la ceilati acelasi lucru.Urasc minciuna si fatarnicia.
Din contra, intotdeauna duc la bun sfarsit un lucru inceput,chiar daca intampina piedici, sunt parolisti.
Suntem inzestrati de la natura cu f. multa indemanare,iar in gospodarie suntem f. priceputi in toate(femeile-gospodine iar barbatii-mesteri),nu platim pe altii sa ne faca treburile casnice.
In ceea ce priveste sexul, intradevar nu suntem patimase,totul depinde de partener.
Va doresc din suflet sa va gasiti o partenera dupa masura asteptarilor, daca o varsatoare nu v-a putut convinge ca are toate cele 3 calitati ale unei femei ideale.
Pe 31 oct.se implinesc 16 ani de cand ma straduiesc sa fiu cea mai buna sotie si mama din lume.
srbrodica
Postat pe 1 Octombrie 2008 12:30
sal,piedra..esti din c de arges?....ma bucur ca am gasit aici pe cineva si din orasul meu...mi-ar placea sa vb
aiova
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:29
Varsatoare si eu.Ma recunosc in toate descrierile facute de voi.Imi place cum sunt, sunt originala: incapatanata, orgolioasa, independenta,moracanoasa, dar altruista, cea mai buna prietena, sexi, cu bun gust, inteligenta, in fine, o femeie care deseori starneste invidia celorlalte femei si admiratia barbatilor. Multumesc mama ca m-ai nascut pe 11 februarie.
danagheorghe05_yahoo_com
Postat pe 1 Octombrie 2008 16:51
suferi...
prea multa patima in tot ce ai scris...
te inseli, sau poate nu ai putut s-o intelegi pe prietena ta.
Oare ce zodie esti?
Intelegi ce inseamna libertatea sufletului?!
Cat despre "creativitate"...nu-ti gasesti nicio vina??
fifi2oo6
Postat pe 1 Octombrie 2008 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia pesti..?..ceva?..:D 47 De la: martie02 29 August 2009 10:21
Eu scorpion,el balanta.. 9 De la: liliana04 18 Septembrie 2011 18:27
Eu - Pesti, el - Rac 15 De la: iulia_0207 4 Noiembrie 2009 15:38
Eu balanta,el taur 2 De la: allycrissyc_yahoo_com 13 Iulie 2010 18:38
eu varsatoare, el balantza 5 De la: kudika032088 3 Octombrie 2009 22:38