Setari Cookie-uri

femeia varsator

si eu la fel srbrodica...tot 16 ani de cand ma straduiesc sa fiu mai intai cea mai buna mama si apoi sotie, asta pentru ca pun pe prim plan copilul, dar pe 7 noiembrie.
just28
Postat pe 1 Octombrie 2008 19:28
Ce ma bucur sa vad un spatiu plin numai cu varsatoriiiiii ! e super tare ! mie imi sunt tare dragi cei si cele din zodia mea si intotdeauna simt o afinitate aparte pt varsatori . sunt nascuta tot pe 11 febr , hai sa vorbim . Haideti sa ne intalnim si sa vorbim varsatoarelor , sa vorbim pe limba noastra , live !
kik b77kik@yahoo.com
b77kik
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:26
si eu sunt tot pe 11 februarie!!

Postat pe 1 Octombrie 2008 22:31
Pt danagheorghe 05

Iti permiti sa faci ce vrei tu ca esti femeie,si chiar daca ai toate defectele pe care oricum nu le recunosti si de care nu iti pasa iti permiti sa faci ce vrei atat timp cat esti singura si nu maritata,intelegi?Nu intelegi.Nu te accepta,il schimbi,care-i problema.Mingea e in terenul tau,cu alte cuvinte alegi ceea ce iti place si cine te suporta indiferent ca barbatul acela are te suporta cum esti doar pt sex...dar oricum nu e usor sa realizezi asta,barbatii joaca bine cat timp tie iti place de ei si esti libera.Singura sansa pe care o vad sa iti poti permite sa faci ceea ce vrei cand vei fi maritata este sa fii independenta financiar.
Nu e usor sa accepti compromisul cand esti varsator,avand multe defecte si nefiind in stare sa le indrepti,nu-i bai,le vei intrepta cand va veni timpul daca esti dependenta de barbat,iar daca nu rezisti,ceea ce intuiesc eu,te vei separa.
SA ai o viata frumoasa.
lynx
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:37
Sunt membru din 2007 si nu am scris niciodata vreun mesaj .... decat acum cand am vazut ca se vorbeste intre , despre si cu varsatori
b77kik
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:38
Pentru fifi2006

Libertatea sufletului de care vorbesti tu o vei intelege cand vei avea o relatie mai mult timp.Daca si atunci iti vei permite sa iti eliberezi sufletul-adica sa faci doar ce vrei tu,pai atunci cineva trebuie sa cedeze din parteneri,sper sa fii tu cea care sa te bucuri de libertatea sufletului si celalalt sa nu sufere pentru asta si sa te iubeasca neconditionat.Ca altfel se rupe relatia.De ce?Libertatea sufletului!

Sa ai o saptamana linistita!
lynx
Postat pe 1 Octombrie 2008 22:56
Sunt curioasa (un alt defect al varsatorului)sa aflu ce zodie esti de critici atata femeile Varsator.Numai bine iti doresc !!!
srbrodica
Postat pe 2 Octombrie 2008 09:40
Dc nu merge varsator-capricorn?
axyalexya
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:16
sbrrodica...a fost dezamagit de o varsatoare..atat am inteles...eu sunt sigura ca este o exceptie...stii cum e exceptia intareste regula.
just28
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:43
scuze srbrodica...te-am botezat...dau un purcel.
just28
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:45
De la: b77kik, la data 2008-10-01 22:38:28Sunt membru din 2007 si nu am scris niciodata vreun mesaj .... decat acum cand am vazut ca se vorbeste intre , despre si cu varsatori
aici vorbesti cu o varsatoare, vrei? incep eu:cum te-ai mentinut ca membru de atata timp. Te intreb pentru ca mi-am gasit aici o prietena fecioara casatorita cu varsator-eu sunt varsatoare casatorita cu varsator-si dupa un timp au scos-o..sau nu stiu ce s-a intamplat...cu ea puteam vorbi despre barbati varsatori, ca ei nu prea apar pe aici sa ne povesteasca ei depre ei sau despre alti varsatori..lucruri mai bune nu cele pe care le stiu eu din viata...spune si tu ceva.....
just28
Postat pe 2 Octombrie 2008 19:51
De la: lynx, la data 2008-10-01 22:37:43Pt danagheorghe 05

Iti permiti sa faci ce vrei tu ca esti femeie,si chiar daca ai toate defectele pe care oricum nu le recunosti si de care nu iti pasa iti permiti sa faci ce vrei atat timp cat esti singura si nu maritata,intelegi?Nu intelegi.Nu te accepta,il schimbi,care-i problema.Mingea e in terenul tau,cu alte cuvinte alegi ceea ce iti place si cine te suporta indiferent ca barbatul acela are te suporta cum esti doar pt sex...dar oricum nu e usor sa realizezi asta,barbatii joaca bine cat timp tie iti place de ei si esti libera.Singura sansa pe care o vad sa iti poti permite sa faci ceea ce vrei cand vei fi maritata este sa fii independenta financiar.
Nu e usor sa accepti compromisul cand esti varsator,avand multe defecte si nefiind in stare sa le indrepti,nu-i bai,le vei intrepta cand va veni timpul daca esti dependenta de barbat,iar daca nu rezisti,ceea ce intuiesc eu,te vei separa.
SA ai o viata frumoasa.

Chiar toate defectele nu cred ca le am, dar am multe defecte si , intotdeauna, le-am recunoscut.E adevarat, nu prea inteleg ce spui , pt ca nu esti foarte coerent, dar , in principiu, pot sa-ti garantez ca ca niciun barbat cu care am fost nu m-a suportat doar pentru sex, de fapt, cred ca nu l-as fi suportat eu langa mine daca ar fi fost asa, si crede-ma ca imi e destul de simplu sa-mi dau seama cand un barbat ma vrea doar pentru sex. Nu am facut si nu voi face compromisuri, iar dependenta nu voi fi de un barbat, NICIODATA.
danagheorghe05_yahoo_com
Postat pe 8 Octombrie 2008 13:10
aici vorbesti cu o varsatoare, vrei? incep eu:cum te-ai mentinut ca membru de atata timp. Te intreb pentru ca mi-am gasit aici o prietena fecioara casatorita cu varsator-eu sunt varsatoare casatorita cu varsator-si dupa un timp au scos-o..sau nu stiu ce s-a intamplat...cu ea puteam vorbi despre barbati varsatori, ca ei nu prea apar pe aici sa ne povesteasca ei depre ei sau despre alti varsatori..lucruri mai bune nu cele pe care le stiu eu din viata...spune si tu ceva....


buna... si eu sunt tot varsatoare si partenerul meu e varsator... poate putem impartasi mai multe despre relatia dintre nativii acestei zodii....
astept raspuns... o zi faina!
niciperenco_20
Postat pe 9 Octombrie 2008 16:25
niciperenco 20:spun ca si ei-varsatorii sunt la fel de complicati ca si noi, iti trebuie timp si rabdare sa-i intelegi(asta-i parerea mea pe scurt-) mai urmeaza.....
just28
Postat pe 12 Octombrie 2008 11:54
Pentru srbrodica

Critic varsatorii pt ca ii cunosc mai bine decat pe mine!Uita-te in urma la cele cateva comentarii ale mele si vei vedea ca fosta mea si fratele meu sunt varsatori.Deci nu critic varsatorii pt ca doar am citit despre ei ci ii cunosc pt ca am trait langa ei!Iar daca nu iti cunosti si recunosti defectele si te deranjeaza critica nu esti maturizata si matura inca si prevad ca te asteapta timpuri grele(de fapt nu pe tine te afecteaza moral ci pe cei de langa tine care nu au nici o vina pt ca esti tu asa)
O saptamana frumoasa.
lynx
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:31
Mesaj pt Oana.

Esti o femeie frumoasa.Nu e meritul tau.
Nu te deranjeaza in legatura cu defectele pt ca iti permiti sa nu iti pese atat timp cat sunt sigur ca nu duci lipsa de barbati.
Bine,nici o femeie nu mai duce lipsa de barbati in vremurile actuale...
Asta ca sa iti raspund la ideea in care tu crezi ca iti place sa fii asa cum esti...Deh...iti permiti...Nu ai nici o limita...atat cat esti independenta si libera...Dar nu va fi asa simplu si frumos dupa maritis...
Sa visezi frumos...!
lynx
Postat pe 12 Octombrie 2008 17:51
Multumesc pentru previziuni!Dar nu accept ca cineva sa se creada perfectiunea intruchipata si sa ma invinovateasca pe mine de toate relele, cu toate ca ,zic eu, sunt destul de toleranta(ma refer aici numai la mine personal).Si dupa cum vad, cam asa se intampla aproape cu toate femeile...
srbrodica
Postat pe 14 Octombrie 2008 08:47
intr-adevar, noi-varsatoarele suntem persoane f dificile, cautam perfectiunea, ne place sa credem ca tot ceea ce facem este corect,refuzam criticile. imi recunosc defectele si nu sunt putine...insa asta este ceea ce ne face atat de unice. ptr lynx-iti dau dreptate intr-o oarecare masura in ceea ce priveste criticile tale aduse varsatoarelor, dorinta de schimbare continua este tipica zodiei,chiar daca in unele situatii nu este delok benefica si poate afecta multe persoane... eu nu as putea fi genul de persoana statica si asta cred ca e valabil si ptr celelalte varsatoare, dar cum spuneam putin mai sus, asta este ceea ce ne face unice si speciale!
andrada_20
Postat pe 14 Octombrie 2008 11:45
statica, cum? statornica, da.Avem multe defecte, dar oare greu de suportat?
just28
Postat pe 14 Octombrie 2008 20:13
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-20 01:04:46

Varsatoare la apel
Si eu m-am regasit cam in tot ce s-a scris pana acum. Singurul lucru cu care nu sunt de acord, si de care m-am lovit in mai multe zodiace e faptul ca pt varsatoare sexul nu reprezinta cine stie ce....Adica face doar pt ca trebuie facut. Iar eu contest asta din tot sufletul!


ai mare dreptate si pentru mine sexul e ffffffff imposrtant , am descoperit ca sunt putin dependenta
lucix
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:14
statica cu sensul de a nu-ti dorii nimik altfel...greu de suportat poate pentru altii, eu ca varsatoare ma simt bine in pielea mea. vorba aceea-nimeni nu e perfect, dar makr incercam si asta conteaza.
andrada_20
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:19
Buna fetelor....am citit tot ce s-a scris pana acum,sincer ma regasesc in km in tot ..Depinde acum foarte mult si de ascendentul fiekreia;)de exemplu eu sunt o varsatoare cu ascendent in gemeni.Noi varsatoarele traim in lumea noastra si asta imi place cel mai mult:)Voiam sa-i raspund lui Lucix...Da e adevarat k ptr noi sexul nu are o foarte mare importanta...ptr k noua atunci knd suntem cu cineva facem dragoste nu sex!!As vrea si eu sa stiu mai mult despre varsator cu ascendent in gemeni,cine stie ceva sa-mi zik si mie cevaaaaa.....Pupyx ptr toate
moniksa
Postat pe 15 Octombrie 2008 18:27
Doamne,Focsa,il regasesc pe"EL" in tot ce-ai scris aici
cuvant cu cuvant.Da, asa e varsatorul meu drag.Mi-a facut creierii varza
si "Vars"multe lacrimi de bucurie si tristete deopotriva din pricina lui
Extrem de interesanta descrierea.Esti tare
kame
Postat pe 16 Octombrie 2008 09:20
da.......si eu sunt o varsatoare foarte noncomformista iar precedentul articol ma caracterizeaza in totalitate....si sa fiu putin rea we are the best!!!!!!!!!!! aaaaaaaaaaa.....si foarte interesanta descrierea!!!!!!!
angelica2205
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:37
De la: kame, la data 2008-10-16 09:20:27 Doamne,Focsa,il regasesc pe"EL" in tot ce-ai scris aici
cuvant cu cuvant.Da, asa e varsatorul meu drag.Mi-a facut creierii varza
si "Vars"multe lacrimi de bucurie si tristete deopotriva din pricina lui
Extrem de interesanta descrierea.Esti tare
focsa05
Postat pe 21 Noiembrie 2008 19:57
12 februarie varsator calitati sau defecte: independenta,pasiune,daruire,egoism,incredere,inhibitie,echilibru,excentricitate. un varsator nu lasa loc compromisului,e imprevizibil,nu stie nici el cum va reactiona,impulsiv,dar atat de sincer in impulsivitatea lui!e greu de inteles, dar poate intelege atat de repede! intuitiv,fin observator,cu multa imaginatie ,te va surprinde mereu cu originalitatea lui! greu sa l iubesti,greu sa l cunosti! linga un varsator nu te vei plictisi niciodata! as vrea sa cunosc destinul altor varsatori nascuti in 12 02.

Postat pe 21 Noiembrie 2008 20:41
ca si voi ...sunt si eu una din reprezentantele varsatorului de apa...este ffff adevarat tot ce scrieti despre varsatoare....
ok!

sunt mult prea trista astazi.........orcium subscriu si eu la toate comentariile voastre.Sa aveti o zi cat mai buna toate.
aelimarual
Postat pe 22 Noiembrie 2008 10:54
pt lynx- stii cum se spune: ceea ce pentru unii e defect,pentru altii e calitate!e adevarat ,esti greu de inteles,nu te exprimi coerent, dupa ce spui ca femeile varsator nu sunt f creative si patimase sexual afirmi ca un barbat va sta cu ele doar pt sex ! alte argumente mai ai ?!apropo,cand mai multi iti zic ca esti beat,te duci sa te culci ,p-asta o intelegi ?!
lief
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:18
"Bine,nici o femeie nu mai duce lipsa de barbati in vremurile actuale...
Asta ca sa iti raspund la ideea in care tu crezi ca iti place sa fii asa cum esti...Deh...iti permiti...Nu ai nici o limita...atat cat esti independenta si libera...Dar nu va fi asa simplu si frumos dupa maritis...
Sa visezi frumos...!" - asa...in primul rand vad o umbra de invidie aici si misoginism fata de femei,cum adica nu duci lipsa niciuna de barbati ?iti garantez ca purtatori de penis se afla cati vrei ,insa BARBATI sunt f putini,si sunt convinsa ca f femei inca ii cauta pe acestia! acum partea a doua,referitor la " iti place sa fii asa cum esti" ei bine eu zic ca e o calitate in ziua de azi sa recunosti ceea ce esti,nu sa pretinzi ce nu esti! "nu va fi asa simplu si frumos dupa maritis" pai aici suna a amenintare,pai depinde CU CINE te mariti,si in ultima instanta ,daca te inseli si dispare libertatea dupa casnicie,dispare si maritisul,femeile nu se marita sa se depersonalizeze,sa stii! aaa,vreau sa mai adaug ceva in legatura cu ceea ce ai afirmat legat de dominatie...mai omule ,dar cine te opreste pe tine sa domini ??aaa,nu esti nascut sa fii lider,inteleg.
lief
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:34
raluka_eleny si christall,felicitari,ati facut cele mai bune descrieri,total de acord cu voi!intr-adevar ,e bine sa stii ca mai e cineva asemanator si nu esti singur :P
lief
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
laura 12 De la: Barbie30 6 August 2010 22:51
Un suflet trist... 11 De la: Lucia38 30 Iulie 2009 17:47
buna 1 De la: kudika318878 2 Septembrie 2010 10:44
varsatorul cu taurul......greu tare!!!! 4 De la: scorpyoW 17 Iunie 2009 15:47
Fecioara 29 De la: lisqeene 18 August 2009 21:21