Setari Cookie-uri

femeia varsator

adica simpatici.. e inca dimineata la mine
focsa05
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:53
wow...nice topic...si eu sunt varsator...si imi ador zodia...
ma regasesc in ea ...dar particularizand suntem fiecare diferiti,unele pcte comune exista totusi...unul ar fi nevoia de libertate...dezvolt mai tarziu ca tre' sa fug la job

Postat pe 16 Septembrie 2008 13:28
Varsatoare la apel
Si eu m-am regasit cam in tot ce s-a scris pana acum. Singurul lucru cu care nu sunt de acord, si de care m-am lovit in mai multe zodiace e faptul ca pt varsatoare sexul nu reprezinta cine stie ce....Adica face doar pt ca trebuie facut. Iar eu contest asta din tot sufletul!

Postat pe 20 Septembrie 2008 01:04
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-20 01:04:46Varsatoare la apel
Si eu m-am regasit cam in tot ce s-a scris pana acum. Singurul lucru cu care nu sunt de acord, si de care m-am lovit in mai multe zodiace e faptul ca pt varsatoare sexul nu reprezinta cine stie ce....Adica face doar pt ca trebuie facut. Iar eu contest asta din tot sufletul!



da.. si eu sunt de aceeasi parere...
focsa05
Postat pe 20 Septembrie 2008 17:04
De la: focsa05, la data 2008-09-20 17:04:47
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-20 01:04:46Varsatoare la apel
Si eu m-am regasit cam in tot ce s-a scris pana acum. Singurul lucru cu care nu sunt de acord, si de care m-am lovit in mai multe zodiace e faptul ca pt varsatoare sexul nu reprezinta cine stie ce....Adica face doar pt ca trebuie facut. Iar eu contest asta din tot sufletul!



da.. si eu sunt de aceeasi parere...
focsa05 si raluka poate voua nu vi se potriveste, mie da, sunt tot o varsatoare....cred ca depinde de perioada si de an..pentru mine conteaza mai mult dragostea sufleteasca.
just28
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:08
ia de aici niste dragoste sufleteasca
Se pare ca in viata reala, ce cautam noi e cam greu de gasit.
amme22
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:11
Varsatorii au unul dintre cele mai inalte niveluri de toleranta la narcotice de pe planeta.
- Sufera de paranoia ce bate lejer spre patologic. Creeaza scenarii apocaliptice in minte. Converseaza cu personaje care nu exista in realitate.
- Are o latura extrem de perversa.
- Fie e un geniu ciudatel dar inofensiv, fie un anarhist sarcastic.


asta nu o stiam.hihihihi :))

Postat pe 20 Septembrie 2008 20:15
daca ma gandesc cat fumez intr-o zi, nu pot sa spun decat ca au absoluta dreptate
amme22
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:17
si eu la fel

Postat pe 20 Septembrie 2008 20:18
E foarte draguta tot timpul pentru ca face numai ceea ce are chef.
- E rebela, capoasa si paradoxala. Poate sa fie de un individualism egoist si exasperanta.
- Cand e furioasa, s-ar putea sa se poarte ca un copil isteric – o sa dea din picioare, o sa dea ordine, o sa dea cu lucrurile de pamant doar ca sa iti faca in ciuda. Totusi, de obicei, o sa prefere sa adopte o atitudine filosofica cand se enerveaza si sa argumenteze pana cand incepi tu sa te isterizezi.
- E imprevizibila, nu o sa stii niciodata ce/cui o sa ii zici adio cand vrei sa pleci.
- Are foarte putine inhibitii in ceea ce priveste aparentele, opiniile si tactul. O sa aduca in discutie subiecte controversate cand e invitata prima data la ai tai acasa.
- Ii plac barfele, in special alea cu adevarat nasoale. O sa bata campii toata noaptea despre lucruri absurde, inclusiv care dintre vedete ar putea fi roboti sau extraterestri.


Dumnezeule,ce descriere la fix!!!nu pot sa cred exact asa fac

Postat pe 20 Septembrie 2008 20:20
corect
o singura exceptie: barfele nu imi plac, insa le ascult; niciodata nu poti sti cand ai nevoie de o informatie. Unde mai pui ca felul in care vorbeste un om despre altul arata de fapt cum e in realitate omul care isi da drumu la gura - cu alte cuvinte reuseste sa se descrie singur pe el insusi
amme22
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:25
amme,intre fete mai merge o barfa mica la o cafea

Postat pe 20 Septembrie 2008 20:26
nu am spus nu
Pana la urma iti mai versi naduful
Mie imi plac barfele despre sefi
amme22
Postat pe 20 Septembrie 2008 20:27
Foarte frumoasa descriere. Si eu ma regasesc cam in tot ce ai scris, Larisa. Si daca ar fi sa ma iau dupa tot ce ai scris, ar trebui sa fiu foarte fericita. Pentru ca de fiecare data fac numai ce vreau, cand vreau eu (de-asta la un moment dat o colega de facultatea m-a facut cam libertina ) ; sunt paradoxala , am foarte putine inhibitii, din totdeauna mi-a lacut sa-i trantesc omului totul in fata, imi lipseste tactul cu desavarsire, )si intr-un fel sunt mandra de asta ); de asemena imi plac barfele, de asemenea latura perversa exista (si de asemenea imi place foarte mult ); Fie e un geniu ciudatel dar inofensiv, fie un anarhist sarcastic (aici se cam regasesc ambele) si nu in ultimul rand sufer de paranoia ce bate lejer spre patologic creeaz scenarii apocaliptice in minte.

Cu toate astea....nu sunt. Pe cat de "boem" par toate astea la prima vedere cu atat mai simt mai chinuita. Poate pt ca imediat dupa ce capat ce vreau si dupa care am tanjit nu stiu cat timp , in adoua secudna nu mai are nici o valoare pt mine, cand imi place ceva foarte foarte mult, il "consum" pana la epuizare dupa care... nu mai semnfinica pt mine; am ganduri care mai de care cat mai ciudare,s i-mi place sa creez tot felul de scenarii in care eu emreu sunt victima iar cand mi se intampla ceva, oricat de banal ar fi imi place sa aberez asupra lui...si sa-mi inchipui tot felul de chestii....pana la refuz.

Nu prea e usor sa fi varsator.

Postat pe 21 Septembrie 2008 12:58
raluka ce naiba,suntem gemene?

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:26
imi place ce informatii am gasit aici despre VARSATORI. sunt perfect adevarate. se potrivesc manusa. mai am insa 2 completari despre care mi-am adus aminte:
1
punctualitate anervanta(ajung chiar mai devreme si ma enerveaza cand lumea nu ajunge la fel ca mine)

si 2
sunt ironica atunci cand sunt nervoasa dar nu numai (si mai am problema ca imi si place sa fiu asha )
ce ziceti?
niciperenco_20
Postat pe 23 Septembrie 2008 17:36
nici mie nu-mi plac barfele..

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:45
Ma bucur sa aflu ca nu sunt unica, Larisa M-am mai linistit


Postat pe 23 Septembrie 2008 18:25
De la: niciperenco_20, la data 2008-09-23 17:36:16imi place ce informatii am gasit aici despre VARSATORI. sunt perfect adevarate. se potrivesc manusa. mai am insa 2 completari despre care mi-am adus aminte:
1
punctualitate anervanta(ajung chiar mai devreme si ma enerveaza cand lumea nu ajunge la fel ca mine)

si 2
sunt ironica atunci cand sunt nervoasa dar nu numai (si mai am problema ca imi si place sa fiu asha )
ce ziceti?



Asta am uitat sa mentionez. Cand sunt nervoasa sunt a naibii de ironica.. si sarcastica. Si de asemenea, imi place la nebunie aspectul.
Cred ca numai noi varsatorii putem sa avem un defect si sa ne faca placere acest defect.

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:27
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-23 18:27:55
De la: niciperenco_20, la data 2008-09-23 17:36:16imi place ce informatii am gasit aici despre VARSATORI. sunt perfect adevarate. se potrivesc manusa. mai am insa 2 completari despre care mi-am adus aminte:
1
punctualitate anervanta(ajung chiar mai devreme si ma enerveaza cand lumea nu ajunge la fel ca mine)

si 2
sunt ironica atunci cand sunt nervoasa dar nu numai (si mai am problema ca imi si place sa fiu asha )
ce ziceti?



Asta am uitat sa mentionez. Cand sunt nervoasa sunt a naibii de ironica.. si sarcastica. Si de asemenea, imi place la nebunie aspectul.
Cred ca numai noi varsatorii putem sa avem un defect si sa ne faca placere acest defect.
aveti dreptate fetelor si eu sunt varsatoare, cand sunt nervoasa sunt chiar dura, morocanoasa si.... nu-mi trece..trebuie sa fiu lasata in pace si era sa uit, exagerat de critica(tot la nervi-altfel sunt ingaduitore) zic ca suntem destul de complicate(sau cel putin eu)...
just28
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:45
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-23 18:27:55
De la: niciperenco_20, la data 2008-09-23 17:36:16imi place ce informatii am gasit aici despre VARSATORI. sunt perfect adevarate. se potrivesc manusa. mai am insa 2 completari despre care mi-am adus aminte:
1
punctualitate anervanta(ajung chiar mai devreme si ma enerveaza cand lumea nu ajunge la fel ca mine)

si 2
sunt ironica atunci cand sunt nervoasa dar nu numai (si mai am problema ca imi si place sa fiu asha )
ce ziceti?



Asta am uitat sa mentionez. Cand sunt nervoasa sunt a naibii de ironica.. si sarcastica. Si de asemenea, imi place la nebunie aspectul.
Cred ca numai noi varsatorii putem sa avem un defect si sa ne faca placere acest defect.
aveti dreptate fetelor si eu sunt varsatoare, cand sunt nervoasa sunt chiar dura, morocanoasa si.... nu-mi trece..trebuie sa fiu lasata in pace si era sa uit, exagerat de critica(tot la nervi-altfel sunt ingaduitore) zic ca suntem destul de complicate(sau cel putin eu)...
just28
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:45
Intr-adevar, suntem ale naibii de complicate!
Insa eu, cand sunt suparata nu-mi place sa fiu lasat in pace. Imi place sa fiu gadilata in orgoliu, sa vina la mine omul, sa-mi zambeasca, sa ma intrebe ce am. Bine, sunt si momente in care prefer sa fiu lasata in pace, dar de obicei imi place sa fiu gadilata in orgoliu

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:13
Un topic interesant...si eu sunt tot in zodia varsator...sunt de acord ca multe dintre cele spuse, chiar se potrivesc insa sunt si particularitati. E adevarat ca suntem extrem de pasionale cand este vorba de relatia cu persoana iubita si ca ne place atentia...si nu mi s-ar potrivi 2 lucruri...cel cu sexul..ca il facem doar ca trebuie...gresit...am o gramada de prietene in aceeasi zodie cu mine si spunem deschis ca daca este facut cu persoana iubita intrece limitele si doi ..libertatea...e ok sa ai libertatea ta ca persoana si sa fie respectata dar nu dusa la extrema...parerea mea este ca femeii varsator ii place sa fie cautata..sa i se arate ca este importanta ...cineva de parere cu mine?? eu asa zic
just_me_carmen
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:24
raluka_eleny Data: 2008-09-23 18:27:55

Asta am uitat sa mentionez. Cand sunt nervoasa sunt a naibii de ironica.. si sarcastica. Si de asemenea, imi place la nebunie aspectul.
Cred ca numai noi varsatorii putem sa avem un defect si sa ne faca placere acest defect.



raluca,deja chiar ma sperii cat de bine ne asemanam

Postat pe 24 Septembrie 2008 22:27
varsatoare prezenta:P .mi se potriveste descrierea postata de oana .nu ma asteptam sa se potriveasca asa pt k nu sunt o adepta a zodilor ,eu am un defect nu stiu dk tine de zodie dar intarzii:D ...nu intodeauna ...oricum este o zodie frumoasa ;)).va pup
dalma
Postat pe 25 Septembrie 2008 00:34
De la: Larisa82, la data 2008-09-24 22:27:55raluka_eleny Data: 2008-09-23 18:27:55

Asta am uitat sa mentionez. Cand sunt nervoasa sunt a naibii de ironica.. si sarcastica. Si de asemenea, imi place la nebunie aspectul.
Cred ca numai noi varsatorii putem sa avem un defect si sa ne faca placere acest defect.



raluca,deja chiar ma sperii cat de bine ne asemanam




De cate ori mi se intampla sa cunosc un varsator/varsatoate imediat se creeaza o legatura intre noi...simt ca o/il cunosc de o viata. Iar ulterior cand aflu ca e varsator imi zic : a, se explica!
Am cunoscut odata un baiat. A fost una dintre cele mai frumoase experiente pe care le aveam. Cred ca si daca eram frati nu ne asemanam atat. Ne asemanam pana si in cele mai mici detalii.

Postat pe 26 Septembrie 2008 12:05
Meblondy, te rog, zodiacul pt femeia TAUR ! te rog, te rog ,te rog!!!!!!!!!!!!
piedra
Postat pe 26 Septembrie 2008 12:10
De la: just_me_carmen, la data 2008-09-24 22:24:26 Un topic interesant...si eu sunt tot in zodia varsator...sunt de acord ca multe dintre cele spuse, chiar se potrivesc insa sunt si particularitati. E adevarat ca suntem extrem de pasionale cand este vorba de relatia cu persoana iubita si ca ne place atentia...si nu mi s-ar potrivi 2 lucruri...cel cu sexul..ca il facem doar ca trebuie...gresit...am o gramada de prietene in aceeasi zodie cu mine si spunem deschis ca daca este facut cu persoana iubita intrece limitele si doi ..libertatea...e ok sa ai libertatea ta ca persoana si sa fie respectata dar nu dusa la extrema...parerea mea este ca femeii varsator ii place sa fie cautata..sa i se arate ca este importanta ...cineva de parere cu mine?? eu asa zic



Asta sustineam si eu mai sus, in legatura cu sexul. In nici un caz nu-l fac doar pt ca e sarcina care este inclusa in fisa postului Urasc monotonia... ceva de genu: aceeasu placa seara de seara...prea boring...
Cu cat mai multa diversitate, cu atatt mai bine
Si in legatura cu cautatul...o, da! Cu cat suntem mai bagate in seama, cu atat de mai bine

Postat pe 26 Septembrie 2008 12:10
fiecare om se dezvolta independent, in relatie ce factorii externi...nu conteaza zodia in care te nasti....in descrierile voastre, se pot regasi multi oameni, care nu sunt varsatori...eu da, sunt varsator...dar va pot face cunostinta cu persoane varsator care nu au nimic in comun cu caracteristicile acestei zodii.nu suntem toti construiti dupa un model...nu exista un tipar.e doar parerea mea...
sheba172003
Postat pe 27 Septembrie 2008 12:24



Da,da... Sunt varsatoare si vreau sa spun k ADOR sa fiu asa de complicata,de idealista,de enervanta uneori,de sarcastica si de ironica atunci cand chiar "trebuie" si unii o merita din plin
Nici n-as putea percepe sa fiua ltfel.Imi place la nebunie cum sunt si cred k daca nu ma nasteam asa ma inventam pana la urmja si tot asa ieseam pana la urma
diamonditza
Postat pe 28 Septembrie 2008 01:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia pesti +barbatul varsator....stiti ceva de compatibilitate? 45 De la: Simply_i 29 Mai 2009 12:40
CEL MAI TARE ZODIAC-VARSATOR 35 De la: Adelaide333 29 Mai 2010 18:28
CAPRICORN, iubesc un barbat FECIOARA 10 De la: florosbif 20 Mai 2010 11:01
Fecioara 29 De la: lisqeene 18 August 2009 21:21
Eu leu..el leu?! 3 De la: sandra_bubbles 15 Aprilie 2009 04:27