Setari Cookie-uri

CU MINE CUM RAMANE?

Buna dimineata tuturor.
Am intrat pentru a cere si a asculta si alte pareri pentru ca eu nu mai inteleg nimic. Voi incerca sa nu lungesc prea mult povestea. Totul a inceput in urma cu aproape doi ani cand am cunoscut un barbat, un om extraordinar. Am trecut prin multe impreuna, a ramas fara servici timp in care am fost langa el si l-am sustinut, a plecat din tara pentru 8 luni de zile timp in care l-am asteptat fara sa imi treaca prin cap sa il inlocuiesc.La un moment dat am mers si eu la el .Il iubeam! S-a intors in tara, si-a gasit job in alt oras, foarte apropiat de cel in care locuiesc eu si astfel am continuat relatia. Ne iubeam! Simteam asta, chiar daca ne mai ciondaneam si mai apareau si mici neintelegri. Cred ca este normal. Intr-o zi m-am dus in orasul in care lucreaza si surpriza mea a fost imensa: dupa o luna de zile de cand se mutase acolo el incepuse o relatie cu o colega de servici. Am discutat pe tema asta, ne-am si certat recunosc, am incercat sa ne despartim, i -am spus frumos cand m-am calmat ca eu nu ma pun in calea fericirii lui si ca daca el vrea sa ramana cu ea cel mai corect ar fi sa ne despartim in termeni amiabili. A spus ca locul lui este langa mine si ca ea nu a insemnat nimic pentru el. Am luat intamplarea drept o aventura, desi nu eram convinsa ca a fost doar atat. Intr-o zi mi-a cerut sa mai astept o luna si jumatate(adika pana dupa sarbatori) si se v-a muta in orasul meu cu jobul, si ca isi v-a reveni. De sarbatori am plecat la el acasa(in orasul in care s-a nascut el).Dupa Revelion eu m-am intors la servici el urmand sa mai ramana cateva zile cu mama si fratele lui. In ziua de 6 ianuarie am avut o surpiza uriasa: am aflat ca barbatul care in ziua de Craciun imi spusese ca ma iubeste locuia deja cu alta femeie in orasul in care lucreaza. Ea stia de existenta mea,dar ca ..nu a vrut sa creada, am aflat ulterior insa a afirmat ca ei ii este bine cu el si ca ea nu renunta. Am aflat deasemenea ca el i-a spus ca ce relatie sa avem noi atata timp cat 8 luni a fost plecat si din septembrie ne vedem doar in week-end.Noi ne vedeam in fiecare week-end, venea el la mine . O perioada am mers si eu la el , dipa care avand prieteni comuni in orasul in care locuiesc eu si avand multe aniversari a venit doar el. Am acceptat sa plece din tara si sa plece in alt oras sa lucreze pentru binele lui, sa se simta implinit profesional, sa ii fie bine material pentru ca el o intretine is pe sora lui care este studenta in alta tara. Nu am vrut sa ii ingradesc acest drept de a evolua dpdv profesional. Nu pentru mine, el nu m-a intretinut niciodata,eu am un servici stabil de 3 ani, am un loc al meu in care locuiesc singura, sunt pe picioarele mele.Femeia cu care este acum ses imte triumfatoare si desi a psus ca ii pare rau de situatia ce s-a creat aproape mi-a cerut sa ma dau eu la o parte(nu a folosit aceste cuvinte), insa a spus ca ea nu renunta. Ramasese sa vina el astazi sa stam de vorba insa eu l-am sunat si i-am spus ca nu mai este cazul sa vina pentru ca nu ma simt capabila sa vorbesc cu el acum.De ce trebuia sa faca asa? Dc nu a acceptat sa ne despartim frumos, nici nu trebuia sa aflu ca ei doi s-au mutat impreuna. De ce m-a renegat in fata ei. Il iubesc si il voi iubi, a fost singurul barbat alaturi de care m-am vazut pentru tot restul vietii. Nu spun ca eu am fost perfecta, toti gresim in viata si intr- o relatie, dar nu l-am inselat, l-am respectat, i-am respectat libertatea , mereu incercam sa vorbesc frumos si calm cu el chiar daca sunt o fire mai impulsiva incercam sa ma controlez. S- au mutat impreuna dupa 2 luni de relatie si pe mine a omis sa ma anunte.Simt durere, furie, manie, suparare. Cateodata ma simt eu vinovata si ma simt o persoana rea ca am aceste sentimente. Cu mine cum ramane?
Pfff...se pare ca nu am reusit sa scurtez prea mult povestea...
kudika497691
Postat pe 14 Ianuarie 2012 11:00
Draga mea, ti-as fi raspuns acum, insa timpul ma preseaza si nu vreau sa-ti dau un raspuns pe scurt. O sa-ti scriu pe larg un raspuns cand voi avea ceva mai mult timp.

Te pup si ai gija de tine!
franziska_eu
Postat pe 14 Ianuarie 2012 11:07
aoleuuu iar ai inceput francezo asa de dimineata,,ce so mai vaita barbatitu ala prin vecini de tn
zmeu
Postat pe 14 Ianuarie 2012 11:10
De la: kudika497691, la data 2012-01-14 11:00:13Buna dimineata tuturor.
Am intrat pentru a cere si a asculta si alte pareri pentru ca eu nu mai inteleg nimic. Voi incerca sa nu lungesc prea mult povestea. Totul a inceput in urma cu aproape doi ani cand am cunoscut un barbat, un om extraordinar. Am trecut prin multe impreuna, a ramas fara servici timp in care am fost langa el si l-am sustinut, a plecat din tara pentru 8 luni de zile timp in care l-am asteptat fara sa imi treaca prin cap sa il inlocuiesc.La un moment dat am mers si eu la el .Il iubeam! S-a intors in tara, si-a gasit job in alt oras, foarte apropiat de cel in care locuiesc eu si astfel am continuat relatia. Ne iubeam! Simteam asta, chiar daca ne mai ciondaneam si mai apareau si mici neintelegri. Cred ca este normal. Intr-o zi m-am dus in orasul in care lucreaza si surpriza mea a fost imensa: dupa o luna de zile de cand se mutase acolo el incepuse o relatie cu o colega de servici. Am discutat pe tema asta, ne-am si certat recunosc, am incercat sa ne despartim, i -am spus frumos cand m-am calmat ca eu nu ma pun in calea fericirii lui si ca daca el vrea sa ramana cu ea cel mai corect ar fi sa ne despartim in termeni amiabili. A spus ca locul lui este langa mine si ca ea nu a insemnat nimic pentru el. Am luat intamplarea drept o aventura, desi nu eram convinsa ca a fost doar atat. Intr-o zi mi-a cerut sa mai astept o luna si jumatate(adika pana dupa sarbatori) si se v-a muta in orasul meu cu jobul, si ca isi v-a reveni. De sarbatori am plecat la el acasa(in orasul in care s-a nascut el).Dupa Revelion eu m-am intors la servici el urmand sa mai ramana cateva zile cu mama si fratele lui. In ziua de 6 ianuarie am avut o surpiza uriasa: am aflat ca barbatul care in ziua de Craciun imi spusese ca ma iubeste locuia deja cu alta femeie in orasul in care lucreaza. Ea stia de existenta mea,dar ca ..nu a vrut sa creada, am aflat ulterior insa a afirmat ca ei ii este bine cu el si ca ea nu renunta. Am aflat deasemenea ca el i-a spus ca ce relatie sa avem noi atata timp cat 8 luni a fost plecat si din septembrie ne vedem doar in week-end.Noi ne vedeam in fiecare week-end, venea el la mine . O perioada am mers si eu la el , dipa care avand prieteni comuni in orasul in care locuiesc eu si avand multe aniversari a venit doar el. Am acceptat sa plece din tara si sa plece in alt oras sa lucreze pentru binele lui, sa se simta implinit profesional, sa ii fie bine material pentru ca el o intretine is pe sora lui care este studenta in alta tara. Nu am vrut sa ii ingradesc acest drept de a evolua dpdv profesional. Nu pentru mine, el nu m-a intretinut niciodata,eu am un servici stabil de 3 ani, am un loc al meu in care locuiesc singura, sunt pe picioarele mele.Femeia cu care este acum ses imte triumfatoare si desi a psus ca ii pare rau de situatia ce s-a creat aproape mi-a cerut sa ma dau eu la o parte(nu a folosit aceste cuvinte), insa a spus ca ea nu renunta. Ramasese sa vina el astazi sa stam de vorba insa eu l-am sunat si i-am spus ca nu mai este cazul sa vina pentru ca nu ma simt capabila sa vorbesc cu el acum.De ce trebuia sa faca asa? Dc nu a acceptat sa ne despartim frumos, nici nu trebuia sa aflu ca ei doi s-au mutat impreuna. De ce m-a renegat in fata ei. Il iubesc si il voi iubi, a fost singurul barbat alaturi de care m-am vazut pentru tot restul vietii. Nu spun ca eu am fost perfecta, toti gresim in viata si intr- o relatie, dar nu l-am inselat, l-am respectat, i-am respectat libertatea , mereu incercam sa vorbesc frumos si calm cu el chiar daca sunt o fire mai impulsiva incercam sa ma controlez. S- au mutat impreuna dupa 2 luni de relatie si pe mine a omis sa ma anunte.Simt durere, furie, manie, suparare. Cateodata ma simt eu vinovata si ma simt o persoana rea ca am aceste sentimente. Cu mine cum ramane?
Pfff...se pare ca nu am reusit sa scurtez prea mult povestea...



Povestea ta putea fi descrisa in cateva randuri ,simplificate de prezentarea caracterului iubitului tau si era arhisuficient!!In randurile tale,regasesc atituniea masculina a barbtilor falsi!!!Nimic din ceea ce descrii nu iese din tiparul bine stiut al astfel de indivizi!!Esti o femeie indragostita si nimic mai mult!!Ce pot sa-ti spun?Situatia este neplacuta in sine,dar nu imposibil de clarificat din punctul tau de vedere!!Preferi sa-ti spun sa-ti vezi de viata ta sau vrei sa te imbrobodesc cu sfaturi incurajatoare ,in ceea ce priveste continuarea umilintei ,la care te-a supus iubitul tau duplicitar?Poti sa continui aceasta relatie?Daca da,fa-o ,nimeni nu te va reyine de la propriile actiuni!!Eu iti recomand retragerea cu demnitate,din acest calambur!!Ai trait o poveste de dragoste ,alaturi de acel barbat,,,,acum,spune "Stop",ajunge,,,,,nu continua asa ceva,caci totul va decurge spre acutizarea ranii existente in inima ta!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Ianuarie 2012 11:19
De la: kudika497691, la data 2012-01-14 11:00:13...



ramane sa-ti gasesti altul.
mergi inainte.
guru_ion
Postat pe 14 Ianuarie 2012 11:30
Nu am ce sfat sa-ti dau; pot doar sa-ti spun unde ai gresit: in primul rand ai avut prea multa incredere in el; in al doilea rand , ai gresit cand ai trecut cu vederea prima infidelitate considerand-o doar o aventura. De parca el, fiind barbat ar fi avut dreptul sa greseasca in acest fel. Cu totii meritam respect...trebuie doar sa stim sa cerem ce ni se cuvine. Ai grija cat si cum daruiesti la urmatoarea relatie.
ilumax_76
Postat pe 14 Ianuarie 2012 13:14
Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Broscaru
Postat pe 14 Ianuarie 2012 13:14
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla
The_Exile
Postat pe 14 Ianuarie 2012 13:40
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla



Da,da,,,,,,, "fight",fight" for "revenge"!!!!!!!!!
Doamne,cand o sa vad si femei care nu vor suferi din dragoste? I'm thinking,,,never!!TOO BAD!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Ianuarie 2012 13:53
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-14 13:53:23
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla



Da,da,,,,,,, "fight",fight" for "revenge"!!!!!!!!!
Doamne,cand o sa vad si femei care nu vor suferi din dragoste? I'm thinking,,,never!!TOO BAD!!!!

Lasa mai ca nu doar femeile sufera din dragoste ... barbatii in general nu o arata
The_Exile
Postat pe 14 Ianuarie 2012 14:00
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 14:00:11
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-14 13:53:23
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla



Da,da,,,,,,, "fight",fight" for "revenge"!!!!!!!!!
Doamne,cand o sa vad si femei care nu vor suferi din dragoste? I'm thinking,,,never!!TOO BAD!!!!

Lasa mai ca nu doar femeile sufera din dragoste ... barbatii in general nu o arata


Offffffffffff,ai si tu dreptate,dar proportia este atat de nedreapta si tu stii ca asa este,nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 14 Ianuarie 2012 14:13
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-14 14:13:23
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 14:00:11
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-14 13:53:23
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla



Da,da,,,,,,, "fight",fight" for "revenge"!!!!!!!!!
Doamne,cand o sa vad si femei care nu vor suferi din dragoste? I'm thinking,,,never!!TOO BAD!!!!

Lasa mai ca nu doar femeile sufera din dragoste ... barbatii in general nu o arata


Offffffffffff,ai si tu dreptate,dar proportia este atat de nedreapta si tu stii ca asa este,nu?

e haide acum incearca sa fii obiectiva nu subiectiva ... majoritatea sufera din dragoste candva ... unii oameni sunt incapabili sa simta asa ceva ... chiar exista aceste specimene dar o mimeaza al naibi de bine , am cunoscut candva una de genul asta
The_Exile
Postat pe 14 Ianuarie 2012 14:17
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 14:00:11
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-14 13:53:23
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla



Da,da,,,,,,, "fight",fight" for "revenge"!!!!!!!!!
Doamne,cand o sa vad si femei care nu vor suferi din dragoste? I'm thinking,,,never!!TOO BAD!!!!

Lasa mai ca nu doar femeile sufera din dragoste ... barbatii in general nu o arata



Barbatii nu arata pe fata lor...dar ofteaza...
Titanika
Postat pe 14 Ianuarie 2012 14:19
Draga mea - am ramas uimita citindu-tii povestea ta. Parerea care mi-ai lasat-o in urma a ceea ce ai scris tu este una subiectiva fata de tine. Mi-am dat seama ca uneori te copleseste sentimentul singuratati iar in barbatul acela ai gasit un sprijin mai degraba moral de cat financiar- un sprijin de care intodeauna avem nevoie chiar daca de multe ori ne este greu sa recunoastem. Sfatul meu cu privire la barbatul in cauza este ca tu ar trebui sa nu te mai simti vinovata pentru ca nu ai gresit cu nimik, ar trebui sa te gandesti mai mult la clipa prezenta si viitoare - si sa consideri acest trecut ca o poveste incheiata. Din pacate barbatul acesta nu a fost ceea ce ai tu nevoie - deoarece atunci cand ai avut mai multa nevoie de el te-a lasat pentru alta- iar astfel de barbati sunt fara strop de suflet ...tu ai nevoie langa tine de un barbat care sa te iubeasca si sa-si dedice mai mult de jumate din timpul lui tie si doar o parte serviciului. Atunci cand alegii sa te dedici mai mult serviciului decat persoanei de langa tine este clar ca nu o iubesti 100 suta deoarece iubesti mai mult serviciul. Cauta-ti acea persoana care sa fie langa tine atunci cand ai o problema insa fara sa apelezi tu la ea. Nu mai privi in trecut fi increzatoare in viitor, fi optimista si ai grija doar in cine ai incredere data viitoare....
kudika_nikole
Postat pe 14 Ianuarie 2012 16:48
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla
yssa2010
Postat pe 14 Ianuarie 2012 17:47
Mereu am spus ca relatiile la distanta sunt o pierdere de vreme. Trebuia sa-ti pui niste semne de intrebare de la inceput, cand l-ai prins cu minciuna prima data.
Micaell
Postat pe 14 Ianuarie 2012 20:05
Nu am considerat asta ca fiind o relatie la distanta avand in vedere ca ne despart doar 80Km si uneori ne vedeam si in cursul saptamanii. Ma duceam eu la el sau venea el la mine cand terminam cu jobul. Poate am gresit intradevar ca i-am lasat libertatea de a lucra in alt oras insa era vorba de o oportunitate pentru el, m-am gandit ca nu ne ajuta cu nimic sa fie trist si deprimat datorita faptului ca nu castiga suficient cat sa isi ajute si sora fata de care si-a luat un angajament si pe care practic el a crescuto deoarece tatal lor a murit cand ea era foarte mice iar diferenta de varsta intre ei este de 11 ani. Au o relatie speciala si am respectat acest lucru. Cat despre intrebari....mi-am pus de prima data cand am aflat, adica acum doua luni, insa m-a asigurat ca s-a terminat si ca se muta cu jobul. Chiar am fost de fata la cateva discutii cu prieteni care il puteau ajuta in acest sens si care chiar il incurajau. Doar ca s-a razgandit si a facut un alt pas fara ca pe mine sa ma anunte. El s-a angajat in septembrie, relatia lor a inceput la jumatatea lui octombrie iar acum locuiesc deja impreuna. M-am prins destul de repede ca sa spun asa:) insa sunt inca socata ca a facut ceea ce a facut. Nu avem copii nu avem obligatii lucruri care sa ne tina legati, aveam doar sentimentele noastre atat. Putea sa spuna ca nu mai vrea cu atat mai mult cu cat pe data de 2 ianuarie inainte sa plec de la el am discutat si l-am intrebat noi ce facem de acum inainte? trecuse de acea o luna si jumatate pe care mi-o ceruse. L-am intrebat pe un ton calm, chiar dragals daca continuam impreuna sau o luam pe drumuri separate. Raspuns:'' locul meu este langa tine si vom continua impreuna pe acelasi drum''.El locuia deja cu cealalta.......
kudika497691
Postat pe 14 Ianuarie 2012 23:55
De la: Titanika, la data 2012-01-14 14:19:29
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 14:00:11
De la: RAINBOWLADY, la data 2012-01-14 13:53:23
De la: The_Exile, la data 2012-01-14 13:40:08
De la: Broscaru, la data 2012-01-14 13:14:59Iti spun sigur ca ea nu iese triumfatoare,nu cu un astfel de om alaturi.E un jeg de om si nu merita sa suferi dupa el,nu e corect felul in care a procedat,parerea mea este ca ar trebui sa rupi orice fel de legatura cu el,sunt convins ca ce ti-a facut tie la un moment dat ii va face si ei.
Subscriu

Inca ceva ... sunt nedumerit ...pt mine raspunde-mi , cu ce naiba va imbrobodeste pe toate de , desii stiti una de alta tot pe foot frumos ala il vreti ??? Ce naiba mai fato !!! Chiar nu poti vedea dincolo de cuvintele lui ca faptele vorbesc de fapt? Demnitatea ta unde este? Iti place sa fii carpa???
Iarta-ma ca ma iau tare de tine dar TREZESTE-TE exista si alt fel de oameni ... sper ca urmatorul sa nu plateasca oalele sparte de asta ... de obicei asa se intampla



Da,da,,,,,,, "fight",fight" for "revenge"!!!!!!!!!
Doamne,cand o sa vad si femei care nu vor suferi din dragoste? I'm thinking,,,never!!TOO BAD!!!!

Lasa mai ca nu doar femeile sufera din dragoste ... barbatii in general nu o arata



Barbatii nu arata pe fata lor...dar ofteaza...
nu...arata pe fata ta ...pentru 100 de euro...traseisto...titanika autostrazii neterminate...
FAT_FRUMOS
Postat pe 14 Ianuarie 2012 23:57
Draga mea important acuma este clipa prezenta - ai grija ce faci de-acum inainte - eu ti-am mai scris si mai sus daca nu m ainsel ....prezentul si viitorul este cel mai important. Gandeste optimist si timpul va vindeca totul...Fiecare cum isi asterne asa doarme...
kudika_nikole
Postat pe 15 Ianuarie 2012 01:19
De la: kudika497691, la data 2012-01-14 11:00:13Buna dimineata tuturor.
Am intrat pentru a cere si a asculta si alte pareri pentru ca eu nu mai inteleg nimic. Voi incerca sa nu lungesc prea mult povestea. Totul a inceput in urma cu aproape doi ani cand am cunoscut un barbat, un om extraordinar. Am trecut prin multe impreuna, a ramas fara servici timp in care am fost langa el si l-am sustinut, a plecat din tara pentru 8 luni de zile timp in care l-am asteptat fara sa imi treaca prin cap sa il inlocuiesc.La un moment dat am mers si eu la el .Il iubeam! S-a intors in tara, si-a gasit job in alt oras, foarte apropiat de cel in care locuiesc eu si astfel am continuat relatia. Ne iubeam! Simteam asta, chiar daca ne mai ciondaneam si mai apareau si mici neintelegri. Cred ca este normal. Intr-o zi m-am dus in orasul in care lucreaza si surpriza mea a fost imensa: dupa o luna de zile de cand se mutase acolo el incepuse o relatie cu o colega de servici. Am discutat pe tema asta, ne-am si certat recunosc, am incercat sa ne despartim, i -am spus frumos cand m-am calmat ca eu nu ma pun in calea fericirii lui si ca daca el vrea sa ramana cu ea cel mai corect ar fi sa ne despartim in termeni amiabili. A spus ca locul lui este langa mine si ca ea nu a insemnat nimic pentru el. Am luat intamplarea drept o aventura, desi nu eram convinsa ca a fost doar atat. Intr-o zi mi-a cerut sa mai astept o luna si jumatate(adika pana dupa sarbatori) si se v-a muta in orasul meu cu jobul, si ca isi v-a reveni. De sarbatori am plecat la el acasa(in orasul in care s-a nascut el).Dupa Revelion eu m-am intors la servici el urmand sa mai ramana cateva zile cu mama si fratele lui. In ziua de 6 ianuarie am avut o surpiza uriasa: am aflat ca barbatul care in ziua de Craciun imi spusese ca ma iubeste locuia deja cu alta femeie in orasul in care lucreaza. Ea stia de existenta mea,dar ca ..nu a vrut sa creada, am aflat ulterior insa a afirmat ca ei ii este bine cu el si ca ea nu renunta. Am aflat deasemenea ca el i-a spus ca ce relatie sa avem noi atata timp cat 8 luni a fost plecat si din septembrie ne vedem doar in week-end.Noi ne vedeam in fiecare week-end, venea el la mine . O perioada am mers si eu la el , dipa care avand prieteni comuni in orasul in care locuiesc eu si avand multe aniversari a venit doar el. Am acceptat sa plece din tara si sa plece in alt oras sa lucreze pentru binele lui, sa se simta implinit profesional, sa ii fie bine material pentru ca el o intretine is pe sora lui care este studenta in alta tara. Nu am vrut sa ii ingradesc acest drept de a evolua dpdv profesional. Nu pentru mine, el nu m-a intretinut niciodata,eu am un servici stabil de 3 ani, am un loc al meu in care locuiesc singura, sunt pe picioarele mele.Femeia cu care este acum ses imte triumfatoare si desi a psus ca ii pare rau de situatia ce s-a creat aproape mi-a cerut sa ma dau eu la o parte(nu a folosit aceste cuvinte), insa a spus ca ea nu renunta. Ramasese sa vina el astazi sa stam de vorba insa eu l-am sunat si i-am spus ca nu mai este cazul sa vina pentru ca nu ma simt capabila sa vorbesc cu el acum.De ce trebuia sa faca asa? Dc nu a acceptat sa ne despartim frumos, nici nu trebuia sa aflu ca ei doi s-au mutat impreuna. De ce m-a renegat in fata ei. Il iubesc si il voi iubi, a fost singurul barbat alaturi de care m-am vazut pentru tot restul vietii. Nu spun ca eu am fost perfecta, toti gresim in viata si intr- o relatie, dar nu l-am inselat, l-am respectat, i-am respectat libertatea , mereu incercam sa vorbesc frumos si calm cu el chiar daca sunt o fire mai impulsiva incercam sa ma controlez. S- au mutat impreuna dupa 2 luni de relatie si pe mine a omis sa ma anunte.Simt durere, furie, manie, suparare. Cateodata ma simt eu vinovata si ma simt o persoana rea ca am aceste sentimente. Cu mine cum ramane?
Pfff...se pare ca nu am reusit sa scurtez prea mult povestea...


Toti parem la inceputul unei relatii extraordinari in ochii persoanei iubite, insa, cu timpul ne pica ochelarii aceia roz de pe nasuc, si incepem sa-i vedem si defectele celuilalt, cum si celalalt incepe sa constientizeze defectele noastre. Daca intre voi e o dragoste puternica, poti sa treci mai usor peste micile defecte ale celuilalt, daca insa intre voi a fost o atractie puternica, e mai greu sa te adaptezi langa acea persoana si sa-i treci cu vederea defectele. Aminteai ceva de certuri, ele exista in orice cuplu, intr-o masura mai mica sau mai mare.

Revenind la iubitul tau, el mi se pare o fiinta nestatornica pe care nu te poti baza, deoarece, una doua, cum esti mai departe de el, hop top, isi trage o amanta si traieste cu acea femeie sub acelasi acoperis. Povesteai ca femeia cealalta din viata lui ti-ar fi sugerat sa te dai la o parte din calea fericirii lor, insa eu vin acum si te intreb: tu vrei sa lupti pentru tipul asta sau nu? Daca vrei sa lupti pentru el, sa fii constienta de faptul ca-ti va fi pentru toata viata infidel, asta-i boala fara leac, si nu cred ca-i o idee buna sa accepti sa te insele si sa-i ierti infidelitatile. Daca vrei sa lupti pentru el, ca sa te razbuni pe cei doi, poate ca razbunarea te va racori pe moment, insa pentru o perioada mai lunga de timp tot tu vei suferi.

Ai doua solutii: lupti pentru el si te impaci cu gandul ca-ti va fi infidel (nu te sfatuiesc varianta asta) pentru toata viata sau incerci sa-l dai uitarii si sa mergi mai departe pe firul vietii tale (asta te sfatuiesc). O sa-ti spun si tie ceea ce am spus si altor persoane aflate intr-o situatie asemanatoare cu a ta: daca ramai in relatia nepotrivita risti sa treaca pe langa tine omul cu care ai putea avea relatia fericita.
franziska_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2012 01:54
De la: kudika497691, la data 2012-01-14 23:55:34Nu am considerat asta ca fiind o relatie la distanta avand in vedere ca ne despart doar 80Km si uneori ne vedeam si in cursul saptamanii. Ma duceam eu la el sau venea el la mine cand terminam cu jobul. Poate am gresit intradevar ca i-am lasat libertatea de a lucra in alt oras insa era vorba de o oportunitate pentru el, m-am gandit ca nu ne ajuta cu nimic sa fie trist si deprimat datorita faptului ca nu castiga suficient cat sa isi ajute si sora fata de care si-a luat un angajament si pe care practic el a crescuto deoarece tatal lor a murit cand ea era foarte mice iar diferenta de varsta intre ei este de 11 ani. Au o relatie speciala si am respectat acest lucru. Cat despre intrebari....mi-am pus de prima data cand am aflat, adica acum doua luni, insa m-a asigurat ca s-a terminat si ca se muta cu jobul. Chiar am fost de fata la cateva discutii cu prieteni care il puteau ajuta in acest sens si care chiar il incurajau. Doar ca s-a razgandit si a facut un alt pas fara ca pe mine sa ma anunte. El s-a angajat in septembrie, relatia lor a inceput la jumatatea lui octombrie iar acum locuiesc deja impreuna. M-am prins destul de repede ca sa spun asa:) insa sunt inca socata ca a facut ceea ce a facut. Nu avem copii nu avem obligatii lucruri care sa ne tina legati, aveam doar sentimentele noastre atat. Putea sa spuna ca nu mai vrea cu atat mai mult cu cat pe data de 2 ianuarie inainte sa plec de la el am discutat si l-am intrebat noi ce facem de acum inainte? trecuse de acea o luna si jumatate pe care mi-o ceruse. L-am intrebat pe un ton calm, chiar dragals daca continuam impreuna sau o luam pe drumuri separate. Raspuns:'' locul meu este langa tine si vom continua impreuna pe acelasi drum''.El locuia deja cu cealalta.......


Asta-i defectul major al nostru, al femeilor: suntem prea iertatoare si nu suntem deloc egoiste. Data viitoare te sfatuiesc sa te gandesti mai intai de toate la tine si mai apoi la iubit, pentru ca daca te astepti, si daca ne asteptam noi, femeile, in general, ca jumatatile noastre sa se gandeasca intotdeauna in primul rand la noi, luam teapa.

Barbatii sunt prin natura lor niste fiinte mai degraba egoiste, asa ca, de ce nu ne-am gandi si noi, femeile, mai intai de toate la noi, noua sa ne fie bine si dupa aceea lor, domnilor. :)

Si fuga de raspundere si de decizii clare e unul dintre defectele multor barbati, trebuie sa fii tu barbata in locul lor si sa iei decizii si sa-ti asumi raspundererea pentru acele decizii, caci in baza barbatilor, putem sa asteptam mult si bine. :)

Parerea mea: tranteste-i usa-n nas si spune-i "drum bun, baiete!", fara niciun fel de parere de rau, n-ai pentru cine sa suferi, crede-ma. Daca te-a inselat si mintit nu e deloc un om extraordinar, mai degraba ordinar.
franziska_eu
Postat pe 15 Ianuarie 2012 02:08
De la: franziska_eu, la data 2012-01-15 02:08:05
De la: kudika497691, la data 2012-01-14 23:55:34Nu am considerat asta ca fiind o relatie la distanta avand in vedere ca ne despart doar 80Km si uneori ne vedeam si in cursul saptamanii. Ma duceam eu la el sau venea el la mine cand terminam cu jobul. Poate am gresit intradevar ca i-am lasat libertatea de a lucra in alt oras insa era vorba de o oportunitate pentru el, m-am gandit ca nu ne ajuta cu nimic sa fie trist si deprimat datorita faptului ca nu castiga suficient cat sa isi ajute si sora fata de care si-a luat un angajament si pe care practic el a crescuto deoarece tatal lor a murit cand ea era foarte mice iar diferenta de varsta intre ei este de 11 ani. Au o relatie speciala si am respectat acest lucru. Cat despre intrebari....mi-am pus de prima data cand am aflat, adica acum doua luni, insa m-a asigurat ca s-a terminat si ca se muta cu jobul. Chiar am fost de fata la cateva discutii cu prieteni care il puteau ajuta in acest sens si care chiar il incurajau. Doar ca s-a razgandit si a facut un alt pas fara ca pe mine sa ma anunte. El s-a angajat in septembrie, relatia lor a inceput la jumatatea lui octombrie iar acum locuiesc deja impreuna. M-am prins destul de repede ca sa spun asa:) insa sunt inca socata ca a facut ceea ce a facut. Nu avem copii nu avem obligatii lucruri care sa ne tina legati, aveam doar sentimentele noastre atat. Putea sa spuna ca nu mai vrea cu atat mai mult cu cat pe data de 2 ianuarie inainte sa plec de la el am discutat si l-am intrebat noi ce facem de acum inainte? trecuse de acea o luna si jumatate pe care mi-o ceruse. L-am intrebat pe un ton calm, chiar dragals daca continuam impreuna sau o luam pe drumuri separate. Raspuns:'' locul meu este langa tine si vom continua impreuna pe acelasi drum''.El locuia deja cu cealalta.......


Asta-i defectul major al nostru, al femeilor: suntem prea iertatoare si nu suntem deloc egoiste. Data viitoare te sfatuiesc sa te gandesti mai intai de toate la tine si mai apoi la iubit, pentru ca daca te astepti, si daca ne asteptam noi, femeile, in general, ca jumatatile noastre sa se gandeasca intotdeauna in primul rand la noi, luam teapa.

Barbatii sunt prin natura lor niste fiinte mai degraba egoiste, asa ca, de ce nu ne-am gandi si noi, femeile, mai intai de toate la noi, noua sa ne fie bine si dupa aceea lor, domnilor. :)

Si fuga de raspundere si de decizii clare e unul dintre defectele multor barbati, trebuie sa fii tu barbata in locul lor si sa iei decizii si sa-ti asumi raspundererea pentru acele decizii, caci in baza barbatilor, putem sa asteptam mult si bine. :)

Parerea mea: tranteste-i usa-n nas si spune-i "drum bun, baiete!", fara niciun fel de parere de rau, n-ai pentru cine sa suferi, crede-ma. Daca te-a inselat si mintit nu e deloc un om extraordinar, mai degraba ordinar.


Unii oameni asa sunt construiti...sa insele, sa minta...de fapt, se poarta copilareste, in egoismul lor: intuitiv stiu ca esti o persoana mai buna decat ei, sincera, devotata, ca sentimentele si faptele tale nu au o "dark face" si le este greu sa renunte, sa te lase sa pleci, caci esti exact ce si-ar dori dar ei nu pot sa fie.
In schimb, se inteleg perfect cu persoana care este ca ei, care insala, minte - fac casa buna, imediat, chiar daca nu se stie cata vreme. Stii de ce, pentru ca "corb la corb nu scoate ochii"...
Asta e situatia cu barbatul acesta - esti ce si-ar dori si e greu sa renunte la tine; ceea ce merita are deja cu el acasa: o persoana egoista, ca si el. Deja e o problema ce nu te mai priveste. Oamenii care sunt atat de profund mincinosi incat isi mint si mama, nu merita aprecierea pentru alte fapte, oricat de nobile - mai devreme sau mai tarziu le maculeaza ei.
Incheie definitiv aceasta experienta. Bucuria de a fi scapat de asemenea om sa fie mai mare decat orgoliul ranit.
Ar fi procedat la fel si daca te lasa cu trei copii, crede-ma.
maimai_no1
Postat pe 23 Ianuarie 2012 17:14
Nu merita sa stai si sa suferi pentru un om care se gandeste numai la trairile lui,cu tine cum ramane te vei multumi toata viata cu scuzele de doi bani si cu aceleasi minciuni gen numai pe tine,, te iubesc,, .Sa presupunem ca vei naste un copil , ce vei face daca in timpul acesta se indragosteste a-n- a oara ,tu o sa fi mereu singura iar daca incerci sa lamuresti problema sigur iti v-a reprosa ca din cauza ta se intimpla aceste lucruri ,ca nu-si gaseste linistea vezi doamne, draga mea decizia este la tine insa nu uita ca daca tu nu ai grija de tine nu are nimeni , te asteptam cu vesti care sa-ti schimbe modul de gandire in favoarea ta si a fericiri tale
maria_vld
Postat pe 24 Ianuarie 2012 15:01
Probabil este genul de om, care vrea sa cucereasca noi redute. Nu va dura prea mult, nici relatia, pe care o are. Nu este inca pregatit pentru o relatie stabila. Priveste totul ca pe o experienta, ia din aceasta relatie doar ce a fost frumos, mergi mai departe! Nu privi in trecut! Bafta si mult noroc! Floriana.
kudika469485
Postat pe 25 Ianuarie 2012 03:23
De la: maimai_no1, la data 2012-01-23 17:14:00
De la: franziska_eu, la data 2012-01-15 02:08:05
De la: kudika497691, la data 2012-01-14 23:55:34Nu am considerat asta ca fiind o relatie la distanta avand in vedere ca ne despart doar 80Km si uneori ne vedeam si in cursul saptamanii. Ma duceam eu la el sau venea el la mine cand terminam cu jobul. Poate am gresit intradevar ca i-am lasat libertatea de a lucra in alt oras insa era vorba de o oportunitate pentru el, m-am gandit ca nu ne ajuta cu nimic sa fie trist si deprimat datorita faptului ca nu castiga suficient cat sa isi ajute si sora fata de care si-a luat un angajament si pe care practic el a crescuto deoarece tatal lor a murit cand ea era foarte mice iar diferenta de varsta intre ei este de 11 ani. Au o relatie speciala si am respectat acest lucru. Cat despre intrebari....mi-am pus de prima data cand am aflat, adica acum doua luni, insa m-a asigurat ca s-a terminat si ca se muta cu jobul. Chiar am fost de fata la cateva discutii cu prieteni care il puteau ajuta in acest sens si care chiar il incurajau. Doar ca s-a razgandit si a facut un alt pas fara ca pe mine sa ma anunte. El s-a angajat in septembrie, relatia lor a inceput la jumatatea lui octombrie iar acum locuiesc deja impreuna. M-am prins destul de repede ca sa spun asa:) insa sunt inca socata ca a facut ceea ce a facut. Nu avem copii nu avem obligatii lucruri care sa ne tina legati, aveam doar sentimentele noastre atat. Putea sa spuna ca nu mai vrea cu atat mai mult cu cat pe data de 2 ianuarie inainte sa plec de la el am discutat si l-am intrebat noi ce facem de acum inainte? trecuse de acea o luna si jumatate pe care mi-o ceruse. L-am intrebat pe un ton calm, chiar dragals daca continuam impreuna sau o luam pe drumuri separate. Raspuns:'' locul meu este langa tine si vom continua impreuna pe acelasi drum''.El locuia deja cu cealalta.......


Asta-i defectul major al nostru, al femeilor: suntem prea iertatoare si nu suntem deloc egoiste. Data viitoare te sfatuiesc sa te gandesti mai intai de toate la tine si mai apoi la iubit, pentru ca daca te astepti, si daca ne asteptam noi, femeile, in general, ca jumatatile noastre sa se gandeasca intotdeauna in primul rand la noi, luam teapa.

Barbatii sunt prin natura lor niste fiinte mai degraba egoiste, asa ca, de ce nu ne-am gandi si noi, femeile, mai intai de toate la noi, noua sa ne fie bine si dupa aceea lor, domnilor. :)

Si fuga de raspundere si de decizii clare e unul dintre defectele multor barbati, trebuie sa fii tu barbata in locul lor si sa iei decizii si sa-ti asumi raspundererea pentru acele decizii, caci in baza barbatilor, putem sa asteptam mult si bine. :)

Parerea mea: tranteste-i usa-n nas si spune-i "drum bun, baiete!", fara niciun fel de parere de rau, n-ai pentru cine sa suferi, crede-ma. Daca te-a inselat si mintit nu e deloc un om extraordinar, mai degraba ordinar.


Unii oameni asa sunt construiti...sa insele, sa minta...de fapt, se poarta copilareste, in egoismul lor: intuitiv stiu ca esti o persoana mai buna decat ei, sincera, devotata, ca sentimentele si faptele tale nu au o "dark face" si le este greu sa renunte, sa te lase sa pleci, caci esti exact ce si-ar dori dar ei nu pot sa fie.
In schimb, se inteleg perfect cu persoana care este ca ei, care insala, minte - fac casa buna, imediat, chiar daca nu se stie cata vreme. Stii de ce, pentru ca "corb la corb nu scoate ochii"...
Asta e situatia cu barbatul acesta - esti ce si-ar dori si e greu sa renunte la tine; ceea ce merita are deja cu el acasa: o persoana egoista, ca si el. Deja e o problema ce nu te mai priveste. Oamenii care sunt atat de profund mincinosi incat isi mint si mama, nu merita aprecierea pentru alte fapte, oricat de nobile - mai devreme sau mai tarziu le maculeaza ei.
Incheie definitiv aceasta experienta. Bucuria de a fi scapat de asemenea om sa fie mai mare decat orgoliul ranit.
Ar fi procedat la fel si daca te lasa cu trei copii, crede-ma.


Iar atunci cand respectiva persoana realizeaza ca persoana cu sufletul frumos il paraseste sau nu mai reprezinta nimic pentru ea, incepe si o jigneste, facand tot felul de afirmatii care mai de care mai mincinoase la adresa persoanei cu suflet frumos. Caci asa zice vulpea ce nu mai poate ajunge la strugurii dulci, ca-s de fapt acri.
franziska_eu
Postat pe 25 Ianuarie 2012 10:18
Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai spun. In week-end m-a rugat sa stam de vorba. Am acceptat desi i-am spus pentru a 2-a oara ca nu prea are ce imi explice. A fost o discutie calma la sfarsitul careia mi-a spus ca lucrurile nu vor ramane asa si a inceput sa planga . Si-a cerut iertare si m-a intrebat daca voi spune tutror ca ne-am despartit. Mi se parea logic sa fac asta deoarece au trecut aproape 3 saptamani. Nu stiu ce vrea, de fapt nici el nu stie ce vrea.....Am o stare ciudata..imi este tare dor de el,ii simt lipsa, inca am momente cand astept sa sune tel si sa apara numele lui, insa simt o liniste interioara care ma face sa ma simt impacata cu mine si situatia intr-o oarecare masura.....Asa a fost sa fie.....
kudika497691
Postat pe 25 Ianuarie 2012 12:42
Stai linistita,o sa treaca timpul si ai sa te intrebi cum ai putut sa stai cu un astfel de om sau ce ai vazut la un astfel de om.E cel mai bine ca te-ai despartit de el,daca i-ar fi pasat de tine nu ti-ar fi facut ce ti-a facut dar probabil el a crezut ca vei fi mereu dispusa sa-l ierti si sa te intorci la el...
Broscaru
Postat pe 25 Ianuarie 2012 13:06
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 13:06:51Stai linistita,o sa treaca timpul si ai sa te intrebi cum ai putut sa stai cu un astfel de om sau ce ai vazut la un astfel de om.E cel mai bine ca te-ai despartit de el,daca i-ar fi pasat de tine nu ti-ar fi facut ce ti-a facut dar probabil el a crezut ca vei fi mereu dispusa sa-l ierti si sa te intorci la el...

Broscutza, ce-i cu tine? De unde atata compasiune? Iar ai fost tzucat azi de vreo frumoasa care-si cauta printul?
Lucia_41
Postat pe 25 Ianuarie 2012 13:28
De la: Gina1989, la data 2012-01-25 13:28:51
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 13:06:51Stai linistita,o sa treaca timpul si ai sa te intrebi cum ai putut sa stai cu un astfel de om sau ce ai vazut la un astfel de om.E cel mai bine ca te-ai despartit de el,daca i-ar fi pasat de tine nu ti-ar fi facut ce ti-a facut dar probabil el a crezut ca vei fi mereu dispusa sa-l ierti si sa te intorci la el...

Broscutza, ce-i cu tine? De unde atata compasiune? Iar ai fost tzucat azi de vreo frumoasa care-si cauta printul?

Am si eu momentele mele de sensibilitate.
Broscaru
Postat pe 25 Ianuarie 2012 13:48
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 13:48:53
De la: Gina1989, la data 2012-01-25 13:28:51
De la: Broscaru, la data 2012-01-25 13:06:51Stai linistita,o sa treaca timpul si ai sa te intrebi cum ai putut sa stai cu un astfel de om sau ce ai vazut la un astfel de om.E cel mai bine ca te-ai despartit de el,daca i-ar fi pasat de tine nu ti-ar fi facut ce ti-a facut dar probabil el a crezut ca vei fi mereu dispusa sa-l ierti si sa te intorci la el...

Broscutza, ce-i cu tine? De unde atata compasiune? Iar ai fost tzucat azi de vreo frumoasa care-si cauta printul?

Am si eu momentele mele de sensibilitate.

steffy91
Postat pe 25 Ianuarie 2012 15:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trecutul lui ma bantuie 14 De la: Corches_Sorin_1 8 Septembrie 2013 11:03
Am nevoie de ajutor 67 De la: mimi_ca29 15 Februarie 2011 09:06
buna ziua 2 De la: Ame_ly 25 Iulie 2011 15:09
despartire=o viata noua si frumoasa 22 De la: kristinaristea 2 Decembrie 2009 17:56
cum sa intretii o relatie? 28 De la: ramona_elisa 28 Octombrie 2010 20:52