Setari Cookie-uri

Oare mai poate fi reinviata o iubire distrusa in timp?

De la: kudika_23667, la data 2012-12-18 09:27:14Cineva a intrebat ce ne determina sa facem persoana iubita sa sufere...e NEATENTIA. Suntem atat de relaxatiincat nici nu ne mai dam seama de ce facem sau spunem. Ne ia pur si simplu valul si facem unele lucruri la care el/ea nu se asteapta de la noi....si asa distrugem cele mai frumoase perioade din viata noastra....-jane-



Comoditatea si lipsa iubirii!!!Atunci cand iubesti,,,esti excesiv de grijuliu cu dragostea ta,nu poti juca pe doua terenuri simultan!!!!Parerea mea!!!Poate sa nu coincida cu a celorlalti!!!
kudika_15804
Postat pe 18 Decembrie 2012 09:31
De la: pitik_mare, la data 2008-08-21 10:03:16Daca la un moment dat am iubit pana la a uita de propria persoana, am renuntat la propria familie pentru a fi cu si langa iubirea vietii mele, am venit intr-un loc unde nu cunosteam pe nimeni pt a fi cu el si m-am dedicat intru totul relatiei noastre, oare mai exista posibilitatea sa simt din nou ce simteam candva?
Dupa aproape 3 ani de zile in care am locuit impreuna, la varsta de 22 de ani am facut pasul si m-am casatorit cu un "copil" rasfatat de 24 de ani, eu fiind un "copil" putin mai matur datorita conjuncturilor nefavorabile din viata.
De-a lungul timpului ne-am confruntat cu probleme, cu lucruri urate facute de el pe ascuns, cu momente in care am fost singura in tot ceea ce ma privea, momente foarte grele in care nu am avut sprijinul lui, momente in care dragostea mea era "recompensata" cu tipete, nervi, nepasare, egosim etc.
Toate astea s-au intamplat in timp, timp in care am incercat sa le vb cu el, sa incercam sa le rezolvam impreuna dar nu au dus la niciun rezultat. La un moment dat am simtit ca nu mai pot si am pus punct, ma termina psihic durerea, ma omora usor , usor faptul ca iubirea vietii mele se multumea cu a fi prezent doar fizic si cu ai fi exclusiv lui bine.
Cert e ca, dupa ani de rugaminti si muuuuulta suferinta , s-a trezit abia acum aproape doua luni...dar a fost prea tarziu, nu mai simt iubirea de altadata, il privesc ca pe un om foarte drag mie, caruia vreau din tot sufletul sa-i fie bine,cu care as imparti totul in continuare, mai putin patul ...si ma doare acest lucru...ma doare ca abia acum, dupa ce mi-a calcat sufletelul in picioare 3 ani, abia acum a inteles ceva...ma doare ca-l vad suferind...de aceea va intreb pe voi,

OARE MAI POATE FI REFACUTA O INIMA DISTRUSA LENT SI-N TIMP? EU SIMT CA NU...POATE VOI AVETI ALTA PARERE...
da...cu altcineva...
kudika_23609
Postat pe 18 Decembrie 2012 10:10
Stiu asta am zis si eu
kudika_23667
Postat pe 18 Decembrie 2012 21:19
Stiu asta am zis si eu
kudika_23667
Postat pe 18 Decembrie 2012 21:19
referitor la ce m ai intrebat: era un cerc vicios, eu ii ceream o rel ami solida si mai serioasa in care sa stea peste noapte la mine sa mergem in concedii impreuna i ar ea tot timpul imi zicea k nu si infrunta parintii pt mine k nu vede seriozitate din partea mea.iar eu at am ales cea mai usoara solutie dar nu cea mai buna: am cautat pers care mi pot oferi ce ea nu putea sa mi ofere, panain ziua in care mia venit nota de plata, dureroasa ce i drept dar dupa o excapada de 3luni cu altu tot la mine s a intors insa eu din pacate am trecut peste ce a fost mai greu si nu mai pot sa reiau rel la fel cum a fost si practic exista o singura sansa: fiecare pe drumul lui da makr am constiinta impacata k am incercat dar nu sunt destul de matur sa trec peste ce mi a facut ea
Marinca_Alexandru_1
Postat pe 27 Decembrie 2012 01:24
buna , eu am avut mereu o vb ptr pers de langa mine " sa ai grija sa nu ajung sa nu-mi mai pese " daca ai ajuns aici e si foarte rau dar e si bine , depinde cum vrei sa traiesti ! daca nu-ti mai pasa nu te mai poate ranii si at. doar tu stii cum vrei sa traiesti, daca vrei o viata ferita de posibilitatea de a fi ranita , o viata linistita dar fara semtimente , trairi intense , lacrimi fie ele de bucurie sau tristete at. incearca !
yuiy_09
Postat pe 29 Ianuarie 2013 14:48
Citind toate povestile voastre de dragoste, care au tinut cam 3 ani mi-am adus aminte de o carte citita acum cateva luni... Dragostea dureaza 3 ani - Frédéric Beigbeder.
erau niste citate interesante:
"La inceput este un an de pasiune, pe urma, un an de tandrete si, in cele din urma, un an de plictis.
In primul an spui: "Daca ma parasesti, ma OMOR".
In al doilea spui: "Daca ma parasesti, o sa sufar, dar o sa-mi treaca".
In al treilea an spui: "Daca ma parasesti, desfac o sticla de sampanie".
Dragostea care dureaza trei ani este aia care nu a urcat pe munti si nici nu a ajuns in prapastii, aia care-ti cade mura-n gura. (...)
Trebuie sa stii cine esti si pe cine iubesti."

Poate... asa e
kudika_25581
Postat pe 29 Ianuarie 2013 21:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema 12 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:41
CE ZICETI DE ASTIA? 51 De la: Indiana_Jones 11 Octombrie 2011 21:39
Eu sau distractia in Club 50 De la: cristina_c84 6 August 2011 20:02
Vreau sa stiu si parerea vostra. 10 De la: alyceee 5 Septembrie 2011 15:44
nu stiu ce sa mai fac:(( 36 De la: adina_oana 29 Septembrie 2009 10:46