Setari Cookie-uri

A oferi totul?…

"Poate din aceasta cauza nu mai avem timp sa mai pregetam o clipa, sa cantarim un moment asa zisele sentimente, si ne facem planuri meschine referitoare la ce va fi, cat voi castiga, cat de frumos si bine o voi duce."cred ca astea sunt planuri deja..iar eu nu sunt de acord cu planurile,in mare parte ramanem dezamagiti..trebuie sa traim intens fiecare clipa,indiferent daca langa persoana iubita,la munca,in familie,in oras,oriunde...Sentimentele sincere si pozitive cred ca sunt reale atunci cand iti redau zambatul pe buze..cand ajungi acasa de la servici si abia astepti sa vezi persoana iubita care sa te scoata din starea acea de o usoara nervozitate..si bineinteles se pot da si alte exemple..dar exista inca sentimente sincere,exista inca acea relatie perfecta(nu am gasit alt cuvant)..pe care eu o traiesc..ce`o fi mai incolo..cred ca nu mai depinde de noi,si daca am intelege asta ne`ar fi mult mai usor..
For_life
Postat pe 8 Septembrie 2008 11:00
crede-ma...si eu am cautat o persoana care sa imi ofere:suflet,comunicare si inteligenta!
am gasit-o...si ce crezi ca am facut?...i-am rupt inima!
apoi am invatat ca nu trebuie spus totul...de cele mai multe ori ...ignoranta ,e benefica!
gresim,dar sa nu fie degeaba...sa avem puterea sa invatam din greseli!..cand nu exista...cioburi,nu mai poti reface nimic!
monotonie?...numele ei este...lipsa de comunicare!
timur99
Postat pe 3 Decembrie 2008 14:55
Toti gresim. Cert este ca vrem sa ne iubeasca cei pe care-i iubim noi,pe care-i alegem noi,dar si ei tb sa fie destul de rezistenti si sa nu abandoneze daca se stiu prefeerati si iubiti,orice ar fi.Indiferent de motive sau obstacole,e pacat sa strici o iubire.Tine de amandoi,ambii tb sa reziste.

Postat pe 9 Iulie 2009 13:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire in scurt timp 42 De la: scratty 10 Octombrie 2009 17:01
Barbati vs femei 18 De la: r_girl 20 Mai 2009 13:44
help!!! 22 De la: tigra2412 15 Octombrie 2014 16:59
Imi vine sa sparg pereti cu capul.Sunt o idioata ce face doar alegeri proaste 105 De la: ancuta88 31 Martie 2010 13:03
lumea asta e pe dos,s-a intors cu susu'n jos!? 11 De la: oonahabibi_yahoo_com 1 Aprilie 2009 12:19