Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie?

De la: MANDARINA1, la data 2010-01-12 06:00:41
De la: kametora83, la data 2010-01-11 23:14:03Bai ! vorbesti de mine ? tu ai fost "vipera" care mi-ai sters descrierea?..,...pffffffah! Cat tupeu frate?

nu ti-a sters nimeni mesajul si am senzatia ca doar tu o poti face...
MANDARINA1
Postat pe 12 Ianuarie 2010 06:02
Bai ! Ce Dumnezeu faceti cu comentariile mele e cumva cineva gelos/geloasa?Care-i problema ta(sti bine cine esti si iesi la lumina lasule care esti ! arata-ti fata !)? Astept o explicatie ...Credeam ca democratie inseamna in acelas timp dreptul de a te exprima liber fara a fi cenzurat de catre o gloata de asa zisi puritani.
kametora83
Postat pe 14 Ianuarie 2010 14:28
De la: kametora83, la data 2010-01-14 14:28:13Bai ! Ce Dumnezeu faceti cu comentariile mele e cumva cineva gelos/geloasa?Care-i problema ta(sti bine cine esti si iesi la lumina lasule care esti ! arata-ti fata !)? Astept o explicatie ...Credeam ca democratie inseamna in acelas timp dreptul de a te exprima liber fara a fi cenzurat de catre o gloata de asa zisi puritani.


cineva ti-o fi dat raport si s-o fi sesizat kudrika!
si apoi mai fatuca gloata sau ne-gloata..trebuie sa te exprimi in limitele bunului simt! ca nu suntem la cort!
one_size
Postat pe 14 Ianuarie 2010 14:31
Am stat 6 ani cu un barbat din fecioara...inteligent, atent, tandru, m-a nimerit la cadouri intotdeauna, nu uita nici o aniversare...habar n-am avut de facut piata, platit nebuniile din fiecare luna; nu mai spun de dus pe unde mi-a dorit sufletelul; e si putina gelozie, dar daca stii cum sa-i iei, se rezolva...de fapt, nici nu e gelozie in adevaratul sens al cuvantului, e mai mult "simt al proprietatii", ceva de genul "asta e femeia mea, jos mana de pe ea". Ne-am certat doar de 2 ori, dar a fost cu artificii ca de ziua independentei In rest...totul aproape perfect
danaradu
Postat pe 14 Ianuarie 2010 18:08
De la: sopterean, la data 2008-08-26 20:02:03buna fetelor as vrea sa imi dati unele sfaturi despre barbatii din zodia fecioarei
de vreo 2 luni am cunoscut un baiat in aceasta zodie si mi se pare un tip ok.pot sa vb cu el despre orice si ma inteleg foarte bine cu el.apropo si eu sunt tot in zodia fecioarei :P
astept raspunsuri de la voi



eu zic k sunt buni prieteni ascultatori si la nevoie te ajuta
horry
Postat pe 15 Ianuarie 2010 13:18
De la: mvlaura, la data 2008-09-19 11:39:49 Fecioarasi nu sunt atat de rai... intradevar sunt perfectionisti, fixisti,simt nevoia de aprobare... dar isi iubesc mult familia, se implica ff mult intr-o relatie...iubesc cu pasiune... deci.. trebuie sa stii cum sa-i iei ca sa ajungi unde vrei tu...Multa bafta





bine zis !!!!
corina10000092
Postat pe 2 Iulie 2011 22:13
De la: , la data 2009-01-11 18:06:53bai de ce sunteti asa de rele...sunt in zodia fecioara si nu ma regasesc deloc in comurile voastre
.........asa k nu mai generalizati ......................


lasale sa se bucure ....... de vrajeala horoscopului:))
corina10000092
Postat pe 2 Iulie 2011 22:14
De la: Coraly78, la data 2008-09-18 09:44:29Ce sa zic? eu traiesc cu o Fecioara.E sotul meu. Eu sunt Gemeni. Deci va cam inchipuiti cum e. Unii ar spune ca nu merge deloc.Dar, important e sa stii cand sa lasi de la tine. Bineinteles ca e un tip prea meticulos, prea rigid in anumite privinte( ex: mie imi plac pernele decorative. Lui nu. asa ca , atunci cand vine din voiaj, le bag intr-o ladita, la pastrare si le scot, dupa ce pleaca iar in voiaj;)
E un tip cam exagerat atunci cand vine vorba sa plec si eu singura de acasa, cu masina. Ma duce el la serviciu cand e acasa. Si mereu e suspicios si gelos. Uneori ma calca pe bombeu, alteori nu stie cum sa ma rasfate.
El e o fecioara tipica. Nu iese din tipar: obiectele sunt ale lui, casa e a lui, masina e a lui, femeia e a lui. Deci , pt o fire rebela nu e ok. Pe mine nu ma mai deranjeaza acest fapt. M-am obisnuit.
Dar ce pot spune este ca inainte de a scoate actele, m-am gandit ca l-am prins pe Dzeu de picior, asa de bine era. Imi facea toate poftele, ma ajuta fara sa comenteze, ma surprindea placut cand ma asteptam mai putin si nu uita niciodata cand era ziua mea.
Oricum e un tip rigid, meticulos, iritant uneori, dar trebuie sa punctez un aspect bun printre atatea puncte slabe, e familist. Stiu ca cu o floare nu se face primavara, dar eu , personal, consider ca pt inceput e ok. Nici eu nu sunt perfecta, deci nu pot cere si de la el perfectiune.
Si fratele meu tot Fecioara este. E la fel de nervos, de iritant, de meticulos, de suspicios si gelos, de perfectionist ca si sotul meu. Ei si? asta e. Buni sau rai, sunt ai nostrii. Sanatate sa fie si ne-om descurca noi. Cu respect tuturor, Cora



Salut de ai stii cat ma bucur sa-ti citesc mesajul, m-ai linistit, iubesc un barbat in zodia fecioara eu fiind o geamana 100 %, ascendent in sagetator, m-am indragostit de el cu tabieturile, de atentia pe care o are fata de el intai de toate si fata de mine e prea mult inca nu am oficializat relatia, in Mai sper sa ne facem timp si pentru asa ceva, suntem doua persoane foarte ocupate, dar cred ca o sa fie o.k atata timp cat exista comunicare interese comune, cum ar fi intemeierea unei familii, mi-am propus sa-i ofer 3 copii Doamne sunt asa de incantata, nici nu iti dai seama, am citit n articole in care scrie ca sunt topiti dupa avere etc cine nu-i in zilele noastre pe bune in mom in care te hotarasti sa faci acest pas il faci cu un scop anume, oricum totul spre bine si succes fii tare ai doar de castigat, o zi buna.
pity_82
Postat pe 30 Decembrie 2011 16:14
eu sunt cu un baiat fecioara de 4 ani .... un om mai iubaret, atent , calculat... matur ...nu am cunoscut... are 24 de ani....ca si mine , de altfel.... eu sunt balanta.... este singur la parinti... nu este mamos.... din contra.... iar ce tine de relatia noastra..... ar da tot ce are pentru mine.... conteaza f mult caracterul...educatia...anturajul..... nu doar zodia........ in ultima jumatate de an , eu am ramas fara loc de munca....din motive de sanatate.... mai stau si cu chirie.... si cu toate astea nu mi-a zis descurca-te... a muncit cat a putut de mult ca sa ma multumeasca pe mine.... nu mai vorbesc de flori....cadouri....ciocolate...etc.... el m-a tinut acasa jumatate de an... urmeaza sa ne mutam impreuna... si promit ca dupa aceea revin pe forum sa va spun schimbarile
kudika447032
Postat pe 1 Martie 2012 17:38
Futuþi morþi mãti , FECIOARA e cea mai perfecþionistã zodie existentã pe acest glob pãmântesc
kudika_1000487
Postat pe 28 Ianuarie 2016 19:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
patnerul de cuplu (prieten, iubit, soþ, amant, etc). 16 De la: r_girl 20 Mai 2009 12:10
femeia fecioara si barbatul rac.... 3 De la: laviniamariad 25 Octombrie 2009 16:39
buna 14 De la: Gabriela_iubita 29 Iulie 2009 20:04
FEMEILE..... 28 De la: ralukutya 30 Mai 2009 14:43
cu cat vorbim mai mult despre... 5 De la: milka_b 15 Noiembrie 2008 16:27