Setari Cookie-uri

ce parere aveti de barbatii din zodia fecioarei?cum sunt intr-o relatie?

AS putea sa vorbesc despre barbatii fecioara foarte mult.Eu sunt balanta si am avut o relatie de 4 ani si jumatate cu o fecioara.A fost frumos,foarte frumos dar au existat si momente foarte urate pentru ca ei sau mai bine zis el nu stie ce inseamna aia diplomatie,tact si altele.Iti spune exact ce vrea fara nici un fel de remuscare ca te-ar putea rani.La inceput isi ascund latura asta,dar odata cu trecerea timpului ies la iveala multe defecte.Atunci cand iubesc te iubesc din tot sufletul vor face orice sa salveze reletia chiar daca te stiu pe tine langa altcineva si mai au sentimente pentru tine nu renunta.Sunt aproape narcisisti,sunt perfectionisti cand vine vorba de persona sau personele de langa ei gasind mereu ca fiind un lucru normal sa critice orice nu e pe placul lor.Delasatori,lipsiti de ambitie uneori dar cu pretentii mari de la cei din jurul lor.LE place sa fie laudati si mereu scosi in fata asta pentru a li se confirma inca o data ce oameni buni,mari si tari sunt ei.Sa aduc in idscutie si cateva calitati ca defecte am zis destule si cred ca as putea continua inca vreo 2-3 pagini.Pot spune ca sunt oameni de incredere pentru prietenii lor caci nu tradeaza usor,lasa mult de la ei in viata,sunt romantici ddin cand in cand,le palce sa geteasca pentru iubitele lor sau sa le rasfete prin alte mijloace pentru ca pentru ei e extrem de important sa stie ca oamenii de langa ei se simt bine datorita talentului lor innascut de a glumi pentru ca sunt mereu pusi pe sotii.NU stiu sincera sa fiu nu as prea mai vrea sa-mi amintesc multe ndespre barbatul fecioara.Pentu mine a fost o relaie destul de dificila si cred ca a rezistat atat de mult datorita faptului ca au existat sentimente foarte puternice la mijloc chiar daca astrele nu ne-au fost favorabile.Ideea e ca pana la urma s-a ajuns tot la despartire pentru ca nu ma mai puteam vedea langa el in viitor.Asa ca atentie Balanta+Fecioara nu stiu daca ajunge undeva reletia asta chiar daca iubirea e imensa si va doriti din tot sufletul amandoi.Voi sper sa fiti mai norocosi decat mine...
1587
Postat pe 17 Decembrie 2008 14:21
FUGI CAT MAI POTI.SA raman singura si nu as mai avea o relatie cu cei din zodia fecioarei
nor_pufos
Postat pe 17 Decembrie 2008 14:41
asta chiar vreau sa aud si eu....si eu sunt in zodia fecioara..dar nu imi dau cu parerea
tiby_el2008
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:26
wow c ai cu cei din zodia fecioara???esty km revoltata
tiby_el2008
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:28
hey nu s experta in relatii da nush d c sau cum tipii cu cre s amica da si ex-ul erau toti in zodia asta...nush c e coincidenzta ca deja nici nu ma mai mira....am si o prietena fecioara si ne int f bn...c sa zic eu s varsatoare si la mn scria compatibilitate 0 in relatiile cu Feciori sau Fecioare:p dap nu-i adevarat depinde d om si d caracterul lui si de interesele lui...vezi daca aveti chestii in comun si daca va si placeti sau iubiti e super...mai acum nici nu tre sa mai vb de compromisuri...care apar si s necesare l un moment dat...da acum depinde cat d mult simti u ca iti doresti sa fii cu o persoana...a si apropo la compatibilitate fecioara-fecioara scria ca sunteti o pereche super...deci goodluck
evangeline87
Postat pe 3 Ianuarie 2009 21:04
bai de ce sunteti asa de rele...sunt in zodia fecioara si nu ma regasesc deloc in comurile voastre
.........asa k nu mai generalizati ......................

Postat pe 11 Ianuarie 2009 18:06
De la: addictive, la data 2008-09-20 02:04:04fecioarele sunt critice...daca ii deranjeaza ceva de la aspectul fizic pana la comportament ti-o zic in fata.sunt foaarte ordonati si obsedati de sanatatea lor si de curatenie;nu se pot abtine pur si simplu.si uneori incep sa critice si fara motiv...critica orice si pot fi foarte usturatori....dar sunt inteligenti si le pasa de viitorul si de cariera lor(si a partenerului!daca nu ai planuri de viitor si ceva ambitii mai bine stai departe). cunosc mai multi oamenii in zodia asta si au o minte foarte ascutita.baietii din zodia asta nu sunt foarte siguri pe ei cand le place o fata, chiar daca la suprafata se arata invers si incearca sa o cucereasca pe ocolite, spre exemplu iti introduce un prieten de al lui care nu are sanse cu tine si face pe cupidon ca sa para mai cool iar pana la urma te face sa te indragostesti de el.ah, si le place sa te analizeze, sa vada cum gandesti si sa te eticheteze, iar dupa ce au terminat iti spun si la ce concluzie au ajuns

pupici!

interesant...eu nu am cunoscut nici un fecior pana acum ...de femeile fecioara ce puteti spune?
anaadyan
Postat pe 3 Aprilie 2009 17:55
hey:) si eu am stat cu un tip din zodia fecioara:D ce pot spune e k nu te plictisesti niciodata de acesti baietzi tot timpu gasesc ceva de discutat, si sunt foarte interesantzi sunt misterioshi, atenti, chiar foarte atentzi dar cum mai zicea cineva de pe forum, sa nu ii zici niciodata cat de mult ti la el... se plictiseste repede, ii place sa descopere, deci... nu ii oferi totul pe tava... k te lasa noi ne-am despartit k o avut o tentativa de inshelat dar suntem foarte buni prieteni in continuare;) ai putea incerca dak potzi fi misterioasa cat de cat si atenta succes
octty
Postat pe 18 Aprilie 2009 01:20
Barbatul fecioara poate fi adorabil....daca nu-l contrazici si ai rabdare cu el.... Pe cat poate fi de fermecator...pe atat poate fi de nesuferit uneori...totul este sa ai puterea si rabdarea sa-i intelegi....sunt f orgoliosi...dar si f saritori sa te ajute in momente critice....problema e ca sunt prea critici....Oricum ...parerea mea e ca nu ai timp sa te plictisesti cu ei....te transporta f usor de la agonie la extaz...si invers...:)
Artemis25
Postat pe 18 Aprilie 2009 01:32
Krisss

,,esti fecioara cumva? cred ca in 3 ani am reusit sa-l cunosc si sa-mi dau seama cum e cu adevarat...
si oricum nu e singurul tip fecioara pe care l-am cunoscut...toti aveau cam aceleasi caracteristici
eu una o sa stau departe de barbatii din acessta zodie

sant niste mincinosi si pe deasupra si afemeiati"

Stii ce-ti pot spune.. ,ca gresesti foarte mult.. , eu la fel sunt un baiat din zodia fecioarei... , darr eu zik sincer.. , ca nu privesk fizikul dar mai mult interiorul.. , eu ma uit dintii la suflet.. , nu toti sunt la fel.. , sii cred.. , ca ai o ura atit de mare pe toti baietii din zodia fecioarei , deoarece.. , te-a ranit unul.. , si il iubea-i.. , dar nu toti suntem la fel.. ,dakk suntem din aceleasi zodii.. , nu inseamna ca avem aceleasi suflete.. , aceleasi inime.. ,suntem toti diferiti.. , eu de exemplu.. , iubesk cu adevarat.. ,si dak am prietena.. , nu ma uit la alte fuste si tot asa.. , fiindca o iubesk pe ea doar.. ,si tin foarte mult.. si sunt precis ca voi sta cu ea la bine si la rau.., asta-i viata.. , nu suntem toti la fel , chiarr dak suntem de aceeasi zodie.. , pot sa-ti zik ca asemanam doar dupa asta .. , ca iubim cu adevarat.. ,sii vrem sa fim iubiti la fel cu adevarat.. ,darr in primul rind vrem sa vedem asta.. , deaceea daka nu vedem.. , de multe ori.. , noi.. , cedam.. , ce ne este mai scump.. , asta-i ce am vrut sa-ti zik..
ballskicker
Postat pe 10 Ianuarie 2010 01:58
ai dreptate in tot ce ai spus!
mmana31
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:16
cred ca se inteleg , ca este al trei-lea... .daca ar fi fost al doilea, cu siguranta ar fi avut alta parere.si spun asta chiar in cunostinta de cauza, eu fecioara, el fecioara....incercarea de a avea o relatie, finalizata numai cu scantei...de ce? pt ca barbatii fecioara sant in primul rand duplicitari, egoisti si critica.in plus li se pare absolut normal sa aiba doua relatii in acelasi timp.....ups .relatia a mers o perioada pt ca fiind din aceeasi zodie si , mai ales si din aceeasi decada, ii anticipam foarte mult reactiile, reusind sa ma strecor prin ceea ce gandeste....dar sincer, nu recomand......
MANDARINA1
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:50
cred ca se inteleg , ca este al trei-lea... .daca ar fi fost al doilea, cu siguranta ar fi avut alta parere.si spun asta chiar in cunostinta de cauza, eu fecioara, el fecioara....incercarea de a avea o relatie, finalizata numai cu scantei...de ce? pt ca barbatii fecioara sant in primul rand duplicitari, egoisti si critica.in plus li se pare absolut normal sa aiba doua relatii in acelasi timp.....ups .relatia a mers o perioada pt ca fiind din aceeasi zodie si , mai ales si din aceeasi decada, ii anticipam foarte mult reactiile, reusind sa ma strecor prin ceea ce gandeste....dar sincer, nu recomand......
MANDARINA1
Postat pe 10 Ianuarie 2010 08:59
Buna, ai un mare avantaj ca esti din aceeasi zodie..... poti avea un viitor alaturi de el..... nu este alta pereche mai potrivita pt tine..... Cat despre comentarile de aici .... nu tine cont la fiecare e altfel depinde de tine pt ca relatia sa fie ok... MULT SUCCES!
cry_cristinuta
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:14
Sotul meu este din zodia fecioarei.F.cicalitaor,sa faci cum spune el ,ca este corecta varianta kui . A ta nu conteaza,buni familisti.EU FAC CUM VREAU EU.ASTA E!
kudika098904
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:19
barbatu fecioara,hmm am avut si eu un prieten din zodia fecioara si eu sunt tot fecioara,dar (femeie) e adevarat tot ce sa scris aici despre ei fostul era exact cum ati zis voi ca sunt fecioarele avea toate calitatile, mincinos ,,egoist, afemeiat ipohondru tot timpu il durea ceva sau avea ceva(dar singura lui boala e mintala)si mai au o calitate foarte mare le place sa aibe 2 relatii in acelas timp si pe langa asta daca stie cal iubesti foarte mult are si grija sa afli de cealalta relatie a lui, le place sa raneasca persoanele ce-i iubesc,pleaca si se intorc cand vor ei se pland tot timpu de ceva vor ajutor tot timpu iar dupa ce ia-i ajutat te calca in picioare specific fecioarei,te certi cu ei iar cand au probleme apeleaza la tine ca si cand nu sar fi intamplat nimic ,eu nu mai vreau sa am deaface vreodta cu vreun barbat fecioara EU SUNT FECIOARA ........
monik_mail2006
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:11
De la: mvlaura, la data 2008-09-19 11:39:49 Fecioarasi nu sunt atat de rai... intradevar sunt perfectionisti, fixisti,simt nevoia de aprobare... dar isi iubesc mult familia, se implica ff mult intr-o relatie...iubesc cu pasiune... deci.. trebuie sa stii cum sa-i iei ca sa ajungi unde vrei tu...Multa bafta
daaredreptate...
poalelungiaurelian
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:10
Buna. Am avut si eu de a face cu barbati din zodia fecioarei si toti au aceeasi problema: sunt dualisti. Sunt politicosi, amuzanti, dar din pacate in mai multe locuri in acelasi timp. Si nu rateaza ocazia de a-si arata barbatia niciodata. Si inca ceva...sunt foarte lasi si o iau la fuga de fiecare data cand se iveste o problema sau cand li se pare ca le ceri prea mult. Le place sa fie iubiti, sa primeasca atentie, dar ei ofera doar cand au un interes. Te lasa cu ochii in soare cand ai mai mare nevoie de ei. Doar ca si amici, sunt buni, dar nici atunci sa nu ai prea multa incredere in ei.
Adina3oo
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:20
" Te lasa cu ochii in soare" du-te si cumpara-ti ochelari de soare si rezolvi usor problema...doh
miss_darine
Postat pe 10 Ianuarie 2010 12:26
Draga mea, compatibilitatea dupa zodiii e un domeniu mult mai vast. Pentru a se calcula aceata compatibilitate si interpreta in mod corect ceea ce predispun astrele, trebuie efectuata astrograma compusa a celor doi parteneri. Fiecare on este unic in felul sau, iar daca la nastere suntem intr-o anume zodie, dupa 28-30 de ani Ascendentul natal poate influenta intr-o mai mare sau mai mica masura personalitatea noastra. In functie de distributia planetelor pe harta natala, Ascendentul poate chiar sa preia total controlul asupra zodiei natale. Astfel, la intrebarea ta, pentru un raspuns cat de cat , ar trebui sa va faci astrograma natala atat tie, cat si lui. Daca aveti peste 28 de ani, e mai mult dacat posibil, ca tu sa nu mai corespunzi profilului zodiei Fecioara, iar el deasemenea. Ceea ce pot sa-ti spun din experienta unor astfel de analize, exista cupluri care din punct de vedere astrologic nu sunt deloc compatibili, si duc o viata frumoasa impreuna de peste 25-30 de ani. ASTRELE PREDISPUN , OMUL DISPUNE !
violet5
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:19
AI FOARTE MARE DREPTATE
SUNT CEI MAI PARSIVI SI MINCINOSI SI AFEMEIATI
SI EGOISTI.
charlize_22
Postat pe 10 Ianuarie 2010 17:54
ca sa supravietuiesti cu o fecioara trebuie sa o intelegi.eu fac acest lucru de 20 de ani.sotul meu este un om minunat persoana cu care asi lua-o intodeauna de la capat.fecioarele sunt persoane deschise,tandre cu un suflet bun cu toate ca au o doza de mister.dar care-i farmecul vietii?eu sunt rac si relatia noastra este minunata,ne completam,pot spune ca suntem doua jumatati inseparabile avind doi copii minunati.le doresc tuturor o astfel de relatie!
pauline
Postat pe 10 Ianuarie 2010 18:17
aceeasi chestie am patit si eu .pe cit de usor a anceput atia de repede sa sfirsit.si eu si el fecioara.pupici
kudika073850
Postat pe 10 Ianuarie 2010 20:03
dupa parerea mea barbatii din zodia fceoarei sunt de treaba eu am un prieten cu care ma inteleg foarte bine sunt de treaba.......
t_s_1978
Postat pe 11 Ianuarie 2010 00:27
De la: sopterean, la data 2008-08-26 20:02:03buna fetelor as vrea sa imi dati unele sfaturi despre barbatii din zodia fecioarei
de vreo 2 luni am cunoscut un baiat in aceasta zodie si mi se pare un tip ok.pot sa vb cu el despre orice si ma inteleg foarte bine cu el.apropo si eu sunt tot in zodia fecioarei :P
astept raspunsuri de la voi

posesiv,tandru,iubitor,atent(uneori ajunge chiar si sacaitor),un pic gelos(la unii merge pana la obsesie)
alina_oana_pachef
Postat pe 11 Ianuarie 2010 02:46
Cineva mi-a sters comentariul anterior care a fost cat se poate de decent dar in fine... fie .........
kametora83
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:46
Cui nu-i place de mine sa-si arate mutra ... poate-mi explica logic atitudinea lui/ei de doi bani ........... asta ar zice si un barbat in zodia fecioarei
kametora83
Postat pe 11 Ianuarie 2010 16:52
ai descris perfect.multe lucruri nu le-am spus, dar exact ce ai scris asa a fost si la mine.si asta mai ales pt cei din prima decada.
MANDARINA1
Postat pe 11 Ianuarie 2010 20:26
Bai ! vorbesti de mine ? tu ai fost "vipera" care mi-ai sters descrierea?..,...pffffffah! Cat tupeu frate?
kametora83
Postat pe 11 Ianuarie 2010 23:14
De la: kametora83, la data 2010-01-11 23:14:03Bai ! vorbesti de mine ? tu ai fost "vipera" care mi-ai sters descrierea?..,...pffffffah! Cat tupeu frate?
MANDARINA1
Postat pe 12 Ianuarie 2010 06:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neincredere 33 De la: kris07 2 Iunie 2009 21:46
Cum sa-l cuceresti si sa-l faci al tau 54 De la: guru_ion 6 Noiembrie 2011 20:02
Femeile Scorpion aer de independenta si magnetism?! 5 De la: animallover 22 August 2011 19:36
Buna!! 3 De la: thadoogback 20 Martie 2011 16:40
nu ma iubeste dar vine la mine pentru sex 335 De la: kudika109268 7 Februarie 2010 22:33