Setari Cookie-uri

cum se vindeca inimioara???

Salutare, dragelor! Citind postarile voastre, constat ca ma regasesc si eu in problema diferentei de varsta si a altor probleme. Am 22 ani si iubesc de un an jumatate un barbat cu 20 ani mai mare decat mine. Totul a decurs firesc, desi nu m-as fi vazut niciodata in postura asta, mai ales ca parintii nu sunt de acord si trebuie sa tin totul in secret. In ultima vreme insa, problemele se agraveaza si ne certam zilnic, din orice, nu mai are rabdare, nu mai e atent.. Ba mai mult, ma compara cu fosta sotie cand se enerveaza si nu-i convine ceva si nu se poate imparti intre mine si fiica lui adolescenta. Stiu, raspunsul va fi sa ma despart de el cat mai repede, dar il iubesc, ca o nebuna, cum n-am mai iubit pe nimeni, avem atatea amintiri frumoase, m-a facut atat de fericita...dar in acelasi timp m-a si "invatat" ce inseamna plansul si suferinta. Ajutati-ma, va rog, cu sfaturi, cum sa respir fara el, cum sa-mi vindec inimioara care e acum atat de sfasiata???
Tweety08
Postat pe 29 August 2008 16:16
http://fatade10.procinema.ro/index.php?uid=27197 ,UN VOT PENTRU UN VIS.VA MULTUMESC MULT .
Wicked_Girl
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:17
Parerea mea sincera este ca nimeni nu poate da sfaturi legate de astfel de trairi. Sunt sentimente care nu pot fi descrise pentru a fi explicate.
Uitarea va veni de la sine, pasiunea asta se va stinge inevitabil, ca vrei sau ca nu vrei. Traieste-ti povestea atat cat e sa fie frumoasa iar cand durerea te va invinge nu te indarji sa-l uiti pentru ca-ti va fi mai greu. Uneori dragostea e frumoasa alteori e dureroasa (dar tot frumoasa zic eu)
coral_axe
Postat pe 22 Octombrie 2008 22:37
Inimioara? okeyyyyy
Kathara
Postat pe 22 Octombrie 2008 23:17
printr'o alta suparare
Georgiana____
Postat pe 9 Noiembrie 2008 21:39
Cred ca toate femeile trec la un moment dat in viata printr-o dezamagire in dragoste.Altele mai ghinioniste trec chiar de mai multe ori.In orice caz cred ca toate or sa-ti spuna acelasi lucru.La inceput doare ca naiba,iti vine sa urli si sa te zgarii pe fata dar cu timpul sentimentele se estompeaza,alti barbati vin si pleaca din viata ta si te poti trezi intr-o zi chiar ca ai sa razi de cat de fraiera ai fost sa suferi atat pt. un om trecator din viata ta.Capul sus si lasa timpul sa-ti vindece ranile.Gaseste-ti un hobby care sa te tina mereu ocupata,intalneste-te cat mai des cu prietenii,iar daca ti se intampla sa nu poti dormi noaptea baga un set de abdomene sau genoflexiuni,sau ce-ti place tie.O sa treaca durerea de inimioara,iti garantez!!!
diana1981
Postat pe 18 Decembrie 2008 20:17
Iti spun din proprie experienta, oricat ai incerca n-ai sa reusesti asa usor sa-l uiti, poate niciodata! Acest barbat avand diferenta asta de varsta a stiut cum sa te cucereasca, cum sa te faca sa cunosti adevarata iubire.Ei sunt altfel,sunt diferiti, au experienta de viata si stiu sa te faca sa te simti cu adevarat femeie. Vei reusi sa treci peste atsta doar cu timpul nici un sfat nu te poate ajuta! Eu iubesc un barbat cu 17 ani mai mare si doar el m-a ajutat sa cunosc dragostea adevarata si am ajuns la concluzia ca nu voi reusi sa-l uit va ramane in inima mea pt. totdeauna! Mult succes si putere dar inainte de toate traieste-ti iubirea cat se poate!
raluca_sarbu
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:07
Draga mea eu sunt maritata cu un barbat mai mare cu 17 ani decat mine...inainte de a ma marita parca era o relatie mai frumoasa...acum odata ce stam impreuna nu mai este asa...dar trebuie sa sti ca barbatii mai in varsta au o experienta mai vasta de viata...dragostea nebuna pe care o cauti tu acum el a trait-o deja si sentimentele lui nu mai sunt asa de profunde...el te vede o copila si te trateaza ca atare...Concluzia este ca daca vrei o dragoste profunda cum este a ta ...cauta-ti unul mai tanar...si nu uita ca certurile il indeparteaza si mai mult de tine...
rogozan
Postat pe 6 Ianuarie 2009 12:27
Imi inchipui ca ti-e foarte greu in situatia data, pentru ca din cate vad te-ai si "certat cu lumea" pentru el si ai pus ceva suflet in relatia asta. Adevarul e ca din ce povestesti cred ca nu te merita si catusi de putin eforturile pe care le faci pt el. Pai ar trebui sa te pretuiasca ca pe o piatra pretioasa si nu sa faca comparatii cu fosta sotie. Lasa-l in treaba lui si vezi-ti de viata ta. Esti tanara , ce rost are sa-ti incui orizonturile cu unul care nu stie ce vrea de la viata.
Iar parintii tai stiu ce stiu, ca nu sunt de acord. Am fost si eu intr-o situatie asemanatoare, nu erau deloc de acord cu relatia pe care o aveam si nu am vrut sa-i ascult timp de 4 ani in care am suferit eu insumi din cauza relatiei dar pana la urma am realizat si eu ca tipul nu se ridica nici pe departe la ceea ce meritam si le-am dat dreptate. La urma urmelor majoritatea parintilor vor doar binele copiilor lor si din exterior plus experienta vad mai obiectiv realitatea.
Sfatul meu este sa-ti gasesti un june in floarea varstei la cel mult 30 de ani frumos si destept si care sa te respecte si iti va fi mai usor sa-l uiti pe dl divortat
Nu-ti irosi tineretea in zadar
romanticbabe
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:10
ii pui ziduri de jur imprejur si nu mai lasi pe nimeni inauntru.pt ca oricine intra,va lovi.asa sunt oamenii.nu voi intelege niciodata de ce sunt asa.
dana_mv
Postat pe 22 Februarie 2009 20:58
De la: dana_mv, la data 2009-02-22 20:58:35ii pui ziduri de jur imprejur si nu mai lasi pe nimeni inauntru.pt ca oricine intra,va lovi.asa sunt oamenii.nu voi intelege niciodata de ce sunt asa.
niko8
Postat pe 22 Februarie 2009 21:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt complet derutata 17 De la: monaram 6 Iulie 2009 21:20
suntem veri? 16 De la: kudika023530 2 Mai 2010 21:31
o singura singura gresala a fost fatala dar nu pate fi numita gresala 15 De la: cami_goanga10 8 Aprilie 2010 00:50
sa zic da sau sa ascult de tata? 40 De la: izaellene 2 Octombrie 2010 21:48
as vrea un sfat..sincer 29 De la: happyangel 28 Decembrie 2009 17:10