Setari Cookie-uri

Virginitatea..cik..in zilele noastre

Fiecare cu parerea lui...pt mine sexul oral nu se numara printre primele etape, urmeaza dupa cel normal, dupa ce ma cunosc mai bine cu tipul cu care sunt. Chit ca nu mai sunt virgina, daca cunosc un tip, nu trec din prima la oral cu el...asta e parerea mea. Altii pot sa aiba o parere diferita.
Cat despre virgine, exista si in ziua de azi, virgine in intregime...am prietene virgine, nu pt ca sunt urate, ci pt ca nu au gasit acel tip in care sa aiba incredere.

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:07
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:02:29
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:01:26da,dar totusi,mi se pare ca sexul oral n-ar trebui sa fie a doua etapa..ci dupa mine..printre ultimile etape.


Pai si intre sexul normal si sexul oral ce etape ar mai fi?




dirty talk evident glumeam....

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:13
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:02:29
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:01:26da,dar totusi,mi se pare ca sexul oral n-ar trebui sa fie a doua etapa..ci dupa mine..printre ultimile etape.


Pai si intre sexul normal si sexul oral ce etape ar mai fi?


pai,nu mai sunt etape..decat trebuie sa te bucurii de ele pe rand,cat mai mult timp.Adica, sa nu le faci pe toate odata. Pe urma nu mai e nimic nou de facut. Faci sex normal atata timp cat ti se pare interesant si neplictisitor(cu aceeasi fata,binenteles) si daca intervine monotonia,atunci poti apela si la sex oral.Sexul anal este EXCLUS de tot. Asta n-are nimic in comun cu iubirea!!!
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:13
Parerea mea este ca atunci cand iubesti ,chiar nu mai exista o ordine bine definita, faci ce simtzi si cum iti pica bine, asta bine-ntzeles daca ai reusit sa treci peste preconceptzii.
Daca in timp ce faci dragoste si ai chef sa i mangai sexul sau sa l sarutzi si ai sa stai sa te gandesti "oare ce o sa creada despre mine daca fac asta?", cu sigurantza actul este in mare masura deja compromis.
Lillix
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:14
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:01:26da,dar totusi,mi se pare ca sexul oral n-ar trebui sa fie a doua etapa..ci dupa mine..printre ultimile etape.
Crezi?Sexul oral te ajuta sa-ti descoperi placerile.Parerea mea e ca orice cuplu ar trebui incepe cu asta(ei bine,dupa plimbari,imratisari si saruturi nevinovate).Dar sa existe reciprocitate.Nu mi se pare un lucru de care sa-ti fie rusina.Terebuie sa ai incredere in partener ca nu ar umbla cu altele,dar nici sa ii oferi doar tu placerea si el sa se faca ca ploua.Deci...egalitate
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:19
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:13:08
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:02:29
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:01:26da,dar totusi,mi se pare ca sexul oral n-ar trebui sa fie a doua etapa..ci dupa mine..printre ultimile etape.


Pai si intre sexul normal si sexul oral ce etape ar mai fi?


pai,nu mai sunt etape..decat trebuie sa te bucurii de ele pe rand,cat mai mult timp.Adica, sa nu le faci pe toate odata. Pe urma nu mai e nimic nou de facut. Faci sex normal atata timp cat ti se pare interesant si neplictisitor(cu aceeasi fata,binenteles) si daca intervine monotonia,atunci poti apela si la sex oral.Sexul anal este EXCLUS de tot. Asta n-are nimic in comun cu iubirea!!!


Sexul are sau nu are de-a face cu iubirea. Ori iubesti caz in care niciun tip de sex nu ti se pare aiurea sau exclus (in limitele tale predefinite), ori faci doar sex. Nu exista tipuri de sex care se fac doar de dragul sexului si pe care, la o adica, indragostit nu le-ai practica (cu exceptia sexului in grup)
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:21
Daca este primul tau iubit,e normal sa te gandesti:oare ce va crede despre mine ca fac asta?Daca o sa mai ai un alt prieten dupa aceea,zic ca nu te vei mai complexa.Ca doar n-ai sa te dai drept virgina si aluia.
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:22
De la: Georgia99, la data 2008-11-24 17:07:52Fiecare cu parerea lui...pt mine sexul oral nu se numara printre primele etape, urmeaza dupa cel normal, dupa ce ma cunosc mai bine cu tipul cu care sunt. Chit ca nu mai sunt virgina, daca cunosc un tip, nu trec din prima la oral cu el...asta e parerea mea. Altii pot sa aiba o parere diferita.
Cat despre virgine, exista si in ziua de azi, virgine in intregime...am prietene virgine, nu pt ca sunt urate, ci pt ca nu au gasit acel tip in care sa aiba incredere.


Nici prietenele mele virgine nu sunt urate. Si ca sa ma dau exemplu pe mine(nu ca as vrea sa ma laud,sau ma autoapreciez)cu modestie intreb: credeti ca eu am ramas virgina pana la 21 ani pt ca sunt urata,sau proasta?NUUU(imi raspund singura)...Este vorba de ceea ce isi doreste fiecare fata,de cat de mult se respecta pe sine..de cat de pretentioasa este..,si chiar si de educatie..... etc
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:22
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:22:54
De la: Georgia99, la data 2008-11-24 17:07:52Fiecare cu parerea lui...pt mine sexul oral nu se numara printre primele etape, urmeaza dupa cel normal, dupa ce ma cunosc mai bine cu tipul cu care sunt. Chit ca nu mai sunt virgina, daca cunosc un tip, nu trec din prima la oral cu el...asta e parerea mea. Altii pot sa aiba o parere diferita.
Cat despre virgine, exista si in ziua de azi, virgine in intregime...am prietene virgine, nu pt ca sunt urate, ci pt ca nu au gasit acel tip in care sa aiba incredere.


Nici prietenele mele virgine nu sunt urate. Si ca sa ma dau exemplu pe mine(nu ca as vrea sa ma laud,sau ma autoapreciez)cu modestie intreb: credeti ca eu am ramas virgina pana la 21 ani pt ca sunt urata,sau proasta?NUUU(imi raspund singura)...Este vorba de ceea ce isi doreste fiecare fata,de cat de mult se respecta pe sine..de cat de pretentioasa este..,si chiar si de educatie..... etc
Si acum nu te simti mult mai frumoasa?mai senzuala?mai fericita?
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:26
si daca m-as da virgina,crezi ca ala e prost sa ma creada?
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:27
De la: Lillix, la data 2008-11-24 17:14:41 Parerea mea este ca atunci cand iubesti ,chiar nu mai exista o ordine bine definita, faci ce simtzi si cum iti pica bine, asta bine-ntzeles daca ai reusit sa treci peste preconceptzii.
Daca in timp ce faci dragoste si ai chef sa i mangai sexul sau sa l sarutzi si ai sa stai sa te gandesti "oare ce o sa creada despre mine daca fac asta?", cu sigurantza actul este in mare masura deja compromis.




am trecut greu peste preconceptii sunt foarte pudica, asta e felul meu si tocmai de aceea nu as putea sa fac oral inainte de normal...:D

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:28
Aaaa da, si daca la un o adica exista situatzii in viatza , cand da intr-adevar avem chef sa facem doar sex, fara a ne implica sentimental, din diferite motive, ce ne interzice sau ne obliga sa facem sex oral sau mai stiu eu ce, din moment ce lucrurile sunt clare pentru ambii parteneri, desfatare a simtzurilor si basta. Mare filosofie, ai chef o faci n ai chef n o faci! Ideal in sitautzii de genu' asta sa existe atractzie si compatibilitate cat de cat
Lillix
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:30
Un barbat isi poate da seama daca o fata este virgina sau nu...sau daca a incercat alte tipuri de sex in afara de cel normal...numai ca unii barbati confunda borcanele...mie mi s-a intamplat sa vorbesc mai mult timp cu un tip si el sa imi spuna ca nu sunt virgina din felul meu detasat de a fi...Wrong ! eram virgina toata ziua si peste tot ! :)) ce legatura are virginitatea cu faptul ca gandesti clar ?

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:30
Mai stii cum reactioneaza corpul tau?Am o prietena,avusese vreo cativa prieteni la intervale mari unul de altul.si la fiecare contact cu acestia(primul contact de fapt cu fiecare),avea sangerari si dureri ca si cand era virgina.Chiar dc nu voia ea acest lucru,fiecare din iubiti a trait cu mandria ca el a afost primul......
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:30
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:27:58si daca m-as da virgina,crezi ca ala e prost sa ma creada?




cred ca si un virgin si-ar putea da seama daca o femeie e virgina sau nu,ce sa mai vorbim de un barbat experimentat.... e clar,asa ceva e imposibil!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:31
De la: sandra26, la data 2008-11-24 17:30:49Mai stii cum reactioneaza corpul tau?Am o prietena,avusese vreo cativa prieteni la intervale mari unul de altul.si la fiecare contact cu acestia(primul contact de fapt cu fiecare),avea sangerari si dureri ca si cand era virgina.Chiar dc nu voia ea acest lucru,fiecare din iubiti a trait cu mandria ca el a afost primul......



saracutzii de ei :))))

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:32
De la: Larisa82, la data 2008-11-24 17:31:05
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:27:58si daca m-as da virgina,crezi ca ala e prost sa ma creada?




cred ca si un virgin si-ar putea da seama daca o femeie e virgina sau nu,ce sa mai vorbim de un barbat experimentat.... e clar,asa ceva e imposibil!


Nu, o prietena e fost virgina, nu i-a spus tipului si respectivul nu stie nici pana in ziua de azi.
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:34
De la: Georgia99, la data 2008-11-24 17:28:44
De la: Lillix, la data 2008-11-24 17:14:41 Parerea mea este ca atunci cand iubesti ,chiar nu mai exista o ordine bine definita, faci ce simtzi si cum iti pica bine, asta bine-ntzeles daca ai reusit sa treci peste preconceptzii.
Daca in timp ce faci dragoste si ai chef sa i mangai sexul sau sa l sarutzi si ai sa stai sa te gandesti "oare ce o sa creada despre mine daca fac asta?", cu sigurantza actul este in mare masura deja compromis.




am trecut greu peste preconceptii sunt foarte pudica, asta e felul meu si tocmai de aceea nu as putea sa fac oral inainte de normal...:D


Poate inca nu ai trecut in proportzie de suta la suta, iti spun pentru ca stiu ce inseamna, dar timpul nu este pierdut si nici nu ai unde sa te grabesti! Si chiar nu exista o regula de urmat, fiecare simte ceea ce poate sa fac si ce nu, de ce experimentam pentru a afla ce ne face placere si ce nu, pentru ca actul sexual in afra de placere ne ajuta sa ne cunoastem sa ne decoperim particica cu particica.
Lillix
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:36
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:34:32
De la: Larisa82, la data 2008-11-24 17:31:05
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:27:58si daca m-as da virgina,crezi ca ala e prost sa ma creada?




cred ca si un virgin si-ar putea da seama daca o femeie e virgina sau nu,ce sa mai vorbim de un barbat experimentat.... e clar,asa ceva e imposibil!


Nu, o prietena e fost virgina, nu i-a spus tipului si respectivul nu stie nici pana in ziua de azi.



omg! inseamna ca tipul era cam varza...sau si el era virgin??cum a putut sa nu isi dea seama?ea nu a reactionat nicicum?nu a vazut ca o doare?chiar nu am mai auzit asa ceva...

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:37
In afara de faptul ca e zis ca ii place ca e stramta ";down there" n-a zi nimic - da, era varza.
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:38
Barbatii pot fi mintiti.Depinde ce vor ei sa creada....ori unii foarte'experminentati'(ce sa spun) vor stii exact ca fata e virgina?
Nu prea cred.Si o prostituata daca vrea si stie sa joace bine poate pacali un barbat zicandu-i ca era virgina.
Si o femeie virgina se poate da mare profesionista...asta depinde de cat de bine isi joaca rolul dorit de ea.
Zic doar de cele care vor sa minta...carora nu le place adevarata postura
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:39
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:38:15In afara de faptul ca e zis ca ii place ca e stramta ";down there" n-a zi nimic - da, era varza.




hai mai Kathara....nu pot sa cred!!!!! si ea nu a zis: "da mai sunt stramta pt ca sunt VIRGINA!!!!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:40
Asa gandesc ei eu...cu timpul o sa imi treaca cu siguranta, o sa vad viata altfel...asa cum inainte, cand eram eu tanara :)) ziceam ca doamne fereste, eu nu voi face oral...si am facut, asa probabil o sa se schimbe si ierarhia oralului cu normalul...problema este ca in ziua de azi este greu sa ai incredere deplina in cineva si sunt foarte precuta inainte sa ma implic intr-o relatie...

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:40
De la: Larisa82, la data 2008-11-24 17:40:07
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:38:15In afara de faptul ca e zis ca ii place ca e stramta ";down there" n-a zi nimic - da, era varza.




hai mai Kathara....nu pot sa cred!!!!! si ea nu a zis: "da mai sunt stramta pt ca sunt VIRGINA!!!!



:))))) PRAF !!!!

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:41
De la: sandra26, la data 2008-11-24 17:39:13Barbatii pot fi mintiti.Depinde ce vor ei sa creada....ori unii foarte'experminentati'(ce sa spun) vor stii exact ca fata e virgina?
Nu prea cred.Si o prostituata daca vrea si stie sa joace bine poate pacali un barbat zicandu-i ca era virgina.
Si o femeie virgina se poate da mare profesionista...asta depinde de cat de bine isi joaca rolul dorit de ea.




tu crezi ca un barbat nu simte daca este vreo diferenta intre o prostituata si o tipa virgina???

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:41
eu nu cred ca o femeie virgina se poate da mare profesionista

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:42
Pana si eu stiu de muschii aia de ti-i tonifica exercitiile Kegel. Deci poti pacali cu usurinta.
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:42
De la: Georgia99, la data 2008-11-24 17:40:15Asa gandesc ei eu...cu timpul o sa imi treaca cu siguranta, o sa vad viata altfel...asa cum inainte, cand eram eu tanara :)) ziceam ca doamne fereste, eu nu voi face oral...si am facut, asa probabil o sa se schimbe si ierarhia oralului cu normalul...problema este ca in ziua de azi este greu sa ai incredere deplina in cineva si sunt foarte precuta inainte sa ma implic intr-o relatie...
Ai dreptate,mai ales ca daca pui si suflet intr-o relatie,simti ca iubesti persoana care te-a dezamagit si i-ai oferit totul,faptul de a fi inselat e mare dezamagire....este normal sa fii mai precaut in viitor.
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:43
lil_devil de unde esti?
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:44
De la: Kathara, la data 2008-11-24 17:42:53Pana si eu stiu de muschii aia de ti-i tonifica exercitiile Kegel. Deci poti pacali cu usurinta.



intradevar kathara,sunt bune exercitile Kegel,dar sa fim seriosi nu cred ca fac miracole incat sa pari virgina...

Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai e importanta iubirea si fidelitatea intr-o relatie?? 35 De la: r_girl 14 Mai 2009 17:31
sexul anal 53 De la: andra_05 31 August 2009 09:07
amanta (?!) 65 De la: ytu 7 Ianuarie 2010 22:02
ciclu peste sarcina 3 De la: lucignola 6 Octombrie 2010 22:03
ce simtiti voi cand aveti orgasm? 45 De la: mariantonia 27 Martie 2009 10:21