Setari Cookie-uri

Virginitatea..cik..in zilele noastre

Parerea mea este ca,atunci cand o fata vrea sa-si inceapa viata sexuala si sa renunte implicit la virginitate..sa faca acest lucru cu un baiat care sa merite..sa fie un baiat deosebit...si ca sa-si dea seama de asta trebuie sa-l cunoasaca...sa vada cum se comporta cu ea..cu ceilalti oameni...cum vorbeste..etc..conteza foarte mult lucrul asta..eu am asteptat si nu am regretat...fetelor..NU VA GRABITI PT CA VIRGINITATEA NU E O BOALA...iar pasul trebuie facut cand o sa fi tu sigura ca ai gasit pe acel cineva care sa merite..care sa te merite..si poate cine apeleaza la eu stiu ce(sex oral anal..si nu normal)cu siguranta e pt ca nu are incredere in ea..si in prieenul ei..si se teme sa nu fie inselata..cu siguranta el face presiuni cumva..si dak face asta..nu o iubeste..vrea doart sa se distreze cu ea...si sa-si adjudece trofeul...si sa zica apoi prietenilor...sa se laude intr-un mod demn de orice numai de un barbat adevarat nu..."BA STI..EU AM FOST PRIMUL..EU AM DEZVIRGINAT-O"...cine poate face asa ceva?un copil..un imatur..asa ca fetelor ganditi-va bine cu cine face-ti pasul..pt k ,cu siguranta..o sa apara si EL..

Postat pe 29 Octombrie 2008 12:06
irinaandreia
Postat pe 30 Octombrie 2008 10:03
De la: Georgia99, la data 2008-09-03 11:10:28Depinde cum priveste fiecare problema. Eu consider virginitatea ca fiind ceva pur, care nu implica niciun fel de sex. Iar varul meu mi-a povestit pt k suntem cei mai buni prieteni, nu k o barfa sau k sa rada de ea. Tine foatre mult la ea si e dispus sa astepte.

Subscriu in totalitate. Vezi, mai Georgia, ca sunt si lucruri pe care le percepem la fel.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 10:50
De la: aditza70, la data 2008-09-30 10:42:02
De la: Lukian, la data 2008-09-03 10:20:33bai zapaciala sunt un baiat de 20 de ani si sunt virgin mi se parea ceva aiurea sa zic la cineva asat imi era rusine ma simtzeam nush cum prost asa nush dar daca stam bine si ne gandim baietzi stau cu gandul ca ce buna este ce bine ara si ce ias trageo dar eu nu pot fi ca restul ca ma bate Dumnezeu dar daca stau sa ma gandesc sunt madru ca in ziua de azi suntem niste raritazi de baiezti care sunte virgini la o varsta depasita de 19 ani,in ziua de azi este prea multa curviee pe pamant,am colindat cateva tzari din europa si am intalnit fel si fel de panarame de femeicare veneau asa direct cu prezervativul la ine si hai sa ne-o tragem dar leam respins ca ii mai bine sa nu fi dependent de a face dragoste sex .....la revedere


la felul in care gandesti si te exprimi vei ramane virgin inca 1000 de ani sau poate o sa ai noroc si o sa gasesti una din 1900 toamna cu ochelari de cal asa ca tine ,bafta

ba, mie imi place cum gandeste...merita sa te pastrezi pt cineva deosebit, ca nu mai are farmec dupa aia....
mkdisk
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:23
gata, gata, a scapat de himen fata :))

Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:27
De la: Georgia99, la data 2008-11-07 11:27:46gata, gata, a scapat de himen fata :))

asa repede?????
mkdisk
Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:13
De la: mkdisk, la data 2008-11-11 14:13:31
De la: Georgia99, la data 2008-11-07 11:27:46gata, gata, a scapat de himen fata :))

asa repede?????



tentatia e mare !

Postat pe 11 Noiembrie 2008 15:46
Draga mea Heaven gate,esti sigura ca ai 25 ani??? nu mi se pare normal sa ti folosesti toate celelalte gauri,in afara de cea care e facuta practic pt asa ceva,doar ca sa dovedesti cuiva ca ai fost virgina.cand de fapt ai fost gaurita peste tot si in timp,draga mea,o anumita gaura se largeste si va deveni fff "vizibila".crezi ca "sotul"nu va observa?sau nu vei deveni cunoscuta pt asta?ma intreb cati barb or accepta o femeie care face sex oral si anal(si mai mult decat atat)ca pe o virgina neprihanita???????????
ramon_cita2005
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:35
Ramoncita, n-am cautat, dar sunt sigura ca esti una din alea care se plang pe topicurile pt femei inselate de barbati

Si oricum ce are varsta cu sexul? Exista vreun standard de varsta pt dezvirginarea anumitor gauri?
irinaandreia
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:44
De la: irinaandreia, la data 2008-11-14 10:44:22Ramoncita, n-am cautat, dar sunt sigura ca esti una din alea care se plang pe topicurile pt femei inselate de barbati

Si oricum ce are varsta cu sexul? Exista vreun standard de varsta pt dezvirginarea anumitor gauri?

Cauta,cauta,draga mea.n ai sa gasesti nik.chiar nu am fost inselata niciodata.iar parerea ta,prea putin ma intereseaza.dar ai inteles gresit msj.sexul nu are varsta.m am referit la modul de gandire!!!si mai ales formularea msj.n am nik impotriva sexului oral.anal dk tie iti place e probl ta,dar te intreb:faci si sex normal nu???
ramon_cita2005
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:59
bun topic! exact asta e si parerea mea de unele fete, care si-o trag pe toate caile da' ele is virgine si la 25 de ani cu toate cas bunoace. e suspect si nu stau ele in casutza lor pana la varsta aia. e o ipocrizie si adevaratele...sunt alea. adik daca ai facut orice forma de sex, nu mai spui ca esti virgina. eu imi recunosc greselile , stiu ca nu am fost usa de biserica, dar a fi panarama e o atitudine, nu neaparat numarul barbatilor sau varsta la care sia inceput viata sexuala o fac pe o femeie.
Mada11
Postat pe 23 Noiembrie 2008 18:16
Daca-ar fi onestitate-n ambele tabere, sa spuna fiecare tot ce are la activ partenerului de viata ar fi cel mai bine dupa parerea mea. Asa, cu un miliard de minciuni, gigatone de ipocrizie si secrete, ce relatii normale se pot avea astfel ? Nici una........

Postat pe 24 Noiembrie 2008 12:37
eu nu cred k mai existe fete virgine 100% pt k nici baieti care sa stea cu o fata fara sa fak ceva nu mai exista.si o fata din moment ce face sex oral si anal fara sa faca vaginal tot degeaba,k sa zica knd se marita k e virgina si ea de fapt sa f...t de s-a rupt.o conceptie idioata.eu de ex nu mai sunt virgina si nu imi pare rau chiar sunt fericita k pot trai multe clipe de pasiune si placere....dar sex anal nu cred k voi afce vreodata nu ma incanta deloc ideea.
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:19
Sa clarific, mi se pare ca in general se merge cam asa:

atingeri -> sex oral -> sex normal -> perversiuni (inclusiv anal)
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:51
Personal nu judec pe cei (cau cele )care vor sa ramana virgine pana la casatorie daca asta e dorinta personala si nu frica de ce ar zice familia mirelui sau el insusi dc fata n-ar fi.İn Romania e aproape un mare complex pentru o femeie sa ramana virgina....nu prea cred ca se mai gasesc decat rare specimene.De obicei,inainte de casatorie,o femeie tot isi incepe viata sexuala.Si multi barbati cam fug de virgine.Cam asta e la noi.İn tarile orientale insa e aproape obligatoriu ca fata sa ramana virgina pana la casatorie,mai ales ca ea trebuie sa demonstreze familiei ca era 'noua',si nu mai zic ca ,dc te gasesti tu aia sa spui ca nu erai tu tocmai virgina cand te-ai casatorit,risti sa fii foarte prost judecata si considerata...c:::
Conceptii....
kassandry
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:09
De la: Kathara, la data 2008-11-24 15:51:28Sa clarific, mi se pare ca in general se merge cam asa:

atingeri -> sex oral -> sex normal -> perversiuni (inclusiv anal)


uuuuuu,mamaaa....sexul oral este a doua etapa?

lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:19
heaven crezi k castigi mult respect prin faptul k facis ex oral si anal fara vaginal?pt barbati e acelasi lucru,pana la urma...tot te f..ti nu conteaza in ce mod asa k sa fi considerata virgina no way
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:20
vreau sa contrazic pe cineva care a zis ca virgine 100% nu mai exista.
Ba exista!!!!!.Sunt cele doua prietene ale mele. Acum 3 luni,impreuna,formam un trio al virginelor (100%)
Acum au ramas decat ele doua..
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:23
nu am nimik cu nimeni dar nu mi se pare nici sanatos nici frumos sexul anal.fiecare cum ii place.
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:25
Nu inteleg cum sa faci sex anal daca esti inca virgina si nu ai gustat din placerile sexului "normal"? Mi se pare un chin si nu stiu daca se merita.
luchianramona
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:26
lil devil esti sigura k sunt 100% k nu au incercat nimik pana acum?ai fost tu tot timpul langa ele?tu nu esti mai fericita de cand ai facut dragoste?nu ti se pare ceva frumos?ce rost are sa ramai virgina sa fi doar a unui barbat si el sa fie a mai multor femei.d c sa nu putem si noi sa simtim placeri si mai multe clipe frumoase?
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:28
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 16:19:50
De la: Kathara, la data 2008-11-24 15:51:28Sa clarific, mi se pare ca in general se merge cam asa:

atingeri -> sex oral -> sex normal -> perversiuni (inclusiv anal)


uuuuuu,mamaaa....sexul oral este a doua etapa?



Oarecum ... bine, nu ca prin filme cu deep throat, dar oricum ceva mai mult decat atingeri. In fine, acum daca e inainte sau dupa sexul normal nu conteaza foarte mult, cert e ca merg oarecum mana-n mana.
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:39
De la: nicoll3, la data 2008-11-24 16:28:31lil devil esti sigura k sunt 100% k nu au incercat nimik pana acum?ai fost tu tot timpul langa ele?tu nu esti mai fericita de cand ai facut dragoste?nu ti se pare ceva frumos?ce rost are sa ramai virgina sa fi doar a unui barbat si el sa fie a mai multor femei.d c sa nu putem si noi sa simtim placeri si mai multe clipe frumoase?


da,sunt foarte sigura ca sunt virgine 100%.Stii prietenele alea din "sex and the city".Cam asa suntem noi.Pe una o cunosc de cand eram mica,si am locuit impreuna in timpul liceului.Are niste pretentii si conceptii foarte sanatoase.Iar cealalta e o fire f cuminte,dar avea si un complex:Dintii incalecati. Din cauza asta nu si-a facut prieten.Acum si-a aranjat dintii si a scapat de complex,dar tot la fel de cuminte a ramas.
Da e frumos sa faci dragoste,atunci cand o faci cu persoana pe care o iubesti(nu conteaza cat tine iubirea).Dar daca o faci doar din instinct,ca sa-ti satisfaci nevoia fizica cu unu fata de care nu ai prea multe sentimente,nu cred ca mai e asa frumos.
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:40
De la: Kathara, la data 2008-11-24 16:39:02
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 16:19:50
De la: Kathara, la data 2008-11-24 15:51:28Sa clarific, mi se pare ca in general se merge cam asa:

atingeri -> sex oral -> sex normal -> perversiuni (inclusiv anal)


uuuuuu,mamaaa....sexul oral este a doua etapa?



Oarecum ... bine, nu ca prin filme cu deep throat, dar oricum ceva mai mult decat atingeri. In fine, acum daca e inainte sau dupa sexul normal nu conteaza foarte mult, cert e ca merg oarecum mana-n mana.


da? La mine ordinea a fost alfel. Si daca stau sa ma gandesc bine, pot sa zic ca eu sunt virgina.....in celelalte doua orificii cu care alte fete incep viata sexuala.
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:47
Da, dar stii cand ti se face sex oral eu cred ca e normal sa reciprochezi, nu zice nimeni ca de la inceput, dar oricum ...
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:53

MAI,..DAR NU STIU..MIE MI SE PARE AIUREA. ORI CA SUNT EU PREA ROMANTICA SI AM VAZUT PREA MULTE FILME DE DRAGOSTE,DAR CUM POTI SA TRECI DIRECT LA SEX ORAL(a doua etapa)? CE FIOR DE IUBIRE MAI EXISTA INTRE CEI DOI,CE EMOTIE?..chiar nu inteleg ce respect poate sa aiba baiatul fatza de fata care ii face sex oral(si anal) asa,din primele intalniri.
Vad ca multe femei sunt foarte de acord cu evolutia asta,iar pe mine ma "intristeaza" lucrul asta.Mi se pare o bataie de joc.
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:55
Eu am iubit o singura data pe cineva si desi inainte sexul oral mi se parea aiurea (adica stii si tu ce fete au tipele care-l practica prin filmele de specialitate), dupa ce m-am indragostt nu mai mi s-a parut nimic in neregula cu el, dimpotriva. Asa cum mental voiam ca persoana sa fie inauntrul meu, parca voiam sa-l absorb in mine, asa si fizic, ahem.

Acum, nu stiu - pune problema altfel, ce respect ai tu pentru un tip care se lasa asa usor - "c.u.r.v.e" sunt multi barbati, trebuie unul deosebit ca sa zica nu sexului.
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:59
da,dar totusi,mi se pare ca sexul oral n-ar trebui sa fie a doua etapa..ci dupa mine..printre ultimile etape.
lil_devil
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:01
sex devil da normal eu una asa am fost si sunt am facut numai drgaoste pt k m-am culkt cu un baiat doar knd eram super indragostita de el,nu o fac din nevoie fizica pt k asa pot sa stau mult timp fara...si am si eu principiile mele trebuie sa il cunosc si sa il iubesc inainte de a ma culca cu el...e mai frumos asa.nu-mi plac aventurile
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:02
De la: lil_devil, la data 2008-11-24 17:01:26da,dar totusi,mi se pare ca sexul oral n-ar trebui sa fie a doua etapa..ci dupa mine..printre ultimile etape.


Pai si intre sexul normal si sexul oral ce etape ar mai fi?
Kathara
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau un sfat...poate sa fie o relatzie de amicie intre o fata si un baiat ..atata timp cat el o placea in urma cu 3 ..4...ani? 12 De la: Baiat_Rezervat 9 Martie 2009 13:03
Cine a probat strap on? 61 De la: kudika148169 19 Ianuarie 2014 17:46
faceti sex anal pentru fete? 60 De la: adi23_2006 26 Mai 2013 11:38
AVentura de o noapte 51 De la: kudika330764 3 Decembrie 2010 08:56
As dori foarte mult un sfat 42 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:20