Setari Cookie-uri

sa il iert din nou?

prietenul meu a fost plecat timp de 6 luni,timp in care adormeam si ma trezeam cu el in gand.inca ii lasasem lucrurile insirate prin baie,camasa lui pe scaun,asa cum le lasa mereu in graba,k si cum urma sa se intoarca in seara asta.asteptarea era grea,sms-uri la miez de noapte,cand dorul nu ma lasa sa dorm,discutii interminabile pe net chiar dak ma duceam dis de dimineata la munca..etc..etc.la un moment dat s-a racit,nu mai raspundea la timp,sau cand raspundea era iritat de ora la care sunasem.nu vroiam sa cred...dar mai deranjam pe cineva la ora aia,nu doar pe el.la un moment dat se hotaraste sa fie sincer,sinceritate pe care eu ar fi trebuit s-o apreciez dupa parerea lui,si imi marturiseste ca are o relatie din interes cu cineva.k e ceva temporar,k ma roaga sa inteleg.ba mai mult,k va veni cu ea aksa si k eu "sa nu fac figuri".am vazut negru in fata ochilor si i-am zis tot ce mi-a trecut prin minte.s-a simtit foarte jignit de apelativul meu "prostituata" si tot el s-a suparat.apoi m-a anuntat k vine singur,dar e in continuare suparat pe mine k nici macar eu nu-l inteleg.s-a intors si m-a cautat.discutiile au fost seci.ne-am intalnit in cluburi,in care am mers cu grupuri diferite si nu ma scapa din ochi.imi spune sa-l inteleg si sa-i dau timp.daca initiez o discutie despre noi nu e disponibil niciodata:nu am ales locul corect,sa astept sa ajungem acasa,acasa e prea tarziu,ii este somn,etc.ne-am intalnit o data,mi-a zis k a gresit,k ii pare rau si am stabilit sa ne intalnim a 2-a zi sa discutam.A 2-a zi a intarziat,ne-am intalnit la 2 noaptea(a venit in clubul unde obisnuiesc sa ma duc)si am fost la el acasa unde trebuia sa discutam in liniste.asta era parerea mea,insa el era fosrte obosit sa ma asculte si avea de vazut un meci.Am plecat in timp ce dormea,m-am simtit...n-am cuvinte sa descriu.dupa asta m-a suna din nou dar nu i-am raspuns.imi trimite sms-uri si imi zice sa nu mai fiu suparata.il iubesc foarte mult,nu stiu ce sa fac.el a mai gresit si in trecut,sunt constienta de asta,dar nu am stiut concret niciodata.are 30 de ani si sunt singura fata cu care a stat asa mult.eu am tot sperat k o sa se adune,k il voi aduce pe drumul bun,dar el m-a distrus.avea patima jocurilor de noroc,dar acum s-a lasat.imi zice k face progrese in vederea unui viitor alaturi de mine,si sa am rabdare.dar simt k am ajuns la capatul puterilor.am indurat tot ce era omeneste posibil:banii de chirie jucati la carti,noptile in care nu stiam de el,telefoane de la ospatarite,biletele in buzunare,sarbatori in care am stat singura in casa in timp ce el nu stiu unde era,sambete in care plecam din aceeasi casa dar fiecare in treaba lui. si dupa toate astea el imi cere rabdare,k se va regasi,si k vom fi o familie.acum suntem despartiti,dar nu stiu dak nu voi ceda din nou mesajelor lui,k apoi sagreseasca din nou.il iubesc foarte mult si m-am agatat mereu de micile lui fapte bune in speranta k se va schimba.ce imi spunteti?
pusha2
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:26
in nici un caz nu trebuie sa te intorci la el. lucrurile astea se agraveaza in timp,si nu se scimba in bine, crede-ma. iti faci iluzii degeaba si e mai bine sa il uiti si sa gasesti pe altcineva.
Un barbat care te-a inselat o data o sa o mai faca si a doua oara si atreia oara si asa mai departe... si mai ales daca il ierti o sa isi permita si mai mult. Si inca un lucru : fereste-te de barbatii care sunt in stare sa faca asta pt bani avand deja o prietena....cred ca daca te gandesti mai bine lucrul asta spune mult despre caracterul lui, nu crezi???
Oricum te asigur ca sunt barbati care sunt cinstiti si nu te fac sa sufere la modul asta
Shobby
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:45
Doamne ..ce zici tu aici :(
Nici gand sa-i mai raspunzi la mesaje..e clar ca nu se va schimba niciodata..cum singura spuneai ca l-ai iertat de mai multe ori ...clar va continua
Nu face greseala sa fi chinuita, oricine are dreptul la fericire .
Nu e foarte greu sa-l uiti. Incearca sa eviti locurile care le frecventai si tu si el..si fii puternica !!
Vei gasi ceea ce meriti !
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:51
Nu, in nici un caz sa nu te intorci la el, nu are sens si clar nu se va schimba. Fetele nu zic rau deloc. Si da sunt si barbati care nu inseala si stiu sa respecte o femeie.
onlyme27
Postat pe 5 Septembrie 2008 00:13
Tu n-ai pic de orgoliu?Lasi omul asta sa faca ce vrea cu tine in numele unei iubiri...care este foarte posibil sa se transformat in obisnuinta?N-a gresit odata si nu se va opri niciodata..nici de dragul tau nici de dragul altcuiva.Nu-si asuma responsabilitatea pt faptele lui si arunca vina in carca ta rugandu-te sau impunandu-ti sa "nu mai faci figuri".
Lasa-l draguto ca iti pierzi viata langa un om care nu merita atata oboseala.Mult succes si putere sa scapi de omul asta.
ayda4ever
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:19
Din experienta i-ti spun un om care minte sau inseala sau face orice altceva de mai multe ori nu se va schimba. Chiar dc zice k te iubeste si ca vrea sa se schimbe, daca timpul trece sie el nu face asta nu va reusi niciodata. Mai ales dc tu deja l-ai mai iertat pentru aceleasi lucruri. Si eu incerc sauit o persoana care ma mintit 2 ani de zile si caruia i-am iertat multe. Si oricat de mult l-as iubi si as vrea sa fiu cu el sunt sigura k o va face din nou asa ca nu vreau sa ma mai amagesc. Te sfatuiesc sa faci la fel, pentru binele tau.
EuBebelusa
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:27
of,asta e culmea...poi ca ce chestie trebuia sa o aduca pe aici acsa iar tu"sa nu faci figuri"? pana la urma tu ce ai fost? poate sa stea cu aia si din mama-ras-interesului,daca te iubeste/iubea nu-ti facea asta in niciun caz...care rabdare sa o mai ai cu el? sunt niste semnale mai mult decat clare ca nu mai ai ce sa-i raspunzi la mesaje/telefon/messenger....din ce ati trait impreuna chiar tu ai spus ca doar cateva au fost momemnte frumoase....ei bine nu te mai agata de ele,si mergi mai departe...o relatie nu ar trebui sa fie in niciun caz asa cum ai povestit ca ai trait tu alaturi de acest barbat ...nu-l mai lasa sa profite de slabiciunea ta pt el...mergi mai departe si refa-ti viata alaturi de altcineva,pt ca mai tarziu iti va parea rau ca ti-ai irosit anii cei mai frumosi alaturi de un tip care nu a meritat asta ai grija de tine!
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:28
pe aia*
dydy88
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:29
doamne!!! nu sunt in masura sa dau sfaturi, dar sunt convinsa k te ai gandit f bine la ceea ce ai de facut... shi in mod normal cand cineva ishi spune oful pe acest forum sau pe oricare altul o face in mare parte pentru ca are nevoie de o confirmare a alegerii pe care urmeaza sa o faca - a ta e de a inceta aceasta relatie care ti-a produs atat suferinta shi de care esti constienta k dc vei continua va fi la fel. nimeni - e pct meu d vdr - nu ishi schimba comportamentul la 30 de ani, nici macar la 25! poate doar se abtine de la multe chestii - asha cum fac shi io shi oricare altcineva, dar comportamentul... mai greu k e imposibil iar in ceea ce priveste 'k nu mai face" sa stii shi tu k nu e posibil. dc i-a mers ulciorul la apa de atatea ori fara sa se sparga, o sa aiba impresia k ii va merge in continuare shi asha ciobit. o relatie se bazeaza pe incredere, respect shi later iubire. dar nu cred k mai poti avea incredere deplina in cineva care te-a inselat. iar cand cineva te inseala = nu te respecta. shi dc nu te-a respectat = nu te poate iubi cu adevarat... de geaba intr-o relatie doar unul iubeste cu adevarat, iar celalalt iubeste din interes ( oricare ar fi ala). aia nu poate fi relatie linistita.

stii ce ai de facut! stiai shi in momentul in care ai postat!

daca aveai nevoie de o confirmare, o ai! mergi mai departe cu speranta k vei intalni pe cineva care o sa te merite shi sentimentele tale.

inca ceva: in viatza poti sa iubesti de mai multe ori cu diferite intensitati. nu te gandi k n-o sa mai iubesti pe altcineva. astea sunt scuze cand te complaci intr-o asemenea situatie

uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Septembrie 2008 10:45
O femeie nu poate schimba niciodata nu barbat, ci barbatul se schimba el datorita femeii sau iubirii ce i-o poarta. Nu te mai chinui. Barbatul ce-l ai langa tine si la ce a facut,iti garantez ca nu se va schimba pt tine (chiar daca ati avut cea mai lunga relatie) eventual pt o alta. Se spune ca daca iubim un om,il iubim cu bune si rele,dar al tau parca are numai rele si o astfel de persoana nu prea merita iubita. Nu-ti irosi sentimentele si iubirea pe el, o sa gasesti un barbat care sa-ti merite iubirea si sacrificiile. Mai ales,nu-ti pierde speranta. Detaseaza-te putin de relatia voastra si imagineaza-ti ce ai gandi daca i o astfel de relatie ar avea prietena ta....stim cu totii ce ai gandi...Si ce daca suferi o perioada? Crezi ca e mai bine sa pierzi timpul pt cineva care nu merita?

Postat pe 5 Septembrie 2008 10:48
asa este,ar trebui sa-mi vad de drum.am luat de multe ori decizia asta,chiar am iesit cu altcineva,dar de fiecare data am dat inapoi.era suficient sa ne vedem o data prin oras,sa schimbam cateva vorbe si deja ma simteam eu vinovata k nu am avut incredere si rabdare k o sa ne fie bine.Planurile noastre au fost mari la un moment dat,asa k avem si unele datorii comune la banci,sau mai precis ale mele pt el,care ne fac sa tinem legatura.Uneori as vrea sa las lucrurile asa,sa-mi asum prostia,sa ma lase in pace chiar dak asta inseamna sa platesc eu tot...
Sper sa nu mi se mai inmoaie genunchii cand am sa-l vad si sa-mi adun fortele sa merg mai departe.Sunt un monument de prostie in ceea ce-l priveste si va multumesc k nu m-ati scuturat prea tare.multumesc din suflet....
pusha2
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:54
Auzi,draga Pusha, vreau sa citesti si sa-ti intre bine in cap ce-ti spun! Niciodata,dar niciodata nu da atentie celor de pe forum care iti adreseaza vorbe urate si te ''scutura'' ca nu merita, zau asa! Tu ai postat acest subiect tocmai pt ca ai nevoie de sfaturile si parerile noastre, si cine te poate ajuta cu o parere obiectiva si binevoitoare merita tot respectul.
In legatura cu baiatul,incearca sa-ti distragi atentia de la el,iti va fi mult mai bine,ai sa vezi.
emyia
Postat pe 5 Septembrie 2008 19:59
eu zic ca el e un mare taran si un mare badaran!!! imi pare rau ca iubesti asa un tip,nu merita sa iti pierzi timpul cu asa ceva,auzi sa iti zica,ca se uita la meci si nu poate vorbi cu tine!! eu cred ca ii scoteam ochii sa nu mai vada meciuri in veci! el vede ca esti cam disperata dupa el si te joaca cum vrea. vai dar ce m-am enervat,dracia dracului
sper sa nu te superi ca ti-am zis direct parerea mea,dar eu il vad un mare taranoi pe tipul asta!

Postat pe 5 Septembrie 2008 20:22
Sunt de acord q Meblondy...nu se merita sincer...cu toate ca atunci cand nu treci prin asa ceva nu ai de unde sa stii cum o sa reactionezi...Zici tu:sa vezi ce ii fac,ii scoteam ochii,ii dau q ceva in cap...dar atunci esti scarbita de prostia lui!
Si eu am trecut printr-o experienta asemanatoare,si nu voiam sa realizez ce se intampla,refuzam sa cred ca nu poate fi bine,ziceam lasa k uite s-a mai schimbat un pic.
Intradevar s-a mai schimbat in cei 2 ai in care am fost impreuna...dar nu indeajuns k sa ma faca sa ii iert anumite magarii. Stiu ca ti-e greu...noi ne-am despartit de 3 luni si sunt nopti in care nu pot sa dorm,ma trezesc plangand,il visez si aqm mai traiesc q ideea ca el trebuia sa fie "the one" . Poate k e "the one" dar poate nu pt mine...asa cum nici pt tine nu e!

Ai incredere in tine...gandeste-te ca meriti ceva mai bun,pt k clar meriti,k a fost doar o parte din viatza ta si bucura-te de faptul ca esti singura,pana o sa vina "the one-ul" tau !

Exact asa cum fac eu acum !
abbytta
Postat pe 7 Septembrie 2008 14:02
Din moment ce a inceput sa te insele te va insela mereu. Degeaba iti faci iluzii, imi pare rau ca te dezamagesc, nu toti sunt la fel dar lasa-l si ai grija pe mai departe.
gufii
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:47
parerea mea este sa nu te mai impeci cu el...nu merita sa suferi din kuza lui...nu crezi k ai suferit destul din kuza lui??? nu ti-a ajuns?? dak nu at continua rel asta...dak a apukt pe kai gresite mai greu sa-l readuci cu picioare pe pamant..mai greu sa mai faci un om adv din el...dak nu ai reusit pana acu nu cred k vei mai reusi...in ceea ce priveste rel lui cu aia din interes, nu asa se rez o problema...dak avea probleme nu trebuia sa se cupleze cu aia k sa si le rez..putea sa si le rez altfel...orice problema are si o rezolvare dak vrei...
raluk_ionela
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:44
De la: pusha2, la data 2008-09-04 23:26:03prietenul meu a fost plecat timp de 6 luni,timp in care adormeam si ma trezeam cu el in gand.inca ii lasasem lucrurile insirate prin baie,camasa lui pe scaun,asa cum le lasa mereu in graba,k si cum urma sa se intoarca in seara asta.asteptarea era grea,sms-uri la miez de noapte,cand dorul nu ma lasa sa dorm,discutii interminabile pe net chiar dak ma duceam dis de dimineata la munca..etc..etc.la un moment dat s-a racit,nu mai raspundea la timp,sau cand raspundea era iritat de ora la care sunasem.nu vroiam sa cred...dar mai deranjam pe cineva la ora aia,nu doar pe el.la un moment dat se hotaraste sa fie sincer,sinceritate pe care eu ar fi trebuit s-o apreciez dupa parerea lui,si imi marturiseste ca are o relatie din interes cu cineva.k e ceva temporar,k ma roaga sa inteleg.ba mai mult,k va veni cu ea aksa si k eu "sa nu fac figuri".am vazut negru in fata ochilor si i-am zis tot ce mi-a trecut prin minte.s-a simtit foarte jignit de apelativul meu "prostituata" si tot el s-a suparat.apoi m-a anuntat k vine singur,dar e in continuare suparat pe mine k nici macar eu nu-l inteleg.s-a intors si m-a cautat.discutiile au fost seci.ne-am intalnit in cluburi,in care am mers cu grupuri diferite si nu ma scapa din ochi.imi spune sa-l inteleg si sa-i dau timp.daca initiez o discutie despre noi nu e disponibil niciodata:nu am ales locul corect,sa astept sa ajungem acasa,acasa e prea tarziu,ii este somn,etc.ne-am intalnit o data,mi-a zis k a gresit,k ii pare rau si am stabilit sa ne intalnim a 2-a zi sa discutam.A 2-a zi a intarziat,ne-am intalnit la 2 noaptea(a venit in clubul unde obisnuiesc sa ma duc)si am fost la el acasa unde trebuia sa discutam in liniste.asta era parerea mea,insa el era fosrte obosit sa ma asculte si avea de vazut un meci.Am plecat in timp ce dormea,m-am simtit...n-am cuvinte sa descriu.dupa asta m-a suna din nou dar nu i-am raspuns.imi trimite sms-uri si imi zice sa nu mai fiu suparata.il iubesc foarte mult,nu stiu ce sa fac.el a mai gresit si in trecut,sunt constienta de asta,dar nu am stiut concret niciodata.are 30 de ani si sunt singura fata cu care a stat asa mult.eu am tot sperat k o sa se adune,k il voi aduce pe drumul bun,dar el m-a distrus.avea patima jocurilor de noroc,dar acum s-a lasat.imi zice k face progrese in vederea unui viitor alaturi de mine,si sa am rabdare.dar simt k am ajuns la capatul puterilor.am indurat tot ce era omeneste posibil:banii de chirie jucati la carti,noptile in care nu stiam de el,telefoane de la ospatarite,biletele in buzunare,sarbatori in care am stat singura in casa in timp ce el nu stiu unde era,sambete in care plecam din aceeasi casa dar fiecare in treaba lui. si dupa toate astea el imi cere rabdare,k se va regasi,si k vom fi o familie.acum suntem despartiti,dar nu stiu dak nu voi ceda din nou mesajelor lui,k apoi sagreseasca din nou.il iubesc foarte mult si m-am agatat mereu de micile lui fapte bune in speranta k se va schimba.ce imi spunteti?



=Ciorba reincalzita se acreste= Daca inchizi ochii mereu si-i deschizi numai cand vrea el sa-l privesti, s-ar putea la un momentdat sa ramai cu ei inchisi- Ai grija de tine, nu-i cauta scuze si nu te invinovati. mergi mai departe, cu capul sus!!!
gio_georgiana
Postat pe 25 Septembrie 2008 12:56
Am mai citit de expresia "the one"...nu as vrea, dar ma identific atat de mult...eu am 6 luni de cand m am despartit de al meu prieten si nu mi vine sa cred ca la fel, ma trezesc si eu plangand noaptea, ma trezesc uneori ca mi e fric cumplit pentru ca eram obisnuita sa ma tina in brate, mai vb la telefon fff rar, ca oamenii civlizati si fac eforturi sa mi aduc aminte toate cate le a facut...lucruri pe care si el le stie a fi urate...lucruri pe care am crezut ca le pot schimba in 4 ani. Nu am vrut bineinteles sa cred ca "o femeie nu poate schimba un barbat". Acum ma alatur si eu celor care spun asta....daca tu vrei sa te impaci, o faci cu buna stiinta ca asa il ai si il vei avea toata viata...NU SE VA SCHIMBA!!!!!!!!!!Nu mai incerca...e extraordinar de greu sa treci peste cand iti aduci aminte si din gesturile frumoase...hai ca nu mai are rost sa scriu. E de ajuns sa stii ca mai suntem in aceasta situatie, ca intelegem , ca e greu, ca totul se face pas cu pas..mici recidive, dar nu da innapoi...iti vei reprosa la 30 de ani ca nu ai avut taria sa uiti un om care nu te prea respecta!!!
Pupici
iulicka
Postat pe 13 Noiembrie 2008 09:13
Are dreptate Iulicka. NU SE VA SCHIMBA! Iar daca are si patima jocurilor de noroc, FUGI CAT MAI AI TIMP ! O sa ajunga sa-si vanda si hainele de pe el. E patima grea.
luchianramona
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:16
schimba-ti numarul de telefon, indeparteaza-te de el o perioada si analizeaza situatia la rece. fii obiectiva si nu subiectiva, nu privi lucruriel din prisma sentimentelor care te orbesc acum. fii sincera cu tine si spune-ti daca merita omul asta sau nu iubirea ta. de ce sa nu te gandesti ca un om care te iubeste nu-ti cere rabdare pentru ca nu are de ce, un om care te iubeste te vrea langa el mereu. te pup si ai grija sa nu-ti distrugi viata si fericirea pentru ca sa stii fericirea ta e cea mai importanta.fii putin egoista si o sa vezi ca-ti va prinde bine.si eu sufar dupa o despartire cu o persoana cu care am stat 8 ani dar incerc in fiecare zi sa aman sa nu mai mai gandesc la el si la ce a fost.am luat o hotarare si sper ca viata sa-mi arate ca a fost cea buna.
pingui
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:29
Sunt deocamdata singurul barbat care scrie aici......dar cred ca viata ta este mai importanta ca orice.....toti trecem prin viata prin momente fericite si mai putin dar ce spui tu .....depaseste orice gresala tolerabila. Nu s au terminat barbatii la el. Numai bine.
F_L_R
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:41
Nu mai pierde vremea cu acest baiat. Viata este prea scurta si barbati se gasesc pe toate drumurile. Din pacate nimeni nu poate sa garanteze ca nu vei suferi din nou, dar asa este viata pana la urma. Nu mai privi inapoi. Capul sus. Viitorul te asteapta.
melimela
Postat pe 23 Noiembrie 2008 12:03
De la: belinda, la data 2008-09-05 10:48:08O femeie nu poate schimba niciodata nu barbat, ci barbatul se schimba el datorita femeii sau iubirii ce i-o poarta. Nu te mai chinui. Barbatul ce-l ai langa tine si la ce a facut,iti garantez ca nu se va schimba pt tine (chiar daca ati avut cea mai lunga relatie) eventual pt o alta. Se spune ca daca iubim un om,il iubim cu bune si rele,dar al tau parca are numai rele si o astfel de persoana nu prea merita iubita. Nu-ti irosi sentimentele si iubirea pe el, o sa gasesti un barbat care sa-ti merite iubirea si sacrificiile. Mai ales,nu-ti pierde speranta. Detaseaza-te putin de relatia voastra si imagineaza-ti ce ai gandi daca i o astfel de relatie ar avea prietena ta....stim cu totii ce ai gandi...Si ce daca suferi o perioada? Crezi ca e mai bine sa pierzi timpul pt cineva care nu merita?

Asa-i,au dreptate toti ce ti-au dat aceste sfaturi,detaseaza-te,el profita de slabiciunea ta,viata e prea scurta si crede-ma ca trece...iar timpul pierdut nu se mai intoarce veci.Meriti mult mai mult decat sa pendulezi intre minciuna si nesigurantza,incertitudine si suferinta ce te sfasie...CE mai astepti?sa te si bata!!???ca doar tot el va fi cel nervos si se va simti agasat.Si dupa cate ti-a facut de ce n-ar suferi si el?ia intoarce foaia!!!DELETE fata draga,IGNORE si BAFTA!
magda_65
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:25
UITA-L DACA VREI AI SA REUSESTI,NU TE LASA CALCATA IN PICIOARE
liliana_2007
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:59
Pot spune doar un lucru ,persoanele nu se schimba,nici nu se modeleaza ,ori le accepti asa cum sunt ori le lasi.Mult succes
Ele_ely
Postat pe 18 Decembrie 2008 20:51
de acord cu Magda, ce astepti sa te si bata? doamne dar sper ca realizezi ca asta este singurul deznodamant. si atunci sa te tii...nu ai nimic de pierdut, absolut nimic.pt ca te vei satura si tu la un moment dat de attata vorbaraie, vei vrea fapte concrete, vei vrea sa vezi respectul ala dupa care atata tanjesti si pe care ti l-ai binemeritat la varsta ta (cea mai frumoasa pt o femeie de altfel), si el ce o sa faca cand o sa-l iei la rost, cand arhicunoscuta ta rabdare va ceda? cateva clipe de soare printre luni (sa nu zic ani) de furtuna? dar ia gandeste-te la alternativa de a straluci mereu soarele pe strada ta? pt ca se poate, am trecut prin asa ceva, si nimic nu e mai greu decat a fi papusa cuiva, pe care o alinta si o strange in brate cand are chef, si pt care nu are nici cel mai mic dram de respect...doar nu esti manta de vreme rea!!!!!! bucura-te de viata pentru ca este scurta si ne-a fost oferita sa ne bucuram de fiecare clipa a ei, buna sau rea.ai grija de tine si din absolut, crede-ma cand iti spun...din absolut orice lucru de pe lumea asta se poate invata ceva, bun sau rau.
giorgi_irimioaea
Postat pe 4 Februarie 2009 21:47
Nush cat de bun sunt la sfaturi dar nu cred k tu poti avea un viitor langa un om k el.Pt k oameni k el nu se schimba,orikati ani ar trece...Si patima k jokurile de norok,unchiul meu a avut aceasta "boala" nu se vindecaaaaa...pana nu pierde totul nu se lasa!!Asta sa o stii sigur!Si dak te-a inselat odata te inseala mereu
BogdanPaul
Postat pe 6 Februarie 2009 15:44
kkkkk am de c???

prea multi de k
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 15:46
Doar atat vreau sa te intreb? Tu chiar iti doresti ca acest om sa fie tatal copiilor tai?
The_me
Postat pe 12 Februarie 2009 17:15
De la: belinda, la data 2008-09-05 10:48:08O femeie nu poate schimba niciodata nu barbat, ci barbatul se schimba el datorita femeii sau iubirii ce i-o poarta. Nu te mai chinui. Barbatul ce-l ai langa tine si la ce a facut,iti garantez ca nu se va schimba pt tine (chiar daca ati avut cea mai lunga relatie) eventual pt o alta. Se spune ca daca iubim un om,il iubim cu bune si rele,dar al tau parca are numai rele si o astfel de persoana nu prea merita iubita. Nu-ti irosi sentimentele si iubirea pe el, o sa gasesti un barbat care sa-ti merite iubirea si sacrificiile. Mai ales,nu-ti pierde speranta. Detaseaza-te putin de relatia voastra si imagineaza-ti ce ai gandi daca i o astfel de relatie ar avea prietena ta....stim cu totii ce ai gandi...Si ce daca suferi o perioada? Crezi ca e mai bine sa pierzi timpul pt cineva care nu merita?

BINE ZIS ! SE SCHIMBA DATORITA IUBIRII CE I-O POARTA; DAR DACA N-O IUBESTE ?
DRAGA MEA SCHIMBA_TI DRUMUL !
nocturnalia
Postat pe 13 Februarie 2009 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dupa doi ani se intoarce la ea 8 De la: metal 12 Mai 2009 12:45
As vrea sa imi dati un sfat!!!! 56 De la: kudika_19292 27 Decembrie 2012 13:49
Am o problema.... 30 De la: kudika142629 11 Martie 2010 22:19
dilema 12 De la: nirvana_cukramel 17 Ianuarie 2009 00:41
Am o problema cam mare 17 De la: stem_29 6 August 2010 11:28