Setari Cookie-uri

ce ar trebui sa fac ... ???

Sunt Maria si am 24ani. La 18 ani m am casatorit "din dragoste" sa zic, insa pe parcurs, dupa 3ani jumate m-am despartit (el era plecat din tara, eu eram aici la facultate, devenise gelos si credea ca in fiecare zi is cu altcineva). Deci nu mai avem nimic in comun! La scurt timp am intalnit un baiat, un baiat de care m -am indragostit pana peste cap, mi -am pus incredere, iubire si toata speranta care mi -a mai ramas in el. Avea 26ani cand ne-am cunoscut, acum 28. A fost ce a mai frumoasa poveste de iubire! Insa nu a durat mult timp: i -am cunoscut familia, viciile, anturajul si parca toate acestea duceau la despartirea noastra! Desi eu ii povestisem tot trecutul meu, de la el aflam pe rand cate ceva sau in cel mai rau caz de la familia lui. Nu era baiatul perfect din punctul de vedere al mamelor si poate ca nici din punctul de vedere al oricarei fete, facuse puscarie de 2 ori, odata pentru furt si a doua oara pentru viol, insa il iubeam mult si am zis ca putem trece peste. De ce a intervenit familia lui? Eram mult peste asteptarile lor, ba chiar mi -au zis: "la fiul meu nu ii trebuie o fata ca tine, esti mult prea educata".
Si tot asa pe zi ce trece "interveneau" cu cate ceva. Un alt exemplu este cazul la fratelu lui, avea amanta desi nevasta trebuia sa ii nasca, a nascut femeia iar sotul ei si familia lui i -au ascuns lucru asta mult timp. Ce credeti ca s -a intamplat? A aflat despre "iubirea" sotului (din cate stiu de la fostul prieten cred ca sotul ei i -a marturisit), insa familia nestiind sursa, au afirmat: "Maria i -a spus!" Ma simteam groaznic, cum as putea sa fac asa ceva, daca ei intre soti nu se respectau si au recurs la aceasta procedura "a insela", ce treaba am eu cu familia lor?! Am plans mult pe acest subiect si toate din cauza mamei si surorii lui!
Sa zicem ca am trecut cat de cat peste, insa lucrurile intre noi mergeau destul de rau. Era constient ca famila lui ma "jignea" in fiecare zi dar nu facea nimic. Ne -am despartit inaintea Craciunului, insa dupa putina vremea ne -am reimpacat. Nici acum nu a durat mult timp, totul a tinut 2 luni jumate pline de reprosuri si vorbe urate. Despre el ce as putea zice, nu m -a mai cautat,pe cand eu nu am reusit sa ma abtin si l -am cautat, insa nimic... Ce credeti ca va fi: vom fi iarasi impreuna, trecand peste toate sau ne vom uita pentru totdeauna?
kudika363519
Postat pe 3 Iulie 2011 09:10
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 09:10:43Sunt Maria si am 24ani. La 18 ani m am casatorit "din dragoste" sa zic, insa pe parcurs, dupa 3ani jumate m-am despartit (el era plecat din tara, eu eram aici la facultate, devenise gelos si credea ca in fiecare zi is cu altcineva). Deci nu mai avem nimic in comun! La scurt timp am intalnit un baiat, :


avea dreptate sa fie gelos.
uliu
Postat pe 3 Iulie 2011 09:12
In tot acest timp cat am fost casatorita nu l -am inselat cu nimeni!
kudika363519
Postat pe 3 Iulie 2011 09:17
Mama, dar ce viata complicata ai La 24 de anisori, cu un divort la activ si o alta relatie inca si mai tumultoasa... Lasa-l naibii pe individul ala, ce le mai place unora sa-si distruga viata! Bucura-te ca ai scapat de o pacoste, ca viata normala nu aveai cu el!
Micaell
Postat pe 3 Iulie 2011 12:46
Ce intelegi tu prin "dragoste" cand ai spus ca te-ai casatorit la 18 ani "din dragoste"?
Dragostea e asa ceva ce vine peste tine, iti tulbura viata si nu poti sa ii rezisti si ajungi repede in pat cu persoana de care te-ai indragostit? Eu cam asta cred ca intelegi tu prin dragoste, daca te-ai grabit sa te mariti asa devreme, la 18 ani...Daca el chiar te iubea cu adevarat crezi ca nu ar mai fi asteptat macar pana sa iti termini tu facultatea?
Eu am 28 de ani si nu am cunoscut femeie....
Clar ca eu inteleg altceva prin "dragoste"
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iulie 2011 13:01
Ma indragostisem de fostul sot cand aveam 15 ani. Dupa 3 ani ne -am casatorit si tot atunci am ajuns in patul lui. Binenteles la varsta aia eram un copil nu pot spune ca puteam sa ma gandesc mai bine si sa aleg! NIci acum la 24 nu fac alegeri prea bune!!!
kudika363519
Postat pe 3 Iulie 2011 16:25
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 09:10:43Sunt Maria si am 24ani. La 18 ani m am casatorit "din dragoste" sa zic, insa pe parcurs, dupa 3ani jumate m-am despartit (el era plecat din tara, eu eram aici la facultate, devenise gelos si credea ca in fiecare zi is cu altcineva). Deci nu mai avem nimic in comun! La scurt timp am intalnit un baiat, un baiat de care m -am indragostit pana peste cap, mi -am pus incredere, iubire si toata speranta care mi -a mai ramas in el. Avea 26ani cand ne-am cunoscut, acum 28. A fost ce a mai frumoasa poveste de iubire! Insa nu a durat mult timp: i -am cunoscut familia, viciile, anturajul si parca toate acestea duceau la despartirea noastra! Desi eu ii povestisem tot trecutul meu, de la el aflam pe rand cate ceva sau in cel mai rau caz de la familia lui. Nu era baiatul perfect din punctul de vedere al mamelor si poate ca nici din punctul de vedere al oricarei fete, facuse puscarie de 2 ori, odata pentru furt si a doua oara pentru viol, insa il iubeam mult si am zis ca putem trece peste. De ce a intervenit familia lui? Eram mult peste asteptarile lor, ba chiar mi -au zis: "la fiul meu nu ii trebuie o fata ca tine, esti mult prea educata".
Si tot asa pe zi ce trece "interveneau" cu cate ceva. Un alt exemplu este cazul la fratelu lui, avea amanta desi nevasta trebuia sa ii nasca, a nascut femeia iar sotul ei si familia lui i -au ascuns lucru asta mult timp. Ce credeti ca s -a intamplat? A aflat despre "iubirea" sotului (din cate stiu de la fostul prieten cred ca sotul ei i -a marturisit), insa familia nestiind sursa, au afirmat: "Maria i -a spus!" Ma simteam groaznic, cum as putea sa fac asa ceva, daca ei intre soti nu se respectau si au recurs la aceasta procedura "a insela", ce treaba am eu cu familia lor?! Am plans mult pe acest subiect si toate din cauza mamei si surorii lui!
Sa zicem ca am trecut cat de cat peste, insa lucrurile intre noi mergeau destul de rau. Era constient ca famila lui ma "jignea" in fiecare zi dar nu facea nimic. Ne -am despartit inaintea Craciunului, insa dupa putina vremea ne -am reimpacat. Nici acum nu a durat mult timp, totul a tinut 2 luni jumate pline de reprosuri si vorbe urate. Despre el ce as putea zice, nu m -a mai cautat,pe cand eu nu am reusit sa ma abtin si l -am cautat, insa nimic... Ce credeti ca va fi: vom fi iarasi impreuna, trecand peste toate sau ne vom uita pentru totdeauna?




fugi si nu te mai uita niciodata in urma ta....
contesina
Postat pe 3 Iulie 2011 16:39
Si dupa ce ai divortat la 21 de ani, tu te indragostesti de un baiat care la 26 de ani facuse puscarie de doua ori, dintre care odata pentru viol ?
Ce se aseamana se aduna...Daca tu ti-ai ales sa ai relatii cu astfel de baieti, atunci iti meriti soarta
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iulie 2011 17:07
Cand m -am indragostit nu stiam nimic de trecutul lui! Credeti ca daca stiam de la inceput mai continuam?! E dificil sa scoti pe cineva din inima cand afli ca a facut ceva ingrozitor in trecut...
kudika363519
Postat pe 3 Iulie 2011 17:46
bitch nu mai face gura mare ce daca a fost la parnaie
animallover
Postat pe 3 Iulie 2011 17:48
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 17:46:55Cand m -am indragostit nu stiam nimic de trecutul lui! Credeti ca daca stiam de la inceput mai continuam?! E dificil sa scoti pe cineva din inima cand afli ca a facut ceva ingrozitor in trecut...

foarte tare! la ce pscarie a fost?probabil si el a fost violat acolo
pickard
Postat pe 3 Iulie 2011 17:49
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 17:46:55Cand m -am indragostit nu stiam nimic de trecutul lui! Credeti ca daca stiam de la inceput mai continuam?! E dificil sa scoti pe cineva din inima cand afli ca a facut ceva ingrozitor in trecut...


Nu cred ca e asa de greu sa renunti la el dupa ce ai aflat despre trecutul lui...
Macar renunta acum, si gaseste-ti un baiat bun...
Baiat_virgin
Postat pe 3 Iulie 2011 17:50
De la: Baiat_virgin, la data 2011-07-03 17:50:59
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 17:46:55Cand m -am indragostit nu stiam nimic de trecutul lui! Credeti ca daca stiam de la inceput mai continuam?! E dificil sa scoti pe cineva din inima cand afli ca a facut ceva ingrozitor in trecut...


Nu cred ca e asa de greu sa renunti la el dupa ce ai aflat despre trecutul lui...
Macar renunta acum, si gaseste-ti un baiat bun...


e foarte bun! multe femei ar da bani grei sa fie violate si ele cateodata ea il are gratis acum
pickard
Postat pe 3 Iulie 2011 17:58
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 09:10:43Sunt Maria si am 24ani. La 18 ani m am casatorit "din dragoste" sa zic, insa pe parcurs, dupa 3ani jumate m-am despartit (el era plecat din tara, eu eram aici la facultate, devenise gelos si credea ca in fiecare zi is cu altcineva). Deci nu mai avem nimic in comun! La scurt timp am intalnit un baiat, un baiat de care m -am indragostit pana peste cap, mi -am pus incredere, iubire si toata speranta care mi -a mai ramas in el. Avea 26ani cand ne-am cunoscut, acum 28. A fost ce a mai frumoasa poveste de iubire! Insa nu a durat mult timp: i -am cunoscut familia, viciile, anturajul si parca toate acestea duceau la despartirea noastra! Desi eu ii povestisem tot trecutul meu, de la el aflam pe rand cate ceva sau in cel mai rau caz de la familia lui. Nu era baiatul perfect din punctul de vedere al mamelor si poate ca nici din punctul de vedere al oricarei fete, facuse puscarie de 2 ori, odata pentru furt si a doua oara pentru viol, insa il iubeam mult si am zis ca putem trece peste. De ce a intervenit familia lui? Eram mult peste asteptarile lor, ba chiar mi -au zis: "la fiul meu nu ii trebuie o fata ca tine, esti mult prea educata".
Si tot asa pe zi ce trece "interveneau" cu cate ceva. Un alt exemplu este cazul la fratelu lui, avea amanta desi nevasta trebuia sa ii nasca, a nascut femeia iar sotul ei si familia lui i -au ascuns lucru asta mult timp. Ce credeti ca s -a intamplat? A aflat despre "iubirea" sotului (din cate stiu de la fostul prieten cred ca sotul ei i -a marturisit), insa familia nestiind sursa, au afirmat: "Maria i -a spus!" Ma simteam groaznic, cum as putea sa fac asa ceva, daca ei intre soti nu se respectau si au recurs la aceasta procedura "a insela", ce treaba am eu cu familia lor?! Am plans mult pe acest subiect si toate din cauza mamei si surorii lui!
Sa zicem ca am trecut cat de cat peste, insa lucrurile intre noi mergeau destul de rau. Era constient ca famila lui ma "jignea" in fiecare zi dar nu facea nimic. Ne -am despartit inaintea Craciunului, insa dupa putina vremea ne -am reimpacat. Nici acum nu a durat mult timp, totul a tinut 2 luni jumate pline de reprosuri si vorbe urate. Despre el ce as putea zice, nu m -a mai cautat,pe cand eu nu am reusit sa ma abtin si l -am cautat, insa nimic... Ce credeti ca va fi: vom fi iarasi impreuna, trecand peste toate sau ne vom uita pentru totdeauna?


Lasa-l! Nu "ti-o cauta" ca pana la urma o "primesti" ... SERIOS!!!
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 18:04
De la: pickard, la data 2011-07-03 17:58:22
De la: Baiat_virgin, la data 2011-07-03 17:50:59
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 17:46:55Cand m -am indragostit nu stiam nimic de trecutul lui! Credeti ca daca stiam de la inceput mai continuam?! E dificil sa scoti pe cineva din inima cand afli ca a facut ceva ingrozitor in trecut...


Nu cred ca e asa de greu sa renunti la el dupa ce ai aflat despre trecutul lui...
Macar renunta acum, si gaseste-ti un baiat bun...


e foarte bun! multe femei ar da bani grei sa fie violate si ele cateodata ea il are gratis acum


Pickard nu fii... Fata chiar nu stie, are nevoie de ajutor... Nu cum stii tu!
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 18:07
E atat de greu sa fii inteles de altii, mai devreme sau mai tarziu fiecare alegem ceva gresit!
kudika363519
Postat pe 3 Iulie 2011 18:14
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 18:14:05E atat de greu sa fii inteles de altii, mai devreme sau mai tarziu fiecare alegem ceva gresit!

... DECI LASA-L!!! Da' de ce nu iti dai si tu un nume??? Mi-e greu sa retin cifre... ca la Auschwitz!
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 18:19
Daca este parnaias inseamna ca-i ...o soseata nespalata,un jeg...
cristinxxx
Postat pe 3 Iulie 2011 18:27
De la: animallover, la data 2011-07-03 17:48:54bitch nu mai face gura mare ce daca a fost la parnaie

Daca este parnaias inseamna ca-i ...o soseata nespalata,un jeg...
cristinxxx
Postat pe 3 Iulie 2011 18:28
De la: cristinxxx, la data 2011-07-03 18:27:08Daca este parnaias inseamna ca-i ...o soseata nespalata,un jeg...

preoteasa de la mine di sat e politista si zice ca violatorii sunt violati si persecutati in puscarie mai rau decat criminalii.
pickard
Postat pe 3 Iulie 2011 18:46
De la: nicof, la data 2011-07-03 18:07:05
De la: pickard, la data 2011-07-03 17:58:22
De la: Baiat_virgin, la data 2011-07-03 17:50:59
De la: kudika363519, la data 2011-07-03 17:46:55Cand m -am indragostit nu stiam nimic de trecutul lui! Credeti ca daca stiam de la inceput mai continuam?! E dificil sa scoti pe cineva din inima cand afli ca a facut ceva ingrozitor in trecut...


Nu cred ca e asa de greu sa renunti la el dupa ce ai aflat despre trecutul lui...
Macar renunta acum, si gaseste-ti un baiat bun...


e foarte bun! multe femei ar da bani grei sa fie violate si ele cateodata ea il are gratis acum


Pickard nu fii... Fata chiar nu stie, are nevoie de ajutor... Nu cum stii tu!


pai daca il iubeste nu avem ce sa facem decat sa o ajutam cu sfaturi .poate omu a avut o problema (sau doua) si acum e bine
pickard
Postat pe 3 Iulie 2011 18:48
De la: animallover, la data 2011-07-03 17:48:54bitch nu mai face gura mare ce daca a fost la parnaie


OK! E parerea ta... voi numai daca omorati pe cineva "puteti fi judecati"... vedem asta aproape zilnic la stirile de la ora 5. Si apropo, poti fii obsedat "de ceva", nu "dupa cineva" ... ai dat capacitatea? (e vorba de calasa a 8-a...)
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 20:32
De la: nicof, la data 2011-07-03 20:32:08
De la: animallover, la data 2011-07-03 17:48:54bitch nu mai face gura mare ce daca a fost la parnaie


OK! E parerea ta... voi numai daca omorati pe cineva "puteti fi judecati"... vedem asta aproape zilnic la stirile de la ora 5. Si apropo, poti fii obsedat "de ceva", nu "dupa cineva" ... ai dat capacitatea? (e vorba de calasa a 8-a...)


imi placi cand esti asa nervoasa.
uliu
Postat pe 3 Iulie 2011 20:33
De la: uliu, la data 2011-07-03 20:33:36
De la: nicof, la data 2011-07-03 20:32:08
De la: animallover, la data 2011-07-03 17:48:54bitch nu mai face gura mare ce daca a fost la parnaie


OK! E parerea ta... voi numai daca omorati pe cineva "puteti fi judecati"... vedem asta aproape zilnic la stirile de la ora 5. Si apropo, poti fii obsedat "de ceva", nu "dupa cineva" ... ai dat capacitatea? (e vorba de calasa a 8-a...)


imi placi cand esti asa nervoasa.
Mie nu-mi plac stirile de la ora 5 si ...fanii lor !!!
cristinxxx
Postat pe 3 Iulie 2011 20:49
De la: cristinxxx, la data 2011-07-03 20:49:20
De la: uliu, la data 2011-07-03 20:33:36
De la: nicof, la data 2011-07-03 20:32:08
De la: animallover, la data 2011-07-03 17:48:54bitch nu mai face gura mare ce daca a fost la parnaie


OK! E parerea ta... voi numai daca omorati pe cineva "puteti fi judecati"... vedem asta aproape zilnic la stirile de la ora 5. Si apropo, poti fii obsedat "de ceva", nu "dupa cineva" ... ai dat capacitatea? (e vorba de calasa a 8-a...)


imi placi cand esti asa nervoasa.
Mie nu-mi plac stirile de la ora 5 si ...fanii lor !!!


Ce perspicace esti?! Nu te obliga nimeni sa iti placa de mine... oricum pe la voi se intampla cele mai "tari" faze horor...
Si vezi ca si "desteptii" de parlamentari cica isi asuma raspunderea pentru ce fac, dar nu se intampla si nu se va intampla nimic... bine... asta-i vrajeala!!!
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 21:03
Animal peste tot... Ce sa spun, tu esti de ala care sta in garsoniera cu ochelarii de soare... Probabil cocalar manelist in chirie, cu Q7 afara.... Vai de p... voastra!
nicof
Postat pe 3 Iulie 2011 22:42
Daca toti din familia lui nu sunt constienti de ce fac,inseamna ca si el este la fel.Tu nu ai avea ce cauta cu un asemenea baiat,nu este de tine.Ar trebui sa il lasi in pace...mai tarziu ti`ar putea face si mai mult rau .
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 10:44
e normal sa se bage si ceilalti..probabil mama lui nu este deloc mandra ce pacoste a crescut,iar mama ta logic,e mama ta si se gandeste la binele tau...ok nu stiai de la inceput...insa ai zis ca aveti 2 luni si jumatate,adica aveati....siii???? e asa de scurt timpul ca nu realizez cand ai aflat si apoi nu ai mai reusit sa te desparti de el.....toti gresim in viata,dar uneori ne facem rau singuri in cel mai mod grav,asa ca tine...mai bine il uiti si punct..orikum un om ca el nu valoreaza nimik,adik furtul ca furtul,dar violul??????? fata mea in lokul tau as zice merci k am scapat de el....
steffy91
Postat pe 8 Iulie 2011 14:38
Am o perioada buna de cand incep sa nu ma mai gandesc la EL. Sper sa intalnesc un baiat de care sa fiu mandra, sa nu fiu nevoita sa pun de fiecare data capul in jos cand se va aduce aminte numele lui, care sa ma iubeasca asa cum il voi iubi eu
kudika363519
Postat pe 8 Iulie 2011 19:00
Am o perioada buna de cand incep sa nu ma mai gandesc la EL. Sper sa intalnesc un baiat de care sa fiu mandra, sa nu fiu nevoita sa pun de fiecare data capul in jos cand se va aduce aminte numele lui, care sa ma iubeasca asa cum il voi iubi eu
kudika363519
Postat pe 8 Iulie 2011 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aparitia celei de-a treia persoane... 97 De la: FRACTURATA 30 Martie 2009 16:14
Cum sa uit? 28 De la: kudika_21776 1 Decembrie 2012 00:57
de ce ne place sa fim umilite? 43 De la: pufosica 20 Mai 2010 21:10
buna 3 De la: kudika_29246 16 Martie 2013 16:23
ce sa fac?? 4 De la: coldwind 30 Aprilie 2010 19:53