Setari Cookie-uri

sa il iert din nou?

buna,te inteleg ce simti si eu sunt intr-o asemenea situatie acum.In urma cu doi ani aproape am pus punct unei casnicii din care nu am avut decit suferi si mi-am jurat ca nu mai dau voie nimanui sa ma mai jigneasca si umileasca dar ,nu a fost asa ,am cunoscut un tip acum trei luni totul a fost bine si frumos la inceput apoi a inceput sa ma inselee ,am trecut peste asta cu vederea si am continuat relatia ,tot ce am vrut a fost si este sa-i fie bine dar degeaba ,l-am sprijinit moral intr-o perioada foarte dificila pt el ,la fel este si acum situatia lui.acum citeva seri mi-a spus ca nu vrea sa mai fim impreuna de ce ?
nu stiu nici eu ,nu mi-a dat un raspuns exact,cu toate astea ma cauta si stie ca are nevoie de mine si ca sunt singura care -l sprijin.credeti-ma ca nu stiu ce sa fac si ce sa cred,vreau sa merg inainte dar momentan nu pot,sunt mereu cu gindul la el si simt nevoia sa-l caut.ce pot face?
chiar nu stiu.va multumesc si imi cer scz ca m-am bagat si eu dar simteam nevoia sa vb cu cineva neutru.
mihaelamihaela32
Postat pe 24 Februarie 2009 17:54
:banii de chirie jucati la carti,noptile in care nu stiam de el,telefoane de la ospatarite,biletele in buzunare,sarbatori in care am stat singura in casa in timp ce el nu stiu unde era,sambete in care plecam din aceeasi casa dar fiecare in treaba lui.

asta e viata care ti-o alegi dak ramai cu el,adik se va repete mereu si mereu
lacrasar
Postat pe 25 Februarie 2009 12:26
daca vrei sa suferi toata viata ,iarta-l.daca nu vrei sa suferi...fugi si nu te uita in urma.
dana_mv
Postat pe 25 Februarie 2009 12:32
Draga mea,
Prietenul tau face parte dintr-o categorie rara de barbati norocosi, respectiv cei care prezinta un comportament tipic "feminin". Si stiu cum sa va manipuleze asa cum meritati....
Asa ca incearca sa nu te mai plangi atata si sa o iei ca atare.....
Mult succes...

Postat pe 26 Februarie 2009 14:11
Eu in locul tau nu l'as mai ierta....Meriti pe cineva care sa te respecte si sa te iubeasca asa cum il iubesti si tu.Stiu ca e greu si ca ai impresia ca nu poti trai fara el dar poti crede'ma.Nu te'ai nascut cu el in brate asa ca poti sa traiesti si fara el...si eu am avut o relatie similara cu cineva...am asteptat 3 ani de zile sa se schimbe in zadar insa. In decembrie mi'am facut curaj si l'am lasat. Am petrecut sarbatorile numai cu prietenele mele si pot spune ca au fost cele mai frumoase sarbatori din ultimii 3 ani. Probabil ca el te iubeste numai ca te iubeste in felul lui si felul asta iti face mai mult rau decat bine....Fii puternica si nu ceda presiunilor lui...POTI crede'ma, femeile sunt puternice si tu poti sa treci peste. Incunjoara'te de oameni care te iubesc si care te respecta si pe el lasa'l cu patimile lui. Intr'o zi o sa regrete dar atunci va fi prea tarziu. Ai incredere in tine...exista suflete pereche si el cu siguranta nu e al tau;)
17DVA
Postat pe 8 Aprilie 2009 10:57
fugi de el cat poti te repede, ala isi bate joc de tine si nici macar n-are demnitatea si bunul simt sa poarte discutia aia pentru ca stie ca e vinovat
priest
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:01
hm am si eu o prietena care are o poveste asemanatoare cu a ta .e greu sa se schimbe dar asta nu inseamna k nu vrea poate incerka .... unii au un fel de a iubii diferit el te iubeste in felul lui zik eu .akm nu stiu ce ar trebui sa faci u decizi daca ai incredere in el k o sa se schimbe ramai cu el daca nu.... nu
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:38
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-04-08 14:38:48hm am si eu o prietena care are o poveste asemanatoare cu a ta .e greu sa se schimbe dar asta nu inseamna k nu vrea poate incerka .... unii au un fel de a iubii diferit el te iubeste in felul lui zik eu .akm nu stiu ce ar trebui sa faci u decizi daca ai incredere in el k o sa se schimbe ramai cu el daca nu.... nu



mai fato...ma faci sa ma indragostesc de tine!!! Pe zi ce trece esti mai isteata....offff,Doamneeeeeee....
bl_de
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:58
Eu as zice ca asta e felul lui de a-si bate joc de tine nu de a te iubi. Sorry ptr expresie dar chiar nu pot sa ma exprim altfel.
The_me
Postat pe 8 Aprilie 2009 21:34
De la: mihaelamihaela32, la data 2009-02-24 17:54:42buna,te inteleg ce simti si eu sunt intr-o asemenea situatie acum.In urma cu doi ani aproape am pus punct unei casnicii din care nu am avut decit suferi si mi-am jurat ca nu mai dau voie nimanui sa ma mai jigneasca si umileasca dar ,nu a fost asa ,am cunoscut un tip acum trei luni totul a fost bine si frumos la inceput apoi a inceput sa ma inselee ,am trecut peste asta cu vederea si am continuat relatia ,tot ce am vrut a fost si este sa-i fie bine dar degeaba ,l-am sprijinit moral intr-o perioada foarte dificila pt el ,la fel este si acum situatia lui.acum citeva seri mi-a spus ca nu vrea sa mai fim impreuna de ce ?
nu stiu nici eu ,nu mi-a dat un raspuns exact,cu toate astea ma cauta si stie ca are nevoie de mine si ca sunt singura care -l sprijin.credeti-ma ca nu stiu ce sa fac si ce sa cred,vreau sa merg inainte dar momentan nu pot,sunt mereu cu gindul la el si simt nevoia sa-l caut.ce pot face?
chiar nu stiu.va multumesc si imi cer scz ca m-am bagat si eu dar simteam nevoia sa vb cu cineva neutru.
kudika021295
Postat pe 20 Mai 2009 09:16
sunt foarte curioasa cum au decurs lucrurile. Eu acum trec exact prin asta si nu stiu ce sa fac.
kudika021295
Postat pe 20 Mai 2009 09:19
pai...nu a fost usor.ne-am mai intalnit si mi se inmuiau picioarele.asta pt ca inca mai speram,inca nu vroiam sa accep realitatea.dar fiecare intalnire cu el nu m-a facut decat sa-mi confirme ca decizia mea de a-l parasi e cea corecta si ca nu trebuie sa mai privesc in urma.am inceput sa vad lucrurile mult mai clar,si nu vreau sa-l mai las sa ma foloseasca asa cum a facut-o timp de 2-3 ani.inca mai trag de pe urma acestei relatii,dar nu sentimental,si financiar,pt k platesc la credite pe care le-am facut pt a-l ajuta si pe care el nu pare sa aiba vre-un gand sa le plateasca.Sunt constienta k nu m-am vindecat complet,pt ca ma infurii cand ma gandesc la el,il blestem in fiecare luna cand ma duc cu banii la bank sau k ma incurca in anumite planuri aceste credite,ma infurii si pe mine k am lasat sa mi se intample asa ceva,k am fost asa fraiera sa am incredere in asemenea om,sa sper la o familie cu el.L-ma iubit foarte mult,mai mult decat o sa-l mai iubeasca cineva vroadata,inca se afla in gandurile mele,dar m-am resemnat,pt k el nu este asa cum il vroiam si cum credeam eu ca este,deci e nu-l iubeam pe el,ci doar o inchipuire de-a mea cu chipul lui.Cand am trecut prin toate astea am avut alaturi de mine un prieten care m-a ascultat,m-a sustinut si mi-a tinut companie in tot acel timp in care el ma lasa singura sa-l astept,fara "sa se dea la mine" k sa zic pe romaneste.ma scotea din casa in weekend-urile in care eu ma izolam,venea in parcul in care eu ieseam seara cu cainele,ma asculta mereu cand eu ma plangeam k ma lasa singura,k ma insala fara insa sa-si dea cu parerea,sa ma influenteze intr-un fel.acum suntem impreuna si purtarea lui nu ma face decat sa-mi dau seama cat de frumoasa poate fi o relatie,si ce calvar am trait eu cu fostul.m-a asteptat sa am gandurile mai limpezi si mi-a zis k ma iubeste.de atunci sunt cea mai rasfatata si toate gesturile lui m-au facut ca incet incet sa simt si eu ceva pt el.
pusha2
Postat pe 20 Mai 2009 22:57
De la: pusha2, la data 2009-05-20 22:57:57pai...nu a fost usor.ne-am mai intalnit si mi se inmuiau picioarele.asta pt ca inca mai speram,inca nu vroiam sa accep realitatea.dar fiecare intalnire cu el nu m-a facut decat sa-mi confirme ca decizia mea de a-l parasi e cea corecta si ca nu trebuie sa mai privesc in urma.am inceput sa vad lucrurile mult mai clar,si nu vreau sa-l mai las sa ma foloseasca asa cum a facut-o timp de 2-3 ani.inca mai trag de pe urma acestei relatii,dar nu sentimental,si financiar,pt k platesc la credite pe care le-am facut pt a-l ajuta si pe care el nu pare sa aiba vre-un gand sa le plateasca.Sunt constienta k nu m-am vindecat complet,pt ca ma infurii cand ma gandesc la el,il blestem in fiecare luna cand ma duc cu banii la bank sau k ma incurca in anumite planuri aceste credite,ma infurii si pe mine k am lasat sa mi se intample asa ceva,k am fost asa fraiera sa am incredere in asemenea om,sa sper la o familie cu el.L-ma iubit foarte mult,mai mult decat o sa-l mai iubeasca cineva vroadata,inca se afla in gandurile mele,dar m-am resemnat,pt k el nu este asa cum il vroiam si cum credeam eu ca este,deci e nu-l iubeam pe el,ci doar o inchipuire de-a mea cu chipul lui.Cand am trecut prin toate astea am avut alaturi de mine un prieten care m-a ascultat,m-a sustinut si mi-a tinut companie in tot acel timp in care el ma lasa singura sa-l astept,fara "sa se dea la mine" k sa zic pe romaneste.ma scotea din casa in weekend-urile in care eu ma izolam,venea in parcul in care eu ieseam seara cu cainele,ma asculta mereu cand eu ma plangeam k ma lasa singura,k ma insala fara insa sa-si dea cu parerea,sa ma influenteze intr-un fel.acum suntem impreuna si purtarea lui nu ma face decat sa-mi dau seama cat de frumoasa poate fi o relatie,si ce calvar am trait eu cu fostul.m-a asteptat sa am gandurile mai limpezi si mi-a zis k ma iubeste.de atunci sunt cea mai rasfatata si toate gesturile lui m-au facut ca incet incet sa simt si eu ceva pt el.


imi pare bine pentru tine
cristi_nne
Postat pe 21 Mai 2009 09:05
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 14:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti? 5 De la: yssablue 1 Iulie 2010 21:36
cea mai urita despartire... 50 De la: ionelaela 15 Septembrie 2009 00:02
ce sa mai cred? 11 De la: bia_moga 15 Februarie 2011 23:31
un sfat va rog... 15 De la: kudika321137 12 Septembrie 2010 15:26
Sunt casatorita si totusi singura!! 53 De la: kudika445445 25 Decembrie 2011 11:34