Setari Cookie-uri

logica si barbatii sau despre reguli nescrise(care nu se incalca)

http://www.anywear.ro Siteul cu cele mai ieftine accesorii.
gheorghemoni
Postat pe 11 Septembrie 2008 09:32
Eu am trecut prin aceeasi situatie anul trecut; el inca locuia cu fosta numai ca fosta nu avea pe nimeni. Am fost impreuna aproape 4 luni timp in care in zicea ca se muta de la el in fiecare saptamana, nici dupa 4 luni nu era mutata si imi vb despre ea destul de mult. in fine am rupt relatia cu toate ca tineam la el, ma suna si ma ruga in mii de feluri sa fim impreuna si nu imi pare rau de ceea ce am facut. parerea mea este sa termini cu el daca el nu vrea.
madallina
Postat pe 11 Septembrie 2008 13:25
Madworld, ti-ai raspuns singura la intrebare si stii deja: inca o mai iubeste, dar probabil nu vrea sa recunoasca. Plus ca barbatii, dupa ce termina o relatie serioasa, se arunca in bratele primei tipe care le sare in cale. E felul lor de a se vindeca, asa cum al nostru e sa stam cu prietenele in casa sa ne uitam la filme siropoase . Acuma nu stiu daca toata lumea face asta, dar intelegi ideea.
Ai facut ceea ce trebuia, e clar ca nu e pregatit pentru o noua relatie. Si, ma gandesc ca daca vine neanuntat sa te implore sa fiti impreuna, e din cauza ca se simte ranit ca i-ai dat TU papucii si nu el tie. Dar de, e barbat si va face pe victima sa obtina ceea ce vrea.

Postat pe 11 Septembrie 2008 15:57
Buna fetelor.Cand l-am cunoscut pe sotul meu si el locuia cu fosta,desi tocmai se despartisera.Cu toate acestea,mi-a vorbit doar despre motivul despartirii,mi-a promis ca in 3 zile ea avea sa plece...si cam atat.Imi mai spunea cate ceva de ea atunci cand il intrebam eu,cu scopul de a iesi deasupra ei,ca de...asa suntem noi femeile,trebuie sa stim mereu ca suntem mai bune decat cea de dinaintea noastra.Insa eu m-am confruntat cu o alta problema:mama lui il incuraja sa se impace cu ea,tot timpul ma compara pe mine cu cealalta:ca ea avea parul lung si eu scurt si ca femeile cu parul lung sunt mai frumoase,ca ea mereu ii aducea ceva cand venea seara,ca ea era mereu mereu eleganta,iar eu p[urtam haine largi si adidasi,ca ea arata f bine si eu sunt grasuta,cand i-am zis ca ne casatorim si ca am dat avansul la restaurant,ne-a zis ca ne-am grabit ca poate ne despartim si multe alte lucruri.Aveam o perioada cand,desi locuima impreuna,imi era teama de cate ori venea de la maica-sa ca poate l-a convins sa o vrea pe cealalta...Deci fosta este o problema vesnica,indiferent din ce parte vine....Am insa noroc ca sotul meu este matur si nu o asculta pe maica-sa
georgiyana
Postat pe 15 Septembrie 2008 10:09
De la: alone, la data 2008-09-05 16:42:53 fetelor,eu astazi,m-am descis sa fiu rea.prietenul meu,mentine legatura cu fosta,prima lui dragoste,the one....
se intalnesc la cafelute(si nu virtuale,cum bem noi ).iar azi,cand am intrat pe hi5,la el in lista trona ea! asa ca,am rezolvat problema,cu multa nesimitire,ce-i drept!el nu avea poze deloc,iar eu am plantat 5 poze cu noi doi(am aflat parola),stiu!f urat din partea mea,dar m-a scos din toti peneni!sunt cu el de un an si jumatate si tot asa o trag,zi de zi...
asa ca diseara banuiesc ca nu ma mai spala nici dunarea.... dar a meritat!
si are rost sa va spun ca parola era formata din numele lui si numele ei? SMART GUY!

Bine ai facut, ink ai fost prea blanda cu el.Pai cine e el ca tu sa-i suporti toate astea.Chiar se crede destept cu parola aia.
romanticbabe
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:02
Buna, am si eu o intrebare: domnul este cumva Balanta? :)

ivonakarine
Postat pe 2 Februarie 2009 10:34
Intrebarea era pentru initiatoarea subiectului, Madworld.
ivonakarine
Postat pe 2 Februarie 2009 10:49
esti femeia lui de tranzitie. se trateaza cu tine dupa pierdere. dak accepti ia-o sportiv .
tudoreugenia
Postat pe 2 Februarie 2009 16:25
De la: alone, la data 2008-09-05 16:44:08



suuuuuuuuuuuuuuper tare ce as vrea si eu sa pot sa fiu asa obrzanik uneori abia astept sa ii vad reactia... daca nu am sarit peste ea, din greseala
moni_k10_06_86
Postat pe 23 Iunie 2009 20:27
De la: madworld, la data 2008-09-05 01:01:17am cunoscut pe cineva de curand...e frumos, inteligent, simpatic...eu am terminat o relatie..el l-a fel. deosebirea dintre noi e ca eu nu vorbesc deloc despre fostul, nu l-am pomenit niciodata, in timp ce el vorbeste incontinuu despre ea. spune ca l-a parasit, dupa ce el a sustinut-o intr-o perioada in care a avut ea probleme, ca dacax nu ar fi fost situatia respectiva s-ar fi despartit el de ea. e ok daca imi spui asta o data...bine, nu e deloc ok,mai ales ca o spui la prima intalnire, in loc sa ma intrebi ceva despre mine.
situatia continua...el vorbeste despre ce face ea...pentru ca am omis esentialul:ei doi inca locuiesc impreuna!!!!!pana la sfarsitul acestei luni. singurul lucru care nu va mai continua va fi aceasta relatie. ideea e ca eu daca sunt cu el si imi amintesc de fostul, incerc sa-mi alung amintirea(si asta pentru ca eu chiar vreau sa il uit)...
pana la urma asta e regula nr1: sa nu vorbesti de ex-ul...de ce face asta.pun o intrebare al carei raspuns il am deja: o iubeste in continuare, e doar gelos si asta incearca sa faca si el: sa-i starneasca gelozia.
e clar..se foloseste de mine...si nu e corect. nu vreau sa fac pe victima, am acceptat aceasta relatie pt ca mi-a placut el...desi recunosc, am crezut ca voi uita...am incercat, el nu m-a ajutat in acest sens.
nu simt pentru el afectiune...nu ma doare cand vorbeste de fosta...ma enerveaza ca nu isi da seama ca ar putea sa ma faca geloasa. ..e si ceva ciudat...sunt o persoana geloasa, dar in cazul lui nu se aplica.
o sa-l parasesc nu vreau sa fiu folosita. si eu am nevoie de cineva alaturi...de o imbratisare..vreau sa vorbesc cu el. sa simt ca vrea sa ma descopere, ca vrea sa vada ce fel de persoana sunt..
el vorbeste mult depre el, despre ea, despre noul ei iubit(pe care e clar ca nu-l suporta), despre familia lui, despre problemele lui, daca incerc sa spun ceva legat de ceva care m-a afectat, nu isi da seama si ma intrerupe...am renuntat sa mai vb despre mine...nu-l interesez decat fizic...dar nu o sa ma culc cu el stiind ca doar asta vrea...sa o faca pe ea geloasa...
acum e doar o stare de iritare ...am crezut ca o sa fie altfel...se pare ca m-am inselat...
nu vreau sa ma atasez de el...o sa termin ceva ce nu trebuia sa inceapa, inainte de a ma afecta. ciiudat e ca in seara asta am fost sa alerg si nu ne-am vazut...si a facut o usoara criza de gelozie. nu mai inteleg ...a demonstrat ca nu-i pasa de mn, cand in loc sa incerce sa ma descopre, vorbea de ea...
de ce face asta... nu realizeaza ca nu trebuie sa vorbeasca de relatia aceea cu mine? e logic...e o regula "nescrisa"...inteleg ca il doare...si pe mn ma doare inca...dar nu vreau sa-l ranesc pe el spunandu-i asta...nu ca l-ar interesa...de ce mai sta cu mine,de ce m-a abordat, de ce a vrut o relatie ...daca nu pote renunta la fosta? de ce se minte singur?






când doi oameni nu se mai iubesc e mai bine sã se despartã decât sã trãiascã în minciunã ºi dramã.
Problema e cã noi, fetele, ne-am obiºnuit ca pe vremea bunicii, sã ne iubim pânã la moarte ºi sã nu concepem în niciun chip despãrþirile ce lasã urme adânci pe faþã ºi în suflet. Dar azi, în ziua de azi, când lumea s-a întors cu fundu-n sus, sã te desparþi dupã o relaþie lungã a devenit la fel de firesc cum e ºi duºul de fiecare searã, adicã aproape obligatoriu. Fetelor, nu vã speriaþi de despãrþire, fiindcã e oricum mai bunã decât o relaþie naºpa din toate punctele de vedere. Naºpa e însã faptul cã bãrbaþi de calitate, care sã-ºi ia viaþa în piept ºi sã fie capabili sã iubeascã pânã la moarte, sunt din ce în ce mai puþini, asta-i beleaua!
Aphrodite
Postat pe 2 Octombrie 2009 22:09
barbatii care nu fac diferenta intre ce a trecut si ce e acum nu mi-au placut niciodata. te felicit ca ai pus mana pe parola contului.da-i o lectie
Timeea1
Postat pe 7 Octombrie 2009 15:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o situatie delicata 164 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43
barbatul ideal..oare exista??? 180 De la: mamaia22 5 Septembrie 2014 12:37
sfat va rog 6 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:27
de ce mint barbatii? 119 De la: kudika084096 19 Noiembrie 2009 22:04
Este important ca viata sexuala sa fie ''piperata''? 51 De la: kudika_17905 31 Octombrie 2013 12:51