Setari Cookie-uri

ce faceti cand aflati ca el are o sotie?

Am cunoscut pe el in ianuarie,iarna.Un barbat super, nu fuma,nu-i placea bautura ,se imbraca bine.pt mine era perfect. lunile treceau eu am inceput sa iubesc mai mult.Eram de 3 luni si ceva impreuna,cand erem invitat la o logodna. N-a vrut sa vina cu mine,dar in ziua aia ici nu a raspuns la telefon.Asa a trebuit sa ma duc singura cu parinti,si sora mea.Deja era tarziu si hop apare "El",dar nu singur cu o tipa,pe care nu am vazut din fata cand a intrat pt ca s-a intors ,pt ca a salutat pe cineva.Dupa ce am mancat, sora mea s-a dus la matusa mea la masa unde a stat si el.Cand a venit inapoi mia zis ca a vazut-o pe el cu a gagica,si gagica era o colega de servici de al meu care de vro 3 luni,poate nici atat a plecat.Prima data am crezut ca sunt verisoare. Toata noaptea a umblat dupa mine,sa nu cumva sa apropi de ea.Apoi m-am dus la el la masa si am salutata pe ea am intrebat cum ii merge la noul servici,ce face sotul"care era langa ea" dar nu am stiut atunci,Cand ma intrebat de unde o cunosc pe el?El repede a raspuns ca avem un prieten comun.
El cu ea a plecat. A doua zi ma suna sa ne intalnim. Eu curios sa intreb cine-i tipa "eramconvins ca varasa",ca nu am vazut ceva intim intre ei, Asa m-am dus la intalnire.
evelin26
Postat pe 7 Septembrie 2008 14:57
Cand am intrebat-o ca sunt verisoare a zis ca nu.Ca tipa cu care a fost la logodna este sotia, eu nu am crezut-o , si am zis sa nu spuna nici in gluma . DAr era adevarat. Si mi a zis sa nu spun sotiei, care imi era colega de vro 5 ani.Voi ce ati face?
evelin26
Postat pe 7 Septembrie 2008 15:08
Vrei sa spui ca tu iesi de 3 luni de zile cu sotul colegei tale si ca habar nu aveai ? sau am inteles eu mesajul tau gresit ?

iris_4_ever
Postat pe 7 Septembrie 2008 16:11
De la: evelin26, la data 2008-09-07 15:08:13Cand am intrebat-o ca sunt verisoare a zis ca nu.Ca tipa cu care a fost la logodna este sotia, eu nu am crezut-o , si am zis sa nu spuna nici in gluma . DAr era adevarat. Si mi a zis sa nu spun sotiei, care imi era colega de vro 5 ani.Voi ce ati face?


adio si-un praz verde!


laleika
Postat pe 7 Septembrie 2008 16:35
aia ma intrebam si eu, iris cand am citit..........am ras bine cand am vazut mesajul tau.........da stii cum ii....lumea ii tare mica...........si nu ne dam seama pana nu simtim pe pielea noastra
dienuta_nou
Postat pe 7 Septembrie 2008 17:42
Tu ce crezi ca ar trebui sa faci? Sunt unii atat de nerusinati, mai are si tupeul sa iti zica sa nu il parasti sotiei si sa mai iesi cu el. pai gandeste-te putin, ai putea sa fi si tu inselata ca sotia lui, ti-ar convenii. ar trebui sa ii dai o lectie dobitocului, doamne cat de mult ii urasc p oamenii astia. dk ai dovezi ar trebui sa ii spusi si sotiei lui sa se lecuiasca macho man

Postat pe 7 Septembrie 2008 18:35
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-07 16:11:25Vrei sa spui ca tu iesi de 3 luni de zile cu sotul colegei tale si ca habar nu aveai ? sau am inteles eu mesajul tau gresit ?




offf! mai tu intelegi nu! ea era colega cu el si cand ea a plecat de la servici el a acostato ca stia ca nu mai era colege cu ea. si cand el a venit la nunta cu ea , ea nu mai era colega cu ea, el fiind imbarligat cu ea, ea nestiind ca el este casatorit cu ea.

cred ca daca il caut pe vasile, ii mai gasesc o lotca!!

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:34
nu fi zgarcit..baga-i o barca cu motor..

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:40
geo, cu greu am reusit sa citesc ce ai scris iar rezultatul e ca am reusit sa ametesc de tot
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:42
inseamna ca n-ai citit inceputul topicului...sa vezi ameteala..geo e deja profesor in materie de coerenta..

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:47
reformulam...care a cui colega era si cine a cui vara era????
si el ce vrea pana la urma ??
sa inteleg ca totusi d-ra s-a trezit amanta fara stirea nevestei sar nici a dansei???
??? boh...incuatura mareeee rau de tot...si cu logodna cum a ramas????
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:52
De la: amme22, la data 2008-09-07 20:42:29geo, cu greu am reusit sa citesc ce ai scris iar rezultatul e ca am reusit sa ametesc de tot


ema, cand ameteala iti va fi potrivnica si trrupul tau va lua directia data de atractia gravitationala , voi fi langa tine si oprii cu trupul mieu acest proces. da' sa stii ca-s casatorit!!

cum doamne iarta-ma nu si-a dat seama ca-i casatorit , in trei luni de zile!!!!!?
intrebarea asta mi-a venit dupa ce am analizat textu, ca si cum ar fi fost scris de o unguroaica!

Postat pe 7 Septembrie 2008 20:53
no apai daca-i din cluj cred si eu ca procentajul de a fii unguroaica este foarte mare...a nu se intlege ca am vreo obiectie .... dar asa suna ...
in sfarsit meeei gheo care a cui era????
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 20:59
mah geo, trupul meu de cateva minute bune a luat directia data de atractia gravitationala si tu nu erai aici. Abia acum am reusit sa-mi revin, insa nu mai citesc inca o data de la inceput pt ca risc sa aterizez din nou.
ma tot gandesc daca, totusi, nu ar fi bine sa-mi cumpar o saltea pe care sa o pun sub birou?
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:02
mai bune bratele lui geo..chiar daca-s insurate..

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:06
bune, bune, insa pana ajunge el aici eu risc sa imi rup gatul cu succes
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:08
amme te imprumut eu de saltea...dar e numa de o persona sa sti daca vrei sa faci si prostioare sub susnumitul birou....nu stiu daca este potrivita.... in schimb atenueaza socul la caderi subite sub birou din cauza ametelii sau a rasului isteric....
tu alegi eu am facut oferta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:12
am sa ma gandesc la oferta ta io_me. Dar inainte de asta sunt ocupata sa analizez penibilul situatiei; adica... afli de logodna, iti suni "prietenul" care nu raspunde, iti iei inima in dinti si dupa ce te imbraci frumos ajungi intr-un tarziu. Cand colo... ce sa vezi? intra ala pe usa si te gandesti cum sa-l abordezi, nu stii cine e aia de langa el, sa te linistesti te minti singura cum ca ar fi o verisoara si inca mai speri. Pana cand... alfi ca, de fapt, verisoara era sotie pe bune Zau ca nu imi doresc vreodata sa fiu in pielea respectivei Ceeee naspa
Peste toate, ala are un tupeu imens. a II-a zi o invita la intalnire si... ea se duce Superb
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:22
vezi ce usor era? eu n-am inteles nimic din prima...da' acum am aprofundat...

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:27
De la: io_me_sicumine, la data 2008-09-07 20:59:17no apai daca-i din cluj cred si eu ca procentajul de a fii unguroaica este foarte mare...a nu se intlege ca am vreo obiectie .... dar asa suna ...
in sfarsit meeei gheo care a cui era????



deci.
ea , o tanara unguroiaca cu un viitor luminos in fata, il intalneste pe el. tanarul chipes, cu mustacioara rasucita, fara vicii si ambitii.
dragostea lor tine putin mai mult de trei luni si doua zile, pana in ziua fatidica, s-o numim Z, un eveniment ii va schimba turnura povestii. o logodna, fara importanta a cui, il va face pe el sa taca la rugamintile ei de a proceda impreuna la sus numitul eveniment. mici crampe in stomac al fetii de la acest refuz, prevesteau furtuna ce va urma. ajunsa la localul cu pricina , unde era in desfasurare logodna, n-are importanta a cui, tanara noastra unguroaica avu surpriza vietii ei. nu , nu a fost ceruta in casatorie! la o masa mai retrasa, stand cu berea intro mana si tigarea in cealalta, statea el, the ungurul nevicios. ceea ce era mai tragic , alaturi de el statea o alta unguroaica, mai frumoasa si mai desteapta. in ea a recunoscut o colega de munca , ce o parasise cu trei luni si ceva in urma , in cautarea unor taramuri mai banoase(cea ce-i ciudat aici , este intervalul de timp foarte asemanator intre plecarea ei si cel al relatiei) tot timpul cat logodna, sau parastasu', tanarul ferches ungur, a avut grija sa-i tot spun tinerei lui prietene , sa nu carecumva sa intre in vorba cu el. sau cu ea. aici firul povestii tinde sa degenereze, asa ca ma voi folosii de apelative.
totusi , profitand de neatentia paznicului, adica the neviciosului tanar, ea, adica ea, s-a apropiat de masa lor, adica a lui si a ei............io am obosit!
final. el era casatorit, ea nu stia, dar a aflat la logodna la care s-a dus singura ca el a refuzat sa vina ca trebuia sa vina cu sotia lui!
offfff! cine m-o fi pus.
cert e ca tanara noastra unguroaiaa , toata noaptea a crezut ca tanara ce era cu el , era verisoara lui. d-asta s-a dus a doua zi la intalnirea ce i-a propuso el , tot a doua zi. si cand ea a intrebat cine era tanara ce-i statea alaturi la logodna , n-are importanta a cui, el i-a spus ca-i sotia........aici filmu' devine melodramatico-parodistic.
the end!

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:28
sml_lesinat_definitiv_si_fara_speranta
the end
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:32
acu' am intrat si eu in ceata...

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:33

las' ca te scoate geo la liman

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:36
desigur, ai toata increderea si ceata devine deasa... si mai deasa... deasa de tot... unde ai spus ca era pamantul?
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:38
dincolo de trupul mieu!

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:38
da' de ce ai impresia ca, din atata ceata, se mai vede ceva din trupul tau?
amme22
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:39
vorbeste...vorbeste..nu te opri...mai spune-mi...casa ma ghidez prin ceata ..la ce te gandeai..

Postat pe 7 Septembrie 2008 21:41
nu-i mai bine sa aprind lumina?
asa vede si ema unde cade, si tu unde trebuie sa ajungi!


Postat pe 7 Septembrie 2008 21:45
Doamne geo ca nu esti sanatos stiam,,,,
da iaca ca eu estem acuma la munci,,,
si stau si citeste aceaste mica povestioare ale tale,,,si nu ma mai poate sa ma opreste din ras eu

scuzati eventualele greseli gramaticale dar eu nu mai stie sa vorbeste bine romaneste de cand mama mea e lautara
aricica_pogonica
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:46
no mai geo incheiasi subiectul ...nu puteai sa ma mai ametesti si pe mine putintel???
rusinica....
mai incearca odata....te rog eu....
dandanaua_reloaded
Postat pe 7 Septembrie 2008 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AM NEVOIE DE UN SFAT 646 De la: ella_mysterious 19 Iulie 2012 19:12
Pot Insela din prea mult bine...? 79 De la: denis_3d25 27 Octombrie 2010 01:48
de ce oare? 21 De la: Rafinata 15 Iunie 2009 15:05
Regula de trei simpla 32 De la: cristinarudi 11 Aprilie 2009 09:23
cat de departe se merge cu destainuirile 87 De la: love_strike 26 Noiembrie 2009 17:39