Setari Cookie-uri

...simt nevoia sa aflu si alte pareri...

curaj!viata cat de dura e iti rezerva ceva.indiferent de ce se va intampla si cat de greu va fi,nu uita k ai un copil!pt.el lupa,iar dk el te-a parasit stai linistia k exista un d-zeu pt.fiecare.
evelyn50
Postat pe 10 Noiembrie 2008 15:59
Noi 2 ne asemanam dintr-un punct de vedere: avem nevoie de cineva alaturi de noi ca sa trecem peste greutati, nu putem singure!
E clar ca tu ai avut probleme mult mai mari decat ale mele, dar ceea ce vreau eu sa-ti spun este ca, cu toate ca cel care te-a ajutat sa treci peste toate nu mai este langa tine, ai de la el un cadou minunat: fetita ta. Ea te va ajuta atunci cand iti este greu, sa nu uiti asta niciodata si cand te vei simti singura ia-o in brate si iti va da forta sa reusesti.

Sunt sigura ca vei reusi, pentru ca esti o invingatoare!!
ramo_88
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:07
De la: mirelusha82, la data 2008-10-27 10:44:38Am stat si am citit cu sufletul la gura povestea ta,este incredibila,prin cate ai trecut si se vede ca esti o femeie super puternica si inca mai ai putere...te apreciez ffff mult,nu as sti ce sfat sa iti dau,ptr ca puterea ta de a merge mai depatre ma uimit,decat o parere pot da.... sa-i multumesti lui D-zeu(dc esti credinciosa)iti urez tot binele din lume!!!!! si sa te gandesti ca ai o printesa langa tine!!numai bine!!!



Nu te supara pe mine mirelusha, dar lamureste-ma si pe mine te rog unde vezi tu puterea intr-un om care se afunda in droguri pentru a scapa de viata cotidiana,de realitati, pana la urma?
Alexandra_Pitzy
Postat pe 24 Decembrie 2008 04:38
Nu te intelege nimeni mai bine ca mine.(un"coleg") LSM Al.Obregia

Postat pe 28 Decembrie 2008 05:26
Trista poveste. Eu cred ca problema nu sunt drogurile, drogurile sunt doar solutia proasta pe care tu ai ales-o. Problema este ca tu , la un moment dat, nu ai mai vrut sa infrunti realitatea( ma refer la momentul primului divort), si ai apelat la aceasta rezolvare falsa, respectiv narcoticele. Ma bucur ca a reusit sa scapi de dependenta pe care ai capatat-o, dar atat timp ca tu nu ai sa accepti realitatea asha cum este ea, nu ai sa poti merge mai departe, si in final lumea te ajuta, dar oamenii nu pot sa iti traiasca viatza in locul tau. Incearca sa vezi mereu partea buna a lucrurilor, si sa privesti in viitor, incearca sa te simti plina de viatza, nu mereu obosita. Stiu ca poate senzatia de oboseala este dat si de tratamentul pe care il continui, dar mie mi se pare ca sunt simptome de depresie cronica, si cu toate ca nu am trecut prin experienta dependentei de droguri, nici macar tutun nu fumez, am avut o cadere nervoasa, si stiu ce inseamna sa te simti mereu obosita, si singurul moment de "fericire" si liniste sa fie atunci cand dormi, sa nu te mai intereseze absolut nimic, sa vrei sa te izolezi complet.
Nu pot spune exact ce si cum sa faci, dar numai tu poti sa iti schimbi modul de a vedea lucrurile, oamenii pot sa iti dea un sfat, sa iti ofere un exemplu, dar tu esti cea care alege. In cazul meu, a ajutat mult sa ma separ de anumiti oameni care ma trageau in jos psihic. Priveste partea buna a lucrurilor, in final, ai un copil, ai o familie, care chiar daca nu te ajuta foarte mult, macar nu te trage in jos (nu vreau sa intru in detalii, dar eu am o mama care sufera de borderline, si este practic imposibil sa te intelegi cu ea).
Nu vreau acum sa facem o comparatie de genul eu am suferit mai mult decat tine, pentru ca poate nu e asha, poate mie viatza mi-a dat mai multe incercari, dar in acelasi timp poate m-a si pregatit mai bine psihic (cu toate ca si pentru mine, la un moment dat au fost prea multe , si atunci am clacat), insa gandeste-te ca mereu trebuie sa ai ceva pentru care sa fii recunoscatoare si care sa iti dea o farama de fericire.
"sa fim recunoscatori, pentru ca daca nu am invatzat multe astazi, macar am invatzat ceva, iar daca nu am invatzat nimic, cel putin nu ne-am imbolnavit, si daca ne-am imblonavit, cel putin nu am murit, asha ca sa fim recunoscatori"Buddha
Aladiah
Postat pe 28 Decembrie 2008 15:55
draga mea, povestirea ta doare,doare enorm! dar este bine daca intr-adevar ai terminat-o cu drogurile! in privinta lor[a drogurilor] am doar un sfat;inchide bine usa cu cheia..si arunca cheia in prapastia in care te dusesera ele! priveste inainte si cauta sa vezi partea frumoasa a lucrurilor; ai un suflet de copil, o mica printesa! tu esti o luptatoare! ai dovedit-o! lupta pentru copilul tau, pentru dragostea ta! pentru viata ta! si lasa timpul sa vindece ranile...
vaiana
Postat pe 17 Martie 2009 16:21
Da! Omul te-a iubit si te mai iubeste.
Dar nu te mai RESPECTA. De ce? Pt.ca tu n-ai facut-o, pt. ca tu nu-ti vezi slabiciunea.

Doar aratand ca poti invinge singura viata, vei reusi sa-l readuci aproape.

S-a saturat tot el sa "traga la jug".

Copila ta creste si va vrea sa aiba o mama adevarata.
El o indeparteaza fiindca protejeaza copila de tine.

Fii tare, de dragul vietii, de dragul sansei, de dragul copilei.

Si cand vei invinge, n-o sa mai ai timp sa scrii pe forum de ocupata cu cei dragi.

Haide, poti, ai putut atatea, vei putea si acum de dragul fetitei in primul rand!

Dragostea e un elixir al inimii si mintii.
La modul cum ti-ai descris povestea e clar ca poti.
Curaj si forta!



90701
Postat pe 17 Martie 2009 17:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Acel moment cand vrei sa o dragalesti si iti povesteste de fost. 9 De la: kudika_1015877 22 August 2016 00:50
just married 1 De la: kika25 27 Septembrie 2009 23:16
relatie?sau......? 32 De la: kudika034235 25 August 2009 21:58
Nu poate uita dar poate ierta 317 De la: kudika029282 3 Martie 2014 13:22
Totul despre cresterea in inaltime 2 De la: xeniutza_jojo 1 Noiembrie 2009 20:52