Setari Cookie-uri

intrebare pentru barbati


tare scarlatt.............baiat din brasov daca nu ma insel....

Postat pe 20 Octombrie 2008 23:58
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 17:20
daca tu nu poti sa intelegi cum isi manifeste un baiat sau un barbat dragostea depinde de caz inseamna ca ori tu esti devina ori ei nu stiu ce au langa ei
danutz_eugen2007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:19
raspunsul a fost dat pt intrebarea pusa de diana(dianchik)
danutz_eugen2007
Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:22
De la: dianchik, la data 2008-09-11 13:06:07Baieti spuneti-mi si mie cum va manifestati voi dragostea fata de cineva.De ceva timp incerc sa va inteleg dar nu pot.

Problema este pusa foarte frumos, as spune foarte eficient din punct de vedere avocatzesc. Dar are o premisa discutabila. Unde scrie ca baietii trebuie sa isi manifeste dragoste, si mai ales ceea ce ce inteleg UNELE femei prin dragoste?
Intimplator ele inteleg prin dragoste ceea ce le prinde lor bine...
Mircea_O
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:05
dianchik,
O persoana poate sa fie "rece" dar sa tina sincer la cineva - zic sa tina sincer pt. ca o persoana de genul, e de obicei mai realista si-i e f greu sa se indragosteasca lulea....pana la urma conteaza ce face cineva pentru tine, sacrificiile pe care e dispusa o persoana sa le faca pentru a mentine relatia...nu conteaza atat de mult infloriturile de genul declaratiilor infocate - pe mine ma fac sa rad si sa ma indoiesc de inteligenta persoanei cu pricina... imi ridica mari semne de intrebare un astfel de comportament. Decat unul care numai sa dea din gura mai bine unul care tace si face.
Gelozia strica relatiile asa ca incearca sa te abtii atunci cand vrei sa faci vreo remarca idioata - asta daca nu ai motive evidente; e greu la inceput.... incerca insa sa-ti imaginezi cum ai reactiona tu, cum te-ai simti daca cineva ti-ar face scene si scandal fara nici un motiv...
ocs
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:33
Faza cu lovitul inseamna clar ca nu stie ce e aia iubire.... Initial am crezut ca esti ca si mine, am nevoie de foarte multa atentie din partea lui ca sa-l cred. Dar odata , un barbat mai matur, dar mai rece, retras din fire, mi-a spus, intr-un moment de sinceritate, ceva care ma marcat, si m-a schimbat oarecum: ”Lasa-ma sa te iubesc asa cum stiu și pot eu, nu-mi cere sa fiu cum vrei tu!” Poate le va fi de folos si altor fete replica asta....
monel10me
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:11
De la: dianchik, la data 2008-09-11 13:06:07Baieti spuneti-mi si mie cum va manifestati voi dragostea fata de cineva.De ceva timp incerc sa va inteleg dar nu pot.

Paiii...
Imi fuge mintea la vorba aia: va intilni dragostea (doar) cel care o are deja in el...
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:24
Dragostea si-o manifesta fiecare in felul lui. "A iubi inseamna a oferi neconditionat, celui de langa tine, ceea ce il face sa se simta unic, special, fericit." Daca pe tine te fac fericita palmele peste fund, deexemplu, vei gasi 40-50% din barbati atragatori, iubitori. Daca nu esti bautoare de cafea, degeaba incearca el sa te trezeasca pe tine cu aroma imbietoare a unei cafele fierbinti, facuta cu grija si dragoste....vei spune ca e un ignorant care are doar vicii. Manifestarea dragostei nu inseamna o anume actiune, un comportament bine stabilit. Daca cel de langa tine tine cont de placerile tale, de micile bucurii si face in asa fel incat sa le simti, te iubeste.
Alfawolf
Postat pe 5 Martie 2009 12:10
Dragostea este un sentiment complex, manifestat prin afecþiune puternicã. Definirea sa este un demers dificil, cauzat de complexitatea manifestãrii sale, dar ºi de diversitatea legãturilor afective cuprinse de acest termen
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:09
DRAGOSTEA? e un sentiment f complex nu se poate descrie in doar doua cuvinte depinde din ce punct de vedere priviti, cu siguranta unii sexul il descriu ca fiind dragoste ia se simte dar se si doveste,cred cu tarie in iubire in printi si printese viata e prea crunta pt a o lua ca atare
pity_82
Postat pe 5 Martie 2009 18:16
De la: pity_82, la data 2009-03-05 18:16:00DRAGOSTEA? e un sentiment f complex nu se poate descrie in doar doua cuvinte depinde din ce punct de vedere priviti, cu siguranta unii sexul il descriu ca fiind dragoste ia se simte dar se si doveste,cred cu tarie in iubire in printi si printese viata e prea crunta pt a o lua ca atare

_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:57
De la: dianchik, la data 2008-09-11 13:06:07Baieti spuneti-mi si mie cum va manifestati voi dragostea fata de cineva.De ceva timp incerc sa va inteleg dar nu pot.


Dur, mi-o manifest

Sunt rapid in executii...Ma si consuma repede. E singura parte nasoala

In rest, sunt calm

Postat pe 9 Martie 2009 01:37
De la: Ray_s, la data 2009-03-09 01:37:15
De la: dianchik, la data 2008-09-11 13:06:07Baieti spuneti-mi si mie cum va manifestati voi dragostea fata de cineva.De ceva timp incerc sa va inteleg dar nu pot.


Dur, mi-o manifest

Sunt rapid in executii...Ma si consuma repede. E singura parte nasoala

In rest, sunt calm


E bine ca esti calm
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 21:48
De la: googoodoll, la data 2008-09-18 20:20:14Chiar crezi ca e asa, un manual secret de instructiuni de folosire?
O fi existand vreo fratie oculta, care detine tainele esoterice ale iubirii masculine , mai stii?!?

eu unul nu m-am nascut cu un manual de folosinta in mana ,asa ca slabe sanse sa gasesti asa ceva
si nu mai generalizati fetelor, fiecare e diferit si deci implicit se exprima intr-un fel anume.....
si ce aiurea mi s-a parut intodeauna cand am auzit o fata ca nu stie daca o iubeste sau nu voi care folositi atatea teste si aburelti si alte alea , ca sa interpretati niste chesti simple , iar noi care suntem de cele mai multe ori directi ...., voi nu va dati seama ?
pai daca ramane cu fata impreuna si nu o inseala , se poarta frumos etc ..., uite o mica ideie : inseamna ca tine cat de cat la ea
SweetDadyD
Postat pe 13 Martie 2009 12:25
pai dragostea ti-o manifesti in functie de ceea ce simti... spui te iubesc sincer si ii arati peroanei pe care o iubesti ca este totul pt tine...
_dulcik_
Postat pe 13 Martie 2009 17:54
De la: _dulcik_, la data 2009-03-13 17:54:09pai dragostea ti-o manifesti in functie de ceea ce simti... spui te iubesc sincer si ii arati peroanei pe care o iubesti ca este totul pt tine...


pai degeaba ii spui de taspe ori .. daca te doare-n spate ca i s-a stricat chiuveta sau ca a ramas cu masina-n pana; pana la urma siguranta asta (ca X sau Y te iubeste) vine tot din 'imi pasa'. Ca mi se falfaie mie ca imi spui de 3 ori/zi ca ma iubesti si ca sunt soarele tau, vax!
karos
Postat pe 13 Martie 2009 18:09
fiecare are forma lui de iubire eu unul acord toata atentia prietenei mele. atentie pt mine inseamna sa ii demonstrez ca poate avea incredere in mine de fiecare data cand e sa vb ea e centrul de atentie al meu si incerc sa ii arat ca simt ceva pt ea prin fapte nu din vb ca e usor sa spui te iubesc daca nu ii si arati
danutz_eugen2007
Postat pe 15 Martie 2009 21:02
De la: dianchik, la data 2008-09-11 13:06:07Baieti spuneti-mi si mie cum va manifestati voi dragostea fata de cineva.De ceva timp incerc sa va inteleg dar nu pot.

dragostea se arata PRIN FAPTE.indiferent ca suntem femei sau barbati.unii barbati vor sa para ei mai duri si nu prea spun decat cu mare chin TE IUBESC.dar stand impreuna, e imposibil sa nu iti dai seama.fiecare gest o arata.Cuvantul- cheie e:IMI PASA.
mkdisk
Postat pe 20 Martie 2009 15:13
De la: karos, la data 2009-03-13 18:09:42
De la: _dulcik_, la data 2009-03-13 17:54:09pai dragostea ti-o manifesti in functie de ceea ce simti... spui te iubesc sincer si ii arati peroanei pe care o iubesti ca este totul pt tine...


pai degeaba ii spui de taspe ori .. daca te doare-n spate ca i s-a stricat chiuveta sau ca a ramas cu masina-n pana; pana la urma siguranta asta (ca X sau Y te iubeste) vine tot din 'imi pasa'. Ca mi se falfaie mie ca imi spui de 3 ori/zi ca ma iubesti si ca sunt soarele tau, vax!


pai fiecare si-o manifesta in felul lui... nu toti o fac la fel... si daca repeti te iubesc de prea multe ori la un moment dat devine banal si obisnuit
_dulcik_
Postat pe 20 Martie 2009 21:58

Postat pe 24 Martie 2009 22:31
http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 17:10
De la: scarlatt, la data 2008-10-20 23:54:51cum se manifesta? simplu: baby, te iubesc; hop calare pe ea!!!
incepe cu istericale? hop calare pe ea si face gura mica... are crize de gelozie sau lipsa de incredere in sine? hop calare pe ea si isi revine..
si_yo
Postat pe 3 Mai 2009 00:35
De la: zorba, la data 2008-09-19 12:31:36nu stiu altii cum sunt, dar eu unul daca devin rece fatza de fata de alaturi imi este si mie clar ca nu mai sunt asa de impresionat de ea. cam intotdeauna cand am fost indragostit lulea am aratat asta.

dar sa nu uitam : exclus situatiile cand sunt stresat si am ceva de facut, uneori am nevoie sa fiu lasat in pace, dar atunci sunt rece doar pana termin ce am de facut. cred ca stiti si voi cum e de exemplu sa ai de terminat un proiect si esti foarte ocupat si atunci ea are nevoie sa o bagi in seama cand tu nu iti vezi capul de atatea treburi de rezolvat.


si atunci cand sunteti obositi sau aveti treaba si prietena insista cu telefoane si cu lacrimi,....devine stresant pt voi?
totjoi
Postat pe 6 Mai 2009 10:29
De la: totjoi, la data 2009-05-06 10:29:17
De la: zorba, la data 2008-09-19 12:31:36nu stiu altii cum sunt, dar eu unul daca devin rece fatza de fata de alaturi imi este si mie clar ca nu mai sunt asa de impresionat de ea. cam intotdeauna cand am fost indragostit lulea am aratat asta.

dar sa nu uitam : exclus situatiile cand sunt stresat si am ceva de facut, uneori am nevoie sa fiu lasat in pace, dar atunci sunt rece doar pana termin ce am de facut. cred ca stiti si voi cum e de exemplu sa ai de terminat un proiect si esti foarte ocupat si atunci ea are nevoie sa o bagi in seama cand tu nu iti vezi capul de atatea treburi de rezolvat.


si atunci cand sunteti obositi sau aveti treaba si prietena insista cu telefoane si cu lacrimi,....devine stresant pt voi?

nu ar avea dc sa fie stresant....dar daca ea o plange din cine stie ce prostie normal ca ar fii stresant...
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 23:00
aoleu..ma baieti ..veniti ma pe rand ... hai sa iti zic o faza..fiekre barbat iubeste in felul lui ,mai mult sau mai putin inteles ...nu vreau sa par rautacioasa..dar nu putem intelege barbatii la fel cum nici ei nu ne inteleg pe noi !! si nu e vorba de totalitate !! dak ai gasit barbatu kre sa te inteleaga si sa il intelegi atunci considera'te norocoasa !! eu as zice k sunt..


orcium...revin la intrebarea ta ...chestia asta e inca studiata in laborator...deci...
lilutza09
Postat pe 17 August 2009 21:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hobbi-urile barbatilor!!! 24 De la: laremi01 2 Aprilie 2009 11:49
Cum sa fac??.. 24 De la: kudika_pudika 14 Decembrie 2011 16:03
Terifiant si dureros 10 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53
Prietenul meu are probleme cu implicarea afectiva intr-o relatie 8 De la: kudika_1002866 7 Septembrie 2016 19:13
traume sexuale 60 De la: _arhanghel 12 Mai 2011 00:45