Setari Cookie-uri

raspunde-ti va rog

De la: gio_georgiana, la data 2008-09-25 18:42:32
De la: gio_georgiana, la data 2008-09-24 19:33:57Avantajele de a trai (a te casatori) cu un barbat cu peste 10 ani mai mare ca tine:

1.stie definitia cuvantului rspect
2.stie sa aplice definitia asupra relatiei
3.nu se supara din motive copilaresti
4.nu spune te iubesc de dragul de a te baga in asternut
5.stie ce inseamna un preludiu
6.stie care este diferenta intre a face sex si a face dragoste
7.nu are aere de cocos
8.stie sa faca de mancare
9. cand iese cu baietii, vorbesc strict de-ale lor si nu inghesuie femeile princolturi
10.cand iesi tu cu fetele nu te suna disperat
11.are incredere in partenera
12.parintii daca-s ok cu capul iti respecta alegerea
13. soacra te iubeste ca are nor atanara si frumoasa
etc.

partea a doua maine, acum plec de la serviciu.

O seara buna tuturor!



Salut,

asa sa continui lista inceputa ieri;

14 Cand ajung la varsta critica, cand le ies peri albi si trec de 40 ani, cand incep sa se uite dupa altele mai tinere, poti sa stai linistita ca tu esti sufiecient de tanara incat sa-i intretii curioziatatea.
15.Are decenta cand este o emisiune preferata pentru tine si un meci sa schimbe alternativ canalele TV
16.Daca bea un pic peste masura nu se ia de femei pe strada si nici nu sare la scandal.
17.Stie ca pentru noi, astea mai mici e important orice detaliu asa ca nu uita nici o aniversare.
18.Cand intri intr-un restaurant nu-ti scapa usa in fata si nici nu te lasa sa iti tragi singura scaunul.
19.Poate renunta la o bere cu colegii, daca ti-este un pic rau.
20.Iubitele din trecut sunt un capitol incheiat.
21.Poti sa te pisicesti si sa te alinti oricand fara a parea imatura.
22 - n motive

si multe altele...

ah, si pentru ca multe dintre femei considera ca pe un barbat il lasa "jucaria" o data cu trecerea anilor, ei bine... credeti-ma pe cuvant ca nu-i asa

Evident, conteaza si cum se tine omu'... ca sa ma scuzati dar si Sean Connery care are aproape 70 e barbat bine si tentant


to everyone!!!



Perfect de acord!Spun din experienta...ai punctat cat se poate de bine.

Postat pe 29 Septembrie 2008 15:49
Mie mi se pare mult prea mare diferenta, dar fiecare traieste cum considera ca e mai bine pentru el/ea. Eu nu am in jurul meu astfel de cazuri deci nu stiu cam cum decurge o astfel de relatie.

Postat pe 29 Septembrie 2008 22:36
eu am o relatie diferenta de ani este destul de mare.Tot ce am observat este ca incearca sa ma corecteze permanent, sa-si impuna pozitia, dar totusi ma simt minunat, ma simt protejata...a fost casatorit, a divortat dupa care a avut relatii cu o droaie de fete care-l cauta permanent.Stie ca-l iubesc si se comporta urit spunind ca trebuie sa fiu mindra ca m-a ales pe mine din toate, dar nu ma simt asa.E minunat si in acelasi timp strasnic, dureros...

Postat pe 2 Octombrie 2008 13:25
De la: dianchik, la data 2008-10-02 13:25:12eu am o relatie diferenta de ani este destul de mare.Tot ce am observat este ca incearca sa ma corecteze permanent, sa-si impuna pozitia, dar totusi ma simt minunat, ma simt protejata...a fost casatorit, a divortat dupa care a avut relatii cu o droaie de fete care-l cauta permanent.Stie ca-l iubesc si se comporta urit spunind ca trebuie sa fiu mindra ca m-a ales pe mine din toate, dar nu ma simt asa.E minunat si in acelasi timp strasnic, dureros...


te simti minunat,dar in acelasi timp se comporta urat?cunosc sentimentul,atat de bine...
aimee31
Postat pe 3 Octombrie 2008 11:37
Se zice RASPUNDETI.
Kathara
Postat pe 3 Octombrie 2008 20:50
De ce intotdeauna este blamata femeia care se combina cu un barbat mult mai tanar decat ea, iar pe cele care se cupleaza cu barbati mult mai in varsta decat ele incercam sa le intelegem?
Lucia1971
Postat pe 3 Octombrie 2008 22:10
De la: Lucia1971, la data 2008-10-03 22:10:29De ce intotdeauna este blamata femeia care se combina cu un barbat mult mai tanar decat ea, iar pe cele care se cupleaza cu barbati mult mai in varsta decat ele incercam sa le intelegem?


Exact - pentru ca traim intr-o societate patriarhala deasupra careie femeile nu sunt in stare sa se ridice.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:27
da daca tipul arata bine si avem lucruri in comun,ma respecta si ne indrgostim reciproc...de ce nu..
Tind sa cred ca nu conteaza varsta si nici diferenta de varsta atata timp cat exista dragoste si armonie.
Mihaella
Postat pe 12 Octombrie 2008 03:03
fetelor eu nu stiu cum e sa ai o relatie cu un barbat mai in varsta, dar stiu sa va spun cum e o relatie cu un barbat care a avut o relatie cu O FEMEIE MAI INVARSTA DECAT EL CU 7 ANI.
a ajuns la 25 de ani sa gandeasca precum unul de 30 si vreau sa va spun ca ma simt la fel de protejata si iubita alaturi de el, cum va simtiti voi langa cei mai in varsta (respectul meu pt voi ca puteti iubi fara prejudecati).
mentionez ca diferenta dintre noi este de 2 ani si avem deja o relatie de 2 ani care urmeaza a fi oficializata in curand.
SFAT DE LA O PUSTIOAICA: nu mai ascultati de gura lumii ca ea vb si de cei tineri si de cei mai in varsta la fel de urat. si noi am avut probleme si discutii din cauza asta dar a stiut EL sa ma aduca si pe mine cu picioarele pe pamant si sa ma faca sa inteleg faptul ca "nu tot ce zboara se mananca" iar lumea e rea si invidioasa.
IUBITI SI FITI IUBITE SI RESPECTATE !!!!
Diana
diana_princessa
Postat pe 12 Octombrie 2008 12:58
sa stii ca se poate.....eu sunt maritata cu un barbat cu 10 ani mai mare decat mine (si merge de vreo 10 ani), dar acum cand mai inaintezi in varsta imi dau seama de unele diferente; oricum traieste clipa maine vei vedea ce va mai fi!
fii increzatoare in tine, n-are ce sa se intample rau.
succes!!!!!!!

Postat pe 12 Octombrie 2008 19:15
Este exagerat de mare diferenta de varsta.te-ai gandit vreodata cum ve-ti arata impreuna peste 10-20 ani?Sau cum se va simti el vazandu-te pe tine tanara?Trebuie sa cantaresti toate aspectele inainte de a lua o decizie, acesta este sfatul unei femei mai in varsta decat tine.
Lucia1960
Postat pe 12 Octombrie 2008 20:38
azi fac un an de zile de cand stau cu un barbat cu 18 ani mai mare decat mn.

spun cu mana pe inima ca-l iubesc enorm, si normal si el ma iubeste pe mine.

e cu muult mai bun decat orice 'barbat' de varsta mea. dar eu nu cred ca conteaza varsta in dragoste. in fine...nu vb'im despre 40-50 de ani diferenta, pt ca deja e penibil. dar 20 nu mi se par multi. chiar deloc.

depinde cu cn stai.
poti sta cu un barbat de 40 de ani dar care sa aiba mintea unui de 20. si atunci nu ai rezolvat nimic.

depinde cu cn stai.
vera_coca
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:07
Cred ca depinde de circumstante, dorinte si de gradul tau de maturitate. De ex am o prietena care a facut un copil de foarte tanara, mai precis la 19 ani. Acum are 26. Lucrul asta a maturizat-o foarte mult fortat. Un barbat de varsta ei sau cu 4-5 ani mai mare nici nu mai are cum sa-i placa. Are nevoie de un tip matur si responsabil si au ajuns sa o atraga cei cu cel putin 10 ani mai in varsta.

Alte femei prefera barbatii realizati in viata care sa le scape de problemele materiale. Daca dorinta ta cea mai arzatoare e sa ai bani cel mai probabil unul de 25 de ani nu ti-o va putea satisface.

Eu pe de alta parte care n-am avut nici o problema in viata, totul a fost frumos, fara nici un fel de lipsuri si obstacole, nu cred ca as putea sta cu un barbat cu mult mai batran. M-as gandi la bagajul lui emotional mult mai mare decat al meu, la faptul ca preferintele, hobbyuirile, grupurile de prieteni ar fi total diferite si nu in ultimul rand la gelozia excesiva care ar surveni la el din complexul diferentei de varsta. Nu zic ca n-as putea fi atrasa de un mosulet. Dar nu as dezvolta o relatie niciodata.
irinaandreia
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:28
hmmm.....nu mi se pare normal k un barbat de 33 de ani sa se implice cu o fata de 16 ani....e anormal...din partea lui....k acuma ai 20 asta e alta parte...dar la 16 ani esti oricum un copil...oricum iti doresc mult norok si fericire ,vei observa peste 10 ani diferenta de varsta.
edith1313
Postat pe 13 Octombrie 2008 12:57
De la: Kathara, la data 2008-10-03 20:50:06Se zice RASPUNDETI.


Haha. Raspunde-m, raspunde-m:)))
irinaandreia
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:25
Sa nu-mi spuna o fata de 18 ani ca prefera un bosorog cu fundul lasat in locul unui tanar plin de muschi.Hai sa fim serioase.Am o varsta la care nu mai cred ca orice zboara se mananca.Nici macar eu, la cei 48 ani ai mei nu as prefera sa am langa mine un barbat cu 20 ani mai in varsta.Oricati bani ar avea.Nu as suporta sa dorm langa un barbat care ar putea sa-mi fie tata oticat de mult l-as stima.
Lucia1960
Postat pe 14 Octombrie 2008 18:03
buna!!!va multumesc ca ati raspuns!!!nu stiu parerile sunt impartite.eu am vorbit si cu tineri muschiulosi dar nu am gasit nimic bun la ei decat nematurizare si tampeala.dragostea nu este pe bani chiar mai mult imi castig singura existenta si am cu ce sa ma intretin!!!ne iubim enorm de mult si ne respectam foarte mult.bafta tuturorr fetelor care stiu cat de mult sunt iubite si protejate si respectate
bkkl
Postat pe 14 Octombrie 2008 19:12
De la: bkkl, la data 2008-10-14 19:12:41buna!!!va multumesc ca ati raspuns!!!nu stiu parerile sunt impartite.eu am vorbit si cu tineri muschiulosi dar nu am gasit nimic bun la ei decat nematurizare si tampeala.dragostea nu este pe bani chiar mai mult imi castig singura existenta si am cu ce sa ma intretin!!!ne iubim enorm de mult si ne respectam foarte mult.bafta tuturorr fetelor care stiu cat de mult sunt iubite si protejate si respectate

vera_coca
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:04
Pai vad ca ti-am raspuns degeaba. Tu pari sa ai o parere bine formata despre subiect, asa ca nu inteleg de ce-ai mai intrebat...
irinaandreia
Postat pe 16 Octombrie 2008 08:57
scuze m -am referit la lucia am vazut multe pareri si multe fete care au relatii de genu asa ca va mai multumesc odata ca ati raspuns
bkkl
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:23
Intrebare?
Va cunoasteti din perioada gradinitei tale?
In acest caz, inseamna ca-l cunosti altfel...la 20 de ani ai lui s-ar fi spus ca este pedofil, la 30 ca este afemeiat iar la 40 are tot ce vrea cu exceptia tineretii tale, la 50 ar fi un om intelept iar la 60-pus pe glume.
Asadar pe ce treapta te situezi?
jenesaispas
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:59
Eu nu am avut o relatie cu un barbat mult mai in varsta decat mine, dar cred ca dragostea nu are nici o legatura cu varsta, sexul sau rasa. Asa ca daca tu esti fericita, va iubiti si respectati reciproc, deja varsta chiar nu conteaza. Mie imi place sa cred ca Dunmezeu a creat niste sfere, le-a spart in doua si le-a aruncat pe pamant. Unii sunt mai norocosi si isi gasesc jumatatea mai repede, altii mai tarziu iar unii deloc. Tu ti-ai gasit-o pe a ta doar ca jumatatea ta de sfera a cazut pe pamant cu cativa ani mai devreme decat tine. Important e ca ai gasit-o!
irinajd
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:15
A cazut pe pamant cu cativa ani buni inainte.Dar oare este cu adevarat jumatatea ei de sfera?
Lucia1960
Postat pe 27 Octombrie 2008 18:43
Important e sa crezi. Nu ai cum sa aflii daca nu incerci...e valabil si pt cei care sunt de aceeasi varsta.E imposibil sa stii ce o s se intample dinainte, dar cu toate astea aproape toata lumea se casatoreste si au copii...unii raman impreuna tot restul vietii, altii isi dau seama ca au facut o greseala...
irinajd
Postat pe 29 Octombrie 2008 00:31
DE PINDE TE DINE TU ESTI CEA CARE II VA SUPORTA TOANELE SPER CA NU ESTE CASATORIT ATUNCI NU FACI BINE

Postat pe 7 Decembrie 2008 11:46
De la: ogrezeanu_gigi, la data 2008-12-07 11:46:05 DE PINDE TE DINE TU ESTI CEA CARE II VA SUPORTA TOANELE SPER CA NU ESTE CASATORIT ATUNCI NU FACI BINE



adanc ! adanc de tot!

Postat pe 7 Decembrie 2008 12:07
20 cu siguranta nu! e prea mult..
poate 19!:P
morticia_adams
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:30
as putea fi cu un barbat mai mare cu 20 de ani decat mine.ma astept sa fie mai matur,sa nu se plictiseasca usor si sa nu fie superficial ca majoritatea celor de 20.ce asemeni cred ca ar putea fi mai respectuos si nu m as plictisi niciodata.ar avea multe de povestit si daca arata si bine nu vad care e problema....
elisa_me
Postat pe 10 Decembrie 2008 06:56
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 27 Decembrie 2008 14:04
Nu cred in iubirile de lunga duraTA CU DIFERENTA MARE INTRE PARTENERI.
Tu nu te uiti la tv ,macar la persoanele publice.
De exemplu Mioara si petre roman= 18 ani diferenta,s-au despartit
Ion Dichiseanu cred ca au vreo 30 de ani diferenta=s-au despartit si lista poate continua.
marianil
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O relatie ciudata. Prietenie, dragoste? 39 De la: RAINBOWLADY 13 Ianuarie 2012 14:34
ARE CINEVA o solutie? 40 De la: greierash 30 Iunie 2009 10:21
ce credeti despre...? 4 De la: ninushk 3 Februarie 2009 16:11
barbatul smecheras 68 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
Asta mi-a pus capac :-s 7 De la: too_glamorous 5 Aprilie 2010 01:49