Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre tatuaje?

De la: Monykza, la data 2009-02-06 11:22:43Ador arta tatuajelor!!!!!! dar nu stiti un salon bun de tatuat in cluj( si un pret daca se poate?)Desi cred ca numai dupa 18 ani se poate face tatuaj asa?


eu am unul de aproape 6 ani..il facusem la un salon care acum nu mai e deschis..poti incerca la Yakuza's pe strada Avram Iancu..te duci si te uiti in catalog si vezi ce iti place. pretul este in functie de marime
Buttefflypink
Postat pe 6 Februarie 2009 11:32
mie una imi plac tatuajele insa cele mici...
_dulcik_
Postat pe 15 Martie 2009 20:54
WTF , ce atatea invarteala dupa deget ? orik...cei care cred ca la batranete arata urat , are dreptate.
dar acum sa fim serios, who the f*ck mai iese in tricou sa isi etaleje tatuajele la 80 de ani.
Merita , dk esti sigur suta la suta , de model.
astrologu
Postat pe 17 Martie 2009 12:47
etaleze *
astrologu
Postat pe 17 Martie 2009 12:47
mie imi plac foarte mult... abea astept sa vina vara sa imi fac o inimioara pe umar sau un ingeras
_dulcik_
Postat pe 17 Martie 2009 21:14
sa fim seriosi....nu numai puscariasi se tatueaza sau golanii asta e mentalitate de comunisti...chiar dak am 18 ani si tatuez de 3 ani...pot sa spun k mie mi se pare ceva super...fiecare cu parerea lui..da nu mi se pare corect sa spuneti despre un om tatuat k e un nimeni...atata timp kt are amintiri legate de acel tatuaj e CINEVA...poate ar fi mai bine sa va uitati intai la dumneavoastra si dupa aia sa spuneti asa ceva

Postat pe 28 Martie 2009 09:53
In afara de “prostie” eu nu am gasit, inca, o alta explicatie la “de ce si-ar face cineva un tatuaj !”

--

http://www.Eusebiu.Me - ..omul cu sentimente
EusebiuMe
Postat pe 11 Iunie 2009 04:22
Si prietenul meu are 6 tatuaje si mai vrea sa isi faca cateva,iar eu nu am nimic impotriva...in zilele noastre tatuajele sunt considerate ARTA...bineanteles cele facute calumea nu cele de acum 15 sau 20 de ani pe care si le face-au puscariasii pe brate cu femei si sirene sub care scriau "te iubesc Maria"... Si eu mi-am facut unul acum o luna jumate pe spate si are o semnificatie foarte importanta ptr mine...am avut o perioada foarte grea si dupa ce am trecut de ea mi-am facut tatuajul asta.
jowanna2006
Postat pe 11 Iunie 2009 04:36
Am si eu unul si sunt foarte mandra de el.Mi-a fost facut de un baiat care e expert pot sa spun(si el are multe),imi este si prieten bun,si tatuajul a iesit super .Apropo de cnv care zicea de piele k e nush cum.E catifelata si acolo;)
Cat despre ce ai spus despre prietenul tau,eu zic k ar trebui sa il lasi sa isi faca cate tatuaje vrea,pentru ca nu te poti face stapana pe el.E liber sa isi faca ce vrea pe corp,si dk tii la el nu ar trebui sa te deranjeze k isi face atatea tatuaje,pentru ca si cu ele,si fara ele,tot el este;)
P.S:Cat despre durere,depinde de fiecare cum percepe durerea.Pe mine una nu m-a durut,dar am fost si foarte relaxata,poate si pentru k,cunosteam artisul tatuator.Bafta!Ai grija sa nu te certi cu el din cauza asta.Te pup
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 20 Iulie 2009 15:40
De la: Buttefflypink, la data 2009-02-06 11:32:26
De la: Monykza, la data 2009-02-06 11:22:43Ador arta tatuajelor!!!!!! dar nu stiti un salon bun de tatuat in cluj( si un pret daca se poate?)Desi cred ca numai dupa 18 ani se poate face tatuaj asa?


eu am unul de aproape 6 ani..il facusem la un salon care acum nu mai e deschis..poti incerca la Yakuza's pe strada Avram Iancu..te duci si te uiti in catalog si vezi ce iti place. pretul este in functie de marime

sau la fun arts
la yakuza minimum era de 50 de ron acum vreun an jumate cand mi'am facut la ei, imi place, lucreaza bine si steril.
felixcat
Postat pe 20 Iulie 2009 16:57
pentru mine tatuajele sunt o forma de exprimare...si nu ma v-a afecta niciodata trecerea timpului,deoarece nu am suportat durerea pentru frumusetea lui eterna...doar pentru semnificatia lui si ca tribut pentru muzica ce m-a scos scos din stare de fiecare data!!!asa ca faza cu teribilismul si ideea ca daca ai un tatto esti mai cool sunt de pish!!!nu incerca frate niciodata sa fii ceea ce vor altii sa vada...tine cont doar de principiile tale!!!
hiphop4life
Postat pe 23 Iulie 2009 18:39
De la: diana2324, la data 2008-09-19 19:57:46Pritenul meu cred ca exagereaza. A ajuns deja la al saptelea tatuaj ... Nu am nimic impotriva tatuajelor. Unul dragut, bine facut mi-ar placea si mie, dar el are multe pe care si le-a facut singur, iar corpul lui parca e o coala de hartie pe care se joaca atunci cand are chef. Am incercat sa vorbesc cu el pe tema asta, dar nu am cu cine ... Ma gandesc daca nu cumva sunt daunatoare pielii si sa nu produca ceva grav mai tarziu, nu stiu ...

Permanente sau temporare,decorative sau "medicale" tatuajele au devenit o moda bizara la capatu unui ac caruia curg infime picături de tuş străpunge pielea cu zeci de bătăi pe minut. Firişoare de sânge amestecate cu tuş îşi fac apariţia pe locul înţepat. Asta trebuie să suporte tinerii care îşi doresc un tatuaj. Durerea este “suportabilă” pentru băieţi, iar fetele o descriu ca fiind aceeaşi durere ca la epilatul cu ceară. Rezultatul? Un însemn care îi face să se simtă în rând cu lumea, acceptaţi şi moderni. Dar un însemn care nu se va şterge niciodată, chiar şi când moda se va schimba. Ce vor face atunci?
Unii tinerii îşi aleg un tatuaj care să reprezinte ceva pentru ei: numele iubitei/iubitului, diverse simboluri, numele mamei, al tatălui. Alţii doresc să atragă privirile celor din jur, să impresioneze printr-un model extravagant, să fie în pas cu moda sau, pur şi simplu, consideră că un tatuaj "dă bine la imagine”.

Dacă tatuajele aşa-zis medicale reduc un defect cutanat, celelalte ţin de o modă, şi ca moda sunt trecătoare. Cine doreşte să se tatueze pentru că "se poartă" ar trebui să se gândească la riscuri, costuri şi la faptul că viaţa nu e o tinereţe veşnică. Iar vârstnicii cu tatuaje "sexy" sunt de-a dreptul caraghioşi.

Îndepărtarea tatuajelor nu e o operaţie nici simplă, nici ieftină şi nici lipsită de riscuri. Tatuajul profesionist amplasează tuşul în dermul mijlociu (al doilea strat de piele), pe când la tatuajul neprofesionist, acul înmuiat în tuş intră neregulat la adâncimi variate. Ştergea completă a unui astfel de tatuaj este practic imposibilă. Uneori sunt necesare 4-6 şedinte la 4 săptămâni pentru a evita arsura pielii. În urma tratamentului persistă riscul de cicatrizare vicioasă, pe piele rămânând desenul, dar în alb-sidefiu. Cu cât tatuajul este mai mare, cu atât sunt necesare mai multe şedinţe de eliminare. Rezultatele nu sunt însă întotdeauna satisfăcătoare. Deşi intervenţia se face cu anestezie locală, senzaţia de arsură ulterioară este extrem de supărătoare.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/19996/quote/188997.html#
AndrEEA515
Postat pe 23 Iulie 2009 21:45
va recomand 2nd face tattoo & body piercing - langa club twice www.2ndface.info
kudika225054
Postat pe 13 Iulie 2010 17:46
Foarte corect! Toate aprecierile mele! Nu cred ca un om trebuie sã fie condamnat pentru ca are sau vrea sã-ºi facã un tatuaj. Corpul este un templu. De ce sa nu-l decorãm?
Alin_Vlad_1
Postat pe 11 Aprilie 2012 21:04
imi plac ,dar nu cred ca mi-ai face unul
kudika_3939
Postat pe 11 Aprilie 2012 21:45
De la: kudika_3939, la data 2012-04-11 21:45:55imi plac ,dar nu cred ca mi-ai face unul



Si mie imi place sa privesc la altii,dar n-am fost interesata niciodata sa-mi fac,probabil varsta,,,,
Titanika
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:11
De la: Alin_Vlad_1, la data 2012-04-11 21:04:15Foarte corect! Toate aprecierile mele! Nu cred ca un om trebuie sã fie condamnat pentru ca are sau vrea sã-ºi facã un tatuaj. Corpul este un templu. De ce sa nu-l decorãm?

daca corpul este un templu, lasa-l asa cum este. nu te apuca tu sa il decorezi, maestre!
muza_ta
Postat pe 11 Aprilie 2012 22:24
De la: muza_ta, la data 2012-04-11 22:24:27
De la: Alin_Vlad_1, la data 2012-04-11 21:04:15Foarte corect! Toate aprecierile mele! Nu cred ca un om trebuie sã fie condamnat pentru ca are sau vrea sã-ºi facã un tatuaj. Corpul este un templu. De ce sa nu-l decorãm?

daca corpul este un templu, lasa-l asa cum este. nu te apuca tu sa il decorezi, maestre!

Super raspuns Muza...subscriu!
rondina
Postat pe 11 Aprilie 2012 23:01
De la: rondina, la data 2012-04-11 23:01:12
De la: muza_ta, la data 2012-04-11 22:24:27
De la: Alin_Vlad_1, la data 2012-04-11 21:04:15Foarte corect! Toate aprecierile mele! Nu cred ca un om trebuie sã fie condamnat pentru ca are sau vrea sã-ºi facã un tatuaj. Corpul este un templu. De ce sa nu-l decorãm?

daca corpul este un templu, lasa-l asa cum este. nu te apuca tu sa il decorezi, maestre!

Super raspuns Muza...subscriu!

multumesc!
muza_ta
Postat pe 12 Aprilie 2012 10:37


Nu ma intereseaza aceasta practica si nici nu am o impresie buna despre cei/cele care se tatueaza!!!It's my opinion about tattoos!!!!
MissRainbow
Postat pe 12 Aprilie 2012 10:59
De la: kudika_3939, la data 2012-04-11 21:45:55imi plac ,dar nu cred ca mi-as face unul

kudika_3939
Postat pe 12 Aprilie 2012 16:10
si eu am un tatoo cu toate ca nici iubitul si nici familia nu au fost de acord nu a contat parerea lor... din moment ce lui ii plac nu prea poti face mare lucru sa-l schimbi
Katte02
Postat pe 6 Ianuarie 2013 16:02
Una dintre prietenele mele si-a facut de curand un tatuaj, desi discutase cu sotul ei inainte, iar el i-a zis clar si raspicat ca nu e de acord, insa fata l-a pus in fata faptului implinit. El, timp de o saptamana, nici nu a vrut sa mai discute cu ea. Mi s-a parut totusi un pic prea exagerata reactia lui.

Tatuajul prietenei mele e destul de mic si e plasat intr-un loc mai discret ca sa spun asa, astfel incat doar ei doi, ea si el, il pot vedea, si nimeni altcineva.
Viorica_Franziska
Postat pe 15 Ianuarie 2013 12:20
De la: MissRainbow, la data 2012-04-12 10:59:50

Nu ma intereseaza aceasta practica si nici nu am o impresie buna despre cei/cele care se tatueaza!!!It's my opinion about tattoos!!!!


Nici pe mine nu ma intereseaza sa ma tatuez, insa nu am o parere proasta despre persoanele care apeleaza la tatuaj. Te-ai gandit ca poate pentru oamenii aceia, tatuajul acela are valoare de simbol si le aduce aminte de cineva drag sau de un moment de cumpana sau un moment placut din viata lor?
Viorica_Franziska
Postat pe 15 Ianuarie 2013 12:23
Daca el e pasionat de acest lucru trebuie sa il acepti ^^Daca e din domeniu, cel putin asa presupun pentru ca ai spus ca si le-a facut singur la baieti e okey . dar daca tie nu iti place incearca sa ii explici lucru asta
kudika_29884
Postat pe 19 Februarie 2013 09:06
..si pozele ,unde IE pozele ?!
PinYin
Postat pe 30 Aprilie 2013 20:15
si eu vreau un tatuaj,un inger pe un umar.
fresh_minty
Postat pe 24 Mai 2013 18:16
Nici nu imi plac,dar nici nu imi displac,dar sincer nici nu mi-as face.
criszoe
Postat pe 24 Mai 2013 20:12
De la: kudika_29884, la data 2013-02-19 09:06:29Daca el e pasionat de acest lucru trebuie sa il acepti ^^Daca e din domeniu, cel putin asa presupun pentru ca ai spus ca si le-a facut singur la baieti e okey . dar daca tie nu iti place incearca sa ii explici lucru asta


E ok si pentru fete si femei, nu doar pentru barbati, sa aiba un tatuaj, atata timp cat si-au dorit ele asta.
kudika_32792
Postat pe 25 Mai 2013 13:39
https://basinicolorate.wordpress.com/2015/06/14/tatuajele-in-romania-femeile-tatuate/
O_Ceap___Degerat___1
Postat pe 14 Iunie 2015 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca suntem de religii diferite 3 De la: yocorrina22 3 Aprilie 2010 13:08
Cine e Gheorghe? 9 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 17:34
barbatii se pot indragosti? 353 De la: irina27 23 Noiembrie 2009 22:24
psiholog sau cineva care se pricepe in materie de barbati 79 De la: himerra 5 Mai 2010 22:43
Se poate crea o relatie cu un barbat intalnit pe internet? 21 De la: Barbie30 2 Octombrie 2010 10:19