Setari Cookie-uri

femeia scorpion

De la: AMG22, la data 2008-09-22 02:08:13in toate horoscopurile posibile pe care le`am citit se mentioneaza faptul ca femeia scorpion ar fi cea mai erotica! eu una asa ma simt, tu cum te simti scorpie "mica"?!




... la asa ''compliment'' ... cine sa zica nu ... ... dar cu cine se COMPARA ca sa fie sigura ? ... ... cu mama, sora, vecina ? ... ... probabil ca exista un ''arbitru'' care testeaza de zor ...
marco918
Postat pe 31 Octombrie 2009 23:13
De la: stardancer, la data 2009-10-31 01:34:51acest topic e numai pt femei, cumva? m-am tot uita si n-am vazut nici un barbat. si, totusi, avem si noi un cuvant de spus, nu? Eu sunt cu o femeie scorpion de mai bine de sase ani. Desi sunt geaman, dupa ataia ani, simt ca imi creste si mie o coditza cu un ac la capat...
Acuma, serios vorbind, femeile sunt o necunoscuta gigantica pentru noi barbatii in general, dar cand e vorba de scorpioance.... no coment... Dincolo de asta, sunt extrem de profunde si, daca un barbat e destul de intelept ca sa "fure" meserie de la ele, are numai de castigat. Pe mine, relatia cu ea m-a linistit enorm si m-a stabilizat. oricum, mai am de lucrat la capitolul asta, inca nu sunt destul de intelept, bag seama...
De erotism ,ce sa mai spun, cateodata am senzatia ca fac dragoste cu toate femeile din lume odata...

CERALYNA
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:13
De la: kudikaxxx, la data 2009-10-31 05:12:17Nu ai cum sa caracterizezi un om doar in functie de zodie.Stelele ne influenteaza poate 10% viata..in rest conteaza altele.Nu ai cum sa generalizezi ca toate femeile scorpion sunt la fel...si cele care se lauda ca fac parte din zodia asta inseamna ca nu gasesc alte calitati la ele si simt nevoia sa urle in gura mare pe forum ce fete deosebite sunt ele doar pt ca sunt scorpion.Desteptului ii sade bine cu modestia ..si prostului......
Intentia mea nu a fost sa jignesc pe cineva si imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat dar cred ca daca esti cu adevarat o fata deosebita o stii in sufletul tau si nu e necesar sa demonstrezi altora batandu-te cu pumnul in piept ce speciala esti.Patetic!!!!!!

nu te supara ...in ce zodie esti?.....nu de alta dar daca voi sti zodia ta voi sti si unde sa te trimit sa postezi!!!.....adica pe alt topic!.....nu de alta, dar aici se vb despre zodia scorpion!
CERALYNA
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:17
De la: pmbada_15, la data 2009-10-31 09:30:36Femeia scorpion in comparatie cu altele este una stabila, care ii plac relatiile serioase. Se distreaza si ea numai ca vine o vreme cand doreste o familie, ceea ce nu pot spune despre femeia fecioara, leu sau varsator. Femeia scorpion este sensibila si are ceva ce le place tuturor: umor; sinceritate si onoare.

bineinteles , ca faci parte din zodia scorpion...numai noi ne cunoastem in totalitate... restul ne vor sti doar din auzite sau daca vrem noi sa le spunem cate ceva......secretosi mai suntem, noi scorpionii.....dar in schimb trebuie sa stim totul despre altii!
CERALYNA
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:20
De la: marco918, la data 2009-10-31 22:49:55SCORPION

motto - "MA TEM DETRADARE"

La capitolul obsesii si frustrari, Scorpionul detine suprematia. Este cel mai framantat si suspicios semn din zodiac.

Vesnic nemultumit, sufera de obsesia perfectiunii. E extrem de exigent, atat cu sine, cat si cu ceilalti. Investeste totul, dar vrea totul in schimb. Are insa un dispozitiv intern hi-fi pentru detectarea fisurilor, si reactioneaza intens la ele.

Vesnic in garda, se amorseaza instantaneu (chiar inainte de a aparea motivele reale, pe care parca le presimte) si ramane amorsat.

E adevarat ca are mania secretelor, ii place sa manipuleze lumea, e gelos, usor paranoic, obsedat sexual, distructiv si autodistructiv.
Dar are o personalitate fascinanta si plina de resurse, fiind capabil de performante uluitoare.

si ce erau in asta?.....oamenii , indiferent de zodie, au calitati si defecte....altfel nu ar mai fi oameni!ar fi sau !
Asa ca merita sa-l admiri si sa incerci sa-l intelegi, in ciuda "umbrelor" sale.

Daca i-ai gresit, nu te amagi crezand ca va uita. Nu uita niciodata si ti-o plateste cand ti-e lumea mai draga.
CERALYNA
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:27
De la: marco918, la data 2009-10-31 23:03:40... Nimic nu imi pare mai umilitor pentru fiinta umana decat zodiile. Candva ma amuzau zodiile.

... Acum imi provoaca MILA(sau sila?) cei care isi bat joc de ei insisi lasandu-se dominati de nimic si fiind nefericiti tot de nimic …noua generatie de MANCURTI ... fara indoiala ca cei din EVUL MEDIU ar avea de cine sa rida ...


... Aceasta minciuna propagata si promovata isi continua nestingherita speculatia bazata pe nevoia omeneasca de certitudine…

... Foamea si ritmul indracit al contemporaneitatii au transformat contabilii, jurnalistii, secretarele, sudorii, babele nevorbite, profesorasii de tara, pseudovedetele televizate, in cunoscatori, in cititori in destinele altora…

... Halucinarea consistenta dublata de o invazie de tiparituri si spatii de stocare online iti spun minut de minut ce se va intampla cu tine…

... Limite peste limite, constrangeri, temeri sadite in adancul inconstientului, spaime si retineri, optimism prost indus, imagini plasate pe durerea si credulitatea celui supus experimentului astrologic, destructurari de relatii si aruncarea in decizii prostesti, dependente de sarlatania asta cu pretentii de stiinta – iata marile beneficii ale astrologiei, ale zodiilor, ale influentelor stelare…

... Povesti pe care le credeam incheiate in copilaria mica isi continua drumul deformand destine si personalitati.

... Horoscoape, preziceri sexuale, medicale, alimentare, comportamentale, profesionale, stele ciudate cu energii la fel de ciudate, cand bune, cand negative, cand neutre cand intense, cand colorate cand amenintatoare, planete care merg cand inainte cand inapoi, soare ce se misca in jurul pamantului, uranii, acvarii, si alte facaturi ce produc bani frumosi, grafice criptice si calcule matematice plecate de la false premise, menite sa adoarma spiritul critic – toate acestea fac din tabloul social o SCHIZOFRENIE GENERALIZATA, un spectacol GROTESC si MEDIEVAL. Oameni derutati cauta in stele sau in deraiajul verbal al astrologiei si zodiilor un pic de alinare, un pic de certitudine…

... Zodia a devenit element de CV, de criteriu in selectia personalului… Compatiblitati creionate de minti cetoase pline ele insele de probleme si alteraje sunt impuse si sustinute cu argumentele unor energii nevalidate vreodata…

... Poarta rosu, atarna-ti amulete violet, fa pipi joi si sex sambata, mananca peste in seara de 23, zburleste-te la seful tau marti dimineata ca Jupiter e cu tine, iubeste doar femeia nascuta in Taur la ora 13.35, cu ascendent in fixpix…

... Sedu-ti prietenul, barbatul in martie ca Neptun e favorabil sau asteapta cuminte si tamp ca la anul intr-o miercuri inspre seara vei primi niste bani. Din cer! De la Pluto. Sau poate de la Venus ca e retrograd prin casa a 14-a…

... Generalizarile, limbajul permisiv si echivoc, axiomele penibile creaza impresia de autenticitate.
- Vei usor trist saptamana asta… La care dintre noi nu se aplica afirmatia asta?

... Azi o sa beau un vin bun cu toate ca Saturn nu-mi recomanda…
Si ii voi zambi Anei desi trebuia sa fac asta luni… Sau la iesirea din post…



...

... INAPOIERE INTELECTUALA ... TIMP PIERDUT ... DELASARE ... FATALISM ... care va identificati ...


mai ai????....cred ca am inteles!.....nu toata lumea e desteapta ca tine!.....unii dintre noi avem nevoie de divertisment , de destepti ca tine care nu stiu decat sa se bata cu pumnul in piept , cat de sila le este de cei care posteaza sau gandesc in fct de zodie si care in trecut se distra si el pe aceleasi baricade! "ma lesi"....daca nu ai inteles aluzia ...sa iti traduc! incearca sa ne intelegi , ca oameni... si dupa poti posta si discuta cu niste oameni normali! nu neaparat toti niste "inapoiati intelectuali" care isi pierd timpul. delasatori si fatalisti.....astia sunt oamenii!.....NORMALI!!!
CERALYNA
Postat pe 1 Noiembrie 2009 14:36
da, ce ai scris este o realitate...femeia scorpion este unica...prin tot ce face si simte...UNICA...nu ca mi au murit laudatorii...dar nu nu facem curatenie pent4ru ca vin musafirii sau de teama sotului o facem opentru noi...noi nu machem nu ne imbracam sic, sau nu ne parfumam pentru a fi placxute de barbati sau pentru a starni invidia colegelor/prietenelor ci o facem doar pentru noi...scorpioancele sunt sincere ca prietene si iubite, dau totul pentru cei dragi insa exista si o partea negativa...RAZBUNAREA...sa te fereasca Dumnezeu sa superi o femeie scorpion....si, oricum ce a zis invidioasa de mai sus cum ca noi swcorpioancele suntem bune doar de dame de companie greseste...o dama dee companie o uiti...dar, daca ai avut curajul sa te indragostesti de o femeie swcopiuon si sa mai faci si dragoste cu ea esti blestemat...nu o vei putea uita NICIODATA, oricat de mult iti vei dori si vei lupta....acel barbat care si a batut joc de femeia scorpion va regreta toata viata si va purta ca o povara fiecare sarut atingere, soapta....NOI, SCORPIOANCELE SUNTEM UNICE PRIN ZODIA CARE NE REPREZINTA...FERITI VA VOI BARBATI CARE DORITI DOAR AVENTURI CU SCORPIOANCELE....
catalina69
Postat pe 1 Noiembrie 2009 20:30
Saluate fetelor. Am citit cu placere toate comm, in special cele care descriu CARACTERUL, DEFECTELE, CALITATILE....etc unei FEMEI SCORPION. Vreau sa-ti spun k este ffffoarte ADEVARAT ce se spune despre FEMEIA NASCUTA IN ZODIA SCORPION. Acum un an m-am convins cu adevarat ca "FEMEIA SCORPION INSELATA, ESTE UN DUSMAN PERICULOS....". Nu am crezut niciodata k ma pot razbuna atat de rau si atat de diabolic...atunci am ajuns la concluzia k nu m-am cunoscut cu adevarat...intr-o secunda mi-am amintit k am citit cu mult timp inainte intr-o carte de zodii k NU AVEM SCRUPULE ATUNCI CAND NE TRADEAZA CINEVA...
NU VREM DRAGA LAUTARI, DACA NU-TI PLACE, NU INTELEG DE CE CITESTI CE VORBIM NOI FEMEILE SCORPION....
Suntem FOARTE FERICITE ca am avut norocul de a ne naste intr-o ZODIE atat de DEOSEBITA...sunt fffoarte sigura ca daca te-ai fi nascut in aceasta zodie, NU ai mai VORBI TAMPENII, si nu ai mai fii atat de invidioasa si de rautacioasa.....
FEMEILE SCORPION SUNT CELE MAI BUNE LA PAT, ELE S-AU NASCUT CU ACEASTA CALITATE FFFOARTE PLACUTA DE BARBATI....stii, e un proverb din batrani: "o femeie trebuie sa aiba 3 calitati:
1)GOSPODINA IN CASA;
2)DOAMNA PE STRADA;
3)BUNA IN PAT....
NU MAI COMM AIUREA PT CA NU TE-AI NASCUT IN ACEASTA ZODIE K SA POTI SA-TI DAI CU PAREREA...NU STII CUM SUNTEM NOI....NOI NU AM COMM DE ZODIA TA, NU MAI COMM NICI TU DE A NOASTRA
tu esti dama de companie....NU NOI...cred k nu stii sa faci diferenta intre o dama de companie si o femeie care este buna la pat...Poate barbatii spun despre tine k "STAI IN PAT CA VACA"...si esti invidioasa pe noi..
Fiecare barbat AR DORI o FEMEIE SCORPION IN PAT, dar femeia scorpion nu vrea orice barbat! Asa e fetelor suntem greu de multumit....iar cel care ii ajunge in pat, trebuie sa fie pregatit pentru o noapte grea si lunga.

Femeia - Zodia Scorpion

Este fascinanta, este femeia care nu va trece niciodata neobservata.
Verbul care o caracterizeaza este "a dori".

Cea mai mare calitate a ei este ingeniozitatea si cel mai mare defect este invidia cu toate consecintele ei funeste.
Firea ei este "dintr-o bucata" si nu este posibil sa-i impui ceva unei astfel de femei.

Este mandra si va crede ca parerea ei este cea mai buna din toate.
Nici o dificultate nu-i pare de neinvins.
Poate lua pe mana orice fel de afaceri, fara sa beneficieze de nici o sustinere si sa scoata maximum din puterea muncii ei.

Nativa acestei zodii este autoritara, violenta si chiar razbunatoare.
Ea poate avea o fire excelenta si atunci "va lua focul in brate" pentru a apara un prieten.
Se ofenseaza foarte usor, nu iarta niciodata si poate astepta ani de zile ocazia sa se razbune.

Este o femeie indrazneata, poate fi foarte incantatoare fata de prieteni, insa este o susceptibilitate aproape bolnava si odata ofensata devine de o violenta extrema.
Nu este bine sa ii fii dusman.

Foarte rezistenta la efort, ea se arata neinduplecata fata de cei care ii incalca principiile, de aceea reactiile ei sunt greu de suportat.
Stie ce vrea si reuseste in viata cu o putere de nestavilit, nu se lasa niciodata oprita de la o treaba si se acomodeaza usor.

Cand iubeste un barbat ea se transforma, este oxigenta, exclusiva, dar se daruieste cu trup si suflet.
Femeia acestei zodii are o viata agitata, o existenta plina de lupte continue, dar care in orice caz se prezinta interesanta.

ATENTIE !!! Va pot strivi cu cruzime fara nici cea mai mica urma de remuscare !

Viata Sexuala

Abuzul sexual o caracterizeaza.
Niciodata nu te poti plictisi alaturi de ea, este fascinanta, excesiva si chiar obositoare.

Foarte patimasa, sexul reprezinta pentru ea ceva foarte serios.
Ea critica si isi examineaza atat partenerii cat si anturajul pana decide ca ei sa aibe un rol in viata ei.

Aceasta femeie este o amanta devotata care isi apara partenerul, casatoria cu ea este totodata iadul cat si raiul, pentru ca alta cale de mijloc nu exista, ea fiind o extremista.
Uraste cu venin amar si se abandoneaza sexului cu patima.

Femeii Scorpion cel mai bine i se potrivesc cuvintele "fatalism" si "posesivitate".
Pasiunea ei nu are limite si are doar un scop: obtinerea satisfactiei sexuale, fiind cea mai erotica femeie din zodiac.

Cu toate ca este foarte senzuala, de obicei se casatoreste din dragoste, fiind fidela barbatului pe care-l iubeste.
In dragoste are un puternic simt de cercetare si exprimare, intuitia fiind cea care o face sa-si gaseasca un partener pe masura sa, fiind foarte nefericita daca barbatul iubit nu-i face pe plac, pentru ca ea este cea care domina, dictand partenerului dorintele sexuale care, de obicei, intrec masura.

Fire patimasa, in dragoste are un comportament pasional si exclusivist, gata oricand de o daruire totala sau de ruptura subtila, pentru ca ea nu poate fi indiferenta fata de ceva sau de cineva.
Iubeste practicile sexuale extravagante.
kudika077973
Postat pe 2 Noiembrie 2009 00:49
De la: catalina69, la data 2009-11-01 20:30:46da, ce ai scris este o realitate...femeia scorpion este unica...prin tot ce face si simte...UNICA...nu ca mi au murit laudatorii...dar nu nu facem curatenie pent4ru ca vin musafirii sau de teama sotului o facem opentru noi...noi nu machem nu ne imbracam sic, sau nu ne parfumam pentru a fi placxute de barbati sau pentru a starni invidia colegelor/prietenelor ci o facem doar pentru noi...scorpioancele sunt sincere ca prietene si iubite, dau totul pentru cei dragi insa exista si o partea negativa...RAZBUNAREA...sa te fereasca Dumnezeu sa superi o femeie scorpion....si, oricum ce a zis invidioasa de mai sus cum ca noi swcorpioancele suntem bune doar de dame de companie greseste...o dama dee companie o uiti...dar, daca ai avut curajul sa te indragostesti de o femeie swcopiuon si sa mai faci si dragoste cu ea esti blestemat...nu o vei putea uita NICIODATA, oricat de mult iti vei dori si vei lupta....acel barbat care si a batut joc de femeia scorpion va regreta toata viata si va purta ca o povara fiecare sarut atingere, soapta....NOI, SCORPIOANCELE SUNTEM UNICE PRIN ZODIA CARE NE REPREZINTA...FERITI VA VOI BARBATI CARE DORITI DOAR AVENTURI CU SCORPIOANCELE....


Femeia - Zodia Scorpion

Este fascinanta, este femeia care nu va trece niciodata neobservata.
Verbul care o caracterizeaza este "a dori".

Cea mai mare calitate a ei este ingeniozitatea si cel mai mare defect este invidia cu toate consecintele ei funeste.
Firea ei este "dintr-o bucata" si nu este posibil sa-i impui ceva unei astfel de femei.

Este mandra si va crede ca parerea ei este cea mai buna din toate.
Nici o dificultate nu-i pare de neinvins.
Poate lua pe mana orice fel de afaceri, fara sa beneficieze de nici o sustinere si sa scoata maximum din puterea muncii ei.

Nativa acestei zodii este autoritara, violenta si chiar razbunatoare.
Ea poate avea o fire excelenta si atunci "va lua focul in brate" pentru a apara un prieten.
Se ofenseaza foarte usor, nu iarta niciodata si poate astepta ani de zile ocazia sa se razbune.

Este o femeie indrazneata, poate fi foarte incantatoare fata de prieteni, insa este o susceptibilitate aproape bolnava si odata ofensata devine de o violenta extrema.
Nu este bine sa ii fii dusman.

Foarte rezistenta la efort, ea se arata neinduplecata fata de cei care ii incalca principiile, de aceea reactiile ei sunt greu de suportat.
Stie ce vrea si reuseste in viata cu o putere de nestavilit, nu se lasa niciodata oprita de la o treaba si se acomodeaza usor.

Cand iubeste un barbat ea se transforma, este oxigenta, exclusiva, dar se daruieste cu trup si suflet.
Femeia acestei zodii are o viata agitata, o existenta plina de lupte continue, dar care in orice caz se prezinta interesanta.

ATENTIE !!! Va pot strivi cu cruzime fara nici cea mai mica urma de remuscare !

Viata Sexuala

Abuzul sexual o caracterizeaza.
Niciodata nu te poti plictisi alaturi de ea, este fascinanta, excesiva si chiar obositoare.

Foarte patimasa, sexul reprezinta pentru ea ceva foarte serios.
Ea critica si isi examineaza atat partenerii cat si anturajul pana decide ca ei sa aibe un rol in viata ei.

Aceasta femeie este o amanta devotata care isi apara partenerul, casatoria cu ea este totodata iadul cat si raiul, pentru ca alta cale de mijloc nu exista, ea fiind o extremista.
Uraste cu venin amar si se abandoneaza sexului cu patima.

Femeii Scorpion cel mai bine i se potrivesc cuvintele "fatalism" si "posesivitate".
Pasiunea ei nu are limite si are doar un scop: obtinerea satisfactiei sexuale, fiind cea mai erotica femeie din zodiac.

Cu toate ca este foarte senzuala, de obicei se casatoreste din dragoste, fiind fidela barbatului pe care-l iubeste.
In dragoste are un puternic simt de cercetare si exprimare, intuitia fiind cea care o face sa-si gaseasca un partener pe masura sa, fiind foarte nefericita daca barbatul iubit nu-i face pe plac, pentru ca ea este cea care domina, dictand partenerului dorintele sexuale care, de obicei, intrec masura.

Fire patimasa, in dragoste are un comportament pasional si exclusivist, gata oricand de o daruire totala sau de ruptura subtila, pentru ca ea nu poate fi indiferenta fata de ceva sau de cineva.
Iubeste practicile sexuale extravagante.

Scorpion - Dorinta de cucerire

Erotismul SCORPIONULUI este dominat de dorinta de cucerire care-l face sa fie mereu in miscare si sa-si asume multe riscuri. Poate tocmai de aceea, aventurierul Scorpion prefera locurile ascunse, secrete si bine protejate pentru legaturile sale erotice. Nativul din Scorpion simte nevoia sa aiba numeroase experiente sexuale, doreste sa cunoasca parteneri cat mai multi si diferiti. Isi cauta cu perseverenta perechea pentru sex si in acelasi timp vrea ca aceasta sa fie "cea mai buna", neadmitand persoane pe care le considera "inferioare". Scorpionul nu este extrem de sofisticat in erotismul sau, iar preludiul actului va fi destul de... sumar. Este expus bolilor sexuale. In domeniul sexual Scorpionul se comporta ca o persoana activa, stimulata de pasiune si emotie. Barbatul Scorpion are nevoie de o femeie "fierbinte" si sensibila ; femeia Scorpion - de un barbat cu un puternic instinct sexual. Erotismul Scorpionului poate fi stimulat prin cele mai sensibile zone erogene ale corpului uman : organele sexuale. Atingand un Scorpion in aceste zone, voit sau nu, este sigur ca actul sexual este iminent. Temperamentul sau puternic si viu cere partenerei sa-i recunoasca in relatia sexuala ca "stapan absolut". Femeia Scorpion "va merge" intotdeauna "calare", pentru a ajunge la paroxism.

VIATA SENTIMENTALA A FEMEII DIN ZODIA SCORPION


Daca ati trecut pragul unei femei din zodia Scorpion, greu veti mai fi fericit alaturi de o alta femeie.

Ea se dedica complet partenerului, e extrem de pasionala si ar fi in stare sa sacrifice orice pentru fericirea sa. Un barbat ar da tot ce-i mai bun din el daca ar fi complet acaparat de o femeie ca ea.

Pentru dragoste, femeia Scorpion e in stare sa se schimbe, sa fie exact asa cum o vrea el, dar daca a fost inselata sau dezamagita, e in stare sa se razbune crunt.

Se poate spune ca e putin dificila, deoarece e oscilanta, e cand dura, cand amabila, cand iubareata, cand razbunatoare.

Traieste fiecare sentiment la intensitate maxima dar pastreaza mereu o mica distanta, o aparenta falsa, un zid protector.

Se apara de deziluzii, de ea insasi, caci e constienta de ce poate fi in stare. Cand e atacata, reactioneaza ca si scorpionul: inteapa.

Casatoria poate fi ideala alaturi de femeia Scorpion, fiindca este amanta perfecta dar totusi, nu veti scapa de gelozia sa.

Daca va ofera totul pe tava si dvs vreti mai mult de atat, e capabila de multe lucruri urate. Cauta un barbat puternic, inteligent, care sa o iubeasca, sa fie generos si intelegator.

Ea ofera ceea ce primeste. Aveti grija, nu va luptati cu ea, pt ca mereu este invingatoare.

Victoria e de partea sa si nimic nu-i sta in drum.

Nu incercati sa ascundeti ceva, sa o mintiti pt ca va prinde.

Dragostea este pentru scorpioni o chestiune mistica,sentimentul lor merge atit de departe incit este sigur ca sunt legati de cel iubit si dupa moarte.Vor sa cuprinda iubirea cu toate particulele corpului,iar in sex sa experimenteze pasiunea totala si extazul.Se bazeaza pe instinctul lor si pe prima impresie,astfel ei nu se indragostesc de a doua oara,ci de prima data.Secretul lor este ca vor sa-si cuprinda partenerul pe de-a-ntregul si sa-l posede.Chiar si cind au obtinut apropierea totala vor avea sentimentul ca ar mai fi ceva de ascuns.Un scorpion poate deveni periculos .cere mereu dovezi de dragoste,uneori extreme.El intelege nehotarirea partenerului ca o respingere a iubirii!!
kudika077973
Postat pe 2 Noiembrie 2009 01:31
De la: AMG22, la data 2008-09-22 02:08:13in toate horoscopurile posibile pe care le`am citit se mentioneaza faptul ca femeia scorpion ar fi cea mai erotica! eu una asa ma simt, tu cum te simti scorpie "mica"?!


Femeia scorpion

… cu bune si cu rele, aplicat la propria persoana, adicatelea ce se potriveste si ce nu din ce zic toate horoscoapele. M-a rugat Hubba Bubba sa scriu si, pentru ca e scorpiutza de-a mea, mai avem si acelasi ascendent si mi-e foarte draga (sora mea ar fi avut varsta ei)… am promis ca scriu, deci iaca! Se zice despre scorpii ca-s in fel si chip, poate unii exagereaza, poate unii vorbesc din experienta, poate ca se potrivesc generalitatile, caracteristicile difera dar se aplica… fiecare cum a trait. Voi trata subiectul din punct de vedere personal, si cum ma simt eu perceputa de cei din jur, avantaje si dezavantaje, viata de zi cu zi a unei scorpii, framantari, fobii, tabieturi si alte nebunii.

De cand ma stiu, cand am fost intrebata de zodie, reactia imediata era “aoleuuuuuuuuuu”! Frate, pai stai asa un pic, da’ di shie, bre?! Adicatelea daca zic despre moa ca sunt scorpie, nu inseamna ca si sunt, nu asocia asta cu imaginea gospodinei grase, cu basmaua-n cap, cu polonicul intr-o mana si cu matura intr-alta, care iti face creierii tandari de cate ori are ocazia, ca asa-s nevestele, scorpii. NU sunt asa si nici n-am de gand sa ajung asa vreodata!

Asa, acum ca am lamurit chestia asta, sa trecem mai departe. Da, femeia scorpion e o femeie puternica, independenta, stie ce vrea, viseaza cu ochii deschisi, e romantica, dar nu-si arata latura sensibila oricui, e suspicioasa, place o persoana din prima sau deloc, are un al saselea simt, pe care daca il foloseste corect, o va ajuta enorm si o va scapa de lucuri neplacute. De mica stiam ce vreau sa ma fac atunci cand voi fi mare, raspunsul meu nu varia niciodata. Am tras mult in sensul asta, dar n-a fost sa fie, sunt resemnata si nu prea, inima mea mereu va ramane sa vibreze in ritmul muzicii, esenta zilelor mele. Visam cu ochii deschisi cai verzi pe pereti, citeam povesti siropoase (da, Sandra Brown, intr-a 6-a) si ma imaginam acolo, imi imaginam ca voi trai o iubire intensa, pentru care-mi voi da si ultima suflare, impreuna ii vom infrunta pe cei ce ne stau importiva, etc… m-am lecuit intre timp. Nu exista asa ceva si nu exista barbatul ideal. Simtul meu… ala al saselea… de multe ori a simtit pericolul, dar eu, in naivitatea mea, l-am ignorat, spunand ca e imposibil sa fie asa. Ei bine, daca-l ascultam, ma alegeam cu mult mai putine dureri de cap decat am avut.

Usor baietoasa si agresiva, femeia scorpion este agreata de grupurile de baieti mai mult decat cele de fete, le considera pe fete mult prea fandosite, prefacute si rele pentru stilul ei direct. Am multi prieteni baieti, cu care ma inteleg mai bine decat cu orice prietena de-a mea si, chiar daca multi spun ca nu poate exista prietenie intre un barbat si o femeie pentru ca va interveni atractia sexuala, am cativa prieteni fosti. Cica e de bine daca un fost iubit te cauta si ramaneti prieteni, e o carte de vizita buna. Deci da, dracul nu-i asa de negru si scorpia asa de rea! :P Pe de alta parte mi s-a cam luat sa fiu prietena cu baieti care-mi pot fi potentiali iubiti… asta-i sabia cu doua taisuri, avantaje si dezavantaje… mi le asum.

O scorpie indragostita e un amestec de trairi intense, mister, devotament, gelozie, posesivitate, nu stii ce te-a lovit… e fascinant s-o vezi cum se comporta cu barbatul ei. Dar sa dea ala cu cornite sa i se para ceva suspect, jar ai mancat! Pe langa faptul ca te prinde cu minciuna rapid, are grija sa plateasca cu aceeasi moneda, sa te doara la fel cum a durut-o pe ea. Ii plac jocurile periculoase, intra in ele cu o naturalete fantastica si le continua pana cand te intrebi pana unde a fost joc si de unde incepe sa vorbeasca serios. Daca iubeste intens, nu uita acea persoana niciodata. Daca e implicata si respectivul o face sa sufere, indura, se agita, sufera de scenarita, ba chiar face pe detectivul, vrea sa vada adevarul cu ochii ei, deja cand s-a activat instinctul de “vreau sa stiu, no matter what” nimic n-o mai poate opri, nici macar perspectiva unui soc si a lacrimilor ulterioare. Da, e si un pic masochista! :D N-o sa-i placa cei care-i cad la picioare, vrea sa simta gustul victoriei dupa lupta! Si daca-l prinde in flagrant, si-l iubeste tare, ii zice cu niste cuvinte… dupa care ar fi dispusa sa-l ierte (ca deh, e barbat!)… daca el isi cere iertare, va primi o sansa, dar va fi UNICA!

Cand sufera o dezamagire in dragoste, cateva zile e tragedia de pe lume, nimic mai rau nu i se putea intampla, de ce ei, cu ce-a gresit, de ce s-a intamplat asa? etc… Trebuie lasata in pace sa-si consume of-ul, va ajunge singurica rapid la concluzia ca nu merita, ca sunt lucruri mult mai importante pe lumea asta decat un amor ghebos, merge pe principiul ca o iubire vine si pleaca, familia si prietenii adevarati sunt cei care vor ramane langa tine. Are o capacitate de regenerare uimitoare, isi gaseste mereu resurse sa fie un sprijin pentru cei din jur, chiar si atunci cand ii e greu, isi cauta motive de a zambi zilnic, si le gaseste mereu, chiar si in cele mai banale lucruri. Este de o energie debordanta sau de o lene irecuperabila, trece dintr-o extrema intr-alta, extremele o caracterizeaza in tot ceea ce face, pentru ea nu exista culoarea gri. La fel, cand e nervoasa, e ca un vulcan, trebuie lasata in pace alea 5 minute critice, si-i trece, in schimb daca o provoci, te vei alege cu un dusman!

Energia si daruirea si le foloseste in cele mai ciudate directii, in special pentru cei care-i sunt dragi, uneori uita de propria persoana, dar rar se plange. Chiar si asa, pentru ea conteaza foaret mult momentele de singuratate, tabieturile, beauty-session-ul, pentru ca stie exact pe ce atu-uri se poate baza si pe care nu, oglinda ei de acasa este una obiectiva si n-o minte! De aceea isi permite sa se uite foarte mult la celelalte Eve si sa comenteze/critice. Este atenta la detalii, mai rau decat o soacra, tine minte lucuri marunte, nu uita niciodata cand i s-a gresit. E destul de calculata, crede in destin, karma, ocultism si alte laturi intunecate si misterioase ale naturii umane, tocmai de-asta nu se razbuna, din convingerea ca i se vor intoarce impotriva. Dar asta nu inseamna ca nu se simte multumita cand roata se intoarce de la sine si o va “razbuna”, ea va fi acolo sa se bucure de aceasta mica victorie.

Acum sa ne intoarcem un pic in timp, sa povestim despre manifestarile precoce ce tradeaza o scorpie. Tendinta de apartenenta la un grup de baieti se manifesta de atunci, nu-mi placeau rochitele cu care ma imbraca mama, bunica mea e croitoreasa, deci aveam cele mai frumoase fustite si rochite, ghici, rosii! Iar mie nu mi-a placut culoarea asta decat undeva prin facultate, de atunci am inceput cu chestii mai colorate. Dar de mica iubesc si-am sa iubesc in continuare albastrul! Si-mi doream mereu pantaloni… mi s-o trage dintr-o viata anterioara. Reprizele de rebeliune din adolescenta au fost memorabile, doar jurnalul meu de atunci stie…!

Daca scorpiile stau bine cu intuitia, pe care, din pacate o aplica mai mult pe altii, nemaifunctionand la ele (legea compensatiei), cu norocul stau cam prost. De la jocurile ghiceste in care mana e piatra, la subiectele extrase la BAC, plus ghiceala la grile la examene… bineinteles ca niciodata nu nimeream. Deci nici vorba de castiguri din noroc, n-am castigat in viata mea un capat de ata fara sa muncesc pentru el. Probabil de noroc tine si faptul ca pana se linistesc sufleteste, dau numai peste nebuni cu care-si bat capul, cu unii sa le inlature perceptiile gresite, cu altii se straduiesc sa se faca intelese, altora le frang inima pentru ca nu reusesc sa le faca fata… se mai intampla…

Stilul scorpioancei de a vedea lucrurile este unul complicat, cu implicatii profunde, sinapsele fac conexiuni ciudate, al doilea inteles al cuvintelor este cel care le vine primul in minte (deh, minte murdara, cica zodie perversa). Stiu sa glumeasca, sunt sociabile, dar stiu sa trateze cu seriozitate un subiect. Nu trebuie sa faci misto de pasiunile lor, o vor lua ca pe o desconsiderare a persoanei lor. Adicatelea, ori iei pachetul cu tot ce implica el, ori du-te naibii! Tocmai de-asta spun ca mi se potriveste ce a spus Caragiale “simt enorm si vad monstruos”. Exact asa…

Cand o scorpie intra intr-un local, va intoarce multe capete. Are un magnetism ce e doar al ei. Asta ii va aduce aprecieri, dar si invidii. Emana putere, senzualitate, iz de femeie dracoasa, femeie firava ce are nevoie de protectie, toate intr-un mix bine proportionat. Va fi admirata de barbati si invidiata de femei. Barbatii ce o vor peria, isi vor lua un mare ignore, nimeni nu stie mai bine ca ea sa adopte privirea “nu te uita, te apropia, nu-mi vorbi!”. Femeile vor simti pericolul unei rivale in ea si vor avea o atitudine defensiva. De obicei tot ea destinde atmosfera, pentru ca de cele mai multe ori aparentele inseala si sub imaginea femeii de gheata, se ascunde o fiinta calda, placuta si o prietena excelenta.

Stilul direct se vede si din relatiile cu persoanele din jur, ea punand toate cartile pe fata. De multe ori asta n-a ajutat-o, ba dimpotriva, a fost vulnerabila, de multe ori ca o carte deschisa… Acorda credit maxim pana la proba contrarie. Apoi, totul s-a incheiat, greu mai intorci din drum o scorpie. Spune ce are de spus, acasa, la job, intre prieteni, indiferent daca asta ii va aduce aprecieri sau huiduieli. Nu suporta oamenii ipocriti, ea nu poate fi asa si e multumita maxim cand are dreptate.

Se spunde despre scorpioni ca-s perversi, viciosi si obsedati de sex. Da, din pacate am intalnit si persoane perverse ca si caracter, de nu mi-am imaginat ca pot exista asa fel de oameni, din fericire, nu ma numar printre ei. Ma consider suficient de tare de caracter sa pot face fata tuturor problemelor, fara sa fie nevoie sa apelez la perversitate. Faza cu sexul e o poveste de adormit copii, pot spune ca nu sunt dependenta de nimic, nici macar de sex! In ciuda faptului ca se spune ca suma viciilor trebuie sa ramana constanta… mie imi place sa cant… cred ca la karaoke imi risipesc toata energia extra existenta. :)

Am scris mult, ar fi multe de zis despre noi, scorpiile, dar cred ca Hubba Bubba e multumita, probabil se va regasi in cuvintele mele. Draga mea, nu stiu daca e exact ce te asteptai tu, dar am scris cum am simtit si cum mi-au venit cuvintele in varful degetelor! Totdata nu consider ca e o povara semnul sub care ne-am nascut, ba dimpotriva, e o binecuvantare, ma bucur ca sunt altfel, ma bucur ca sunt eu si consider scorpionul cea mai tare zodie! ;)
kryna_85
Postat pe 2 Noiembrie 2009 02:08
intotdeauna regulile nu sunt general valabile, dar sa stii ca daca scrie la zodie nu e neaparat sa fie adevarat, ce vreau sa spun e ca trebuie sa descoperi erotismul din tine, sa-ti placa sa faci dragoste si sa ai noroc de un partener pe masura...altfel mai dificil.
si la mine, tot scorpioanca si eu ..a durat putin, simteam ca vreau mai mult de la partea sexuala si nu avea cine sa-mi ofere...dar in final am ajuns sa gasesc persoana potrivita ptr mine ..si care mai presus de orice ma si iubeste.
mult succes.si nu te da batuta
delialucia
Postat pe 2 Noiembrie 2009 08:49
parca au murit toti laudatorii scorpionilor..asa va tot aduceti laude una alteia..
Orkide
Postat pe 2 Noiembrie 2009 09:38
Pai ce sa faca si ei saracii, daca nu prea-i lauda nimeni.
Mai usor cu "unicitatea", ca asa fiecare zodie e unica. iar scoprionii astia sunt unici mai mult dpdv negativ, daca stau sa ma gandesc...dar in fine, poate ei se vad altfel.
bgd74
Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:44
De la: Orkide, la data 2009-11-02 09:38:22parca au murit toti laudatorii scorpionilor..asa va tot aduceti laude una alteia..


Si ti-e ciuda dragutza? nu te impiedica nimeni sa-ti lauzi si tu zodia.

Postat pe 2 Noiembrie 2009 14:46
he he..sunt nascuta in 24 octombrie..
Orkide
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:12
Bravooooo....Crina 85!Bravooooo....Crina 85!
CERALYNA
Postat pe 2 Noiembrie 2009 16:42
cine nu cunoaste persoane in zodia scorpion mi-se pare normal sa o critice,,,mai ales ca este o o zodie de temut......o femeie scorpion este ambitioasa,vesele,senzuala,are foarte multe calitatiii....dar nu uita ca un scorpion iarta dar nu uita niciodata......are foarte multi prieteni dar si dusmani pe care de multe ori ii transforma in prieteni prin felul lor veseli si intotdeauna te poti baza pe ei
tutuvicky
Postat pe 3 Noiembrie 2009 00:03
De la: Orkide, la data 2009-11-02 09:38:22parca au murit toti laudatorii scorpionilor..asa va tot aduceti laude una alteia.. [/quote

INVIDIE.....INVIDIE....INVIDIE...NOI NU COMM ZODIA PE CARE NU O STIM....VOI DE CE COMM...

Scorpion, zodia scorpionului, dragoste, afectivitate:

Scorpionul este senzual, fiind puternic dominat de placerea fizica. Este in permanenta atras de sexul opus si isi manifesta instinctul cu primitivism si forta. Poate fi dur si exigent, nu admite jumatati de masura. In dragoste, el vrea ori totul, ori nimic, iar daca nu primeste totul, e in stare sa distruga si ceea ce a obtinut. Nativul Scorpion nu se implica �ntr-o relatie pana nu este pe deplin sigur ca celalalt merita atentia sa. Abordeaza dragostea din punct de vedere emotional si se gandeste chiar la povesti de dragoste. Partenerul dorit trebuie sa-i fie de ajutor, linistit, idealist, rafinat, receptiv.

Scorpionul este in general fidel, dar daca este inselat, isi coace razbunarea cu o forta diabolica. Are tendinta de a-si manifesta excesiv instinctele erotice, este inclinat spre experiente originale si ciudate, inclusiv pe plan erotic, dornic de schimbari mai ales in viata de cuplu. Nativul Scorpion este un partener misterios, pasional. Are o putere pasionala iesita din comun, fiind bantuit de fantezii erotice intense. Are sentimente foarte puternice legate de familie si camin. Nativul Scorpion este atras de persoane puternice, cu multa influenta asupra sa, chiar agresive. Este totodata critic si pretentios, dominator si ambitios, incisiv si capabil sa citeasca din prima caracterul oamenilor cu care intra in contact. Foarte putini ii castiga increderea si cu atat mai putini prietenia, deci nu va avea un cerc prea mare de prieteni. Scorpionul poate fi totusi o fire foarte romantica. Si-ar putea intalni partenerul la teatru, la muzeu, la biserica, la mare, pe plaja, la piscina, la dans, in locuri publice.
*

Principalele calitati ale zodiei Scorpion: loialitate, hotarâre, curaj

Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Scorpion: sa transforme

Defecte ale nativului din zodia Scorpion: gelozie, fanatism, spirit razbunator

Relatii între zodia Scorpion si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Pesti

Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Taur, Leu, Varsator

Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Leu

Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Varsator

Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Sagetator

Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Taur

Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Pesti

Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Rac, Balanta

Personalitatea zodiei Scorpion

Nativul din zodia Scorpion este hotarât, rafinat, tainic, curios. Poate fi gelos si smecher. Nativul Scorpion poate fascina datorita caracterului lui puternic, cu atât mai mult cu cât are si ceva misterios în el. Vointa si dorinta de a-si impune individualitatea, instinctul lui de conservare, tenacitatea si perseverenta, un mod de a gândi si actiona puternic marcat de sentimente - sunt alte caracteristici foarte pronuntate ale nativului Scorpion, carora li se adauga o buna cunoastere si constientizare a obiectivelor, mândria si respectul fata de sine.

Nativul Scorpion poate îmbratisa cu succes cariera de cercetator sau de psiholog. Pentru el, moartea si învierea nu sunt simple figuri de stil. Cunoaste atât culmile, cât si abisurile existente.

Deoarece este permanent sub tensiune, nativul Scorpion poate cadea usor în extreme. Atitudinea lui fata de ceilalti este marcata de neîncredere. Poate fi viclean, razbunator, agresiv, încapatânat si exagerat.

Sanatate : Un om al placerilor, nativul din Scorpion este victima acestora. Este predispus la boli de stomac, gât si nas, infectii, hemoroizi, intoxicatii.

Persoanele nascute in aceasta zodie sunt fie puternice si musculoase, fie subtiri si agile in miscari, atletice, cu gesturi nervoase. Se intalnesc amandoua tipurile la fel de frecvent. Nu se disting prin frumusete rapitoare. Adesea privirea este atat de patrunzatoare si magnetica incat putini o suporta in mod direct. Au o vibratie aparte, greu de suportat de tipurile slabe, chiar se numara printre ei asa numitii vampiri energetici. Scorpionii au o privire paralizanta. Daca sunt frumosi au o frumusete foarte sexuala, pentru ca se simte marea lor forta erotica. Femeile acestei zodii au un comportament de vampa, ele nu vor doar sa atraga ci sa foloseasca.
SCORPIONII sunt niste firi cam posesive,geloase,atragatoare,darnice,extrovertite,- razbunatoare pt dreptate........

kryna_85
Postat pe 3 Noiembrie 2009 00:51
De la: scorpio67, la data 2009-11-02 14:46:33
De la: Orkide, la data 2009-11-02 09:38:22parca au murit toti laudatorii scorpionilor..asa va tot aduceti laude una alteia..


Si ti-e ciuda dragutza? nu te impiedica nimeni sa-ti lauzi si tu zodia.



SUNT INVIDIOASE IUBITA.........K DAK NU AR FI, NU AR COMM DESPRE O ZODIE PE CARE NU O CUNOSC....PUP



O femeie scorpion inselata ...este un dusman periculos.....

Ea ar putea scrie o carte despree cum trebuie sa se poarte sau sa se miste, sa vorbeasca sau sa arate o femeie atunci cand vrea sa cucereasca un barbat. In ea innoata dorinta dupa placere si doar un barbat lipsit de libido poate sa i se impotriveasca. Daca intalneste un barbat atractiv, stie cum sa-l scoata din turma, sa-l inebuneasca intr-atat incat el sa nu mai doreasca alta femeie. Nu ar fi bine sa i sa impotriveasca. Chiar daca nu este frumoasa, in ochii ei exista ceva irezistibil, hipnotic. Barbatul afla cum se simte un iepure in momentul in care este hipnotizat de o cobra. Nu accepta un partener zgarcit, vrea sa mearga intotdeauna cu clasa intai. El nu trebuie sa-i arate ca nu-i place felul ei de a risipi banii. Astfel va pierde rapid, va fi uitat impreuna cu banii lui cu tot. Are putere de actiune pentru mai multe femei. Lucreaza si joaca tare. Este fescinanta, excesiva - poate fi si obositoarea, dar nu te poti plictisi niciodata de ea. Eventual sa ai o viata pasnica. Dragostea est ceva serios pentru eea. Este patimasa. Va depinde de barbat nu numai in sex, si asta o va face irezistibila. Putini pot ajunge la adevarata ei adancime erotica. Este pretentioasa in pat si putini barbati ar reusi sa o satisfaca. Nu are rabdare pentru oamenii care nu corespund si care sunt inselatori. Iar oamenii importanti psihic traies minuni in preajma ei. Nu face asta din altruism ci spre propria ei satisfactie. Are un cap perfect, o intuitie minunata. Foarte critica isi analizeaza partenerul si prietenii pana cand ei ajung sa joace un rol important in viata ei, vede, analizeaza, in timp ce ea ramane de nepatruns... Adevarata ei fata este greu de descifrat si poate ramane un vesnic secret. E incapatanata, isi calculeaza bine telul si nu se lasa pana nu l-a atins. Trebuie multa putere si darzenie sa i te opui. Stie ce vrea si reuseste cu o putere de nestavilit. Nu se asa oprita d la o treaba si nu se poate acomoda usor. Daca i se frustreaza viata sentimentala devine razbunatoare si destructiva. O femeie scorpion inselata este un dusman periculos. Nici o alta femeie nu este mai furioasa decat ea. Daca vrea sa se razbune nu are scrupule. Nu vrea decat razbunare si degradarea adversarului. Gelozia este greseala ei cea mai mare. Asteapta de la un amant admiratie toatala. Gaseste rivale si intrigi acolo unde nu sunt. Daca partenerul ei discuta intr-o societate cateva clipe cu o femeie se crede deja tradata si reactioneaza ca atare. Nu este tipul de femeie care se face ca nu vede, ea devine de o furie razbunatoare. Dispretuieste slabiciunea si pe cei care cedeeaza din slabiciune, pentru ei are doar mila. Cine vrea sa stea langa ea trebuie sa inghita multe. Cand este bine dispusa isi trateaza prietenii domestic. Cand te desparti in cearta de ea nu incerca sa-i dai telefon a doua zi, de parca nimic nu s-a intamplat. Ai avea impresia ca esti gresit cuplat. Intr-un punct poti fi sigur - ii este credinciasa barbatului pe care il iubeste, si acestuia ii aduce sacrificii. Daca un barbat o ajuta si o intampina la jumatatea drumului, ea ii va apartine pe veci. Este o amanta devotata care isi apara partenerul. Lupta pentru el si nu se intereseaza de gura lumii. El, insa, nu are voie sa fie instabil caci nu-l va ierta niciodata. Casatoria cu ea - daca-ti poti imagina iadul si raiul impreuna. Alta cale de mijloc nu exista. Este zodia cea mai extremista. Este o femeie de stil mare, cei slabi mai bine sa o ocoleasca.
kryna_85
Postat pe 3 Noiembrie 2009 00:59
De la: marco918, la data 2009-10-31 23:03:40... Nimic nu imi pare mai umilitor pentru fiinta umana decat zodiile. Candva ma amuzau zodiile.

... Acum imi provoaca MILA(sau sila?) cei care isi bat joc de ei insisi lasandu-se dominati de nimic si fiind nefericiti tot de nimic …noua generatie de MANCURTI ... fara indoiala ca cei din EVUL MEDIU ar avea de cine sa rida ...


... Aceasta minciuna propagata si promovata isi continua nestingherita speculatia bazata pe nevoia omeneasca de certitudine…

... Foamea si ritmul indracit al contemporaneitatii au transformat contabilii, jurnalistii, secretarele, sudorii, babele nevorbite, profesorasii de tara, pseudovedetele televizate, in cunoscatori, in cititori in destinele altora…

... Halucinarea consistenta dublata de o invazie de tiparituri si spatii de stocare online iti spun minut de minut ce se va intampla cu tine…

... Limite peste limite, constrangeri, temeri sadite in adancul inconstientului, spaime si retineri, optimism prost indus, imagini plasate pe durerea si credulitatea celui supus experimentului astrologic, destructurari de relatii si aruncarea in decizii prostesti, dependente de sarlatania asta cu pretentii de stiinta – iata marile beneficii ale astrologiei, ale zodiilor, ale influentelor stelare…

... Povesti pe care le credeam incheiate in copilaria mica isi continua drumul deformand destine si personalitati.

... Horoscoape, preziceri sexuale, medicale, alimentare, comportamentale, profesionale, stele ciudate cu energii la fel de ciudate, cand bune, cand negative, cand neutre cand intense, cand colorate cand amenintatoare, planete care merg cand inainte cand inapoi, soare ce se misca in jurul pamantului, uranii, acvarii, si alte facaturi ce produc bani frumosi, grafice criptice si calcule matematice plecate de la false premise, menite sa adoarma spiritul critic – toate acestea fac din tabloul social o SCHIZOFRENIE GENERALIZATA, un spectacol GROTESC si MEDIEVAL. Oameni derutati cauta in stele sau in deraiajul verbal al astrologiei si zodiilor un pic de alinare, un pic de certitudine…

... Zodia a devenit element de CV, de criteriu in selectia personalului… Compatiblitati creionate de minti cetoase pline ele insele de probleme si alteraje sunt impuse si sustinute cu argumentele unor energii nevalidate vreodata…

... Poarta rosu, atarna-ti amulete violet, fa pipi joi si sex sambata, mananca peste in seara de 23, zburleste-te la seful tau marti dimineata ca Jupiter e cu tine, iubeste doar femeia nascuta in Taur la ora 13.35, cu ascendent in fixpix…

... Sedu-ti prietenul, barbatul in martie ca Neptun e favorabil sau asteapta cuminte si tamp ca la anul intr-o miercuri inspre seara vei primi niste bani. Din cer! De la Pluto. Sau poate de la Venus ca e retrograd prin casa a 14-a…

... Generalizarile, limbajul permisiv si echivoc, axiomele penibile creaza impresia de autenticitate.
- Vei usor trist saptamana asta… La care dintre noi nu se aplica afirmatia asta?

... Azi o sa beau un vin bun cu toate ca Saturn nu-mi recomanda…
Si ii voi zambi Anei desi trebuia sa fac asta luni… Sau la iesirea din post…



...

... INAPOIERE INTELECTUALA ... TIMP PIERDUT ... DELASARE ... FATALISM ... care va identificati ...




Draga, nu mai Jigni FEMEILE SCORPIUTE pt ca noi nu te-am jignit. Daca nu-ti convine schimba forumul,nu te obligam sa citesti ce scriem, NU sunt laude, NU ne trebuie lautari asa cum ziceti voi, pur si simplu ne distra,vrem sa vb,impartasim cu mare bucurie trairile noastre de SCORPIUTZE .
DACA VRETI,PUTETI SA VA FACETI SI VOI TOPIC SI PUTETI SA VB CE VRETI CA PE NOI NU NE INTERESEAZA SI NICI NU SUNTEM RAUTACIOASE CA VOI SA COMENTAM ZODIILE CARE NU LE STIM. PUPIKIIIII MULTI LA TOATE SCORPIUTZELE


kudika077973
Postat pe 3 Noiembrie 2009 02:00
De la: Orkide, la data 2009-11-02 09:38:22parca au murit toti laudatorii scorpionilor..asa va tot aduceti laude una alteia..


si daca ne-au murit laudatorii, te irita chestia asta??? e topic doar pentru scorpiutze, nu pt voi

felicitari crina
kudika077973
Postat pe 3 Noiembrie 2009 02:07
Nativa zodiei Scorpion

Aceasta femeie fatala isi poate ascunde forta sub un suras sfios, un comportament bland si o voce mai soptita decat a lui Marilyn Monroe. Ea poate fi dominatoare si tiranica, pentru ca, in clipa urmatoare sa devina fierbinte ca un cuptor. Poate iubi plina de pasiune, abandonandu-se total. Un lucru este sigur: nu e niciodata "calduta", intre cele doua extreme.

Pe dinauntru clocoteste de pasiune, desi aceasta e tinuta strict sub control si ascunsa sub o atitudine retinuta fata de straini si un calm de suprafata care-ti aminteste de catifeaua neagra. Pasiunea insa nu este strict legata de amorul fizic. Are legatura cu sentimentele ei legate de absolut tot ce atinge. Ea nu stie ce inseamna sa fii usor interesat de ceva.

E adevarat ca aceasta femeie se poate uneori aventura in zone necunoscute in eforturile ei de a patrunde toate misterele vietii, mai ales ca nu cunoaste frica. Dar va iesi din aceste cotloane intunecate la fel de puternica si pura. Forta ei interioara o va ajuta sa se ridice ca pasarea Phoenix din cenusa.

Femeia din zodia Scorpion poate fi pastratoarea multor secrete, dar nu va spune nimic despre ea si nici nu va dezvalui aceste secrete.

Interesul ei natural fata de natura masculina, fie el si platonic, va fascina toti barbatii din jurul ei. Dar fericirea barbatului iubit va fi intotdeauna pe primul loc. Ea il va ajuta sa persevereze pana cand va obtine ce umareste si nu-si va pierde rabdarea.

Viata sexuala a femeii din zodia Scorpionului

Noptile cu ea cer performante deosebite si o cat mai judicioasa dozare a fortelor, ea fiind denumita, pe drept cuvant: "zeita erosului". Este usor de incitat si poate ajunge la orgasm prin simpla discutie despre dragoste. Pentru ea fiecare noapte trebuie sa ramana de neuitat, fiind capabila sa faca barbatul sa simta si el cu aceeasi intensitate, indiferent de experienta lui anterioara. Cand este aprinsa de dorinta, ii place sa arate acest lucru, considerand actul sexual la fel de importat ca si arta erotica si este o adevarata curtezana, savurand actul amoros fara sa oboseasca, controland intreaga derulare si sustinand permanent barbatul in mentinerea potentei. Focul aprins de ea se stinge cu greu si ea nu va face nimic sa-l opreasca.

Zonele erogene: organele sexuale si regiunea invecinata acestora (inclusiv partea interioara a coapselor), zona urechilor.

Ce ii invata pe ceilalti: iubirea este pasiune.
Ce invata de la ceilalti: iubirea este si inseamna daruire si abandon.
kudika077973
Postat pe 3 Noiembrie 2009 02:26
De la: mikidutza_gabi, la data 2008-11-24 18:59:12Dupa ce am citit ce ai scris, ma gandeam cat adevar graiesti...exact asa sunt eu...am uitat sa mentionez...sunt scorpion...numai ca din nefericire nu am avut ocazia sa fiu iubita la maxim, exact cum mi-as fi dorit...


Iubita,nu te da batuta,cauta-ti marea iubire,niciodata nu e prea tarziu.
Atunci vei realiza cat de frumoasa este dragostea,te vei darui cu multa pasiune si vei face totul din iubire si pentru iubire.

Noi FEMEILE SCORPION, suntem FACUTE SA FIM IUBITE,RESPECTATE,CAUTATE pt placerile pe care suntem capabile sa le oferim. Daca mai avem si putina experientza,ce alte pretentii mai poate avea un barbat??Atingerea noastra infioara si miscarea trupului stimuleaza,parca avem degete electrice (pr meu imi spune k atunci knd il ating simte un fior si totodata de-al atinge din ce in ce mai mult).
Dragostea este ceva serios pentru noi.
Avem o intuitie minunata.
Adevarata noastrai fatza este greu de descifrat si poate ramane un vesnic secret.

Daca un barbat o intereseaza, il va seduce si nu va admite un nu!
Aceasta femeie fatala isi poate ascunde forta sub un suras sfios, un comportament bland
Daca intalneste un barbat atractiv, stie cum sa-l scoata din turma, sa-l inebuneasca intr-atat incat el sa nu mai doreasca alta femeie. Nu ar fi bine sa i sa impotriveasca. Chiar daca nu este frumoasa, in ochii ei exista ceva irezistibil, hipnotic.Doreste ca si partenerul sa simta actul la fel ca si ea...

Este pretentioasa in pat si putini barbati ar reusi sa o satisfaca. Nu are rabdare pentru oamenii care nu corespund si care sunt inselatori....ii plac jocurile de dragoste
kudika077973
Postat pe 3 Noiembrie 2009 04:34
va rog frumos sa-mi lasati comm despre gelozia barbatului rac daca stiti ceva.....si despre caracterul lui....in general.....va pup
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/29444/Totzi-barbatii-din-zodia-rac-sunt-gelosiiii.html
kryna_85
Postat pe 3 Noiembrie 2009 04:59
De la: kudika077973, la data 2009-11-03 02:07:06
De la: Orkide, la data 2009-11-02 09:38:22parca au murit toti laudatorii scorpionilor..asa va tot aduceti laude una alteia..


si daca ne-au murit laudatorii, te irita chestia asta??? e topic doar pentru scorpiutze, nu pt voi

felicitari crina
Orkide
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:00
Nu..nu e vorba de invidie..daca citeai putin mai sus, am spus ca si eu sunt scorpion..So, nu sunt invidioasa pe asa zisele voastre caracteristici, care, teoretic ar trebui sa fie si ale mele.
Doar..eu cred in unicitate..si ma intriga faptul ca un grup de femei se regasesc in aceleasi caracteristici..Asta inseamna ca exista 12 tipuri de femei pe lume? si 12 de barbati? Sau caracteristicile sunt aceleasi, indiferent de sex?
Citesc si eu horoscopul, odata cu presa de dimineata..
Dar..cum as putea spune eu despre mine ca fac parte din cea mai erotica zodie? Raportat la ce? Sau..raportat la cine? Cum stiu eu cum se comporta colega mea de birou, care e rac, in intimitate? Sau vecina mea, care e..sagetator, de exemplu? Sau cat de erotice considera partenerii lor ca sunt?
Cred ca acestea sunt lucruri foarte subiective..Si care nu tin neparat de zodie, ci de perceptia fiecarui om asupra lucrurilor..
Asta ma intriga pe mine..Se scriu pagini intregi..Ar trebui sa ma regasesc in toate? si daca nu? sunt un scorpion prost? sau nu sunt scorpion..Pe bune, e un subiect pe care nu l-am studiat inca in profunzime..
si chiar mi-ar place sa primesc lamuriri..
Si nu era vointa mea sa fiu ironica..dar atatea laude..atatea calitati..cred ca e mai usor sa citesti undeva ca scorpionii sunt erotici, si ambitiosi..si iubesc nustiu cum., si casa lor e asa si pe dincolo..si tu, in calitate de scorpion sa aderi uros la ce se scrie, decat sa iti analizezi sentimentele, comportamentul etc..si sa vezi daca esti in realitate asa..

Semnat din nou
O scorpioana
Orkide
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:26
usor..iertati-mi greseala..
Orkide
Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:29
De la: Orkide, la data 2009-11-03 11:26:05Nu..nu e vorba de invidie..daca citeai putin mai sus, am spus ca si eu sunt scorpion..So, nu sunt invidioasa pe asa zisele voastre caracteristici, care, teoretic ar trebui sa fie si ale mele.
Doar..eu cred in unicitate..si ma intriga faptul ca un grup de femei se regasesc in aceleasi caracteristici..Asta inseamna ca exista 12 tipuri de femei pe lume? si 12 de barbati? Sau caracteristicile sunt aceleasi, indiferent de sex?
Citesc si eu horoscopul, odata cu presa de dimineata..
Dar..cum as putea spune eu despre mine ca fac parte din cea mai erotica zodie? Raportat la ce? Sau..raportat la cine? Cum stiu eu cum se comporta colega mea de birou, care e rac, in intimitate? Sau vecina mea, care e..sagetator, de exemplu? Sau cat de erotice considera partenerii lor ca sunt?
Cred ca acestea sunt lucruri foarte subiective..Si care nu tin neparat de zodie, ci de perceptia fiecarui om asupra lucrurilor..
Asta ma intriga pe mine..Se scriu pagini intregi..Ar trebui sa ma regasesc in toate? si daca nu? sunt un scorpion prost? sau nu sunt scorpion..Pe bune, e un subiect pe care nu l-am studiat inca in profunzime..
si chiar mi-ar place sa primesc lamuriri..
Si nu era vointa mea sa fiu ironica..dar atatea laude..atatea calitati..cred ca e mai usor sa citesti undeva ca scorpionii sunt erotici, si ambitiosi..si iubesc nustiu cum., si casa lor e asa si pe dincolo..si tu, in calitate de scorpion sa aderi uros la ce se scrie, decat sa iti analizezi sentimentele, comportamentul etc..si sa vezi daca esti in realitate asa..

Semnat din nou
O scorpioana


Fiecare persoana este unica in felul ei.Nici eu nu ma regasesc chiar in toate descrierile din zodiace,horoscoape nu citesc,nici nu ma chinui sa seman cu ce scrie in zodiace.Sunt scorpion si atat ,nici mai bun ,nici mai prost ca altii.

Postat pe 3 Noiembrie 2009 11:32
suntem oameni in primul rand..fiecare dintre noi e unic..
Orkide
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:34
phtiu si eu care incepusem sa am indoieli in privinta asta!
De la: Orkide, la data 2009-11-03 12:34:53suntem oameni in primul rand..fiecare dintre noi e unic..
one_size
Postat pe 3 Noiembrie 2009 12:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu varsator ..el pesti 8 De la: kiti 10 Martie 2009 05:55
despre scorpioni 10 De la: kudika077973 6 Noiembrie 2009 04:04
Relatia fecioara- fecioara .. ? cum va suna.. :-s 8 De la: RobertaMissy 27 Iulie 2009 04:14
ce-i cu ziodia asta? 32 De la: carabincatalinmanuel 2 Octombrie 2010 18:36
... 9 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:49