Setari Cookie-uri

femeia scorpion

De la: scorpio_18, la data 2008-11-21 19:41:53si cum damele de companie au condus mereu lumea intr-o forma sau alta....need i say more de cum sunt scorpioancele????hai ca stii ca suntem cea mai tare zodie.asta e ,e bine sa il recunosti pe cel mai bun pt ca doar asa ai sansa sa il depasesti...semnat,o dama de companie:))))



Vreau sa fiu rea... pot sa fiu rea?! macar un pic Treci si pe la mine cand ai liber in agenda! pup dulce gagici :D i feel good, ta na na na na :d
AMG22
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:22
Dupa descrierea pe care ai facut'o nu mai nici un cv de adaugat la adresa SCORPIONULUI

bravooo...TOT RESPECTUL

P.S. valabil si pt bestdevilinside
bubu_nl
Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:45
Daca sunt asociate damele de companie cu scorpioanele atunci subscriu si eu la tot ce e scris mai sus..............

Postat pe 24 Noiembrie 2008 13:56
bestdevilinside esti dusa rau de tot nu ai nici o sansa in fta unei scorpioance din nici un punct de vedere.si vezi k daka stim sa iubim barbatul iubit nu inseamna k suntem dame de companie.ce esti invidioasa k putem mai mult k tine.dak nu sti ceva spune sa iti dau lectii
nicoll3
Postat pe 24 Noiembrie 2008 15:32
scorpioanele sun frumoase, sunt atragatoare si sunt femei la superlativ. daca is propun ceva is ating scopul fara sa aiba nevoie de cineva langa ele. mai ziceti-mi o femeie din alta zodie care sa fie asa hotarata si o luptatoare in sensul bun al cuvantului din cate femei scorpion cunosc toate sunt realizate pe munca lor nu avem nevoie de barbati sa ne intretina , noi avenm nevoie de barbati doar sa ne iubeasca .si ne iubesc si inca cum......
doralyn
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:20
Dupa ce am citit ce ai scris, ma gandeam cat adevar graiesti...exact asa sunt eu...am uitat sa mentionez...sunt scorpion...numai ca din nefericire nu am avut ocazia sa fiu iubita la maxim, exact cum mi-as fi dorit...
mikidutza_gabi
Postat pe 24 Noiembrie 2008 18:59
buna .si eu sunt scorpion .sunt de acord cu voi femeile scorpion sunt perseverente.cand vor sa obtina ceva lupta si reusesc de altfel sunt si foarte norocoase.nu stiu daca sunt atragatoare insa am intalnit 2 barbati in viata mea care mi-au spus ca le-am "cazut cu tronc ".nu stiu prea bine ce inseamna expresia .eu sunt o femeie cu capul pe umeri si nu prea cred in vorbele barbatilor,dar de acesti 2 tipi chiar nu mai scap.pe unul il cunosc de 10 ani e casatorit are copii,periodic ma suna sa vada ce mai fac.pe celalalt il cunosc de o luna si ma suna de 3 ori pe zi si vrea sa ne vedem non stop .am avut numai relatii amicale cu acesti tipi. nu stiu poate sunt eu anormala dar nu fac nimic ca sa-i atrag de fapt mie nu-mi plac barbati care ma asalteaza in halul asta sau o fi din cauza zodiei.eu sunt naturala ma comport normal si la servici lucrez cu barbati dar acolo nu am avut probleme.nu stiu pe mine ma streseaza situatia asta poate chiar sunt anormala.cine are vreo sugestie va rog help.
kudika1303
Postat pe 24 Noiembrie 2008 23:31
da intradevar scorpioanele sunt cele mai tari din toate punctele de vedere dar totusi nu chiar 100% din ele,eu cunosc fete care nu sunt deloc asa cum descrieti si nici nu se aseamana deloc cu mine,poate depinde si de decada,knd s-au nascut.eu una da sunt frumoasa,desteapta,doamna pe strada,gospodina in casa,si foarte buna la pat,pasionala...intotdeauna am obtinut ce mi-am dorit,si baieti pe care l-am vrut l-am avut.nu am avut niciodata pb sa fiu refuzata.ma simt si sunt foarte puternica din toate punctele de vedere.chiar sunt o norocoasa.stiu sa iubesc si sa ma las iubita.
nicoll3
Postat pe 25 Noiembrie 2008 16:33
De la: nicoll3, la data 2008-11-24 15:32:42bestdevilinside esti dusa rau de tot nu ai nici o sansa in fta unei scorpioance din nici un punct de vedere.si vezi k daka stim sa iubim barbatul iubit nu inseamna k suntem dame de companie.ce esti invidioasa k putem mai mult k tine.dak nu sti ceva spune sa iti dau lectii




draga mea cred k ai confundat persoanele
dak te uiti bine pe prima pagina afirmatia cu doamnele de compania a facuto annne-marrrie si NU thedevilinside.. mai mult nu stiu dak e o scorpioank dar e de partea noastra...
anyway esti o scorpioank "inraita" si asta e bine dar putin neatenta.. se mai intampla.. poop la toate scorpioancele
bubu_nl
Postat pe 25 Noiembrie 2008 18:54
mi-ai placut foarte mult strangerforever! nici eu nu puteam spune mai bine ca tine cum suntem noi scorpioancele...trebuie sa fii scorpion ca sa simti asta! multi nu ne inteleg, dar sunt fascinati de noi; asa pline de mister si de personalitate... asa ca nu va lasati fetelor si fiti in continuare cele mai bune in oricare domeniu vreti voi! o zi buna la toata lumea!
missalexandra
Postat pe 26 Noiembrie 2008 12:00
da ai dreptate imi cer scuze m-am uitat gresit,sunt noua pe forumsi abia acum inteleg care e faza pe aici. :*::*:*
nicoll3
Postat pe 26 Noiembrie 2008 14:10
De la: , la data 2008-10-09 10:16:36vAI, VAI , VAI .. SAU AU, VIATA MEA ... VRETI SI LAUTARI, FETELOR?

FEMEILE SCORPION SUNT IN PROPORTIE DE 80% DAME DE COMPANIE ... CARE STIU DOAR SA ADUCA PLACERE IN PAT DAR IN REST ... DEZASTRUUUUUUUUU ....

IA DATI VOI NASUL CU O FECIOARA, LEOAICA SI VARSATOARE ... IA VEDETI ... TINETI PASUL?



maaaai sa fie... ai facut cumva un studiu de "piata" tu si ai aflat chestia asta???
angel_demon10
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:15
De la: doralyn, la data 2008-11-24 18:20:16scorpioanele sun frumoase, sunt atragatoare si sunt femei la superlativ. daca is propun ceva is ating scopul fara sa aiba nevoie de cineva langa ele. mai ziceti-mi o femeie din alta zodie care sa fie asa hotarata si o luptatoare in sensul bun al cuvantului din cate femei scorpion cunosc toate sunt realizate pe munca lor nu avem nevoie de barbati sa ne intretina , noi avenm nevoie de barbati doar sa ne iubeasca .si ne iubesc si inca cum......


asta e true true!!!!
angel_demon10
Postat pe 5 Decembrie 2008 09:56
De la: nadia melente, la data 2008-11-24 23:31:01buna .si eu sunt scorpion .sunt de acord cu voi femeile scorpion sunt perseverente.cand vor sa obtina ceva lupta si reusesc de altfel sunt si foarte norocoase.nu stiu daca sunt atragatoare insa am intalnit 2 barbati in viata mea care mi-au spus ca le-am "cazut cu tronc ".nu stiu prea bine ce inseamna expresia .eu sunt o femeie cu capul pe umeri si nu prea cred in vorbele barbatilor,dar de acesti 2 tipi chiar nu mai scap.pe unul il cunosc de 10 ani e casatorit are copii,periodic ma suna sa vada ce mai fac.pe celalalt il cunosc de o luna si ma suna de 3 ori pe zi si vrea sa ne vedem non stop .am avut numai relatii amicale cu acesti tipi. nu stiu poate sunt eu anormala dar nu fac nimic ca sa-i atrag de fapt mie nu-mi plac barbati care ma asalteaza in halul asta sau o fi din cauza zodiei.eu sunt naturala ma comport normal si la servici lucrez cu barbati dar acolo nu am avut probleme.nu stiu pe mine ma streseaza situatia asta poate chiar sunt anormala.cine are vreo sugestie va rog help.


ha ha ha... e normal ce simti si prin ce treci. si eu sunt patita. am prieten si spun tuturor asta, dar se mai trezesc unii care zic ca nu le pasa ca ei vor sa fie cu mine. helloooooooooooooo.... wake up!!!
stiu ca-i greu sa le-o tai brusc, dar macar nu le mai raspunde la telefon si evita-i pe cat posibil cand ii intalnesti pe undeva... se vor prinde singuri-singurei pana la urma

good luck!
angel_demon10
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:05
chiar imi place !!!! ai spus-o exact asa cum trebuie!!! bravo
hellena85
Postat pe 5 Decembrie 2008 18:46

da asa suntem,avem o personalitate greu de definit!iubim cu patima,uram si ne razbunam cu aceeasi patima!nu suportam sa fim ironizate,orgoliul nostru prea mare nu permite acest lucru.
sunt scorpion si ma simt mandra de zodia mea!
de fapt,de multe ori nici nu mai e nevoie sa spun ca sunt in zodia aceasta,pentru ca atitudinea mea spune tot!
capul sus,fetelor,cum suntem noi dorite,slabe sanse pentru nativele din alte zodii!
o seara buna sa aveti
anca2
Postat pe 8 Decembrie 2008 17:36
De la: AMG22, la data 2008-10-01 19:22:13
De la: rowi, la data 2008-09-30 15:01:36misterioasa si fascinanta...te duce si te aduce...te izgoneste dar nu te lasa sa pleci///asa suntem noi



parca doar ce m`ai descris cum nu as fi putut eu mai bine ;)

Exact asa sunt si eu e o zodie cu multe evenimente zbuciumate, suntem niste active si niste perverse ...in sensul bun ala cuvantului
romanticbabe
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:30
De la: anca2, la data 2008-12-08 17:36:17
da asa suntem,avem o personalitate greu de definit!iubim cu patima,uram si ne razbunam cu aceeasi patima!nu suportam sa fim ironizate,orgoliul nostru prea mare nu permite acest lucru.
sunt scorpion si ma simt mandra de zodia mea!
de fapt,de multe ori nici nu mai e nevoie sa spun ca sunt in zodia aceasta,pentru ca atitudinea mea spune tot!
capul sus,fetelor,cum suntem noi dorite,slabe sanse pentru nativele din alte zodii!
o seara buna sa aveti

Ma faci sa fiu si mai mandra de zodia asta. E exact cum spui. Mai ales faza cu orgoliul Io cel putin dak ma calca cineva pe coada NU UIT si-mi pregatesc toata recuzita de arme ca sa ma pot rabuna cum se cuvine.Persoana care m-a ranit trebuie sa sufere cel putin indoit fata de cat am suferit eu... e si asta o alinare la urma urmelor.Pupici scorpiutelor
romanticbabe
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:40
pt strangerforever..pff..ai cam descris si partea "nestiuta"a scorpiilor...melancolii,depresii fara raspunsul la intrebarea "de ce sunt trista?"...all the blue heart feeling...dar daca tot avem pasarea pkoenix ca semn al zodiei..n`o avem degeaba..eu sunt scorpion cu ascendent tot in scorpion..cica intruparea acestei combinatii era contele dracula,din romanul lui bram stocker..deci..rele sau bune,oricum am fi..tinem capul sus si perseveram!pup
sweetgirlalexandra
Postat pe 17 Decembrie 2008 01:17
i knoow...sorry am cam dat de gol aspectul asta...dar lasa ca vad ca suntem intre noi scorpiile aici

Postat pe 17 Decembrie 2008 18:43
De la: strangerforever, la data 2008-10-09 13:20:35hai serios?sa inteleg ca vreo femeie scorpion ti-a furat barbatul?sau ai cunoscut tu atatea femei scorpion? sa inteleg ca ai cunoscut 80% din femeile scorpion? lol. niciodata, nimeni,intr-o viata, nu va ajunge sa cunoasca nici 30% din ceea ce reprezinta femeia scorpion. really!luptele ei interioare,sentimentele ei profunde, dorinta de a fi complimentata,iubita,lucruri pentru care si-ar da viata. o femeie scorpion si-ar da viata pentru barbatul iubit, chiar daca acesta o iubeste macar jumatate din cat il iubeste ea. o femeie scorpion te-ar desfigura pe viata, pe tine, fecioara,sau rac,sau ce vrei,daca ar observa doar ca te-ai uitat la barbatul ei iubit. o femeie scorpion cand iubeste nu mai tine cont de nimic. iubeste cu toata fiinta. si poate fi la fel de curata,igienica,cum spui tu, cand vine vb de casa,corp, etc. ba chiar si chestia asta o poate transforma intr-o obsesie. prefera sa treaca peste un weekend cu prietenii la o masa la ea acasa daca nu e totul in ordine. este dezordonata uneori la culme, cand e vb de haine, vase asezate aiurea. pentru ca traieste la extreme. si cand curatenia e gata, nici ea nu mai stie unde si-a pus acul si ata.cam asta ar fi problema la noi.cum spuneam,nimeni n-ar ajunge s-o cunoasca total intr-o viata de om,si asta nu inseamna ca e prefacuta.dimpotriva, siceritate mai ascutita decat a ei n-ai sa gasesti.ceea ce nu pot spun despre fecioare nici sa ma pici cu ceara. nu se va lasa calcata in picioare niciodata.ceea ce iar nu pot spune despre fecioare.sau femeile rac. e prea demna.desi uneori aceasta poate sa bata spre mandrie,avand in vedere ca nu se poate abtine de la a spune verde-n fata. azi te iubeste,maine te poate uri.si cand a ajuns sa te urasca, fereste-te din calea ei. spre deosebire de fecioare, nu prea are ratiune. decat in planul de razbunare. atunci creierul,logica ei sunt la cote maxime. pe care cu greu le-ai putea atinge. iarta,dar nu uita.niciodata. si iertarea nu va avea nici un sens, deoarece conflictele ei interioare sunt prea puternice. e ca un lac vulcanic pe dinauntru, care fierbe. nicidecum un rau,apa care curge, limpede. dama de companie?sa faca fata unei leoaice?lol:))). asta as spune mai degraba despre leoaice. doar placere si atat? un scorpion alege un singur barbat,pe viata.poate fi varza la inceput, dar barbatul care a facut-o femeie in pat(nu ma refer neaparat la dezvirginare, ca pana la urma mama m-a facut femeie, ea m-a nascut) sa il fereasca sfatul sa insele o data. sau macar sa intoarca okii pe strada dupa alta,ca jar mananca. si avand in vedere ca are scorpion langa el,din pacate nu doar el mananca jar.dar si cea la care s-a uitat,cu toate ca n-are nicio vina. cum spuneam, nici pic de ratiune.si ce se mai spunea? incredere in sine? uitati-va in voi,femei scorpion. mandrelor ce sunteti, cata incredere aveti in voi de fapt? cat nu tanjiti dupa un buket de flori,o serenada la balcon, un compliment pentru noul parfum? tanjeala mai mare ca a scorpionului nu cred sa fie,ca oricum toate suntem femei. si suntem in stare sa dam o mana celui care a facut asta. dar prea mandre ca sa recunoastem. asa o satisfactie ne dau lucrurie marunte ca ne hranim cu ele cel putin 2 luni de zile. si simtim ca am cucerit ceva... dar daca inima nu simte ce ar trebui sa simta, daca nu sunt fluturii aceia in stomac, degeaba. trebuie EA sa iubeasca, altfel el degeaba iubete. si daca ea nu iubeste, el nu-i va atinge nici un fir de par din cap.


NICI K NU MA PUTEAM CARACTERIZA MAI BINE! MA BUCUR CAND INTALNESC PERSOANA CARE GANDESC LA FEL K MINE SI CAND VAD K SUNT INTELEASA PERFECT. PANA LA URMA INTRE ZODII NU EXISTA COMPETITIE.FIEKRE E CUM E, NU NE PUTEM SCHIMBA INSTINCTELE. DAR CE E ADEVARAT E K SCORPIONCELE SUNT IESITE DIN COMUN, NIMENI NU NE POATE DESCIFRA IN TOTALITATE...DE MULTE ORI SI NOUA NE E GREU SA NE INTELEGEM. FATA DE CEILALTI, EU CEL PUTIN, INCERC SA FIU MEREU CORECTA SI POATE PT K MA STRADUIESC PREA MULT UNEORI GRESESC SI SUNT INTERPRETATA AIUREA, APOI MA FRAMANT PT K AM LASAT IMPRESIA GRESITA. K PRIETENE, SUNTEM CELE MAI BUNE...POATE PT K NOI SUNTEM INTOTDEAUNA GATA SA FACEM ORICE PT PERSOANELE DRAGI, CEREM SI FOARTE MULT IN SCHIMB. TOCMAI DE ACEEA NE E GREU SA GASIM PRIETENI ADEVARAI. BUCURIA MEA CEA MAI MARE ESTE CA AM GASIT UN BARBAT KRE MA IUBESTE ASA CUM SUNT, CU TOT CU CRIZELE MELE DE PERSONALITATE SI MISTERELE MELE. SI FOARTE IMP PT MINE K SCORPIOANK ESTE K MA IN PAT IMI FACE TOATE PLACERILE SI COMUNIKM FOARTE BINE. ASTA E PROBLEMA SCORPIOANCELOR: DEGEABA PARTENERUL LE IUBESTE SI SE POARTE GROZAV CU ELE DAK NU LE FACE PE PLAC IN PAT SI DAK NU LE FACE FATA. TOCMAI DIN KUZA BRBATILOR KRE NU STIU TOTI SA NE SADISFAK SI OBOSESC REPEDE SCORPIOANCELE SUNT INTR-O CONTINUA KUTARE. EU AM GASIT CE VROIAM DE ACUM 5 ANI SI STIU K E OMUL POTRIVIT PT MINE. E LEU. DAR NU NE GANDIM DOAAR LA SEX, DESI E IMP PT NOI. SUBNTEM EXAGERAT DE SULETISTE SI NE MACINAM MULT IN SUFLETUL NOSTRU CAND SUNTEM INTELESE GRESIT SAU CAND SUNTEM DEZAMAGITE DE PRIETENI. POATE PT K INCERKM MEREU SA FIM SINCERE,DESI INTR-UN MOD DRAGUTZ(IN KZUL MEU) UNII NE CONSIDERA RAUTACIOASE. BINEINTELES, K IN ORICE ZIDII DE ALTFEL, EXISTA REPREZENTANTI CU KRE NE PUTEM LAUDA SI ALTII CU KRE NE E RUSINE. POOOP SCORPIOANCELE MELE!
raluk4coco
Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:58
Si eu sunt scorpion cu ascendent in rac si imi place cat de bine ai descris strangerforever femeia scorpion , cum ai punctat punctele ei tari si slabe, sunt de acord cu tine. bravo
chrissu
Postat pe 19 Ianuarie 2009 02:03
femeia scoripon........hmmmmm........foarte dificila de manevrat din toate punctele de vedere. Insa asa in mare: trebuie sa fie numai ca ele. Doamne fereste sa le contrazici sau sa le demonstrezi ca nu au dreptate intr-o anumita situatie ca ala esti! Insa sunt tari. Mereu prin felul asta al lor obtin ceea ce vor insa trebuie sa te mai gandesti ca poate cresti in ochii unora insa nu mai valorezi nimic in ai altora. Parerea mea! Acum fiecare si de personalitate si mediul in care traieste nu numai de zodie!
elli_dy
Postat pe 19 Ianuarie 2009 02:11
In cariera m-am realizat, totul e ok. dar viata sentimentala este ,,varza''. Ma minunez cand aud cate calitati erotice ar trebui sa am. Dar eu pana la 27 de ani nu am intalnit barbatul care sa ma faca femeie. Eu nu stiu ce-i ala erotism. . De fiecare data cand ma indragostesc vine cineva si-mi fura prietenul, ca de iubit nu poate fi vorba. Si culmea persoane mult mai urate decat mine, cu calitati groaznice, cu o pregatire profesionala sub nivelul meu, dar care cred ca au scoala vetii mult mai buna decat o am eu, stiu mai bine sa atraga si sa manevreze barbatii dupa bunul lor plac. Nu va spun cat sufar din aceasta cauza. Ma simt singura si lipsita de vlaga. Simt ca totul se naruie in jurul meu. Mie frica ca am sa raman singura. Voi ce credeti ca e de facut? Astept un sfat de la voi. Pupici.
gargaritavesela
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:57
De la: firuta_p, la data 2009-01-19 10:57:44In cariera m-am realizat, totul e ok. dar viata sentimentala este ,,varza''. Ma minunez cand aud cate calitati erotice ar trebui sa am. Dar eu pana la 27 de ani nu am intalnit barbatul care sa ma faca femeie. Eu nu stiu ce-i ala erotism. . De fiecare data cand ma indragostesc vine cineva si-mi fura prietenul, ca de iubit nu poate fi vorba. Si culmea persoane mult mai urate decat mine, cu calitati groaznice, cu o pregatire profesionala sub nivelul meu, dar care cred ca au scoala vetii mult mai buna decat o am eu, stiu mai bine sa atraga si sa manevreze barbatii dupa bunul lor plac. Nu va spun cat sufar din aceasta cauza. Ma simt singura si lipsita de vlaga. Simt ca totul se naruie in jurul meu. Mie frica ca am sa raman singura. Voi ce credeti ca e de facut? Astept un sfat de la voi. Pupici.

eu zic sa ai mai multa incredere in tine draga! sa fii mai indrazneata si sa lupti pt ce ti se cuvine. urmeaza-ti instinctul si nu mai alege numai parteneri nepotriviti... e adevartat ca nu prea avem noroc in dragoste, da asta pt ca cerem asa mult de la perechea noastra de viata! trebuie sa fie un barbat cu adevarat "special" ca sa ne fascineze si sa ne reziste noua scorpioanelor! capul sus si fii mandra de ce ti-a dat soarta... un "bagaj" cu adevarat special!
missalexandra
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:43
De la: elli_dy, la data 2009-01-19 02:11:09femeia scoripon........hmmmmm........foarte dificila de manevrat din toate punctele de vedere. Insa asa in mare: trebuie sa fie numai ca ele. Doamne fereste sa le contrazici sau sa le demonstrezi ca nu au dreptate intr-o anumita situatie ca ala esti! Insa sunt tari. Mereu prin felul asta al lor obtin ceea ce vor insa trebuie sa te mai gandesti ca poate cresti in ochii unora insa nu mai valorezi nimic in ai altora. Parerea mea! Acum fiecare si de personalitate si mediul in care traieste nu numai de zodie!


te contrazic....daca ii demonstrezi unui scorpion ca a gresit isi insuseste morala, chiar daca nu-i place.
chandramuki_md
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:19
De la: firuta_p, la data 2009-01-19 10:57:44In cariera m-am realizat, totul e ok. dar viata sentimentala este ,,varza''. Ma minunez cand aud cate calitati erotice ar trebui sa am. Dar eu pana la 27 de ani nu am intalnit barbatul care sa ma faca femeie. Eu nu stiu ce-i ala erotism. . De fiecare data cand ma indragostesc vine cineva si-mi fura prietenul, ca de iubit nu poate fi vorba. Si culmea persoane mult mai urate decat mine, cu calitati groaznice, cu o pregatire profesionala sub nivelul meu, dar care cred ca au scoala vetii mult mai buna decat o am eu, stiu mai bine sa atraga si sa manevreze barbatii dupa bunul lor plac. Nu va spun cat sufar din aceasta cauza. Ma simt singura si lipsita de vlaga. Simt ca totul se naruie in jurul meu. Mie frica ca am sa raman singura. Voi ce credeti ca e de facut? Astept un sfat de la voi. Pupici.


banuiesc ca esti prea cerebrala. doar asa se poate explica singuratatea ta. ai 27 de ani, nu e foarte mult dar nici putin. invata sa alegi barbatul potrivit, pentru care va merita sa lupti. cauta sa nu mai analizezi si sa despici firul in patru, cum se spune, fiindca nu vei gasi barbatul perfect. daca esti sigura ca este macar jumatate din ceea ce ti-ai dori de la el, atunci vrajeste-l asa cum stiu ca poti s-o faci. restul vine pe parcurs. daca te iubeste vei stii sa-l modelezi. iar daca tu-l alegi, atunci nu-mi fac probleme ca nu-l vei iubi, femeia scorpion alege cele mai tari exemplare pentru a-i darui copilul dorit de ea.
nu dispera, celelalte femei care ti-au "furat" prietenii au reusit fiindca tu le-ai permis. altfel nu se intampla. nu ai considerat tu necesar ca ai pentru ce sa lupti.
nu vei ramane singura din cauza altora ci numai din cauza ta. nu transforma cateva insuccese intr-o tragedie.
capul sus si noroc la vanatoare !
chandramuki_md
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:28
As adauga si eu ceva....sa nu sa puna nimeni cu noi....pt. ca esentele tari sunt intotdeauna in sticlute mici.....

ZODIA SCORPIONULUI
Aduce in sfera cunoasterii umane curajul si forta de a muri pentru a renaste, asemeni Pasarii Phoenix, mai bun, mai frumos, mai intelept, conferind forta de a arde pentru a se purifica.Poate este cea mai puternica zodie a horoscopului. Cea mai complexa si mai misterioasa. Toti cei incarnati sub Zodia Scorpionului sunt duri, agresivi, dar aceste manifestari sunt facute cu multa sinceritate, si mai ales bunatate,din dorinta de a sonda in adancul fiintei umane si de a scoate de acolo tot ceea ce nu ne place, respactivii indivizi incearca prin metode directe si uneori chiar brutale, sa taie raul de la radacina, sanctionand orice greseala a celor din jur si intepandu-i cu acul veninos al Scorpionului. Pornirile lor nu vin din rautate, ci mai degraba dintr-o mentalitate de chirurg, care stie ca totul trebuie sa fie facut cat mai clar, mai curat si fara a menaja susceptibilitatile si orgoliile celorlalti. Sunt foarte buni chirurgi, avocati,hipnotizatori, astrologi, artisti - avand totodata al 6-lea simt foarte dezvoltat. In dragoste, femeile, cu toate ca este cea mai magnetica si puternica zodie, plina de farmec, feminitate si totodata plina de mister, este devotata de-a lungul viatii unei singure fiinte. In ciuda faptului ca este curtata asiduu.femeile scorpion, sunt frumoase,au carisma,si mereu , fara sa vrea acest lucru, sunt mai tot timpul in centrul atentiei, provocand invidii si gelozii celorlalte femei din jur. Are criteriul si simtul valorilor si dreptatii foarte dezvoltat. Deci, daca vedeti un Scorpion care pare rau, nu-l judecati, deoarece el incearca sa va faca binele, dar nu stie sa fie amabil, diplomat, ci este doar direct, clar si concis. Este direct si nu poate juca teatru. Acest lucru e o mare calitate dar uneori il poate costa scump. Isi face prieteni usor, este foarte placut in societate, dar nu se lasa pacalit ce cei din jur. Pt. ca stie ca nu tot ce zboara se mananca, si nu are incredere in oricine. Are prieteni cate degete la o mana. Si stie acest lucru. Pentru prieteni este in stare de orice sacrificiu. Este mereu in cautarea frumosului si a tot ce inseamna romantic.Ii place muzica, literatura,dansul,pictura, arta in adevaratul sens al cuvantului. Sub masca aceasta dura si autoritara , se ascune o bunatate debordanta, rar intalnita, o fire sensibila si melancolica. Dar nu oricine-i ajunge la suflet sa-l cunoasca. Pt. ca nu este lasat. Isi mascheaza foarte bine emotiile si mai ales slabiciunule. Arde tot ce –l inconjoara.Tocmai in acest lucru consta forta lui. Sa renasca din necaz si cenusa,fiind asemuit cu pasarea Phoenix, cand nimeni nu se mai asteapta. El nu se lasa invins. Este imposibil de dominat de catre orice alta zodie.Insista cu o ambitie si o abnegatie uimitoare pana obstacolul de orice fel este invins si inlaturat. Nu-l inspaimanta greul sau munca.Este o fire loiala, directa, il, place dreptatea, iar daca e rau, este rau pe dreptate.Nimic nu l-ar putea oprii sa-si atinga telul.Cine? daca nu se teme nici de moarte?? Doar el , scorpionul, guverneaza si viata de apoi. Este un prieten sincer si de nadejde.Te poti buzui pe el si la bine si la rau. Cuvantul dat este pentru el cel mai important lucru. Este si foarte razbunator daca este calcat pe bataturi. Asteapta ani de zile ocazia sa se razbune pe cel ce i-a gresit. Nu e bine sa fie provocat sau suparat pe nedrept. Dar daca o face, inseamna ca a avut dreptate.Candva…Adica totdeauna.Pt.ca are al VI-lea simt f. dezvoltat.Adica intuitia.Are o imaginatie foarte bogata. Se pricepe ca nimeni altul si la vise si la tot ce tine de ele, de la interpretare la logica si paranormal. Dar are si multi dusmani neiertatori. Care asteapta la cotitura sa-l lovesca pe la spate. Lui ii place lupta dreapta. Nu rapune miseleste. Nu-i sta in caracter. E prea vertical. Si mai ales este constient de calitatile lui pe care si le pune foarte bine in valoare, indiferent de imprejurare. Stie sa iese din orice incurcatura, cu fruntea sus, nesifonat. Niciodata nu-si da asul din maneca. Are mereu unul ascuns pentru fiecare adversar. Prevazator cum este din fire, tenace si dibaci, stie si s-a informat despre toti adversarii, despre toate slabiciunile si punctele slabe ale acestora.Sunt foarte buni detectivi, psihologi,militari de cariera ,chirurgi renumiti,sau foarte buni sportivi. Pot merge pana la performanta. Rareori sunt fericiti insa.!!! Cu toate aceste calitati, cel mai mare defect este incapatanarea. Verbul a vrea , a dorii ii caracterizeaza.Au o vointa si-o ambitie uluitoare.Pe scara sociala urca pana unde isi propun, nimic nu-i poate impiedica sa-si atinga telul, insa o fac onest si prin foarte multa daruire si munca.Nu suporta compromisurile, iar daca le fac, ii macina o viata intreaga. Insa reusesc sa le lase in urma, dar nu uita si nici nu iarta. Cei vizati mai devreme sau mai tarziu, vor avea de dat socoteala in fata lor. Vor cere umiliti indurare si pasuire. O vor obtine foarte multi , el fiind un om bun onest. Cu cine se intelege? Cu toti. Cu cine nu se integele? Numai cu cine nu vrea .Cate si mai cate se pot spune despre aceasta puternica si totodata misterioasa zodie.
…………

magda_65
Postat pe 6 Februarie 2009 16:35
zodia scorpionului....cea mai tare zodie,asa cum ma simt si yo nici o alta zodie nu poate fi superioara scorpionului.

Postat pe 19 Februarie 2009 03:33
De la: strangerforever, la data 2008-10-09 13:20:35hai serios?sa inteleg ca vreo femeie scorpion ti-a furat barbatul?sau ai cunoscut tu atatea femei scorpion? sa inteleg ca ai cunoscut 80% din femeile scorpion? lol. niciodata, nimeni,intr-o viata, nu va ajunge sa cunoasca nici 30% din ceea ce reprezinta femeia scorpion. really!luptele ei interioare,sentimentele ei profunde, dorinta de a fi complimentata,iubita,lucruri pentru care si-ar da viata. o femeie scorpion si-ar da viata pentru barbatul iubit, chiar daca acesta o iubeste macar jumatate din cat il iubeste ea. o femeie scorpion te-ar desfigura pe viata, pe tine, fecioara,sau rac,sau ce vrei,daca ar observa doar ca te-ai uitat la barbatul ei iubit. o femeie scorpion cand iubeste nu mai tine cont de nimic. iubeste cu toata fiinta. si poate fi la fel de curata,igienica,cum spui tu, cand vine vb de casa,corp, etc. ba chiar si chestia asta o poate transforma intr-o obsesie. prefera sa treaca peste un weekend cu prietenii la o masa la ea acasa daca nu e totul in ordine. este dezordonata uneori la culme, cand e vb de haine, vase asezate aiurea. pentru ca traieste la extreme. si cand curatenia e gata, nici ea nu mai stie unde si-a pus acul si ata.cam asta ar fi problema la noi.cum spuneam,nimeni n-ar ajunge s-o cunoasca total intr-o viata de om,si asta nu inseamna ca e prefacuta.dimpotriva, siceritate mai ascutita decat a ei n-ai sa gasesti.ceea ce nu pot spun despre fecioare nici sa ma pici cu ceara. nu se va lasa calcata in picioare niciodata.ceea ce iar nu pot spune despre fecioare.sau femeile rac. e prea demna.desi uneori aceasta poate sa bata spre mandrie,avand in vedere ca nu se poate abtine de la a spune verde-n fata. azi te iubeste,maine te poate uri.si cand a ajuns sa te urasca, fereste-te din calea ei. spre deosebire de fecioare, nu prea are ratiune. decat in planul de razbunare. atunci creierul,logica ei sunt la cote maxime. pe care cu greu le-ai putea atinge. iarta,dar nu uita.niciodata. si iertarea nu va avea nici un sens, deoarece conflictele ei interioare sunt prea puternice. e ca un lac vulcanic pe dinauntru, care fierbe. nicidecum un rau,apa care curge, limpede. dama de companie?sa faca fata unei leoaice?lol:))). asta as spune mai degraba despre leoaice. doar placere si atat? un scorpion alege un singur barbat,pe viata.poate fi varza la inceput, dar barbatul care a facut-o femeie in pat(nu ma refer neaparat la dezvirginare, ca pana la urma mama m-a facut femeie, ea m-a nascut) sa il fereasca sfatul sa insele o data. sau macar sa intoarca okii pe strada dupa alta,ca jar mananca. si avand in vedere ca are scorpion langa el,din pacate nu doar el mananca jar.dar si cea la care s-a uitat,cu toate ca n-are nicio vina. cum spuneam, nici pic de ratiune.si ce se mai spunea? incredere in sine? uitati-va in voi,femei scorpion. mandrelor ce sunteti, cata incredere aveti in voi de fapt? cat nu tanjiti dupa un buket de flori,o serenada la balcon, un compliment pentru noul parfum? tanjeala mai mare ca a scorpionului nu cred sa fie,ca oricum toate suntem femei. si suntem in stare sa dam o mana celui care a facut asta. dar prea mandre ca sa recunoastem. asa o satisfactie ne dau lucrurie marunte ca ne hranim cu ele cel putin 2 luni de zile. si simtim ca am cucerit ceva... dar daca inima nu simte ce ar trebui sa simta, daca nu sunt fluturii aceia in stomac, degeaba. trebuie EA sa iubeasca, altfel el degeaba iubete. si daca ea nu iubeste, el nu-i va atinge nici un fir de par din cap.
vale24
Postat pe 19 Februarie 2009 08:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei sagetator - barbatul capricorn 3 De la: kudika502147 8 Decembrie 2012 11:57
Sper sa va raspund la toate intrebarile cu aceasta ocazie... 27 De la: kryna_85 11 Noiembrie 2009 19:07
buna 9 De la: Shhh 12 Februarie 2010 19:36
Capricornii? 116 De la: lookinforu 4 Noiembrie 2014 23:15
eu pesti el scorpion 2 De la: Soransky 1 Octombrie 2009 10:17