Setari Cookie-uri

METODE ALE BARBATILOR DE A-TI DA PAPUCII

De la: joana_rise, la data 2009-01-05 14:15:45mie mi-a dat un tip papucii...si la propriu si la figurat, in acelasi timp:))))

ii imprumutasem rolele sa se plimbe cu niste prieteni
si cand mi le-a dat inapoi ... mi-a zis ca ne despartim...nu mai stiu motivul, irelevant...


asta e tare ,,,,,pai tu iai dat saaibe cu ce sa se plimbe si omul tia inapoiat ,,rolele sa te plimbi si tu de acuma
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:47
poate tipul a gasit ceva mai bun in plimbarea sa cu rolele tale.
anderson
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:05
De la: anderson, la data 2009-01-05 18:05:39poate tipul a gasit ceva mai bun in plimbarea sa cu rolele tale.

corect,,,,,,,daca se ducea cu adidasi ,,,poate poate ,,,mai ierea ceva ,,sau macar daca isi rupea piciorele cu rolee
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:08
Joana, cat porti la pantofi?

Postat pe 5 Ianuarie 2009 18:18
In principiu, am si dat dar am si luat papuci. Dupa ce ca mi-a dat papucii mi-a mai si trimis mesaj ca asa e mai bine pentru amandoi. De unde o fi stiut...habar nu am. Oricum, pe multi i-am lasat eu in stand by mai de frica ...mai de plictiseala...
Ce face frica asta din om...sa nu ai curaj sa incerci...
carynna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:33
De la: Roco, la data 2009-01-05 18:18:41Joana, cat porti la pantofi?


chiar asa ia sa vedem cite dintre voi vreti papuci ????sa faceti o lista cu numerele si culoarea ,,ca sunt de cauciuc ,,doar nu vreti si modele
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:36
E vina mea, nu ne potrivim, tu nu ai gresit cu nimic...ce sa spun
carynna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:36
salutare...va scriu din italia in prim rand LA MULTI ANI....ce parere aveti despre relatie fta 31 baiat 23.....

Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:38
nu stiu ce sa spun ca nu ii cunosc
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:44
Sufar de astm si am nevoie de spatiu
nor_pufos
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:32
De la: anderson, la data 2009-01-05 18:05:39poate tipul a gasit ceva mai bun in plimbarea sa cu rolele tale.



anderson!!
ceva mai bun?? ma jignesti :))))))))

n-am vrut sa devenim "intimi" de aia cred eu ca "mi-a dat papucii" :)))
desigur el nu a recunoscut asa ceva

decat sa stea sa ma astepte si in acelasi timp sa stea si cu altele (cum ziceai tu intr-un post) , baiatul a fost cinstit si s-a desp de mine sa stea in voie cu altele. frumos, nu?
morticia_adams
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:17
despre relatie?! ... merge brici!
morticia_adams
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:17
De la: sarutama, la data 2009-01-05 21:36:04
De la: Roco, la data 2009-01-05 18:18:41Joana, cat porti la pantofi?


chiar asa ia sa vedem cite dintre voi vreti papuci ????sa faceti o lista cu numerele si culoarea ,,ca sunt de cauciuc ,,doar nu vreti si modele




sarutama : n-ai inteles ideea se pare.
eu port 38, el nu mai stiu cat purta. oricum rolele erau reglabile.

roco: te gandeai ca le-a imprumutat pt o alta? :))
si eu m-am gandit la asta!!
oricum, a trecut fffffff mult de atunci! dar e ...funny
morticia_adams
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:18
De la: joana_rise, la data 2009-01-06 13:18:45
De la: sarutama, la data 2009-01-05 21:36:04
De la: Roco, la data 2009-01-05 18:18:41Joana, cat porti la pantofi?


chiar asa ia sa vedem cite dintre voi vreti papuci ????sa faceti o lista cu numerele si culoarea ,,ca sunt de cauciuc ,,doar nu vreti si modele




sarutama : n-ai inteles ideea se pare.
eu port 38, el nu mai stiu cat purta. oricum rolele erau reglabile.

roco: te gandeai ca le-a imprumutat pt o alta? :))
si eu m-am gandit la asta!!
oricum, a trecut fffffff mult de atunci! dar e ...funny

te pun la cele ai tari remarci de pe kudika??????cu subiectul,,,,rolele mele de toate timpurile,,,,,,,?????????????
sarutama
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:23
incredibil ce lasi pot sa fie barbatii...din ce am citit pe aici majoritatea aleg sa dispara, sa sa fie"ocupati".La fel am patit si eu, dupa un an in care cica era innebunit dupa mine, am devenit dintr- o data obositoare si stresanta iar el era prea ocupat sa imi dea atentie si fiti atente, ca sa nu sufar eu ca nu avea timp de mine m- a lasat sa ma detasez vreo doua luni, dupa care si- a facut aparitia spunand ca eu de fapt am renuntat la el ca eu eram prea implicata iar el si-a dat seama ca nu era chiar asa de implicat si contextul l- a determinat sa faca "promisiuni" si sa fie asa entuziasmat de mine Desi a trecut aproximativ un an, inca ma mai cauta si incearca sa ma faca sa ii cred iar repliciile rasuflate si atat de folosite cu altele...
Mi se pare copilaresc comportamentul lor cateodata,de ce nu recunosc faptul ca a aparut o alta, ca s- au plictisit deja si de ea sau de ele,nu sa gaseasca niste scuze pe care oricum nu cred ca o femeie le-ar crede.Sau mai exista si alternativa ca dupa ce se evapora si isi fac aparitia sa fie doar pt nevoia lor permanenta de a-si confirma abilitatiile de cuceritori.Asa ca ganditi-va bine fetelor care va aflati in situatii asemenatoare daca merita sa reluati o relatie care oricum se va termina la fel sau poate mai rau, iar cele care nu v-ati calcat orgoliul ca sa ii iertati sa nu aveti dubii ca ar fi putut sa fie.... oamenii nu se schimba!
queenfeline
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:45
De la: beautygoddess, la data 2009-01-06 15:45:43 incredibil ce lasi pot sa fie barbatii...din ce am citit pe aici majoritatea aleg sa dispara, sa sa fie"ocupati".La fel am patit si eu, dupa un an in care cica era innebunit dupa mine, am devenit dintr- o data obositoare si stresanta iar el era prea ocupat sa imi dea atentie si fiti atente, ca sa nu sufar eu ca nu avea timp de mine m- a lasat sa ma detasez vreo doua luni, dupa care si- a facut aparitia spunand ca eu de fapt am renuntat la el ca eu eram prea implicata iar el si-a dat seama ca nu era chiar asa de implicat si contextul l- a determinat sa faca "promisiuni" si sa fie asa entuziasmat de mine Desi a trecut aproximativ un an, inca ma mai cauta si incearca sa ma faca sa ii cred iar repliciile rasuflate si atat de folosite cu altele...
Mi se pare copilaresc comportamentul lor cateodata,de ce nu recunosc faptul ca a aparut o alta, ca s- au plictisit deja si de ea sau de ele,nu sa gaseasca niste scuze pe care oricum nu cred ca o femeie le-ar crede.Sau mai exista si alternativa ca dupa ce se evapora si isi fac aparitia sa fie doar pt nevoia lor permanenta de a-si confirma abilitatiile de cuceritori.Asa ca ganditi-va bine fetelor care va aflati in situatii asemenatoare daca merita sa reluati o relatie care oricum se va termina la fel sau poate mai rau, iar cele care nu v-ati calcat orgoliul ca sa ii iertati sa nu aveti dubii ca ar fi putut sa fie.... oamenii nu se schimba!
Sa sti ca ai dreptate, deci nu ar trebui sa am dubii sau parere de rau ca nu l-am iertat. dar partea proasta e ca el mi-a zis odata pe vremea cand zicea ca ma iubeste orbeste ca el nu crede in "pauza" si ironia a fost ca tot el sa se foloseasca de acest context pt a-mi da papucii, deci?
dibsi
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:07
De la: sarutama, la data 2009-01-05 21:36:04
De la: Roco, la data 2009-01-05 18:18:41Joana, cat porti la pantofi?


chiar asa ia sa vedem cite dintre voi vreti papuci ????sa faceti o lista cu numerele si culoarea ,,ca sunt de cauciuc ,,doar nu vreti si modele



Eu port marimea 36. Tocmai am citit un articol de toata comedia, stiti voi: "un grup de cercetatori bla bla au ajuns la concluzia ca femeile care poarta marimea 36 si barbatii care poarta marimea 42 fac cel mai mult sex si de cea mai buna calitate

Asa ca... propun sa faci un stoc in care sa ai multi galosi roz marimea 36 si negrii marimea 42
Alice20147
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:32
Asa a ales...si ea a castigat !!
january
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:31
De la: bubuangi, la data 2009-01-05 21:38:41salutare...va scriu din italia in prim rand LA MULTI ANI....ce parere aveti despre relatie fta 31 baiat 23.....


numai dupa varsta nu ma pot pronunta...daca nu imi spui si ce zodii sunt degeaba, mai vreau sa stiu data exacta a nasterii si locul unde s-au nascut pe globul asta pamantesc...aaa si foarte important numele lor...
dupa aia o sa dau un "gugal searci" si ne rezolvam problema.

de ce te intrebi ce parere avem noi ...iti e teama sa nu iti dea papucii????
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:29
De la: sarutama, la data 2009-01-05 21:36:04
De la: Roco, la data 2009-01-05 18:18:41Joana, cat porti la pantofi?


chiar asa ia sa vedem cite dintre voi vreti papuci ????sa faceti o lista cu numerele si culoarea ,,ca sunt de cauciuc ,,doar nu vreti si modele



Daca tot va dati atat de smecheri cu comentariile, eu nu vreau papuci, vreau niste pantofi Manolo Blank
Numarul 37, sa nu uitati

Postat pe 7 Februarie 2009 22:24
Eu nu i-am dat papucii..i-am pastrat..poate ii foloseste urmatoarea.
Iradiatu_
Postat pe 9 Februarie 2009 11:55
Mi s-au dat si am dat papucii, ca de, nu sunt eu mai cu motz in frunte:) Eu una sunt extrem de directa si o spun frumos si clar ca-i gata treaba intre noi. Barbatii sunt mai lasi si de regula o sterg englezeste:)
stellemille
Postat pe 17 Februarie 2009 18:24
DESPINAROSE esti o fata deseapta si cu picioarele pe pamint.felicitari pt intelegerea de care ai dat dovada.tu ai cistigat.

Postat pe 17 Februarie 2009 18:26
dibsi, din pacate asa sunt unii barbati... nu toti doar majoritatea... lasi.. nehotarati, imaturi, iresponsabili... Exista si femei la fel... nu e o critica la adresa barbatiilor dar diferenta e ca in momentul in care o femeie se indragosteste e capabila sa se implice sa isi asume niste responsabilitati si de ce nu, e in stare sa spuna cand relatia s- a terminat fara sa invoce tot felul de motive ridicole si absurde...
queenfeline
Postat pe 27 Februarie 2009 17:31
De la: dangerous, la data 2008-09-23 00:43:15Ciao!
Cu toate am trecut macar o data prin faza extrem de dura a despartirilor. Ce metoda au adoptat barbatii cand "v-au dat papucii"?


Uhhh ce aiurea topic ... ce facem le dam idei? propun
aqnana
Postat pe 27 Februarie 2009 23:07
in legatura cu subiectul, pot sa spun ca de obicei cam simt cand nu mi se potriveste persoana si ii spun de la inceput.asa e cel mai bine, zic eu, sa zici cat mai repede.mi s-au dat si mie papucii odata, dar cred ca a fost bine pentru amandoi.numai ca intr-adevar el a fost foarte las, ca sa nu zic nesimtit, a zis ca vine la intalnire si n-a venit, nici macar nu mi-a zis la telefon, sa nu ma duc degeaba. dar eu nu l-am sunat inapoi. mi-am dat seama dupa aia ca probabil omul voia si el o aventura acolo, si daca a vazut ca nu ii merge, a sters-o.da eu nu inteleg, de ce nu a zis asta de prima data cand ne-am cunoscut:uite dom`le, eu asta vreau. si de ce nu mi-a zis, putea sa dea un SMS, sa nu ma duc la intalnire si sa il astept.ca timpul fiecaruia e pretios, nu numai al lui. asta e nesimtire.era mult mai simplu daca ar fi fost cinstit de la inceput, nu sa zica tot felul de abureli....vrajeli.
mkdisk
Postat pe 24 Martie 2009 13:35
probabil, tine de educatia omului. eu cand ma despart, ma port civilizat si acord respect altei fiinte umane.bun, nu mi se potriveste persoana respectiva, dar ma port civilizat.
mkdisk
Postat pe 24 Martie 2009 13:39
Sincer decat sa astepti sa-ti dea el papucii mai bine cand vezi ca relatia se raceste din ce in ce mai mult ii spui tu lui ''la revedere''!Desi daca-l iubesti foarte mult e foarte greu,crede-ma o zic din proprie experienta ca e mai bine sa-i zici pa'pa!
Mariposyta
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:50
Buna fetelor! Tin sa va spun ca cea mai originala a fost a unui tip pe care il stiam de doua luni si care striga in gura mare ca ma iubeste ca nu vede viata fara mine. Iar dupa 2 luni de relatie a venit la mine plangand cu pretextul: am aflat ca acum 4 ani (el nici nu stia pe atunci de existenta mea) ai fost la o cabana cu un fost prieten de-al meu. Si ca acolo erau mai multe fete decat baieti, iar tu in afara de "prietenul" meu nu mai stiai pe nimeni. Asa ceva face numai o fata usoara! Astea au fost vorbele lui. Va spun ca nici nu stiam daca sa rad sau sa imi para rau. Eu nu vad cu ce am gresit: ca am fost la cabana cu prietenii prietenului meu de atunci? Si ce daca nu ii stiam pe restul? Eram cu iubitul meu si asa aveam sa ii cunosc si anturajus. Dar trebuie sa recunosc ca a fost original. Oricum pe urma am aflat ca mama lui ii spunea ca eu vad la el doar banii si ca nu am cum sa simt ceva pentru el ca doar sunt atat de frumoasa si si mai mare decat plodul ei cu doi ani. Soacrele astea
rusanalina
Postat pe 21 Aprilie 2009 17:59
mie mi s-au dat papucii printr-un singur telefon ,pur si simplu mi-a interzis sa il mai sun pentru ca el zicea ca l-am balacarit prin sms-uri si el s-a saturat,va vine sa credeti ca se poate sa ti se dea papucii si in felul asta............!
kudika008446
Postat pe 21 Aprilie 2009 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chestionar 4 De la: kudika_942571 16 Noiembrie 2013 15:35
Blog unde poți obține sfaturi pentru relații! 1 De la: kudika_5837 24 Aprilie 2012 07:18
divortati de 10 ani ..... 6 De la: Valy90 17 Martie 2011 17:55
one night stand... 61 De la: rodicapisica 27 Iunie 2009 18:39
parastas 1 De la: MCMiruna 8 Iulie 2011 15:54