Setari Cookie-uri

METODE ALE BARBATILOR DE A-TI DA PAPUCII

Fetelor aveti dreptate : barbatii sunt lasi ! Aleg sa nu fie de gasit sau sa fie ocupati dupa ce inainte erau super indragostiti si te pisau cu telefoane chiar in miez de noapte . Este imaturitate ...ce sa-i faci?! Ar fi mult mai barbatesc sa spuna ...:" iubito este gata ...nu te mai vreau! Dar ei nu pot face asta ...
Raky
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:18
aoleu cate perechi de papuci am acumulat ... mai mult am luat decat am dat. dar e bine ca daca nu luam de la nimeni nu mai aveam ce sa dau. asa e viatza. oricum de multe ori chiar am facut ceva tampit intentionat doar doar o vrea sa nu mai vrea sa fie cu mine. cel mai rau e cand tipul este foarte ambitios si vrea el sa arate ca poate sa te faca sa-l iubesti. unui don juan nu poti sa-i dai papucii trebuie sa astepti (cu nerabdare) sa ti-i dea el.
firelyonne
Postat pe 21 Aprilie 2009 19:25
am si eu o povestioara. avem o relatie cu un tip de vreo jumatate de an si lucrurile nu mergeau deloc roz, dar asteptam un moment potrivit ca sa ma despart de el. intamplarea a facut sa cunosc pe altcineva care era cu mine in liceu atunci. nu i-am zis chiar cum stau lucrurile, ci doar l-am rugat sa aiba rabdare o periada pana imi pun ordine in viata. ideea este ca eu nu puteam scapa de tipu cu care eram si nu voiam sa complic lucrurile. intr-o seara m-am intalnit cu iubitu ca sa ii zic ca s-a terminat si ca nu vreau sa mai continuam. apoi m-am intalnit si cu baiatul pe care il placeam ca sa ii zic totul despre mine si sa putem sa incepem o relatie. dar surpriza, inainte sa apuc sa zic eu ceva, el mi-a zis ca este mai bine sa ne vedem fiecare de viata lui. am ramas dupa o periaoda mi-a explicat ca aflase de la colegele mele ca am o relatie ca nu voia sa fie a cincea roata de la caruta, iar eu i-am spus ca exact in seara aceea ma despartisem de respectivul pt el. asta-i soarta. cand alergi dupa 2 iepuri nu prinzi niciunul.
ionyy88
Postat pe 22 Aprilie 2009 13:21
pai in toate relatiile pe care le-am avut pana acum numai eu am dat papuceii... si asta din cauza ca nu erau pe gustul meu... acum sper sa nu se schimbe roata ..
_dulcik_
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:34
O singura data mi s-a dat papucii dar m-am simtit tare umilita... ...avand in vedere ca isi gasise alta nu ai cum sa te simti altfel...Apoi mi-am revenit si dupa cateva luni l-am gasit pe cel care acum imi e sot,iubit si cel mai bun prieten...Dupa o furtuna apare intotdeauna soarele...asa se intampla si in viata...
camelusha83
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:30
De la: arina_rbk, la data 2008-10-19 13:46:06mmm.. eu am fost pur si simplu lasata cu onchii-n soare fara nici un fel de explicatie.. ca mai tarziu, respectivul sa vina sa insiste pe langa mine sa ne intalnim.. si s-a intalnit cu mine asa cum m-am intalnit si eu cu el cand "mi-a dat papucii" a fost super tare faza cand i-am dat unuia papucii printr-un mesaj: "Sa nu ma mai cauti niciodata!!!" la care el imi trimite raspuns: "Nici tu pe mine!!!" apoi la cateva zile ma suna ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat..


La tine a mers eu n-am avut norocul asta.Cand i-am trimis mesaj "lasa-ma-n pace nu vreau sa ne mai vedem gata s-a terminat, in 5 min. mi-a batut in geam cu o creanga de liliac in mana.M-a dat pe spate ;dar tot i-am facut vant mai tarziu.
nocturnalia
Postat pe 11 Iunie 2009 11:22
HM......
martiucmirela
Postat pe 2 Septembrie 2009 17:55
De la: martiucmirela, la data 2009-09-02 17:55:24HM......


hhhhmm!
geo_x
Postat pe 3 Septembrie 2009 19:48
Buna tuturor,

Atunci cand au facut unii grimase.....
Atunci cand au ramas mai mult timp undeva...
Atunci cand nici eu nu mai vroiam si au intuit...
Atunci cand ..... nici nu gandeau ca .....Hm....
ElainaD
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:07
De la: ElainaD, la data 2009-09-08 21:07:34 Buna tuturor,

Atunci cand au facut unii grimase.....
Atunci cand au ramas mai mult timp undeva...
Atunci cand nici eu nu mai vroiam si au intuit...
Atunci cand ..... nici nu gandeau ca .....Hm....


oau! adanc elaina, foarte adanc!
geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:08
De la: geo_x, la data 2009-09-08 21:08:27
De la: ElainaD, la data 2009-09-08 21:07:34 Buna tuturor,

Atunci cand au facut unii grimase.....
Atunci cand au ramas mai mult timp undeva...
Atunci cand nici eu nu mai vroiam si au intuit...
Atunci cand ..... nici nu gandeau ca .....Hm....


oau! adanc elaina, foarte adanc!


asta apropos de debitare... ...si tot apropos de aceeasi debitare,numa` ca in viziune mea,eu i-as pune titlul "Broasca testoasa"
mitura
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:16
....si merele de aur!!

da' elaina este ca o raza de soare in oceanu' asta de ironii. niciodata nu-si da seama cand se vorbeste serios!
geo_x
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:18
De la: , la data 2008-10-31 22:26:20Din fericire mie inca nimeni n-a reusit sa-mi dea papucii.Si stiti de ce?Sunt prea buna spioana si am o intuitie buna cind ceva nu merge,sau ceva miroase ...,valeleu...ma grabesc sa-i dau EU papucii.Asta din cauza ca stiu ce penibil este ca unei fete sa i se dea papucii.Dar pina acum niciodata nu m-am precipitat,vreau sa zic ca toti acei si-au meritat papucii.Si n-au mai avut curajul de a se intoarce inapoi pt ca eu cind le dau papucii le dau si o buna explicatie,le mai arat si probele pe care le am ,le spun toate defectele pe care le au si-i fac in toate formele de-i mai trimit si la mama dracului.Un sfat va dau :nu va lasati sa ajungeti pina la punctul asta,de a fii parasite.Asta va poate face traume psihologice si sa va simtiti cu complexe de iferioritate.NU VA LASATI UMILITE!!!Oricat l-ati iubi de mult,daca presimtiti ceva ...cautati,cercetati adevarul si accionati voi primele.SUCCES


Se spune: "Orice nas isi are nasul.."
E putin adevar si in asta. ;)
carmina33
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:43
De la: geo_x, la data 2009-09-08 21:18:27....si merele de aur!!

da' elaina este ca o raza de soare in oceanu' asta de ironii. niciodata nu-si da seama cand se vorbeste serios!


poate vrea sa destinda atmosfera
mitura
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:48
Nu'mi amintesc ultima data cand mi'a dat cineva papucii. De obicei discutam si puneam in balanta chestiile bune din relatie si chestiile mai putin bune.Daca era de despartire hotaram amandoi.Asa mi se pare cel mai normal.
ayyryynn
Postat pe 9 Septembrie 2009 13:52
Am trecut prin aceasta experienta. M-a pregatit emotional o perioada de timp si mi-a explicat ca unei femei indragostite, ca ar fi cazul sa mai facem o pauza.M-a incurajat ca in perioada cit vom face pauza, un alt barbat se va indragosti de mine.Pe moment m-am simit umilita si am plins, dar apoi am inteles si chiar m-am pregatit emotional, sa inchei aceea relatie.Nu imi este rusine ca mi s-a intimplat acest lucru, ci am invatat ca nu poti sa stai cu forta in viata cuiva. Este mai corect sa-i spui celuilalt exact ceea ce simti. Vrei sa te desparti, ok, spune-i in fata acest lucru.Nu trebuie sa iti fie teama ca celui care ii spui, ca vrei sa te desparti de el, va suferi. Si daca prelungesti despartirea, tot va suferi.Am apreciat ca mi s-a spus in fata.
Ce este o rusine ca cineva sa renunte la tine?Daca nu este fericit cu mine,cu siguranta va gasi persoana potrivita. Nu trebuie sa te simti umilit cind cineva nu te mai vrea in viata lui. Din contra, iti face un bine, esti liber si ai sanse mari sa intilnesti persoana potrivita.
micuta_norocoasa
Postat pe 11 Aprilie 2013 19:38
//www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/20052.html#0158:
kudika_14860
Postat pe 11 Aprilie 2013 19:56
De la: micuta_norocoasa, la data 2013-04-11 19:38:01Am trecut prin aceasta experienta. M-a pregatit emotional o perioada de timp si mi-a explicat ca unei femei indragostite, ca ar fi cazul sa mai facem o pauza.M-a incurajat ca in perioada cit vom face pauza, un alt barbat se va indragosti de mine.Pe moment m-am simit umilita si am plins, dar apoi am inteles si chiar m-am pregatit emotional, sa inchei aceea relatie.Nu imi este rusine ca mi s-a intimplat acest lucru, ci am invatat ca nu poti sa stai cu forta in viata cuiva. Este mai corect sa-i spui celuilalt exact ceea ce simti. Vrei sa te desparti, ok, spune-i in fata acest lucru.Nu trebuie sa iti fie teama ca celui care ii spui, ca vrei sa te desparti de el, va suferi. Si daca prelungesti despartirea, tot va suferi.Am apreciat ca mi s-a spus in fata.
Ce este o rusine ca cineva sa renunte la tine?Daca nu este fericit cu mine,cu siguranta va gasi persoana potrivita. Nu trebuie sa te simti umilit cind cineva nu te mai vrea in viata lui. Din contra, iti face un bine, esti liber si ai sanse mari sa intilnesti persoana potrivita.


Frumos
E foarte important sa ii spui fata in fata ca vrei sa te desparti si nu prin sms, mail, mess sau alte chestii. Chiar daca nu o sa-ti placa reactiile de dupa trebuie sa faci asta.
_Kiddo
Postat pe 11 Aprilie 2013 20:21
De la: micuta_norocoasa, la data 2013-04-11 19:38:01Am trecut prin aceasta experienta. M-a pregatit emotional o perioada de timp si mi-a explicat ca unei femei indragostite, ca ar fi cazul sa mai facem o pauza.M-a incurajat ca in perioada cit vom face pauza, un alt barbat se va indragosti de mine.Pe moment m-am simit umilita si am plins, dar apoi am inteles si chiar m-am pregatit emotional, sa inchei aceea relatie.Nu imi este rusine ca mi s-a intimplat acest lucru, ci am invatat ca nu poti sa stai cu forta in viata cuiva. Este mai corect sa-i spui celuilalt exact ceea ce simti. Vrei sa te desparti, ok, spune-i in fata acest lucru.Nu trebuie sa iti fie teama ca celui care ii spui, ca vrei sa te desparti de el, va suferi. Si daca prelungesti despartirea, tot va suferi.Am apreciat ca mi s-a spus in fata.
Ce este o rusine ca cineva sa renunte la tine?Daca nu este fericit cu mine,cu siguranta va gasi persoana potrivita. Nu trebuie sa te simti umilit cind cineva nu te mai vrea in viata lui. Din contra, iti face un bine, esti liber si ai sanse mari sa intilnesti persoana potrivita.



Retragerea dintr-o relatie nu este o actiune negativa,daca este facuta cu tact,diplomatie si transparenta in comunicare!!!!Dimpotriva,denota calitatea omului!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Aprilie 2013 21:03
De la: kudika_15804, la data 2013-04-11 21:03:28
De la: micuta_norocoasa, la data 2013-04-11 19:38:01Am trecut prin aceasta experienta. M-a pregatit emotional o perioada de timp si mi-a explicat ca unei femei indragostite, ca ar fi cazul sa mai facem o pauza.M-a incurajat ca in perioada cit vom face pauza, un alt barbat se va indragosti de mine.Pe moment m-am simit umilita si am plins, dar apoi am inteles si chiar m-am pregatit emotional, sa inchei aceea relatie.Nu imi este rusine ca mi s-a intimplat acest lucru, ci am invatat ca nu poti sa stai cu forta in viata cuiva. Este mai corect sa-i spui celuilalt exact ceea ce simti. Vrei sa te desparti, ok, spune-i in fata acest lucru.Nu trebuie sa iti fie teama ca celui care ii spui, ca vrei sa te desparti de el, va suferi. Si daca prelungesti despartirea, tot va suferi.Am apreciat ca mi s-a spus in fata.
Ce este o rusine ca cineva sa renunte la tine?Daca nu este fericit cu mine,cu siguranta va gasi persoana potrivita. Nu trebuie sa te simti umilit cind cineva nu te mai vrea in viata lui. Din contra, iti face un bine, esti liber si ai sanse mari sa intilnesti persoana potrivita.



Retragerea dintr-o relatie nu este o actiune negativa,daca este facuta cu tact,diplomatie si transparenta in comunicare!!!!Dimpotriva,denota calitatea omului!!!!!!


"Tact" si "diplomatie" au aprox. acelasi sens si amandoua nu au legatura cu "transparenta" imi cer scuze d-na !
kudika_25047
Postat pe 11 Aprilie 2013 21:11
De la: kudika_25047, la data 2013-04-11 21:11:44[quote name='
"Tact" si "diplomatie" au aprox. acelasi sens si amandoua nu au legatura cu "transparenta" imi cer scuze d-na !



Nu sunt sinonime!!!!Seamana ,dar au alta consistenta!!!!! Si transparenta in comunicare este exprimata prin deschidere,sinceritate,onestitate!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Aprilie 2013 21:17
De la: kudika_15804, la data 2013-04-11 21:17:57
De la: kudika_25047, la data 2013-04-11 21:11:44[quote name='
"Tact" si "diplomatie" au aprox. acelasi sens si amandoua nu au legatura cu "transparenta" imi cer scuze d-na !



Nu sunt sinonime!!!!Seamana ,dar au alta consistenta!!!!! Si transparenta in comunicare este exprimata prin deschidere,sinceritate,onestitate!!!!


Una este sa fi "transparent", "deschis", etc, deci mai precis sa-i spui "verde in fata" si cu totul alta, sa fi "diplomat", cu "tact", deci indirect, sa "te dai dupa cires"
kudika_25047
Postat pe 11 Aprilie 2013 21:25
De la: kudika_25047, la data 2013-04-11 21:25:24
De la: kudika_15804, la data 2013-04-11 21:17:57
De la: kudika_25047, la data 2013-04-11 21:11:44[quote name='
"Tact" si "diplomatie" au aprox. acelasi sens si amandoua nu au legatura cu "transparenta" imi cer scuze d-na !



Nu sunt sinonime!!!!Seamana ,dar au alta consistenta!!!!! Si transparenta in comunicare este exprimata prin deschidere,sinceritate,onestitate!!!!


Una este sa fi "transparent", "deschis", etc, deci mai precis sa-i spui "verde in fata" si cu totul alta, sa fi "diplomat", cu "tact", deci indirect, sa "te dai dupa cires"


Daca nu ne batem,tot degeaba!!!!

Nu,nu astfel!!!!Transparenta se aplica in toate cazurile!!!!Diplomatia se utilizeaza atunci cand nu doresti sa ranesti partenerul,este insotita de multa retinere in limbaj,vocabular,dar si transparent totodata,nu stiu daca m-am facut inteleasa!!!!Cred ca da!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Aprilie 2013 21:38
Cat fiiiiggghhht !
_Kiddo
Postat pe 11 Aprilie 2013 22:08
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 22:08:48Cat fiiiiggghhht !




Yes!I am the winner,yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!


Noapte buna,Kiddo!!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Aprilie 2013 22:16
De la: kudika_15804, la data 2013-04-11 22:16:22
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 22:08:48Cat fiiiiggghhht !




Yes!I am the winner,yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!


Noapte buna,Kiddo!!!!!



Noapte buna MissR
_Kiddo
Postat pe 11 Aprilie 2013 22:22
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 22:08:48Cat fiiiiggghhht !

ce-ti mai place shaorma! :D
muza_ta
Postat pe 11 Aprilie 2013 22:44
De la: muza_ta, la data 2013-04-11 22:44:46
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 22:08:48Cat fiiiiggghhht !

ce-ti mai place shaorma! :D

Serus muse
Shaorma sucks, mai bine cat fights in chocolate
_Kiddo
Postat pe 11 Aprilie 2013 23:03
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 23:03:37
De la: muza_ta, la data 2013-04-11 22:44:46
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 22:08:48Cat fiiiiggghhht !

ce-ti mai place shaorma! :D

Serus muse
Shaorma sucks, mai bine cat fights in chocolate

auzi...dar "ce imaginatie fierbinte ai in seara asta"
buna
muza_ta
Postat pe 11 Aprilie 2013 23:21
De la: muza_ta, la data 2013-04-11 23:21:01
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 23:03:37
De la: muza_ta, la data 2013-04-11 22:44:46
De la: _Kiddo_, la data 2013-04-11 22:08:48Cat fiiiiggghhht !

ce-ti mai place shaorma! :D

Serus muse
Shaorma sucks, mai bine cat fights in chocolate

auzi...dar "ce imaginatie fierbinte ai in seara asta"
buna


O am non stop, doar ca nu o arat
_Kiddo
Postat pe 11 Aprilie 2013 23:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare :d 19 De la: dandanaua_reloaded 27 Septembrie 2009 01:16
Iubitul meu a avut o relatie cu alt barbat. 36 De la: kudika_934107 26 Septembrie 2013 19:57
M-a parasit 49 De la: kudika434912 24 Iulie 2012 21:34
Confuza 12 De la: kudika311399_silvia 26 Octombrie 2010 17:02
sorry 11 De la: kudika023770 4 Noiembrie 2009 12:54