Setari Cookie-uri

METODE ALE BARBATILOR DE A-TI DA PAPUCII

Si mie mi s-au dat papucii prin disparitie.

Dar trebuie sa recunosc ca am facut-o si eu. Eram cu un tip de aproape un an, iar de vreo luna relatia noastra scartaia. La un moment dat, imi zice pe MESS (!) ca nu mai vrea sa fim impreuna. Dupa o saptamana ma cauta, ca a gresit. Am mai iesit o data cu el, apoi n-am mai dat nici un semn de viata



Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:09
De la: dragon, la data 2008-10-31 22:26:20Din fericire mie inca nimeni n-a reusit sa-mi dea papucii.Si stiti de ce?Sunt prea buna spioana si am o intuitie buna cind ceva nu merge,sau ceva miroase ...,valeleu...ma grabesc sa-i dau EU papucii.Asta din cauza ca stiu ce penibil este ca unei fete sa i se dea papucii.Dar pina acum niciodata nu m-am precipitat,vreau sa zic ca toti acei si-au meritat papucii.Si n-au mai avut curajul de a se intoarce inapoi pt ca eu cind le dau papucii le dau si o buna explicatie,le mai arat si probele pe care le am ,le spun toate defectele pe care le au si-i fac in toate formele de-i mai trimit si la mama dracului.Un sfat va dau :nu va lasati sa ajungeti pina la punctul asta,de a fii parasite.Asta va poate face traume psihologice si sa va simtiti cu complexe de iferioritate.NU VA LASATI UMILITE!!!Oricat l-ati iubi de mult,daca presimtiti ceva ...cautati,cercetati adevarul si accionati voi primele.SUCCES
Asa,asa,mi-a placut mult postarea ta.Cel mai urat lucru e sa dai papucii cuiva ,din diferite motive,fara sa dai nicio explicatie.Eu zic ca trebuie sa lasi loc de 'buna ziua.Adevarul e ca daca esti cu 5 min. mai desteapta si presimti sfarsitul cel mai bine e sa o intorci ca la Ploiesti.Urez tuturor o duminica placuta!
agadana2
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:14
Sandryna
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:45
aaaa, eu cred ca sunt campioana la topicul asta. Mi s-a intamplat o singura data si bine. Aveam un prieten cu o fixatie obsesiva sa se insoare si sa aiba copii. Primul an a fost f tare. Iubire mare distractie in continuu...il al doilea a inceput stresul. In ficare zi aceeasi discutie obsesiva despre casatorie. De multe ori satula fiind i-am dat eu papucii pe motiv ca nu ne mai intelegem si ca sunt prea tanara, n-am nici un chef sa ma marit, iar sa torn vreun copil nici atat. In 2 zile era la mine la usa cu flori, zeci de telefoane, de mesaje la mine, la mama, la prieteni...nu putea sa traiasca fara mine si gata. De fiecare data auzeam acelasi discurs patetic printre lacrimi ca el poate sa stea si necasatorit, o sa facem copii cand vreau, daca vreau, imi accepta toate conditiile numai sa fim impreuna. Nu stiu de ce naiba tot incercam sa repar pt ca deja era bolnava relatia si era clar ca ne doream lucruri diferite. Mie deja incepuse sa-mi placa alt tip, eram ingrijorata ca n-o sa mai scap de marriage boy niciodata...in fine. Si intr-o zi cu soare stand la mine pe canapea ma uitam la el care parea ingandurat. Ma duc mai aproape de el si ii zic in gluma...te gandesti la alta, nu ma mai iubesti, hahaha...si el...Pai irina nu stiam cum sa-ti spun dar eu chiar am gasit-o pe alta si vreau sa ne despartim ca MA INSOR!! (si chiar asta a si facut)Mi-a picat cerul in cap. Nici n-am stiut cum sa reactionez. Au trecut aproape 3 ani de atunci dar nici acum n-am reusit sa inteleg nimic. Cand si-o fi gasit prietenul meu extradependent de mine alta, cand s-o fi indragostit de ea printre plansete la mine in telefon...habar n-am. Noroc ca din fericire totul a fost spre bine. In ziua de azi cred ca suntem mai fericiti separat decat am fi fost impreuna vreodata:)
irinaandreia
Postat pe 3 Noiembrie 2008 10:50
irinaandreia.... te ai gandit si la varianta ca a decis sa renunte la tine doar pt ca nu vroiai sa te mariti cu el.. si cum a aparut una care i a spus ca visul ei este sa se marite cat mai repede... a zis "asta e de mine" si a actionat rapid sa nu cumva sa se razgandeasca fata ce rele sunt si fete din ziua de azi =)) de asta nu imi plac mie fetele... =)))
ralukam1r
Postat pe 3 Noiembrie 2008 11:02
Ba chiar la asta m-am gandit. Ca altfel n-am cum sa-mi explic ce s-a intamplat. Daca asta era visul omului n-am nici o problema. Nasol a fost ca a venit asa de nicaieri. De cate ori m-am despartit de el putea sa-si caute o miresica si sa ma lase pe mine in pace. Ultima noastra ruptura intre noi cu plansete, flori, ursuleti de plus de impacare etc...fusese cu maxim 2 luni in urma. Cand o fi gasit-o el pe mandra de a si cerut-o in asa putin timp...asta nu pricep.
Oricum trebuie sa recunoasteti ca e o modalitate f originala de a da papucii uneia cu care ai stat vreo 2 ani...
irinaandreia
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:51
SA NU MORI DE OFTICA,IRINAANDREEA?DUBIOASA TREABA,DAR AM PUTEA SA MAI LUAM IN CALCUL SI ALTA VARIANTA:POATE CA DIN PREA MULT ORGOLIU SI PT. FAPTIL CA NU VROIATI ACELASI LUCRU,EL,S-A GANDIT SA-TI ARATE CAM DE CE E IN STARE SI TE-A LASAT CU GURA CASCATA,DAR NU-I BAI ,CINE STIE CE I SE MAI INTAMLA SI LUI ACUM.
agadana2
Postat pe 3 Noiembrie 2008 18:57
Mai variante sunt mai multe. Prietenii mei puteau sa bage mana in foc ca a facut-o ca sa-mi forteze mana, sa ma faca sa realizez ca pot sa-l pierd si ca el spera ca o sa vin eu innebunita sa-l cer de barbat. Eu una nu prea cred...ma cunostea destul de bine sa stie ca daca pleca era definitiv. Dar mai stii ce face omul disperat. Oricum sper spre binele lui sa nu fi fost asta motivul. Daca e asa, saracu si-a luat o mare teapa:))
irinaandreia
Postat pe 4 Noiembrie 2008 09:24

foaaaaaarte tare experienta ta irina!! ce ciudati sunt si barbatii astia...

Postat pe 10 Noiembrie 2008 17:51
Mie mi-a zis ca incepe sa tina prea mult la mine si ca nu vrea sa sufar din cauza lui.
Am mai auzit cazuri de genul asta,cand se desparteau pt ca se iubeau prea tare...mi se pare o prostie.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:25
Culmea, eu am auzit chiar de un caz in care el chiar credea ce spune.
De obicei barbatii iti spun chestii d-astea ca asa cred ei ca te menajeaza :"esti prea buna pentru mine" "sunt un nenorocit si nu vreau sa suferi" bla-bla-bla

Postat pe 11 Noiembrie 2008 12:51
cunoastem cunoastem si cand ii demonstrezi ca asa este tine cu tot dinadinsul sa iti demonstreze contrariul ca el e baiat de comitet si ca nu te face sa suferi ca tu esti o scorpie care ii controleaza viata ...bla bla bla....

motive ...

dandanaua_reloaded
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:48
ooooh mi-am mai amintit ceva.....

de ceva vreme am eu fetisuri cu datul papucilor la telefon....
sau sunt sechele?????

cine stie ,probabil.
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 15:58
Prin SMS

Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:00
Cel mai tare mod prin care mi s-au dat a fost:"Aa,eu doar am vrut sa vad cum e sa o fac cu sefa!" Ce nu stia,insa,era ca il angajasem cu aceeasi motivatie de baza...
Cel mai amuzant mi s-a parut cand m-am despartit de un tip,dandu-l afara din casa cu pantalonii in mana.Eu stiam ca e singur,fara obligatii,ca,la un moment dat,cand ne era lumea mai draga,sa-l sune prietena.Si el,foarte relaxat,vorbeste cu ea si incheie cu un "Si eu te iubesc.Te pup." Si se intoarce si mai relaxat sa continue ce avea de facut cu mine.I-am zis sa plece in secunda 2 si el se chinuia sa-si puna macar pantalonii pe el...N-a mai apucat!
tgv
Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:12
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-11-20 15:58:44ooooh mi-am mai amintit ceva.....

de ceva vreme am eu fetisuri cu datul papucilor la telefon....
sau sunt sechele?????

cine stie ,probabil.


Si eu am facut asta o singura data, i-am dat , unui tip, papucii prin SMS; sincer, cand ma gandesc ma simt prost si acum, consider ca despartirea noastra se putea desfasura intr-un alt mod; am luat hotararea de ma despartii de el deoarece realizasem ca nu-l doresc de niciun fel, nu ma atragea de nicio culoare, nu aveam aceleasi planuri, iar el cand mi-a inceput cu "mutat impreuna", si "maritat", sincer m-am cam speriat, deh..
ca sa fiu rea...avea si o "chestie" ffff mica siiii , eu idioata de fel, nu m-as fi putut abtine si i-as fi spus asta in fata; am fost lasa si am preferat sa ii trimit un SMS de despartire... vesnicul" nu ne intelegem... nu ma mai cauta... etc".
merrylicious
Postat pe 20 Noiembrie 2008 16:16
aaaaa nu ma intelege gresti ,nu numai prin SMS, tot ce tine de telefon...
ma suna si ma enerveaza ca dureaza convorbirea mult prea mult pt gusturile mele....
ma suna si ma simt controlata.....
im trimi te un mesaj mult prea siropos ca sa fie compozitia respectivului....

deci , in concluzie, cand sunt nervoasa si raspund cu mda la telefon... e de rau.... ori nu cunosac numarul si mi se falfaie cina ma suna, ori sunt nervoasa foc si atunci e cazul sa spuna repede ce are de spus altfel se trezeste.... fara.

prin SMS inca nu imi aduc aminte sa fi dat papucii cuiva,
de retinut....
dandanaua_reloaded
Postat pe 20 Noiembrie 2008 18:55
Eu nu stiu cine a dat papuci la cine dar cred ca amindoi ne asteptam la un asemenea cadou de la celalat.
Dupa ce am tot apasat pe butonul acela cu rosu al telefonului cu scopul de a refuza apelul aproape toata saptamana,primesc un mesaj:
"De ce nu raspunzi?Chiar asa de ocupata esti?Dar ce ti-am facut?Cu ce te-am jignit?Eu am crezut ca...si nici macar nu-mi raspunzi.Nici nu mai vrei vb cu mina?"
La care eu raspund: "NU"
A doua zi dimineata observ ca am un mesaj de la el.Ma uit sa vad ce scrie.Vad da nu pricep: acolo scria asa:"Me si".
M-am gandit ca vrea sa fie un " mersi"

Dupa ce mi-am baut cafeluta de dimineata,ma paleste politetea sa-i spun macar "cu placere".Il sun si ascult:"ati apelat casuta vocala a..."
Am mai repetat figura de atunci de mai multe ori dar am avut placerea sa ascult aceeasi voce suava dar care nu era a lui.

Eu cred ca pana la urma ne-am incaltat frumos amandoi si ne-am vazut de drum...
eka
Postat pe 27 Noiembrie 2008 05:11
cred,de fapt sunt sigura ca am mare nevoie de niste sfaturi; am o relatie de aprox 5 ani,si a cam intervent rutina,el face planuri de viitor,prostia mea ca i le aprob, cand sunt cu el totul e ok dar in momentul in care sunt singura imi trec prin cap foarte multe lucruri care nu fac alt ceva decat sa ma faca sa-"i dau papucii". el vorbeste de nuta ,copii, ce mai un adevarat camin pe care mi l-as dori dar mi-e frica sa nu fie doar obisnuinta, doar dorinta de a ma simti protejata si iubita, nu am implinit nici macar 21 de ani si sa ma gandesc deja sa fac pasul cel cel mare....,lui ii dau dreptate pt ce isi doreste e, e mai mare cu aproape 6 ani decat mine, ce sa fac sa pun punct relatiei sau sa las timpul sa decida
Marce_lush
Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:19
Metode ale barbatilor de a-ti da papucii? stereotip prea multe orgolii pe aici

Unele persoane au dat cu papuci in stanga si in dreapta incat ar putea sa isi deschida un butic
metal
Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:46
Nu prea am dat papucii la viata mea... De obicei, am intrat intr-o relatie doar atunci cand mi-a placut foarte foarte foarte mult persoana. Si am cam fost constanta in sentimente de fiecare data... din pacate ei nu prea au fost :P
pana la urma, cand ma uit inapoi... ma bucur ca doua dintre cele 3 relatii serioase s-au terminat :D:D
Faptul ca mi-au dat papucii a fost in final spre binele meu :)
Dar.. inca regret pe cineva. Inca il iubesc, si despartirea de el nu a fost obisnuita, asa cum neobisnuit de tumultoasa a fost si relatia noastra. Ne-am certat mult, ne-am iubit mult.... am trait intens.


TINETI_MI PUMNII SA NE IMPACAM :D:D:D:D
Andreea1008
Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:54
Eu tocmai i-am dat papucii prietenului meu intr-un stil original incat nici nu ami stie limba romana bine.
alexia30
Postat pe 2 Ianuarie 2009 18:50
Mie mi s-a dat papucii, dar nu stiu ce stil poate fi denumit.Aveam o relatie extraordinara, de multe ori chiar ma gandeam ca Dzeu si-a indreptat ochii si sper mine. Dupa o casnicie obositoare si urata, divortata fiind, l-am intalnit pe el. Divortat, cu un copil si cu exnevasta in Canada. Toate frumoase, ca-n povesti, pana intr-o zi cand primesc un mesaj pe email ca exsotia a decedat si trebuie sa se ocupe de funerarii. Normal ca multe nu aveam ce zice si mi se rupea sufletul de acesta situatie, de un copil care statea o zi din saptamana cu tata si de 2 ori pe an cu mama ( locuind in Canada, si de el care incerca sa tina loc la toate. Imi spunea ca relatia cu mine ii face bine din toate punctele de vedere, pana intr-o zi cand eu il incurajam sa treaca peste acest episod trist din viata lui, imi trimite un email spunandu-mi ca este cel mai bine sa nu mai intre in viata mea. Nu va spun ca am ramas socata, intelegeam ca este o situatie grea pentru el,ca fosta sotie a decedat si el acum trebuie sa aibe grija si mai mult de copil, dar ce vina aveam eu in toata chestia asta. Am inteles ca trebuie sa las timpul sa treaca, omul poate suferea, doar a stat 5 ani cu exsotia. Am asteptat, am avut rabdare si uite asa au trecut cateva luni, nici macar un La multi ani, sau ce mai faci ?? Stiu sigur ca si el a tinut la mine, eu eram topita toata, dar....de ce a trebuit sa se intample asa? de multe ori ma intreb: chiar trebuia sa mi se dea papucii in acest fel??? Nici acum nu mi-a trecut, oricat incerc sa uit, in sufletul meu este EL.
january
Postat pe 5 Ianuarie 2009 07:11
te duci la tipa si zici: F U C K O F F


anderson
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:11
Maestre, sa inteleg ca o trimiti pe lumea ailalta dupa ea?

Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:16
ca sa poata sa-i spuna ce ai sugerat.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:16
o iei de mana ,,,o ti strans sa nu fuga, sa te asculte pana la capat,,si ii spui draga mea m-am indragostit!!!! nu de tine, ci de un barbat
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:19
mie o singura data mi s-au dat papucii siasta exact de la cine nu ma asteptam, de la el pe care l-am iubit primul si singurul.Cum? El a fost foarte original, dupa ce l-am prins cu o alta si nu mi-a recunoscut in fata mi-a trimis un mesaj cam pe la ora 3 noaptea, care suna cam asa: "te iubesc nu am pe alta dar vreau o pauza" si atunci obosita de atata minciuna si foarte dezamagita nu i-am raspuns .Ca dupa un an sa aud ca tot eu am fost de vina ca nu i-am raspuns mesajului si el a asteptat la geamul meu toata noaptea aceea vreun semn. .Ciudat nu?dar cine sa-i inteleaga pe baieti?
In rest eu am dat papucii la toti , probabil m-au ajuns blestemele din moment ce mi s-au dat papucii exact de la cine nu ma asteptam niciodata.
dibsi
Postat pe 5 Ianuarie 2009 13:32
mie mi-a dat un tip papucii...si la propriu si la figurat, in acelasi timp:))))

ii imprumutasem rolele sa se plimbe cu niste prieteni
si cand mi le-a dat inapoi ... mi-a zis ca ne despartim...nu mai stiu motivul, irelevant...
morticia_adams
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:15
Mda, dureros subiect pentru mine. Prima iubire mi-a spus dupa 3 ani ca ne despartim si-i pare rau, ca nu ma merita si ca o sa ma regrete toata viata. O lasase gravida pe alta si trebuia sa se insoare cu ea. M-am resemnat si am plecat. Dupa doua luni, era insurat cu tipa cealalata si ea a pierdut copilul. El s-a intors la mine cu rugamintea sa-i fiu amanta!!!! Culmea tupeului; m-am enervat si i-am ars doua palme, apoi l-am rugat sa uite ca ma cunoaste si sa treaca pe celalalt trotuar cand ma vede.

A doua oara si ultima, a fost in urma cu un an. Aveam o relatie ciudata, foarte intensa, la distanta. Ne vedeam rar. Eram doi oameni ocupati. El avea o meserie tipic masculina si sensibila: misiuni speciale,servicii de informatii... Era divortat, un tip atletic, foarte inteligent, pedant, genul de barbat dupa care femeile intorc capul pe strada. L-am intrebat de la inceput "de ce i-am picat cu tronc fix eu?" De ce-mi face curte asidua fix mie? Erau destule femei in Bucuresti, de ce eu? Ma suna zilnic, petreceam serile impreuna pe messenger, la telefon etc. Mi-a spus de la inceput ca sunt dulce si-i plac mult de tot, ca-i sunt periculos de draga; ca-i place independenta mea, stilul, atitudinea, felul in care "tin in mana" sute de oameni s.a.m.d.

La fel de sincer mi-a spus ca ma doreste enorm si in acelasi timp nu vrea sa ma minta, sa nu sper la o relatie lunga pentru ca nu vrea sa se implice. Mi-a spus ca nu mai vrea alta femeie in casa lui, o relatie foarte stransa, serioasa sau o casatorie. In schimb, insista ca vrea sa-i fac un copil! :)))

Stiam ca nu va dura, nu mi-am pus sperante prea mari, am incercat sa-mi protejez sufletul si sa ma distrez. Imi spuneam ca fiecare intalnire poate fi ultima. Relatia a durat cateva luni, ma cauta mereu el, venea la mine cam de doua ori/luna, imi facea surprize, cadouri, ma scotea la munte, la mare, ma rasfata.

Am simtit ca tine la mine si el, ca pune suflet, ca-i pasa. Spre final era tandru si grijuliu si in acelasi timp ma asteptam sa se intample ruptura din zi in zi.

Ultima oara a plecat de la mine dupa ce m-a tinut in brate minute in sir si m-a sarutat, ca de obicei, cu promisiunea ca ma suna cand ajunge acasa sa-mi spuna cum a calatorit. N-a mai sunat.

Dupa 3 zile am sunat eu. Era intr-o misiune, se auzeau zgomote ciudate. Mi-a promis ca ma suna el imediat ce poate. N-a sunat. Desi ma asteptam sa vina aceasta zi, totusi, m-a durut enorm cand a disparut din viata mea. Stiu motivul tacerii lui, a simtit ca lucrurile evolueaza si a fugit!

L-am cautat la telefon dupa doua luni, eram in Bucuresti si imi era dor de el. Mi-a spus ca vine in oras sa ne vedem la o cafea, ma suna el, dar n-a mai sunat, n-a mai venit. Am plecat din tara. I-am scris asta pe mail. I-am mai scris de ziua lui, de Craciun si de Anul Nou.
N-a mai raspuns. Stiu motivul, nu voia sa se lege, sa se implice sentimental. Acum nu ma mai poate suna, nu are numarul meu, eu nu-l mai am pe al lui, l-am sters din lista de messenger si ...probabil ca n-am sa-l mai vad niciodata, dar nici de uitat n-am sa-l pot uita. A trecut un an ...inca ma doare.
Alice20147
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am fost super inselata ajutor!!!!!!!!! 50 De la: _dulcik_ 16 Martie 2009 21:46
:( 9 De la: kudika_970346 7 Iulie 2014 21:41
parinti 57 De la: dorina27 3 Decembrie 2011 10:18
sfat 4 De la: anastasia_m 19 Mai 2010 14:46
help! e prea sufocant! 26 De la: danielaanton 1 Decembrie 2014 15:25