Setari Cookie-uri

ce faci daca este metrosexual???


ce-i aia metrosexual???


dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:57
dupa denumire, as zice ca e un barbat care sta la oras!

Postat pe 24 Octombrie 2008 10:00
mai geo mie imi suna a "boschetar de metrou" dar daca zici tu....io te cred....

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Octombrie 2008 10:04
De la: squad_xtreme, la data 2008-10-24 09:05:15am citit si eu cate ceva pe topic! si sincer te contrazic larisa! probabil iti va lua cremele doar dak e amarat......dar in cazul in care vrei sa sti mai multe! uite'te si tu si ai sa vezi k exista tratamente pentru barbati la fel k si pt fete! am un prieten si stiu ff bine de la el:) deci nush! PRO SAU CONTRA sa zica fetele!da repet! ROMANU nu stie inca termenul de Metrosexual


Pai tu esti un exemplu minunat de metrosexual. :) Ce e asa greu de inteles?
usera
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:40
De la: Loveliness, la data 2008-09-23 17:48:25pe mine ma amuza .. nu sunt nici pro nici contra

Tu nu cunosti semnificatie cuvantului- d-aia "te amuza"


PRO;
G_I_JOE
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:49
Un metrosexual este un barbat f atent cu aspectul lui fizic si detaliile legate de acesta.
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-24 09:57:56
ce-i aia metrosexual???


raluk_hbl
Postat pe 5 Decembrie 2008 10:53
PS: Cine confunda cu "efeminat" sa mai puna mana pe o carte/dictionar ceva.
Exemple ( cu toate ca diverse)- Beckham, Pierce Brosnan, Jude Law, Pitt, dar si o gashca intreaga de cantareti ( vezi toata pleiada de Jay-Z- sti, sau baietei ex- trupe de 4-5- Oasis-sti, si Take-That-sisti)
Sa fii precupat de haine frunoase si curate, de unghii aranjate ( si nu taiate cu toporul-sau cioplite cu barda), sa ai un ten curat si proportii rezonabile nu au nimic de a face cu efeminismul si nici cu piederea masculinitatii;
Ce preferati doamnelor- pentru 90% din timp: Un sot/barbat/prieten metrosexual sau ( mi-a placut expresia !) un etnosexual?
Eu nu fac diferenta ( pana acum cel putin- pt ca dl Anderson a remarcat bine- conform unor ziaristi- exista diferente) intre "uber" si metro;
Si daca tot se pune problema asa- atunci OK- ubersexualii sunt "cei mai iubiti dintre pamanteni" ( n-am auzit femeie careia ( sau "lu` care") sa nu-i placa Bono, sau Clooney
G_I_JOE
Postat pe 5 Decembrie 2008 11:12
parerea mea este ca trb sa fie echilibru. putin metro, putin uber (cat e necesar) ... nu de alta, dar daca e prea mult, ar putea ajunge sa se creada buricu pamantului ceea ce nu da bine deloc.
normal ca ne place de clooney, dar eu cred ca pe unele din femeile din viata lui le-a atras si pt ca are ceva in cap, nu doar ptr ca arata bine..
morticia_adams
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:22
Dragii mei, incerc sa imi inchipui cum e sa fi partenera unui metrosexual! Fresh tot timpul, machiajul refacut din juma-juma de ora, fara nici un fir rebel de par iesit din proaspata coafura, rasa/frezata proaspat in fiecare seara, fara pic de grasime la burta....si cred ca pot insira aici o groaza de MARI DEFECTE!
Cred ca e ceva de genul: Draga, vezi ca ti-a sarit putin oja la unghia mare de la mana drepta! Vrei sa sun la salonul unde merg eu sa iti fac programare?

Dar cred ca cel mai tare e faptul ca nu bombane ca dureaza prea mult gatitul atunci cand trebuie sa plecati undeva! E o chestiune inteleasa perfect de el!
mihaela80
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:46
deci cum pana acu nu a vrut nimeni sa ma lamyreasca.... am gasit urmatoarele definitii

metrosexual
1. Barbat heterosexual, insa foarte atent cum se imbraca, urmareste ultimele tendinte in moda si in general proiecteaza o imagine foarte sensibila

de pe urmatoarea adresa :
http://www.123urban.ro/showTerm.htm?term=metrosexual

sau:

Metrosexualitatea, un termen inventat de jurnalistul britanic Mark Simpson, se referã la o subculturã a bãrbaþilor de orice orientare sexualã care au un simþ estetic puternic ºi sunt preocupaþi de aparenþa lor, mai ales în domeniul modei.

Metrosexualitatea ca identitate bãrbãteascã a devenit din ce în ce mai pronunþatã în anii 1990 ºi anii 2000, ºi poate fi vãzutã ca o împotrivire la rolului de gen stereotipic ºi tradiþional masculin.

Termenul "metrosexual" este format din cuvintele "metro", de la cuvântul "metropolitan" (urban) ºi "sexual". Deºi seamãnã cu termene precum "homosexual", "bisexual" ºi "heterosexual", care se referã la orientãri sexuale, termenul metrosexual nu are nimic în comun cu orientarea sexualã.

Adus de la http://ro.wikipedia.org/wiki/Metrosexualitate



ideea este ca in dex nu am gasit definitia.... asa ca nu ma pot gandi la ce anume inseamna acest cuvant ...specific.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Decembrie 2008 21:14
De la: mihaela80, la data 2008-12-13 20:46:09Dragii mei, incerc sa imi inchipui cum e sa fi partenera unui metrosexual! Fresh tot timpul, machiajul refacut din juma-juma de ora, fara nici un fir rebel de par iesit din proaspata coafura, rasa/frezata proaspat in fiecare seara, fara pic de grasime la burta....si cred ca pot insira aici o groaza de MARI DEFECTE!
Cred ca e ceva de genul: Draga, vezi ca ti-a sarit putin oja la unghia mare de la mana drepta! Vrei sa sun la salonul unde merg eu sa iti fac programare?

Dar cred ca cel mai tare e faptul ca nu bombane ca dureaza prea mult gatitul atunci cand trebuie sa plecati undeva! E o chestiune inteleasa perfect de el!


Din cate citesc mai sus- se pare ca ironia este mult prea evidenta; Probabil ca doamna prefera un barbat proaspat scos din vestiarele uzinei Timpuri Noi- schimband salopeta pe vechii ( anticii) blugi Zico ( pe care-i are primiti de la tatal sau- de pe cand era el flacau)
A rezovat - domnul- foarte economic si problema curatatului hainelor, si pe cea a spalatului unghiilor ( sa ai unghii curatate nu inseamna oja: )
Cat despre burta: Eu personal urasc faptul ca am depus ceva....( vreo 4 kg) si mi-am promis sa indrept lucrurile; Dar- despre barbatii cu burta: Daca mie mi-e sila de mine- nu inteleg cum unei femei i-ar placea? Poate doar daca....Mihaela80...nu cumva 80 vine de la kg?
Ioana rise- tu ce parere ai? Sau ti-eti plac cei netusni de 1 ani, cu tepi pe barba, si mirosind a deodorant Farmec?
G_I_JOE
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:42
pai am zis
ar fi indicat un echilibru.
oricum, oricui ii place un barbat ingrijit, cum si unui barbat ii place o femeie ingrijita. ideea e sa nu puna asta pe primul loc in viata ...
morticia_adams
Postat pe 15 Decembrie 2008 19:33
De la: G_I_JOE, la data 2008-12-14 13:42:09
De la: mihaela80, la data 2008-12-13 20:46:09Dragii mei, incerc sa imi inchipui cum e sa fi partenera unui metrosexual! Fresh tot timpul, machiajul refacut din juma-juma de ora, fara nici un fir rebel de par iesit din proaspata coafura, rasa/frezata proaspat in fiecare seara, fara pic de grasime la burta....si cred ca pot insira aici o groaza de MARI DEFECTE!
Cred ca e ceva de genul: Draga, vezi ca ti-a sarit putin oja la unghia mare de la mana drepta! Vrei sa sun la salonul unde merg eu sa iti fac programare?

Dar cred ca cel mai tare e faptul ca nu bombane ca dureaza prea mult gatitul atunci cand trebuie sa plecati undeva! E o chestiune inteleasa perfect de el!


Din cate citesc mai sus- se pare ca ironia este mult prea evidenta; Probabil ca doamna prefera un barbat proaspat scos din vestiarele uzinei Timpuri Noi- schimband salopeta pe vechii ( anticii) blugi Zico ( pe care-i are primiti de la tatal sau- de pe cand era el flacau)
A rezovat - domnul- foarte economic si problema curatatului hainelor, si pe cea a spalatului unghiilor ( sa ai unghii curatate nu inseamna oja: )
Cat despre burta: Eu personal urasc faptul ca am depus ceva....( vreo 4 kg) si mi-am promis sa indrept lucrurile; Dar- despre barbatii cu burta: Daca mie mi-e sila de mine- nu inteleg cum unei femei i-ar placea? Poate doar daca....Mihaela80...nu cumva 80 vine de la kg?
Ioana rise- tu ce parere ai? Sau ti-eti plac cei netusni de 1 ani, cu tepi pe barba, si mirosind a deodorant Farmec?



D-le Joe, credeam ca se poate si fara jigniri! Am pretentia ca oamenii care posteaza aici sa posede macar media bunului simt!Dar, trebuie sa iti raspund pe masura! Uitandu-ma la foto ce banuiesc ca te reprezinta, nu cred ca e cazul sa faci vre-un comentariu referitor la kg in plus! Chiar daca esti constient de acest lucru si ti-l asumi, asta nu inseamna ca poti arunca cu pietre in ceilalti! Si, nu, 80 nu vine de la kg! Daca ai fi avut un minim de curiozitate, ai fi vazut ce reprezinta acest mirobolant 80, care se pare ca te deranjeaza vizual!

Referitor la preferintele mele in materie de barbati, cred ca nu esti in masura sa comentezi! Hai sa ne vedem fiecare de farfuria lui! Nu se discuta aici nici de barbatul meu, nici de femeia ta, asa ca..nu e cazul!
Era un simplu haz de necaz, in ton cu subiectul dezbatut, o ironie asupra exagerarii acestor tipuri de barbati! Dar daca parerea ta este ca barbatii astia sunt asa, doar in negru si alb, lucratori la Electroaparataj (sau unde i-ai trimis tu la munca...) sau Catalin Botezatu, pai atunci...no comment! Stii, exista si tonuri de gri!

O seara buna!
mihaela80
Postat pe 15 Decembrie 2008 21:34
De la: alexutzab, la data 2008-09-23 17:46:55ce parere aveti despre metrosexuali?pro sau contra?



Eu ii ador
Alexandra_Pitzy
Postat pe 3 Ianuarie 2009 10:29
fiecare e liber sa faca ce vrea cu corpul lui asa ca sunt pro
oana_oana579
Postat pe 3 Ianuarie 2009 10:31
pro*)
aleera
Postat pe 4 Ianuarie 2009 00:36
no comment
Diavolyta_
Postat pe 13 Martie 2009 20:25
PRO
kappy
Postat pe 12 Aprilie 2009 09:04
" Ce faci daca este metrosexual???"

iti ascunzi fondul de ten!
Maddy_moo
Postat pe 4 Mai 2009 09:50
ufff ce veche si prostuta sunt...ce e aia metrosexual si urbosexual sau ce denumiri am mai auzit pe acilea k zau k nu ma duce capu???
bruneagra25
Postat pe 4 Mai 2009 09:54
mie una imi place ca omul meu sa aiba grija de el. scurt.
deci PRO
cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 15:07
De la: Maddy_moo, la data 2009-05-04 09:50:09" Ce faci daca este metrosexual???"

iti ascunzi fondul de ten!


cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 15:07
imi place ca barbatul sa fie ingrijit. dar sa nu se depaseasca limitele bunului-simt.....e valabil si pt femei. cine e vedeta, are dreptul sa fie mai....neobisnuit.....daca nu faci ceva iesit din comun, risti sa ramai necunoscut.
mkdisk
Postat pe 20 Mai 2009 12:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul ideal..oare exista??? 180 De la: mamaia22 5 Septembrie 2014 12:37
O pisica e mai buna decat un barbat! 18 De la: kudika027736 22 Septembrie 2013 11:01
sa fie invidie?ma inteleg mai bine cu strainii decat cu rudele. 6 De la: kudika098645 10 Iunie 2010 00:58
barbatul smecheras 68 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:57
Ejacularea precoce poate fi combatuta? 2 De la: kudika_15804 3 Octombrie 2013 10:44