Setari Cookie-uri

RELATII LA DISTANTA!!??!!

am si eu o relatie la distanta care dureaza de aproape 5 luni si pana acum totul e ok...ne vizitam cand putem in rest sa inventat internetul si telefonul...si parerea mea e ca in cazul relatilor la distanta sentimentele sant mult mai puternice si ca sa distrug "mitul"prietenilor tai daca el ar avea pe cineva in germania nu cred ca s-ar mai obosi sa se intalneasca cu tine sau sa mai pastreze legatura asa ca dute in directia sentimentelor si nu te ghida dupa vorbele prietenilor...bafta

Postat pe 18 Ianuarie 2009 04:11
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
dar ce viitor are relatia voastra?.....ti-ai pus intrebarea asta?

Postat pe 4 Februarie 2009 23:36
cred k inainte de a continua relatia asta ar trebui sa faci tot posibilul sa aflii cat mai mult despre acest baiat, sa vezi daca este ceea ce pretinde, nu-ti deschide sufletul prea repede!multa bafta , pusi
susu
Postat pe 15 Martie 2009 16:52
Buna. Aceiasi intrebare mi-o pun si eu de multe ori. Am "reinceput" relatia cu fostul....... Am fost impreuna un an jumate. Ne-am despartit..... El a plecat in Italia.... Si acum a "reinviat" dragoste dupa aprox doi ani... O relatie mentinuta pe mess si la telefon..... pentru moment e bine.... E greu sa iubesti o persoana aflata la distanta....Dar tot raul spre bine.......
kudika004934
Postat pe 30 Martie 2009 04:15
io nush ce sa zik....dar si eu sunt intr-o situatie dinasta penibila....
m-am indragostit de un baiat din alta tara, tot asa de pe mes...aiurea.....sentimentele astea le am de un an pt el, iam spus si atunci si si acum dupa un an ce simt.....dar el e foarte pesimist, nu prea crede in asa ceva si mai ii si de lata religie (musulman) in fine...asta nu prea conteaza....dar nah...
momentan incerc sa uit de tot ce a fost. nu o sa sfarsim prietenia, dar cel putin sa vb mai rar , ca de obicei vb f muuult....
roxxxanna
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:38
si eu am o relatie cu un baiat din alta tara...este foarte greu,ne vedem la 2 luni chiar si mai devreme daca se poate.ne-am logodit in decembrie si abia la anu' ne casatorim.mess telefoane facturi imense insa toate menite ca noi sa nu ne pierdem pe drum...am avut conflicte pentru ca,na,nu e langa tine apar semne de intrebare...gelozia e cel mai mare dusman al relatiilor la distanta.insa daca exista incredere si un plan,adica aceasta relatie la distanta sa aiba o finalitate,se poate.asculta-ti inima dar nu uita niciodata sa fii rationala.
mult noroc
alexa20mitzi
Postat pe 4 Aprilie 2009 20:27
3 ani, wow! nu imi inchipuiam posibil. Intotdeauna am crezut ca in situatii de genul acesta ai doua variante : ori se muta unul dintre voi, ori renunti. Cu toate astea, cred ca o relatie la distanta are ceva fascinant care te atrge si te face sa traiesti mai intens momentele pe care le petreci cu celalalt ( vacante, intalniri pe teritorii neutre din Europa). Trebuie sa faci eforturi pentru a avea lucruri ce intr-o relatie normala vin pe tava, dar satisfactia este mai mare. Sunt convinsa ca dupa trei ani nu va puteti plange de rutina.
Atata timp cat simti ca vrei sa faci asta, nu cred ca ar trebui sa te intereseze presiunile anturajului. Mult succes si tine-ne la curent cum decurg lucrurile :)
ely
Postat pe 5 Aprilie 2009 11:42
mersi fetelor , va pup !sper sa fie tot asa si de acum inainte
susu
Postat pe 5 Aprilie 2009 20:15
nu o sa te ajute niciodata o relatie la distanta!
cel mai bine sa iti atragi jumatatea catre tine daca nu vrei sa ai o relatie asemeni celor virtuale....
liliana_b2007
Postat pe 6 Aprilie 2009 14:03
De la: susu, la data 2008-09-24 19:11:23sincer draga dandana,nu stiu cu ce te -am deranjat eu pe tine??

scrii cu litere mari si e foarte greu sa te concentrezi sa citesi...parca tipi sa te auda toata lumea
lacrasar
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:27
De la: susu, la data 2008-09-24 19:47:24stai linistita ca de tasta caps look stiam si eu , chestia e k nu am stiut k deranjeaza atat de mult faptul k am folosit-o.nu cred k am facut asa o greseala incat sa o tot dezbateti .cat despre casatoria ta, ce sa zic , esti o tipa norocoasa.

nu k ai facut o greseala nu se poate citi,te oboseste si nu-ti mai vine,treci mai departe cu lit mari
lacrasar
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:30
Si eu am avut o relatie la distanta...Eu in Romania,el roman plecat in Germania de 14 ani.A fost totul super...AM vb cateva luni bune pe mess,telefon...etc...Iar acum 2 zile am implinit 7 luni de cand locuim impreuna in Germania.SI totul merge f bine.Bafta
Kittty_kat
Postat pe 8 Septembrie 2009 04:57
buna! vreau sa iti spun ca eu personal, cred in astfel de relatii , desi pana de curand nu credeam, dar uite ca trec prin aceea situatie ca si tine. Am invatat sa am incredere in el si in mine si suntem impreuna de un an. Ne-am vazut de trei ori si a fost super. In rest vorbim pe net, la telefon, ma suna mereu si imi trimite tot felul de cadouri acasa, chiar daca el e la o distanta de 3000 km. Si cand spun cadouri ma refer la un cd cu muzica ce ii aminteste de mine, o felicitare in care imi spune ca ma iubeste si asa. Cand suntem departe vorbim despre toate si cred ca am reusit sa il cunosc mai bine decat daca ar fi fost toata ziua cu mine,pentru ca sunt sigura de ceea ce imi spune, mi-a demonstrat asta de multe ori. Acum am sa merg sa il vad eu, vrea sa ii cunosc familia si chiar m-a intrebat daca poate " sa ma ceara in casatorie" asa..pentru cat stau acolo, sa vedem cum e
De cate ori ii spun ca uite visam la asta,am vazut un moment frumos si romantic intr-un film sau chestii de genu asta noteaza tot intr-un caiet sa nu uite si data viitoare cand ne vedem, imi pregateste niste momente mai frumoase de cat ceea ce am vazut eu sau am visat. Am vorbit mult cu el si despre cum e sa nu ai pe cineva langa tine, can ai unele nevoi, fizice sau spirituale si el mi-a raspuns ceva ce nu as fi crezut sa aud de la un barbat: de ce sa imi doresc pe cineva pentru o noapte sau mai multe , daca noapte pe care o astept mereu cu tine e mai valoroasa de o mie de ori pentru mine de ce sa renunt la tot ce visez sa fac cu tine doar ca sa ma simt bine o noapte ?Noi vorbim constant despre asta, pe langa iubiti suntem cei mai buni prieteni si chiar daca asta intr-o zi va lua sfarsit, in amintirea acestor momente magice ce le-am petrecut vrem sa ramanem prieteni! Sfatul meu e sa vorbesti mult cu iubitul tau, mult si despre multe, sa ii spui mereu ce simti, sa creati o legatura puternica ! Si sa te bucuri de tot !Succes!
kudika035197
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:27
kudika035197 foarte dragut, sunt convinsa ca si relatia ta va avea un happy end

Si eu am o relatie la distanta cu cineva cunoscut pe un chat.Totul a mers super, am avut incredere unul in altul si nu mi-as mai putea dori nimic mai mult mai ales ca pe 11 octombrie ne mutam impreuna.
Pupici si iubiti-va mult!

tistis
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:44
Eu cred ca depinde de modul fiecaruia de a iubi si de a-si exprima sentimentele. Eram impreuna de 1 an cu fostul meu prieten cand a trebuit sa plec in state 3 luni de zile. Eram ft indragostita de el cand am plecat din tara si am suferit ft mult la inceput acolo din cauza faptului ca nu era langa mine. Dar mi-a trecut...de tot. Cand m-am intors era practic un strain pt mine chiar dc am vb ft mult pe net si la telefon. Nu l-am inselat cat am stat acolo si nici el nu m-a inselat doar ca s-a instalat o distanta ft ciudata intre noi. Am mai incercat cateva luni sa reiau relatia pt ca eram constienta ca l-am iubit si chiar imi doream iarasi sa am aceleasi sentimente dar inevitabil ne-am departit. Asta inseamna ca astfel de relatii nu imi priesc mie. Depinde de fiecare individ in parte. Eu nu pot iubi pe cineva, la modul la care inteleg eu iubirea, doar prin telefon. Persoana aia trebuie sa fie acolo langa mine sa o vad, sa o simt si sa o aud. Dar fiecare isi alimenteaza sentimentul acesta in alt mod si dc tu consideri ca ce iti ofera relatia asta ajunge atunci e ok pt tine. Daca esti multumita si nu iti lipseste nimic...nu te lua dupa altii, lupta-te pt relatia ta. In schimb dc simti ca scartaie ceva nu iti pierde tineretea pt ceva fara viitor.
teolaladora
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:47
Eu una nu cred in relatiile la distanta...sunt de parere ca " ochii care nu se vad se uita" ...
iubi7a_lui
Postat pe 8 Septembrie 2009 10:52
De la: iubi7a_lui, la data 2009-09-08 10:52:46Eu una nu cred in relatiile la distanta...sunt de parere ca " ochii care nu se vad se uita" ...


Intradevar...ochii care nu se vad se uita...dar aici depinde de relatie, de persoanele implicate, iti trebuie o incredere de neclintit. Eu tocmai am terminat o relatie la distanta. El a preferat rutina, monotonia, sa-si gaseasca pe cineva care sa-i fie alaturi in fiecare clipa, chiar daca mai e un an pana sa-i fiu mai aproape . Nu am putut sa inteleg, mai ales ca el e din acelasi oras in care locuiesc eu acum, parintii, familia sunt aici, el e cu serviciul si cu facultatea la aproximativ 500 km distanta... Asta e, nu se poate dragoste cu forta. Se vede ca n-a iubit, nu atat cat ar fi zis...
Kudika228
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:14
SUNT IN SITUATIA TA.SI PRIETENELE MELE IMI SPUN ACELASI LUCRU.CA ASTA NU E RELATIE, MA LAS INFLUENTATA DE ELE , IL SUN SI II SPUN CA MAI BINE RUPEM LEGATURA,STIU CA IL RANESC,IMI PARE RAU,DAR EL NU RENUNTA.NE INTALNIM DE CATE ORI PUTEM, STIU CA MA IUBESTE,AVEM CLIPE MINUNATE.NU STIU, DAR CRED CA , DACA FIECARE PUNE SUFLET SI E SINCER, MERGE.
ellogh
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:23
am patit si eu asa....numai ca baiatul lucra in germania si venea de vreo 3-4 ori acasa....a mers vreun an -un an jumate asa....dar dupa sa racit relatia(din pacate)dar cand vine acasa si ne intalnim parca se reaprinde focul si m-am saturat de rel asta la distanta....mi-e foarte greu sa stiu ca el e acolo iar eu acasa....stiu ca tine la mine ...dar parca nu merge...nu stiu ce sa fac???????????????toti imi zic sa-mi gasesc pe altcineva pt ca relatia asta oricum nu are nici un viitor...stiti cum ii.....nici cu el dar nici fara el......acum depinde de la caz la caz....daca voi rezistati e foarte bine....si va doresc multa fericire:D:Ddragostea nu are granite:D....daca e puternica.....
sweet_angel_20
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:22
eu una cred in relatii la distanta chiar daca nu am avut niciodata parte de una.nu iti asculta prietenii si tine minte:doar tu stii ce mai bn pt tine.
kudika057631
Postat pe 8 Septembrie 2009 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de ajutor!!! 36 De la: doi_ochi_caprui 17 Iulie 2011 21:04
insarcinata ... 26 De la: arhanghel 30 Septembrie 2009 21:23
helppppp meeee! 31 De la: Valy90 18 Aprilie 2011 13:53
nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui 8 De la: scorpyoW 14 Ianuarie 2011 21:18
Iubiri imaginare... (??) 168 De la: kudika333981 5 Aprilie 2011 19:42