Setari Cookie-uri

Codul bunelor manere pi net!

De la: fluturas_, la data 2008-09-25 02:07:46
De la: Georgia99, la data 2008-09-25 02:02:57Si nu suport massurile prostesti gen : zbyyyeee alllllz, ma doooc la soomniki, poop miki,piki,riki si ubirea mea


blog pe mess :)
daca si impotriva astora mai ai ceva da` tu nu esti curioasa sa stii de cate ori mananca acela pe zi?de cate ori iese /intra pe calculator?ce mai vinde,ce mai cumpara. s.a.m.d.
mie imi plac,astea ma pun in tema mai bine decat stirile de la ora 5.



Nu sunt curioasa deloc, p eunii nu ii pot sterge din lista pt k sunt rude sau persoane la care mai apelez, altfel, ignore in serie

Postat pe 25 Septembrie 2008 02:41
De la: Iris4ever, la data 2008-09-25 01:27:41
De la: geo32, la data 2008-09-24 22:04:05o alta situatie care m-a...socat, as spune, e atunci cand am acceptat o prietenie fara a fi curios de ce o cere! am dat clic pe botonu' accept si am asteptat. o zi......o saptamana.....doua saptamani...... cand am vazut ca nu zice nica', am sters. ca apoi sa primesc mesaj, ca de ce am sters , ca ce mi-a facut de am sters. i-am raspuns : nimic!


Deci , mi-am numarat prieteni :D ,am 5 pagini de prieteni din care nu cunosc mai multi decat 10 ....bun , in acest caz ce faci cu noile cereri de prietenie care iti tot vin in afara de faptul ca le dai accept ?


le dai refuz sau le lasi acolo in lista de asteptare pana vezi ce vrea acea persoana... am un amic foarte simpatic in lista mea de prieteni cu care comunic doar pe mes private si pe mess. desi dupa ceva vreme ne-am cerut adresele de mess dupa ce ne chinuiam sa rasp cat mai repede mesajelor de pe privat. dar.... a durat ceva.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:27
De la: Larisa82, la data 2008-09-24 23:38:22si eu am acceptat toate cererile de prietenie...e ceva rau in asta?


nu cred ca este rau, tine de socializarea in societate in definitiv doar ca , iti incarci pe profil oameni care daca nu ai setate optiunile de moderare comentarii si primirea mesajelor numai de la prieteni.... poti primi mesaje de-a dreptul revoltatoare... am si eu in listuta niste mesaje pe care le-am pastrat doar de dragul de a-mi aduce aminte ca am facut bine cand am dat moderare comentarii.
nu ma refer la mesaje pe privat ci la comentarii belicoase la niste poze absolut banale ,inclusiv referitoare la pisicile mele...

deeeeci....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:35
De la: joana_rise, la data 2008-09-25 01:04:30da...si pe mn m-a ..."palit" sa dau add la un id de mess. logic ca tipul nu s-a deranjat sa ma intrebe de sanatate.
si l -am intr...dc mi-ai mai cerut draga nene idul daca...nu te intereseaza pers mea? ...nu intri pe mine , nu nimic..
stiti ce mi zice??? ... ca a vazut ca aveam status busy :|:|
...head-ache!



alaltaieri aveam de lucru de imi iesea pe nas... un tipes adrian_titan ceva de genul imi tot dadea buzz , ii spun sa inceteze (nu aveam habar cine dracu e ) ca am de lucru si ma intreaba unde muncesc....
ii explica ca nu am timp si ca daca mai da o data buzz il pun in lista de ignore...
sti ce a facut???
a dat din nou buzz...evident ca in secunda 2 a fost trecut pe lista neagra... nu aveam habar cine este , am pierdut timpul sa ii explic ca am treaba si n-a inteles asa ca...

dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:38
De la: Georgia99, la data 2008-09-25 02:02:57Si nu suport massurile prostesti gen : zbyyyeee alllllz, ma doooc la soomniki, poop miki,piki,riki si ubirea mea


ggeorgia , aici era vb de kudika... cand ai un prieten de genul asta in lista...spune-i politicos ca nu suporti mass-urile. eu prefer sa dau mesaje personale iar in lista mea de mess cred ca am doar vreo 25 de contacte cand nu vb cu cineva mai mult de vreo luna sun sa vad ce s-a intamplat... daca nu raspunde la absolut nici un fel de contacte... zbrrrr afara din lista....

iris ma uitam in lista de ignore acu... ai dreptate e destul de lunga....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:42
si ca sa fiu politicoasa....
buna dimineata fetele astazi mai astept inca sugestii referitoare la manualul de utilizare al forumului....

o zi buna va doresc
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:44
neatza all..................am o nedumerire......dc va faceti atatea probl.......... daca unu scrie urat sau face avansuri...ignore.....eu mai am si prostul obicei.....il tachinez .....il ironizez.....si apoi ignore

Postat pe 25 Septembrie 2008 08:49
am observat doar ca de multe ori kudika . ma refer la forum , e vazuta ca o lista de mess , ceea ce nu e asa, un forum din cate stiu eu e cu totul altceva ori ,cel putin asa credeam eu.
deci a nu se confunda un forum cu lista de messenger....
o alta regula.
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 08:52
zi-le domnu' geo!:))

mie mi se pare foarte stresant modul in care abordeaza baietii aia pe net.Si sincera sa fiu chiar nu simt nevoie sa fiu abordata, avand in vedere ca nu este un site matrimoniale
alexutzab
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:57
Buna neata :)
Am stat si am citit ce s-a scris pe aici, felicitari Geo ca ai deschis subiectul asta si felicitari tuturor celor care au raspuns.
Acum.. aduc si eu ceva la listuta (nu am observat sa se fi scris, daca s-a zis si nu am vazut eu, mea culpa) :

Incercati sa scrieti asa cum se aude. Mie una imi este foarte greu sa citesc si sa traduc. Nu pot face chiat atatea operatiuni in acelasi timp.

Daca imi iau acum injuraturi sau nu.. asta e, e un risc asumat, dar e deranjant, e greu de citit si nu avem timp sa stam sa citim de trei patru ori ceva ca sa intelegem o data.

Mersi si pupici :)
sheeva
Postat pe 25 Septembrie 2008 10:03
am citit totul si e f interesant subiectul deschis de geo !!
nu sunt de acord cu unele opinii de aici..
voi reveni

Postat pe 25 Septembrie 2008 10:30
cum adica cum se aude ma sheeva ?
adica daca spun ca ma duc la tzara sa mananc corcodushe scriu asha sau e cazul sa renuntz la tz si sh ?

Ca io eu tocmai asta doream sa propun sa se ia in vedere : fara scris de tip messengeristic
Stiu , de abia m-am trezit din somn asa ca eu continui sa visez
iris_4_ever
Postat pe 25 Septembrie 2008 10:44
Adica asa cum zici tu, fata tz, sh, kuza (traducere cauza, da stiati asta) ...

Vezi, ce m-as face eu fara tine daca nu ai traduce ce vreau eu sa zic ? :P
Mersi :)
sheeva
Postat pe 25 Septembrie 2008 10:48
la profilul meu :
Descriere personala:
Sultan batran.., rau si rapciugos..,nu accept cereri de prietenie fara mesaje ..

deci..., sunt de acord in totalitate cu ce spune geo in postul de deschidere a topicului asta..:

"1. lista de prieteni. atunci cand ceri o prietenie, incearca sa trimiti un mesaj de salut. vei avea mai multi sorti de izbanda daca te-ai limita doar la a clicai botonu' de pretenie!
off, din pacate, asta-i principalu' motiv de refuz si stergere a prieteniilor. in cazu mieu!"

Postat pe 25 Septembrie 2008 10:49
De la: sheeva, la data 2008-09-25 10:48:36Adica asa cum zici tu, fata tz, sh, kuza (traducere cauza, da stiati asta) ...

Vezi, ce m-as face eu fara tine daca nu ai traduce ce vreau eu sa zic ? :P
Mersi :)



lasa-ma ca si eu am stat sa ma intreb ce vrea sa insemne ,,kuza'' creierasul meu refuza sa citeasca asemenea tip de scris
iris_4_ever
Postat pe 25 Septembrie 2008 10:53
ca bine le zici tu, DOMNUL GEO!acum, serios vorbind eu la inceput acceptam cererile de prietenie.dupa care, intram in lista si faceam 'curatenie' .de obicei, le dau la dispozitie o anumita perioada, dupa care, daca vad ca nu comunica cu mine ii sterg din lista(ma refer la cei care imi trimit cereri de prietenie).

Postat pe 25 Septembrie 2008 10:55
'neata tuturor!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:14
buna dimineata..!!
asa inca este la tine,dimineata era cand m-am trezit eu..

Postat pe 25 Septembrie 2008 11:16
fara wscrieri cueniforme si de tip messenger .... luat la cunostiinta.

ca abia ma obisnuisem sa imi chinui neuronul sa traduca fiecare ineptie ... acu tre sa il relaxez... poate poate ajungem la un acord....


aaaa stai sa vezi ce or sari agramatii si anagramatii in capul meu ....

buuun deci a se folosi limba romana uzuala ,sau de ce nu o traducere a unui cuvant mai smecher n-ar strica ... se pot folosi ghilimelele in cazul in care un cuvant nu are corespondent in vorbirea normala (scrierea) asa intelege tot romanul ca se face caterinca....

buna dimineata fetele si baietii !!!
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Septembrie 2008 11:24
bun asa

iris_4_ever
Postat pe 25 Septembrie 2008 13:02
De la: stef80, la data 2008-09-25 11:16:51buna dimineata..!!
asa inca este la tine,dimineata era cand m-am trezit eu..
am salutat in felul asta pt ca era pina in 12!eu m-am trezit la 6 dar nu am avut timp sa va salut!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:05
harnicuta esti...
iar mie, imi este asa de somn deja
o fi de la vremea asta

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:11
buna dimineata si eu...ca nu ma trezeste nimic...

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:27
buna dimineata si eu...ca nu ma trezeste nimic...

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:27
De la: geo32, la data 2008-09-24 22:04:05o alta situatie care m-a...socat, as spune, e atunci cand am acceptat o prietenie fara a fi curios de ce o cere! am dat clic pe botonu' accept si am asteptat. o zi......o saptamana.....doua saptamani...... cand am vazut ca nu zice nica', am sters. ca apoi sa primesc mesaj, ca de ce am sters , ca ce mi-a facut de am sters. i-am raspuns : nimic!


se intampla si altora..

dar ce va faceti atunci cand un user,care posteaza dupa tine ,iti comenteaza pozele si comentariile lui iti plac..????
iti spune ca te cunoaste..
realizezi ca asa este.!!
iti cere prietenie ,dar refuza sa-ti spuna cine este

eu unul, il tin"rezerva" pana va vorbi..

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:39
De la: inocica, la data 2008-09-25 17:27:00buna dimineata si eu...ca nu ma trezeste nimic...


poate asa te mai activez, putin

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:40
mersi stef..dar eu fiind genul "pisica" m-ai facut doar sa torc...si m-ai lenevit si mai tare...

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:53
De la: inocica, la data 2008-09-25 17:53:06mersi stef..dar eu fiind genul "pisica" m-ai facut doar sa torc...si m-ai lenevit si mai tare...

poti sa adaugi si niscai scarpinare pe spate?

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:53

ma asteptam la un asemenea raspuns, de la tine..

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:56
De la: stef80, la data 2008-09-25 17:11:23harnicuta esti...
iar mie, imi este asa de somn deja
o fi de la vremea asta
ma lauzi sau incerci sa ma iei la misto!?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Septembrie 2008 19:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
niste sfaturi mi-ar fi de ajutor 20 De la: kudika_nikole 2 Decembrie 2011 01:23
Un sfat...... 3 De la: kudika051287 30 August 2009 17:25
Ne cautam nasi!!!!!! 1 De la: Galexia_kudika 18 Iunie 2011 10:51
Sunt barbat de moda veche, ofer trandafiri... 22 De la: rashela 15 Martie 2011 17:00
:) 6 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:50