Setari Cookie-uri

reactia barbatilor la certuri....tacerea

multumesc pentru aprecieri :).acum nu stiu cat ajut eu cu sfaturi sau ma bucur de sfaturile primite de la altii.si intr-adevar ajuta.ai dreptate,ideea forumului este laudabila si de foarte multe ori iti dai seama ca nu esti singura si fara un sfat bun in lumea asta.si sunt atatea de invatat!o seara placuta tuturor!
icegirl04
Postat pe 10 Noiembrie 2008 20:45
De la: hANY, la data 2008-11-10 16:56:18va salut pe toate se vede ca acest blog are numai fete cuminti si desteptedar,sinteti deacord ca alias..PUFFULETE..E UN EXCELENT CONSILIER ....cititi cu atentie ce scrie ea e perfect adevarat...va scrie o persoana cu multa expierenta lucrul acesta ...DACA ERAU BLOGURI PE VREMEA MEAAAAAAAAAA dar ce pacat pentru mine cam tirziu...va pup ci sa fiti iubite....si tu ma faci sa rid dar ai dreptate



Hany nu mi face atata reclama ca mi se urca la cap si nici makr nu lucrez in domeniu!
imi pare bine ca am gasit aici si persoane care nu se cearta si cu care poti discuta sub interesante!! eu propun sa dezvoltam topicul asta intr o mica "cafenea" sau un loc in care veniti si povestiti ce ati facut in ziua precedenta! si evident discutam despre vesnicii barbati (ai nostri sau nu)! v am pupat
puffulete
Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:43
De la: icegirl04, la data 2008-09-26 11:54:16Cred ca saturandu-ma sa citesc mereu problemele altora pe forum am hotarat sa postez...ca doar ce,cu totii avem "nelamuriri" nu?Si chiar de multe ori primesti super sfaturi din experienta traita de alti...Anyway...Intrebarea mea e:poti sa iubesti si in acelasi timp sa iti doresti "timpul tau alone"?Relatia mea e de 1 an si....cam jumate.Iubitul meu a avut mereu aceeasi reactie la "suparari",retragerea in sine si nevorbitul cu nimeni,including me.Neraspunsul la miile de telefoane sau mesaje sunt parte din ritual.O sapt...doua...trei.Mereu cand intervin certuri sau se supara,ma ignora total.Am mers sa vorbesc cu el,la el acasa....nici urma de altcineva in timpul asta,ca era singura explicatie pt care,in mintea mea,ai vrea sa stai departe de mine.Si de fiecare data cand ne impacam,dupa ce el isi revine la normal(ceea ce dureaza ingrozitor de mult si ma scoate din minti)imi zice ca ar fi trebuit sa ma obisnuiesc deja ca asta e felul lui,are nevoie de timpul lui ca sa treaca peste moment pt ca nu poate sa se certe cu nimeni...Ore e adevarat?As vrea o pareri din partea barbatilor sa inteleg daca chiar facem parte din lumi diferite...respectiv planete diferite :)



generalizarile astea. De ce generalizeaza toata lumea ????? Nu inteleg si deja ma streseaza chestia asta ! Stai linistita ca nu facem parte din lumi diferite ;) asa este iubitul tau, nu este sociabil. Eh, uite ca al meu, este f sociabil, mai ales cu ajutorul meu. Ne certam uneori des si vorbim foarte mult despre motivele conflictelor si se rezolva fff repede si fff frumos, avem o relatie frumoasa, de durata.
Comunicarea bat-o vina

Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:51
De la: puffulete, la data 2008-11-10 23:43:49
De la: hANY, la data 2008-11-10 16:56:18va salut pe toate se vede ca acest blog are numai fete cuminti si desteptedar,sinteti deacord ca alias..PUFFULETE..E UN EXCELENT CONSILIER ....cititi cu atentie ce scrie ea e perfect adevarat...va scrie o persoana cu multa expierenta lucrul acesta ...DACA ERAU BLOGURI PE VREMEA MEAAAAAAAAAA dar ce pacat pentru mine cam tirziu...va pup ci sa fiti iubite....si tu ma faci sa rid dar ai dreptate



Hany nu mi face atata reclama ca mi se urca la cap si nici makr nu lucrez in domeniu!
imi pare bine ca am gasit aici si persoane care nu se cearta si cu care poti discuta sub interesante!! eu propun sa dezvoltam topicul asta intr o mica "cafenea" sau un loc in care veniti si povestiti ce ati facut in ziua precedenta! si evident discutam despre vesnicii barbati (ai nostri sau nu)! v am pupat



hai ! tu esti proprietara :D

Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:53
De la: dulcevenin, la data 2008-09-27 09:12:54
De la: razz, la data 2008-09-27 01:23:48trebuia sa pui un semn de intrebare akolo,era mai indicat.evitai generalizarile
exista fel si fel de temperamente.prietenul tau cu siguranta e un tip introvertit.introvertitii cauta sa isi interiorizeze trairile.mai ales in cazul supararilor,tind sa se inchida in ei,sa se vindece singuri..mai rar apeleaza la ajutorul altora.
"Introvertitul: isi canalizeaza energia spre propriile idei, spre lumea sa launtrica, construindu-si un bogat univers interior. Dispune de o buna atentie interioara, gandire abstracta si profunda, hotarare, manifestand tendinte de izolare si anxietate. Introvertitul nu cultiva relatiile sociale, este o fire contemplativam, rezervata, lipsita de incredere de sine."
nu e de condamnat,lasa-l sa isi revina singur...zi merci ca nu ai parte de o persoana colerica (ex: )...se lasa cu pumni,palme si degete in ochi
all the best
...Doamne ce analiza!....Pai si iubitul meu evita certurile dar nu mi se pare un tip introvertit sau anxios sau lipsit de incredere in sine!...l-ai terminat pe prietenul lui icegirl04




nu a gresit cu nimic razz. problema iubitului ei nu este ca evita certurile ci faptul ca nu comunica, se interiorizeaza prea mult

Postat pe 10 Noiembrie 2008 23:55
da,lipsa de comunicare cand apare o problema ma scoate din minti :(.si nici nu stiu cum sa reactionez.
icegirl04
Postat pe 13 Noiembrie 2008 07:19
Singura reactie care nu-l poate enerva mai tare este sa-l lasi in pace.
Ti-am zis se va intoarce la tine, ideea este daca esti tu dispusa sa-l astepti de fiecare data pana ii trec toanele.Eu nu mai sunt.
Ynnna
Postat pe 13 Noiembrie 2008 16:58
Il iubesti, inteleg, este greu sa renunti, dar eu cred k va veni o vreme cand nici u nu vei mai accepta.Sau poate se va schimba el, cine stie, pana la urma orice este posibil
Ynnna
Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:01
acum iar ne-am certat...sau mai bine-zis s-a suparat.ca a trebuit sa stea mai mult la birou,adica dupa 12 noaptea,ceea ce se intampla frecvent,si eu am explodat.trebuia sa ne uitam al un film si ma pregatisem ca trebuia sa vina sa ma ia.si ma suna sa imi zica ca trebuie sa mai stea,ca e suparat ca trebuie sa refaca un proiect.si am zis:atunci succes,pa.din tonul vocii mele se intelegea ca nu sunt ok cu situatia data...dat dupa ce am inchis m-am simtit vinovata intr-o oarecare masura si am dat mesaj zicand ca mai bine vorbim maine,sper sa fie ok cu proiectul,m-a durut capul ingrozitor toata ziua si poate de-aia am reactionat asa.si nimic...a doua zi am sunat,a raspuns si mi-a zis ca ma suna el mai tarziu,si nimic,la fel ca si raspunsul la mesaj,nimic.am dat un ultim mesaj in care explicam ca a fost o reactie de moment si ca nu e un motiv sa facem un caz din asta si ca il rog sa treaca peste...nimic.si uite-asa sunt 8 zile de-atunci si ca de obicei cand avem o problema...dureaza o vesnicie ca el sa isi revina...si nu am mai zis nimic si simt ca imi pierd mintile...ce e de facut???
icegirl04
Postat pe 17 Noiembrie 2008 08:43
il inteleg perfect...nu e singurul vinovat de aceste situatii

Postat pe 21 Noiembrie 2008 21:57
si eu am un prieten care refuza sa comunice si sa ma mai sune de cite ori ne certam daca am incercat eu sa il sun el numai vrea sa raspunda si sunt foarte stresata de comportamentul lui suntem impreuna de aproape doi ani si am sta si despartiti mai mult timp dar pe urma iar ne-am impacat nu stiu ce sa mai fac sa il mai suport daca am incercat sa il las el mereu se intorcea la mine ce sa mai cred

Postat pe 7 Decembrie 2008 18:12
De la: dana_3, la data 2008-12-07 18:12:59si eu am un prieten care refuza sa comunice si sa ma mai sune de cite ori ne certam daca am incercat eu sa il sun el numai vrea sa raspunda si sunt foarte stresata de comportamentul lui suntem impreuna de aproape doi ani si am sta si despartiti mai mult timp dar pe urma iar ne-am impacat nu stiu ce sa mai fac sa il mai suport daca am incercat sa il las el mereu se intorcea la mine ce sa mai cred

Ai vrea tu sa fie macar asa... Visuri fata visuri...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:45
Ok, ce e rau in a vrea sa fi singur? mai ales cand tocmai te-ai certat. Eu sunt fata (bine, sunt tot in zodia fecioarei), si nici mie cand apar conflicte nu imi place sa mai insist, sa mai discut. am incheiat discutia. Punct. Daca el insista si nici nu are dreptate, am si iesit din casa. Nu imi place sa se ajunga la tipete, la jigniri( pentru ca sincer, imi este mai usor sa ma inchid in mine, si sa ma calmez, decat sa continui o discutie din care ar iesi numai urlete, apelative interesante, peste care poate nu as putea trece niciodata). Nici nu pot sa ma prefac lapte si miere imediat dupa o cearta si sa sar in bratzele lui, chiar daca eu poate in mintea mea stiu ca peste doua zile vom fi iar ca doi porumbei, in momentul respectiv, nu am starea necesara. Fiecare om e diferit in felul sau, si reactioneaza altfel, dar daca el e mai inchs in el, nu inseamna ca nu tine la tine.
Aladiah
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:10
De la: dana_3, la data 2008-12-07 18:12:59si eu am un prieten care refuza sa comunice si sa ma mai sune de cite ori ne certam daca am incercat eu sa il sun el numai vrea sa raspunda si sunt foarte stresata de comportamentul lui suntem impreuna de aproape doi ani si am sta si despartiti mai mult timp dar pe urma iar ne-am impacat nu stiu ce sa mai fac sa il mai suport daca am incercat sa il las el mereu se intorcea la mine ce sa mai cred


ori de cate ori va certati se duce baiatul frumos si cauta in alta parte ceea ce tu nu ii dai acum intelegi de ce nu iti raspunde?
deea_20
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:59
nu e adevarat stiu din surse sigure ca al meu nu se duce in alta parte sa caute chiar daca nu face sex cu mine numai mintiti atata ca stiu ca sunteti rautacioase ca nu vreau sa fac sex oral vedeti chiar daca nu am facut asta el tot nu m-a parasit si tot cu mine a ramas degeaba sunteti invidioase un barbat care iubeste cu adevarat o femeie nu o paraseste pentru ca nu a vrut sa ii faca sex oral ar fi la mintea copiilor daca asta ar fi un motiv de despartire

Postat pe 14 Decembrie 2008 20:01
Raspuns la subject: D-aia s-a inventat Kudika, ca sa ne scutiti pe NOI de palavrageala si discutii inutile. Baiatul tau face foarte bine ce face!
dragos_quicki
Postat pe 17 Ianuarie 2009 13:44
Draga ai unde l-ai gasit?Multumeste-te ca nu ai cu cine te certa e mai bine decat sa te certi parete in parte si sa ajungi la vreo palma de nervi, nu?Dar intotdeauna asa suntem noi oamenii cand avem ceva ne dorim altceva smadp.Daca asa e el akum depinde de tine da-l vei accepta asa sau nu.
jeanpierre
Postat pe 28 Ianuarie 2009 18:08
ok...deci:
1. mai fetelor, ce spuneti voi aici mie mi se pare de domeniul fantasticului. Cum adica dispare, nu raspunde, trebuie sa-l caut eu? Helllo, astia fac cu voi fitze de virgine. Ia lasati-i voi mai bine cand nu suna in pace, ba mai mult, plecati, distrati-va, mergeti la dans (eventual in asa fel incat sa afle, ca sa si fiarba putin in suc propriu).Sa vedet idupa aia ce le trec ifosele. Ok lumea se mai cearta, dar nu vad de ce sa stau eu sa ma rog de un tip cu 1500 de mesaje si telefoane din 10 in 10 minute...esti ciufut? F bine nene, stai tu ciufut, ca eu am chef de viatza in timp ce tu te tai cu lama in stil EMO. Mai fetelor, iubiti-va mai mult....meritati mai mult! Sunteti fete destepte, frumoase... pentru ce va lasati jucate in halul asta? Iubiti-i, nu spune nimeni nu...dar intai iubiti-va pe voi!
2. exista si barbati ok, si sunt multi. Am remarcat ca majoritatea au obiceiul sa evite discutiile in contradictoriu.
3. dragule, tu cel cu "raspunsul la obiect"....daca pentru tine femeie e doar buna de facut sex si curatenie....si la capitolul comunicare nu mai conteaza....exista doua alternative: ori ai avut parte doar de femei incredibil de proaste....ori ai tu o maaare problema. In ambele cazuri, mi-e mila de iubita ta. ;)
4. ce legatura are sexul oral si practicarea lui cu ce se discuta aici???
5. Introversiunea nu are absolut nici o legatura cu faptul ca "iubi" nu are chef de mine cate 2 luni, si in consecinta nu imi raspunde la telefon. Introvertitii, au, intr-adevar tendinta de a se izola, de a nu comunica, de a trai intr-o lume interioara pe care o prefera realitatii exterioare, de multe ori nesatisfacatoare si stresanta. Totusi, de la introversiune pana la a-ti ignora iubita cu saptamanile e o mare diferenta. Introvertitul este in permanenta taciturn si oarecum pasiv, dar asta nu-l face sa se rupa de abolut toata lumea, mai ales un timp atat de indelungat. Eu vorbesc aici de personalitati introvertite pastrate totusi in parametrii normal, nu de o tulburare psihica. Izolarea aceasta indelungata seamana mai mult a tulburare de afectivitate...gen depresie or something.


Irinaenache
Postat pe 6 Martie 2009 19:17
si tacerea barbatilor are de multe ori si avantaje nu numai dezavantaje
ilyescorina
Postat pe 8 Martie 2009 15:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anticonceptionale 3 De la: ad__83 2 Mai 2011 09:08
Reclamele la cafea! 21 De la: Kathara 21 August 2009 13:03
nu pot lua o decizie... 106 De la: alexxx12000 11 Martie 2009 19:05
nu am inspiratie astazi sorry 39 De la: carabincatalinmanuel 14 Octombrie 2010 11:54
Mutatul impreuna 25 De la: kassandry 7 Iulie 2009 14:36