Setari Cookie-uri

cata incredere poti avea intr-un barbat...?

De la: Zaraza, la data 2009-09-03 14:29:52
De la: marlboro_light, la data 2009-09-03 14:23:46In barbati sa nu ai incredere niciodata, dar nici intr-o femeie.........asa am fost nascuti, creati cum vrei tu sa spui......n-ai sa intalnesti un om in care sa ai incredere, daca chiar l-ai gasit ,timpul iti va demonstra ca te-ai inselat in privinta asta.......problema este ca nu recunoastem cand gresim sau cel putin nu ne dam seama decat prea tarziu ........DAN D.M.


Hmmm... si abia acceptasem ideea ca teoria conspiratiei este doar un mit... m-ai pus pe ganduri


kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:53
De la: Dor_a, la data 2009-06-21 12:48:50
De la: iust1011, la data 2008-11-23 10:20:19 cum sa nu avem incredere in barbatul pe care-l iubim? ...atunci de ce ne mai chinuim sa avem o relatie....ar fi pacat sa traim mereu cu impresia ca avem linga noi un posibil dusman...atunci unde-i iubirea ,dragostea ....?...ar fi pacat sa nu avem incredere in barbati...sunt perechea noastra,fii nostri,tatal ...prieteni nostrii...si daca isi pun si ei aceeasi intrebare ....cum ar mai fi relatiile intre oameni ?
Din pacate se simte si stim ca societatea noastra prin multitudinea motivelor care provoaca stresul din viata cotidiana ,au facut sa distruga relatiile dintre oameni...
Asa ca,atunci cind ai norocul sa gasesti barbatul potrivit,incearca sa fii asa cum ti-ar place sa fie el...pt tine,stiind ca o iubire se bazeaza pe incredere reciproca si comunicare...


Subscriu! Un prieten mi-a zis odata ca o relatie (una serioasa, evident), ca sa existe, trebuie sa aiba doua atribute: Perspectiva si Incredere.
Nici eu nu inteleg de ce ar trebui sa il tratez pe cel de langa mine ca pe un dusman in devenire (sau dusman deghizat), ca pe cineva care abia asteapta sa las garda jos, ca sa ma tradeze... Daca asa gandesc despre omul care ma iubeste... Implicit ma gandesc ca nu merit mai mult...


Subscriu.
kudika046333
Postat pe 3 Septembrie 2009 15:54
Vizitati cel mai nou site de accesorii si decoratiuni indiene la preturi de importator ! Bijuterii, genti, casete de bijuterii, obiecte decorative, perne si tesaturi pentru casa, imbracaminte traditionala orientala toate le gasiti numai pe www.indiabijoux.blogspot.com. Pentru mai multe detalii si poze ma gasiti pe id`ul de mess indiabijoux
extensii4u
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:26
Nu am inteles niciodata treaba cu marturistul inselatului. Asta nu mi se pare o dovada de sinceritate, ci mai degraba o modaliate de spalare a constiinte, care tot patata ramane, daca este patata. Uneori minciuna sau ascunsul lucrurilor face bine. Eu am inselat o singura data si n-am spus-o. M-am despartit de el, pentru ca nu puteam suporta faptul ca l-am inselat. Ne-am despartit, dar nu stie nici acum de ce. Terminati cu prostiile. Daca afla, e alta poveste, dar sa te duci sa ii spui tu?
Poti avea atata incredere in barbati, cata poti avea si in tine.
loveisblinde
Postat pe 9 Septembrie 2009 14:54
cu siguranta ca nu.Nu cred ca exizta nici macar 1 bucata .Majoritatea femeilor se amagesc , spunand ca nu s unt genul care sa-si urmareasca sotul.Dar ele stiu ca daca o vor face , nu vor avea o surpriza tocmai placuta.
kudika230058
Postat pe 20 Iulie 2010 00:18
cu siguranta ca nu.Nu cred ca exizta nici macar 1 bucata .Majoritatea femeilor se amagesc , spunand ca nu s unt genul care sa-si urmareasca sotul.Dar ele stiu ca daca o vor face , nu vor avea o surpriza tocmai placuta.
kudika230058
Postat pe 20 Iulie 2010 00:18
cu siguranta ca nu.Nu cred ca exizta nici macar 1 bucata .Majoritatea femeilor se amagesc , spunand ca nu s unt genul care sa-si urmareasca sotul.Dar ele stiu ca daca o vor face , nu vor avea o surpriza tocmai placuta.
kudika230058
Postat pe 20 Iulie 2010 00:18
Buna , sunt perfect de acord cu tine.Nici ei nu ar face altfel.Referitor la despartire , probabil depinde de la om la om.Daca cel cu care l-ai inselat a fost mai bun decat el , nu cred nici eu ca as mai putea reveni.Ar exista prea multe termene de comparatie ,iar constiinta nu mi-ar da pace, motiv pt care as renunta , dar fara ai spune motivul real.
kudika230058
Postat pe 20 Iulie 2010 00:25
o relatie se bazeaza pe incredere,respect si iubire...daca nu mai exista aceste lucruri,nu mai exista nici relatia....
sweet_heart
Postat pe 20 Iulie 2010 00:47
increderea intr'un barbat=increderea intr'o femeie
sweet_heart
Postat pe 20 Iulie 2010 00:56
De la: roxyrory, la data 2009-09-03 12:24:03
De la: kudika019015, la data 2009-08-22 10:42:010...atata incredere poti avea intr un barbat ...oricum isi scutura pl si pleaca ..mai devreme sau mai tarziu...minte de stinge si arunca praf in ochi...vrajeli si bla bla...noroc k incestul nu e legal...k nu s ar mai uita astia la alte femei ...


Depinde si de omul pe care il ai/ l-ai avut alaturi. Eu in actuala mea relatie am intrat cu neincredere, deoarece nu mai aveam incredere in nimeni. Tot timpul cand imi facea un compliment eram sceptica, nu ma mai impresiona nimic... motiv pt care in a 4a zi a relatiei m-am intalnit cu fostul prieten care fusese plekt in alta tara < prima mea mare dragoste> de care m-am despartit din cauza distantei. Il simteam un strain. In urmatoarele saptamani eu trebuia sa plec intr-o excursie, timp in care am meditat. Actualul ma suna din jumatate in jumatate de ora. Fostul, un telefon cred ca mi-a dat in tot timpul in care am fost plecata si motivul era absolut prostesc! Cu timpul mi se facea din ce in ce mai dor de actualul...si simteam cum incep sa tin la el si il simteam f aproape de mn desi era cam departe. La intoarcere, totul a fost magic! Eu eram sigura ca o sa ma insele in timpul in care o sa fiu plecata, dar asta nu s-a intamplat! Acum avem 2 ani de cand suntem impreuna si avem foarte mare incredere unul in celalalt si nu l-as lasa pentru nimeni si sunt sigura ca nici el pe mine!

E posibil sa credeti de multe ori ca v-ati gasit sufletul pereche, dar acesta este doar unul si cand o sa va asteptati mai putin atunci o sa il gasiti!

P.S. Cu cat incercati sa gasiti perfectiunea intr-un barbat, cu atat o sa ii gasiti mai repede defectele! Fiecare om are si defecte si calitati! Luati totul usor, si daca insala inseamna ca nu stie sa te aprecieze si bineinteles, meriti ceva mult mai bun!
Nu suferi dupa persoanele care nu te merita, sufera atunci cand ai pierdut o persoana speciala care nu merita sa ii faci rau!
suferim



Perfecta dreptate ai !!!!!!...dar din pacate ,noi oamenii in gemeral suferim dupa cei care nu ne merita...iar cei care intr-adevar sunt speciali ...le facem rau .

Postat pe 20 Iulie 2010 01:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce trebuie sa avem in vedere cand vorbim despre infidelitate? 1 De la: Dimitra26 27 Octombrie 2010 19:05
care sunt adevaratele motivele pt care barbatii inseala? 310 De la: battleofwits 18 Noiembrie 2010 17:44
CE TREBUIE SA FACA O FEMEIE CAND BARBATUL O NEGLIJEAZA SEXUAL??? 41 De la: kudika374451 7 Martie 2011 12:10
un subiect cu doua taisuri... 25 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:12
Prietena mea a fost inselata si a aflat 9 De la: LOPY_71 18 Aprilie 2010 22:30