Setari Cookie-uri

o intrebare pt fete si una pt baieti,astept parerile voastre,am nevoie de ele.

De la: andra_05, la data 2008-10-08 09:44:24Atunci, sfatul meu ar fi urmatorul: trimis baietzashul la plimbare, o perioada de suferinta pentru tine si cautare alt partener mult mai valabil. Dar nu ne-ai spus ceva: ti-a declarat iubire in continuare?


nu mi-a mai declarat nimic...pana atunci imi jura ca ma iubeste si ca nimeni niciodata nu ne va desparti,akm m-am saturat de juraminte;),asta este...
oricum ne-am despartit si am rupt orice legatura cu el,cred k este cel mai bn asa chiar dak ma doare sufletul si numai eu stiu cate nopti le pierd plangand...




nu are nici un rost sa iti pierzi noptile plangand si suferind pt ca nu ai pt cine,o adata ce a facut asa ceva inseamna ca nu te merita,mai bine capul sus si pierde noptile cu fetele in club sau cu prietenii,inceraca sa faci altceva si mai ales sa iti ocupi timpul liber cu anumite activitati care sa iti faca placere,sa nu ai timp sa te mai gandesti la el
eleonora_ro
Postat pe 12 Noiembrie 2008 13:27
draga u mai esti cu pasaroiu?
mickyyo_parintele
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:18
sper ca acum te simti mai bine...sa ne tii la curent...iti doresc ssa cunosti un om minunat su ajutorul caruia sa iti poti revenii...poop
diana_md
Postat pe 13 Noiembrie 2008 19:11
l-as blestema toata viatza mea

Postat pe 11 Decembrie 2008 14:19
da mi sa intamplat ca dupa 1 an sa imi zica, k sa o lasam balta ..nu mia zis dar am aflat de la colegii lui de serviciu ca asteapta un copil cu acea persoana si sa ramana sanatos alturi de ea.....i-am ignorat viata e frumosa si nu merita sa te stresezi pt un om k el
caprioara87
Postat pe 24 Decembrie 2008 01:34
cred ca as fi dezamagita dar pana la urma...viata merge inainte...si cred ca m-as gandi cu tarie ca eu pot trece peste asta dar un copil mic , nenascut inca , trebuie sa creasca alaturi de ambii parinti.Poate gandesc asa si ptr ca ai mei sunt despartiti si am suerit din cauza asta si nu as vrea sa pateasca si alt copil asta.
o_parte_din_rai
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:38
E foarte simplu ne departin si basta!
emilia84
Postat pe 6 Ianuarie 2009 23:16
va multumesc tuturor pt sfaturi si imi cer scuze pt "disparitia mea" dar am avut probleme cu pc.oricum am depasit momentul dar daca v-as spune k s-a repetat povestea si a doua oara poate ati crede k fabulez dar va jur ca Dumnezeu m-a mai pus la inca o astfel de incercare din pacate...cand am crezut k am gasit pe cineva care poate ma va ajuta sa trec peste intamplarea respectiva m-am lovit de aceeasi problema...dupa ce in fiecare zi imi jura ca ma iubeste si k ar fi in stare de orice pt mn a venit si ziua cand mi-a spus ca asteapta un copil de la o alta femeie si k nu-l poate parasi(exact cum s-a intamplat si 1data) dar k nici pe mn nu ma poate parasi pt k ma iubeste...deci intr-un cuvant mi-a propus sa-i fiu amanta...chiar nu stiu cum naiba dau din lac in put...astept si parerile voastre dar eu st de parere ca oricat m-ar 'Iubi" (sa zicem k ma iubeste cu toate ca nu cred) nu se merita sa accept propunerea lui,nu ar fi corect fata de nimeni sa fac asta si in 1rand pt mn,e o decizie grea si as vrea sa-mi spuneti k am facut alegerea cea mai buna,mie asa mi se pare corect desi e greu sa treci de 2ori prin aceeasi problema...dar cum l-am dat draq pe 1 asa am facut si cu cel de-al2lea!cum dau eu numai de nemernici nu-mi pot da seama,m-am saturat! va pupik si astept commurile voastre.
angel_05
Postat pe 11 Ianuarie 2009 15:47
mias gasi alta femeie pe care so iubesc si incerk sa uit de ia

Postat pe 1 Februarie 2009 03:06
De la: iubire_de_golan57, la data 2009-02-01 03:06:15mias gasi alta femeie pe care so iubesc si incerk sa uit de ia


cauta tata ,,cauta
sarutama
Postat pe 1 Februarie 2009 03:09
De la: iubire_de_golan57, la data 2009-02-01 03:06:15mias gasi alta femeie pe care so iubesc si incerk sa uit de ia


no fu...k... comment
dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Februarie 2009 03:41
.....In fata l-as scuipa... si atat...copilul trebuie sa si-l creasca...sa aiba responsabilitati...sa-i vina mintea la cap...atat...cat despre suferinta mea...departe de ochii lui
andragoofy
Postat pe 1 Februarie 2009 04:55
pai nu stiu atat timp kt l`as iubi l`as lasa sa fie fericit dak sa pasteze acel copil ar insemna fericirea lui....aqm depinde...degeaba ar sta langa mn dak el ar fi q gandul sa aiba acel copil si sa`i fie alaturi...parerea mea...
rapperytza_adry
Postat pe 1 Februarie 2009 05:23
e plina lumea de nemernici si nu stiu de ce.o fi vreun virus care se transmite pe calea aerului,de sunt asa multi.
dana_mv
Postat pe 1 Februarie 2009 07:30
nu mai meritã atenþia ta...lasa+l sãp se DUCÃ...
000000000000000000000000
Postat pe 1 Februarie 2009 08:00
Nasol! Inseamna ca simturile mele au fost o vreme - cam lunga - in hibernare. nu stiu ....... dar sti cum se spune viata merge inainte. as incerca probabil sa cunosk oameni noi, as merge la tae-bo, as face multe multe lukruri ca sa ma tina departe de momente petrecute doar cu mine in care sigur mi as face mai mult rau....... sper sa fie doar o intrebare cauzata e un vis urat si nu din realitate........ daca e reality maybe u should really try ceea ce am scris mai sus.

iripopesq
Postat pe 1 Februarie 2009 08:18
duca-se dracu de barbati, nu sunt buni de nimic
nici macar sa aiba grija de un copil
anca_mareaua
Postat pe 1 Februarie 2009 08:43
de ce i ai blestema?ca sunt si femei acre fac acelasi lucru depinde de persoana si de caracter nu de sex masculin sau feminin
txce
Postat pe 1 Februarie 2009 08:47
vezi tu.....daca iubesti cu adevarat o femeie de sa faci un copil cu alta?
dan_talent_2009
Postat pe 1 Februarie 2009 09:15
la-s lasa sa se duca numai de dragul copilului dar daca m-a inselat pe mine poate s-o insele si pe ea
ingerasul_noptii
Postat pe 1 Februarie 2009 09:49
am trecut si eu prin asa ceva....este dureros dar asta nu denota decat ca el este un las si nu meritata nimic din tot ce simti pentru el....trebuie sa incerci sa te linistesti si sa incepi sa vezi ca viata ta poate merge inainte si fara el.....

daca a fost in stare sa faca asa ceva si sa te insele si sa iti spuna ca va avea un copil cu o alta femeie e clar ca nu te merita...un copil il puteai darui si tu deci? problema este la el
chiar daca e dureros pt tine inseamna ca pe cealalta o iubeste mai mult.........
incearca sa evadezi din tot ce te lega de el si iti va fi bine trebuie doar sa fi puternica!


iti doresc sa streci usor prin asta si sa fi PUTERNICA!
rasfatataana
Postat pe 1 Februarie 2009 10:29
De la: andra_05, la data 2009-01-11 15:47:54va multumesc tuturor pt sfaturi si imi cer scuze pt "disparitia mea" dar am avut probleme cu pc.oricum am depasit momentul dar daca v-as spune k s-a repetat povestea si a doua oara poate ati crede k fabulez dar va jur ca Dumnezeu m-a mai pus la inca o astfel de incercare din pacate...cand am crezut k am gasit pe cineva care poate ma va ajuta sa trec peste intamplarea respectiva m-am lovit de aceeasi problema...dupa ce in fiecare zi imi jura ca ma iubeste si k ar fi in stare de orice pt mn a venit si ziua cand mi-a spus ca asteapta un copil de la o alta femeie si k nu-l poate parasi(exact cum s-a intamplat si 1data) dar k nici pe mn nu ma poate parasi pt k ma iubeste...deci intr-un cuvant mi-a propus sa-i fiu amanta...chiar nu stiu cum naiba dau din lac in put...astept si parerile voastre dar eu st de parere ca oricat m-ar 'Iubi" (sa zicem k ma iubeste cu toate ca nu cred) nu se merita sa accept propunerea lui,nu ar fi corect fata de nimeni sa fac asta si in 1rand pt mn,e o decizie grea si as vrea sa-mi spuneti k am facut alegerea cea mai buna,mie asa mi se pare corect desi e greu sa treci de 2ori prin aceeasi problema...dar cum l-am dat draq pe 1 asa am facut si cu cel de-al2lea!cum dau eu numai de nemernici nu-mi pot da seama,m-am saturat! va pupik si astept commurile voastre.


Mai ANDRA 05, e cam cusuta cu ata alba povestea ta. Cum mama dracului din octombrie cand te-ai despartit de primul ,,nenorocit" pana in ianuarie ai si gasit altul ti-ai tras-o si cu asta , ti-a declarat iubire vesnica , apoi ti-a spus la fel ca primul ca steapta un copil de la alta?
Nu vezi ca tu furi barbatii altora ? Poate ca asta al doilea era de multa vreme cu fata de la care asteapta un copil, si tu te-ai interpus intre ei.
Ca sa te credem ca intr-adevar esti victima mojiciei barbatilor ar fi trebuit ca relatia ta cu ei sa fi prima si intre voi sa fi intervenit alta fata. Dar asa , tu n-ai fost decat amanta. Deci , accepta-ti statutul !
aprov
Postat pe 1 Februarie 2009 10:57
Draga Anda ...in primu rand trb sa te gandesti ca acel barbat te-a inselat mai intai de toate si nu e vb de ceva fizic ci de incredere ..Mai poti avea incredere in el daca ar ramane langa tine ?
Apoi exista o lege a compensatie si mai tarziu el va regreta ca a ramas langa o femeie de dragu copilului ..este un motiv destul de puternic dar nu suficient pt o relatie. Copilul ar trb sa implineasca o relatie ,nu sa retina un barbat in viata unei femei !!! Timpu le vindeca pe toate, chiar daca acum e greu si doare (crede-ma vorbesc din experienta..ce nu te omoara te face mai puternic ) insa va veni timpu cand pe tine te va durea "la bashketzi" de el si el te va cauta ..ai sa imi dai dreptate mie sau lui Murphy ;))
Zambeste si mergi inainte !!!
larisa_sofia
Postat pe 1 Februarie 2009 11:44
daca acel copil a fost conceput in perioada in care erati impreuna , parerea mea este ca nu se poate ierta asa ceva.chiar daca ar fi fost cu persoana respectiva dinainte de relatia voastra acel copil va fi mereu pe primul loc in viata lui, intotdeuana vei fi pe locul doi.fara sa para egoista expresia insa un copil implica multe responsabilitati si implicit cea cu care are copilul va face parte mereu din viata lui.
singurele persoane fara nici o vina din aceasta problema esti tu si copilul si cea mai buna decizie este pt amandoi este sa iti refaci viata alaturi de altcineva.
oricum decizia iti apartine.
bia88
Postat pe 1 Februarie 2009 11:46
De la: Kathara, la data 2008-10-04 11:56:10L-as da dracului de infidel!


Se pare ca suntem la fel de seci: primul meu gand, dupa ce am citit intrebarea: "I-as da un sut in f**d!" - si vad ce scrie Kathra, si ... imi exprima gandul!
catalinaOlo
Postat pe 1 Februarie 2009 11:56
E CAM GREU.........DAR VIATA E FRUMOASA SI TRBUIE TRAITA SI DACA NU ESTE FRUMOASA
TREBUIE SA NI-O FACEM NOI
fanyx2
Postat pe 1 Februarie 2009 12:45
poate ca o iubeste si pe aia...la asta nu te-ai gandit?
si ce poti face decat sa te resemnezi...urli o perioada si iti cauti o persoana care s ate merite cu adevarat...succes
si_mo_ni_k
Postat pe 1 Februarie 2009 12:53
Parerea mea e ca nu poti decat sa-l lasi pe acela sa se duca unde vrea. nu poti sa-l tii langa tine. in viata asta, consider, ca te poti face o persoana iubita, aceia care nu au stiut sa te pastreze sau sa ramana langa tine, nu si-au dat seama de ce anume detineau. e problema lor. viata merge inainte si o sa gasim exact ceea ce trebuie sa gasim . o zi minunata tuturor :)
xuleasca
Postat pe 1 Februarie 2009 12:56
Si eu am patit ceva asemanator doar ca tipa nu era insarcinata. Ajunsesem sa fumez si 3 pachete de tigari pe zi, eram slaba moarta si credeam ca nu o sa-mi revin in veci. Totul s-a schimbat cand am VRUT sa-mi revin si sa merg mai departe, asa ca am hotarat sa ies mai des cu prietenii pe care mai demult ii dadusem oarecum la o parte. Ieseam in fiecare zi, ma distram super tare si nici nu mi-am dat seama cand mi-am revenit. Apoi s-a intors la mine...cu tot textul! L-am iertat, ne-am impacat...stam impreuna. Sincera sa fiu...mi-e dor de vremurile alea dinainte sa ne impacam desi totul merge bine acuma si ne intelegem. Ma tot gandesc daca nu ar fi trebuit sa ma gandesc mai bine, daca o sa se intample iar? Si daca nu cumva ar trebui sa lasam lucrurile asa cum sunt... Sper sa nu fie cazul si sa fim fericiti desi e greu sa te faci ca nu s-a intamplat nimic. Eu zic sa-ti traiesti viata si sa te bucuri la maxim de fiecare clipa pt ca de asta o sa-ti fie cel mai dor ;
Si DA, crede-ma, CHIAR O SA-TI TREACA!!!! capul sus si fii mandra de tine!!
georgikaaa
Postat pe 1 Februarie 2009 13:22

Draga mea, e greu sa dam sfaturi. E teribil ce ti s-a intamplat. Dar, gandeste-te si la varianta ca daca ti s-a intamplat acum , e mai bine pentru tine. Ce te faceai daca aveai si vreun copil si ti-ar fi zis asta intr-o asemenea situatie?! Sunt o groaza de variabile care intervin intr-o asemenea situatie. Tu trebuie sa privesti inainte si sa iei din fiecare experienta ceea ce este bun pt tine, ceea ce te ajuta, ceea ce te mentine la suprafata. sa nu cumva sa te injosesti si sa accepti varianta de a-i ramana amanta( pt ca la un moment dat, in viata asta atat de plina de nedreptati) el se va plictisi de iubire cu sila si te va cauta.
Trebuie sa it pastrezi verticalitatea, pt ca si tu esti o persoana, nu o carpa. Tine minte!! daca a fost in stare sa iti insele asteptarile si increderea, s-a dus de mult si respectul!!!
Probabil esti si mai tanara ca mine, ai toata viata inainte si ceea ce iti este scris, inca nu ti-a fost aratat. Rabdare, draga mea. Si INCREDERE in propriile forte. Suntem oameni si orice invat are si dezvat. E greu la inceput, dar trebuie sa privesti in viitor, nu in trecut. Oamenii nu traiesc cu amintiri. Oamenii nu se hranesc cu promisiuni. Oamenii au nevoie de certitudini, de prezent.
Fii convinsa ca undeva se afla si cel care iti va schimba radical viata. In bine. Doar ca nu e momentul. RABDARE SI INCREDERE!!! Succes

cu drag, un inger
Coraly78
Postat pe 1 Februarie 2009 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Retardatul kudicii 12 De la: dandanaua_reloaded 13 Octombrie 2008 16:19
ajutati-ma va rog! 20 De la: dusmanu_lu_Celina 20 Noiembrie 2010 16:55
Amortirea mainiilor in timpul actului 119 De la: Eva32 3 Septembrie 2011 02:32
intrebare intrebatoare!!!!!! 77 De la: _dulcik_ 4 Iulie 2009 10:14
Adevar sau provocare 55 De la: kudika_12406 30 Decembrie 2012 11:55