Setari Cookie-uri

o intrebare pt fete si una pt baieti,astept parerile voastre,am nevoie de ele.

Buna Andra_05, am avut parte sa cunosc persoane care se afla chir in situatia voastra.
Ca sa-ti dau doar doua ex. dupa care vei alege tu. El si Ea. Ea a ramas cu copilul, nu s-au casatorit insa el viziteaza copilul si chiar il ea cu el acasa. Intre timp El a cunoscut pe altcineva cu care sa casatorit,deci se poate. Un alt ex. El si Ea, sau cunoscut au facut sex, in urma caruia s-a nascut un copil si implicit sau casatorit, insa El nu O iubeste pe Ea. S-a casatorit cu ea doar pt copil, insa el mai umbla si cu altele.
Draga Andra vezi cate se intampla in ziua de azi. Totul depinde de cum privesti tu lucrurile si cat de bine il cunosti tu pe el. Iubirea e totul. Iti recomand sa citesti OSHO IUBIREA.
Revelatie benefica te pup.

multumesc frumos mihaela,am inteles cele doua cazuri si stiu ca exista si asta numai ca eu sincer nici macar nu mai vreau sa ma gandesc la niciunul din ei,pur si simplu mi-am impus singura sa cred ca persoanele respective nu mai exista pt mine si zic eu ca am reusit,o sa uit si povestea asta pt ca in viata treci prin multe,multumesc tuturor pt sfaturi si pareri.akm imi este f greu sa mai cred in cineva dar nici nu vreau sa ma mai gandesc macar pentru o perioada vreau sa fiu singura...
angel_05
Postat pe 2 Februarie 2009 13:15
lasa-l cu cea cu care are copil.se iubesc sau nu e treaba lor,tu o sa suferi un timp si gasesti pe cineva care sa te iubeascasi el se va intalni cu mama copilului si nu poti sti daca nu se repeta scena.
si cand o sa aveti si voi copil cum o sa fie.Stati ca astazi nu stau cu voi ca ma duc la celalalt
suteudorin25
Postat pe 2 Februarie 2009 13:43
vrei povestea mea poate nu ai pofta sa mai citesti inca o poveste care "seamana izbitor " cu a ta
sotul meu dupa 7 ani de casnicie si un copil de 5 ani a ales sa ma insele cu sora mea dupa primul an de casnicie un an si ceva. De ce? Nu stiu, raspunsuri, dupa 6 ani de tradare, sunt multe . Nici nu vreau sa intru prea in amanunt. Ramane tradarea orce ai face si orcat de mult l-ai iubi..........
alinaserban31
Postat pe 2 Februarie 2009 13:47
sirena22
Postat pe 2 Februarie 2009 13:49
ii omoram pe amundoi
sirena22
Postat pe 2 Februarie 2009 13:49
as discuta cu el calm si atent...dupa care as intelege ce este mai important pentru el in viata...daca eu nu fac parte din viata lui,pai il las sa sa plece
Acolo unde planurile(dorintele) nu au macar un punct comun,acolo vor fi realizari diferite(final diferit)..
dolcedoll
Postat pe 2 Februarie 2009 13:55
cum sa iubesti ....dar totusi si soarta ???
sirena22
Postat pe 2 Februarie 2009 14:00
De la: andra_05, la data 2008-10-04 11:01:06buna tuturor!fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pt care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pt ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui?ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pt copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?


cum sa ramai cu o femeie doar pentru copil? poti sa cresti acel copil si fara sa ramai cu ea, multi o fac. daca nu o iubesti degeaba ramai cu ea, la un moment dat totul va exploda si nu va fi bine pentru nimeni
metal
Postat pe 2 Februarie 2009 14:08
cum sa ramai cu o femeie doar pentru copil? poti sa cresti acel copil si fara sa ramai cu ea, multi o fac. daca nu o iubesti degeaba ramai cu ea, la un moment dat totul va exploda si nu va fi bine pentru nimeni[/quote]

dar cum sa ramai cu el pentru ca il iubesti sa creada ca acceptandul o data poate ii merge si a doua oara si vei suferi din nou?

alinaserban31
Postat pe 2 Februarie 2009 14:32
DRAGA MEA ,IN ACEST CAZ INSEAMNA CA TU AI TRAIT O MINCIUNA IN TOT ACEST TIMP ,DACA EL ASTEAPTA UN COPIL DE LA ALTA ,
CONCLUZIA MEA ESTE CA , DACA ASTA E PAREREA SI ALEGEREA LUI ,NU AM NIMIC IMPOTRIVA VIATA MERGE INAINTE ARATAI CA ESTI O DOAMNA SI II RESPECTI OPINIA ,CU TOATE CA IN SUFLETUL TAU E ALTCEVA
ASTA E O SA DOARA UN TIMP DAR VA TRECE CU SIGURANTA,VIATA MERGE INAINTE .SA FIM TOTUSI MAI ATENTI IN CEEA CE ALEGEM,OK?
ORIFLAME
Postat pe 2 Februarie 2009 14:50
De la: alinaserban31, la data 2009-02-02 13:47:04vrei povestea mea poate nu ai pofta sa mai citesti inca o poveste care "seamana izbitor " cu a ta
sotul meu dupa 7 ani de casnicie si un copil de 5 ani a ales sa ma insele cu sora mea dupa primul an de casnicie un an si ceva. De ce? Nu stiu, raspunsuri, dupa 6 ani de tradare, sunt multe . Nici nu vreau sa intru prea in amanunt. Ramane tradarea orce ai face si orcat de mult l-ai iubi..........



Asta da tragedie sentimentala!
Ce fel de oameni pot fi aceea? Cel fel de om poate fi sora ta?
Am iubit si eu doua surori , dar pe cea de-a doua o iubeam dupa ce m-am despartit de prima.Eu tot pe prima o iubeam, dar fiindca o pierdusem pe ea , iubeam tot ce era al ei (pana si catelul). Si de la catel pana la sora n-a fost decat un pas.Dar nu eram casatoriti, n-a suferit nimeni si am avut curajul sa deschidem ochii la timp.
aprov
Postat pe 2 Februarie 2009 18:15
....daca asta e ceea ce isi doreste, l'as lasa sa isi urmeze calea pe care a ales'o..as realiza ca din moment ce a hotarat asta. nu ma merita si l'as lasa sa plece......dar inainte i'as cere niste explicatii...pentru ca as considera ca le merit si nu as vrea sa raman fara raspunsuri la intrebarile mele....si apoi as incerca sa imi continui viata...pentru ca indiferent de ce se intampla...ea nu se opreste in loc....si merita sa o traiesti din plin ca doar o viata ai....desigur ca mi'ar fi greu...dar cu rabdarea se trece marea..si se spune ca timpul le rezolva pe toate..si cu siguranta ca as gasi o alta persoana care ma va iubi si va sti sa aprecieze ceea ce fac pentru el....asa ca succes...:):)...
moonchild
Postat pe 2 Februarie 2009 18:18
nu as putea face un copil cu cineva pe care nu o iubesc...deci...daca imi iubesc sotia..adevarat...nu pot insela...deci nu pot avea copil cu alta...daca as fi pacalit totusi,...nu mi-as parasi iubita, sotia..pt ca acel copil nu ar fi rodul iubirii..ar fi ceva accidental la care ar trebui sa se gandeasca ea daca tot m-a pacalit..
freepilot08
Postat pe 3 Februarie 2009 00:41
FETELOR va dau un sfat ...! nu mai fugiti dupa aia frumosi cu bani
masini de lux vile etc.etc / caci sufletu dragostea si iubirea conteaza daca gasesti la o persoana asa ceva inpreuna le faci pe toate ! de nu sec 2 la DIVORS .//////
soimualb
Postat pe 3 Februarie 2009 02:46
sincer!da ! dar aici exista o conditie!
jhonny68
Postat pe 4 Februarie 2009 18:24
si care este conditia?
angel_05
Postat pe 5 Februarie 2009 16:11
De la: freepilot08, la data 2009-02-03 00:41:08nu as putea face un copil cu cineva pe care nu o iubesc...deci...daca imi iubesc sotia..adevarat...nu pot insela...deci nu pot avea copil cu alta...daca as fi pacalit totusi,...nu mi-as parasi iubita, sotia..pt ca acel copil nu ar fi rodul iubirii..ar fi ceva accidental la care ar trebui sa se gandeasca ea daca tot m-a pacalit..
nu poti fi pacalit,te lasi pacalit fiindca asa vrei tu.si atunci de ce sa raspunda numai ea.daca nu poti sa-ti asumi responsabilitati ,atunci nu insela.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 21:30
oau...cred ca ai rup capul.....bun a fost infidel ok....are grija de copil..cu numele lui...cu bani...insa dragostea noastra tre sa fie prezenta daca te iubeste cu adevarat...si tu accepti ideea asta....
mikela_my
Postat pe 6 Februarie 2009 10:53
cu sora??...oau...ce nemernic....si ce sora...din atitia barbati din lumea intreaga pe sotul tau la vrut??!!!!offf jalnik si rusine....am si eu sora si nu ar face asa ceva....am cumnati...nu ma gindesc o secunda sa fac asa....jalnic si patetic....imi pare rau pt tine...of
mikela_my
Postat pe 6 Februarie 2009 10:55
L-as castra... ca sa aiba un motiv in plus sa-si doreasca acel copil din tot sufletul... daca ar avea plete, i-as taia si pletele... in plus... l-as teroriza psihic... i-as face tot raul din lume! asa ceva nu se iarta!

Postat pe 8 Februarie 2009 13:23
trec si eu printr-o situatuatie asemanatoare,numai k el nu a vrut acest copil.si eu lam iubit s il iubesc in continuare dar mai bn gasesteti p altcineva k prin ce trec eu acm nu doresc la nimeni! cautati p altcineva k mai sunt o groaza d baieti;)
iazmina20
Postat pe 8 Februarie 2009 13:32
You are freakin' me out , Rock
whos_your_daddy
Postat pe 8 Februarie 2009 18:23
DEPINDE DE SITUATIE .DACA IL IUBESC SI MA IUBESTE CU ADEVARAT IAR COPILUL CARE IL ASTEAPTA A FOST < O IESIRE DE MOMENT > AS TRCE CU VEDEREA SI L-AS SFATUI SA CONTRIBUIE LA CRESTEREA SI EDUCATIA LUI .CU O CONDITIE : SA NU SE MAI REPETE !
fanyx2
Postat pe 9 Februarie 2009 19:57
nu ar trebui sa comentez dar dupa cum ma stiu ca reactionez la unele situati deci: jap jap si la revedere..in rest nu vad ce as putea face..mai ales ca el a ales...deci urmatorul
anya016
Postat pe 13 Februarie 2009 01:26
maaa ce sa zic....e tare tipul.v-a tras clapa la amindoua...si acum el e cu alta.de asa e cind nu casti ochii si stringi din genunchi...la timp.pina sa se ajunga la faza asta trebuia sa stii .intr-un cuplu partenerii se simt chiar daca nu sint unul linga altul....deci amindoi nu a-ti avut nimic comun...doar a-ti fost impreuna .nu v-a legat nimic.asa ca e normal sa fie asa.
RUY_BLAS
Postat pe 14 Februarie 2009 09:01
stiu ca e dureros....dar e prea scurta viata ca sa mai pierzi si 1 minut pentru acest om!ce razbunare?!!!crezi ca are sens....crezi ca se mai repara ceva cind ii faci rau celuilalt?!trebuie sa te gindesti la tine si sa mergi inainte....FARA EL!chiar nu merita nimic....nici macar razbunarea ta!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 14 Februarie 2009 09:41


Nu vreau sa ma pun in postura asta, daca doamne fereste atrag ghinionul!!!!
daca as fi inselata si el ar mai avea si un copil cu alta, Ar trebui sa ma gandesc bine daca il iubesc atata de mult incat sa lupt pentru el. totusi, sunt destul de feminista si nu cred ca as trece cu usutinta peste o asa chestie .. sper sa nu mi se intample mie.
Allys1986
Postat pe 18 Februarie 2009 17:38
Parerea mea e ca , daca el nu te cauta....cauta-l tu...sa iti raspunde la toate intrebarile pe care le ai...nu are rost sa te chinui asa fara sa stii nimik sau doar sa banuiesti....dar pentru asta trebuie sa fi pregatita sufleteste pentru ca s-ar putea sa primesti raspunsuri foarte usturatoare.poate o sa il iubesti in continuare sau poate toata dragostea care o simti pentru el se va transforma in ura, insa castigi niste raspunsuri.Eu una urasc sa nu stiu ....prefer sa aud orice raspuns, oricat ar fi de dureros, dar sa fie sincer.Ce nu te omoara te intareste.
dobyca
Postat pe 20 Februarie 2009 14:59
De la: andra_05, la data 2008-10-04 11:01:06buna tuturor!fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pt care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pt ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui?ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pt copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?


chiar ca buna intrebare.eu una l-as omori glumesc.m-as desparti de el chiar daca m-ar durea
roscatika23
Postat pe 3 Martie 2009 16:34
din moment ce a facut un copil cu alta femeie inseamna ca la ea a gasit ce cauta, deci i-ti vazi de traba, dregoste cu sila nu se poate.
smigal
Postat pe 4 Martie 2009 13:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex in trei cu o doamna sau domnisoara 172 De la: kudika321539 14 Septembrie 2010 22:57
diferenta de varsta mai mare cu 40 de ani 154 De la: Secretul 29 Aprilie 2015 11:44
ce facem cand nu mai exista atractie sexuala? 121 De la: SILVIA_N 20 Februarie 2016 13:31
Cine face mai mult sex: casatoritii sau ne...? 24 De la: elymake 10 Mai 2009 10:19
mare plictiseala 19 De la: simonycik 29 Septembrie 2009 17:41