Setari Cookie-uri

o intrebare pt fete si una pt baieti,astept parerile voastre,am nevoie de ele.

eu nu cred ca sta doar ptr copil eu zic ca o iubeste iar ea a stiut cum sa puna mana pe el ii tine mai bine ca tine slabiciunile in frau!!!!!
io placea sau chiar te-o iubi si pe tine ca nu vrea sa te piarda!

Eu i-as da papucii!!!!!!!!! sa aibe copil cu alta si asta sa nu fie dinnainte sa fie cu mine..................si io sa-l accept si sa accept statutul de amanta
dafffne
Postat pe 10 Octombrie 2008 22:25
parintele pe baricade deci se poate intampla si asta ...andra_05 sincerele mele condoleante dar acel "idiot"de prieten ce ai avut trebuie sa moara in mintea si inima ta din mai multe motive:1 nu e barbat pt ca te mintea spunandu-ti ca te iubeste iar el se tragea in balansuar cu alta 2 un barbat nu cedeaza la persoana ce o iubeste pt nimic in lume (fie el copil.avion.etc)deci in concluzie draga tati gandeste-te ca ai visat urat si lasa "boul"sa aiba grija de "vitik" lui care ia oferit un bebe .GRIJA DE U mancate-ar RAIU.
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 05:06
ai dreptate,nu cred k o sa uit,pe zi ce trece ii simt tot mai mult lipsa,chiar nu stiu ce sa mai fac sa mi-l scot din minte si suflet...
angel_05
Postat pe 11 Octombrie 2008 09:01
parintele pe baricade deci se poate intampla si asta ...andra_05 sincerele mele condoleante dar acel "idiot"de prieten ce ai avut trebuie sa moara in mintea si inima ta din mai multe motive:1 nu e barbat pt ca te mintea spunandu-ti ca te iubeste iar el se tragea in balansuar cu alta 2 un barbat nu cedeaza la persoana ce o iubeste pt nimic in lume (fie el copil.avion.etc)deci in concluzie draga tati gandeste-te ca ai visat urat si lasa "boul"sa aiba grija de "vitik" lui care ia oferit un bebe .GRIJA DE U mancate-ar RAIU.

ai dreptate...as vrea eu sa fie un vis urat din care sa ma trezesc dar din pacate este realitatea...asta vreau si eu,crede-ma,vreau sa nu mai existe pt mine dar cum?cand pe zi ce trece ii simt mai mult lipsa,bine ca nu sunt nevoita sa-l mai si vad zilnic ca mi-ar fi fost si mai greu...
angel_05
Postat pe 11 Octombrie 2008 09:07
Buna tuturor!!! Mi-a atras atentia acest topic..pentru ca sunt trecuta prin asta!!! Aveam in jur de 17 ani...iubeam cum numai atunci poti sa iubesti un barbat cu 6 ani mai mare decat mine...as fi putut jura ca si el ma iubeste..chiar si acum cand imi amintesc cat de bine se purta cu mine nu cred ca as fi putut sa ma gandesc ca nu sunt centrul universului pentru el...asta pana in tr-o zi cand m-am dus la el acasa. ca de obicei la el era plin de prieteni alaturi de cvare ma simteam foarte bine. printre ei in seara aceea era si o tipa foarte simpatica cu un bebe. Am observat ca in momentul in care am iontrat in casa toata lumea se uita ciudat la mine...mi-am zis..trebuie sa arat f bine azi Printre toti oamenii de acolo era si o tipa f simpatica cu un bebe. M-am indragostit pe loc de bebelac. La un momentdat vb cu mama bebelului si ii zic...doamne ce ochi superbi are bebelu...raspuns..ca ai lu taicasu. In acel moment am ramas fara respiratie zicandu-mi cat de imbecila sunt...avea exact ocgii prietenului meu...Nu pot sa exprim in cuvinte cat de penibil m-am simtit atunci. Am aflat de la el ca abia aflase, ca nu avusese decat o aventura cu ea...nici nu am mai vrut sa aud de el. Am trecut repede peste eveniment..dar de uitat nu o sa-l uit poate niciodata.
alinutza2610
Postat pe 11 Octombrie 2008 11:51
alynutza povestea noastra se aseamana intru-un fel,numai k eu nu am cunoscut-o pe tipa si copil...asta mai lipsea!nu am nimic cu ea si mai ales cu sufletelul ala mic si nevinovat,pana la urma el nu are nicio vina...stii ce este ciudat acum?de cand am aflat ca va fi tata am rupt orice legatura,nu am mai vb absolut de loc insa tipa nu imi dau seama cum mi-a aflat numerele de telefon si ma bazaie ca sa i-l las in pace,cu toate ca eu nu il caut!deci nu mai stiu ce sa fac sa nu ma mai sune ca imi face pb acasa cu mama...i-a raspuns mama intr-o zi si a facut-o pe mama cum i-a venit la gura,e tare mahalagioaica si biata mama nu stie ce se intampla pt k nici eu nu pot sa-i spun,mi-e frica sa nu creada altceva...
angel_05
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:07
draga nu prea pot sa-ti dau sfaturi "defect profesional" tot ce pot sa-ti spun este ca, conflctele se rezolva cu calm si nu in momentul can esti furioasa...acuma e normal sa te simti trista, furioasa, sal urasti si sal iubesti in acelsi timp sa ai sentimente contradictorii...vei fi o intr-o peroada de "doliu" pt ca o parte din tine a murit....dar spune-mi tu mai exact ce simti? si la ce te-ai gandit in momentul cand ai aflat?

Postat pe 11 Octombrie 2008 16:36
De la: andra_05, la data 2008-10-11 09:07:20parintele pe baricade deci se poate intampla si asta ...andra_05 sincerele mele condoleante dar acel "idiot"de prieten ce ai avut trebuie sa moara in mintea si inima ta din mai multe motive:1 nu e barbat pt ca te mintea spunandu-ti ca te iubeste iar el se tragea in balansuar cu alta 2 un barbat nu cedeaza la persoana ce o iubeste pt nimic in lume (fie el copil.avion.etc)deci in concluzie draga tati gandeste-te ca ai visat urat si lasa "boul"sa aiba grija de "vitik" lui care ia oferit un bebe .GRIJA DE U mancate-ar RAIU.

ai dreptate...as vrea eu sa fie un vis urat din care sa ma trezesc dar din pacate este realitatea...asta vreau si eu,crede-ma,vreau sa nu mai existe pt mine dar cum?cand pe zi ce trece ii simt mai mult lipsa,bine ca nu sunt nevoita sa-l mai si vad zilnic ca mi-ar fi fost si mai greu...



stii poate te gandesti prea mult la el de aia.incearca sa-ti faci noi prieteni ,iesi cu iei discuta acest sb ,,,nu sta singura in aceste momente,nu e usor dar nu imposibil,nu are leg cu sb.tau dar eu mam despartit dupa o relatie de 4,5 ani in catre amandoi ne-am iubit nebuneste...dar ceva nu a mers si am renuntat...nu a fost usor dar nu imposibil.....cel mai important e sa nu stai in casa ....fa orce sa iesi pta a nu avea timp sa te gandesti la asest sb.BAFTA STIU CA POTI,
mickyyo_parintele
Postat pe 11 Octombrie 2008 16:46
este foarte greu sa da_i sfaturi in aceasta problema,pana la urma doar tu hotarasti ce vei face,si vei trai cu decizia toata viata bafta!
anisa_nisa
Postat pe 11 Octombrie 2008 21:00
grea intrebare monica.cum m-am simtit cand am aflat?nu cred ca sunt suficiente cuvinte pt a relata durerea pe care am simtit-o,pur si simplu mi-a venit rau,am simtit ca ceva ma apasa in piept si parca ceva imi cazuse in cap,nu am mai putut spune nimic pret de cateva minute timp in care il ascultam iar dupa i-am zis,ok sa ne despartim.nu puteam sa ma prefac ca nimic nu s-a intamplat cand stiam ca el isi dorea un copil,nu-mi sta in caracter sa fac scandal,sa nu-l las in pace,sa-l despart de tipa si mai ales de copilul ala nevinovat sau razbunari,chestii de genu...din momentul ala nu am mai vb niciodata cu el dar imi doresc sa-l vad intr-o zi si sa stiu si eu cat este el de fericit...dupa tot ce mi-a facut nu pot sa-l urasc,ii doresc sa fie fericit asa cum nu am putut fi noi chiar daca inima ma doare si ceva imi spune ca toata fericirea lui va fi acel sufletel...
angel_05
Postat pe 12 Octombrie 2008 09:49
micky nu pot sa vb cu nimeni de acest subiect,sau poate nu vreau...nu stiu,nu mai am incredere in nimeni!cat despre iesit crede-ma ca nu am chef de nimic,nu as face nimic toata ziua.imi impun in fiecare zi sa las tot ce a fost in trecut si sa traiesc prezentul pt k nu stii ce ne rezerva viitorul dar imaginea chipului sau imi sta minte orice as face,cu oricine as vb,pe oricine as vedea.mai rau este ca stau cu frica pt ca tipa poate suna in orice moment si poate face alt scandal,ma gandesc cum ar fi fost daca stia unde stau,nu stiu ce e in capu' ei...
angel_05
Postat pe 12 Octombrie 2008 10:01
De la: andra_05, la data 2008-10-06 14:18:25De la: Lucia1971, la data 2008-10-04 20:55:23

Mai nashpa e cand ai si tu un copil cu el...

din fericire nu am :)


atunci dai viteza ,in timp ce era cu tine a mai avut timp sa faca copii si cu alta,nu cred ca as accepta nici o scuza.
adistefi1970
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:21
ai doar 18 ani ,viata merge inainte si nu accepta compromisuri de genul asta,eu cred ca tu ai fost a doua roata la caruta in timp ce el avea o relatie stabila cu viitoarea mamica,nu te merita deloc.
tu la ani tai crezi usor aproape orice mai ales ca esti indragostita de nesimtit,credema ca o sa-l uiti mai repede decat crezi asta doar daca tu contezi pt tine,cred ca ma repet prioritatea nr unu esti tu apoi restul lumi in ordinea pe care tot tu o sa o alegi.bafta.
adistefi1970
Postat pe 13 Octombrie 2008 08:28
draga mea vad ca nu esti irationala, nul urasti, ii doresti sa fie fericit chiar daca tu suferi acuma dar esti constienta ca iti va trece si in plus ai doar 18 ani ....vei mai cunoaste o gramada de baieti credema ca are balta peste si nu e cazul sa iti faci griji...traieste-ti tineretea...e cea mai frumoasa varsta cu care nu te mai intalnesti

Postat pe 13 Octombrie 2008 09:21
De la: sweetpink, la data 2008-10-08 09:49:34Hmmmm...pai,cred ca a luat el deja o decizie pt amandoi...vrea copilul,deci postura ta de aici incolo e cea de amanta.Acum e la latitudinea ta sa te decizi daca accepti aceasta postura sau nu...


daca vroia copil il facea cu sotia.
daca amanta l-a pacalit?
din partea mea, poate sa ramana si sa se spele pe cap cu el.
eu nu am vrut copil. si nu o sa-l recunosc.
e alegerea amantei. il tine si se descurca cum poate,
ori il da afara. eu nici nu o cunosc.
eu imi iubesc sotia. punct.
mango2tango
Postat pe 13 Octombrie 2008 09:54
daca vroia copil il facea cu sotia.
daca amanta l-a pacalit?
din partea mea, poate sa ramana si sa se spele pe cap cu el.
eu nu am vrut copil. si nu o sa-l recunosc.
e alegerea amantei. il tine si se descurca cum poate,
ori il da afara. eu nici nu o cunosc.
eu imi iubesc sotia. punct.

nu prea am inteles ce ai vrut sa zici,strict referitor la cazul meu...care e amanta si care e sotia?eu nu prea vad vina niciuneia dintre noi,pt ca asa cum credeam eu ca el este iubitul meu,poate ca asa credea si ea...eu stiu...deci...el este singurul vinovat,nu cred ca stie ce inseamna sa iubesti sau nu a avut curajul sa faca o alegere...ms mult pt sfaturi tuturor si va mai astept.pop
angel_05
Postat pe 14 Octombrie 2008 08:31
De la: mango2tango, la data 2008-10-13 09:54:01
De la: sweetpink, la data 2008-10-08 09:49:34Hmmmm...pai,cred ca a luat el deja o decizie pt amandoi...vrea copilul,deci postura ta de aici incolo e cea de amanta.Acum e la latitudinea ta sa te decizi daca accepti aceasta postura sau nu...


daca vroia copil il facea cu sotia.
daca amanta l-a pacalit?
din partea mea, poate sa ramana si sa se spele pe cap cu el.
eu nu am vrut copil. si nu o sa-l recunosc.
e alegerea amantei. il tine si se descurca cum poate,
ori il da afara. eu nici nu o cunosc.
eu imi iubesc sotia. punct.

Interesant punct de vedere... Si in mare, sunt de acord. Dar cum nu iti cunosti amanta? Pai atunci cui i-o pui?
Lucia1971
Postat pe 14 Octombrie 2008 08:34
De la: googoodoll, la data 2008-10-04 13:24:13
De la: Kathara, la data 2008-10-04 11:56:10L-as da dracului de infidel!


subscriu :)



si eu
ama391
Postat pe 27 Octombrie 2008 03:42
GREU..f greu,sa ne rugam sa nu ajungem in asa situatie ca nu poti sti ce ai fi in stare sa faci...
elgi
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:14
De la: andra_05, la data 2008-10-04 11:01:06buna tuturor!fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pt care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pt ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui?ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pt copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?

hai sa te intreb ceva si mai tare:
esti cu el de 4 ani, imparti invitatii de nunta,bani imprumutati ca sa faci nunta frumoasa, nasi bucurosi sa te cunune, socri care se inteleg bine intre ei si se vad cel putin o data pe luna la grata.....
si afli din e-mail-ul sau ca are un copil de 1 an si 6 luni....
faina treaba, nu e fictiune ci adevar dureros trait acum vre-o 3 ani de mine...
ai curaj, ca mine, sa fugi mancand pamantul de el si sa nu te mai uiti inapoi? ai curaj 5 ani sa platesti un credit de 4000 euro singura? ai curaj sa mai traiesti fara cel cu care ai invatat sa iubesti cu adevarat?
eu am avut....
betterrr
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:29
De la: andra_05, la data 2008-10-12 10:01:03micky nu pot sa vb cu nimeni de acest subiect,sau poate nu vreau...nu stiu,nu mai am incredere in nimeni!cat despre iesit crede-ma ca nu am chef de nimic,nu as face nimic toata ziua.imi impun in fiecare zi sa las tot ce a fost in trecut si sa traiesc prezentul pt k nu stii ce ne rezerva viitorul dar imaginea chipului sau imi sta minte orice as face,cu oricine as vb,pe oricine as vedea.mai rau este ca stau cu frica pt ca tipa poate suna in orice moment si poate face alt scandal,ma gandesc cum ar fi fost daca stia unde stau,nu stiu ce e in capu' ei...




scumpa mea stiu ca e greu dar nu imposibil important esre sa vrei....am avut si eu o relatie de 4,5 ani si sa dus...a fo greu dar am reusit...un sut in fund un pas inainte....STIU CA POTI....
mickyyo_parintele
Postat pe 31 Octombrie 2008 02:13
da micky asa este,trebuie sa vreau ca sa pot merge mai departe,oricum am inceput sa ma detasez cat de cat....multumesc :-*
angel_05
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:03
De la: andra_05, la data 2008-11-01 11:03:47da micky asa este,trebuie sa vreau ca sa pot merge mai departe,oricum am inceput sa ma detasez cat de cat....multumesc :-*



bun asa e un inceput bun vezi sa nu iei cai gresite ca te bate Al de sus. grija de u poop
mickyyo_parintele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:09
Din cate observ, problema ta ... este ca are un copil cu alta ...

dar copilul ala de unde a venit ? ...de la sfantul duh ?

Barbatul asta ieftin al tau, a vrajit-o pe cealalata, i-a spus si ei ca o iubeste, a sarutat-o a tinut-o de mana si a facut dragoste cu ea.

toate astea in timp ce era cu tine si iti spunea ca te iubeste.

Oare chiar era nevoie de copil ...ca sa iti dai seama ca omul e un nemernic si ca nu te merita ?

Mergi mai departe ...nu mai jeli dupa el... intalneste-te cu niste baieti dragutzi ...mergeti intr-un park la un film... cu siguranta vei gasi un barbat care sa doreasca sa iti fie fidel.

capul sus
florinbb
Postat pe 2 Noiembrie 2008 09:54
NU CRED CA EXISTA BARBAT CARE SA MERITE SA FACI ORICE PRNTU EL
IAR IN ACET CAZ, URAREA TRADITIONALA :CIOCU' MIC SI DA DIN BASCHETI!!!
SI SALUTARI DE MAMA!!
AI PUTEA, CA SA FIE TACAMUL COMPLET, SA TI-L FACI AMANT PE CEL MAI BUN PRIETEN AL SAU

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:29
aici depinde de barbat,nu toti sint la fel

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:34
andra eu in locu tau las uita ca vei suferi mult daca tot te gindesti la el.dar viata merge inainte si eu am avut un dobitoc cu care am vrb 2 ani si cind am ramas gravida am aflat ca era insurat si cu copil.scuze ca m-am bagat in seama .sint din iasi.

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:39
andra laso balta gindestete la tine,anii trec si ce vrei sa faci in viata ,sa stai dupa un dobitoc care inseala.nu te supara citi ani ai te rog.

Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:46
Banuiesc ca deja s-a rezolvat problema si l-ai lasat draq cu amanta si copil cu tot. Daca exista.
Prin asta am trecut si eu cu ceva ani in urma, doar ca eu aveam deja 2 copii cu el. Credeti-ma ca am simtit ca se crapa pamantul sub mine de disperare cand mi-a spus ca nu ma iubeste pe mine, ca stiu cum e ca a doua iubire a mai mare decat prima (???? eu nu stiam asta. voi???), ca asteapta un copil cu ea. Nu m-am gandit decat la cei doi copii mici, ca nu aveam servici pe vremea aia si nu stiam incotro sa o apuc. Nu stiu daca din fericire sau nu, dar a renuntat la ea, nici nu era insarcinata. Doar minciuni. Cu minciuni a continuat toata viata, iar eu am trait cu teama, ura, dispret pt tot ce s-a intamplat. Nu mi-a dat pace in veci ideea. Baiat cuminte nu s-a facut, asa ca tot la divort am ajuns. Doar ca m-am chinuit degeaba, de dragul copiilor atatia ani. NU SE MERITA!
Grace_40
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:13
De la: motanel21, la data 2008-11-10 12:34:16aici depinde de barbat,nu toti sint la fel



Maaiiii,.....sa fie?!!?
Dar s-ar putea sa ai si tu dreptate: unii sunt gay

Postat pe 10 Noiembrie 2008 19:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare sunt gravida??? 40 De la: felixcat 16 Septembrie 2009 11:22
Punerea prezervativului.. 44 De la: an_dra_da_k 21 Septembrie 2009 00:53
Nelamurire- atitudine buna dar ce e in spatele ei? 119 De la: kudika_23297 18 Decembrie 2012 15:51
Cum vi se pare ca o fata pocaita sa nu se casatoreasca decat cu baieti pocaiti ? 5 De la: Baiat_virgin 22 Mai 2012 14:12
Virgin la 33 de ani 315 De la: kudika322914 5 Septembrie 2015 23:37