Setari Cookie-uri

o intrebare pt fete si una pt baieti,astept parerile voastre,am nevoie de ele.

Nici nu mi-as mai pune intrebarea ce as face? L-as lasa! Nu exista scuza pentru ce a facut.
marimar213
Postat pe 1 Februarie 2009 13:33
I-as face eu doi.... sa nu poate sa-i duca! Glumeam ...dar cred ca raspunsul corect a fost dat pe la inceputul topicului: Eject & erase!
cristinarudi
Postat pe 1 Februarie 2009 13:45
pfuuuu...ce situatzie!eu sincer nu l-as mai cauta,shi as incerca sa mi-l scot din cap...sa spunem k e vorba de un copil shi nu mi-as permite sa intervin direct...dar sincer,nu mai merita atentzie din partea tah un astfel de barbat...
aleks_baby_blue
Postat pe 1 Februarie 2009 13:52
pai daca a fost cu alta si a lasat.o insarcinata nu merita dragostea ta adevarata merita ceva mai bun.....
lavynya_79
Postat pe 1 Februarie 2009 14:09
tu meriti ceva mai bun scuze...
lavynya_79
Postat pe 1 Februarie 2009 14:10
Viata merge inainte ! Eu cred ca nu te iubeste suficient daca alege sa ramana cu ea daca te-ar iubi ar ramane cu tine si impreuna ati trece peste toate obstacolele
marialumi
Postat pe 1 Februarie 2009 14:11
daca nu a fost atent si a lasat-o e treaba lui, greseala lui. daca isi doreste un copil si nu poti sa-i oferi , mai bine infiati, dar daca a facut-o respectiva ca sa-l acapareze ea, atunci si- a cunoscut interesul. oricum daca te lasa e un ..... eu sunt barbat si insurat dar asta nu inseamna sa ma las pacalit de una si sa-i fac un copil. hahahahaha. eu zic sa treci peste, indiferent de ceea ce hotarasti. sfat, nu iti dau ca nu e bine sa spui fa asa nefiind in cauza (sfat e usor sa dai). asa ca....succes
mia88
Postat pe 1 Februarie 2009 14:15
in primul rand eu cred ca atunci cand iubesti pe cineva cel mai mult iti doresti ca aceea persoana sa fie fericita - chiar daca fericirea persoanei iubite n u este alaturi de tine - stiu ca poate suna siropos dar eu asa gandesc si asa am si facut...Deci...din intrebarea ta inteleg ca el deja a ales sa ramana cu ea fie si numai pentru copil...Din moment ce el asta a ales nu cred ca ar trebui sa te rogi de el sau sa te injosesti in fata lui ca sa ramana cu tine pentru ca eu cred ca mereu o sa ai indoieli in privinta lui...plus ca daca ar ramane cu tine,mereu ar fi legat de cea cu care are copilul, pt ca banuiesc, ca din moment ce el vrea copilul ala o sa se duca la EA mereu...ma rog la copil....si crede-ma ca desi poate acum ai sa zici ca las k se duce la copil, nu la ea....o sa fie momente cand o sa ai indoieli.....
Nu e corect sa imi dau cu parerea despre persoane pe care nu le cunosc,da iti spun din experienta ca tu ai suferi mai mult decat te-ai bucura de el....Iti doresc din inima sa fii fericita!!!
mirelad
Postat pe 1 Februarie 2009 14:24
GREA SITUATIE PENTRU O FATA.Stiu si eu ce inseamna suferinta ,insa intr-o astfel de situatie e mai bine sa-l lasi pe el sa fie cu persoana aceea cu care a facut copilul , pentru caun copil are nevoie de ambiii parinti, oricat de mult te-ar durea pe tine acest lucru.Gandeste-te ca te sacrifici pentru un copil.Dumnezeu te va rasplati indeajuns cu un barbat care sa te merite si care sa te iubeasca cu adevarat,caci , iubirea lui nu era una completa.
alinaborz0
Postat pe 1 Februarie 2009 14:41
Eu una, daca as fi in situatia ta, oricat de daramata as fi sufleteste, as rupe orice legatura cu el. Si daca ar mai incerca vreodata sa se apropie de mn, as refuza... In primul rand, e vorba de infidelitate, iar in al 2-lea rand e un copil la mijloc... Asa ca, as cauta sa am alaturi prietenii si familia, iar cu ajutorul lor, cu siguranta vei trece peste. Oricat de greu ar fi, mereu gasim in interiorul nostru puterea de a merge mai departe ;)
danyelica
Postat pe 1 Februarie 2009 14:58
De la: andra_05, la data 2008-10-04 11:01:06buna tuturor!fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pt care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pt ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui?ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pt copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?


DEPINDE CIND A CONCEPUT COPILUL.............Daca l-a conceput in perioda prieteniei....nu o iubeste, asa cum vrea sa se inteleaga........un copil nu se face din intimplare,.trebuie sa fie ambii de acord....dar oricum....eu as renunta la el....pentru ca nu stie sa-si gestioneze viata...nu poate fi un om de incredere pentru viitor
magdalena_ioana
Postat pe 1 Februarie 2009 15:03
De la: andra_05, la data 2008-10-04 11:01:06buna tuturor!fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pt care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pt ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui?ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pt copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?

hai sa-ti zic povestea mea...ne cunoastem acolo unde eu una credeam cel mai putin k o sa ma indragostesc de cineva:la facultate(e o poveste mai lunga... desi eram anul 2 nu-l mai vazusem in viata mea pana atunci...el ma cunostea pe mine...ma rog, cine nu o cunoaste pe prima din an?!?, mai ales cand e fata intr-un domeniu in care ai fi zis k baietii sunt la putere)...a fost pure chemistry from the begining...am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult pana cand discutiile devenisera prea putin..aveam nevoie de mai mult...am inceput sa iesim impreuna...a inceput o relatie(sau cel putin asa credeam eu)...ne intelegeam perfect cand eram unul cu celalalt dar pana sa fim unul langa altul erau numai stari de tensiune...era mereu departe(dar nu distant)... vorbeam la telefon, pe messenger dar vroiam mai mult...il vroiam pe el langa mine, nu o voce la telefon, nu o poza pe calculator...
am aflat dupa vreo 8 luni de tensiuni, de nopti in care adormeam plangand, de zile pe care le pierdeam asteptandu-l k de fapt el avea pe alta...care se autoproclama "sotia" lui... a cazut cerul pe mine in ziua aia...tot universul meu s-a spulberat...
si mie imi zicea de nenumarate ori k tine la mine si k nu poate renunta la mine...k nu ma lasa sa ies din viata lui si k o sa faca tot ce-i sta in putinta k sa ma faca fericita ...si mi-a promis toate astea pana in ultima zi in care ne-am intalnit, pana sa aflu de autoproclamata nevasta...
au trecut 4 luni de atunci...nu pot sa zic k mi-am revenit...au ramas multe sentimente neconsumate si o senzatie de bittersweet...suntem ink colegi de facultate si asta doare destul de mult...fiindk il revad chiar dc nu vreau...lui ii e rusine sa mai vorbeasca cu mine iar eu nu pot sa-l privesc in ochi de teama ca-mi va citi durerea din suflet si sentimentele care ink au ramas...desi sunt constienta k nu mi-a oferit decat dezamagire si descantece(k pana la urma asta au fost toate promisiunile)...
parerea mea este sa mergi mai departe, fara el...gandeste-te k fericirea nu poate fi cladita pe o ruina si k nici el nu va fi fericit...mai devreme sau mai tarziu totul se plateste...
"Sa te fereasca Dumnezeu de indiferenta persoanei care te-a iubit, de intrebari al caror raspuns este tacerea si de boli ale inimii pe care nu le poate vindeca cardiologul"
CandyCloudOfLullaby
Postat pe 1 Februarie 2009 15:05
las parasi nu las putea ierta
bogdananatalia
Postat pe 1 Februarie 2009 15:06
Viatza merge inainte... Copilul nu are nici o vina, si poate ca nici femeia cu care te-a inselat. El e singurul vinovat.
O va insela si pe ea, la fel cum te-a inselat pe tine.
In locul tau, as incerca sa vad jumatatea plina a paharului. Bina ca ai aflat acum, si nu cand era prea tarziu (gen casatorie, logodna, etc). Ca nu te-a meritat este clar, si ar trebui ca acum sa incerci sa simti gustul libertatii...gen shopping, clubbing, eventual un munte cu prietenii. Chiar daca starea ta nu e tocmai buna, te va face sa te simti mai bine.
Vizavi de el, as incerca sa privesc totul ca pe povestea alteia, sa fac abstractie de faptul ca a fost in viata mea, ca l-am iubit, ca mi-a zis ca ma iubeste.
Uite, la mine merge de fiecare data dupa cate o deceptie, atunci cand imi vine in minte cate o cheste trista, imi spun :irina nu fii cretina, ala te-a jucat cum a vrut el! Si pe ideea asta, pana la urma imi trece.
Capul sus!
Irinaenache
Postat pe 1 Februarie 2009 15:23
as renunta fara nici o parere de rau daca acel copil a fost conceput in timpul relatiei noastre.......e nemernic in cazul asta. daca copilul este din alte vremuri de crai traite de el......asta e altceva......dar tot as renunta!
alexandra_topor
Postat pe 1 Februarie 2009 15:55
hmm..eu m as duce la domnisoara in cauza sa i spun care e treaba,nu cu intentia de a i desparti,ci doar k sa vada cu cine a facut un copi...LOGIK,CU MINE AR TERMINA O...dar problema e daca el a lasat o insarcinata intentionat,sau din greseala,daca ea stia acest lucru,de cat timp se vedeau si etc..bineinteles asta nu ar schimba cu nimik situatia ta dar macar asa din curiozitate... orikm e un bou si un nesimtit...
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Februarie 2009 16:06
as renunta la el chiar daca imi va fi viata un calvar
denisa_ionela2007
Postat pe 1 Februarie 2009 16:22
daca a putut sa faca un copil cu alta femeie cat timp era cu tine... e un om fara principii si etica morala, mai pe romaneste un jegos.... Daca ramai cu el toata viata vei suferi... ca sa nu mai spun ca si acel copil va avea de suferit daca nu are un tata langa el...
mamam
Postat pe 1 Februarie 2009 18:25
Salut! Am un prieten care dupa opt ani de casnicie a divortat din cauza faptului ca-si dorea nespus de mult un copil,iar nevasta era continuu la munca in Italia,iar munca nu-i permitea sa faca un copil. Cel putin asa il amagea mereu.La anul...si iar la anul...si uite asa el a reusit figura cu o pustoaica de vreo 20 de ani,iar acum au impreuna o fetita si el e foarte fericit. Desi o iubea mult pe fosta sotie,a considerat ca apropiindu-se de 40 de ani e mai important copilul decat opt ani de casnicie! toti am fost socati de decizia lui,dar...asta a fost. Sunt curios ce mai face ea ,ca n-am mai vazut-o nici macar din intamplare de atunci.
aram
Postat pe 1 Februarie 2009 18:42
Iti garantez ca o sa-l uiti! Si povestea mea e trista, si eu am suferit foarte mult... de-aia iti scriu acum fiindca mi-ai adus aminte, dar in cateva luni o sa vezi altfel viata.... (bine ca asta depinde si de tine...eu sunt o fire mai sociabila, si mi-am facut rapid alti prieteni, si alte distractii). Acum am un prieten care se poarta cum nimeni altcineva nu s-a purtat cu mine.... e ca un vis, si desi imi mai aduc aminte din cand in cand de fostul sunt foarte fericita.... asa cum nu speram acum 1 an cand numai ca nu cadeam in genunchi de atata durere. Ai incredere.... toate situatiile se aseamana, nu esti singura care sufera atat, si nici singura care crede ca era un zeu fostul.... toate credem la fel pana la urmatorul
sylvi_sy2008
Postat pe 1 Februarie 2009 19:27
De la: aram, la data 2009-02-01 18:42:47Salut! Am un prieten care dupa opt ani de casnicie a divortat din cauza faptului ca-si dorea nespus de mult un copil,iar nevasta era continuu la munca in Italia,iar munca nu-i permitea sa faca un copil. Cel putin asa il amagea mereu.La anul...si iar la anul...si uite asa el a reusit figura cu o pustoaica de vreo 20 de ani,iar acum au impreuna o fetita si el e foarte fericit. Desi o iubea mult pe fosta sotie,a considerat ca apropiindu-se de 40 de ani e mai important copilul decat opt ani de casnicie! toti am fost socati de decizia lui,dar...asta a fost. Sunt curios ce mai face ea ,ca n-am mai vazut-o nici macar din intamplare de atunci.
sylvi_sy2008
Postat pe 1 Februarie 2009 19:37
De la: aram, la data 2009-02-01 18:42:47Salut! Am un prieten care dupa opt ani de casnicie a divortat din cauza faptului ca-si dorea nespus de mult un copil,iar nevasta era continuu la munca in Italia,iar munca nu-i permitea sa faca un copil. Cel putin asa il amagea mereu.La anul...si iar la anul...si uite asa el a reusit figura cu o pustoaica de vreo 20 de ani,iar acum au impreuna o fetita si el e foarte fericit. Desi o iubea mult pe fosta sotie,a considerat ca apropiindu-se de 40 de ani e mai important copilul decat opt ani de casnicie! toti am fost socati de decizia lui,dar...asta a fost. Sunt curios ce mai face ea ,ca n-am mai vazut-o nici macar din intamplare de atunci.


Mda.... dupa ce de la 19 ani pana la 25 am incercat sa-l iubesc si pe langa asta sa incerc sa fac ceva si pentru mine, m-a parasit (a divortat) fiindca tot asa...zicea ca nu vroiam sa-i fac un copil....si si-a gasit o alta de 19 ani cu care nici macar nu stiu ce spera sa aiba.... dupa nici 4 luni s-a intors la mine, dar era prea tarziu...ceva se rupsese.... am suferit si eram socata la inceput, dar am trecut peste si incerc sa-mi vad de viata....probabil asta face si tipa respectiva..... e chiar dureros sa vezi ca uneori un copil de care vb. doar, nici macar nu e pe cale sa se nasca e mult mai important decat femeia pe care ai sustinut odata ca o iubesti si pe care ai luat-o si de nevasta. N-ar trebui sa fiu acum fericita ca am gasit un om care ma vrea doar pe mine, si care se gandeste si la dorintele mele?
sylvi_sy2008
Postat pe 1 Februarie 2009 19:45
Buna Andra_05, am avut parte sa cunosc persoane care se afla chir in situatia voastra.
Ca sa-ti dau doar doua ex. dupa care vei alege tu. El si Ea. Ea a ramas cu copilul, nu s-au casatorit insa el viziteaza copilul si chiar il ea cu el acasa. Intre timp El a cunoscut pe altcineva cu care sa casatorit,deci se poate. Un alt ex. El si Ea, sau cunoscut au facut sex, in urma caruia s-a nascut un copil si implicit sau casatorit, insa El nu O iubeste pe Ea. S-a casatorit cu ea doar pt copil, insa el mai umbla si cu altele.
Draga Andra vezi cate se intampla in ziua de azi. Totul depinde de cum privesti tu lucrurile si cat de bine il cunosti tu pe el. Iubirea e totul. Iti recomand sa citesti OSHO IUBIREA.
Revelatie benefica te pup.
Mihaela2923
Postat pe 1 Februarie 2009 22:52
prima data ar trebui ca femeia respectiva sa caute cu adevarat in memorie si in viatza ei intima daca respectivul a avut un motiv intemeiat sa o insele...daca nu gaseste inseamna ca doar hormonii lui au liuat-o razna... asa ca sa-l dea incolo...ca de fapt...ce mai poate insemna viata in doi cand de fapt e in 3 sau...in patru??!!
popa_adeluta
Postat pe 1 Februarie 2009 22:52
Buna!

Ma numesc Ovidiu, asadar raspund la intrebarea pentru baiat.

As analiza foarte bine cu cine sunt fericit; nu as sta cu mama doar pentru copil deoarece in timp s-ar destrama aceasta relatie, oricum. In alta ordine de idei, as avea o discutie foarte serioasa cu femeia care ma iubeste, si daca intr-adevar ma iubeste, ar trebui sa inteleaga ca trebuie sa imi indeplinesc si obligatiile de parinte, asemenea unui tata divortat. sa zicem. In viata trebuie sa iti asumi consecintele faptelor tale.

Strict personal vorbind, nu cred ca as fi in stare ca sa las sa se ajunga la asa ceva. Trebuie sa fii imatur sa faci un copil cu o femeie pe care sa nu o iubesti, FARA SA FIE SI ALTE CONSIDERENTE.

Si mai ceva: paraseste-l pe cel care a lasat-o pe alta gravida, fiind cu tine. Inseamna ca nu te iubeste, el este imatur si iti va aduce mult mai multa suferinta viata alaturi de el decat fara el.

Succes! ... sa gasesti unul mai bun, care sa te merite.
burneio
Postat pe 2 Februarie 2009 00:01
De la: andra_05, la data 2008-10-04 11:01:06buna tuturor!fetelor cum ati reactiona daca intr-o zi barbatul pe care il iubesti cu tot sufletul si pt care ai face orice ti-ar spune ca asteapta un copil de la alta femeie si ca trebuie sa va despartiti pt ca el isi doreste acel copil?
iar voi baieti ce ati face in locul lui?ati alege sa ramaneti cu o femeie numai pt copil sau ati alege sa fiti fericiti alaturi de femeia pe care o iubiti?


Pentru inceput.. as reactiona in cel mai isteric mod pe kre il pot dezvalui
insa chiar dak el ar vrea sa ramana cu mine, nu as mai ramane eu. Copilul acela e responsabilitatea sa. E treaba lui daca se va casatori cu mama copilului sau nu, insa cu mine sigur nu mai are sanse
ale_glamour
Postat pe 2 Februarie 2009 00:47
si eu:)
ileana_xs
Postat pe 2 Februarie 2009 08:35
De la: mia_bela, la data 2008-10-09 14:37:07reactia : jap jap si pa

eu intr-o astfel de situatie as fugiiiii..... cat m ar tine picioarele! nici munciunelele nu sunt digerabile cand e vb de dragoste, daramite minciuni esentiale in aspecte esentiale!!!
orice decizie ai lua va fi greu. daca ramai in relatie e boala lunga, daca iesi e doar o convalescenta grea!
toate cele bune!
saptamana frumoasa si spor la pregatiri pt marele sf. V!
luminutza
Postat pe 2 Februarie 2009 09:30
este o intrebare dificila!
Nu stiu care ar fi reactia mea.......cred ca as suferi ingrozitor de mult, ,,,dar daca cel de langa mine, persoana pe care o iubeam cel mai mult a fost atat de josnica incat sa-mi faca una ca asta, atunci cu siguranta nu ma merita...........daca esti in aceasta situatie....imi pare nespus de rau! Concentreaza-te asupra altor lucruri si incearca sa uiti.....nu este usor, dar........asta este viata!!!!

O zi usoara!
cantzika
Postat pe 2 Februarie 2009 10:17
Aprov mai bine nu ai vorbi in necunostiinta de cauza!fara suparare dar nu cred ca am precizat cand am terminat-o cu primul si cand am inceput sa ma intalnesc cu al 2lea,iar de faza "ti-ai tras-o si cu ala" iti spun din nou,nu vorbi in necunostiinta de cauza,nu am specificat ca m-am culcat cu el,am spus doar ca imi spunea ca ma iubeste iar eu ca fraiera nu mi-a fost de ajuns ca am vazut cat pot barbatii sa minta,l-am crezut,poate pt ca ma gandeam ca o sa ma ajute sa depasesc momentu.nu aveam de unde sa stiu eu ca el are pe altcineva,nu mi-am dat seama niciodata pt ca nu mi-a dat niciun motiv,voi judecati femeile dar desi aveti iubite sau chiar sotii spuneti ca sunteti singuri,scoateti verigheta si vai sunt barbat singur....si atunci cu ce este femeia vinovata?ce fura ea in momentu ala?nu face decat sa creada un mincinos!nu mai faceti voi amante pe cineva care nu merita ;)nu cred ca tu daca ai cunoaste o femeie,ti-ar placea de ea,v-ati intalni toate bune si frumoase fara ca tu sa stii ca ea este maritata,ce vina ai tu ca ea te-a mintit si ai devenit ....amant?asa cum spui u.
angel_05
Postat pe 2 Februarie 2009 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
regulile seductiei 89 De la: leo_ 7 August 2010 16:49
Sex in mare 108 De la: anybody 8 Septembrie 2009 13:43
orgasm vaginal vs orgasm clitoridian 46 De la: sorindoc_87 5 Iulie 2010 20:10
jocuri de cuplu 5 De la: Alexandru_Cirnaru_1 20 Martie 2012 00:17
sunt in mai multe dileme 4 De la: ella_c 29 Aprilie 2010 18:08