Setari Cookie-uri

Trista


Daca nu-l lasi tu,o sa te lase el .Mie mi-e clar ca nu te iubeste.
Tie??
ella_c
Postat pe 10 Februarie 2009 06:54
De la: Raluk90, la data 2008-10-09 17:41:55Aveti mare dreptate fetelor dau cum sa fac sa renunt la aceasta relatie?a intervenit si obisnuinta si credeti-ma k fac tot posibilu sa nu il mai caut sa nu mai vb cu el dar sunt cu ochii numai la tel si parca nu ma pot abtine deloc:((:((:((el e din ce in ce mai indiferent in ultimu timp am vb foarte rar dar oricat incerc parca nu ma pot obisnui cu gandu k trebuie sa inchei aceasta relatie:((am inchis ochii la multe chestii,am lasat de la mine de foarte multe ori numai sa fie bn si vad ca orice as face nu e bn:(nu stiu ce sa fac ca sa pot trece peste acest moment sa renunt la el si sa merg mai departe:( Va mult celor care incercati sa ma ajutati k simt nevoia de a vb cu cineva ca din cauza lui am cam pierdut si prieteni si tot:((


el cati ani are? si cum adika te-a batut? ti-a tras o palma sau....ceva cu mult mai grav?
loveactually
Postat pe 9 Aprilie 2009 18:28
Daca te iubea, te si respecta...in niciun caz sa dea in tine....grav....
Aphrodite
Postat pe 28 Mai 2009 23:00
vrei sfat?FUGI! :) nu inteleg de ce mai pierzi vremea cu el daca in acelasi timp esti constienta ca nu aveti un viitor...asta ai zis tu...:)....si te mai si bate, si nici nu`ti acorda suficienta atentie...stiu ca e greu, dar lasa`l...:) te pup
ioanaeu20
Postat pe 29 Mai 2009 04:39
As vrea sa-ti spun ca o sa fie usor,dar te-as minti si mie nu-mi place sa mint.nu cred ca esti indragostita de el,fascinata poate sau poate ai facut o obsesie pentru el din cauza faptului ca nu este innebunit dupa tine.asa cum ti-a mai scris si altcineva incearca sa ai tot timpul o ocupatie,fa ceva care iti place,iesi in oras cu prietenele,la cumparaturi,la terasa,la piscina,joaca tenis sau orice alt sport care iti place,orice care sa iti tina timpul ocupat.daca a dat o data in tine,va mai da cu siguranta.tu ii vei gasi scuze,el o sa-si ceara iertare si o sa-ti spuna ca a fost si vina ta,ca nu a vrut,ca nu o sa mai faca,dar ...sunt minciuni.te vei trezi mai tarziu si fara prieteni,fara un viitor doar...trista.pentru ce ai pierdut,pt ca nu ai luptat,pt ceva ce sigur nu e dragoste.stiu ca e greu,dar mai bine o faci acum decat mai tarziu.si fa-o pentru tine!sigur sunt baieti care merita,tot ce trebuie sa faci este sa le acorzi o sansa.nu se stie de unde sare iepurele,nu?succes.
kudika011757
Postat pe 10 Iunie 2009 14:48
Cred ca ti-e frica de el . Opreste tampenia asta de "relatie" care nu-ti aduce nimic bun si nici-un bine. Obisnuinta ai spus.... eu cred ca e FRICA. Mult noroc si....CURAJ.
nocturnalia
Postat pe 10 Iunie 2009 15:52
stau pe plaja si sunt trista
mi-a intrat nisip in ............punga
da' sunt tanara si poooot
sa bag mana si sa scooot!
geo_x
Postat pe 10 Iunie 2009 15:55
prietenii tai au dreptate.cert e ca EL nu simte nimik pt tine.....si nici nu cred ca o sa simta.Cel mai bine ar fi sa incerci sa iesi cat mai des pt a cunoaste alte pers si de aici sa incepi sa faci diferenta.pup si multa bafta
IULIA
kudika028667
Postat pe 10 Iunie 2009 16:18
toate poate spunem asa...vai cum il mai poti iubi dak te bate.....nuj eu cred k dak ai vointa poti schimba un barbat......dak il iubesti ..il iubesti chiar daca te bate...dar daca se repeta des eu zic ca nu merita..dak a dat o data la nervi nu tre sa judeci din prima...dar te contrazici un pik singura...nu am un viitor langa el ..si apoi spui k nu te vezi fara el...
kudika034799
Postat pe 10 Iunie 2009 22:54
Daca te multumesti cu un mesaj si iti tresare imina cand il primesti...inseamna ca si-a dat seama ca tu il iubesti si ca iti poate oferi foarte putin ca tu oricum il vei iubi...ceea ce ...e ..treaba ta daca tu atat crezi ca inseamna o relatie ...un sms la nu stiu cat timp.
DAR....partea cu bataia ...hmmm stii se spune asa: Ca cine a facut asta o data o va mai face ori de cate ori simte!!! Ca si inselatul de altfel.

Concluzia: Nu iti irosi viata si sentimentele frumoase de iubire pe care le ai.....e prea scurta ca sa nu te bucuri de tot ce te inconjoara si sa iubesti si sa FII IUBIT!

Sper sa iei decizia corecta!
mada84trifu
Postat pe 11 Iunie 2009 09:30
De la: Raluk90, la data 2008-10-09 10:21:04Fetelor am nevoie de cateva sfaturi de la voi...Am o relatie de 9 luni cu un barbat de care sunt foarte indragostita dar el nu cred k simte ceva pt mn:((:((La inceput totul era frumos,a fost bine dar cu trecere timpului nu a mai fost asa.El are un restaurant si sunt sigura ca la cate femei merg acolo sigur ma inseala cu vreuna.Sunt constienta ca nu am niciun viitor langa el,ca ma inseala si k pe mine doar ma foloseste dar nu il parasi:((:((.Il iubesc enorm de mult,ce simt pt el nu am simtit pentru nimeni dar nu stiu dak mai suport indiferenta lui.Am vrut sa rup relatia de multe ori din cauza indiferentei lui dar nu am putut k dak imi trim un msg ma intoarce imediat.Mereu cand ii reprosez cate ceva imi spune ca are probl cu afacerile si ca eu sa stau linistita ca sunt iubita lui:((:((.Imi vine greu si sa mai continuu relatia asa cum e dar imi este si foarte greu sa pun capat k nu ma vad fara el:((:((Si ce e mai rau ca nu dau voie la niciun alt barbat sa se apropie de mine pt k nu pot fi cu altcineva inafara de el.Sunt zile in care noi nu vb sunt chiar si sapt in care nu ne vedem dar eu tot am sperat ca o sa fie bine.Dar prietenii mei ma critica ca el nu merita nimik si k sa il las sa fac ceva care intradevar ma face fericita sa nu mai sufar pt el dar oricat as incerca sa il las nu pot k ma intoarce imediat.Ce e mai grav ca acum cateva luni ma si batut din cauza ca eram cu o prietena la masa si cu ink 2 prieteni de-ai ei si i-sa parut lui k am eu ecva cu unu din ei.si cate si mai cate.vreau si eu un sfat de la voi.va mult


Pana la sfarsit ai scapat de nemernicul ala sau inca te complaci in aceasi situatie?
Sfaturi ai primit destule, timp sa iti regasesti increderea si respectul fata de tine ai avut...Pe mine chiar ma intereseaza ce ai facut mai departe...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 29 Octombrie 2009 11:55
indiferent? eu cred cã te iubeºte dar o face pe a indiferentul ca sã te poatã domina...faptul cã te a bãutut o data cu siguranþã vor mai urma ºi altele...fii fata deºteaptã mãkr în al 13 lea ces ºi dã i eject...ºi ce dacã suferi?vei trece peste asta...cu siguranþã meriþi mult mai mult...iar bãrbaþii care îºi lovesc iubitele, soþiile o fac din laºitate, îºi ascund neputinþa în spatele unor astfel de orori...bafta
catalina69
Postat pe 30 Octombrie 2009 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia intre segetator si taur 47 De la: puiut_77 21 Februarie 2011 13:48
un sfat va rog din suflet!!! 16 De la: quantex 24 Noiembrie 2009 12:32
mama suparata din cauza fiului 41 De la: AnotherWay 14 Octombrie 2010 15:15
o parere :( 9 De la: Lau_Jebs 11 August 2011 23:08
oare am ramas insarcinata? 5 De la: GODZILA 18 Noiembrie 2011 23:42