Setari Cookie-uri

vise care influentzeaza realitatea

ceva ciudata mi se intampla.de curand am observat ca ce visezi uneori se intampla si in viata reala.Dar ce ma preocupa pe mine acuma este un vis de aseara.Am visat o persoana foarte draga mie..persoana fatza de care am o mare atractie fizica si am avut o mica reltie candva,am visat niste lucruri care pareau atat de reale si atat de multa energie am depus incat dimineatza nu stiam daca am visat sau era realitate si eram transpirata!!
Auzisem azi pe la prieteni,ca daca visezi o persoana fara sa fi avut prea mare legatura in ultima perioada inseamna ca acea persoana s-a gandit in seara respectiva la tn si a adormit gandindu-se la tn.
Acuma va intreb si pe voi...este posibil asa ceva?
sincer mar incanta sa fie asha.....mi-ar demonstra totusi ca nu m-a uitat.
Astept pararea voastra.
Codrynna
Postat pe 12 Octombrie 2008 21:34
evident draga mea, la 17 ani poti sa visezi si sa-ti inchipui orice!
e cea mai frumoasa varsta!

Postat pe 12 Octombrie 2008 23:07
e posibil sa se fi gandit la tine in acea seara sau poate ca o sa apara iar in viata ta, sa va intalniti pe strada intamplator si de acolo sa se relege o prietenie mai stransa. acum depinde si ce ai visat si in ce postura. totodata mai poate sa mai insemne ceva, si anume sa apara o alta persoana straina si care sa fie cam ca cea pe care ai visat-o tu.
sau eferctiv sa ti se fi facut tie dor fara sa iti dai seama si subconstientul a procesat!

asa am patit si eu. am avut niste vise cu un baiat pe care l-am iubit f mult prin sc generala si un pic din liceu (dragoste de copii), dar eu despre acel baiat nu mai stiu nimic de mai bine de 2 ani, nici nu l-am mai vazut pe strada. dupa visele astea nu s-a intamplat nimic legat de el sau sa aud ceva despre el de la cunostinte comune. tind sa cred ca mi s-a facut dor de el inconstient si am reusit sa il vad in vise daca in viata reala nu imi este dat sa fac asta. de obicei persoanele care te-au iubit si pe care le-ai uibit lasa ceva in sufletul tau si se pastreaza o legatura spirituala de care tu nu esti constienta. astfel, sufletul tau duce limpa acelei parsoane si persoana apare in vise.
bangla_soul
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:09
geo, nu mai fi rautacios. visele au acelasi mecanism pt orice varsta
bangla_soul
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:09
ce ne mai place sa dam interpretarea care ne convine unor viseee! doara asa, sa se potrivesca dorintelor noastre.

Postat pe 12 Octombrie 2008 23:10
offf MA FRATILOR VOII ati auzit de rugaciune?din punct de verede RELIGIOS visele sunt venite de la diavol pt ca incearca sa ne faca sa ne trezim sa ne imaginam si sa pacatuim...Se spune ca visele ce vin de la Dumnezeu sunt acele vise ce se repta 3 seri consecutuv.avand acelasi subiect....asa ca draga mea ai grija de u si ceea ce visezisa nu se schimbe in dracu il loc de acel galan tanar
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:05
o experienta proprie....
cand imi aduc aminte visele de dimineata... de obicei se intampla ceva neplacut in ziua respectiva.
asa ca de obicei sunt nelinistita si de 2 ori mai atenta in respectiva zi.
altfel .... si pe mine ma cam lasa rece visele....
nu de alta dar firea mea e muult prea bine ancorata in realitatea dura a zilei de maine....

dandanaua_reloaded
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:08
parinte, si daca visezi ca te impusca unii, ce inseamna? ca vor fi 7 ani de recesiune?
googoodoll
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:11
De la: googoodoll, la data 2008-10-13 00:11:45parinte, si daca visezi ca te impusca unii, ce inseamna? ca vor fi 7 ani de recesiune?



fiule eu nu interpretez vise si ceea ce am vrut sa spun am spus asa ca ia aminte.bafta
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:14
eu intrebam asa, in general, ca eu am doar vise suave
googoodoll
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:19
De la: googoodoll, la data 2008-10-13 00:19:50eu intrebam asa, in general, ca eu am doar vise suave



pai de si ce eu am raspuns ceva ce tea deranjat?ai u vise suave?mama romantic ce esti...fetelor pe el asta e bun de barbat=))
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:26
Eu personal cred ca visele au o anumita semnificatie. Nu neaparat premonitorie. Cineva mi-a zis ca visele reprezinta modul in care suntem pregatiti de Cel de Sus pentru ce va urma, asa incat sa nu fim surprinsi prea tare de ce ni se va intampla. Deci nu trebuie neaparat sa fim vrajitori sau ghicitori ca sa stiu ce inseamna. De obicei se intampla reversul visului.
serenity575
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:27
parintele, eu? bun de barbat???????
poate intr-o alta viata !!!
googoodoll
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:29
De la: serenity575, la data 2008-10-13 00:27:14Eu personal cred ca visele au o anumita semnificatie. Nu neaparat premonitorie. Cineva mi-a zis ca visele reprezinta modul in care suntem pregatiti de Cel de Sus pentru ce va urma, asa incat sa nu fim surprinsi prea tare de ce ni se va intampla. Deci nu trebuie neaparat sa fim vrajitori sau ghicitori ca sa stiu ce inseamna. De obicei se intampla reversul visului.




fica lui tata roaga-te si mai citeste si u carti de relige scrise de sfinti parinti cu referire la vise decat sa citesti carti de interpretare de vise ....
cum puteti sa credeti in asa ceva...OFF sunt eu pacatos dar ma intreceti
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:30
De la: googoodoll, la data 2008-10-13 00:29:39parintele, eu? bun de barbat???????
poate intr-o alta viata !!!



pai daca ai vise "suave"esti o romantica incurabila deci fetele asta cauta deci se poate da pe invers cine vrea scuze dar eu am spus ce am de spus cu referire la vise
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:33
ultima data cand m-am uitat, eram femeie, dar te pomenesti ca s-o fi intamplat vreo minune intre timp
googoodoll
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:37
De la: googoodoll, la data 2008-10-13 00:37:30ultima data cand m-am uitat, eram femeie, dar te pomenesti ca s-o fi intamplat vreo minune intre timp


draga mea u cand citesti citesti bine?ok nu vreau sa ne certam deci din punct de veredere crestin visele sunt intruchipari trimise de sanatate si sa te mai uiti odata
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:40
pai cine se cearta???
googoodoll
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:45
De la: googoodoll, la data 2008-10-13 00:45:45pai cine se cearta???



pai noi inca nu dar era cat pe ce ?ia zi u mai visat aseara
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:47
da.
sapai o groapa
googoodoll
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:50
De la: googoodoll, la data 2008-10-13 00:50:31da.
sapai o groapa




aha sa te ingrop ca tot e pe meserie .... si decat sa se strice mai bine sa se ingroape.nu stiam de ce dimineata cand mam trezit aveam bani in buzunare primisem drepru
mickyyo_parintele
Postat pe 13 Octombrie 2008 00:52
geo, 17 ani are tipa????

pfoooai............. ce varsta memorabila!!!
as da aproape orice sa ma intorc la varsta de 17 ani!
am trait prin cele mai frumoase vise

anii au trecut de mult.... si totusi im not that old... but i feel old .. :(
Greenie
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:02
ooo,da...si yo am visat-o pe Nicoleta Luciu..eram sigur ca intr-o zi isi va aduce aminte de mn
visele sunt doar rezultatul subconstientului in actiune...deci in general dorintele noastre,temerile,aspiratiile,fobiile...iau forma viselor,mai mult sau mai putin fara sens.
razz
Postat pe 26 Octombrie 2008 00:44
De la: geo32, la data 2008-10-12 23:10:53ce ne mai place sa dam interpretarea care ne convine unor viseee! doara asa, sa se potrivesca dorintelor noastre.
mkdisk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 15:48
si eu am patit de multe ori sa visez ceva si sa se adevereasca,de multe ori am avut asemenea vise,am o intuitie f buna si mi se intampla sa stiu lucruri din senin ce vor urma-m-am gandit cateodata sa o clarvazatoare,sa scriu carti ..dar cred in Dumnezeu si nu cred ca ar fi bine sa dezvalui unele lucruri despre viitor(deci renunt la toate)uneori viata e mai frumoasa fara sa stii ce te asteapta..voi ce credeti?
timearacz
Postat pe 12 Noiembrie 2008 18:29
io cred ca blufezi!

Postat pe 12 Noiembrie 2008 19:55
Mie mi s-a intamplat inca din copilarie sa visez lucruri care urmau sa se intample.Si de multe ori am ramas surprinsa.Acum stiu ca daca il visez pe unchiul meu din Germania, urmeaza sa vina in tara.Ciudat, dar foarte adevarat. Si e doar un exemplu.Pe de o parte, visele au o mare legatura cu ceea ce simti in ziua respectiva, cu gandurile tale, cu persoanele pe care le intalnesti pe strada sau pe care le observi pur si simplu pentru ca te atrag.Noi nu ne dam seama, dar subconstientul e foarte activ cand dormim.Mi s-a intamplat sa am acelasi vis, cateva nopti la rand...poate chiar si la intervale mai mari de timp. Foarte ciudat modul in care imaginatia iti joaca feste.Am visat acelasi loc de foarte multe ori si desi nu am fost niciodata acolo, ma simt de parca acolo e casa mea(cel putin in vis).Dimineata ma trezesc mereu bulversata, dar nu pun prea mult accent pe asta.Am visat si faptul ca fostul meu prieten ma inseala cu o persoana cunoscuta, inainte de a ma desparti de el...si asa a fost.De obicei simt cand urmeaza sa se intample ceva si probabil ca subconstientul meu a incercat sa ma avertizeze.Numai ca in cazul meu, coincidentele sunt destul de mari. Nu ma simt in nici un fel mai speciala decat ceilalti, uneori chiar mi-as dori sa nu stiu(simt) nimic si sa fiu luata prin surprindere.Ca sa nu mai zic ca am avut si nopti in care visam ce subiect dau a doua zi la teza de la romana.Si culmea e ca de multe ori credeam ca se va intampla reversul.Asta nu inseamna ca visez in fiecare noapte ce mi se va intampla a doua zi. Poate ca depinde foarte mult si de starea de spirit si de sanatatea de mentala. In orice caz, e un subiect interesant...dar sa stiti ca toate au o explicatie logica, numai ca nu toti oamenii gandesc logic. Fiecare dintre noi e unic si e absolut necesar sa ne cunoastem pe noi insine si sa ne acceptam asa cum suntem in loc sa incercam sa devenim altcineva.
blackruby
Postat pe 22 Noiembrie 2008 05:03
De la: geo32, la data 2008-11-12 19:55:06io cred ca blufezi!

Fiecare poa sa crede in ce vrea.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 22 Noiembrie 2008 12:40
citeste astea : http://www.explorarea-visurilor.ro/Visul.htm
http://www.explorarea-visurilor.ro/Tipuri.htm
visele care se indeplinesc se numesc visuri anticipative,dupa psihologia de specialitate
dorina_77
Postat pe 27 Noiembrie 2008 15:56
De la: Codrynna, la data 2008-10-12 21:34:58ceva ciudata mi se intampla.de curand am observat ca ce visezi uneori se intampla si in viata reala.Dar ce ma preocupa pe mine acuma este un vis de aseara.Am visat o persoana foarte draga mie..persoana fatza de care am o mare atractie fizica si am avut o mica reltie candva,am visat niste lucruri care pareau atat de reale si atat de multa energie am depus incat dimineatza nu stiam daca am visat sau era realitate si eram transpirata!!
Auzisem azi pe la prieteni,ca daca visezi o persoana fara sa fi avut prea mare legatura in ultima perioada inseamna ca acea persoana s-a gandit in seara respectiva la tn si a adormit gandindu-se la tn.
Acuma va intreb si pe voi...este posibil asa ceva?
sincer mar incanta sa fie asha.....mi-ar demonstra totusi ca nu m-a uitat.
Astept pararea voastra.


cred ca dormi cam mult!!te invidiez.

Postat pe 5 Decembrie 2008 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Voi ce ati alege?? 16 De la: kudika_32590 14 Aprilie 2013 13:07
pareri 2 De la: Barbie30 9 Octombrie 2010 11:11
sunt timid 35 De la: bruneagra25 12 Martie 2009 11:30
Ce mai ramane de facut? 25 De la: anamaria_brunetik 19 Aprilie 2010 12:01
fetelor! ajutatzi ma! 7 De la: Kathara 29 August 2009 21:01