Setari Cookie-uri

De ce vor barbatii atata libertate?

Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.
serenity575
Postat pe 17 Octombrie 2008 05:29
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



Aoleu pirando uite acilea sb....am sa incerc sa ma fac lamurit...hm:cine dracu si-ar dori ca cineva sa stea toata ziulica la capu lui cu vocea lui nevasta-sa (prietena-sa)poate saracu vrea sa asculte muzica.2 pai acu se pune in discutie 2 prb care cap sa nu-l bati?stii mai bine le alintati pe amandoua si tote sunt roz,3 tu sa fii fara aer ti-ar placea sa traiesti?ce facem cu atata libertate?hahahaha ce tare ....ce sa facem si noi ....sex cu P u l a sculata si apoi seminte...mama ce rau am fost ....parca vad ca ve-ti saqri toate pe mine da sa nu ma sufocati
mickyyo_parintele
Postat pe 17 Octombrie 2008 05:47
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-17 05:47:39
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



Aoleu pirando uite acilea sb....am sa incerc sa ma fac lamurit...hm:cine dracu si-ar dori ca cineva sa stea toata ziulica la capu lui cu vocea lui nevasta-sa (prietena-sa)poate saracu vrea sa asculte muzica.2 pai acu se pune in discutie 2 prb care cap sa nu-l bati?stii mai bine le alintati pe amandoua si tote sunt roz,3 tu sa fii fara aer ti-ar placea sa traiesti?ce facem cu atata libertate?hahahaha ce tare ....ce sa facem si noi ....sex cu P u l a sculata si apoi seminte...mama ce rau am fost ....parca vad ca ve-ti saqri toate pe mine da sa nu ma sufocati


Parintele, eu n-am zis nimik de stat pe capul lor, doar ca de fiecare data cand vrei sa afli ceva de la ei, sar ca esti prea curioasa, ca-i sufoci, ca vor sa nu mai insisti atata.
Cat despre alintat la ambele capete, atunci nu se mai simt sufocati , neh, atunci cred ca le place.
Ce-i asa anornmal sa vrei sa fi prezenta in viata lor?
serenity575
Postat pe 17 Octombrie 2008 05:52
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:52:58
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-17 05:47:39
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



Aoleu pirando uite acilea sb....am sa incerc sa ma fac lamurit...hm:cine dracu si-ar dori ca cineva sa stea toata ziulica la capu lui cu vocea lui nevasta-sa (prietena-sa)poate saracu vrea sa asculte muzica.2 pai acu se pune in discutie 2 prb care cap sa nu-l bati?stii mai bine le alintati pe amandoua si tote sunt roz,3 tu sa fii fara aer ti-ar placea sa traiesti?ce facem cu atata libertate?hahahaha ce tare ....ce sa facem si noi ....sex cu P u l a sculata si apoi seminte...mama ce rau am fost ....parca vad ca ve-ti saqri toate pe mine da sa nu ma sufocati


Parintele, eu n-am zis nimik de stat pe capul lor, doar ca de fiecare data cand vrei sa afli ceva de la ei, sar ca esti prea curioasa, ca-i sufoci, ca vor sa nu mai insisti atata.
Cat despre alintat la ambele capete, atunci nu se mai simt sufocati , neh, atunci cred ca le place.
Ce-i asa anornmal sa vrei sa fi prezenta in viata lor?



pai fica tati ce e barbatu?infractor,...?si femeia e de la politie ii face interogatoriu?daca vrea informatii e inventat SRI.pe el lasa-l in plata lui ca tot ce face .....cu un cap face....
ce e anormal?pai e ceva normal in lumea asta?si in + prezenta in viata lui nu bagata in viata lui.
mickyyo_parintele
Postat pe 17 Octombrie 2008 05:57
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-17 05:57:37
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:52:58
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-17 05:47:39
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



Aoleu pirando uite acilea sb....am sa incerc sa ma fac lamurit...hm:cine dracu si-ar dori ca cineva sa stea toata ziulica la capu lui cu vocea lui nevasta-sa (prietena-sa)poate saracu vrea sa asculte muzica.2 pai acu se pune in discutie 2 prb care cap sa nu-l bati?stii mai bine le alintati pe amandoua si tote sunt roz,3 tu sa fii fara aer ti-ar placea sa traiesti?ce facem cu atata libertate?hahahaha ce tare ....ce sa facem si noi ....sex cu P u l a sculata si apoi seminte...mama ce rau am fost ....parca vad ca ve-ti saqri toate pe mine da sa nu ma sufocati


Parintele, eu n-am zis nimik de stat pe capul lor, doar ca de fiecare data cand vrei sa afli ceva de la ei, sar ca esti prea curioasa, ca-i sufoci, ca vor sa nu mai insisti atata.
Cat despre alintat la ambele capete, atunci nu se mai simt sufocati , neh, atunci cred ca le place.
Ce-i asa anornmal sa vrei sa fi prezenta in viata lor?



pai fica tati ce e barbatu?infractor,...?si femeia e de la politie ii face interogatoriu?daca vrea informatii e inventat SRI.pe el lasa-l in plata lui ca tot ce face .....cu un cap face....
ce e anormal?pai e ceva normal in lumea asta?si in + prezenta in viata lui nu bagata in viata lui.


Parintele, dar matale crezi ca vrea cineva sa-i faca interogatoriu? Si apoi chiar si asa de-ar fi, de ce ei ar putea sa faca unei femei interogatoriu, ca doar s-a inventat SRI-ul, dupa cum zici, iar o femeie nu ar avea dreptul sa faca asta. De ce barbatii au dreptul la libertatea lor iar femeile nu. Aici apropo de un alt topic de ce nu e egalitate?
serenity575
Postat pe 17 Octombrie 2008 06:05
micky nu stie ce inseamna comunicarea verbala in cuplu, sa nu zic orala, ca se incurca treaba...bine, el nu stie mult, dar trebuie iertat, de unde sa le stie bietu?

Postat pe 17 Octombrie 2008 07:27
Dar te-ai gandit ca atunci cand il intrebi : unde a fost , ce a facut seamana cu un interogatoriu?
Eu cateodata ma enervez cand ma intreaba si unele prietene cate ceva penteru ca pur si simplu ma simnt ca am veioza bagata in fata si ma terorizeaza cu diferse intrebari ce dupa parerea mea le spun daca vreau nu din obligatie... Ce tre sa stie ce am facut eu aseara , pe unde am fost sau ce a mai zis prietenul meu. De vreau sa le sun le zic de nu asta e ! Nu tre sa o ia personal ci doar tre sa inteleaga ca le spun ce vreau eu!
dafffne
Postat pe 17 Octombrie 2008 11:45
Nu numai barbatii au nevoie de libertate, si femeile au nevoie...este normal ca oricine sa aiba timp pt propria persoana

Postat pe 17 Octombrie 2008 11:55
De la: dafffne, la data 2008-10-17 11:45:40Dar te-ai gandit ca atunci cand il intrebi : unde a fost , ce a facut seamana cu un interogatoriu?
Eu cateodata ma enervez cand ma intreaba si unele prietene cate ceva penteru ca pur si simplu ma simnt ca am veioza bagata in fata si ma terorizeaza cu diferse intrebari ce dupa parerea mea le spun daca vreau nu din obligatie... Ce tre sa stie ce am facut eu aseara , pe unde am fost sau ce a mai zis prietenul meu. De vreau sa le sun le zic de nu asta e ! Nu tre sa o ia personal ci doar tre sa inteleaga ca le spun ce vreau eu!


Pai daca intreaba doar cate ceva, inseamna ca nu esti sufocat, ci doar ca te simti vinovat de ceva si nu vrei sa dai socoteala, si atunci reactia fireasca este enervarea. Sunt convinsa ca sunt in asentimentul multora dintre fetele de pe forum. Despre ce vrei sa se discute intr-o relatie daca nu despre ce face fiecare?
Nu inseamna interogatoriu ci comunicare.
Asa cum pe voi va intereseaza sa stiti de noi si noi vrem acelasi lucru.
serenity575
Postat pe 17 Octombrie 2008 13:16
De la: Georgia99, la data 2008-10-17 11:55:41Nu numai barbatii au nevoie de libertate, si femeile au nevoie...este normal ca oricine sa aiba timp pt propria persoana

Perfect de acord cu tine, le dam libertate. Eu personal nu am nimik importiva sa iasa la o bere sau un meci cu baietii, oricat de tarziu ar veni, dar ce ii costa sa spuna unde merg? Sau cum a fost ziua lor de munca. A nu se intelege gresit. Nu le cere nimeni raportul doar o conversatie normal.
serenity575
Postat pe 17 Octombrie 2008 13:19
serenity iti dau un exemplu ...:
frate-miu de dimineata...: unde pleci in weekend
eu: la cluj
el: de ce?
eu deja agasata: sa ma intalnesc cu niste prieteni.
el mai curios: cu cine?
eu deja enervata: n-ai tu treaba.
la faza asta eram deja cu nervii in pioneze pt ca fratele meu e mai mic decat mine , si pt ca intr-adevar ma simteam pusa sub o lupa i interogata ca la securitate.

trecand peste , am ioncercat sa ma calmez si l-am intrebat de ce il intereseaza...si n-a mai avut replica.
e cand comunicarea se face la un nivel mai finut...adica in loc sa ma simt interogata, as fii simtit macar un minim interes pt persoanele cu care urmeaza s ama intalnesc...probabil ca i-as fii spus ca abia astept sa ma intalnesc cu x si cu y ca sunt asa ca sunt pe dincolo etc...
deci modul cum sunt puse intrebarile e foarte important....
de acolo si iritabilitatea mea.

dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Octombrie 2008 13:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-17 13:55:52serenity iti dau un exemplu ...:
frate-miu de dimineata...: unde pleci in weekend
eu: la cluj
el: de ce?
eu deja agasata: sa ma intalnesc cu niste prieteni.
el mai curios: cu cine?
eu deja enervata: n-ai tu treaba.
la faza asta eram deja cu nervii in pioneze pt ca fratele meu e mai mic decat mine , si pt ca intr-adevar ma simteam pusa sub o lupa i interogata ca la securitate.

trecand peste , am ioncercat sa ma calmez si l-am intrebat de ce il intereseaza...si n-a mai avut replica.
e cand comunicarea se face la un nivel mai finut...adica in loc sa ma simt interogata, as fii simtit macar un minim interes pt persoanele cu care urmeaza s ama intalnesc...probabil ca i-as fii spus ca abia astept sa ma intalnesc cu x si cu y ca sunt asa ca sunt pe dincolo etc...
deci modul cum sunt puse intrebarile e foarte important....
de acolo si iritabilitatea mea.



Sunt perfect de acord cu tine, aici e interogatoriu. Si stiu bine ca sunt si femei care fac asta. Dar atunci cand ii intrebi despre ceva din viata lor, in conditiile in care poate nu va vedeti zilnic, nu se mai numeste interogatoriu, ci interes sa afli despre persoana respectiva pentru ca iti pasa daca ii e bine sau rau.
serenity575
Postat pe 18 Octombrie 2008 01:28
De la: oktober, la data 2008-10-17 07:27:07micky nu stie ce inseamna comunicarea verbala in cuplu, sa nu zic orala, ca se incurca treaba...bine, el nu stie mult, dar trebuie iertat, de unde sa le stie bietu?


tovarasa de unde papuci mei stii u ce cunosc eu si ce nu?si daca u numesti comunicare verbala felu femeii de a te cicali atunci degeaba ai 30 de ani.eu mi-am zis punctu de vedere ..sunt singur la parinti si niciodata nu mia placut sa vb despre mine deci nici ei nu am de ce sai dau explicatii decat ce trebe nu orce fleac
mickyyo_parintele
Postat pe 18 Octombrie 2008 02:17
De la: serenity575, la data 2008-10-17 13:19:28
De la: Georgia99, la data 2008-10-17 11:55:41Nu numai barbatii au nevoie de libertate, si femeile au nevoie...este normal ca oricine sa aiba timp pt propria persoana

Perfect de acord cu tine, le dam libertate. Eu personal nu am nimik importiva sa iasa la o bere sau un meci cu baietii, oricat de tarziu ar veni, dar ce ii costa sa spuna unde merg? Sau cum a fost ziua lor de munca. A nu se intelege gresit. Nu le cere nimeni raportul doar o conversatie normal.
mickyyo_parintele
Postat pe 18 Octombrie 2008 02:20
De la: serenity575, la data 2008-10-17 13:19:28
De la: Georgia99, la data 2008-10-17 11:55:41Nu numai barbatii au nevoie de libertate, si femeile au nevoie...este normal ca oricine sa aiba timp pt propria persoana

Perfect de acord cu tine, le dam libertate. Eu personal nu am nimik importiva sa iasa la o bere sau un meci cu baietii, oricat de tarziu ar veni, dar ce ii costa sa spuna unde merg? Sau cum a fost ziua lor de munca. A nu se intelege gresit. Nu le cere nimeni raportul doar o conversatie normal.



hahahah pai stii u care e faza F unde ai fost? B la meci F cu cine? B cu ceva prieteni,F cu care?,B cu X Y Z ,F ce ati facut? B ne-am uitat la meci,F si ce ati vazut......si intrebarile curg mii deci stiiti ce e gresit la voi ?>nu stiti sa va opriti ...de aia ne sufocati,la meci nu mergi sa te f u t i deci de uit intrebare prosteasca din parte ei si multe altele decii....
mickyyo_parintele
Postat pe 18 Octombrie 2008 02:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-17 13:55:52serenity iti dau un exemplu ...:
frate-miu de dimineata...: unde pleci in weekend
eu: la cluj
el: de ce?
eu deja agasata: sa ma intalnesc cu niste prieteni.
el mai curios: cu cine?
eu deja enervata: n-ai tu treaba.
la faza asta eram deja cu nervii in pioneze pt ca fratele meu e mai mic decat mine , si pt ca intr-adevar ma simteam pusa sub o lupa i interogata ca la securitate.

trecand peste , am ioncercat sa ma calmez si l-am intrebat de ce il intereseaza...si n-a mai avut replica.
e cand comunicarea se face la un nivel mai finut...adica in loc sa ma simt interogata, as fii simtit macar un minim interes pt persoanele cu care urmeaza s ama intalnesc...probabil ca i-as fii spus ca abia astept sa ma intalnesc cu x si cu y ca sunt asa ca sunt pe dincolo etc...
deci modul cum sunt puse intrebarile e foarte important....
de acolo si iritabilitatea mea.




BRAVO ema mersi ca ma sustii cat de cat ...ff mult conteaza cum pui intrebarile si sa stii sa te opresti.
mickyyo_parintele
Postat pe 18 Octombrie 2008 02:26
eu urasc sa fiu intrebata unde am fost, cu cine si alte alea... de obicei dau astfel de detalii doar atunci cand vad ca interlocutorul (daca e o persoana 'importanta', gen prieteni apropiati/iubit) vorbeste despre 'ce a mai facut lately'. nu stiu daca e vorba de libertate, de cele mai multe ori consider ca e pierdere de vreme sa spun sau sa mi se spuna lucrurile astea. si da, chiar seamana a interogatoriu daca nu iti controlezi bine tonul si cuvintele.
Laurelin
Postat pe 18 Octombrie 2008 21:04
Draga mea renunta la a mai pune intrebari barbatilor......care au o calitate indoielnica....pt ca in momentul in care ai deschis gura deja sunt" sufocati"...se simt importanti ...si cine esti tu ........cum iti permiti ???ei hai.Referitor la timpul lor liber.....iti spun cu siguranta ca nu fac nimic constructiv.....cuvantul de ordine fiind doar....sexul.In aceasta situatie ...cauta un tip inteligent care sa vrea sa isi petreaca mai mult timp cu tine ...decat cu prietenii lui...un tip care stie sa comunice ...intr-o relatie ...si care sa nu se simta in prezenta ta..." fara aer"
ninushk
Postat pe 18 Octombrie 2008 21:46
De la: Laurelin, la data 2008-10-18 21:04:12eu urasc sa fiu intrebata unde am fost, cu cine si alte alea... de obicei dau astfel de detalii doar atunci cand vad ca interlocutorul (daca e o persoana 'importanta', gen prieteni apropiati/iubit) vorbeste despre 'ce a mai facut lately'. nu stiu daca e vorba de libertate, de cele mai multe ori consider ca e pierdere de vreme sa spun sau sa mi se spuna lucrurile astea. si da, chiar seamana a interogatoriu daca nu iti controlezi bine tonul si cuvintele.



ma e lume care imi da dreptate....
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 03:41
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



dupa parerea mea cei care isi doresc prea multa libertate nu prea vor o relatie serioasa

Postat pe 19 Octombrie 2008 03:44
Trebuie sa luam in calcul ca exista si femei care exagereaza cu viata in doi si sunt foarte sufocante.

Postat pe 19 Octombrie 2008 03:46
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 03:46:04Trebuie sa luam in calcul ca exista si femei care exagereaza cu viata in doi si sunt foarte sufocante.




poop cine stie cunoaste....de aia am zis eu ce am zis....rar femeie care sa inteleaga
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 03:54
am citit odata un lucru foarte fain spus de o tipa. ce ma intereseaza ce faci atunci cand nu esti langa mine, atata vreme cat fata de mine te porti egal si tandru?
Laurelin
Postat pe 19 Octombrie 2008 13:44
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 03:46:04Trebuie sa luam in calcul ca exista si femei care exagereaza cu viata in doi si sunt foarte sufocante.



bine,eu nu ma refeream la cele bolnave de gelozie care vor sa le verifice barbatilor orice pas,eu vorbeam de o relatie normala intre 2 oameni,dar in care barbatul nu se prea implica si pretinde libertate absoluta...adica el cam are voie sa faca orice dar sa nu cumva sa il streseze cineva cu intrebarile...eu zic ca ar fi mai bine ca acest gen de barbati sa se abtina de la o relatie serioasa pana stiu
intradevar ce vor.

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:22
De la: Laurelin, la data 2008-10-19 13:44:59am citit odata un lucru foarte fain spus de o tipa. ce ma intereseaza ce faci atunci cand nu esti langa mine, atata vreme cat fata de mine te porti egal si tandru?



sarumana esti tare dulce in ceea ce ai scris spus de acea tipa...mare adevar.....dar femeia e SRI si tare se poarta ca atare
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:30
eu nu prea cred ca o femeie care chiar isi iubeste barbatul indiferent daca e sot sau doar iubit poate sa spuna asa ceva cum adica sa faca ce vrea el dar sa se comporte frumos cu mine?? hai ca mi se pare chiar absurd!

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:32
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:32:41eu nu prea cred ca o femeie care chiar isi iubeste barbatul indiferent daca e sot sau doar iubit poate sa spuna asa ceva cum adica sa faca ce vrea el dar sa se comporte frumos cu mine?? hai ca mi se pare chiar absurd!



geloasa mica......exact ce conteaza ce face daca cu tine se comporta exemplar nu te ignora,nu te face sa suferi,te respecta in toate punctele de vedere....ce e mintea asta ...tre sa se gandeasca oare ce face ,oare cu cine,oare ma inseala....etc
DOAMNEEEEE
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:38
mi sa recomandat un film de protagonista acestui topic si vil recomand si voua ....aveti multe de invatat...."BOOGIE 2008"un film romanesc ....
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:41
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:22:52
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 03:46:04Trebuie sa luam in calcul ca exista si femei care exagereaza cu viata in doi si sunt foarte sufocante.



bine,eu nu ma refeream la cele bolnave de gelozie care vor sa le verifice barbatilor orice pas,eu vorbeam de o relatie normala intre 2 oameni,dar in care barbatul nu se prea implica si pretinde libertate absoluta...adica el cam are voie sa faca orice dar sa nu cumva sa il streseze cineva cu intrebarile...eu zic ca ar fi mai bine ca acest gen de barbati sa se abtina de la o relatie serioasa pana stiu
intradevar ce vor.



Ai mare dreptate. Insa, eu am cateva prietene care au impresia ca iubitii lor vor atat de multa libertate, ele exagereaza foatre mult si din aceasta cauza au tot felul de conflicte.

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:41
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:32:41eu nu prea cred ca o femeie care chiar isi iubeste barbatul indiferent daca e sot sau doar iubit poate sa spuna asa ceva cum adica sa faca ce vrea el dar sa se comporte frumos cu mine?? hai ca mi se pare chiar absurd!


nu sa se poarte DOAR frumos. ea se referea exclusiv la tipii/tipele care se tin merue de coada partenerului si ii supun la tot felul de interogatorii si era de parere ca atata vreme cat iubitul ei o trateaza exact asa cum trebuie, cata vreme se simte iubita nu are motive sa-l ia la 3 pazeste sau la intrebari/reprosuri.
Laurelin
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bunaaa 4 De la: kudika_971776 31 Iulie 2014 15:07
excitatie mamara? :|:D 58 De la: cantafabule 8 Octombrie 2009 22:19
fantezie sexuala 7 De la: kudika_993357 5 Octombrie 2015 09:26
sex oral 115 De la: kudika058254 20 Aprilie 2010 23:36
voteaza :d 4 De la: panduru88 8 Februarie 2010 19:54