Setari Cookie-uri

De ce vor barbatii atata libertate?

cred k toti avem nevoie de niste momente doar ale noastre...eu inteleg prin libertatea celuilalt faptul k are dreptul sa faca niste lucruri pe care le doreste si fara mine,poate sa iasa cu prietenii lui,si eu cu prietenele mele,nu ii controlez telefoanele si alte chesii,daca intr o zi nu are dispozitia necesara sa ne vedem OK,inteleg,nici eu nu am chef uneori sa ies sau pur si simplu vreau sa stau si sa lenevesc,asta nu inseamna k nu l as iubi... stiu k lucrurile intr o relatie se fac in 2,dar nu trebuie sa fim legati unul de altul...fiecare poate face ce vrea separat,bineinteles prin ce vrea nu ma refer la lucruri care sa afecteae relatia!!!!!lucruri normale
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Februarie 2009 20:41
sunt perfect de acord cu aceasta parere si noi vrem sa avem parte de momente numai ale noastre dar asta nu inseamna ca nu ne iubim ci doar ca nu ii controlez telefoanele nu il bat la cap toata ziua si nu il urmaresc pentru ca stiu ca asta l-ar supara si mai mult,fiecare poate face ce vrea separat adica sa faca lucruri normale nu acele lucruri care ar afecta relatia
ilyescorina
Postat pe 26 Februarie 2009 20:49
"De ce vor barbatii atata libertate?"

Pentru ca sunt niste fiinte razboinice si active si se plictisesc repede intr-un loc...sau intr-o situatie...in fine,cred ca numai ei stiu de ce...
liza24_84
Postat pe 27 Februarie 2009 13:50
libertate isi doresc toti oamenii in general:barbati si femei.nimanui nu-i place sa traiasca inchis.
dana_mv
Postat pe 27 Februarie 2009 13:53
De la: dana_mv, la data 2009-02-27 13:53:23libertate isi doresc toti oamenii in general:barbati si femei.nimanui nu-i place sa traiasca inchis.


Da,cateodata fiinta umana este de nestavilit :)
liza24_84
Postat pe 27 Februarie 2009 13:55
De la: liza24_84, la data 2009-02-27 13:55:10
De la: dana_mv, la data 2009-02-27 13:53:23libertate isi doresc toti oamenii in general:barbati si femei.nimanui nu-i place sa traiasca inchis.


Da,cateodata fiinta umana este de nestavilit :)
intotdeauna o pasare canta mai frumos in libertate,decat inchisa in colivie.acolo,cu timpul,devine o pasare mecanica,fara viata.
dana_mv
Postat pe 27 Februarie 2009 13:58
De la: dana_mv, la data 2009-02-27 13:58:23
De la: liza24_84, la data 2009-02-27 13:55:10
De la: dana_mv, la data 2009-02-27 13:53:23libertate isi doresc toti oamenii in general:barbati si femei.nimanui nu-i place sa traiasca inchis.


Da,cateodata fiinta umana este de nestavilit :)
intotdeauna o pasare canta mai frumos in libertate,decat inchisa in colivie.acolo,cu timpul,devine o pasare mecanica,fara viata.


Mi-ar placea sa am una...dar imi plac prea mult ca sa le tin inchise... :( mai bine le admir in libertate,acolo unde sunt fericite .. :)
liza24_84
Postat pe 27 Februarie 2009 14:01
De la: liza24_84, la data 2009-02-27 13:50:33"De ce vor barbatii atata libertate?"

Pentru ca sunt niste fiinte razboinice si active si se plictisesc repede intr-un loc...sau intr-o situatie...in fine,cred ca numai ei stiu de ce...

Tu crezi ca ceea ce ai scris mai sus se aplica tuturor ? Eu sunt mult mai "razboinica" decat sotul meu si ma plictisesc infinit mai repede de oricine si orice....si da, vreau "spatiu" si nu-mi place sa fiu intrebata unde am fost si de ce am mers acolo...am mers pentru ca asa am avut chef....
ocs
Postat pe 28 Februarie 2009 09:43
De la: ocgiogi, la data 2009-02-28 09:43:29
De la: liza24_84, la data 2009-02-27 13:50:33"De ce vor barbatii atata libertate?"

Pentru ca sunt niste fiinte razboinice si active si se plictisesc repede intr-un loc...sau intr-o situatie...in fine,cred ca numai ei stiu de ce...

Tu crezi ca ceea ce ai scris mai sus se aplica tuturor ? Eu sunt mult mai "razboinica" decat sotul meu si ma plictisesc infinit mai repede de oricine si orice....si da, vreau "spatiu" si nu-mi place sa fiu intrebata unde am fost si de ce am mers acolo...am mers pentru ca asa am avut chef....


Ai dreptate,ocgiogi...nici eu nu am fost prea convinsa de ce am scris mai sus...dar totusi am scris....asa am simtit la momentul respectiv.. :) normal ca nu se aplica tuturor...nu e general valabil ..... :)
liza24_84
Postat pe 1 Martie 2009 18:09
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 20:41:17cred k toti avem nevoie de niste momente doar ale noastre...eu inteleg prin libertatea celuilalt faptul k are dreptul sa faca niste lucruri pe care le doreste si fara mine,poate sa iasa cu prietenii lui,si eu cu prietenele mele,nu ii controlez telefoanele si alte chesii,daca intr o zi nu are dispozitia necesara sa ne vedem OK,inteleg,nici eu nu am chef uneori sa ies sau pur si simplu vreau sa stau si sa lenevesc,asta nu inseamna k nu l as iubi... stiu k lucrurile intr o relatie se fac in 2,dar nu trebuie sa fim legati unul de altul...fiecare poate face ce vrea separat,bineinteles prin ce vrea nu ma refer la lucruri care sa afecteae relatia!!!!!lucruri normale


Fluturas,tu vrei sa dai prea multa libertate.Sa nu exageram...Cu prietenii ,da!Dar nu cu prietenele...
Cred ca ai sufletul prea curat si crezi in feti frumosi.
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 18:31
De la: ella_c, la data 2009-03-01 18:31:16
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-26 20:41:17cred k toti avem nevoie de niste momente doar ale noastre...eu inteleg prin libertatea celuilalt faptul k are dreptul sa faca niste lucruri pe care le doreste si fara mine,poate sa iasa cu prietenii lui,si eu cu prietenele mele,nu ii controlez telefoanele si alte chesii,daca intr o zi nu are dispozitia necesara sa ne vedem OK,inteleg,nici eu nu am chef uneori sa ies sau pur si simplu vreau sa stau si sa lenevesc,asta nu inseamna k nu l as iubi... stiu k lucrurile intr o relatie se fac in 2,dar nu trebuie sa fim legati unul de altul...fiecare poate face ce vrea separat,bineinteles prin ce vrea nu ma refer la lucruri care sa afecteae relatia!!!!!lucruri normale


Fluturas,tu vrei sa dai prea multa libertate.Sa nu exageram...Cu prietenii ,da!Dar nu cu prietenele...
Cred ca ai sufletul prea curat si crezi in feti frumosi.



nu dau prea multa libertate,dau exact atata de cat as avea si eu nevoie!!! nu sunt o persoana posesiva... depinde cu cine as avea o relatie,sa nu fie nici el posesiv,sa ne putem intelege...da,momentele impreuna sunt momente impreuna,2-3-5-10 ore,dar de ce sa nu avem si momente asa fiecare cu ale lui,in sensul k mie uneori imi e lene sa ies din casa,sau eventual din pat si lenevesc toata ziua.... sunt unele chestii pe care trebuie sa le "negociezi"atunci la inceput si da,cred k in feti frumosi,fara stele in frunte... poate mi apare unul la orizont
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Martie 2009 18:35
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 18:35:59
nu dau prea multa libertate,dau exact atata de cat as avea si eu nevoie!!! nu sunt o persoana posesiva... depinde cu cine as avea o relatie,sa nu fie nici el posesiv,sa ne putem intelege...da,momentele impreuna sunt momente impreuna,2-3-5-10 ore,dar de ce sa nu avem si momente asa fiecare cu ale lui,in sensul k mie uneori imi e lene sa ies din casa,sau eventual din pat si lenevesc toata ziua.... sunt unele chestii pe care trebuie sa le "negociezi"atunci la inceput si da,cred k in feti frumosi,fara stele in frunte... poate mi apare unul la orizont


faza e ca si eu cred in feti frumosi..dar nu prea cred in libertate deplina..
asa cum ai spus tu e ok! ii dai exact cat ai si tu nevoie..
esti mica dar gandesti ca un om mare!
Ai primit martisor?Cum ai ajuns in Bucuresti?
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 18:42
De la: ella_c, la data 2009-03-01 18:42:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 18:35:59
nu dau prea multa libertate,dau exact atata de cat as avea si eu nevoie!!! nu sunt o persoana posesiva... depinde cu cine as avea o relatie,sa nu fie nici el posesiv,sa ne putem intelege...da,momentele impreuna sunt momente impreuna,2-3-5-10 ore,dar de ce sa nu avem si momente asa fiecare cu ale lui,in sensul k mie uneori imi e lene sa ies din casa,sau eventual din pat si lenevesc toata ziua.... sunt unele chestii pe care trebuie sa le "negociezi"atunci la inceput si da,cred k in feti frumosi,fara stele in frunte... poate mi apare unul la orizont


faza e ca si eu cred in feti frumosi..dar nu prea cred in libertate deplina..
asa cum ai spus tu e ok! ii dai exact cat ai si tu nevoie..
esti mica dar gandesti ca un om mare!
Ai primit martisor?Cum ai ajuns in Bucuresti?


__LL__
Postat pe 1 Martie 2009 18:45
De la: ella_c, la data 2009-03-01 18:42:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 18:35:59
nu dau prea multa libertate,dau exact atata de cat as avea si eu nevoie!!! nu sunt o persoana posesiva... depinde cu cine as avea o relatie,sa nu fie nici el posesiv,sa ne putem intelege...da,momentele impreuna sunt momente impreuna,2-3-5-10 ore,dar de ce sa nu avem si momente asa fiecare cu ale lui,in sensul k mie uneori imi e lene sa ies din casa,sau eventual din pat si lenevesc toata ziua.... sunt unele chestii pe care trebuie sa le "negociezi"atunci la inceput si da,cred k in feti frumosi,fara stele in frunte... poate mi apare unul la orizont


faza e ca si eu cred in feti frumosi..dar nu prea cred in libertate deplina..
asa cum ai spus tu e ok! ii dai exact cat ai si tu nevoie..
esti mica dar gandesti ca un om mare!
Ai primit martisor?Cum ai ajuns in Bucuresti?



da am primit un martisor de argint de la o prietena(un trifoi cu 4 foi)... am ajuns,acum ma plictisesc pe aici
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Martie 2009 18:55
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 18:55:02
De la: ella_c, la data 2009-03-01 18:42:43
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 18:35:59
nu dau prea multa libertate,dau exact atata de cat as avea si eu nevoie!!! nu sunt o persoana posesiva... depinde cu cine as avea o relatie,sa nu fie nici el posesiv,sa ne putem intelege...da,momentele impreuna sunt momente impreuna,2-3-5-10 ore,dar de ce sa nu avem si momente asa fiecare cu ale lui,in sensul k mie uneori imi e lene sa ies din casa,sau eventual din pat si lenevesc toata ziua.... sunt unele chestii pe care trebuie sa le "negociezi"atunci la inceput si da,cred k in feti frumosi,fara stele in frunte... poate mi apare unul la orizont


faza e ca si eu cred in feti frumosi..dar nu prea cred in libertate deplina..
asa cum ai spus tu e ok! ii dai exact cat ai si tu nevoie..
esti mica dar gandesti ca un om mare!
Ai primit martisor?Cum ai ajuns in Bucuresti?



da am primit un martisor de argint de la o prietena(un trifoi cu 4 foi)... am ajuns,acum ma plictisesc pe aici


Facem acum o strigare...Cum sa te plictisesti?
Nu ai primit nici o invitatie?Sigur ai avut vizualizari de profil record!


ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 18:58
Facem acum o strigare...Cum sa te plictisesti?
Nu ai primit nici o invitatie?Sigur ai avut vizualizari de profil record!


hmm...n am avut timp sa primesc facem un casting???
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Martie 2009 19:01
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 19:01:07Facem acum o strigare...Cum sa te plictisesti?
Nu ai primit nici o invitatie?Sigur ai avut vizualizari de profil record!


hmm...n am avut timp sa primesc facem un casting???


pai sa vedem...ce gusturi ai?Cum vrei sa fie "printul"?
Aici cred ca avem o gama variata..As putea sa-ti sugerez..parinteste ,dar pe privat!
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 19:14
De la: ella_c, la data 2009-03-01 19:14:16
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-03-01 19:01:07Facem acum o strigare...Cum sa te plictisesti?
Nu ai primit nici o invitatie?Sigur ai avut vizualizari de profil record!


hmm...n am avut timp sa primesc facem un casting???


pai sa vedem...ce gusturi ai?Cum vrei sa fie "printul"?
Aici cred ca avem o gama variata..As putea sa-ti sugerez..parinteste ,dar pe privat!



poi sa fie dragutz,sa se poarte frumos..si restul vedem noi nu am un tipar stabilit,knd o sa il intalnesc o sa mi dau seama...sau poate l am gasit si nu stiu eu
SweetHappyButterfly
Postat pe 1 Martie 2009 19:16
Da' jmecheri da' ce sunt !!!
__LL__
Postat pe 2 Martie 2009 17:49
toata lumea are nevoie de libertate si femeile si barbatii...acum depinde de femeile barbatilor...k sunt unii saracii care nici sa faca pisu nu pot fara stirea prietenei....
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 12:06
De la: bruneagra25, la data 2009-03-03 12:06:31toata lumea are nevoie de libertate si femeile si barbatii...acum depinde de femeile barbatilor...k sunt unii saracii care nici sa faca pisu nu pot fara stirea prietenei....



miau!!!1
__LL__
Postat pe 3 Martie 2009 16:39
libertate pt barbati inseamna in primul rand timp acordat pt actiunile lor(fiu ele chiar si la munk), pt ca ei nu se misc asa repede ca noi, ei nu pot face 2 lucruri deodata, nu gandesc asa repede si cu solutii practice ca noi.el pe unde se duce , dorm pe unde se duc eu am o relatie in care amandoi avem libertatea care ne-o dorim(binenteles , cu limite ),dar eu imi termin munk sii ce mai am mai repede decat el, si normal ca pare o vesnicie pana vine acasa.fa-ti un abonament la sala, iesi cu fetele , gasescte ceva de facut fara el si ai sa vezi ca nu o sa ti se mai para ca are atata libertate , pt ca o sa venitiamandoi odata acasaa, k sa zic asa.
valentinarhyme
Postat pe 4 Martie 2009 11:01
nu e bine nici sa dai prea multa liberate unui barbat ca pe urma sio ia in cap si e prea mandru de el liberatea e bine sa o ai dar cu limite pentru ca liberatea prea mare a partenerilor intr-un cuplu dauneaza si ar pune in pericol relatia
ilyescorina
Postat pe 4 Martie 2009 19:45
al meu din contra nu vrea libertate vrea sa petreaca cat mai mult timp cu mine...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 21:24
depinde de fata , de cata de multa libertatea are nevoi barbatul ...., iar doi la mana binenteles ca vrem libertatea, ca ce daca esti intr-o relatie inseamna ca esti ca la puscarie ?, fiti si voi mai independete fetlelor
SweetDadyD
Postat pe 11 Martie 2009 14:12
De la: valentinarhyme, la data 2009-03-04 11:01:57libertate pt barbati inseamna in primul rand timp acordat pt actiunile lor(fiu ele chiar si la munk), pt ca ei nu se misc asa repede ca noi, ei nu pot face 2 lucruri deodata, nu gandesc asa repede si cu solutii practice ca noi.el pe unde se duce , dorm pe unde se duc eu am o relatie in care amandoi avem libertatea care ne-o dorim(binenteles , cu limite ),dar eu imi termin munk sii ce mai am mai repede decat el, si normal ca pare o vesnicie pana vine acasa.fa-ti un abonament la sala, iesi cu fetele , gasescte ceva de facut fara el si ai sa vezi ca nu o sa ti se mai para ca are atata libertate , pt ca o sa venitiamandoi odata acasaa, k sa zic asa.

mi se pare cam feminista remarca asta
te corectez in niste chesti, noi barbati gandim mai repede ca voi ,atunci cand vine vorba de un lucru si solutile noastre sunt mult mai practice , dar noi ne putem gandi decat la un singur lucru odata in raport cu voi care puteti face mai multe lucruri odata , dar asta este principiu caci exceptii pot fi de ambele tabere
SweetDadyD
Postat pe 11 Martie 2009 14:19
au nevoie de libertate din cauza faptului ca ii batem prea mult la cap ...
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:16
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-19 03:54:52
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 03:46:04Trebuie sa luam in calcul ca exista si femei care exagereaza cu viata in doi si sunt foarte sufocante.




poop cine stie cunoaste....de aia am zis eu ce am zis....rar femeie care sa inteleaga

al naibii sa fiu suntem dracoase tare noi femeile...........eu nu-s cicalitoare..........am doar momente in care pur si simplu vreau sa ii vad reactiile........si pun zeci de mii de intrebari......fara rost de altfel.......dar hai sa fim serioase.......totul are o limita.......cand vad k am intins prea mult coarda il sarut si il las linistit.....au si barbatii dreptatea lor......dar.....asta nu inseamna k au mereu dreptate....sunt si specimene care tin femeia langa ei numai k sa le faca menajul......si dupa o zi intreaga in care femeia satula de curatenie,spalat,calcat si gatit .....il intreaba pe "domnu" unde a fost si ce a facut....etc etc........asta sare de fund in sus........deci????ce rost are sa ne criticam unii pe altii cand stim cu totii ca gresim????
Delya_Delya
Postat pe 26 Martie 2009 05:53
nu numai barbatii isi doresc libertate...eu sunt mult mai libertina decat prietenul meu, imi place mai mult sa ies, sa fiu activa, el e mai "casnis" intr-un fel...
depinde de zodii...
Lulli
Postat pe 30 Martie 2009 09:42
De la: ilyescorina, la data 2009-03-04 19:45:14nu e bine nici sa dai prea multa liberate unui barbat ca pe urma sio ia in cap si e prea mandru de el liberatea e bine sa o ai dar cu limite pentru ca liberatea prea mare a partenerilor intr-un cuplu dauneaza si ar pune in pericol relatia

uite un exemplu destul de clar despre ce vorbeam...nu exista libertate cu limite...e k si cum i-ai spune unui puscarias "sti esti liber sa mergi pana in curte si inapoi"....libertatea pe care o dai trebuie sa fie apreciata in primul rand de el,sa stie sa nu te dezamageasca.....
bruneagra25
Postat pe 31 Martie 2009 09:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
costume de halloween 11 De la: Barbie30 17 Octombrie 2010 21:47
Sex 126 De la: PICCKARD 11 Ianuarie 2012 07:02
Barbat obsedat de munca!hepl! 34 De la: kudika170138 20 Mai 2010 12:40
orga de lumini 1 De la: firelyonne 14 Ianuarie 2009 20:02
Fanteziile sau experientele sexuale adevarate? 85 De la: juliaster 13 Mai 2013 22:45