Setari Cookie-uri

De ce vor barbatii atata libertate?

crede-ma ca sunt geloasa in limitele bunului simt,nu am exagerat niciodata! dar eu pur si simplu nu as putea accepta faptul ca el m-ar insela la greu si eu sa nu ii zic nimic atata timp cat vezi doamne el se comporta cu mine tare frumos si cica ma respecta asta e respectul fata de femeia pe care sustii ca o iubesti? sa o inseli cu cine poti dar apoi vii acasa spasit si cu un buchet de flori in mana ca "proasta" sa zica ca esti baiat gigel si ca te comporti frumos cu ea
chiar mi-e mila de femeile care inghit asa ceva de la barbatii pe care ii iubesc,sau de fapt atata timp cat ele accepta o relatie de genul asta fi sigur ca nici ele nu sunt "usa de biserica"!

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:44
Acum depinde si de femeie. Ai dreptate Larisa, nu trebuie sa ii permiti. Eu sunt de parere ca trebuie sa te infigi in el de cateva ori atunci cand greseste si treaba se poate rezolva.

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:46
De la: Laurelin, la data 2008-10-19 16:41:48
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:32:41eu nu prea cred ca o femeie care chiar isi iubeste barbatul indiferent daca e sot sau doar iubit poate sa spuna asa ceva cum adica sa faca ce vrea el dar sa se comporte frumos cu mine?? hai ca mi se pare chiar absurd!


nu sa se poarte DOAR frumos. ea se referea exclusiv la tipii/tipele care se tin merue de coada partenerului si ii supun la tot felul de interogatorii si era de parere ca atata vreme cat iubitul ei o trateaza exact asa cum trebuie, cata vreme se simte iubita nu are motive sa-l ia la 3 pazeste sau la intrebari/reprosuri.



sa ne intelegem! una e sa stii ca te inseala dar sa accepti ca deh e baiat bun de altfel si se comporta frumos,si alta e sa il banui aiurea si sa vezi in orice femeie o rivala,cu asta nu sunt de acord!ma gandesc ca e foarte frustrant pentru un barbat care intradevar nu inseala sa isi auda zilnic reprosuri si sa aiba ochii scosi,unde e sa banui aiurea si alta sa ai certitudinea!

Postat pe 19 Octombrie 2008 16:47
De la: Georgia99, la data 2008-10-19 16:46:48Acum depinde si de femeie. Ai dreptate Larisa, nu trebuie sa ii permiti. Eu sunt de parere ca trebuie sa te infigi in el de cateva ori atunci cand greseste si treaba se poate rezolva.




Postat pe 19 Octombrie 2008 16:47
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:44:02crede-ma ca sunt geloasa in limitele bunului simt,nu am exagerat niciodata! dar eu pur si simplu nu as putea accepta faptul ca el m-ar insela la greu si eu sa nu ii zic nimic atata timp cat vezi doamne el se comporta cu mine tare frumos si cica ma respecta asta e respectul fata de femeia pe care sustii ca o iubesti? sa o inseli cu cine poti dar apoi vii acasa spasit si cu un buchet de flori in mana ca "proasta" sa zica ca esti baiat gigel si ca te comporti frumos cu ea
chiar mi-e mila de femeile care inghit asa ceva de la barbatii pe care ii iubesc,sau de fapt atata timp cat ele accepta o relatie de genul asta fi sigur ca nici ele nu sunt "usa de biserica"!


ah, nu ma refeream la inselatul la greu eu ziceam de chestii gen bere cu baietii, amicitii sau flirturi usoare (sa zicem dans) cu alte fete.
Laurelin
Postat pe 19 Octombrie 2008 16:59
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:47:10
De la: Laurelin, la data 2008-10-19 16:41:48
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 16:32:41eu nu prea cred ca o femeie care chiar isi iubeste barbatul indiferent daca e sot sau doar iubit poate sa spuna asa ceva cum adica sa faca ce vrea el dar sa se comporte frumos cu mine?? hai ca mi se pare chiar absurd!


nu sa se poarte DOAR frumos. ea se referea exclusiv la tipii/tipele care se tin merue de coada partenerului si ii supun la tot felul de interogatorii si era de parere ca atata vreme cat iubitul ei o trateaza exact asa cum trebuie, cata vreme se simte iubita nu are motive sa-l ia la 3 pazeste sau la intrebari/reprosuri.



sa ne intelegem! una e sa stii ca te inseala dar sa accepti ca deh e baiat bun de altfel si se comporta frumos,si alta e sa il banui aiurea si sa vezi in orice femeie o rivala,cu asta nu sunt de acord!ma gandesc ca e foarte frustrant pentru un barbat care intradevar nu inseala sa isi auda zilnic reprosuri si sa aiba ochii scosi,unde e sa banui aiurea si alta sa ai certitudinea!



asa e un punct bine atins ....am patit-o pe pielea mea...asta a fo si motivu despartirii mele de foata....
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:00
ma bucur ca in sfarsit am ajuns la acelasi numitor comun

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:01
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 17:01:46ma bucur ca in sfarsit am ajuns la acelasi numitor comun



sa zicem... dar tot nu pot intelege femeia de ce numai inainte gandeste si nu in prezent.
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:05
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-19 17:05:11
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 17:01:46ma bucur ca in sfarsit am ajuns la acelasi numitor comun



sa zicem... dar tot nu pot intelege femeia de ce numai inainte gandeste si nu in prezent.


uite d-aia, ca suntem muieri pisicoase si posesive
Laurelin
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:08
De la: Laurelin, la data 2008-10-19 17:08:20
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-10-19 17:05:11
De la: Larisa82, la data 2008-10-19 17:01:46ma bucur ca in sfarsit am ajuns la acelasi numitor comun



sa zicem... dar tot nu pot intelege femeia de ce numai inainte gandeste si nu in prezent.


uite d-aia, ca suntem muieri pisicoase si posesive




off off mai mai...pisicoase e ok dar posesive nu e bine
mickyyo_parintele
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:33
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Cred ca mi-ati confirmat ceea ce am citit acum cateva zile, anume o carte numita:" De ce se insoara barbatii cu femeile scorpii". Nu e o carte despre cum sa te mariti cu un barbat, ci o carte despre respectul de sine, pe care, noi femeile, il cam pierdem in relatie cu un barbat. V-o recomand tuturor. Sa zicem ca se pot intelege mai multe din comportamentul unui barbat in aceea carte.
serenity575
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:36
De la: serenity575, la data 2008-10-20 16:36:58Va multumesc tuturor pentru raspunsuri. Cred ca mi-ati confirmat ceea ce am citit acum cateva zile, anume o carte numita:" De ce se insoara barbatii cu femeile scorpii". Nu e o carte despre cum sa te mariti cu un barbat, ci o carte despre respectul de sine, pe care, noi femeile, il cam pierdem in relatie cu un barbat. V-o recomand tuturor. Sa zicem ca se pot intelege mai multe din comportamentul unui barbat in aceea carte.



draga mea "citesti"ai?astfel de carti?ai auzit si u de Pr STANILOAIE,Pr CLEOPA,etc si MULTI ALTI asemenea lor?offf lume pacatoasa taica ce mai.....va poop
mickyyo_parintele
Postat pe 21 Octombrie 2008 05:16
vrem libertate sa merem la cu rve uite asa.. nici eu nu ma cred
mickyyo_parintele
Postat pe 25 Octombrie 2008 04:43
unii vor disperati 'libertate' iar altii au mult prea multa si se cam satura...yo unu m-am cam saturat,dar deh...cum e norocu fiecaruia...nimeni nu e multumit.cand esti intr-o relatie vrei sa fi liber si cand esti liber vrei o relatie
razz
Postat pe 25 Octombrie 2008 23:29
mama mia, ce pareri pro si contra, eu un singur lucru zic ca sa pun capac la restul, dati-le barbatilor libertate dar nici nu le dati impresia ca ii igonorati. si dak persoanele se respecta intre ele, nu se va intampla nimik rau. desigur, orice regula are si exceptii. eu doar incerc sa fiu practica si optimista.
Domnisoara_Christina
Postat pe 27 Octombrie 2008 21:11

Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.




Dar noi de ce vrem atata stabilitate? de ce vrem sa stim tot timpul unde sunt si ce fac? Si sa ne arate ca ne iubesc numai si numai pe noi?



DE AIA!

Postat pe 27 Octombrie 2008 21:31
libertate si atat de ce?pt ca asa vrem noi ce atata explicatii?
mickyyo_parintele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 17:31
serenity, eu nu prea pricep la ce te referi, da un exemplu concret de dialog.

Eu una urasc cand vad o relatie in care cei doi sunt impreuna 24 din 24. Daca-i zic tipei "hai si noi la o cafea" imi zice "nu ies fara iubi" sau mai rau, continua cu "si nici el n-are voie sa iasa fara mine"

Sau mai am o prietena pe care n-am putut s-o scot niciodata la film fara sotul ei...(bine nu sunt ei chiar 24 din 24 impreuna ca au servicii diferite si el mai iese si doar cu baietii - dar ea nu iese fara el, poate doar in timpul zilei.... dar nici macar la un film!!!!)

Asa ca intrebarea ta e foarte interpretabila.

Mie una nu-mi place sa-mi sacai iubitul zilnic cu "Ce ai facut azi la serviciu", ce putea sa faca? sa munceasca. Daca intrebi "cum a fost ziua ta?" si el zice doar "bine" nu mai continui cu "cum adica bine".... din punctul de vedere al unui barbat, el a dat o gramad de informatii. Daca are ceva pe suflet, imi spune si singur, nu?

De-aia ceream un exemplu concret de dialog.

Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:09
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:09:18serenity, eu nu prea pricep la ce te referi, da un exemplu concret de dialog.

Eu una urasc cand vad o relatie in care cei doi sunt impreuna 24 din 24. Daca-i zic tipei "hai si noi la o cafea" imi zice "nu ies fara iubi" sau mai rau, continua cu "si nici el n-are voie sa iasa fara mine"

Sau mai am o prietena pe care n-am putut s-o scot niciodata la film fara sotul ei...(bine nu sunt ei chiar 24 din 24 impreuna ca au servicii diferite si el mai iese si doar cu baietii - dar ea nu iese fara el, poate doar in timpul zilei.... dar nici macar la un film!!!!)

Asa ca intrebarea ta e foarte interpretabila.

Mie una nu-mi place sa-mi sacai iubitul zilnic cu "Ce ai facut azi la serviciu", ce putea sa faca? sa munceasca. Daca intrebi "cum a fost ziua ta?" si el zice doar "bine" nu mai continui cu "cum adica bine".... din punctul de vedere al unui barbat, el a dat o gramad de informatii. Daca are ceva pe suflet, imi spune si singur, nu?

De-aia ceream un exemplu concret de dialog.



bravo...nu te mariti?la felu cum gandesti te iau de sotie
mickyyo_parintele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:30
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:09:18serenity, eu nu prea pricep la ce te referi, da un exemplu concret de dialog.

Eu una urasc cand vad o relatie in care cei doi sunt impreuna 24 din 24. Daca-i zic tipei "hai si noi la o cafea" imi zice "nu ies fara iubi" sau mai rau, continua cu "si nici el n-are voie sa iasa fara mine"

Sau mai am o prietena pe care n-am putut s-o scot niciodata la film fara sotul ei...(bine nu sunt ei chiar 24 din 24 impreuna ca au servicii diferite si el mai iese si doar cu baietii - dar ea nu iese fara el, poate doar in timpul zilei.... dar nici macar la un film!!!!)

Asa ca intrebarea ta e foarte interpretabila.

Mie una nu-mi place sa-mi sacai iubitul zilnic cu "Ce ai facut azi la serviciu", ce putea sa faca? sa munceasca. Daca intrebi "cum a fost ziua ta?" si el zice doar "bine" nu mai continui cu "cum adica bine".... din punctul de vedere al unui barbat, el a dat o gramad de informatii. Daca are ceva pe suflet, imi spune si singur, nu?

De-aia ceream un exemplu concret de dialog.


Pai uite, sa-ti dau un exemplu: o amica era impreuna cu prietenul ei de doar o saptamana. El la inceput pana sa o cucereasca tot lipit de ea: telefoane, sms-uri, messinger. Dupa ce a cucerit-o s-au terminat toate astea subit. Incepuse ea sa se intrebe ce are, de ce se comporta altfel si l-a intrebat. Daca a vazut ca nu raspunde in nici un fel a crezut ca si-a batut joc de ea, si a incercat sa afle.
I-a ghiciti raspunsul lui: "ce ma tot sacai atat, ma sufoci".

Dupa doar o saptamana?

Deasta nu inteleg.
serenity575
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:41
Aha.

Am mai intalnit astfel de comportament.

Aici sa zic ca e lipsa de experienta din partea amandorura. Eu am invatat pe pielea mea (din pacate ) ca, in astfel de cazuri, lucrul cel mai rau e sa inceapa fata cu telefoanele si insistentele. Poate ar fi acceptabile la un an de relatie, dar la o spatamana, INTERZIS. Poate doar un telefon scurt dupa vreo 4-5 zile sa-i arati ca n-ai murit, ca daca e interesat in continuare sigur te invita in oras. Daca nu, dracu' stie ce are, nici rost n-are sa-ti bati capul!

Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:52
De la: serenity575, la data 2008-11-01 18:41:01
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:09:18serenity, eu nu prea pricep la ce te referi, da un exemplu concret de dialog.

Eu una urasc cand vad o relatie in care cei doi sunt impreuna 24 din 24. Daca-i zic tipei "hai si noi la o cafea" imi zice "nu ies fara iubi" sau mai rau, continua cu "si nici el n-are voie sa iasa fara mine"

Sau mai am o prietena pe care n-am putut s-o scot niciodata la film fara sotul ei...(bine nu sunt ei chiar 24 din 24 impreuna ca au servicii diferite si el mai iese si doar cu baietii - dar ea nu iese fara el, poate doar in timpul zilei.... dar nici macar la un film!!!!)

Asa ca intrebarea ta e foarte interpretabila.

Mie una nu-mi place sa-mi sacai iubitul zilnic cu "Ce ai facut azi la serviciu", ce putea sa faca? sa munceasca. Daca intrebi "cum a fost ziua ta?" si el zice doar "bine" nu mai continui cu "cum adica bine".... din punctul de vedere al unui barbat, el a dat o gramad de informatii. Daca are ceva pe suflet, imi spune si singur, nu?

De-aia ceream un exemplu concret de dialog.


Pai uite, sa-ti dau un exemplu: o amica era impreuna cu prietenul ei de doar o saptamana. El la inceput pana sa o cucereasca tot lipit de ea: telefoane, sms-uri, messinger. Dupa ce a cucerit-o s-au terminat toate astea subit. Incepuse ea sa se intrebe ce are, de ce se comporta altfel si l-a intrebat. Daca a vazut ca nu raspunde in nici un fel a crezut ca si-a batut joc de ea, si a incercat sa afle.
I-a ghiciti raspunsul lui: "ce ma tot sacai atat, ma sufoci".

Dupa doar o saptamana?

Deasta nu inteleg.



ff corect ce atatea intrebari.....suntem impreuna restu ce mai conteaza....
mickyyo_parintele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:54
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-11-01 18:54:15
De la: serenity575, la data 2008-11-01 18:41:01
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:09:18serenity, eu nu prea pricep la ce te referi, da un exemplu concret de dialog.

Eu una urasc cand vad o relatie in care cei doi sunt impreuna 24 din 24. Daca-i zic tipei "hai si noi la o cafea" imi zice "nu ies fara iubi" sau mai rau, continua cu "si nici el n-are voie sa iasa fara mine"

Sau mai am o prietena pe care n-am putut s-o scot niciodata la film fara sotul ei...(bine nu sunt ei chiar 24 din 24 impreuna ca au servicii diferite si el mai iese si doar cu baietii - dar ea nu iese fara el, poate doar in timpul zilei.... dar nici macar la un film!!!!)

Asa ca intrebarea ta e foarte interpretabila.

Mie una nu-mi place sa-mi sacai iubitul zilnic cu "Ce ai facut azi la serviciu", ce putea sa faca? sa munceasca. Daca intrebi "cum a fost ziua ta?" si el zice doar "bine" nu mai continui cu "cum adica bine".... din punctul de vedere al unui barbat, el a dat o gramad de informatii. Daca are ceva pe suflet, imi spune si singur, nu?

De-aia ceream un exemplu concret de dialog.


Pai uite, sa-ti dau un exemplu: o amica era impreuna cu prietenul ei de doar o saptamana. El la inceput pana sa o cucereasca tot lipit de ea: telefoane, sms-uri, messinger. Dupa ce a cucerit-o s-au terminat toate astea subit. Incepuse ea sa se intrebe ce are, de ce se comporta altfel si l-a intrebat. Daca a vazut ca nu raspunde in nici un fel a crezut ca si-a batut joc de ea, si a incercat sa afle.
I-a ghiciti raspunsul lui: "ce ma tot sacai atat, ma sufoci".

Dupa doar o saptamana?

Deasta nu inteleg.



ff corect ce atatea intrebari.....suntem impreuna restu ce mai conteaza....



Parintele cred ca n-ai fost atent la ce se discuta.

Nu era vorba de imreuna decat de o saptamana, si dupa omul a sters putina pentru ca apoi sa apara si sa zica ca e sufocat.
serenity575
Postat pe 1 Noiembrie 2008 18:59
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:52:15Aha.

Am mai intalnit astfel de comportament.

Aici sa zic ca e lipsa de experienta din partea amandorura. Eu am invatat pe pielea mea (din pacate ) ca, in astfel de cazuri, lucrul cel mai rau e sa inceapa fata cu telefoanele si insistentele. Poate ar fi acceptabile la un an de relatie, dar la o spatamana, INTERZIS. Poate doar un telefon scurt dupa vreo 4-5 zile sa-i arati ca n-ai murit, ca daca e interesat in continuare sigur te invita in oras. Daca nu, dracu' stie ce are, nici rost n-are sa-ti bati capul!



Stii faza e cu dus si intors. Ca daca nu dai nici un semn, zice ca nu te intereseaza persoana lui si daca dai ii sacai si ii sufoci. Off cine ii mai intelege.

Si faza tare: cand in sfarsit a catadicsit sa raspunda i-a zis sa-si cumpere cartela ca sa fie pe aceeasi retea cu el si sa poata vb mai des.
serenity575
Postat pe 1 Noiembrie 2008 19:01
De la: serenity575, la data 2008-11-01 19:01:37
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:52:15Aha.

Am mai intalnit astfel de comportament.

Aici sa zic ca e lipsa de experienta din partea amandorura. Eu am invatat pe pielea mea (din pacate ) ca, in astfel de cazuri, lucrul cel mai rau e sa inceapa fata cu telefoanele si insistentele. Poate ar fi acceptabile la un an de relatie, dar la o spatamana, INTERZIS. Poate doar un telefon scurt dupa vreo 4-5 zile sa-i arati ca n-ai murit, ca daca e interesat in continuare sigur te invita in oras. Daca nu, dracu' stie ce are, nici rost n-are sa-ti bati capul!



Stii faza e cu dus si intors. Ca daca nu dai nici un semn, zice ca nu te intereseaza persoana lui si daca dai ii sacai si ii sufoci. Off cine ii mai intelege.

Si faza tare: cand in sfarsit a catadicsit sa raspunda i-a zis sa-si cumpere cartela ca sa fie pe aceeasi retea cu el si sa poata vb mai des.




mamam si la tel sa ma streseze nu e destul acasa?
mickyyo_parintele
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:35
De la: serenity575, la data 2008-11-01 19:01:37
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:52:15Aha.

Am mai intalnit astfel de comportament.

Aici sa zic ca e lipsa de experienta din partea amandorura. Eu am invatat pe pielea mea (din pacate ) ca, in astfel de cazuri, lucrul cel mai rau e sa inceapa fata cu telefoanele si insistentele. Poate ar fi acceptabile la un an de relatie, dar la o spatamana, INTERZIS. Poate doar un telefon scurt dupa vreo 4-5 zile sa-i arati ca n-ai murit, ca daca e interesat in continuare sigur te invita in oras. Daca nu, dracu' stie ce are, nici rost n-are sa-ti bati capul!



Stii faza e cu dus si intors. Ca daca nu dai nici un semn, zice ca nu te intereseaza persoana lui si daca dai ii sacai si ii sufoci. Off cine ii mai intelege.

Si faza tare: cand in sfarsit a catadicsit sa raspunda i-a zis sa-si cumpere cartela ca sa fie pe aceeasi retea cu el si sa poata vb mai des.


Nici el nu stie ce vrea

Postat pe 1 Noiembrie 2008 21:16
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 21:16:12
De la: serenity575, la data 2008-11-01 19:01:37
De la: crista_galli, la data 2008-11-01 18:52:15Aha.

Am mai intalnit astfel de comportament.

Aici sa zic ca e lipsa de experienta din partea amandorura. Eu am invatat pe pielea mea (din pacate ) ca, in astfel de cazuri, lucrul cel mai rau e sa inceapa fata cu telefoanele si insistentele. Poate ar fi acceptabile la un an de relatie, dar la o spatamana, INTERZIS. Poate doar un telefon scurt dupa vreo 4-5 zile sa-i arati ca n-ai murit, ca daca e interesat in continuare sigur te invita in oras. Daca nu, dracu' stie ce are, nici rost n-are sa-ti bati capul!



Stii faza e cu dus si intors. Ca daca nu dai nici un semn, zice ca nu te intereseaza persoana lui si daca dai ii sacai si ii sufoci. Off cine ii mai intelege.

Si faza tare: cand in sfarsit a catadicsit sa raspunda i-a zis sa-si cumpere cartela ca sa fie pe aceeasi retea cu el si sa poata vb mai des.


Nici el nu stie ce vrea



ba stie ce vrea o chila de jin o fatuk tanara si sa fie lasat in pashe....
mickyyo_parintele
Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:55
Doar atat? Vai cat de modesti sunt barbatii.....( am glumit)
ninushk
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:57
De la: ninushk, la data 2008-11-04 21:57:08Doar atat? Vai cat de modesti sunt barbatii.....( am glumit)



nu modesti..... realisti
mickyyo_parintele
Postat pe 5 Noiembrie 2008 01:22
Eu sunt peste tot unde se duce el, dar el nu vine peste tot unde ma duc eu!
darksukkubus69
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fara sex de 2 ani.. 40 De la: vice21 21 Iunie 2015 11:22
Urgent pana pe 1 august! Caut colega de apartament! 7 De la: kudika228340 11 Iulie 2011 10:48
Din cauza tratamentului cu ovule nu mi-a venit ciclul? 3 De la: i_andra 24 Octombrie 2009 16:38
sexul, afectiunea, intr-o relatie de lunga durata! 17 De la: karaelena 1 Octombrie 2009 20:20
Dumnezeule ce am patit???va implor ajutati`ma 218 De la: Gabrielle_mereu 6 Septembrie 2009 19:21