Setari Cookie-uri

De ce vor barbatii atata libertate?

De la: darksukkubus69, la data 2008-11-05 13:55:09Eu sunt peste tot unde se duce el, dar el nu vine peste tot unde ma duc eu!


Mai nu zice nimeni sa fii peste tot cu el, ca la un moment dat si noua ni se ia de atata stat nas in nas.
Doar ca atunci cand ii iei putin la scuturat, sau nu am petrecut suficient timp impreuna, sau suntem doritoare de alintari, atunci se gasesc sa zica ca se simt sufocati.

Oare noua de ce nu ni se intampla la fel de des ca lor?
serenity575
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:30
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-11-01 17:31:18libertate si atat de ce?pt ca asa vrem noi ce atata explicatii?

Exact parinte! asta spune orice barbat. Sau cel putin gandeste.
A meu zice ceva de genul: Pa! Am plecat.
Eu zic bine! Pa!
Asta il enerveaza cel mai mult. Vrea libertate pur si simplu? E liber. Culmea, ca nu-i place! De ce? Sunt controversata! daca barbatii vor libertate, in momentul cand le dam libertate, de ce vin acasa mai devreme?
Pe cand ma pregateam sa merg si eu la o barfa cu vecinele...
De ce daca eu il las sa vb. pe mess cu diverse domnisoare/doamne, in momentul in care scriu si eu pe forume/forumuri vine si ma pandeste?
De ce vreti libertate, dar de fapt nu o prea vreti??
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:47
cam de ce vrem si noi libertate........vrem dar nu vrem.....nu ne dorim barb gelosi,posesivi....sa stea ca o umbra lang noi.....sa afle ce fac la tot pasul.....asa si ei.....exagerarile de gelozie,manifestarile de posesivitate.......cred ca cel mai bine e sa ii facem sa creada ca sunt liberi......

Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:53
Ideea este ca ei cer si fara motiv libertate, adica mai ales atunci cand ii intrebi ceva incomod.

Am si eu o intrebare: cum faceti cu sentimentul de gelozie pe care il simtiti atunci cand vorbeste pe messenger sau fata in fata cu o alta domnisoara si se comporta mai mult decat familiar cu ea?

Pentru ca ei zic ca vor sa poata face asta in voie, mai ales daca sunt neinsurati.
Voi cum rezistati?
serenity575
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:35
hmmm cu al meu s-a mai intamplat, dar e normal daca e amic cu tipa. Nu mi s-ar parea normal sa-i zic sa nu o imbratiseze. Dar nici sa ma ignore total! ca fac urat!
Daca mi se apre ca lucrurile o iau "razna", ma duc la el si-l iau frumos de brat zambind tipei si zicandu-i lui "Aici erai iubitule?" Intotdeauna a fost mai mult decat de ajuns.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:10
De la: serenity575, la data 2008-11-06 22:35:58Ideea este ca ei cer si fara motiv libertate, adica mai ales atunci cand ii intrebi ceva incomod.

Am si eu o intrebare: cum faceti cu sentimentul de gelozie pe care il simtiti atunci cand vorbeste pe messenger sau fata in fata cu o alta domnisoara si se comporta mai mult decat familiar cu ea?

Pentru ca ei zic ca vor sa poata face asta in voie, mai ales daca sunt neinsurati.
Voi cum rezistati?

Am ajuns la concluzia ca daca-i interzic mai rau fac. Il las in speranta ca se indura vreuna-nu numai sa vb cu el-da sa-i mai faca ceva mancare...poate sa-i spele niste haine...i-as fi recunoscatoare.
Ca asa numa povesti-povesti...ce frumoasa-i relatia nu?

lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 23:17
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.


Nu vor ... doar dau impresia ...

Postat pe 7 Noiembrie 2008 00:50
De la: irina_teodora, la data 2008-11-06 19:47:34
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-11-01 17:31:18libertate si atat de ce?pt ca asa vrem noi ce atata explicatii?

Exact parinte! asta spune orice barbat. Sau cel putin gandeste.
A meu zice ceva de genul: Pa! Am plecat.
Eu zic bine! Pa!
Asta il enerveaza cel mai mult. Vrea libertate pur si simplu? E liber. Culmea, ca nu-i place! De ce? Sunt controversata! daca barbatii vor libertate, in momentul cand le dam libertate, de ce vin acasa mai devreme?
Pe cand ma pregateam sa merg si eu la o barfa cu vecinele...
De ce daca eu il las sa vb. pe mess cu diverse domnisoare/doamne, in momentul in care scriu si eu pe forume/forumuri vine si ma pandeste?
De ce vreti libertate, dar de fapt nu o prea vreti??
nu stiu cum e "al tau "dar au nu suport intrebarile....eu vreau libertate.daca am de mers ma duc poate sa si arda .....cine ma place ma place asa cine nu sa-si caute....
mickyyo_parintele
Postat pe 7 Noiembrie 2008 00:58
Corect.
lonely_soul
Postat pe 7 Noiembrie 2008 09:23
De la: Un_Domn, la data 2008-11-07 00:50:06
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.


Nu vor ... doar dau impresia ...


???????????????????????????????????????????????????
adry22
Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:53
ce-i prea mult strica.
morticia_adams
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:19
De la: irina_teodora, la data 2008-11-07 09:23:55Corect.




stiam eu ca o sa fii deacord a tau sa mai schimbat intr-un fel?
mickyyo_parintele
Postat pe 8 Noiembrie 2008 01:13
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.


dar tie iti place sa fii siciita? sa te bata cineva la cap? sa te sufoce?

sandra33
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:00
De la: sandra33, la data 2008-11-14 01:00:41
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.


dar tie iti place sa fii siciita? sa te bata cineva la cap? sa te sufoce?



Draga mea , depinde ce intelegi tu prin sacait. Pentru ca unii dintre ei si daca ii intrebi daca le e foame considera ca sunt sacaiti.
Asa ca depinde de situatie. Ceea ce ei considera sacaiala sau sufocare poate sa fie doar o amarata intrebare, dar cei care se stiu cu musca pe caciula nu vor sa fie luati la intrebari si se scot spunand ca sunt sufocati.
serenity575
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:14
De la: serenity575, la data 2008-11-14 16:14:26
De la: sandra33, la data 2008-11-14 01:00:41
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.


dar tie iti place sa fii siciita? sa te bata cineva la cap? sa te sufoce?



Draga mea , depinde ce intelegi tu prin sacait. Pentru ca unii dintre ei si daca ii intrebi daca le e foame considera ca sunt sacaiti.
Asa ca depinde de situatie. Ceea ce ei considera sacaiala sau sufocare poate sa fie doar o amarata intrebare, dar cei care se stiu cu musca pe caciula nu vor sa fie luati la intrebari si se scot spunand ca sunt sufocati.




pai cumpara si u Fllit sau alte de omorat muste dai cu el si gata ....prb cu musca rezolvata
mickyyo_parintele
Postat pe 14 Noiembrie 2008 16:46
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-11-08 01:13:42
De la: irina_teodora, la data 2008-11-07 09:23:55Corect.




stiam eu ca o sa fii deacord a tau sa mai schimbat intr-un fel?

De ce sa se schimbe? E tot asa...ca tine
Adica, daca vrea sa faca ceva, face. Eu il las. Numai ca voiam sa spun, ca daca eu il las atunci pe mine sa nu ma verifice nu?
Nu ca as face cine stie ce, mai scriu si io piun forum, da sa nu ma pindeasca si sa banuiasca ca alte cele pe messeger (De genul "indragostitului" de niste litere )
Do you want freedom? Than I want it too! Cam asta am vrut sa spun. Scuze daca m-am exprimat gresit.
lonely_soul
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:44
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



Dar femeile nu vor mai multa libertate?Si mie m-ar deranja sa fiu interogata la fiecare venire si fiecare plecare.
Fiecare are dreptul la libertate,daca te-ai casatorit nu inseamna ca ai devenit proprietate sau ai luat in proprietate.
Dupa parerea mea tine de respect si ...sa nu fiu inteleasa gresit,emancipare.
Alexandra09
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:34
De la: Alexandra09, la data 2008-11-15 22:34:33
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.



Dar femeile nu vor mai multa libertate?Si mie m-ar deranja sa fiu interogata la fiecare venire si fiecare plecare.
Fiecare are dreptul la libertate,daca te-ai casatorit nu inseamna ca ai devenit proprietate sau ai luat in proprietate.
Dupa parerea mea tine de respect si ...sa nu fiu inteleasa gresit,emancipare.



corectez,si pe mine m-ar deranja
Alexandra09
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:42
Nu doar barbatii vor mai multa libertate..mie, spre exemplu, nu imi place sa fiu agasa, sa dau raport unde ma duc si cu cine, ce fac, samd. Prea multa iubire poate sufoca uneori...
ramo_88
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:34
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.
REPARA MASINA LA GARAJ,joaca fotbal,poker,se duce pe stadion,si tot asa...
nor_pufos
Postat pe 6 Decembrie 2008 18:48
De la: nor_pufos, la data 2008-12-06 18:48:42
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.
REPARA MASINA LA GARAJ,joaca fotbal,poker,se duce pe stadion,si tot asa...





si asta se poate dar cred ca ai comis "adevaru"se duce si pe la alta ...asa in vizita doar
mickyyo_parintele
Postat pe 12 Decembrie 2008 19:04
nu stiu ce crede-ti voi...dar eu sunt de parere ca e normal:) nimeni nu vrea sa fie tinut cu lesa;eu am avut prieteni care ma sufocau. Mi se pare absurd:) fiecare isi vede de treaba lui,fiecare pastreaza intimitatea celuilalt(de la mesaje,la telefoane,timp liber) si fiecare isi vede de viata lui...iar daca te inseala...nu te supara e numai vina ta... ca femeie...inseamana ca ori nu esti destul de satisfacatoare ori sta cu tine din mila eu am un prieten de 1 an si ceva...si nu cred ca si-a permis vre-o data sa umble in lucrurile mele sau eu in ale lui...de si nu ne vedem foarte des...si am putea fiecare din noi sa fim infideli:)... Toti vrem o viata a noastra pt ca numai una avem:)...si dragostea este lucrul cel mai apropiat de fericire...astfel toti o practicam...dar nu trebuie luata ca o obligatie, ci ca o placere:)

Postat pe 13 Decembrie 2008 23:52
parerea mea e ca nu e normal ca barbatii sa aiba prea multa libertate
pentru ca ar putea fi un semn ca ceva nu merge in acea relatie si ei ar fi dispusi la o schimbare asta ar insemna ca ar vrea sa isi faca de cap mai mult si sa nu fie controlati sau urmariti in general cind un barbat vrea mai multa libertate inseamna ca s-a saturat de acea relatie si vrea sa isi insele partenera cu altcineva alta explicatie nu exista

Postat pe 14 Decembrie 2008 11:51
E normal, problema este de fapt de ce nu vor femeile libertate? Procedeaza la fel ca ei, sã vezi cã nu le convine deloc. ªi ce dacã, ai aceleaºi drepturi, iar dacã nu-i convine, nu ai nimic de pierdut. Ei ºtiu un lucru mult mai important decât noi, femeile, o relaþie reuºitã nu trebuie sã ducã la pierderea identitãþii. Pãstreazã-þi identitatea, cere-i sã-þi respecte intimitatea,ºi reciproca. Relaþia ori va merge, ori va eºua. Trebuie sã riºti.
flory1971
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:08
mie mi place sa am libertate...sa am un spatiu al meu!nu suport sa fiu sufocata...e mai sanatos intr o relatie k fiecare sa aiba libertate...eu zic k asta e un mod de a i demonstra k ai incredere in el/ea!
angel_in_disguise
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:14
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-11-07 00:58:23
De la: irina_teodora, la data 2008-11-06 19:47:34[quote name='mickyyo_parintele' cum e "al tau "dar au nu suport intrebarile....eu vreau libertate.daca am de mers ma duc poate sa si arda .....cine ma place ma place asa cine nu sa-si caute....

Eu sunt f de acord cu liberatea de ambele parti, pt k si noi avem nevoie de aceesi liberate k si barbatii, numai k noi in general ne inabusim aceste dorinte (care rabufnesc mai tarziu sub alte forme). Am explicat chestia asta f clar in celalalt topic despre femei vs barbati.
Ideea e ca dak vrei sa pleci n-are nimeni nimic impotriva dar mi se pare f de bun simt sa-i spui si sotiei tale unde pleci, nu k sa-i dai raportul ci k sa stie si ea de viata ta, unde esti, mai vii nu mai vii, o sa mori , n-o sa mori unde te duci, glumesc dar ai prins tu ideea.
Daca tu i-ai zice fata ma duc nustiu unde k sa nusce, vin cand se termina meciul sau nusce se intampla, ea nu te-ar mai intreba nimic. Dar asa dak pleci pur si simplu normal k intreaba, tu n-ai intreba-o pe ea dak ai vedea-o gatita, dichisita si placand de acasa fara sa-ti zica o vb?
Cat despre faptul kcite te place asa bine cine nu nu, e discutabil pt k intr-o relatie mai lunga sau o casnicie tre sa mai tii cont si de nevoile si dorintele celuilalt. Nu de alta dar dak sotia ta(pe care o iubesti) ar avea o pasiune teribila in a cheltui toti banii din casa la shopping sau in a flirta cu alti barbati si ar zice ''dak nu-ti place cauta-ti alta'', sunt sigura k nu ti-ar placea!
bastiuta
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:39

[quote name='irma_zam' date=iar daca te inseala...nu te supara e numai vina ta... ca femeie...inseamana ca ori nu esti destul de satisfacatoare ori sta cu tine din mila :{quote]


In locul tau m-as gandi de 2 ori inainte sa fac o astfel de afirmatie!''iar daca te inseala...nu te supara e numai vina ta... ca femeie...inseamana ca ori nu esti destul de satisfacatoare ori sta cu tine din mila ''
bastiuta
Postat pe 14 Decembrie 2008 13:43
Forumu asta ar trebui sa se cheme "Forum impotriva barbatilor" serios dak nu
Parerea mea e ca doamnele/domnisoarele care sar asa sus si tare nu se inteleg cu barbatii/prietenii si vin si generalizeaza pe forum.
N-am eu multa esperienta da parerea mea e ca daca stiti cum sa puneti problema vine singur si va povesteste ce-a patit/ce-a facut poate nu atunci pe moment da la un momendat o va face. Batetii la cap cu intrebari ca nu faceti decat sa va certati.
Mi se pare totusi ceva normal sa iasa si cu baietii, dar eu zic ca depinde foarte mult de voi. Stau cu prietenu de 1 an sub acelasi acoperis si niciodata nu i-am zis nu te du sau nu fa, si de cate ori iese vine si ma intreaba dak vreau sa merg indiferent cu cine iese.
botyk
Postat pe 14 Decembrie 2008 20:31
Draga mea, barbatul care vrea libertate , merita eliberat de tot!
Daca te iubeste, isi doreste fiecare clipa sa o petreaca cu tine! Nu mai vede nici rostul meciurilor de fotbal vizionate impreuna cu prietenii, prefera sa il vada acasa, si sa comenteze cu tine fazele importante!
Nu exista ca un barbat sa spuna ca te iubeste, ca dupa aia sa ceara mai multa libertate! Cel care te iubeste, cand ajunge acasa, fara sa il intrebi tu nimic, iti spune tot ce a facut in ziua respectiva, cat nu ati fost impreuna, cu cine s`a intalnit, ce a vorbit, etc....
Si crede`ma, nu iti spun povesti! Iti vorbesc din experienta!
CristianaP
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:41
De la: dana_3, la data 2008-12-14 11:51:19parerea mea e ca nu e normal ca barbatii sa aiba prea multa libertate
pentru ca ar putea fi un semn ca ceva nu merge in acea relatie si ei ar fi dispusi la o schimbare asta ar insemna ca ar vrea sa isi faca de cap mai mult si sa nu fie controlati sau urmariti in general cind un barbat vrea mai multa libertate inseamna ca s-a saturat de acea relatie si vrea sa isi insele partenera cu altcineva alta explicatie nu exista



le punem catuse ...si ii legam de calorifer ....nu crezi ca e normal sa procedam asa???ce atata libertate ....draga ...unde se trezesc ei???
ninushk
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
As putea fii insarcinata? 2 De la: kudika_972970 28 August 2014 19:44
Inscriu Reprezentanti Oriflame in toata tara 2 De la: lloremmy 9 Octombrie 2011 20:46
care tip de femeie atrage cel mai mult??? 52 De la: tigruverde 28 August 2013 20:22
Catre baietei......Va place sa bagati botul la savarina??? 129 De la: gratuit89 28 Noiembrie 2009 20:05
ce se intampla?? 12 De la: arpydia 14 Septembrie 2010 10:38