Setari Cookie-uri

De ce vor barbatii atata libertate?

De la: CristianaP, la data 2008-12-14 22:41:35Draga mea, barbatul care vrea libertate , merita eliberat de tot!
Daca te iubeste, isi doreste fiecare clipa sa o petreaca cu tine! Nu mai vede nici rostul meciurilor de fotbal vizionate impreuna cu prietenii, prefera sa il vada acasa, si sa comenteze cu tine fazele importante!
Nu exista ca un barbat sa spuna ca te iubeste, ca dupa aia sa ceara mai multa libertate! Cel care te iubeste, cand ajunge acasa, fara sa il intrebi tu nimic, iti spune tot ce a facut in ziua respectiva, cat nu ati fost impreuna, cu cine s`a intalnit, ce a vorbit, etc....
Si crede`ma, nu iti spun povesti! Iti vorbesc din experienta!



dumnezeule ....barbatii nu sunt proprietatea nimanui ..asa cum nici noi femeile ...nu suntem ....iar ca sa imi spuna zilnc ce a facut la serviciu .....ar fi chiar plictisitor pentru mine.....si daca asta e iubirea?....wow.... mai bine renunt ....nu mai vreau
ninushk
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:40
De la: CristianaP, la data 2008-12-14 22:41:35Draga mea, barbatul care vrea libertate , merita eliberat de tot!
Daca te iubeste, isi doreste fiecare clipa sa o petreaca cu tine! Nu mai vede nici rostul meciurilor de fotbal vizionate impreuna cu prietenii, prefera sa il vada acasa, si sa comenteze cu tine fazele importante!
Nu exista ca un barbat sa spuna ca te iubeste, ca dupa aia sa ceara mai multa libertate! Cel care te iubeste, cand ajunge acasa, fara sa il intrebi tu nimic, iti spune tot ce a facut in ziua respectiva, cat nu ati fost impreuna, cu cine s`a intalnit, ce a vorbit, etc....
Si crede`ma, nu iti spun povesti! Iti vorbesc din experienta!



imi pare rau dak te jignesc domnisoara/doamna .... da pe ce lume traiesti ? :)))) chiar incep sa ma amuz .... Vai de capu lui saracu sot/prieten ...cum draq sa nu vrea libertate si sa fuga la prima iesita in cale dak va purtati cu ei de park ar fi niste animale :)))
botyk
Postat pe 14 Decembrie 2008 23:57
Mai fetelor....voi ati fost atente ce ati citit??? Dati voie informatiei sa va ajunga la creierasii aia zdruncinati!
Nici o femeie nu isi doreste sa aiba barbatul in proprietate....in skimb orice femeie isi doreste sa fie iubita, atat de iubita si de pretuita incat partenerul ei sa o considere prietenul lui cel mai bun, si sa discute tot ce are pe suflet, tot ce gandeste, cu ea!
Daca partenerul tau, vrea libertate, si prefera sa discute cu prietenii pb lui, si tie nu ti le spune, scuzati`ma va rog, dar aia nu e dragoste, si atunci ati face bine sa nu o vreti....
Ori sunteti prea tinere si habar nu aveti cum trebuie sa arate o relatie ca sa te faca fericit, ori sunteti superficiale si nu va intereseaza decat bugetul lui si ce are in pantaloni!
Cand iubesti cu adevarat, nu trebuie sa te interogheze partenerul , vii si ii spui tu tot ptr ca asa simti nevoia si la fel face si el...
CristianaP
Postat pe 15 Decembrie 2008 11:10
Undeva treaba trebuie sa fie la mijloc. Aceasta libertate NU trebuie sa pericliteze viata de cuplu.de fapt fiecare TREBUIE sa-si dedice timpul liber celuilalt. Eu unul, nu merg la bere cu prietenii, nu ma uit la fotbal cu ei etc... Toate cu sotia... Am o sotie f f f intelegatoare. La randul meu, trebuie sa ma adaptez cerintelor ei de femeie.

Postat pe 16 Decembrie 2008 04:52
De la: CristianaP, la data 2008-12-15 11:10:22Mai fetelor....voi ati fost atente ce ati citit??? Dati voie informatiei sa va ajunga la creierasii aia zdruncinati!
Nici o femeie nu isi doreste sa aiba barbatul in proprietate....in skimb orice femeie isi doreste sa fie iubita, atat de iubita si de pretuita incat partenerul ei sa o considere prietenul lui cel mai bun, si sa discute tot ce are pe suflet, tot ce gandeste, cu ea!
Daca partenerul tau, vrea libertate, si prefera sa discute cu prietenii pb lui, si tie nu ti le spune, scuzati`ma va rog, dar aia nu e dragoste, si atunci ati face bine sa nu o vreti....
Ori sunteti prea tinere si habar nu aveti cum trebuie sa arate o relatie ca sa te faca fericit, ori sunteti superficiale si nu va intereseaza decat bugetul lui si ce are in pantaloni!
Cand iubesti cu adevarat, nu trebuie sa te interogheze partenerul , vii si ii spui tu tot ptr ca asa simti nevoia si la fel face si el...

Ai mare mare dreptate
iulia75
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:41
deci unui om daca-i dai un deget iti i-a toata mana. barbatu sau femeia nu trebuie scapati ca dupaia gataaaa s-a dus cu intelegerea. dupa ce gusta din libertate...gata...bere in fiecare seara, la tigara cu baietii pana la 12 noaptea. daca vrei sa nu mai faca asa fa-i ceea ce te deranjeaza pe tine ca sa vada cu ochii lui ce nashpa e...
123girl
Postat pe 16 Decembrie 2008 11:43
barbatii se aseamana mult cu cetateanul turmentat din renumita piesa care avea si el o problema :eu cu cine votez? barbatul nu vrea sa fie liber in adevaratul sens al cuvantului ci cred ca mai degraba este vb de a fii lasati sa "voteze" singuri si nebatuti la cap cu aceeasi candidata.(pana la urma cred ca e vb de incredere)
rochis_florinb
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:12
le punem catuse ...si ii legam de calorifer ....nu crezi ca e normal sa procedam asa???ce atata libertate ....draga ...unde se trezesc ei???
[/quote]


da , mi se pare corect, de calorifer cu ei !!! si usa sigilata k sa fim sigure k nu-i mai scoate din casa nici armata!

haideti mai fetelor sa fim serioase, am mai zis0o si-o repet, asa cum vrem si noi sa mai stam la o cafea cu o colega, cum ne face placere sa ne uitam la un film romantic, sa mai barfim pe nustiu cine sau sa facem cumparaturi cu fetele, asa isi doresc si ei sa aiba clipele lor de relaxare cu colegii sau prietenii.
Cred cu tarie k prietenia sau casnicia nu trebuie sa fie o manifestare antisociala (nu mai iesim din casa, nu ne mai uitam pe strada, nu mai vb cu colegii/colegele de munk)si nici una plina de constrangeri.
Oricat de mult te-ar sau l-ai iubi nu cred k poate fi cineva obligat sa-si petreaca fiecare secunda din restul viatii numai cu tine (cum zicea cineva pe aici). Atata vreme cat se respecta niste limite de bun simt chiar nu inteleg de ce e o pb sa mai iasa fiecare din casa, sa mai vada sa mai vb cu lumea. Abia se mai aeriseste, mai afla ce mai e nou, mai vine cu o idee un sfat etc pe care lepoate aplica in cuplu.

bastiuta
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:38
De la: dana_3, la data 2008-12-14 11:51:19parerea mea e ca nu e normal ca barbatii sa aiba prea multa libertate
pentru ca ar putea fi un semn ca ceva nu merge in acea relatie si ei ar fi dispusi la o schimbare asta ar insemna ca ar vrea sa isi faca de cap mai mult si sa nu fie controlati sau urmariti in general cind un barbat vrea mai multa libertate inseamna ca s-a saturat de acea relatie si vrea sa isi insele partenera cu altcineva alta explicatie nu exista

Depinde ce intelegi tu prin aceasta libertate !
Daca e vb pur si simplu sa nu fie interogati la nesfarsit, cautati prin buzunare, telefon etc (nu suport chestiile astea, ma calca pe nervi scotocitul asta prin lucruri), sa poata iesi si ei cu baietii la o bere sau meci etc mi se par dorinte cat se poate de normale.
N-as suferi nici eu sa fiu sunata sin 3 in 3 minute sa ma intrebe unde sunt, cu cine, ce fac si cat mai stau si de ce, iar ideea de a-mi umbla prin poseta sau lucruri pt a face ''investigatii preventive'' mi se pare inacceptabila.
Daca in schimb prin revendicarea liberatii cere sa lipseaca nopti intregi fara motiv, sa flirteze evident (si eventual in prezenta ta) cu nustiu cine, sa vina beat sau alte de-astea, atunci clar nu e in regula. Dar daca s-a ajuns deja in situatia asta poti sa faci tu ce vrei k el tot cum vrea el va face, oricat de multe constrangeri i-ai impune tu si oricat de putina libertate ai crede tu k i-ai lasat. Cu cat il vei constrange mai tare cu atat va face mai rau.
bastiuta
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:47
De la: rochis_florinb, la data 2008-12-16 16:12:22barbatii se aseamana mult cu cetateanul turmentat din renumita piesa care avea si el o problema :eu cu cine votez? barbatul nu vrea sa fie liber in adevaratul sens al cuvantului ci cred ca mai degraba este vb de a fii lasati sa "voteze" singuri si nebatuti la cap cu aceeasi candidata.(pana la urma cred ca e vb de incredere)

Super simpatica comparatia si cred k ai dreptate k e o chestie de aderare voluntara (stam impreuna pt k ne dorim asta, nu ne obliga nimeni si nimic)si de incredere care trebuie sa fie reciproca, la fel cum cred k este si dorinta si nevoia de libertate.
bastiuta
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:50
oricata libertatea le ai dat sau nu barbatilor , tot ce vor ei pana la urma fac
alina_luminita
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:52
alina_luminita
Postat pe 16 Decembrie 2008 16:54
dar ce ziceti atunci cand prietenul decide sa se duca la film doar cu niste prietene comune de ale noastre, desi stie ca eu nu pot merge? cred ca ii acord destula libertate, dar nici chiar asa..sa profite de bunavointa mea
oana__
Postat pe 17 Decembrie 2008 22:20
De la: oana__, la data 2008-12-17 22:20:11dar ce ziceti atunci cand prietenul decide sa se duca la film doar cu niste prietene comune de ale noastre, desi stie ca eu nu pot merge? cred ca ii acord destula libertate, dar nici chiar asa..sa profite de bunavointa mea

K se duce cu prietenii e una k se duce cu prietenele parca suna deja altfel. In mod normal, zic eu, n-ar fi trebuit sa mearga fara tine, dar depinde mult si de detaliile contextuale.
Cred k nu e cazul sa te ingrijorezi prea tare pt asta, dar ar fi ok sa vb cu el despre asta si sa-i explici frumos si calm k te-a cam deranjat gestul lui.
bastiuta
Postat pe 18 Decembrie 2008 18:31
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:05
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 16:09
De la: mickyyo_parintele, la data 2008-12-12 19:04:50
De la: nor_pufos, la data 2008-12-06 18:48:42
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.
REPARA MASINA LA GARAJ,joaca fotbal,poker,se duce pe stadion,si tot asa...





si asta se poate dar cred ca ai comis "adevaru"se duce si pe la alta ...asa in vizita doar
daca traim cu suspiciuni nu putem sa avem o relatie sanatoasaDaca el ar gandi asa despre mine cand ma duc la coafor,la dansuri sau la un ceai cu fetele m-as simti jignita ptr ca nu are incredere in mine .Eu am incredere in persoana de langa mine
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:19
De la: CristianaP, la data 2008-12-14 22:41:35Draga mea, barbatul care vrea libertate , merita eliberat de tot!
Daca te iubeste, isi doreste fiecare clipa sa o petreaca cu tine! Nu mai vede nici rostul meciurilor de fotbal vizionate impreuna cu prietenii, prefera sa il vada acasa, si sa comenteze cu tine fazele importante!
Nu exista ca un barbat sa spuna ca te iubeste, ca dupa aia sa ceara mai multa libertate! Cel care te iubeste, cand ajunge acasa, fara sa il intrebi tu nimic, iti spune tot ce a facut in ziua respectiva, cat nu ati fost impreuna, cu cine s`a intalnit, ce a vorbit, etc....
Si crede`ma, nu iti spun povesti! Iti vorbesc din experienta!
mai bine iti iei un caine ca nu e mare diferenta.Doamne,eu nu mi-as dori un barbat care sa renunte la pasiunile lui ptr ca s-a casatorit ,cum nici eu nu as renunta la ale mele.iubitulk tau mai face si alteceva ?ca daca a renuntat la pasiuni,prieteni ptr iubire oare ce i-a ramas?
nor_pufos
Postat pe 30 Decembrie 2008 18:26
greu si lung subiect , pe scurt: barbatii vor tot atata libertate cata vor si femeile , au aceleasi nevoi doar au un alt mod de a se manifesta , de aia sunt impartite lucrurile in specific feminine si specific masculine ,libertate nu inseamna sa zbori din floare in floare si asta e valabil pt ambele sexe , cum ar fi sa fii tot timpul 24 din 24 cu iubi lipit de curul tau ? fiti serioase , o zi doua merge apoi fugi mancand pamantul , ca un cuplu sa fie armonios nu trebuie musai sa stea gura in gura tot timpul , sa aiba aceleasi pareri , aceleasi gusturi , cel putin mie asta mi se pare plictisitor , in fine ar mai fi multe de scris da mi-e lene si somn acum poate alta data
gabi8ma
Postat pe 30 Decembrie 2008 23:02
De la: gabi8ma, la data 2008-12-30 23:02:24greu si lung subiect , pe scurt: barbatii vor tot atata libertate cata vor si femeile , au aceleasi nevoi doar au un alt mod de a se manifesta , de aia sunt impartite lucrurile in specific feminine si specific masculine ,libertate nu inseamna sa zbori din floare in floare si asta e valabil pt ambele sexe , cum ar fi sa fii tot timpul 24 din 24 cu iubi lipit de curul tau ? fiti serioase , o zi doua merge apoi fugi mancand pamantul , ca un cuplu sa fie armonios nu trebuie musai sa stea gura in gura tot timpul , sa aiba aceleasi pareri , aceleasi gusturi , cel putin mie asta mi se pare plictisitor , in fine ar mai fi multe de scris da mi-e lene si somn acum poate alta data



d-abia astept "alta data"!

Postat pe 30 Decembrie 2008 23:05
Sotul meu imi spune mereu ca "noi doi suntem uniti si liberi"!Si chiar asa este,fara aceasta libertate n-am fi fost acum impreuna.
"Iubirea ,las-o libera.Daca e a ta,sta langa tine,daca a plecat inseamna ca nu a fost niciodata a ta."LA MULTI ANI,TUTUROR!

Postat pe 31 Decembrie 2008 16:03
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.

o sa gasesti exact raspunsul la toate aceste intrebari in cartea lui John Gray " barbatii sunt de pe marte , femeile de pe venus."
O poti comanda de pe net de la editura vremea.
O sa vezi ca nu e asa de grav ca barbatii vor libertate.asa sunt ei construiti insa ai sa intelegi mai bine citind cartea.
carmenul
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:30
Problema nu e ca vor ei prea multa libertate, ideea e ca se tem uneori, alteori sunt obositi, sau vor o schimbare ori pur si simplu nu au chef. Si...de ce sa-i faci unui barbat viata amara cand el vrea libertate? Pana la urma femeile isi pot folosi al 6-lea simt pentru a "mirosi" daca e ceva in neregula, renuntand la absurditate. Imi cer scuze, fetelor, dar stiu ca majoritatea fetelor tind sa sufoce, sa se destainuie pana la epuizare, sa se pisiceasca excesiv, sa foloseasca diminutive pana li se tuguie buzele, asa ca e o micutza(sau nu) problema la majoritatea femeilor. Spuneti ca sunt misogina (nu misandra) si va dau dreptate...eu tin cu moralitatea si atat.
ablazancadar
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:49
De la: nor_pufos, la data 2008-12-30 18:26:22
De la: CristianaP, la data 2008-12-14 22:41:35Draga mea, barbatul care vrea libertate , merita eliberat de tot!
Daca te iubeste, isi doreste fiecare clipa sa o petreaca cu tine! Nu mai vede nici rostul meciurilor de fotbal vizionate impreuna cu prietenii, prefera sa il vada acasa, si sa comenteze cu tine fazele importante!
Nu exista ca un barbat sa spuna ca te iubeste, ca dupa aia sa ceara mai multa libertate! Cel care te iubeste, cand ajunge acasa, fara sa il intrebi tu nimic, iti spune tot ce a facut in ziua respectiva, cat nu ati fost impreuna, cu cine s`a intalnit, ce a vorbit, etc....
Si crede`ma, nu iti spun povesti! Iti vorbesc din experienta!
mai bine iti iei un caine ca nu e mare diferenta.Doamne,eu nu mi-as dori un barbat care sa renunte la pasiunile lui ptr ca s-a casatorit ,cum nici eu nu as renunta la ale mele.iubitulk tau mai face si alteceva ?ca daca a renuntat la pasiuni,prieteni ptr iubire oare ce i-a ramas?




eu cred ca asta se numeste dragoste adevarata. si-n plus, Cristina n-a zis ca a renuntat tipul resp la pasiunile lui, ci ca prefera sa se bucure de ele cu ea. eu asa vad situatia.
morticia_adams
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:45
IUBIREA ADEVARATA SE NASTE IN LIBERTATE.FARA LIBERTATE NIMIC NU TRAIESTE,MAI ALES SUFLETUL UMAN.LIBERTATEA,IN LIMITE NORMALE,E NORMALA INTR-O RELATIE.DACA UNUL DIN DOI,IL TINE PE CELALALT INTR-O INCHISOARE,RELATIA NU REZISTA.
dana_mv
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:51
De la: CristianaP, la data 2008-12-15 11:10:22Mai fetelor....voi ati fost atente ce ati citit??? Dati voie informatiei sa va ajunga la creierasii aia zdruncinati!
Nici o femeie nu isi doreste sa aiba barbatul in proprietate....in skimb orice femeie isi doreste sa fie iubita, atat de iubita si de pretuita incat partenerul ei sa o considere prietenul lui cel mai bun, si sa discute tot ce are pe suflet, tot ce gandeste, cu ea!
Daca partenerul tau, vrea libertate, si prefera sa discute cu prietenii pb lui, si tie nu ti le spune, scuzati`ma va rog, dar aia nu e dragoste, si atunci ati face bine sa nu o vreti....
Ori sunteti prea tinere si habar nu aveti cum trebuie sa arate o relatie ca sa te faca fericit, ori sunteti superficiale si nu va intereseaza decat bugetul lui si ce are in pantaloni!
Cand iubesti cu adevarat, nu trebuie sa te interogheze partenerul , vii si ii spui tu tot ptr ca asa simti nevoia si la fel face si el...


total d acord!
dar chestia e ca fffffffff rar vezi asa ceva. probabil, pt ca este prea plictisitor pt zilele noastre.
si riscant!...nu orcine are curajul sa iubeasca o pers din toata inima..
mi-ar placea sa fiu si eu iubita asa! esti o norocoasa!



morticia_adams
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:55
hai mai, cine a zis de inchisori?! ...
tu vrei sa ti petreci cat maii mult timp cu pers respectiva pt ca o iubesti. desigur, nu ti neglijezi serviciul si altele...dar tu. pur si simplu VREI sa i povestesti ce ti se intampla, sa i zici tot ce simti ..
dar...cum ziceam, e riscant. si plictisitor.
morticia_adams
Postat pe 17 Ianuarie 2009 22:58
ioi, fata mea.. unde sunt barbatii astia care vor libertate? ca al meu, daca trec 4-5 ore si nu imi aude vocea, se agita.. si am trecut de primele luni, sa zici ca ar fi asa... ca e la inceput.. si nici nu ma suna ca sa ma verifice.. de multe ori nici nu ma intreaba unde sunt sau ce fac.. vorbim aiurea, sa ne auzim vocea doar.. eu zic ca au nevoie de spatiu, la fel cum avem si noi nevoie.. si ce daca iese la o bere?! fii alaturi de el, nu ii spune nimic cand ajunge acasa.. poate doar ca te bucuri sa il vezi.. esti partenera lui, nu stapana lui.. vrea libertate, acorda-i aceasta libertate.. e a lui ;)
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 20:06
vreau sa mai adaug la ce am spus anterior ca.. daca ar sta langa tine 24 din 24, ar fi chiar plictisitor.. viata e facuta sa o traiesti, sa te bucuri de ea.. sa socializezi.. cu mai mult de o persoana..
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 20:08
De la: serenity575, la data 2008-10-17 05:29:15Am si eu o mare nelamurire. Multe dintre noi ne-am lovit de acest fenomen: barbatii cer mai multa libertate, sa nu fie sacaiti, sa nu-i batem la cap, sa nu-i sufocam.
Lamuriti-ma si pe mine de ce vor atata libertate daca ei sunt cei care in acelasi timp doresc o relatie. Si mai ales ce fac cu atata libertate?
Aici astept raspuns de la toata lumea, va rog vreau sa inteleg.

Dar tu nu vrei ? sa nu-i zicem chiar libertate...dar tie iti place sa te bata cineva la cap, sa-ti scoata ochii ca nu ai facut cine stie ce prin casa sau mai stiu....eu una nu suport sa-mi zica de zece ori sa-i iau ceva sau sa-mi faca vreo observatie privind chestile casnice pe care le "prestez"...nu-ti convine...fa-ti singur mai bine....cam tot aia e si la ei doar car tu nu-i reprosezi ca nu a spalat vasele..desi se poate si aia...ci ca nu a spalat masina....sau ca nu vrea sa vina cu tine la cumparaturi sau...din astea...dar sunt la fel de enervante...
ocs
Postat pe 26 Februarie 2009 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
inhibare 111 De la: hotaru 10 Iunie 2009 05:54
Oare e bine sa fiu confidenta fostului meu sot? 43 De la: pickard 10 Decembrie 2010 21:44
Cum sa-ti faci barbatul sa te vrea mai mult ? 26 De la: absolutrelativ 6 Februarie 2011 22:48
You are The Worst Sex I Ever Had........ 2 De la: copacelul 4 Mai 2009 15:29
Ce "romantic" , ce "frumos" . Ea vrea sex , el ...... ? 11 De la: Anabela7 22 Decembrie 2014 16:38